Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43601) Parci válasza Micsurin (#43600) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát lenne mit kihajigálni a mostani tantervből, és máris lenne hely...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43602) tboj válasza Micsurin (#43600) üzenetére


tboj
tag

Nyilván nem a mostani órák mellett, hanem helyett lenne ezeket értelme integrálni a képzésbe. Ez nyilván rengeteg szerkezeti átalakítás mellett szemléletmód váltást is igényelne az oktatásban.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#43603) forceberg válasza tboj (#43602) üzenetére


forceberg
veterán

A fenti hülyék ebben azért egyetértenek, hogy nekik az a jó, ha lentebb még hülyébbek vannak...
:((( :((

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#43604) Micsurin válasza Parci (#43601) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+tboj az a baj ehhez a poroszos érából itt ragadt a szemléletükben megcsontosodott tanárokat mint ki kéne tenni a pályáról (shitstrom is in coming tudom, vállalom) de nincs kivel feltölteni nem, hogy az űrt a szektort most sem. Megint körbeértünk a problémákban. :(((

mod.: Mert a mindennapos tesi is marha fontos főleg ha reggel van és véletlenül sincs idő letusolni utána, mondjuk a népség fele semmit nem csinál szóval értelme nulla a dagi nem ettől fog lefogyni a sportost meg nem ez tartja fitten. Csomó tárgyat át is lehet hajítani elearningben; az ének zene és rajz nyugodtan lehetne 2-4 hetente mint foglalkozás. A technikának is több értelme lenne ha nem full haszontalan dolgokat tanítanának. (De most komolyan csuha babát osztályoznak de azt, hogy miképp gipszeljbe egy kitépett villanyaljzatot nem; már megbukott a tárgy célja. :U )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#43605) pw12345 válasza Avicularia (#43239) üzenetére


pw12345
aktív tag

Az is látszik a képeken, hogy bitang nagy a légtér (bicajozni, focizni lehet) és tartják a szoctávot, ellenben a hazai viszonyokkal, ahol telebaxxák a vásárlóteret raklapokkal és lapjával, alig lehet közlekedni a sorok közt, kasszánál meg a nyakamból kell leakasztani a palit, hogy pusztuljon már hátrébb. :W Kisebb boltba, ha betérek és ketten vagyunk a biztőrrel a vásárlótérben, már már homoerotikus élmény. :((

(#43606) Alex91 válasza Micsurin (#43604) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk HtML oldalt szerkeszteni info erettsegin minek? Meg a tortenelmet is kivennem a kotelezo erettsegi tantargyak kozul...
Szoval alapjaiban van problema, a tanar meg azt tanit, amit eloirnak neki.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43607) andor80 válasza Parci (#43598) üzenetére


andor80
senior tag

:)) ;] :))

Haverom mesélte gyerekének van elméleti tórnaórája...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43608) tboj válasza Micsurin (#43604) üzenetére


tboj
tag

Ez alapján nincs közöttünk vita szerintem, mert én pontosan erre gondoltam a szemléletmód váltás alatt. :) Nem csak és kizárólag tárgyi tudással kellene tömni a gyerekek fejét (persze az is fontos, de nem ilyen mértékben), hanem meg kellene őket tanítani először tanulni, onnantól nincs az a tárgyi tudás, amit ne tudna elsajátítani, amennyiben szüksége van rá. Másrészt pedig meg is kellene szerettetni a gyerekekkel a tanulást, hiszen amit nem szívesen végez az ember, azt általában nem fogja csinálni, ha nem muszáj, és akkor is csak minimális mértékben. Persze a 30-40 éve pályán lévő tanárok ehhez nehezen tudnának alkalmazkodni, a fiatalabb korosztály pedig egyre fogyóban van, köszönhetően a jelenlegi közel sem vonzó tanári juttatásoknak.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#43609) NavySeal válasza tboj (#43608) üzenetére


NavySeal
senior tag

Amíg ált. iskola 3-ikban a fokgazdálkodásról (googliztam én is 44 évesen, h mi az) kellett a fiamnak környezetismeretből tanulnia, addig nincs miről beszélni...nincs értelme ebben a korban erről tanulni. Fénysebességgel felejtette el mindenki egytől egyig az osztályból.

