Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#186651) Dorian válasza m3ss (#186648) üzenetére


Dorian
félisten

A nagyonhosszútávú futásról volt szó, nem a 20 km-eresekről. Nem megfelelő lent a keringés, a tápanyag-felszívódás, semmi. Ultramaratonokat a vége felé pl. megállíthatatlan fosás jellemzi

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186652) tisn válasza Dorian (#186642) üzenetére


tisn
addikt

valojaban de: izomzat, hutesi rendszer, erre optimalizalt. vadaszat, a preda kifarasztasaval. barminel kb. jobb es kitartobb futok vagyunk, a lovak nem birnak ennyit futni...

(#186653) tisn válasza scdlsc (#186650) üzenetére


tisn
addikt

amugy siman kimegy, lefut 3-5kmt (az elejen futas/seta valtasokkal, es egyre javitva ezek aranyat), es ezzel eleg messzire el tud jutni.

nem kell mindenhez terv, edzo, stb...

(#186654) tisn válasza Dorian (#186651) üzenetére


tisn
addikt

isszak a fos geleket, aztan csodalkoznak :)

(#186655) szőröscica válasza Dorian (#186649) üzenetére


szőröscica
addikt

Feletek, a kisegito iskolaban? ;]

[ Szerkesztve ]

(#186656) F_Gergely válasza scdlsc (#186650) üzenetére


F_Gergely
őstag

Köszönöm ez így tök jó indulási alap :R

(#186657) Woodslave válasza m3ss (#186647) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nyilván a többi nincs meg :D

De amúgy eredetileg úgy hangzik, hogy egyforma vádli, nyak és felkar ami 43 cm és 75cm derék ;] Csak ezek a detailek elkoptak az idő során

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#186658) attiati válasza Dorian (#186645) üzenetére


attiati
veterán

Igen.
Feleslegesek tűnik bekapszulázni ugyanazt a halolajat, háromszoros pénzért.
A kapszula akkor jobb, ha magasabb O3/olaj arányt érnek el, valamilyen kivonat segítségével (yiya, minami, stb..), de a gyártók többsége nem ezt csinálja.
Vagy lusta embereknek jó még.
Én is rendeltem belőle tegnap.

(#186659) tisn válasza Dorian (#186649) üzenetére


tisn
addikt

unortodox matematika, vagy valami egyedi szamrendszer? ;]

felenk azt 15kg

(#186660) Dorian válasza szőröscica (#186655) üzenetére


Dorian
félisten

Tényleg, ezt benéztem :DDD

Annyit tudok felhozni mentségemre, h agyzsibbasztó építési jogot hallgatok egész nap :DDD

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186661) aelod válasza OPiiPO (#186646) üzenetére


aelod
veterán

Zane óta eltelt pár év és ma már más a standard openben. Meg amúgy is ott van a classic vonal.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186662) tisn válasza Dorian (#186660) üzenetére


tisn
addikt

na abban az epuletben sem laknek amihez kozod van :) ott azert 40%-os tevedes nem fer bele :)

(#186663) OPiiPO válasza Dorian (#186649) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

#186661 aelod: nem követem ennyire a versenyszerű testépítést, fogalmazzunk úgy hogy számomra Frank Zane a maximális izomtömeg amelyik még esztétikus.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#186664) persil válasza Dorian (#186649) üzenetére


persil
nagyúr

Biztos? :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#186665) m3ss válasza Woodslave (#186657) üzenetére


m3ss
veterán

az f@sza. reggel megmerem en is a derekam, hatha ugy jobb lesz :DDD
hidegen merted ezeket? ugy latom hidegen kellene merni, akkor variancia nem tenyezo, hogy mikor mekkora pump van.
kar, hogy nem neztem meg ezeket 3 honapja..
de lehet inkabb ugy szamolok majd, mint dorian. :DDD kart kabatban merek, derekat behuzott hassal, testtomeget tele hassal es 3 l viz utan :DD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186666) mastodon válasza F_Gergely (#186644) üzenetére


mastodon
aktív tag

Igen, az az a tempo, amikor még aerob munkát végzel (lehet azért kilengés, nem vagy robot). Egyelőre szoktasd a terheléshez magadat. ÉS a sikert az étkezés határozza, ez csak hozzásegít.

