Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43951) Soulfly842 válasza bigdady (#43950) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az mondjuk tényleg érdekes :F :Y

Tekintettel arra, hogy ott van a mobil kórház is arra tudok gondolni, hogy itt is az ellátó személyzettel lehetnek a gondok.

Nyíregy és Debrecen is szerintem elég fejlett egészségüggyel rendelkezik, Debrecen európa szinten kiemelkedő - erőforrásokat is könnyebben tudnak átvonni, a két város is viszonlyag közel van egymáshoz. Az ilyen kérdések/felmerülő problémák talán könnyebben megoldhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#43952) Csatravi válasza Ringman (#43940) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kérdés az Operatív Törzshöz.
"Mekkora hőmérséklet felett küldik haza a diákokat csütörtöktől?
Válasz: 37,8 fokban határozza meg a tisztifőorvos."

(#43953) Ringman válasza Lauda (#43947) üzenetére


Ringman
nagyúr

Felkészültek az október 1-jétől bevezetésre kerülő testhőmérsékletre az intézmények

kormányrendeletben megmondják, hogy mindenkinek a normális testhőmérséklete 36,3 fok celsius!

(#43954) Lauda válasza Ringman (#43953) üzenetére


Lauda
félisten

:DDD Eddig magasabb volt nekem, de akkor ezentúl annyi lesz. :D

[ Szerkesztve ]

(#43955) BalanceR válasza Ringman (#43945) üzenetére


BalanceR
addikt

És ez csak rosszabb lesz..
Képzés nélkül szerintem ez nem fog javulni, ma már kb mindenkinek van valamilyen internet hozzáférése, telefonon, okostévé, PC-n... de nagyon sokan egyszerűen nem tudják megfelelően használni. Van akinek egy összetett, több szavas keresés is gondot okoz, illetve ha talál is valamit, akkor első pár google találatra kattint ami jellemzően a google ADS miatt olyan oldalra viszi, ami nem feltétlenül hiteles, de az oldal üzemeltetője a reklámokból és, ezért fizetett az előresorolásért. Az angol, vagy egyéb idegennyelv ismeretének hiánya megint csak beszűkíti a látókört. És az is probléma, hogy a szenzációhajhászás miatt sok oldal clickbait cikkekkel becsalja a usert az erdőbe, ahol aztán van minden...
"és ami ezután történt arra senki sem számított" , "Egy felmérés szerint az emberek csak 2%-a tudja megoldani ezt a rejtvényt" - és itt jön egy logikai feladat egy negyedikes munkafüzetből..
Anno létezett olyan, hogy ECDL (European Computer Driving Licence) nem tudom, hogy jelenleg van-e még, de valami hasonló kellene az alapoktatásban, hogy legyen kultúrája az internethasználatnak, ne csak konteóhívőket, megmondóembereket meg trollokat szüljön a net.

- Lassan többet offolok, mint kommentelek, bocsi, abbahagytam. :B

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43956) lacafaca válasza Ringman (#43953) üzenetére


lacafaca
őstag

nekem szinte soha nincs a testhőm 36 fölött, 35.6 nagy átlagban...akkor mit csináljak, ha bevezetik a hőmérőzést mindenhol? érzem, faszolni fogok :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43957) Csatravi válasza Ricardo (#43946) üzenetére


Csatravi
senior tag

Bizony nagyon más ám, és 40-50-> évesen sorban tépik le a sorszámot a reumatológián, ortopédián vagy épp az idegsebészeten. :(

[ Szerkesztve ]

(#43958) Stanlee válasza Soulfly842 (#43949) üzenetére


Stanlee
őstag

Csongrad kezd beindulni, pont akartam hazautazni :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43959) Csatravi válasza Floyd80 (#43948) üzenetére


Csatravi
senior tag

Kapnak egy rakat lázmérőt aztán sorban lehet pucsítani az iskola bejárata előtt :D
Tíz gyerek behajol és mire az utolsóhoz érnek már az elsőből lehet is kihúzni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43960) Soulfly842 válasza Csatravi (#43959) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ma egyébként azt mondták, hogy a nagyobb iskolákba kapu fogja mérni a testhőmérsékleteket. Ott nem hőmérőznek.