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#43612) tboj válasza NavySeal (#43609) üzenetére


tboj
tag

Ebből is látszik, hogy nagyon is van miről beszélni. Csak sajnos nem nekünk kellene ezekkel a problémákkal egy internetes fórumon foglalkozni, hanem olyanoknak, akik ezen a területen dolgoznak, illetve bármilyen szintű érdemi befolyásuk lehet az adott problémára. És amennyire én tudom, van is erről párbeszéd a tanári közösségben (legalábbis kicsiben biztos), azonban a politikai nyomásgyakorlás jelenleg ezt még bőségesen tudja ellensúlyozni.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#43613) Soulfly842 válasza Csatravi (#43610) üzenetére


Soulfly842
addikt

Vót, 5 napja :) Én linekltem.

(#43614) Csatravi


Csatravi
senior tag

Az nem az vót :) Azóta újabb felfedezés is van.

"Új felfedezés a fertőzés gátlására
Ezzel összefüggésben jelentős hír, hogy a koronavírus új fertőzési mechanizmusát fedezték fel a szegedi Pharmacoidea Kft. kutatói, ami lehetőséget biztosíthat a kórokozók sejtbe jutásának gátlására. Ezt a cég jelentette be pénteken.
A közlemény szerint az Európa legnagyobb gyógyszerfejlesztési programjában, az Innovatív Gyógyszer Kezdeményezésben (Innovative Medicines Initiative) résztvevő kutatók felfedezésének lényege, hogy a koronavírus sejtfelszíni kötődésekor a már feltérképezett sejtfelszíni kötőhely, az ACE2 (angiotenzin konvertáló enzim) mellett a sejtfelszíni cukrozott fehérjékkel is kapcsolatba kerül, és ez elősegíti a vírus bejutását a sejtbe."

(#43615) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

függetlenül attól, hogy ki mennyire tart a tényleges lebetegedéstől, ezt azért értik vajon itthon a zemberek? mert nekem elég konkrétnak tűnik:
https://24.hu/belfold/2020/09/26/gyori-korhaz-koronvavirus-ellatas-nehezsegek-tamas-laszlo-janos/

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43616) dugynok válasza andor80 (#43607) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem is lenne baj vele, ha a keretein belűl megtanìtanàk a helyes tàplàlkozàsra őket pl....

[ Szerkesztve ]

(#43617) tom_tol válasza Parci (#43615) üzenetére


tom_tol
addikt

"és egy sem az intézményben kapta el a vírust." Vajon hol?
Ha szakképzett emberek is elkapják (gondolom ők hordanak maszkot) van értelme?

Azok akik kezelésre szorulnak valószínűleg értik

(#43618) szabi__memo válasza tom_tol (#43617) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mivel ők nem olyan környezetben vannak elég ostoba a kérdés

(#43619) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

Ázsiába Szakadtam
Csizma a svédasztalon - svéd stratégia magyar módra

Hát ez érdekes volt.

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#43620) #22743424 válasza szabi__memo (#43618) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt kifejtenéd bővebben esetleg? Ezt a mondatot én sem tudtam hová tenni. :)

(#43621) szabi__memo válasza #22743424 (#43620) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A fertőző-osztály nem ugyanaz mint a Tesco parkoló

(#43622) tboj válasza tom_tol (#43617) üzenetére


tboj
tag

Ezen logika mentén: ha szakképzett rendőrök is meghalnak autóbalesetben (gondolom ők bekapcsolják a biztonsági övet), van értelme?

