Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Nincs olyan szolgáltató, ahol a régi filmek is fent vannak? Az összes klasszikus a harcosok klubjától kezdve az airplane sorozatig és a terminátor 33 és 1/3-al bezárólag.

(#2) BiP


BiP
nagyúr

Na végre, kezd alakulni a dolog.

#1 Krugszvele: Gondolom az adott film jogtulajdonosánál kell keresni, melyik stúdió csinálta anno azokat a filmeket, amiket néznél.
Gyorsan rákeresve az egyikre pl. a Terminator sorozat az Amazon Prime-on meg az AppleTV-nél nézhető.
Ha egyre több szolgáltató "összecsomagolódik" másikkal, partneri szerződéseket kötnek, akkor az egy csomagban elérhető kínálat is bővül.

(#3) clon válasza BiP (#2) üzenetére


clon
aktív tag

Igen alakul a dolog :D a TV szolgáltatás irányába.
Hamarosan ugyanolyan lesz a stream mint a TV mert csomagokat lehet venni egy közös platformot kitalálnak a film böngészés közben reklámbannerek a film előtt-után és pause alatt reklámok - így a TV-vel szemben egyetlen előny marad a bárhol-bármikor nézhetőség...

Messze van még a "jótól" még annak a gondolatától is (legfőképpen a reklám megjelenése óta).

(#4) fatpingvin


fatpingvin
őstag

ha sikerül eljutni odáig, hogy ezek a csomagoló-szolgáltatók tényleg nagyjából lefedik a kereslet és kínálat átfedését, akkor lesz rá esély hogy az előfizetős streaming egy kompromisszumos alternatívájává válhat a jól bevált torrentezésnek.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Alusky


Alusky
aktív tag

Már épp ideje, lassan annyi a streaming szolgáltatás, mint anno a műholdas TV-n fogható csatornák száma volt. Vannak dolgok amikor nagyon nem jó, ha sok versenyző van.

Automata váltósként a legjobb barátom az akkumulátor.

(#6) kilua válasza Krugszvele (#1) üzenetére


kilua
senior tag

YouTube, videa :)

(#7) simonzé válasza clon (#3) üzenetére


simonzé
addikt

Azért az on-demand nézhetőség nem kicsi versenyelőny a kábeltévéhez képest.
De még nincsenek a nagy streaming platformokon az élő sportközvetítések sok extrával, mint pl. a kamerák szabad kiválasztásának a lehetősége, vagy a többnyelvű élő kommentár. Ha azt is meglépi valamelyik platform, akkor a hagyományos tévének reszeltek.
Annak meg örülök ha összevonják a különböző platformokat. Most bár van Disney, HBO meg Netflix előfizetésem, mégis van jópár film amit épp az Apple TV-n, a Peacock-on, vagy az Amazonon lehet csak megnézni. Ez így egyáltalán nem user-barát, ezért nagyon gáz.

I don't fit in. I fit out.

(#8) bteebi


bteebi
veterán

Egyrészről jó ez, másrészről meg nem. Én spec. bizonyos szempontból feleslegesnek tartom a diverzifikációt, az n+1 szolgáltatót, meg hogy már kb. minden legalább közepes TV csatorna is saját streaminget indít. Legyen 1-2 valóban nagy, amiken technikailag MINDENT elérhetsz. Ez a szövetkezés leginkább arra jó, hogy több cég gombolhasson le rólad valamennyi pénzt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) BiP válasza bteebi (#8) üzenetére


BiP
nagyúr

Legyen 1-2 valóban nagy, amiken technikailag MINDENT elérhetsz.
Na, ez az, ami nem lehetséges a jogi dolgok miatt. Meg persze mindenki akar szeletet a tortából.

Ez a szövetkezés leginkább arra jó, hogy több cég gombolhasson le rólad valamennyi pénzt.
De a szövetkezéssel elérhető pont az, amit szeretnél, hogy a végén lesz 1-2 valóban nagy konzorcium, amiben mindent elérhetsz.
A jelenlegi rendszer az, ami arról szól hogy sok cég le akar gombolni. Mindenki tud valamennyit szolgáltatni, de ahhoz, hogy mindent elérj, mindenkinek perkálni kell külön-külön.
A szövetkezéssel/együttműködéssel csak jól járhatunk, mert kevesebb előfizuval (összességében olcsóbban) kaphatsz meg több tartalmat.

