Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#45651) Kékes525 válasza Ispy (#45647) üzenetére


Kékes525
félisten

"nejem..."

Sajnos ez nálunk is így van. A nejem home officban van, de elvállalt egy oktatási sorozatot, ahol különböző csoportoknak nemcsak magyaráz, hanem dolgozatokat is javít, amiket kesztyű nélkül fognak meg az emberek és ő is kesztyű nélkül, itthon javította. Így nagyobb a veszély, mintha a munkahelyén lenne. Rászóltam, most megígérte, hogy legközelebb majd vigyázz és kesztyűvel javít. Aztán ott a maszklevétel...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45652) Kékes525 válasza #16729600 (#45650) üzenetére


Kékes525
félisten

1 évig, amíg vakcina nem lesz, ki lehet bírni. A háborúban, a bombázások alatt sokkal hosszabb ideig voltak az emberek elzárva a világtól, mégsem ebben haltak meg. Ezt meg kell tennie mindenkinek magáért és másokért is. Az ember nem lehet ennyire önző.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45653) lacafaca válasza Ringman (#45648) üzenetére


lacafaca
őstag

igen, de gondoltam ezt már nem kell itt kiírnom, evidens

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45654) Kékes525 válasza Ringman (#45648) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehetne, Mészárosnak kellett volna a teljes járvány kezelést ki szervezni. Akkor 100 milliárdokat költöttek volna el védekezésre. Már fárad a NER, nincsenek új ötletek. :D

Ezt valaki elhiszi? Mindenütt stagnál a tendencia: [40. hét - Szennyvíz koronavírus eredmények] Ez szerint a járvány terjedése megállt. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45655) #16729600


#16729600
törölt tag

Van róla pecsétes papírod, hogy egy éven belül lesz hatékony vakcina?

(#45656) Kékes525 válasza #16729600 (#45655) üzenetére


Kékes525
félisten

Jövő októberig biztosan, de valószínűleg már májusig.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45657) Parci válasza #16729600 (#45655) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Tavaszig bírd ki, aztán őszig kültér megint. Senki sem tudja, h mi lesz, de a kezelések csak javulhatnak..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45658) Ringman válasza Kékes525 (#45654) üzenetére


Ringman
nagyúr

egyetlen konkrét mérőszám nincs közölve, így úgy módosítják a kiértékelést, ahogy akarják.

(#45659) perempe válasza Ispy (#45645) üzenetére


perempe
addikt

én a távolsági buszban percenként vakkantó tünetesektől tartok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45660) #16729600


#16729600
törölt tag

Én ebben korátsem vagyok ilyen biztos. A meglátásodban inkább az orákulum attitűdöt látom ki.

(#45661) Kékes525 válasza #16729600 (#45660) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha nem lesz, akkora már mindenki megfertőződik és kialakul a nyájimmunitás. Már most Magyarországon a becslések szerint kb. 600 ezren már elkapták. Tehát ez is azt bizonyítja, hogy vagy így vagy, úgy vége lesz ennek. Ezért is kell, legalább a többiek érdekében addig kibírni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45662) #16729600 válasza Parci (#45657) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én mindent betartok, most is van a kezemben friss ropogós negatív teszt, pedig senkit nem érdekelt. Ellenben a narratíváról hagy lehessen már véleményem. Nálunk, amikor elutaztunk nyaralni pont a " a vírus autóval érkezik " című szlogen/sláger ment. Van egy rossz hírem: a virnyáknak sehová nem kell megérkeznie: mindenütt ott van. Ez vonatkozik a M.o.-i be/ki/le/fel hurcolásos narratívára is.

(#45663) syberia válasza Kékes525 (#45654) üzenetére


syberia
veterán

Talán a tesztelési kapacitásunk a szennyvíz esetében is véges. Vagy csak mondjuk azt, hogy sz@rban vagyunk? :DDD
Mészáros nem is rossz ötlet. Remélem ismeri a szervezés fogalmát. ;)

https://howbad.info/

(#45664) Kékes525 válasza syberia (#45663) üzenetére


Kékes525
félisten

"Remélem ismeri a szervezés fogalmát. "

Ő sok pénzért mindent ismer. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45665) pjen válasza Kékes525 (#45661) üzenetére


pjen
félisten

Ha a nyájimmunitás a cél,akkor inkább kapjuk el gyorsan.Egyébként a háborúban a bombázások alatt nem voltak bezárva az emberek.Lefújták a riadót,előjöttek dolgozni,főzni stb.A lehetőségekhez képest élni a mindennapi életet.