Más, érdekes és gyanús 'a napi számokat érintő' 'anomáliára hívja fel a portfólió a figyelmet

'szalagcím':
"Korábban bemutattuk, hogy milyen furcsaságokat láthatunk az aktív koronavírusos fertőzöttek számában. Utána – Magyarországon elsőként – feltártuk, hogy azért nem növekszik tovább a napi új esetek száma, mert elértük a tesztkapacitások korlátját. Most megnézzük, hogy mi a helyzet a kórházban ápoltakkal. Annyit elárulhatunk, hogy az adatok igen furcsák annak tükrében, hogy a betegség utat tört az idősek felé. Megmutatjuk, mi rajzolódik ki a hivatalos adatokból számított trendekből és azt is, hogy saját becsült fertőzöttségi adataink mit mutatnak."'

A teljes cikk:
[Koronavírus: újabb furcsaság a magyarországi fertőzésben]

(#43961) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Magyar férfi okozott koronapánikot Kambodzsában, többször megszökött a karanténból"

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#43962) BalanceR válasza Csatravi (#43959) üzenetére


BalanceR
addikt

[orvosi vizsgálat] így? :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43963) perempe válasza t72killer (#43961) üzenetére


perempe
addikt

repülős fertőzésekről nem olvashatunk...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#43964) Rive válasza Soulfly842 (#43960) üzenetére


Rive
veterán

Itt a topikban is olvastunk olyan eset(ek)ről, akiknek akkor már kórházban lett volna a helyük, illetve akiket 'nyugaton' valszeg kórházba küldtek volna.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43965) Floyd80 válasza Ricardo (#43946) üzenetére


Floyd80
addikt

Ha profi bokszról beszélsz, nem hinném, hogy olyan nagy mészárlás lenne egy mai vagy egy 50-60-70-es évekbeli "régi" bokszoló között. :) Kezdjük azzal, hogy 15 meneteket letoltak, a maiak 4-5 menet után a seggükön veszik a levegőt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43966) Csatravi válasza Soulfly842 (#43960) üzenetére


Csatravi
senior tag

Nehogy a vihar előtti csend legyen mint az amcsi egyik államában. Volt ide linkelve.
A sulinál mit jelent, hogy nagyobb iskolák?

(#43967) Soulfly842 válasza Csatravi (#43966) üzenetére


Soulfly842
addikt

Erre nem tértek ki külön. Csak annyit mondtak, hogy a nagyobb forgalmúakban kapukat fognak üzemeltetni.

(#43968) Csatravi válasza Ringman (#43754) üzenetére


Csatravi
senior tag

"ha volt olyan esemény, ahová Mo-n negatív covid-teszt volt az előfeltétel, az ez a rendezvény lehetett."

Ezek szerint mégsem!
Orbán Viktor Becsehelyre látogatott, csak a polgármesternek elfelejtettek szólni

(#43969) Ringman


Ringman
nagyúr

annyira felkészültünk, hogy lehet hogy gyerekmunkát is igénybe kell venni:

A járvány elleni védekezés közös feladatunk, ezért a testhőmérséklet-mérést pedagógusok, nevelő-oktató munkát segítők, technikai dolgozók, felsőbb éves tanulók egyaránt végezhetik majd, ehhez a kormány több mint 41 ezer érintésmentes digitális hőmérőt oszt ki az intézményeknek, fenntartótól függetlenül

(#43971) lacafaca válasza Ringman (#43969) üzenetére


lacafaca
őstag

én csak egyet nem értek (vagyis dehogynem): miért kell erőltetni ezt az iskolásdit, amikor senkinek nem lehetne kifogása a gyerekének az otthoni tanulása az alsósok kivételével, azt még aláírom...kulcsos gyerekként nőttem fel, mint nagyon sokan abban az időben és mind itt vagyunk...ennek az egyedüli magyarázata, a betokosodott oktatási rendszer, ahol a ma pedagógusai képtelenek megugorni a mai kor szintjét és egyszerűen nem hajlandók kilépni a konfortzónájukból...(sógornőm pedagógus, tudom mi a dörgés)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43972) Soulfly842 válasza Csatravi (#43970) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szintén hozzá kapcsolódik ez a pár pere kikerült írás.

