Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43651) t72killer válasza syberia (#43650) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"káros" - igen, amilyen töménységben próbálták az kvázi kinyírta a pácienst. Magyarországon se halt meg sok ember május és augusztus között.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43652) szabi__memo válasza Lauda (#43626) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az utcán kapják el az eü dolgozók? Vagy nem értem mire akarsz kilyukadni

(#43653) Cyrin


Cyrin
addikt

https://24.hu/belfold/2020/09/26/koronavirus-karanten-szeged-korhaz-szivsebeszet-zarlat/

Győri kórház főigazgatója: egymás után fertőződnek meg az intenzíves orvosok

egyébként a cikk nem írja még , de szegeden ugyanaz a helyzet az intenzíven is. mint győrben, fertőzés, kevés hely, a normál intenzív zsugorítása, bezárása.
Engem már olyan ápoló látott el hétvégén, aki az intenzívről küldtek át más részlegre.

Dehát kell a pénz másra...

[ Szerkesztve ]

(#43654) pjen válasza omfgk (#43642) üzenetére


pjen
félisten

Ami a lényeg lenne hiányzik.Hány fertőzött,beteg,kórházban ápolt,gyógyult,halott.

(#43655) Z.É.T. válasza pjen (#43654) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ha tényleg érdekel, miért és hogyan, akkor először ezt érdemes figyelmesen átolvasni.
Ha még marad kérdés, akkor bőven találni egyéb infót, de szerintem sok kérdésre ad választ, ahogy Új-Zélandé is.
Mi így rontottuk el:

(#43656) Ringman


Ringman
nagyúr

COVID-19 Has Crushed Everybody’s Economy—Except for South Korea’s
Seoul seems to have shown the way to mitigating both the health and the economic fallout of the coronavirus pandemic.

teljes lezárások nélkül sikerült visszaszorítani a járványt, úgyhogy a gazdaság sem rokkan bele.
össze lehet hasonlítani a d-koreai intézkedéseket az itthoni járványügyi védekezéssel. (meg persze kifogásokat is lehet keresni)

(#43657) Ricardo válasza Ringman (#43656) üzenetére


Ricardo
félisten

"össze lehet hasonlítani a d-koreai intézkedéseket az itthoni járványügyi védekezéssel."

"(meg persze kifogásokat is lehet keresni)"

Azon már túl vagyunk [link] :U

(#43658) Parci válasza Jablocskov (#43637) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem gondoltam, hogy a kint van ezerrel bárki számára egy egzakt és ezért cáfolandó mennyiség lenne :(. arra céloztam, talán tök érthetően, hogy tavasszal kb. intézménybe kellett menni, hogy elkapd, most meg simán elkapod az utcán.

bergamóban is csak 20% körüli/alatti átfertőzöttségről szóltak az utólagos felmérések az első hullám után.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43659) Lauda válasza szabi__memo (#43652) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el a cikket és a rá adott reakciódat. (ha gondolod persze)

[ Szerkesztve ]

(#43660) G.Zs. válasza Parci (#43658) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Jo lesz az 60% kornyekenek is. [link]
Es ezek csak azok az emberek akiknek volt antitest a szervezeteben.
Bergamon kb. kompletten atment a virus meg mielott barmit is tudtak volna tenni.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43661) Parci válasza G.Zs. (#43660) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez, ha jól értem, bergamón belül is a legfertőzöttebb részek, de ezzel együtt is figyelemreméltó. és ettől tényleg messze vagyunk (és maradjunk is...).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43662) Parci


Parci
HÁZIGAZDA


via fáccse

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43663) Ringman


Ringman
nagyúr

937 új eset 10 073 mintavételből.

szerk: 6-an elhunytak, közülük egy 30 éves - szívbillentyű-elégtelensége volt.

[ Szerkesztve ]

(#43664) Rive válasza tom_tol (#43633) üzenetére


Rive
veterán

Ezért kellene megtanulni együtt élni vele.

Addig ez rendben is van, csak ezt az együttélést egy rakat ember úgy képzeli, ahogy azelőtt.
És az viszont nem megy.

Mára már látszik, hogy a legolcsóbb 'együttélés' az az esetszámok alacsonyan tartása, a (már ismert) intézkedések következetes alkalmazásával.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43665) radi8tor válasza Rive (#43664) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

rakat ember

Az a rakat ember szerintem 10% alatt van. Én már nagyon de nagyon ritkán látok csak maszk nélkülieket a maszkabálban.