(#10) Krugszvele válasza BiP (#9) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Milyen jogi dolgok, ne legyünk már naivak. A pénzt miatt nem lehetséges. Amíg megél a piacról 10 szolgáltató, addig miért egyesüljenek?

(#11) bteebi válasza BiP (#9) üzenetére


bteebi
veterán

"Na, ez az, ami nem lehetséges a jogi dolgok miatt."

Bármiben meg tudnának állapodni... csak nem akarnak. Mert mindegyik stúdió csak a saját garasain aggodalmaskodik, és nem akarja azt, hogy akár csak minimálisan kisebb haszonnal tudjon nyerészkedni csak azért, hogy másoknak is jobb lehessen. :U

"De a szövetkezéssel elérhető pont az, amit szeretnél, hogy a végén lesz 1-2 valóban nagy konzorcium, amiben mindent elérhetsz."

Lehet... csak nem mindegy, hogy mennyiért. Mert egyik cég se akar majd kevesebb profitot csak azért, hogy a felhasználónak jobb legyen. Szóval majd meglátjuk, hogy hogy lesz ez - pláne hosszabb távon.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) BiP válasza Krugszvele (#10) üzenetére


BiP
nagyúr

+ #11 bteebi :
Nyilván a pénzről szól, mi másról?!
Jogi dolgok alatt a jogdíjakról, adott filmek jogtulajdonlásáról beszélek. Megvan melyik szolgáltató melyik stúdiókkal van partneri kapcsolatban, és nyilván az exkluzív jogok extra pénzt tudnak hozni. Nem szívesen mondanak le a nézőcsalogató dolgokról.

Ezek nem jótékonysági intézmények, és lássuk be, nem az az elsődleges szempont, hogy a nézőnek jobb legyen.
Hanem, hogy a néző fizessen, lehetőleg rendszeresen, és lehetőleg csak neki.

Én csak abbéli reményemet fejeztem ki, hogy ezek az egyesülgetések jók is lehetnek. Mert -számomra legalábbis- azt jelzi, hogy a szolgáltatók lépéskényszerben vannak az előfizetők kegyeiért.
És jó eséllyel a 3x 3000Ft-os szolgáltatást nem fogják tudni összecsomagolva 9ezerért adni, csak olcsóbban. Ergó a felhasználónak ez akár jó is lehet.
Ha van eszük, megtalálják az egészséges egyensúlyt.

Persze lehet morogni ezen is. De attól jobb nem lesz.

(#13) bteebi válasza BiP (#12) üzenetére


bteebi
veterán

"És jó eséllyel a 3x 3000Ft-os szolgáltatást nem fogják tudni összecsomagolva 9ezerért adni, csak olcsóbban. Ergó a felhasználónak ez akár jó is lehet."

Én is így gondolom/ebben bízom. Aztán majd meglátjuk.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) nubreed


nubreed
veterán

Tehát akkor a telekom szolgáltatók felkészülnek (pl. itthon DIGI, Telekom, Vodafone, stb) és majd ilyen egybegyúrt stream csomagokra lehet előfizetni idővel náluk is? Ez reális lehet?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) BiP válasza nubreed (#14) üzenetére


BiP
nagyúr

Miért, most van náluk streaming szolgatáshoz előfizetési lehetőség?

(#16) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Kb. ugyanaz a történet, mint a kábeltévénél: az egyéni csatorna-előfizetések helyét átveszik az összességében olcsóbb csomagok. Mondjuk én láttam már példát erre külföldön, de jobban belegondolva a SkyShowtime (= Peacock & Paramount+), valamint az európai Disney+ (= amcsi Disney+ & HULU katalógus) is már ennek az előszele volt.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#17) bteebi válasza nubreed (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Nem. Ezek egymástól teljesen független dolgok. Ezek "kábel TV", és nem streaming szolgáltatók. Persze ettől függetlenül egy kábel TV szolgáltató is megállapodhat bármiben egy streaming szolgáltatóval - de nem kell megállapodnia.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) kilua válasza bteebi (#8) üzenetére


kilua
senior tag

Jogos. PC játékok esetén is minden cég saját játék szolgáltatást akart indítani (EA origin, Ubisoft connect) aztán ma már minden fent van mind az epic game storeon mind a steamen (pár DLsite-os/jast usás/johrenes hentai játékon kívül : )

Zenék esetén sem abban versenyeznek hogy X előadó zenéi csak a Spotifyon Y előadóé csak a deezeren, Z előadóé csak a YouTube/apple music on érhető el exkluzívan, hanem a szolgáltatás minősége/egyszerűsége alapján választ mindenki.

