Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44851) Hieronymus válasza BalanceR (#44847) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"minusz 70 fok"
A vírusokat tartósítja, a baktériumok is jól elvannak benne.
Ezért nem lehet élelmiszert, mély hűtve, korlátlan ideig eltartani. A baktériumok nagyon lassú ütemben szaporodni képesek a fagypont alatti hőmérsékleteken.
A fagyasztás kizárólag a sejtes élőlényeket teszi tönkre. De vannak kivételek az élő fákon növekvő gombák télen is növekednek, mert a sejten belüli folyadék fagyállót tartalmaz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#44852) Parci válasza Hieronymus (#44851) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, akartam mondani, hogy talán -80 fokon tartósítják a vírusokat a laborban

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44853) ubyegon2 válasza lacafaca (#44834) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

vegyvédelmis voltam zegen 88-89

Nem baj, sokan így tudják, de attól még az vegyivédelem, nem vegyvédelem. Szerintem ebbe ne fogadjunk. ;]

Akkoriban itt melóztam, nézd meg, milyen főnökségek tartoztak oda:

Az MN Kiképzési és Szárazföldi Főcsoportfőnökség állománya: 105 fő.
Vezetője egyben az MN parancsnokhelyettese is volt.
Főnökségei:
MN gépesített lövész és harckocsizó,
MN rakéta- és tüzér,
MN műszaki,
MN Vegyivédelmi.

forrás: A magyar haderő átalakítása 1987 és 1992 között

Amúgy ide kerültem kopasz nokedliként és kaptam is a pofámra a vegyiektől, amikor vegyvédelemnek mondtam. ;]

Alapkiképzésen bennünket is szopattak ezzel a gázkamrás dologgal! Imádtuk mi is. :K
Meg a védőruhát karbantartani még jobban. Annál még a hajnalig tartó fegyverkarbantartás is jobb volt.

(#44830) Parci

Nem szeretem, ha igazad van! Pedig most lehet, hogy igazad lesz. Nem valami jó hír. :(

[ Szerkesztve ]

(#44854) Kékes525 válasza Hieronymus (#44851) üzenetére


Kékes525
félisten

"A fagyasztás kizárólag a sejtes élőlényeket teszi tönkre."

Jujj! Ilyet azért ne! Minden élőlény sejtes szerveződésű. Nincs kivétel. Így a baktériumok is azok. A vírusok pedig nem élőlények.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44855) lacafaca válasza ubyegon2 (#44853) üzenetére


lacafaca
őstag

régen minden jobb volt :o :DDD
legyen igazad, nekem marad vegyvédelem...vegyivédelem a takarítónők asztala :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44856) t72killer válasza Parci (#44852) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A koronavírusfélék -20-30 körül is vígan elvannak évekig. A spanyolnáthát (igaz ő nem koronavírus) pedig egy sima permafrost temetőből támasztották fel 2005-ben, ott nem hiszem, hogy -20foknál hidegebb lenne a talaj.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44857) lacafaca válasza t72killer (#44856) üzenetére


lacafaca
őstag

micsoda szenzációs ötlet volt föltámasztani... :C gratulálok nekik érte

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44858) t72killer válasza lacafaca (#44857) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony. Nem tudom a mai emberiség mennyire immunis rá, de tippre lenne izgalom, ha egy tenorista kórus miután megtanult olvasni+guglit használni, ásni kezd egy random '18-ban kipusztult eszkimó faluban. jó kis cucc volt mindenesetre:

"On 18 January 2007, Kobasa et al. (2007) reported that monkeys (Macaca fascicularis) infected with the recreated flu strain exhibited classic symptoms of the 1918 pandemic, and died from cytokine storms – an overreaction of the immune system. This may explain why the Spanish flu had its surprising effect on younger, healthier people, as a person with a stronger immune system would potentially have a stronger overreaction."

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44859) cappa72 válasza Rive (#44809) üzenetére


cappa72
nagyúr

A PCR gyógyulás után (!!!) produkálhat fals pozitív eredményt a visszamaradó vírustörmelék miatt.

