Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43301) Avicularia válasza proci985 (#43295) üzenetére


Avicularia
veterán

Pár hónapja valahol olvastam Lena Hallengren-en egy riportot, hogy a maszkhordásnak nincs Svédországban hagyománya, szóval itt nem lesz bevezetve. Persze tavasszal még Cecilia is maszkellenes volt.

(#43302) tom_tol válasza Parci (#43286) üzenetére


tom_tol
addikt

Ez nem volt szép :( Svédek fele gondolja hogy a föld lapos a többi a teknősbéka elmélet híve. A maszk viselés kötelezővé tétele pótcselekvés. Kékes proff. leírta a követelményeket ha ezek nem teljesülnek, többet árt mint használ. Vajon mennyi ember használja/kezeli a maszkokat jól? Szerintem 0,2%

[ Szerkesztve ]

(#43303) BalanceR válasza gergo5991 (#43299) üzenetére


BalanceR
addikt

Biztos sok a női dolgozó... :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43304) radi8tor válasza Parci (#43298) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

UK most szigorított még egy fokozatot. 4-es szintre emelték a védelmet.
Szórakozó helyek 10-kor zárnak, esküvő max 15 vendéggel, stb.
Katonaság bevetésével riogat Boris.

⭐ Stella

(#43305) BalanceR válasza radi8tor (#43304) üzenetére


BalanceR
addikt

Miért páratlan a vendégszám? :D

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43306) winery válasza BalanceR (#43305) üzenetére


winery
aktív tag

Legyen válóok :D

[ Szerkesztve ]

(#43307) BalanceR válasza winery (#43306) üzenetére


BalanceR
addikt

Megnéznék egy ilyen 15 fős lagzit itthon ... Mondjuk Borsodban :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43308) G.Zs. válasza Parci (#43298) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Uk-bol itt a mai adat a tavaszi becsult jarvany adatokkal osszehasonlitva. [link]
Azt mondjak most mar a fertozottek harmada fennakad a tesztelesen. Szoval a tavaszi napi kb 100.000 uj fertozotthoz kepest most kb napi 18.000 a realitas.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43309) lacafaca válasza Parci (#43298) üzenetére


lacafaca
őstag

bacca+...megint elmarad a világvége :DDD nembaj, megidézik majd eötvös gabibát ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43310) Lauda válasza BalanceR (#43307) üzenetére


Lauda
félisten

Nálunk rendezhetsz 3 ezer fős lagzit is, nincs rá korlátozás. Ha ezt a lagzit egy vendéglátó üzletben rendezed, akkor azt 23 órakor be kell fejezni. Ha a kertedben, vagy bárhol ami nem vendéglátó üzlet, akkor tarthat hetekig is. Ez az agyrém a szabályozásában itthon

[ Szerkesztve ]

(#43311) proci985 válasza tom_tol (#43302) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

viszont ha a Föld valojaban Discworld, akkor egyszerre lapos es van teknosbeka is, amivel unifikalni lehet a hitunket! :DDD touché laposfoldhivok, valojaban amit az 5G tornyok eltitkolnak az az, hogy a fold nemcsak lapos, de negy elefant is tartja egy teknosbekan!

(#43298) Parci: forumon szkanderozni idopocsekolas, viszont neha tenyleg egyszerubb ertelmesen leirni, hogy mi a helyzet es tisztazni a felreerteseket. az allampolgarokat felnottkent kezeljuk, hagyjuk a domain experteket dontest hozni es pragmatikusan allunk a temahoz, ennyi a "sved modell". ja meg van rola diskurzus, ha valami nem mukodik.

marciusban egyebkent en is neztem, hogy kene maszk, salat hasznaltam is ket honapig bevasarlas kozben. a visornal is van limitacio, de egesz egyszeruen kollegaval ugy dontottunk, hogy egesz egyszeruen inkabb legyen ez, mint atvinni ezt a folyamatot is zoomra.

egyebkent eleg laid backek vagyunk, de nalunk epp igy nez kia helyzet.