Még mindig nem nyújt 100%-os védelmet a maszk, ahogy a biztonsági öv sem. Attól pedig, hogy valaki szakképzett, még nem biztos, hogy a gyakorlatban is képes azt megfelelően alkalmazni, vagy nem hibázik az alkalmazás során.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#43623) andor80 válasza dugynok (#43616) üzenetére


andor80
senior tag

de nem ez van és miért torna óra?...

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43624) andor80 válasza tom_tol (#43617) üzenetére


andor80
senior tag

Ne kezd már megint a maszkhordást kikezdeni rég túlvagyunk rajta és igen segíthet fertőzés átadás és elkapás ellen is.
Ciki mára ezt felhozni is..

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43625) Parci válasza tom_tol (#43617) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem ebből a fél mondatból nem érdemes se pro, se kontra megpróbálni megfejteni semmit, nincs hozzá elég infó. a diri annyit akart mondani, hogy kint van az utcán a vírus ezerrel.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43626) Lauda válasza szabi__memo (#43621) üzenetére


Lauda
félisten

Fertőző osztály az utcán?

(#43627) Csatravi


Csatravi
senior tag

(#43628) Parci válasza Csatravi (#43627) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a második az új első! (hullám .hu)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43629) tom_tol válasza Parci (#43625) üzenetére


tom_tol
addikt

" kint van az utcán a vírus ezerrel." (Ezért biztosan kapok), de ez talán nem is baj. Ha igazak az adatok a fiatalabb korosztály között terjed, és ez jó. Minél többen rövid idő alatt essenek át a fertőzésen. Nekem úgy tűnik , nem lehet kihúzni az ellenszerig (elsősorban politikai okokból)

Amúgy, szeretném elfogadni a kötelező maszkviselés hatékonyságát eleddig kevés sikerrel. Talán mert itt nagyon kevesen hordanak. De "rajta vagyok"

(#43630) Rive válasza tom_tol (#43629) üzenetére


Rive
veterán

Ha igazak az adatok a fiatalabb korosztály között terjed, és ez jó.

Nem jó. Ha megmaradna a fiatalok között és eltekintünk az ismeretlen gyakorisággal jelentkező hosszú távú szövődményektől, akkor talán lehetne mondani, hogy közömbös.

Az megvan, hogy ez a sz@r a jelen ismeretek szerint nem megy sehova és nem lesz 'letudva' fejenként egy menettel :F

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#43631) Parci válasza tom_tol (#43629) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én mondjuk tökre nem maszkológiailag linkeltem be a cikket, hanem, mert a dokik folyamatosan figyelmeztetik a népet, hogy gáz lesz, adják az egyre hangosabb segélykiáltásokat, a nép meg szarik bele és telibe éli az életét, mintha 85%-on lehetetlen volna.

a minél több fiatal essen át rajta - tegyük fel, hogy - jó, de akkor is csak elméleti elképzelés. azokhoz tartozik egy-egy öreg itt-ott, akiknek meg ki kéne húzniuk a vakcináig. florida óta tudjuk, hogy nem hogy a vakcináig nem húzzák ki, hanem nagyjából 5 hétig húzzák ki.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#43632) Kékes525 válasza Parci (#43615) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahogy a betegszám nő, úgy csökken az orvosok és az ápolók száma. Mi lesz, mi lenne ha csak megközelítenénk az Orbán által vizionált számokat?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#43633) tom_tol válasza Parci (#43631) üzenetére


tom_tol
addikt

Ha gáz lesz majd maguktól visszavesznek. Amig nincs nagy addig hiába figyelmeztetik a népet, süketek a emberek. Ez eddig is igy volt most miért lenne másképp.
Most is a többgenerációs családok vannak többségben?

(#43630) Rive
"Az megvan, hogy ez a sz@r a jelen ismeretek szerint nem megy sehova és nem lesz 'letudva' fejenként egy menettel"
Ezért kellene megtanulni együtt élni vele.