Attól, hogy a maradék vírustörmelékre jó eredményt ad, az pont nem fals pozitív, legalábbis mérésügyileg biztosan nem. Fertőzésre persze nem tud a teszt választ adni.
Tehát ha a törmelék kijut a levegőbe (10 nap után), akkor már nem fertőz? Ez még a tavaszi szekcióra igaz, vagy a mostani esetleges mutációra is?

A jelen ismeretek szerint ilyenkor a delikvens már nem fertőz.
Hú ez azért jó hír, ha igaz. Nagyon örülnék neki, mert akkor mi (a család többi tagja) "biztonságban" vagyunk már.

Mégegyszer: ez a tíz nap a betegeknek vagy megerősített fertőzötteknek szól.
Stimmel, csak nem vagyok sem orvos, sem mikrobiológus, és logikailag (ha már a fertőzöttel együtt élek/élünk) a harmadik pozitív eredmény három hét után azért ijesztő, de magáról a továbbadhatóságról nekem kevés az információm. Ezért dobtam fel.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44860) Ezekiell válasza t72killer (#44858) üzenetére


Ezekiell
veterán

Éppen ezért (is) rohadt veszélyes a climate change - kiolvad a permafroszt, és ezek a cuccok újra előkerülnek.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#44861) ubyegon2 válasza lacafaca (#44855) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

régen minden jobb volt

Én is gyakorta hajtogatom ezt! ;]

legyen igazad, nekem marad vegyvédelem...vegyivédelem a takarítónők asztala

OK, én csak megemlítettem, hogy Te is rosszul használod a kifejezést, mint szinte mindenki. Nekem muszáj volt megtanulni. :P Erre a kis időre már ne vesződj Te is ezzel. :DDD

(ha tudnád hány százezer tök felesleges kifejezést kellett megtanulnom szabatosan leírni....bloááá, hallgató koromban az alapszabályzatokat például, hogy vissza tudjak pofázni az idióta kiképzőknek, ha nem jól tudták)

[ Szerkesztve ]

(#44862) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Valami komolyat kérdeznék mindekitől, hátha.....szóval olyan szervezetre, linkre lenne szükségem, ahol tutira megmondják, hogyan értelmezzem a Német kiutazási szigorítást. Debrecen és HBM nincs listán náluk, de Budapest viszont igen. Ha valaki debreceni lakosként utazna ki meló miatt repülővel Liszt Ferenc reptérről, azt hogyan veszik kinn? Budapestről érkezettnek vagy nem korlátozás alá eső területről érkezettnek? Gyakorlatilag autómobillal Debrecen-Reptér útvonalon zajlik a közlekedés. (ez a németeket nem biztos, hogy érdekli)

Ebben tudtok valami jó forrást helpként? Nem direktbe nekem segítetek ezzel, ha így könnyebb. ;]
Előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#44863) lacafaca válasza ubyegon2 (#44861) üzenetére


lacafaca
őstag

:R ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44864) lacafaca válasza Ezekiell (#44860) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem a kiolvadó metánmezőktől elöbb fogjuk beadni a kulcsot

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#44865) t72killer válasza Ezekiell (#44860) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Onnan igazából bármi jöhet, ami az elmúlt pártízezer év terméke. Egyébként nem kell ehhez feltétlen a 0/gyökpi népsűrűségű szibériai vagy kanadai tundrára menni, az alpok eltünedező hűtőszekrényei gleccserei tartalmazhatják még Ötzi esetleges betegeskedő haverjait.

Bár 10+ezer év nagy idő, vírusnak fagyasztva se nagyon adnék annyit, jól betokozódott bacikkal viszont más a helyzet.