Szerintem itt is majd kialakul csak idő kell neki.

(#19) niof


niof
addikt

Már évekkel ezelőtt ezt mondtam, hogy ennek lenne értelme, nem a 40 különböző szolgáltatónak külön fizetni. Majd akkor lesz jó a sztríming, ha lesz 3-4 nagy csomag, amiben hozzáférhetsz a tartalmakhoz. Persze a kánaán akkor jönne el, ha lenne egy olyan csomag, amibe mindenki szabadon beválogathatja, hogy mit akar nézni, ami nem érdekli, azt meg kihagyja. De persze ez nem érné meg a szolgáltatóknak. De legalább elindultak egy olyan irányba, ami logikusabb.

Ja és még egy ötlet, nem ellopni ;], lehessen tematikusan összeválogatni a csatornákat is! Utópia...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#20) dabadab válasza Krugszvele (#1) üzenetére


dabadab
titán

De, a Pirate Bay :D
Egyébként ez a videós streaming legnagyobb baja, hogy nagyon szűk a kínálat és az is fragmentált.

DRM is theft

(#21) nubreed válasza bteebi (#17) üzenetére


nubreed
veterán

Én ezzel mind tisztában vagyok, szerintem a kérdésemet félre értetted.

Ha elkezdenek terjedni ezek az egybegyúrt csomagok, szerintem az lenne a lehető legegyszerűbb és legkényelmesebb ha a már eleve meglévő telekom szolgáltatójánál fizet elő ezekre az ember. Mert ide a rozsdás bökőt, hogy a telkom szolgáltatók mindent el fognak követni, hogy náluk (is) elő lehessen fizetni az egybegyúrt csomagokra.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#22) BiP válasza nubreed (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Ma hallottam rádióban reklámot, hogy a T-nél van Netflix. Gondolom akkor előbb-utóbb az egybegyúrt csomagokra is lesz majd lehetőség.

(#23) Krugszvele válasza nubreed (#21) üzenetére


Krugszvele
senior tag

legegyszerűbb, legkényelmesebb = legdrágább. Lásd, mobilszolgáltatónál mobiltelefont venni.

(#24) bteebi válasza nubreed (#21) üzenetére


bteebi
veterán

És #23 is: igen.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) Joci10 válasza nubreed (#21) üzenetére


Joci10
őstag

"Mert ide a rozsdás bökőt, hogy a telkom szolgáltatók mindent el fognak követni, hogy náluk (is) elő lehessen fizetni az egybegyúrt csomagokra."
Szerintem gyorsan adass be magadnak egy tetanuszt, biztos, ami biztos. :D
A Telekom szerintem biztosan nem fogja ezt megtenni, mert ezzel a lineáris tévés platformja alatt vágná a fát (amiből jelenleg nagyobb hasznot tud realizálni). A Vodafone (vagy a leendő 4iG-féle One) hasonló helyzetben van, így én onnan sem látom jönni a fenti lehetőséget. Egyedül a Yettel-nél lenne értelme elgondolkodni, de ott sem biztos, hogy arra jutnának, hogy megéri nekik olyan csomagot kidolgozni, amit olcsóbban tudnak adni, mint amennyibe kerül a net+a streaming-csomag előfizuja az adott oldalon (nem mondom, hogy ne tudnák ezt olcsóbban kihozni, csak kérdés, ezzel tudnak-e nyereséget termelni - mert ha nem, akkor ők sem fogják ezt meglépni). Pláne úgy, hogy nemrég lettek eltörölve a netsemlegesség miatt az ilyen-olyan 'ingyenes' (vagyis nem számlázott) adott platform használatok...