(#43634) ban77di válasza andor80 (#43624) üzenetére


ban77di
csendes tag

Én nem gondolnám azt, hogy a maszkozás minden területen segíthet, sőt inkább ellenkezőleg, valahol inkább árt.
Azt nekem nem tudja senki megmagyarázni hogy általános iskolában az alsósok de lehet a felsősök is ahogy hordják az szabályos és megelőző lenne. Kötelező lett nekik is a maszk, nálunk legalábbis igen és az a helyzet hogy sokszor elhagyják, földön hever, koszos zsebbe/táskába tárolják, utána úgy teszik fel. Inkább veszélyforrást látok benne hogy még több baj szednek össze vele.
Egy idealizált világban ilyen biztos nem fordulhatna elő mert tökéletesek a gyerekek, de sajnos ez a valóság, a mi iskolánkban biztos és nem hiszem hogy máshol más lenne a helyzet.

(#43635) t72killer válasza Kékes525 (#43632) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nagy gáz, mert ugyebár az eü dolgozók medián életkora valahol 50 környékén lehet, ami azt jelenti, hogy az egyéb nyavajákat is beleszámítva a felük simán veszélyeztetett. Ráadásképp tömény dózist kaphatnak egy-egy betérő 2lábon járó/fekvő vírusgóctól. És necces lesz, ha kidől pl egy balesetis csapat 3-4hétre...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43636) Lauda válasza t72killer (#43635) üzenetére


Lauda
félisten

Nem egyszerre fertőződnek meg, nem mind lesz beteg és nem végleg esik ki a munkából. Ez is hozzátartozik a témához.

(#43637) Jablocskov válasza tom_tol (#43629) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem, szerencsére (még) nincs kinn az utcán a vírus "ezerrel". Ha kint lenne, akkor az lenne, ami Bergamo-ban volt tavasszal. A nyájimmunitáshoz 60-70%-os átfertőzöttségre lenne szükség. Ha ezt rövid idő alatt szeretnénk elérni, az azt jelentené, hogy rengeteg fertőzött járna-kelne mindenfelé. A környezetben óriási lenne a vírusterhelés, az eddig használt védőeszközök, maszkok, kézmosás stb. nem sokat érnének. A kórházi ápolásra szoruló betegek száma hirtelen megnövekedne, ahogy Olaszországban is történt tavasszal. Svédországban sem volt "kinn az utcán a vírus ezerrel", mert ott is messze a nyájimmunitás, ami az átfertőzöttséget illeti. Kíváncsi leszek ott, hogy fognak alakulni az adatok ősszel.

(#43638) tom_tol válasza Jablocskov (#43637) üzenetére


tom_tol
addikt

Nem kell egy hét alatt nyájimmunitás.
Senki nem tudja a tényleges átfertőződés mértékét sem itt sem ott. A "tünetmentesek" nincsenek tesztelve, ismeretlen a számuk. Egyenlőre jól alakulunk, majd meglátjuk mi lesz.

(#43639) lacafaca


lacafaca
őstag

ma reggel tudta meg feleségem, hogy a már több éve áttétes rákkal küzdő volt osztálytársa tegnap elment...nem, nem köhögött, nem covidos volt, semmi köze a halálának hozzá, ez biztos...most olvasom a cilike mai nyilatkozatát, 12 elhúnyt, egyik 47...asszony is annyi, a srác is annyi volt...rámegyek az infooldalra és ezt látom:

tudom, sok 47 éves hal meg az országban, és ezért most be is tettem ide, mert ha azt fogjátok itt olvasni, hogy áttétes rák, akkor...mindenki gondolja tovább, ahogy akarja...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#43640) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Jo ideje nezegetem ezt a statisztikat. Az egyik dolog ami nekem nem illik az eddig felallitott kepbe. Felteszem a kerdest aztan ne kimeljetek ha egyertelmu a valasz.
Itt milyen virus "pusztit?" :F

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43641) Floyd80


Floyd80
addikt

https://24.hu/belfold/2020/09/26/gyori-korhaz-koronvavirus-ellatas-nehezsegek-tamas-laszlo-janos/

Jelenleg az intenzív ágyak csaknem tele vannak, a Covid-osztályon 60 százalékos a kihasználtság – mondta a főigazgató, aki kiemelte azt is, a koronavírusos betegek ellátása mellett naponta 150 beteg érkezik a sürgősségi osztályra, 150-180-an pedig a kórház járványügyi ambulanciájára.

