Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85451) kenwood válasza degec (#85449) üzenetére


kenwood
veterán

Marha nagy macera,meg melo lehet.
Gyanitom nemelyiknek kevesebb,mint netto 5 perc a munkaigenye,a legproblemasabb meg legyen netto 50-60, de az utobbiban mar az is benne van, hogy elkuldted a picsaba az idiotat, aki a hatodik redundans adatot keri el toled.
Ok,lehet,hogy ez bruttoban hetekig is eltart,mert varni kell a partnerek,tarsosztalyok valaszara, de a varakozas semmibe nem kerul.
Pont az afutasi idok miatt erdemes mielobb belekezdeni, nem megvarni,mig beut a szar,es akkor kapkodni.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85452) degec válasza zolee001 (#85450) üzenetére


degec
senior tag

megoldható mondom, ettől nem áll le a működésünk, nem upcmail-en folyik a lényegi emailezés, csupán ezen rendszerek nyekeregtetéséhez szükséges.. évek óta próbálom átrakni, de nem megy. meg koronába nincs erre időm végképp.. :R
kenwood. meg lesz csinálva. ne miattam aggódjatok köszi ! hanem hogy legyen mindenhol voda optika mint nálunk :D Télegg köszz.. :R :R

[ Szerkesztve ]

(#85453) tomp


tomp
félisten

Technikus távolról ránézett a modemre és látott hibát.
Értelmezhetetlen log illetve csak 4 letöltési csatornán hajlandó kommunikálni a modem. Hiába kapcsolódik 24csatornához!
Valamit konfigurált a modemen(2x újra is indult és sokkal hosszabb ideig villogott) aztán este majd figyeljem megáll e a Voda box és belassul e 100 alá a net. De szerintem be fog mivel most is csak 130Mbittel megy.

(#85454) v.attis


v.attis
őstag

Péntek du. megrendletme az Hbo Max Pak-ot, még akkor be is kapcsolták. Semmi visszaigazolást vagy e-mailt nem kaptam, így az Hbo Go aktiváló kódot sem. Tulajdonképp abszolut semmit nem kaptam, csak elindult a szolgáltatás.
Upc azért küldte a leveleket ha kértem ha nem....

(#85455) FraFer82 válasza tomp (#85446) üzenetére


FraFer82
tag

Amióta CB van a Ubee helyett, 80 körüli a ping, ami előtte 10 volt, nálam is. A VTV rendben van, de a net 140-160 körül megy, bár 500-asom lett, és eddig is ennyi volt 150-es net mellett. :F

(#85456) kenwood válasza FraFer82 (#85455) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor ott valami helyi hiba lesz,nalam CB van es :
[kép]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85457) FraFer82 válasza kenwood (#85456) üzenetére


FraFer82
tag

Ránézett a srác távolról, és állítólag okés. Mivel asztali gépről van szó, így szerintem pláne sok ez a ping és gyenge a letöltési sebesség. 7., kerület, Madách tér, gyakorlatilag üres ház. :(

(#85458) kenwood válasza FraFer82 (#85457) üzenetére


kenwood
veterán

Marmint ranezett egy vodas alkalmazott,latta, hogy 80as a pingged,es azt mondta, hogy az okes ? :Y

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85459) tomp válasza FraFer82 (#85455) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a 100 fölötti ping csak egy pillanatra jön elő aztán visszamegy a normális értékre. De a sebesség max 120Mbit. De már most belenyal a 98Mbitbe. Szerintem 1-2 óra és ma is 50Mbit lesz az 500-ból.

(#85460) gduck válasza kenwood (#85456) üzenetére


gduck
addikt

Nálam is ilyen. Amikor nem ilyen volt, akkor azt mindig valami hiba okozta!

(#85459) tomp Jelenleg hány letöltési csatornád van? Még mindig 5?

[ Szerkesztve ]

(#85461) tomp válasza gduck (#85460) üzenetére


tomp
félisten

24!
24csatornához kapcsolódik folyamatosan de a technikus is mondta, hogy valamiért csak 4 csatornán kommunikál! A többin nincs adatátvitel.