meg masik oldalrol ez az utobbi par honap tenyleg annyira sok volt, hogy pl egy faktrezisztensre felesleges idot pazarolni. ha hinni akar higyjen, ugyse lehet meggyozni.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43312) Parci válasza G.Zs. (#43308) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez egyébként egy következő és simán logikus megfejtés. hogy tavasszal egyszerűen sokkal, sokkal több fertőzöttből lett annyi halott, mint amennyit mértek. viszont ennek emlékeim szerint ellentmond, hogy ahol aztán csináltak reprezentatív szerológiai tesztelést, nem jöttek ki nagyon durva átfertőzöttségi számok.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43313) Parci válasza tom_tol (#43302) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

biztos, hogy nagyon kevesen kezelik igazán jól, mert ha tényleg fertőzött környezetben vagy, marha nehéz megtartani a vírusmentességet. viszont ezzel együtt sem tartom pótcselekvésnek. illetve fontos, hogy a többi dolog is stimmeljen, nyilván, ha azokkal káosz van, de a maszkon rugóznak, akkor az. és persze akkor is az, ha az emberek töredéke hordja csak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43314) G.Zs. válasza Parci (#43312) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerologiai tesztelesen sem akad fenn minednki, mert nem termel mindenki antitestet.
Ez ugye meg megvan: [link]
29-bol 1 embernek volt antitest a szervezeteben. A tobbiek vajon fennakadtak volna egy utolagos tesztelesen?

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43315) Parci válasza G.Zs. (#43314) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de a statisztika már csak ilyen, "elég jó" eredményekre törekszik, nem 100%-osra. fogalmam sincs persze a részletekről és "simán" lehet, hogy a reprezentatív kutatás mégsem az, egyelőre abból indultam ki, hogy de. ők is figyelembe kellett, hogy vegyék ezeket.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43316) G.Zs. válasza Parci (#43315) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azt hogy milyen veszelyes ez a virus, csak utolag fogjuk megtudni. Azert szinte minden pandemiara jellemzo volt hogy a vegen megallapitott valos halalozasi arany toredeke volt az elejen becsult adatoknak.
A problema leginkabb a nagy szamokkal van, meg az egeszsegugy tulterjedesevel, ami egy ilyen uj virus eseten korlatozasok nelkul nem kerulheto el. Be kell tartani a szabalyokat es be kell latni, hogy most egy olyan idoszak van amikor, ha lehet, nem megyunk emberek koze.
De rettegni szerintem nem kell. :N

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43317) Parci válasza G.Zs. (#43316) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem sem. illetve idősként vagy veszélyeztetettként azért jobban aggódnék. én amúgy "tartom" az 1,5%-os rátát, de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43318) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#43319) G.Zs. válasza Parci (#43317) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Szerintem a fele a realitas. Es az egyaltalan nem kicsi. De majd kb jovo ilyenkor meglatjuk. Addig meg max lehet olvasni a lokalis tanulmanyokat.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43320) Ringman válasza Csatravi (#43318) üzenetére


Ringman
nagyúr

kipcsak egészségügyi reform:

Kásler: Van elég kórházi ágy és szakszemélyzet

Teljesen egyértelműen tudom mondani: van elég kórházi ágy, van elég intenzív terápiás ágy, van elég szakszemélyzet.
A miniszter beszélt az egészségügy átfogó szervezeti átalakításáról is, azt mondta, hogy
megérett a pillanat a magyar egészségügyi rendszer szerkezeti-szervezeti átalakítására.

(#43321) BalanceR válasza G.Zs. (#43316) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez lenne a helyes hozzáállás, de sajons nagyon sok az iskolázatlan biomassza, akik ezt nem tudják és nem akarják elfogadni, és szabotálják a "korlátozásokat"...
Betartok mindent és nem érzem magam korlátozva...
Nem pénzbüntetés kellene a kötelező helyeken szándékosan maszkot nem hordók ellen, hanem a szabálysértéstől számítva 2 évig megvonni az egészségügyi ellátásukat 100%ban, persze a TB-t vonják tőlük továbbra is, aztán ha kellene valami orvosi segítség, mehet a természetgyógyászhoz, vagy a vajákosához, gyógyítsa vitaminokkal a vakbelét, meg a törött lábát, illetve keresse fel a szőrös gyógyszerészét...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43322) pjen válasza Ringman (#43320) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem igazat mond,a koronás ágyakhoz esetleg van minden.Csak a többi beteg hal meg ellátás és személyzet hiányában.

(#43323) Csatravi válasza Ringman (#43320) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kifakadt egy koronavírusos beteg: otthon gyorsabban felépülne, mint a kórházban
(Index)
Közben az azon a településen felépült mobil járványkórház üresen áll. Lehet csak VIP belépővel lehet oda bekerülni.