[ Szerkesztve ]

(#186667) aelod válasza m3ss (#186665) üzenetére


aelod
veterán

Puszta véletlen, hogy tegnap mértem meg a vádlim (nadrág vásárlás miatt)
40 karom ezer éve nem mértem derekam se

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186668) thomasvold válasza Oppenheimer (#186615) üzenetére


thomasvold
őstag

A sima True Whey-ről rosszakat olvastam, azt inkább kihagynám. Nekem nem csomósodik a Just Whey, de kezd a lélektani határ közelébe kúszni az ára.

Kipróbálom a Wheyproteint, meglátjuk milyen. Köszi.

(#186669) Xelo válasza Dorian (#186649) üzenetére


Xelo
addikt

felénk 65 :F ;] ja most látom hogy mások is jelezték :D

[ Szerkesztve ]

(#186670) m3ss válasza aelod (#186667) üzenetére


m3ss
veterán

hmm pedig joval nagyobbnak tunik a vadlid, mint 40. gondolom 175 cm-nel nem vagy magasabb. milyen magas vagy?
hmm most meg azt mertem, hogy nagyobb a vadlim, mint a karom. multkor nem ezt mertem. ajtosepruvel mertem most a valtozatossag kedveert :C :DD
nem nyilatkozok most mar amig nem veszek centit. :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186671) attiati válasza thomasvold (#186668) üzenetére


attiati
veterán

Just Whey fogyasztható laktóz érzékenyek számára is?

(van benne valami DigeZyme komponens, ami az emésztést könnyíti)

(#186672) m3ss válasza attiati (#186671) üzenetére


m3ss
veterán

ez engem is erdekelne, hogy laktozerzekenyek mit fogyasztanak.
ha egyaltalan laktozerzekeny vagyok..azt tudom hogy sima tejtol altalaban felpuffadok, a laktozmentestol nem.
mondjuk egy vizsgalatra se artana elmennem, nem voltam meg. ilyen vizsgalatra haziorvos tud adni beutalot vagy magamnak kell inteznem?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186673) m3ss


m3ss
veterán

hmm tenyleg ugy merek mint dorian. :P teljes hulyeseget mertem, nem 21 cm a csuklom :N majd lemerem rendesen. bar ez gondolom senkit se erdekel. de hatha egyszer jo lesz magamnak..erdekessegkepp megneznem most, hogy regen hol tartottam..mondjuk azt sem gondoltam volna, hogy meregetni fogom magam ennyi evesen, elvesztem :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186674) attiati válasza Xelo (#175399) üzenetére


attiati
veterán

"én egyszerre kb 2g laktózt tudok megemészteni panaszmentesen"

Nem teljesen értek hozzá, de szerintem a laktóz nem csak akkor okoz gondot, ha már rohannod kell budira vagy ha felpuffadsz. Gyulladásban tud tartani egy-egy nyálkahártya szakaszt. Ami rontja a felszívódást, áteresztő bélszakasz jön létre. Kihat a hangulatállapotodra, stb...
De ezt erősítse meg valaki.
Holnap megyek gasztroenterológushoz, majd rákérdezek erre.

#186672m3ss
Államiban nem tudom hogyan megy.
Maga a vizsgálat menete:
1. Pár nap zéró laktóz diéta (tényleg zéró).
2. Kilégzéses teszt (laktóz fogyasztás előtt és után)
3. Gasztroenterológus kiértékeli.

Lehet, hogy 0. lépésként is kell egy gasztroenterológus beszélgetés.

[ Szerkesztve ]

(#186675) Xelo válasza attiati (#186674) üzenetére


Xelo
addikt

ez így van, akkor is okozhat gondot ha te azt nem feltétlenül érzékeled. viszont a laktózérzékenység nem azt jelenti hogy a szervezeted nem termel laktáz inzimet egyáltalán, általában annyit sugall hogy kevesebbet termel mint kellene. illetve ha jól tudom a kor haladtával mindenkinek egyre kevesebbet termel a szervezete, azaz aki nem volt rá érzékeny is azzá válhat korral. a legtöbben akik érzékenyek rá egy bizonyos mennyiségű laktózt képesek minden probléma nélkül megemészteni, nekem ez a 2g tapasztalatból jön de nem azt jelenti hogy fixen semmiféle gyulladást nem okoz. én imádom a tejtermékeket, nem szeretnék nélküle élni így próbálom balanszolni a dolgot.