"Amikor megkérdezik Magyarország Kormányát, hogy miért nem végez több PCR tesztet, amivel a koronavírus kimutatkozó, akkor mindig szinte kizárólag a válasz jön, hogy a WHO ajánlások alapján végzik a teszteket.
Írtam a WHO-nak, addig is, amíg az eredmény megérkezik bemásolom az ajánlásokat, amely szerint is nemzetközi segítséget kell kérnünk.
Ugyanis, amennyiben a WHO ajánlásokat követi a kormány, akkor ezeket a javaslatokat kellene betartani:
- A gyanús eseteket a tünetek kezdetétől számítva 48 órán belül fel kell deríteni és 24 órán belül tesztelni. (egyes kép)Ez jelenleg nem történik meg a tesztre néha több, mint egy hetet is várni kell.
- Amennyiben a diagnosztikai kapacitás nem elégséges, akkor a teszteket priorizáltan kell elvégezni. Elsősorban a veszélyeztetett csoportokat (idősek), egészségügyi dolgozókat stb... kell szűrni. (második kép)
Ezzel szemben országosan nincsen tervezett szűrés az egészségi dolgozókra nézve, ezt egy-egy munkahely maga, mint a SOTE végzi el, szervezetten ilyen nincs.
- Amennyiben a helyi labor kapacitások beteltek, akkor nemzetközi kapacitásokat is igénybe kell venni, sőt lejjebb még arra is hivatkozik, hogy állatorvosi laborokat is be kell állítani a tesztelésre.(harmadik kép)Tekinettel arra, hogy mást el sem tudok képzelni, mint a laborkapacitások tetőzését, így nem marad más megoldás, csak a nemzetközi segítség kérése. Tehát nincs más megoldás, mint az Unió, vagy a V4-ek segítsége, a WHO ajánlások szerint ez szükséges.
Az egész ajánlás itt található:"

[link]

Dr. Kunetz Zsombor MBA
Orvos, Szakorvos, MBA. Tanácsadó. Egészségügyi elemző,-szakértő, -rendszerfejlesztő. 1995 óta foglalkozik mentéssel és egészségügyi rendszerekkel.


[ Szerkesztve ]

(#43973) Soulfly842 válasza lacafaca (#43971) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pedig egyszerű a válasz. Ha a gyerek otthon marad, akkor otthon marad a szülő is. Ez egy detonátor lenne a gazdaság ismételt leállásában. EU szerte próbálják kényszerítetten fenntartani a gazdaságot és lokálisan csak kisebb korlátozásokat bevezetni. Szerintem EU-s törekvés is, hogy kényszerítetten, bármi áron fenntartsák EU szerte a gazdaságot. Túl nagy pénztartalékok mozdultak már meg eddig is, s ezt az állapotot tavaszig nem fogják kibírni.

[ Szerkesztve ]

(#43974) pjen válasza lacafaca (#43971) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk van egy ötödikes lányod,hatodikos,hetedikes fiad 2+fél shobás lakásod 1 normális számító géped
..Akkor hogy?

(#43975) Kékes525 válasza Soulfly842 (#43960) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy nemcsak a teszteléssel és a kontakt kutatással van gond, hanem a kórházba kerüléssel is. Szerintem a kórházba sem szállítják el minden kórházi kezelést igénylő beteget. Ez azt jelenti, hogy meg fog nőni az otthon elhalálozottak száma, viszont ha előzőleg nem tesztelték le, akkor nem koronás halálként lesz elkönyvelve. Ezeket, legalábbis egy jó darabig az összhalálozás növekedéséből sem tudjuk kimutatni, mert az eleve csökkenő tendenciát mutat a járványintézkedések és a balesetek csökkenése miatt. Jól ki van ez találva. :(((