(#85462) kenwood válasza tomp (#85461) üzenetére


kenwood
veterán

es miert nem cserelte le a modemet?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85463) tomp válasza kenwood (#85462) üzenetére


tomp
félisten

Először távolról próbálnak most javítani mindent. Csak a legvégső esetben mennek ki az ügyfélhez.
Most megpingeltem a Vodafone TV kiszolgáló szerverét.

(#85464) balage25


balage25
senior tag

Be tudod tenni a modem ertekeket, ott latni lehet elvileg a forgalmazott csomagok szamara utalo erteket? Ha csak 4 csatornan forgalmaz, akkor annak latszani kell.

(#85465) tomp válasza balage25 (#85464) üzenetére


tomp
félisten


A Pre RS Errors értékek a technikusi "piszkálás" után jött össze azóta alig változnak.
Elkezdtem pingelni a Vodafone TV szerverét és közben pont megállt az IP stream. A ping 7-8ms-ról fixen 24ms volt, majd ahogyan elindult a box visszament 7-8ms-ra.

(#85466) balage25 válasza tomp (#85465) üzenetére


balage25
senior tag

Ebbol a kepbol az latszik, hogy mind a 24 csatorna kb, ugyanannyit forgalmaz es a 466-474 es frekiken nyitottsag van, de nam akkora, hogy zavaro legyen.

(#85467) tomp válasza balage25 (#85466) üzenetére


tomp
félisten

Az imént beszéltem velük. Ránéztek a modemre (megpingelték a hálózatról) és hullámban olykor bejön egy 80%-os csomagveszteség a CMTS-modem között.
Délután nincs ilyen hiba! Este 6 utántól kezdődik. Holnap kijön a technikus dél és 4 között. Kérdés mit fog látni... Max azt, hogy a garantált éppen csak megvan. :)

(#85468) FraFer82


FraFer82
tag

Csodás... Az normális, hogy a CB eléggé melegszik?

(#85469) 4Grider válasza FraFer82 (#85468) üzenetére


4Grider
nagyúr

Horizon boxod nincs? Az jobban...

(#85470) FraFer82 válasza 4Grider (#85469) üzenetére


FraFer82
tag

Nincs. A Cisco nem melegedett nagyon, a Vodafone box meg alig. Használja valaki fektetve a CB-t, lehet úgy nyugodtan? :F

(#85471) tomp válasza balage25 (#85466) üzenetére


tomp
félisten

A "bud50" nem más mint a Voda TV kiszolgáló szervere.
Sikerült elcsípni mikor megállt a TV, leesett a sebesség egy pillanatra és ki is jött egy 108ms!

(#85472) zolee001 válasza tomp (#85471) üzenetére


zolee001
őstag

Meglepö modon azért áll meg a tv mert megnövekszik a ping,tipikus CB probléma

(#85473) tomp válasza zolee001 (#85472) üzenetére


tomp
félisten

3napja jött elő!
3napja rossz a sebesség is. Előtte hibamentes volt. Tipikus CB probléma az ami ismeri az órát? Mivel csak este 6 után kezdődik a hiba és megszűnik kb éjjelre. :)

(#85474) 4Grider válasza tomp (#85473) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Puma 6 mellé beépítettek egy elég primitív szolgáltatás-monitorozó eljárást, az pedig időnként kilövi/újraindítja a beragadt processeket.
Persze ettől még simán lehet bármi más is a problémád, pl. zajbetörés valahol a koax hálón. Pl. ezért is jobb az ftth...

(#85475) gduck válasza tomp (#85473) üzenetére


gduck
addikt

"Mivel csak este 6 után kezdődik a hiba és megszűnik kb éjjelre."

Túlterhelt a hálózat, mert a környéken mindenki elindítja a VodafoneTV boxot az esti tévénézéshez :DDD

(#85476) tomp válasza 4Grider (#85474) üzenetére


tomp
félisten

Hmm igen csak M.I. lehet az a monitorozó eljárás ami 3napja ébredt öntudatra de szigorúan csak este 6 után és elalszik éjfélkor. :)

gduck
Ó igen a VTV miatt van. :DDD
Azért vicces, hogy 4G-n tökéletesen megy.