#44864: igen, a megkötött metán egy ketyegő termonukleáris fegyver: a metán kb 60x erősebb üvegházgáz a CO2-nél, ha ezt kifingatjuk, akkor igencsak kelendő holmi lesz az úszógumi a bolygón.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44866) gergo5991


gergo5991
őstag

pesten hallottam fb csoportban benne vagytok? elég sokan irtak hogy pozitivak covidra és hogy milyen volt nálunk a covid lefolyása, meg ami utána van.

(#44868) perempe válasza bulikavagyok (#44867) üzenetére


perempe
addikt

kedvesek, hogy értünk aggódnak, de azért az USA még mindig előttünk jár (fertőzöttségben).

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44869) Floyd80 válasza bulikavagyok (#44867) üzenetére


Floyd80
addikt

Inkább a mutatóink jósolnak katasztrófát, most nem néztem, de valószínű az atlo.team szimulációja is hasonlót mutat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44870) gergo5991


gergo5991
őstag

egy 3 hónapos globális lockdown és utána házról házra való tesztelés nem jönne ki olcsóbban, mint a sok milliárd pénz az oltás fejlesztésre, a karantén által okozott gyárlezárások, és a járvány fékezésére költött pénz?

(#44871) t72killer válasza perempe (#44868) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akarom tudni, hány fertőzött lenne Mo.-gon naponta amcsi tesztelési szinttel? (Kb 4x-ese a magyarnak)

#44870: miért kell 3 hónap, ha igazán lockdown?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44872) pjen válasza gergo5991 (#44870) üzenetére


pjen
félisten

Olyan,ho :)) sgy globális zárás,nem létezik.
44871:Hogy minden covidosnak és egyéb súlyos betegnek legyen ideje meghalni ellátás hiányában.Az éhen halás,megfagyás és egyéb következményekről még nen is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#44873) Drizzt válasza gergo5991 (#44870) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Jo kerdes. Szerintem igen. De a helyzet az, hogy kivitelezhetetlen. Egyfelol mindig lesz olyan orszag, aki csakazertse megy bele semmilyen kozos celba. Masfelol az emberek egy jelentos resze se tartana be, azt meg nem tudjak megcsinalni, hogy minden ajto elott legyen egy katona, vagy bedeszkazzanak mindenkit. Harmadreszt szerintem senki nem meri kijelenteni, hogy igy is teljesen eltunne a virus. Ahol nagyon kemeny lockdown volt, ott sem sikerult teljesen elintezni. Szerintem nem csak a kulfoldi visszahurcolasok miatt. Ha tenyleg az allatvilagbol jott at, ugyanazon allattipustol ugyanugy atterjedhet kesobb is.

Amugy valoszinuleg jobban jonne ki gazdasagilag, mint a mostani jarvanykezelesi modok es emberi hozzaallas. De szerintem nincs 100% garancia a mukodesere.

I am having fun staying poor.

(#44874) Kékes525 válasza bulikavagyok (#44867) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#44868) perempe

Sajnos nemcsak az amerikai szakértők, hanem a magyar szakértők is. Köztük a virológiai akciócsoport vezetője Jakab Ferenc és a szegedi matematikus professzor Röst Gergely is (ő a járványmodellezők vezetője).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44875) Kékes525 válasza perempe (#44868) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, de a hozzászólásod egy kicsit félrevezető. Attól, hogy az amerikaiak élen járnak a fertőzésben, a szakértőik a világ legjobb szakértői közé tartoznak! A fertőzésekért nem ők a felelősek, hanem a politikusaik (pl.: Trump), akik nem fogadják el a tanácsaikat és az emberek egy része, akik nem tartják be a védekezés szabályait.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44876) Kékes525 válasza cappa72 (#44859) üzenetére


Kékes525
félisten

Rive-nak igaza van. Azért hozzáfűzném, hogy ezt még nem bizonyították egyértelműen. A tudomány már csak ilyen. Ott nincsenek szentírások. Aki kicsit ismeri a biológiát azoknak írom, hogy erre a legjobb példa a biológia "centrális dogmája" volt. Francis Crick (DNS kettős spirál!) viccből nevezte így. Ő minden idők egyik legjobb biológusa. A centrális dogma már rég megdőlt az RNS vírusok felfedezésével.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44877) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#44678) üzenetére