Másrészt a cikk alapját "az új pozitív tesztek aránya az új teszteken belül" alapozza, hogy az magas. Azonban mi a biztosíték arra, hogy ez nincs manipulálva? Mi van, ha a mostani 8-10%-nál is magasabb?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43976) Ringman válasza Soulfly842 (#43972) üzenetére


Ringman
nagyúr

tavasszal a feröer-szigeteken pont ez történt, sőt ők saját tesztet dolgoztak ki:

Debes Christiansen adapted his salmon-testing lab to test for disease among humans

(#43977) BalanceR válasza lacafaca (#43971) üzenetére


BalanceR
addikt

Én ezt már szeptemberben nem értettem, hogy minek küldik rá a felívelő esetszámra a nyaralásból, balatoni tömegnyomorból, külföldről hazaérkező diákok hadát.
Volt ~3 hónap felkészülni a digitális alternatívára:
Ált. alsó tagozat smián minden szankció nélkül mehetett volna, 80%ban őket még úgy is anyu apu viszi .
Ált. felső tagozat egy hét digi - egy hét online két csoportban, így az anyag is leadható, be is jár a gyerek kéthetente egy hétre, így anyu apu mehet dolgozni. Nehogy már egy 12-14 évest ne lehetne egyedül hagyni. Így tanulnak is, de mégsem egyszerre vannak iskolában.
Középsulik, gimik, egyetemek meg simán mehetnek full onlineban.
Aki akar tanulni, az fog is. Felesleges összezsúfolni 100+ egyetemistát az előadóba, ahol kb 20-an jegyzetelnek a hátsó sor meg csak bent van, az majd elkéri valakitől, a jegyzetet, ha megunta az instázást...
Persze ezt három hónap alatt szakemberek által bőven ki lehetett volna csiszolni....

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#43978) Csatravi válasza Soulfly842 (#43972) üzenetére


Csatravi
senior tag

OFF!!!
Ez a kormány szemrebbenés nélkül folyamatosan az emberek szemébe hazudik, pedig tudják, hogy mi tudjuk, hogy ők hazudnak.

(#43979) Ricardo válasza Floyd80 (#43965) üzenetére


Ricardo
félisten

Csak kicsit más stílusban. Védelm szinte nulla. Sehol egy kettős fedezék. Plusz qnnak a 15 m netn k kicsit más volt az intenzitása... Lehetne sorolni.

(#43980) forceberg válasza Csatravi (#43978) üzenetére


forceberg
veterán

"pedig tudják, hogy mi tudjuk"
Az a mi országos szinten szerintem jó, ha 20-30%-ot kitesz... :(

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43981) cappa72 válasza Ringman (#43969) üzenetére


cappa72
nagyúr

Oh, nálunk már a gyerekek látják el a portaszolgálatot, hogy ne jöjjön be senki a suliba... gondold el, 2 gyerek minden nap kimarad az akutális napról.
Nem ezzel van a gond (tán egy picit azért igen...), hanem erről pletyka útján értesültünk.

De nézzük a jó oldalát: mehetnek suliba.

@(#43971) lacafaca
a ma pedagógusai képtelenek megugorni a mai kor szintjét és egyszerűen nem hajlandók kilépni a konfortzónájukból...
Ezt nem lehet így kijelenteni. Amíg a kormányzat (nem mai, vagy tegnapi, hanem pártfüggetlen módon az aktuális) nem karolja fel ezt a témát, addig fejetlenül fog menni a digit oktatás. Központilag kellene fejlesztési tervet készíteni erre, nem a tanároktra hagyni, hogy próbáljanak meg az árral úszni.
De igen, ebbe bele tartozik a pedagógusok hajlandósága, tehetsége is. Illetve ha erlendelt fejlesztésről van szó, akkor kell majd a fejlődés, addig nem látják ők sem érdeket benne.
(3 közvetlen pedagógus rokonom van, szerintem én is tudom, miről beszélek)
Tavasszal magára hagyott oktatással találkoztam:
A 3 gyerekem 9 rendszert használt a digit tanítás alatt, még szerencse, hogy volt itthon megfelelő erőforrás, és egy kissé kocka beállítottságú apa, aki hómofiszban dolgozott, ebédre figyelt, rútert állított, mosógépet indított...