(#26) bteebi válasza Joci10 (#25) üzenetére


bteebi
veterán

"A Telekom szerintem biztosan nem fogja ezt megtenni, mert ezzel a lineáris tévés platformja alatt vágná a fát (amiből jelenleg nagyobb hasznot tud realizálni)"

Jelenleg lehet... de jövőre már nem biztos. ;) Diverzifikálni(uk) kell, ha egy mód van rá. Különben lesz majd meglepődés.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) Joci10 válasza bteebi (#26) üzenetére


Joci10
őstag

Miért? Szerinted egy streaming platformra adott előfizetéssel milyen nyereséget tud realizálni? A csomagba összeálló streaming platformok is lemondanak a nyereségük egy részéről (hiszen olcsóbban kell adniuk, mint a platformok alapárának összege; különben senki nem venné meg), nem hiszem, hogy majd még több engedményt tennének egy külső cégnek, hogy majd az is nyereséges tudjon maradni (miközben meg nem tudja garantálni, hogy jelentős előfizetői bázist generáljon a mostaniakon felül - hiszen pont ez a streaming platformoknak is a gondja: már túl sokan vannak a 'tortára', és egyre kisebb a hasznuk is belőle, miközben nem tudják az előfizetőiket úgy növelni, mint ahogy gondolták korábban (a véges torta miatt)).

[ Szerkesztve ]

(#28) bteebi válasza Joci10 (#27) üzenetére


bteebi
veterán

"Szerinted egy streaming platformra adott előfizetéssel milyen nyereséget tud realizálni? A csomagba összeálló streaming platformok is lemondanak a nyereségük egy részéről (hiszen olcsóbban kell adniuk, mint a platformok alapárának összege; különben senki nem venné meg)"

Ez azért ettől bonyolultabb. Össz profit: profit egy eladott terméken/szolgáltatáson × eladott darabszám. Lehet - sőt biztos -, hogy kisebb lesz a profit egy előfizetésen, cserébe viszont jó eséllyel több, urambocsá' jóval több előfizetőm lesz, vagyis az összprofitom még nőhet is. Meg valahol az is szempont, hogy nagyobb eséllyel nem fogok csődbe menni azáltal, hogy az előfizetőim inkább átpártolnak a kombinált szolgáltatókhoz, amiben én pont nem vagyok benne. :DDD

"már túl sokan vannak a 'tortára', és egyre kisebb a hasznuk is belőle"

Ugyanez van a lineáris TV-nél is. Régebben a 2,5-3 milliós nézettség is elérhető volt pl. egy Fridikusz sónál, ma meg már a milliósnak is nagyon kell örülni. Ez van, élesebb a verseny.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#29) Necroman_Mk2 válasza nubreed (#21) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Külföldön láttam már olyan szolgáltatót, aki ezt meglépte: a tévé és/vagy internet mellé Netflix elérhetőséget is ad előfizetésbe. És ez nem egy eldugott lehetőség, hanem plakátokon is hirdették.
Minden csak megállapodás kérdés a Netflix és a másik fél részéről.

#20 dabadab A magam nevében csak annyit mondok, hogy munka + család + gaming mellett a "nagyon szűk kínálat" minden engem érdeklő tételére sincs időm...

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#30) BiP válasza Necroman_Mk2 (#29) üzenetére


BiP
nagyúr

Lásd, itt is a Telekom a mobilnet mellé nyomatja a netflixet is.
(vodafonenál is volt, de ott kivették - legalábbis valami ilyen cikket láttam)

Javítanám:
hogy munka + család + gaming mellett a "nagyon szűk kínálat" minden engem érdeklő tételére sincs időm...
Munka+család mellett már a gamingre sincs időm, nemhogy a kínálat engem érdeklő tételeire :(

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza BiP (#30) üzenetére


dabadab
titán

Én este tízkor keltem. Azaz fél órával azelőtt, hogy lefeküdtem. Ittam egy csésze hideg mérget. Napi huszonkilenc órát dolgoztam a malomban. Én fizettem érte a főnöknek. Aztán hazamentem, és apu minden este hidegvérrel legyilkolt. Utána meg énekelve táncolt a síromon.

DRM is theft

(#32) bteebi válasza dabadab (#31) üzenetére


bteebi
veterán

"és apu minden este hidegvérrel legyilkolt"
Csoda, hogy ilyen sokáig kibírtad, és még mindig élsz! :Y

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#33) Necroman_Mk2 válasza BiP (#30) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A gaming igazából a filmnézéssel és alvással van pariban, esténként ez a három lehetőség áll előttem. Bár az alvás esetében inkább az egészségügyi muszáj, különben később megbosszulhatja magát a sorozatos kialvatlanság.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.