Z.É.T.
őstag

1086/14
11174/~9% (teszt/pozitív)
704/43 (kórház/lélegeztető)

#statisztika #napiadat

[ Módosította: radi8tor ]

(#44878) Kékes525 válasza Z.É.T. (#44877) üzenetére


Kékes525
félisten

Tegyük hozzá, hogy ezek a tesztek döntő többsége nagy valózínűséggel nem az átlagember teszteléséből kerül ki. Erről már beszélgettünk itt a topikban. Például Trumpot naponta tesztelték: [If he gets tested every day, why didn't the White House realize Trump had been exposed sooner? ]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44880) Z.É.T. válasza Kékes525 (#44878) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Azt, hogy mekkora része, nem tudjuk, de igen, ezekben benne vannak a második-harmadik tesztek is. Ebből következik, hogy ha fejben levonunk valamennyit még a sportolók, médiában dolgozók, politikusok stb napi protokollja miatt is, a bejelentés alapján teszteltek pozitív aránya jelentősen magasabb lehet.
Jöhetnének azok a megbízható gyorstesztek...

(#44881) Stanlee válasza ubyegon2 (#44862) üzenetére


Stanlee
őstag

Jo lenne tudni, hogy hova utazol Nemetorszagon belul, mert total mas a szabalyozas ha Munchen-ben landolsz, meg ha Berlinben.

Fonokom eseteben ezen a heten kedden MUC-on nem azt kerdeztek, hogy hol elsz, hanem a magyar repulorol a busz direktben a tesztallomasra vitte a nepet. Aztan mehetsz utadra, a lenyeg, hogy elerheto maradjal.

Ha van beutazaskor 48 oranal nem regebbi negativ teszted angolul, akkor nem kell karantenba vonulnod itt a bajoroknal.

Csak hogy ertsd, pl. van olyan tartomany, ahol ha Nemetorszagon beluli rizikoovezetbol utazol be mar karantenba kell menned. Nincs egyseges szabalyozas, minden tartomany maskepp rendelkezik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#44882) Lauda válasza bulikavagyok (#44867) üzenetére


Lauda
félisten

Hát igen, ezek a matematikai modellek.... Tavasszal is azt jósolták, hogy kihal a fél ország.

(#44883) Ringman


Ringman
nagyúr

1086 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 14 krónikus beteg

1086/11174

szerk:
már linkelték, csak vak vagyok

[ Szerkesztve ]

(#44884) Parci válasza Lauda (#44882) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt azért nem jósolták, elsősorban a fertőzések alakulását jósolták. azt a kört most meg is futjuk, két hónapon belül eléggé látszani fog, hogy mi a stájsz.

parci tipp-mix: november végére, ha kellően szar idő lesz, azért már eléggé vicsorogni fog a nép és lesz egy kis csiki-csuki. bár lehet, hogy megpróbálják a karácsonyi szünettel kipipálni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#44885) Csatravi


Csatravi
senior tag

Hát elkezdődött. Megindult az eü dolgozók más kórházakból, eü intézetekből való átirányítása az ajkai kórházba. :(
Nagy sz@rban lehet a kormány (emiatt aztán leginkább mi állampolgárok) ha már a bérrendezés tárgyalásába is belement.
Elkéstek!

(#44886) Kékes525 válasza Lauda (#44882) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmi ilyesmit nem mondtak. Különféle modellek voltak, attól függően hogy az R0 értékeket és az egyéb paramétereket [Szimuláció] hogyan változtatjuk. Mivel tavasszal azonnal volt zárás, így a magas R0 értékeket nem értük el. Ha ugyanúgy védekeztünk volna, mint most, akkor már több százezer vagy milliós nagyságrendben lenének betegek. Azaz akkor is pontosan mondták. Ez nem ízlés kérdése, ez tudomány.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44887) Kékes525 válasza Csatravi (#44885) üzenetére


Kékes525
félisten

Pedig sajnos ez még csak a kezdet. :(((

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44888) Csatravi


Csatravi
senior tag

Müller Cecília: Már 1234 egészségügyis fertőződött meg koronavírussal
Már eleve kevesen voltak és ebből ennyi embert kivonni az eü rendszerből az egy hamarosan eljövő katasztrofális állapotot vizionál elém.