A tavaszi tapasztalat alapján van aki remek tanár, és a digit oktatáskor szétesett. De az ellenkezője is, akit nem szerettek, és meglepően jó digitális oktatás adott.
Tehát nem lehet fekete-fehér módon bélyegezni.
Ja, és türelemmel kell lenni mindegyik félnek mindegyik fél felé... és ezt tavasszal nem igazán láttam/tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43982) Csatravi válasza forceberg (#43980) üzenetére


Csatravi
senior tag

Igen, ebben igazad lehet.

(#43983) lacafaca válasza Soulfly842 (#43973) üzenetére


lacafaca
őstag

tizenéves gyereket már ne haragudj, otthon lehet hagyni...ha nem mered, akkor ott baj van...

#43974 mondjuk a sok ellocsolt milliárdot lehetett volna digitális eszközökre fordítani és adni, aki rászorul

#43981 ez is tiszta, de lássad amit efölé írtam és akkor kiegészítem azzal: az államnak kutya kötelessége lenne az eü-t és az oktatást priorításként kezelni...minden más másodlagos, de sajnos ez is csak utópia

...ja és sajnos amíg totálisan dilettáns idiótákkal töltjük föl a parlamentet, ne is várjunk mást (tisztelet a pár kivételnek, remélem azért van)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43984) Sped válasza cappa72 (#43981) üzenetére


Sped
aktív tag

Általánosba nálunk is diákok voltak a portások, mindig két felsős, ilyen rotációban ment a dolog, minden nap másik páros, hatalmas élmény volt, igazi megtiszteltetés és nekünk kellett nyomni a csengőt is, ami jelezte az órák kezdetét és végét. Mi ezzel a gond? Még szép hogy kimaradtunk a napból, tolongtunk a lehetőségért! :) Ez amugy kb. 20 éve volt.

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#43985) cappa72 válasza lacafaca (#43983) üzenetére


cappa72
nagyúr

az államnak kutya kötelessége lenne az eü-t és az oktatást priorításként kezelni..
Teljesen egyetértek.
Csak amíg nincs felelősségvállalás ez ügyben (értsd: tényleg felelős kormány), addig ahogy írtad is: utópia.
És itt jön a varjú effekt: kár.
Annyira jó lenne látni, hogy először átgondol valamit a vezetés, utána előkészít, bevon, megtanít, majd útjára bocsátja a rendszert, és működteti. Nekem ezek lennének a logikus lépések egy pl. digit oktatási rendszer bevezetésénél.
Gyanítom, hogy lesz ég rá szükség a közeljövőben, de max reménykedni tudok a szkeptikus agyammal, hogy talán kapnak/kaptak a tanárok legalább iránymutatást, hogy mit, hogyan csináljanak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#43986) lacafaca válasza cappa72 (#43985) üzenetére


lacafaca
őstag

de könyörgöm...pár hónap, és egy éve tart a gabesz, ott volt a nyár is, lehetett volna a tanároknak továbbképzést tartani, legalább a google accjukat tudják megnyitni, mert a többségnek az is atomfizika...mennyi idő kell nekik? mondjuk alapból nem tudom fölfogni (nick :D ) hogyan lehet halaszthatatlan feladatokat félvállról kezelni...ha dolog van megcsináljuk, utána meg pihenhetünk egy jót, tiszta lelkiismerettel. vagy tényleg így elkorcsosult az ember?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43987) Soulfly842 válasza lacafaca (#43983) üzenetére