(#43324) bigdady


bigdady
nagyúr

Szuperkupa elég rendezett úgy néz ki nem fog bejönni a hetek óta lovagolt téma hogy hullanak majd a szurkolók mint a legyek

(#43325) radi8tor válasza bigdady (#43324) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Dehogynem, nálunk összejön ami Berlinben nem jött össze. ;]

⭐ Stella

(#43326) andor80 válasza bigdady (#43289) üzenetére


andor80
senior tag

1 darab negatív tesztet nem láttál én se ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43327) andor80 válasza bigdady (#43324) üzenetére


andor80
senior tag

Hány nap karantén volt nerkik?Hol ellenőrizhetőek az tesztek?Hány nap karantén lesz nekk kifelé?

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43328) BalanceR válasza andor80 (#43326) üzenetére


BalanceR
addikt

Annyira nem lesz kiugró a meccs miatti új fertőzések száma, de szerintem látható lesz valamennyire...
Ha többet tesztelnénk, és nem lenne olyan, hogy a doki pozitívként jelölhet teszt nélkül, ami nem kerül be a statisztikákba, akkor jobban látszana...
A vendégek fogják megszívni, ha hazaviszik...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43329) perempe


perempe
addikt

tegnap Egerből a 17:15-ös busszal indultam Budapestre, rendőr ellenőrizte a népes utazóközönséget (~30 fő). Ha bankrablással foglalkozok vmikor, akkor az a közeljövőben lesz.

persze a tünetes utasokkal nem csinálnak semmit, de mindenki hordjon maszkot, az megvéd.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#43330) perempe válasza Csatravi (#43189) üzenetére


perempe
addikt

Akkor Mezőkövesden 600 ember mehetne be a 4000-es stadionba.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#43331) Ringman


Ringman
nagyúr

ITM: Októberre várják a halálozások felfutását

Jövő hónap elejére várható a vírus okozta halálozás megugrása – derül ki az innovációs tárca járványügyi csoportjának lapunk birtokába került előrejelzéséből.A vírus miatti halálozás esetleges közelgő megugrására az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) szakértői szerint abból lehet következtetni, hogy az elmúlt hetekben jellemzően a fiatalok között terjedt a második hullámban a járvány. Márpedig az ITM elemzői már augusztus végén figyelmeztettek arra, hogy hasonló folyamat zajlik majd le Magyarországon is, mint Floridában, Dél-Franciaországban vagy Spanyolországban, ahol a sok érintettel, de kevés megbetegedéssel terjedő fertőzés a fiataloktól gyorsan elért az idősebb korosztályokig, és ezzel az áldozatok száma is rövid idő alatt megugrott.

(#43332) Cyrin válasza Ringman (#43331) üzenetére


Cyrin
addikt

Állig felfegyverkezve várjuk....

(#43333) Ringman válasza Cyrin (#43332) üzenetére


Ringman
nagyúr

vége lett a szakrális eseménynek a fociszentélyben, úgyhogy most már lehet érdemi intézkedéseket is tenni.

(#43334) Soulfly842 válasza Ringman (#43331) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ez ellentmondásos. Korábban a virológusok véleménye szerint december-januárra tették a járvány tetőzősét. Amit maga Orbán Viktor is megerősített ~10 napja, nyilatkozott róla.

Akkor, hogy is lesz ez? Addig folyamatos tetőzés és egyszercsak varázsütésre kevesebb lesz a halott? Akkor amikor már az elhalálozók száma sokkal magasabb lesz?

Ez a cikk, inkább egy stratégiai elem, ami szintén abba a 'rendbe' sorolható, hogy a gazdaságnak működnie kell....

(#43335) Ezekiell válasza Soulfly842 (#43334) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nincs itt semmi ellentmondás: nem azt mondja, hogy akkor (októberben) tetőzik a halálozás, hanem hogy ott ugrik meg - és onnan még mehet feljebb bőven.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#43336) nubreed válasza Rage47 (#43088) üzenetére


nubreed
veterán

Nagyon helyes!!!!!!!!!! [link]

A YT csatornáját is törölni kéne.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#43337) Soulfly842 válasza Ezekiell (#43335) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ja igaz, a fél igazság is igazság :) De mennyivel jobban hangzik így :DD Jogos, nem voltam eléggé politikus. Egyelőre elég, ha felkészítenek az októberre.