⭐ Stella

(#43666) Parci válasza radi8tor (#43665) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

winter is coming..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43667) G.Zs. válasza Parci (#43661) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Provincia szintu felmeres, kisebb mintan keresztul levetitve az ott lako 120.000 emberre.
Nem csoda hogy tulterhelodott az egeszsegugy.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43668) lacafaca


lacafaca
őstag

tanulságos, érdemes megnézni... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43669) Parci válasza G.Zs. (#43667) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem találtam folyományt, pedig írják a cikkben, hogy épp akkor indítottak egy nagyobb, pontosabb felmérést. meg azt is, hogy a minták a legfertőzöttebb tartományi részekről származtak jórészt.

de mindegy, nyilván a konklúzió alapvetően hasonló.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43670) syberia válasza t72killer (#43651) üzenetére


syberia
veterán

Nekem egyetlen cikk rémlik, hogy valaki otthon gyógyszer túladagolásban meghalt tőle.

Klinikailag igazolták, hogy a keringési rendszerre nézve biztonságos, és nem okoz szívritmuszavart sem.

Cink nélkül adva, főleg a betegség késői szakaszában, könnyen lehet róla állítani hogy hatástalan.

Zinc Is Key to HCQ Protocol

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#43671) Lauda válasza lacafaca (#43668) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az atv értelmes műsorokat tud gyártani. :U

(#43672) szabi__memo Ok, inkább zárjuk is. :D

[ Szerkesztve ]

(#43672) szabi__memo válasza Lauda (#43659) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Válasszuk szét.
Az igazgató mondott valamit. Valószínűleg fingja nem lehet hogy hol kapták el, bent vagy kint (max egypár kivétellel), legalábbis arra nem tért ki mire alapozza.
Az egyetlen tény viszont az, hogy sok orvos fertőzött.
A kérdés meg az volt ha szakképzett emberek is elkapják van e értelme a maszknak.

(#43673) bigdady válasza Ringman (#43663) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt írta a Facebookon aki felvette hogy szívbillentyű elégtelensége lett nem az volt neki. A vírus okozta.
Bár szerintem ilyen infót nem biztos ki lehetne adni

[ Szerkesztve ]

(#43674) Ringman válasza bigdady (#43673) üzenetére


Ringman
nagyúr

ez így elég súlyos állítás lenne, azt jelentené, hogy beírják alapbetegségként azt is, amit maga a vírusfertőzés okozott.

(#43675) szabi__memo válasza Ringman (#43674) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ugye tavasszal volt hogy olyat írtak be ami nem is volt

(#43676) Rive válasza szabi__memo (#43672) üzenetére


Rive
veterán

Lusta vagyok végigkövetni a hozzászólásszálat.

A (szimpla) maszk az 'utcára' való. Van (!) értéke, mint személyes védelem, de mint a többiek védelme, hatásosabb.
Személyes védelemre (!) olyan helyen, ahol fertőzött 'biztosan' előfordul, kell az FFP2.
De aztán meg fertőző osztályon megint teljesen más módi dívik - akinek tetszik, próbálja meg előkeresni a kínaiak által Vuhanban használt/az alapján ajánlott beöltözési rendet a topik első részéből valahonnan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43677) South Velen válasza Ringman (#43674) üzenetére


South Velen
addikt

Ilyen biztosan nem fordulhat elő! Mi nyerésre állunk a csatában!

(#43678) Parci válasza Ringman (#43674) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U :U :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43679) lacafaca válasza Lauda (#43671) üzenetére


lacafaca
őstag

igaz...m1 rulz :C

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43680) omfgk válasza Ringman (#43674) üzenetére


omfgk
addikt

Őszintén remélem ,hogy itt még nem tartunk...

(#43681) Ringman válasza omfgk (#43680) üzenetére


Ringman
nagyúr

én is, és azt is, hogy nem is fogunk itt tartani soha

(#43682) Parci válasza Ringman (#43681) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kicsit fura nekem ezt olvasni, már tavasszal is volt pár eset, amikor kiderült, hogy ...

például a tatabányai 42 éves lányos apuka, akinek beírtak minden szart, amit már odabent kapott el. és simán ott maradt volna, ha a felesége nem veri ki a balhét, hogy ácsi. aztán jött, hogy "vizsgálatot indítunk, hogy kiderüljön, mi történhetett...". még az orvos felmenőm is azon izél, hogy alapbetegség, az lesz...

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43683) t72killer válasza bigdady (#43673) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Dunsztjuk sincs...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43684) BalanceR


BalanceR
addikt

A számok kicsit furák, nem tudom, hol lehet a hiba, vagy az én logikám a hibás, de már kb két hete konstans 1000 körüli a napi esetszám.
Namármost ha mondjuk az első ezres héten volt 10000 fertőzött, akik tovább adták és így lett meg az első napi 1000 fertözésszám, két hét múlva 240000 (10000+14 nap x napi 1000) fertőzött lett, ami azt indikálná, hogy az esetszám is növekedésnek induljon. De nem indul.
Ez így mi a tök?
Vagy csak most fog beindulni de nagyon? Vagy bármit csinálunk a napi esetszám nem tud 1000 fölé menni, mert elértük a tesztkapacitás plafonját?
Ötletek?
A példában szereplő számok csak az elméletet mutatják be, nem nézem utána a pontos adatoknak..