Soulfly842
addikt

Pedig hidd el, a legtöbb szülő nem fogja. Igen, ezeknél gond van, ez nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#43988) Parci válasza lacafaca (#43986) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát nézd, mire a honi szamárlétrán felküzdöd magad a parlamentig, átesel egy sokszoros szelekción. érteni fogsz ahhoz, hogy hogyan kerülj oda, de annyi kompromisszumot kell kötnöd menet közben önmagaddal, hogy aki ezen átmegy, az tutira nem így gondolkodik... ezért mondom, hogy kéne politikai logikát is tanítani a suliban :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43989) lacafaca válasza Parci (#43988) üzenetére


lacafaca
őstag

:D persze...eszembe is jutott eddie murphy egykori filmje, milyen szépen bemutatta ezt

ez e

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43990) Romvr válasza forceberg (#43980) üzenetére


Romvr
őstag

Az politikus nyelven 2/3-ada a lakosságnak :DDD

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#43991) janos1988 válasza Soulfly842 (#43949) üzenetére


janos1988
addikt

Az a legszebb az egészben, hogy amíg lazaság volt nyáron alig-alig terjedt a vírus, most meg mindenki maszk és rohamosan nőnek az esetszámok... :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#43992) Ricardo válasza janos1988 (#43991) üzenetére


Ricardo
félisten

" most meg mindenki maszk "

Ja. Ahol büntethetnek érte. Csak a vírus ott is átadható, ahol a rendőr nem büntet. Ezért kellen az embereknek változtatni a hozzáállásukon, és azért hordani mert segít, nem azért hogy ne büntessen meg a rendőr.

(#43993) proci985 válasza janos1988 (#43991) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

korrelacio != kauzalitas

ugyanugy, nyaron lehet voltak mas faktorok is, pl jellemzoen kell 4-5 het mire a dolgok beindulnak. azaz pl az augusztus kozepi horvat vektorbol hazajovok elsodleges vagy masodlagos kontaktjai kb most robbannak be.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43994) Floyd80 válasza Ricardo (#43979) üzenetére


Floyd80
addikt

A labdarúgás érthető, erősebb, gyorsabb játékosokra van szükség a rengeteg meccshez, mások az igények, elvárások, úszás, futás szintén fejlődött, de ott az eszköztár (pálya, ruházat) fejlődött jobban, mint az egyén. Vagy itt van az új golfsztár, aki rájött, hogy több izommal sikeresebb lehet, de a teniszezők erőnlétét is idevehetjük, igen, van sok sportág, ami teljesen megváltozott.

Boksz terén viszont el vagy tévedve, ha arra célzol, hogy a mostani bokszolók erősebbek, ügyesebbek, gyorsabbak. Hiába változtak valamelyest az edzésmódszerek (cryokamra, cardio stb.), de ezek a fizikai felkészítés fejlődései, amelyek elsősorban jobb kontrollt adnak manapság, jobban ismerik a sportoló határait, de hiába termelnek ki gyúrógépeket, az egyéb készségek sokkal inkább számítanak. Hiába emelsz kétszázat és állsz ki kockás hassal, ha közben 25x megüt egy "dagadt", de gyors kezű fickó, aki lehet, hogy dagadt, de ugyanúgy végigbokszol 12 menetet, mert nem futóversenyre készítik fel, hanem, hogy adjon és elbírja amit kap. De ez inkább nehézsúlyra igaz, kisebb súlyokban azért adnak a megjelenésre, de semmit nem számít.

A 15 menetet csak azért mondtam, hogy azok a legények is fel voltak készítve arra a 15 menetre, nem "vívni" készítették fel őket, hanem hogy ledózerólja a másikat. És akkor is megvoltak már a praktikák, hogy ehhez milyen erőnlét elegendő, nem változott semmi.

Egy mostani bokszoló nem lesz erősebb, mint egy 30-40 évvel ezelőtti, a mostani edzők sem találták fel a a spanyol viaszt, sőt másolják a régieket, senki nem szerez ütésállóságot, nem üt erősebben, nem lesznek jobb reflexei, egyensúlya, nem lesz gyorsabb, nem tud többet ütni menetenként, mert van cardio stb, alapjaiban ugyanúgy készülnek évtizedek óta és ugyanazokra a készségekre van szükség. Az, hogy a szovjet-német iskolával bejött a kettős fedezék, egy amcsi vagy mexikói tréner nem fogja erre tanítani a bokszolóit, mert a nézők, tv nem szeretik.