(#43333) Ringman

Háát... nem biztos, hogy csak azon a meccsen múlott... :D Szerintem minden azon múlik, hogy mondvacsinálva meddig marad hiteles, hogy erősebbek vagyunk, jobban ismerjük a járványt, ezerszer jobban készen állunk rá, stb-stb-stb...

Kicsit hosszabb leszek, mint, ami a fórum-berkekben megszokott, de szerintem érdemes megnézni a jelenlegi helyzetet.

Ma az esetek száma jó eséllyel eléri a 22 ezret. Az elismert aktív esetek száma a 17 ezret. Mennyi is volt tavasszal a legnagyobb aktív esetszám?

Megválaszolom. ~2000. Értem, akkor ennyivel felkészültebbek vagyunk, a számok pedig továbbra is exponenciálisan nőnek, de a gazdaságnak működnie kell. (félreértés ne essen, ez nem a helyi politika sajátja, hanem EU-s kényszer elnézve a többi országot is - a működőképességet végig fenntartani, amég lehet - de ennek sokkal súlyosabb következményei lehetnek, mint tavasszal.)

Közben a körzeti orvos által elrendelt tesztelésre várókat több esetben felhívják, hogy biztosan van-e annyi baja, hogy tesztelni kelljen. --> már most nincs elegendő kapacitás, hogy kimenjenek és próbálják felülírni a szakember véleményét, hitelességét.

Azok az esetek szerintem szintén kérdésesek, amikor a háziorvos elmondhatja valakinek - tesztelés nélkül - hogy maga teszt nélkül is koronavírusos. Ezt megerősített esetnek tekintik? Szerintem nem - csak azokat, akik pozitív teszttel megerősítettek.

Nincs tesztelési kapacitás már most és a helyzet nem túl rózsás. az aktív estek száma teljesen kilőtt. Nincs ellátó személyzet, holott az a furcsa paradoxon van, hogy addig amég pl. Amerikában olyan mentősök vannak, akik bedobják a mentőbe a pácienst és szaladnak a kórházba - Magyarországon magasan képzett mentő személyzet van, akik még a kórházakban is meg tudnák oldani az ilyen betegek ellátását (az itteni átszervezések is jelenthetnének egy fajta mentsvárt). De lótifuti mentősök ehelyett tesztelni járnak ki, megyéről megyére szállítják a betegeket, illetve sokáig Budapestre...

Ha az egészségügy telítődik fertőzöttekkel, akkor az elhalálozási ráta is magasabb lesz.

Nincs semmi látnivaló, az érzelmi alapú döntéseket hozó átlag birkamorál, birkaész meg meggyőzte magát (nem csak nálunk, hanem szerte Európában), hogy nem hogy oda kell figyelni, hanem az egész átverés. Tök mindegy, hogy intelligenciában hol húzunk meg egy vonalat, mindig lesz egy vonal, amin még egy nagy átlag át akar mászni.

Viszont, ha a növkedés üteme így nő tovább, akkor pár hét és meg lesz az az első 100.000 már megerősített fertőzött is.

Korábban tendencia volt mindenhol, hogy az exponenciálisan növekdő számokat csak komoly korlátozásokkal tudták megfogni. Hol van az a pont, amikor már túl késő?

Nekem azért vannak aggályaim. Szerintem nagyon rossz irányba tartunk és nagyobbak lesznek így a károk hosszútávon.

(#43336) nubreed
Egyébként ismerve őt, és a 'munkásságát' én kinézem belőle, hogy a rivaldafény miatt csinálja ezt az egészet. Gyógyszerészként, úgy, hogy ismeri a betegségek tudományos hátterét, az orvoslást - ő sem gondolja már komolyan. De hát na, mégjobban bekerülni a köztudatba, megkérdezik, a bulvár is foglalkozik vele, s mindezek mellett még a tábor fejébe is beleég - bőven megéri neki.

[ Szerkesztve ]

(#43338) Lauda válasza nubreed (#43336) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel az a probléma szerintem, hogy hasra törölgetnek.

A cég szigorúbban ellenőrzi az ilyen csoportok tartalmait, mivel fontosnak tartja, hogy a felhasználók hivatalos szervektől jussanak hozzá hivatalos információkhoz.

Ha ezt be akarják tartani, akkor az összes létező csoportot törölnie kellene.