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43685) natë válasza BalanceR (#43684) üzenetére


natë
nagyúr

Most fog beindulni, de nagyon.

(#43686) bigdady válasza BalanceR (#43684) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyógyultak?
A korábbi 300-as napok durrantak be ide az nem lehet?

[ Szerkesztve ]

(#43687) Ringman válasza BalanceR (#43684) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyságrendi (!) eltérést tippelnek a valós és a beazonosított számok között.

(#43688) BalanceR válasza bigdady (#43686) üzenetére


BalanceR
addikt

A gyógyultakat valóban nem kalkuláltam bele, de ha nagy vonalakban naponta az előző napi új pozitívak felét gyógyultnak vesszük, akkor sem jön ki a matek...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43689) Lauda válasza BalanceR (#43684) üzenetére


Lauda
félisten

Írta is az egyik fórumozó, hogy reagens sincs több helyen, így hozzájuk futnak be a minták. Én azt gondolom, hogy most is manuálisan állítják be az esetszámokat. Másként ez nem történhetne, amit írsz. Legalábbis nem logikus.

Amennyiben 10-20-szoros szorzóval számolunk, akkor még ezt a (szerintem kamu) napi új esetszámot felszorozva, napi 10-20-ezer új fertőzött, tehát heti 100 ezer új fertőzött jár-kel és fertőz tovább.

[ Szerkesztve ]

(#43690) Alex91 válasza BalanceR (#43684) üzenetére


Alex91
félisten

Most mit nem ertesz? A maszkviselessel es a 23 orai bezarassal megfogtuk! Majd meg csokkeni is fog, ha homeroznek az iskolakban...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43691) BalanceR válasza Lauda (#43689) üzenetére


BalanceR
addikt

Manuális? Annak mi értelme lenne? Kicsit erős, ha azt jelentené, amire gondolok...
Ennyire azért nem dilettáns a csapat, illetve titokban tartani is nehéz lenne, az ilyen súlyos mulasztást.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43692) BalanceR válasza Alex91 (#43690) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi az érdemi hozzászólást...
Gyuri, te vagy az? :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43693) Sped válasza Rive (#43664) üzenetére


Sped
aktív tag

Az miért ne menne? Maszk miért nem elég? Az olyan adminisztratív korlátozások, mint pl. 11 órás zárás, meg innen-onnan nem lehet beutazni, meg ide-oda nem lehet elutazni teljes zsákutca és csak kényelmetlenséget okoz és bizalmatlanságot szül, hiszen kivételek mindig vannak, mintha a vírus terjedése szempontjából ennek bármiféle relevanciája lenne - vagyis a kivételek mindig egy adott körnek való kedvezményt jelent és pusztán érdekek mentén döntenek róla. Ez aláássa a közbizalmat, ami itt amúgy sincs meg a mindenkori vezetés irányába. Vagyis véleményem szerint több kárt okoz mint hasznot.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#43694) Lauda válasza BalanceR (#43691) üzenetére


Lauda
félisten

Például az, hogy a kormány milyen tökéletesen kezeli a járványt. Sajnos a többségnek csak ezek a számok jutnak el az agyáig, gondolkodni már lusta.

(#43695) BalanceR válasza Lauda (#43694) üzenetére


BalanceR
addikt

Értem, a logikád, viszont abban az esetben, ha ne adj isten elszabadulnak a számok, telítődnek a kórházak, túlterhelődnek a mentők... Egyszerre kellene felfedni az eddig a szőnyeg alá rejtett valós adatokat, az pedig iszonyatos felháborodásokhoz vezetne, a kormány ezt nem fogja megkockáztatni, szerintem.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43696) forceberg válasza BalanceR (#43695) üzenetére


forceberg
veterán

Lehet, már arra is van forgatókönyvük, hogy akkor kiket fognak hibáztatni.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43697) Parci válasza BalanceR (#43695) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mikor kell felfedni? honnan tudja bárki, hogy ezer, tízezer vagy százezer?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43698) Alex91 válasza BalanceR (#43695) üzenetére


Alex91
félisten

A korhazakban levo betegeket nezd, hogy ott hogyan valtoznak a szamok! Alapjaban veve ez a lenyeg...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43699) forceberg válasza Parci (#43697) üzenetére


forceberg
veterán

Amikor az EÜ totál összeomlik.
Remélem nem jutunk el addig, de amikor majd a Hungexpo is tele lesz.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43700) DS39 válasza BalanceR (#43684) üzenetére


DS39
nagyúr

a tesztkapacitás az biztosan megállt olyan 12 ezer / nap környékén, annak ~10%-a pozitív.
beindulni a halálozási szám fog vélhetően, hiszen a több fertőzöttből nagyobb eséllyel halnak meg többen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.