Az Egyenes Beszéd vendégei Pusztai Erzsébet egészségügyi szakértő, infektológus és Komáromi Zoltán háziorvos
(ATV)
Érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#44889) Csatravi


Csatravi
senior tag

És sok választás nincsen, mész vagy kilépsz.

(#44890) Lauda válasza Csatravi (#44888) üzenetére


Lauda
félisten

Lehet vízionálni katasztrófát, azonban ezeknek a dolgozóknak a nagy része 1-2 héten belül visszaáll munkába nagy valószínűséggel.

(#44891) Kékes525 válasza Csatravi (#44888) üzenetére


Kékes525
félisten

Már valószínűleg azok a lezárások sem segítenének jelentősen, olyan amit tavasszal csináltak. Ezért mondtuk itt a topikban is néhányunk és mondták a szakértők is még júliusban és augusztusban, amikor még kevés fertőzés volt, hogy teszt, kontakt kutatás, a kockázati csoportok szűrése kell. Akkor ez elég lett volna. Akkor. Ma már ez is kevés lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44892) Kékes525 válasza Lauda (#44890) üzenetére


Kékes525
félisten

Tévedsz, sajnos. Az egészségügyben dolgozók átlagéletkora magas. A fiatalok külföldre mentek. Másrészt a covid-19-ből sokkal lassúbb a gyógyulás. Amit írsz az a tünetmentesekre vonatkozik, jobb esetben az enyhe tünetesekre is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#44893) Csatravi válasza Lauda (#44890) üzenetére


Csatravi
senior tag

Egy ember kiesése egy szakrendelést tud működésképtelenné tenni. 1-2 ember elvétele egy komplett orvosi team munkáját tudja leállítani. Az 1-2 hetet meg ne mondjuk mert nem1-2 hét ha valaki kiesik.

(#44894) Lauda válasza Kékes525 (#44892) üzenetére


Lauda
félisten

Miben tévedek? Azt írtam nagy valószínűséggel. Ezen kívül nem tudjuk az említett dolgozók mennyi idősek, milyen neműek és milyenek a tüneteik. De te már kijelented, hogy tévedek.

Egyébként jelenleg 481 fertőzött eü dolgozó van, az az 1234 az össz fertőződés tavasz óta.

[ Szerkesztve ]

(#44895) Asbee válasza Csatravi (#44885) üzenetére


Asbee
veterán

Igen, itteni kórházból is 20 ápoló, 3 orvost vezényeltek át... A feltételekről, szállásról stb inkább nem beszélek... Választás nincs.

[ Szerkesztve ]

(#44896) Lauda válasza Csatravi (#44893) üzenetére


Lauda
félisten

Kivették az ellátásból, mert fertőzött lett. Az állapotukról nem tudunk semmit.

(#44897) perempe válasza Kékes525 (#44875) üzenetére


perempe
addikt

miért vagyunk olyan érdekesek, hogy velünk foglalkozzanak, mikor ők is nyakig... ?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#44899) t72killer válasza Lauda (#44890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

60éves koronás doki/50éves agyonstesszelt ápoló? Háát, ha nem jelentkeznek az intenzíven oxigénért, és szép nyugodtan 3-4hét alatt kiheverik otthon, már az tiszta haszon...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#44900) Kékes525 válasza perempe (#44897) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert mindenki mindenkivel foglalkozik járványügyben. Ilyen a sajtó és ebben a kérdésben a tudomány még inkább, azért mert meg kell ismerni a járvány pontos természetét.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.