(#43339) andor80


andor80
senior tag

Így kell ezt gyerekek világjárvány idején.NA Ez a felelős viselkedés
[link]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43340) lacafaca válasza Lauda (#43338) üzenetére


lacafaca
őstag

az is egy hülye, aki manapság a fb/yt/tw szentháromságot használja...persze a pórnép mást nem képes használni ;]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43341) updog válasza andor80 (#43339) üzenetére


updog
senior tag

Szerintem te ironizálsz.

;]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#43342) khalox válasza Lauda (#43338) üzenetére


khalox
őstag

Nem hasra, hanem a követők száma és a tartalmi vizsgálat automatizmusai alapján. Aztán vagy beesik ebbe az oldal, vagy nem. De olyan eset is előfordul, hogy tartalomgyártó "MI" viaskodik tartalomszűrő "MI"-vel. Ez nem egy egzakt tudomány így, de legalább próbálkoznak.

(#43343) Ringman válasza Soulfly842 (#43337) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem csak magáról a meccsről van szó, hanem arról, hogy szerintem bizonyos intézkedéseket azért nem hoztak meg, mert hülyén adta volna ki magát, hogy a szigorúbb korlátozások mellett mehet a meccs, rosszul lehet kommunikálni.

+ ha teszteltek volna rendesen, akkor a jelenlegi számok többszöröse mellett (ezt a szorzót a felderített és a felderítetlen esetek között szlávik és merkely is mondta) nem biztos, hogy ugyanígy bevállalták volna-e pl. a külföldi szurkolók.
az híresen tiszta és korrupciómentes uefa tuti megtartotta volna abban az esetben is.

(#43344) Ringman


Ringman
nagyúr

927 fővel emelkedett a beazonosított fertőzöttek száma és elhunyt 9 beteg

szerk:
11 116 mintavétel.

szerk2: békés megye számai az utóbbi 7 napban (ki tudja hány tesztből)
118 134 141 153 186 226 244

[ Szerkesztve ]

(#43345) Soulfly842 válasza Ringman (#43343) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szerintem az egész EU-ban lassabban történik minden, megy a nyomásgyakorlás. Területi szinten vannak korlátozások, Angliába szigorúbb lett, de ők kicsit kilógnak most az EU-ból.

Inkább ott lehet a gond, amit már korábban is írtam. Olyan pénztartalékokat mozgattak meg, mint még soha, hogy a károkat enyhítsék, s ha mindezt ki kell tolniuk pl. jövő év áprilisig, akkor nagyon nagy bajok lesznek.

A pénz a gazdaság egy kicsit felülírja most a józan észt.

(#43346) aprokaroka87 válasza Soulfly842 (#43345) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A pénz és a gazdaság mindig is felűlírta a józan észt :)

Másfelől szerintem kevés ember áldozná be a munkahelyét, azért mert világ járvány van.

(#43347) Ringman válasza Soulfly842 (#43345) üzenetére


Ringman
nagyúr

ha nincs hatékony tesztelés és elkülönítés (a tesztkapacitás hazai kibővítésére fél év állt rendelkezésre), akkor idő kérdése a szigorúbb korlátozás.

ellenpéldának ott d-korea, ahol átfogó korlátozások nélkül sikerült visszaszorítani a vírus terjedését és a gazdaság sem állt földbe az eu és us számaihoz képest:
South Korea GDP shrinks 1.4% in first quarter
S. Korea’s Q2 GDP contracts 3.2% on qtr due to plunge in exports

maszkhordás, átfogó tesztelés és kontaktkutatás, kurva bonyolult ezt a szintet megugrani úgy látszik.

(#43348) Ringman válasza aprokaroka87 (#43346) üzenetére


Ringman
nagyúr

Másfelől szerintem kevés ember áldozná be a munkahelyét, azért mert világ járvány van.

tesztelés + kontaktkutás + a fertőzöttek elkülönítése nélkül ez lesz a vége, de fél (lassan háromnegyed) év alatt még nem sikerült eljutni idáig

(#43349) pjen válasza Soulfly842 (#43345) üzenetére


pjen
félisten

Ha össze omlik a gazdaság kíváncsi leszek tudsz e enni a józan észből?

(#43350) Parci válasza Soulfly842 (#43345) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én csak azt nem értem, hogy mi volt az elképzelés? hogy őszre megoldódik az egész? mert fotelhuszárként az egy évet minimum megadtam volna a járványnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.