(#186676) attiati válasza Xelo (#186675) üzenetére


attiati
veterán

Múltkor beszéltünk a [Wheyprotein WPC80-ról], hogy ebben valószínűleg nem hozzáadott laktáz enzim van, hanem lebontják a laktózt a gyártás során.

Elgondolkodtatott, hogy a 2g/adag cukortartalmat nézed egy fehérje terméknél.
Igazából eddig nem is nagyon találtam olyan fehérjét, ami efelett lenne.

Nade!

A fenti Wheyproteinben nincs tejcukor, nincs benne hozzáadott édesítőszer és cukor, teljesen natúr. Akkor mi a fenétől van benne 5,7g cukor?

[ Szerkesztve ]

(#186677) aelod válasza m3ss (#186670) üzenetére


aelod
veterán

Pedig annyi. Pajszer 41,5
174 vagyok hivatalosan de versenyen máa voltam 171 is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186678) Dorian válasza attiati (#186674) üzenetére


Dorian
félisten

A tej-helyzet komplexebb, mert nem csak a csökkent laktaz lebontóképessegű egyénnél okozhat gyuladast, hanem azoknál is, akik érzékenyek a nálunk elterjedt tejmarha fajták A1 tejfehérjéjére.
Európában ha jól emlékszem csak a skandinávoknal és a spanyoloknal van A2 típusú tejet adó marha.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#186679) attiati válasza Dorian (#186678) üzenetére


attiati
veterán

Az A1 tejfehérje érzékenység miben mutatkozik meg vagy mivel mutatják ki?

(#186680) headhunter


headhunter
addikt

Exkluzív interjú Kathi Bélával: The Kid Podcast...

"...Csatlakozz hozzánk az évadzáró részben a The Kid Podcaston, ahol Borics Ádám, Magyarország legismertebb MMA harcosa, izgalmas interjút folytat Kathi Bélával, a fitnesz világ egyik legbefolyásosabb alakjával. Két sikeres sportoló beszélgetése során felfedezzük a konditerem népszerűségének okait és a táplálkozás fontosságát mind a testépítő, mind a profi sportoló életében. Képet kapunk az erőemelés és testépítés különbségeiről, miközben fókuszálunk Kathi Béla lenyűgöző élettörténetére és tapasztalataira. Az interjú során érintjük az illegális szerek használatának kérdését is, miközben mélyebbre ássuk a sport világának kulisszái mögé és feltárjuk azokat az értékeket, amelyek a kemény munkán és elszántságon alapulnak..."

(#186681) m3ss válasza attiati (#186676) üzenetére


m3ss
veterán

hozzaadott laktat enzimes pedig. felhivtam oket, hogy mikor lesz raktaron es ok mondtak. de amugy irjak is a leirasban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186682) Oppenheimer válasza attiati (#186679) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Antigén vizsgálattal vérből, de ez meg nem megbízható mert lehet hogy azért van sok antigéned mert sok tejterméket fogyasztasz. Nehéz téma ez, táplálkozásnál gyakran egyszerűbb egyéni tapasztalatokra építkezni.

Nekem mostanság kurva pattanásos a hátam, és nem tudom én sem miért, de biztos hogy étkezés miatt van. Az is lehet hogy valamelyik vitamin szarság miatt, vagy a görög joghurt, vagy a napi 1-2 adag tejsavó fehérje... Sajnos nehéz rájönni mert mindegyik fontos nekem és nehéz elhagyni.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#186683) m3ss


m3ss
veterán

iszik vki szojatejet? ugy latom ebben van feherje legalabb. a tobbi ilyen rizsbol, mandulabol, zabbol keszult tejhez kepest..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186684) aelod válasza m3ss (#186683) üzenetére


aelod
veterán

Ne erre alapozd a fehérje beviteled.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186685) m3ss válasza aelod (#186684) üzenetére


m3ss
veterán

ja, nem ez a fo feherje forras.

ha vki natty celokat keresgelne, es nem csak a tukor miatt kondizik itt egy video, hogy eroben mi szamit jonak. tobbnyire realis sztem. kommentek kozott van listazva is..