(#45666) Kékes525 válasza pjen (#45665) üzenetére


Kékes525
félisten

"A lehetőségekhez képest élni a mindennapi életet."

Épp a lehetőségek voltak sokkal rosszabbak a háború miatt is. Mégis ezt kibírták.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45667) pjen válasza Kékes525 (#45666) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem a kettőt nem lehet összehasonlítani.

(#45668) Jablocskov válasza Lauda (#45635) üzenetére


Jablocskov
tag

Azért mert akkor hülyeséget csináltak, ezért most még nagyobb hülyeséget kell csinálni. Logikus! Az egy helyzet volt, rosszul döntöttek. Ez most egy másik helyzet és a jelenlegi állapotoknak megfelelően kellene cselekedni. Ez az ember alkalmatlan bárminek a vezetésére, mert az egója fontosabb mint az észérvek.
Megjegyzem, hogy szerintem tavasszal sem a szakértőkre hallgatott, csak akkor a lezárás tűnt politikailag népszerű döntésnek. Egy normális szakember, akkor is azt javasolta volna, hogy először mérjék fel a járványhelyzetet és annak megfelelően döntsenek az intézkedésekről.

(#45669) Kékes525 válasza pjen (#45667) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem sem, a háború sokkal rosszabb volt, mégis a megpróbáltatásokat sokan kibírták. A vírus okozta távolságtatás, maszkviselés, higiénia betartása és az összes hercehurca az bakfitty ahhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45670) Rive válasza pjen (#45665) üzenetére


Rive
veterán

Ha a nyájimmunitás a cél...

Csak éppen a (természetes) nyájimmunitás elérése, mint cél a jelen ismeretek alapján lényegében értelmetlen.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45671) Stanlee válasza Kékes525 (#45628) üzenetére


Stanlee
őstag

Nemetorszagban sincs normalis kontaktkutatas. Ezt a z ottani kiralyi TV hozta le.

Allitolag itt nalunk Bajororszagban kellene 20000 lakosra egy 5 fos csapat, ami kb. 650-et jelent es van helyette feleannyi. Mo-ra ez kb. 500 csapat, 2500 fo. Dolgoznak egyaltalan ennyien a jarvanyugyi hivatalokban?

Ha csak azt nezzuk, hogy 2500 munkaallomast kellene kialakitani, moge rakni az IT-t, embereket, mar latszodik, hogy ez lehetetlen kuldetes.

Ha azt nem sikerult megoldani, hogy legalabb megyeszekhelyenkent legyen valami mobil mintavetel, fejlesszenek moge IT-t, es ne papiron menjen minden, akkor a kontaktkutatas a legutolso, amire fognak kolteni.

Igazatok van amugy, hogy a nyaron megvolt a lehetoseg, hogy felkeszuljon az orszag, ez sajnos nem tortent meg, most varni, hogy barmi fejlodes legyen, felesleges.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#45672) Kékes525 válasza Rive (#45670) üzenetére


Kékes525
félisten

A velejáró következmények miatt. Szerintem elméletileg kialakulhatna, mert eddig 36 millió fertőzött közül bizonyítottan csak elhanyagolható számú ember (10?) fertőződött újra.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45673) pjen válasza Rive (#45670) üzenetére


pjen
félisten

Ha máshol is olvasgatsz nem feltétlen erre a megállapításra jutsz.Több helyen már 60% tól írják.

(#45674) Csatravi válasza pjen (#45667) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nem bizony, azok az emberek képesek voltak lemondani szinte mindenről ÉVEKIG, most meg
pár hónap után megy a nyafogás ha bármiről is le kell mondani.

(#45675) forceberg válasza Kékes525 (#45669) üzenetére


forceberg
veterán

Túlzott "luxus" a nyugati/európai ember életvitele.
"Munka"-zabálás-szórakozás-harácsolás.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#45676) Jablocskov válasza Rive (#45670) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha tényleg 600 ezren estek át a betegségen, akkor ez négy hónap alatt jött össze. Ez kemény 6 százaléka a lakosságnak.