Egy 60-70-es évekbeli TOP bunyós jó eséllyel ugyanolyan jó lenne a mostani mezőnyben is. Vagy ha most születne még jobb lenne, a mostani sztár meg kikapna a 60-es évekbeli önmagától? :)

Ha ekkora a fejlődés, hogy lehet, hogy Foreman 20 évvel visszavonulása után világbajnok lett? Hopkins közel 26 évig volt versenyképes, hogy bírta akkor a fiatalokkal? James Toney jóval pályafutása csúcsa után kövéren végigverte a fél nehézsúlyt, sokkal fiatalabbakat.

Sorry az offért. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43995) Stanlee válasza proci985 (#43993) üzenetére


Stanlee
őstag

"azaz pl az augusztus kozepi horvat vektorbol hazajovok elsodleges vagy masodlagos kontaktjai kb most robbannak be."

Ez igy nem igazan igaz, mert a megfertozodes utan atlag 4-6 napig a legnagyobb terjeszto a pozitiv delikvens. Tehat aki a tengerparton fertozodott meg, agusztus kozepen (mondjuk 15-en), akkor az az elso kontaktjait a 20-i hosszu hetvegen tudta legjobb esetben meg fertozni. Azok meg az o kontaktjaikat kb. augusztus vegeig. Akik most pozitivak, azoknak lehetnek a 3-4 szinten a kontaktjai, akik augusztus vegen jottek vissza Horvatorszagbol.

De ez csak az en virologus szagvelemenyem :))

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43996) proci985 válasza Stanlee (#43995) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

:R

meg persze boven lehetett (es valoszinuleg volt is) mas vektor is.

hala egnek legalabb a sziget elmaradt vegul, bar az lett volna az ultimate "elengedjuk a jarvanyt" megoldas. (szigeten voltam kint joparszor, van egy csomo remek sztorim, de minden alkalommal amikor harom napnal tovabb voltunk kint a csapattal akkor mindenki legalabb ket hetig utana dogrovon volt)

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43997) Floyd80 válasza Soulfly842 (#43949) üzenetére


Floyd80
addikt

Csak a megyei eloszlás kapcsán, pl. osztrákoknál már bevezették, németek is tervezik, hogy régiónként van, lesz a figyelmeztetőrendszer, ez a corona-lampel besorolás és aszerint intézkednek (amúgy a intenzív ágyakra is hasonló besorolást terveznek), pl. ha sárga lesz, akkor abban a régióban nincs néző focimeccsen, rizikócsoportok kiterjedt tesztelése, kötelező maszk 5. osztálytól. Pirosnál meg jöhetnek a komolyabb korlátozások, magánrendezvények, utcai maszkviselés stb.

Nálunk, ilyen vízfejű, mindent egy helyről irányító bürokráciában ez biztos nem fog működni, de valószínű hatékonyabb lenne, ha nem is megyénként, de lenne 5-6 helyi operatív törzs.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43998) Stanlee válasza proci985 (#43996) üzenetére


Stanlee
őstag

En virustagado vagyok sokak szerint, de azert nekem mar a 20-i hosszu hetvege is eleg necces volt.

Most mindenki sir itt Munchenben, hogy nincs Oktoberfest, nem baj az, van itt egy-ket jo satras falunap helyette, ott is el lehet kapni a virust, de legalabb szabalykoveto modon.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#43999) Floyd80 válasza Stanlee (#43995) üzenetére


Floyd80
addikt

Én csak azt nem értem, hogy a nagy behurcolás után Horvátország, ha akkora nagy gócpont volt, hogy-hogy nem robbant szét, semmi esetszám bumm, csökkennek és csak csökkenek.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#44000) Ezekiell válasza Floyd80 (#43997) üzenetére


Ezekiell
veterán

és azokat hogy lehetne kézivezérelni és mikromenedzselni...? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.