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186686) Tyler Durden válasza m3ss (#186685) üzenetére

Leírásba belerakták az összes értéket, ha valaki nem akarná végignézni a videót. Hát én megnéztem, legtöbbnél a minimumon vagy kicsit feljebb vagyok. Hivatalosan se vagyok izmos :D

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#186687) aelod válasza m3ss (#186685) üzenetére


aelod
veterán

Ha ki tudod nyomni a testsúlyod 1,5x
Tudsz guggolni a saját súlyod 2x
Ha fel tudod húzni a testsúlyod 2x akkor benned vagy a világ erősnek számító körében.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186688) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok!

E között : WPC80 natúr tejsavófehérje koncentrátum 4kg és e között: Nutri whey protein instant 4kg mi a különbség az 1-2g fehérje/100g és az 1200 Ft különbözeten kívül?

(#186689) m3ss válasza Tyler Durden (#186686) üzenetére


m3ss
veterán

jo az, valszeg az emberek 98%-nal mar akkor erosebb vagy. sztem azert a kozepso, standard szamokat nem egyszeru elerni. persze testtomegen, magassagon, anatomian, genetikan is sok mulik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186690) aelod válasza m3ss (#186689) üzenetére


aelod
veterán

Mondjuk én se nem húzok se nem guggolok :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186691) F_Gergely válasza thomasvold (#186688) üzenetére


F_Gergely
őstag

Az egyikben tobb a feherje mininalisan, illetve kevesebb benne a cukor es szenhidrat. Alapvetoen az osszes feherje kozott ezek a meghatarozo ertekek, hogy 1 adagra (pl 30g) nezve milyen ertekeket ad.

(#186692) thomasvold válasza F_Gergely (#186691) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen, ezeket én is láttam. De azt gondoltam valami más is lehet, a neve miatt. Megrendeltem a Nutri Instant-ot. Köszi.

(#186693) Qtya123 válasza m3ss (#186689) üzenetére


Qtya123
őstag

Igen, azt néztem, hogy azért a Standard számok is elég szépek már.
De azért ez is csak egy ilyen-olyan irányadó, hiszen ha csak a testtömeget nézzük, már teljesen más a kép. Ugyanolyan testzsír % mellett egy 75 kg-os embernek egész más a dolog, mint egy 85 kg-os ember esetén.

Nekem nézve a számokat jó nagy kilengések vannak. Egy vállból nyomás, fekvenyomás esetén a Standard opcióhoz tartozó súly és ismétlés simán megy. Mivel ezeknél kb semmit nem számít a túlsúlyom. De még a guggolásnál se nagyon.

Ellenben számomra 10 darab tolódzkodás saját súllyal nem menne szabályosan, pedig azt veszi minimumnak. Húzódzkodás meg 2 darab, több az mission impossible. Kollégám, aki mostanában velem jár egy időpontban edzeni, 82 kg és 185 cm. Mikor hátazunk, a húzódzkodásnál hozzá képest elvérzek, kell a gép rásegítése a térdem alá. Aztán átmegyünk mondjuk csigán evezni szűken, ott kb odáig jut, hogy azt, ami nekem az utolsó munkasorozatomnál lévő súly, azt annyira tudja megmozdítani, hogy felveszi vele a kezdő pozíciót és abban megszakad.