(#45677) Kékes525 válasza Jablocskov (#45676) üzenetére


Kékes525
félisten

Én inkább csak 1.5 hónapot mondanék. Augusztus vége felé indult be a második hullám. Előtte alig volt számottevő fertőzött. Ilyen ütemben a lakosság 60-70%-a biztosan megfertőződne 1 év alatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45678) Rive válasza Kékes525 (#45672) üzenetére


Rive
veterán

eddig 36 millió fertőzött közül bizonyítottan csak elhanyagolható számú ember (10?) fertőződött újra.

Ennyi az, amennyiről tudunk.
De: ha valahol az első hullám volt mittudomén: 5% átfertőzöttségű, a második meg ugyanannyi, akkor a második hullámban ugye 5%*5% ismétlő van => százezer emberből 250. És a fertőzöttek egy része az első hullámban se volt regisztrálva, és a második hullámban se biztos, hogy észreveszik.

Szóval az a néhány tucat újrafertőzés igazából ~ az, amit ezen a ponton észre lehet venni egyáltalán. (!!!)

Akkor lehetne pontosabb adatokat szerezni, ha végigtesztelnének egy jelentősebb mintát az első hullámban regisztráltak között.

Ilyen ütemben a lakosság 60-70%-a biztosan megfertőződne 1 év alatt.

De ahogy az átfertőzöttség növekszik, csökken az ütem. Pláne, ha van szezonalitás: az első (teljes!) téli szezonban úgy 40% lenne reális, nem több.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45679) Kékes525 válasza Rive (#45678) üzenetére


Kékes525
félisten

"Akkor lehetne pontosabb adatokat szerezni, ha végigtesztelnének egy jelentősebb mintát az első hullámban regisztráltak között."

Emlékeim szerint van ilyen statisztika. [link] [link] [link] Hirtelen ennyit találtam a témában.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45680) Floyd80


Floyd80
addikt

https://telex.hu/belfold/2020/10/07/koronavirus-pinter-sandor-novak-katalin-rogan-antal-telex

A belügyminiszter szerint a pozitivitási ráta (a tesztek mekkora hányada ad pozitív eredményt) ősszel nem csak Magyarországon, hanem az egész világon megemelkedett.
“Úgy gondolom, ha összevetjük a magyar eredményeket Európa és a világ eredményeivel, akkor még mindig azt tudjuk mondani, hogy a leghatékonyabb védekezésbe Magyarország van.”

"Természetes, hogy ha a megbetegedések a világon mindenhol emelkedni fognak, nálunk is ennél lényegesen keményebb intézkedéseket kell majd hoznunk, hogy megakadályozzuk."

A miniszter hozzátette: ha az állampolgárok betartják az intézkedéseket, akkor "reményeik szerint továbbra is a legalacsonyabb fertőzöttséggel" számolhatunk.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#45681) pjen válasza Csatravi (#45674) üzenetére


pjen
félisten

Azok az emberek nem mondtak le semmiről,mivel nem volt miről lemondani,sőt igyekeztek mindent megint megteremteni.

(#45682) Rive válasza Kékes525 (#45679) üzenetére


Rive
veterán

Ezek inkább a minapi gyógyulás utáni fals pozitív ill. fertőzőképes-e vagy sem vita megalapozásai és nem a lejáró immunitás/újrafertőződésről szólnak.

Az kellene, hogy az első körben regisztráltak közül egy jó nagy véletlen mintát végigtesztelni futó fertőzöttségre.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45683) perempe


perempe
addikt

Volánbusz: biztonságosabb telefonon megvenni a jegyeket
Hisz valaki benne, hogy pénzzel elkaphatja?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#45684) Csatravi válasza pjen (#45681) üzenetére


Csatravi
senior tag

Hát persze, a háború előtt is mindenki nincstelen, munkanélküli, hajléktalan stb volt.

[ Szerkesztve ]

(#45685) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#45686) pjen válasza Csatravi (#45684) üzenetére


pjen
félisten

De attól még nem lemondott,elvették tőle.Ez kb olyan mintha az önkéntes karantént a börtönnel vetnéd össze.