A főorvos szerint ez nagyon komoly erőket igényel, és valószínűnek tartja, hogy „lesz egy pillanat, amikor meg kell állnunk.” Szerinte ez a pillanat nagyon hamar elkövetkezhet: a hétvégén vagy a jövő hét elején.

Arra a kérdésre, hogy van-e elég orvos az intenzíves ágyak mellé, a főigazgató azt mondta, 15-17 intenzív szakorvos és 70-80 intenzív szakápolásban jártas ápoló Győrbe csoportosítására lenne szükségük, ezzel a létszámmal tudnák működtetni a 30 intenzív ágyat.

Tegnap két intenzíves szakorvos került ki a rendszerből fertőzés miatt, és számuk növekedni fog. Azt, hogy mikor fog eljönni a pillanat, hogy már nem tudunk több beteget felvenni, az határozza meg, hogy hányan vagyunk – tette hozzá.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#43642) omfgk válasza G.Zs. (#43640) üzenetére


omfgk
addikt

Ázsiai fegyelem.
Hordják a maszkot.

És tesztelnek mint az állat.

2,7 millió teszt.
5,9 millió lakos.

Amúgy ugyanaz a vírus mint nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#43643) t72killer válasza Lauda (#43636) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Írtam is, egy csapat, amiből megyénként van mondjuk 1 vagy 2, és a jellemző lefolyás heteire.

#43642: a szigor miatt valószínűleg sikeresen védték meg az érzékeny populációt (idősek, betegek). "Egészséges" <60 emberek körében a vírus mortalitása kb ekörül van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43644) radi8tor válasza ban77di (#43634) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hiányoltam ilyen tapasztalatokról beszámolókat.
Thx hogy leírtad! :R

⭐ Stella

(#43645) G.Zs. válasza omfgk (#43642) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ok, de ez 0.046% case fatality rate.
Ertem hogy gazdag orszag, fegyelmezettek es azegeszsegugy is jo, de elvileg ott sincs gyogyszer, sem hatekony kezeles es vakcina sincs.
Es akkor arrol ne is beszeljunk hogy barmenyire is jo a track and trace system akkor sem hiszem hogy mindenki fennakad.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43646) Drizzt válasza G.Zs. (#43640) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ugyanaz a virus, mint mashol. Az alacsony halalozasra ezt az oldalt erdemes megnezni: [link] Hiaba majdnem 60k esetszam, 60 feletti alig tobb, mint 300 eset volt. A nagy esetszamok foleg zart munkasszallok kulfoldi lakoi kozotti terjedessel alakultak ki, ahol az atlageletkor 30 korul van, a helyi lakossaggal nem igazan erintkeztek.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#43647) t72killer válasza Drizzt (#43646) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, 30as vendégmunkás vs 92éves idősotthon lakó nemigazán egy kategória a vírus szempontjából.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43648) G.Zs. válasza Drizzt (#43646) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Ok, kicsit tisztabb a kep. Tudtam hogy a fiatalabb vendegmunkasok vannak tulsulyban a fertozottek kozott de nem gondoltam hogy ekkora aranyban.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#43649) syberia válasza G.Zs. (#43640) üzenetére


syberia
veterán

Nagyon sokat tesztelnek.

https://howbad.info/

(#43650) syberia válasza G.Zs. (#43645) üzenetére


syberia
veterán

Vietnám nem gazdag ország, mégsem halt meg senki az utóbbi 2 hét során koronavírus fertőzés következtében. És nekünk beadták a sajtóban azt a mesét, hogy a hidroxiklorokin hatástalan, sőt káros lenne a covid ellen.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.