[ Szerkesztve ]

(#186694) m3ss válasza Qtya123 (#186693) üzenetére


m3ss
veterán

ja azert ezek inkabb iranyadok csak, testtomeggel lehetne sulyozni..bar ezt meg a sajat testsulyos gyakorlatok vmennyire kompenzaljak.
ki miben eros, azert latszott a kepen is, hogy te a nyomo gyakorlatokban nem lehetsz rossz. hany cm vagy?
en sztem barmennyit edzek se fogom megcsinalni naturalban a standard fekvenyomast, de meglatjuk majd...
regen a standard szamok legtobbje azert ment nekem, sot. legalabbis amiket csinaltam kozuluk..most sztem csak nehany. de jo cel ez, fel even belul menjen a legtobb gyakorlatbol, vagy legalabb kozel legyek :K
meg azert a technikan is sok mulik. azok a mozgastartomanyok meg tempok amiket latok sok fitfluencernel...emiatt nem fogom dobalni a sulyokat :N

tenyleg oldalemeles...csinalja vki ezt a gyakorlatot nagyobb mozgastartomannyal? lattam mostanaban sok helyen, hogy szinte felkorben csinaljak, fej folott er veget a gyakorlat. lu raise. jo a vall izuletnek ez? azt gondolnam felesleges, enelkul is lehet nagy vallizmot epiteni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186695) m3ss válasza m3ss (#186694) üzenetére


m3ss
veterán

viszont vmi guggolo allvanyt neznem kell. sajna ez a goblet squat igy nem eleg combra. hiaba csinalom lassan bolgar guggolas utan pause-zal, lockout nelkul, 40 kg a max suly amit hasznalni tudok. ha ket egykezest teszek a vallamra akkor meg baromira kenyelmetlen vallamnak, csuklomnak...pedig amugy ellennek az egyekzesekkel barmeddig, de lehet lassan valtozatossag miatt se artana elovenni a barbellt...
csak akkor mar kerdes minek van ertelme, venni egy egyszeru guggolo allvanyt ami volt is anno, az jo guggolasra, altalanos barbell gyakorlatokhoz, fekvenyomashoz...vagy akkor ha mar egyszer veszek vmit lehet okosabb 3x annyiert beruhazni egy erokeretbe, ahol kb. tenyleg lesz minden ami kellhet hosszutavon...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#186696) Tyler Durden válasza m3ss (#186694) üzenetére

en sztem barmennyit edzek se fogom megcsinalni naturalban a standard fekvenyomast, de meglatjuk majd...

Ugyanez kb nálam is, szerintem vannak olyan számok amiket életbe nem fogok megugrani.. Illetve amit Te is írsz a tehcnika, nyílván csalva/súlyt rángatva jól át tudja verni magát az ember, hogy nincs itt probléma megy ez. Aztán rosszabb esetben jön a sérülés meg a pislogás, hogy ezt jól elb@sztam..

tenyleg oldalemeles...csinalja vki ezt a gyakorlatot nagyobb mozgastartomannyal?

Csinálom, de csak normál mozgástartománnyal. Vállam műtve volt, így igazából ez az egyik gyakorlat, ahol még a linkelt vidiben lévő minimumot se érem el, igyexem inkább a technikára figyelni a kisebb súllyal is lehet eredményt elérni.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#186697) Oppenheimer válasza m3ss (#186694) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Oldalemeles:
Van az a variacio amikor csigas geppel csinalod es lentrol inditod, ott van ertelme fej fole vinni mert tudod kicsit a hatso deltat is celozni vele. Dumbbellel nincs ertelme mert az erovektor lefele mutat es nem kap valodi ellenallast a hatso delta.

Azt nem tudom van-e ertelme, en edzek izolaltan oldalsora es hatsora, egy ilyen kompozit gyakorlat nekem nem fer be melle idoben. Esetleg ha idohiany van akkor a kettot lehet 1-el helyettesiteni igy. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#186698) aelod válasza Oppenheimer (#186697) üzenetére


aelod
veterán

Ott sincs értelme fej fölé vinni maximum a fül vonaláig a delta hátsó rost lefutásait pedig az oldalemeléssel nem stimulálod.

Évek óta nem edzek külön "hátsó deltára"...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#186699) Oppenheimer válasza aelod (#186698) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Minden komoly gym "influencer" akit követek kiemeli hogy mennyire fontos külön a hátsó deltára edzeni, szerintem is nélkülözhetetlen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#186700) perempe


perempe
addikt

Tegnap próbáltam volna segíteni a vonaton feltenni egy bőröndöt, ami nagyon nehéz volt, de majdnem nagyon rossz vége lett, hanyatt és oldalra estem majdnem, pedig segítettek.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.