(#45687) lacafaca válasza perempe (#45683) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem ez nem volt véletlen a télen

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#45688) Kékes525 válasza Rive (#45682) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyes eseteken történő vizsgálatokat találtam, nagy mintán végzetteket nem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45689) Csatravi válasza pjen (#45686) üzenetére


Csatravi
senior tag

Tehát ha most nem önként kellene lemondanod a nyaralásról, szórakozásról, szabadabb élettől, munkától hanem elvennéd tőled akkor úgy rendben lenne? Hisz ezért sírtak itt sokan, hogy megfosszák őket ezektől a lehetőségektől a mindenféle szabályokkal.
És nyugodt lehetsz hogy nem csak elvesztéssel hanem lemondással is járt. Nekem a Papim átélte a háborút és az orosz hadifogságot is és sokat mesélt erről.

(#45690) Rive válasza Kékes525 (#45688) üzenetére


Rive
veterán

Amit találtál (csak röviden átnéztem) az arról szól inkább, hogy rövid távon újra kimutatható a vírus gyógyulás után. Vagy nem alakult ki immunitás, vagy túl érzékeny/nem megfelelő a teszt.

Ami itt kellene, az más: fél év távlatában (!) vizsgálni, hogy az egyszer már kigyógyultak között más-e a fertőzöttek aránya, mint a népesség egészében.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45691) pjen válasza Csatravi (#45689) üzenetére


pjen
félisten

Nem erről volt szó.Papid miről mondott le?Ha nincs semmije nem tud lemondani.Az én szüleim is átélték a hábórút,apám fogoly is volt,amit meg tudtak szerezni megszerezték,túl kellett élni.De szerintem a két élethelyzet nem össze hasonlítható.

(#45692) Kékes525 válasza Rive (#45690) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a kérdés sem hozott eredményt: "is there reinfection among coronavirus cured patients, big data analysis" Sajnos a Google nem szereti a hosszú kérdéseket. Röviden, de pontosan megfogalmazni pedig nehéz. Csak egyedi esetekről van találat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#45693) Parci válasza pjen (#45691) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem, ezért húzom fel magam én is néha és gondolom magamban, hogy "kuss, és húzd fel a maszkot".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45694) Ricardo válasza pjen (#45691) üzenetére


Ricardo
félisten

Itt arról van szó, hogy az emberek jó része még egy ilyen élethelyzethez sem képes alkalmazkodni. Mi lenne ezekkel az emberekkel, ha sokkal komolyabb lenne a dolog (háború, durvább járvány, természeti katasztrófa....stb), ha már a mostani az említetteknél enyhébb szituációt képtelenek megérteni, és normálisan kezelni?

(#45695) Rive válasza Kékes525 (#45692) üzenetére


Rive
veterán

Csak egyedi esetekről van találat.

Csak ugye közben a várható esetszám ezen a ponton ezzel ~ passzol is.

Nem gondolom, hogy tél előtt lesz konkrét válasz ezekre a kérdésekre, de egyre valószínűbb, hogy a (természetes) nyájimmunitás szimplán nem pálya :(

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#45696) pjen válasza Ricardo (#45694) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem össze keveritek a fogalmakat.Egy háborúhoz,katasztrófához,nem kell és nem is tudsz alkalmazkodni.Az van és passz,nincs választási lehetőséged.Ehhez a járványhoz viszont alkalmazkodhatsz.Maszkot hordasz,bezárkózol,válalod a veszélyt stb.Egyébként szerintem az emberek nagy része teljesen normálisan kezeli a helyzetet.Viszont amig lehet több ezer fő előtt foci meccset rendezni ne is várjuk az emberektől a megértést. :)

[ Szerkesztve ]

(#45697) Csatravi válasza Ricardo (#45694) üzenetére


Csatravi
senior tag

+1 :R

(#45698) Csatravi


Csatravi
senior tag

Most beszéltem pár eü dolgozóval. Megyek és megrendelem az imakönyveket és a rózsafüzéreket!

(#45699) Ricardo válasza pjen (#45696) üzenetére


Ricardo
félisten

Látom nem érted (vagy nem akarod érteni) így inkább elengedem.

(#45700) pjen válasza Ricardo (#45699) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem inkább Te nem érted,vagy nem akarod.Én is elengedem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.