(#85478) Floyd80


Floyd80
addikt

Mint régi előfizető (13 év), kaptam ma egy remek ajánlatot, 10800 helyett 10300 :) Annyi amennyi pár hete volt. Pedzegettem, hogy ez kicsit sok, a szomszéd utcában fele ennyi ez a csomag (500, digital bronze), meg hogy ha felmondom, akkor mennyi lenne az új előfiz, de ennyi. 9000 még belefért volna, inkább lemondom a tv-t, van netflix.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#85479) #75501312 válasza Floyd80 (#85478) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez rengeteg. :Y
Nálam az 500net + premiumtv+ teló + hbo maxpack 11,300.
Ha viszont nem lesz év végéig HBO 2-3 HD és DD 5.1 az új dobozzal, akkor nálam is repül a tévé része.

(#85480) zolee001 válasza tomp (#85473) üzenetére


zolee001
őstag

Olvasnivaló
https://prohardver.hu/hir/intel_puma_6_honapok_ota_szenvednek_felhasznalok.html

(#85481) tomp válasza zolee001 (#85480) üzenetére


tomp
félisten

Oké de ez nálam akkor sem konkrétan Puma hiba. Itt eleve a hálózat is terhelt. Amig megvolt a rendes sebesség a box sem állt meg. Itt az esti hálózati torlódás okozza a gondot.
Amúgy már a felvétel nem áll meg.
Gondolom ez az eltérő buffer miatt van mert kihúzott UTP-vel az élő TV adás 5mp után megáll de a felvétel fél percig megy.

(#85482) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Gondolkozok a váltáson vodára,viszont érdekelne,hogy csak optikára rákötnek e?Tavaly lett kiépítve a lakásban (Telekom) de ha csak koax van akkor inkább hagyom(Tv+net+telefon).
Cím alapján elérhető nálunk.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#85483) Gubu0101 válasza Gubu0101 (#85482) üzenetére


Gubu0101
veterán

Már meg is találtam,hogy van külön optikás digitális elosztó is :D Párszor elsiklottam fölötte :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#85484) kenwood válasza zolee001 (#85480) üzenetére


kenwood
veterán

Olvastad a cikket ?
Azt irja " A Puma 6-os chipkészlettel szerelt kábelmodemek úgy vannak konfigurálva, hogy nagyjából két és fél másodpercenként fut egy magas prioritású karbantartófolyamat. Ez minden aktuális feladattól elveszi az erőforrást, és a késleltetést akár 200 ezredmásodperc fölé emeli. Amint ez befejeződött minden helyreáll, de két és fél másodperc múlva kezdődik elölről, és ez tart a végtelenségig. A konfigurálás rossz hatásfoka miatt a csomagok 6%-a eldobásra is kerül."

Amit a (#85462) -ben linkeltem, 754-es ping, az ilyen 10-15 perc volt.
Nem 6%ot dobott el,hanem nullat.

Szerintem nem en vagyok az egyetlen a topicban, aki tobb EZER orat jatszott online minden kulonosebb problema nelkul. (Lolt S2-ben kezdtem, most S10-nel jarunk :D)
Nekem ugy remlik, hogy az egyetlen ember,aki meg tudta ezt erositeni evekkel , valami fpsel jatszik,es top 100 az egesz vilagon.

Nem ertem,miert kell olyan cikket megosztani, amirol te is tudod, hogy valotlan a tartalma, godolom, te sem ezt tapasztalod.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85485) zolee001 válasza kenwood (#85484) üzenetére


zolee001
őstag

Keresd ki,egy, forumtárs csinált anno egy igen profi tesztet videokkal stb
Saját tapasztalataim is voltak,kb 1.5 évig voltam CB tulajdonos,ezalatt ha jól tippelek 10-13 db CB egységet "fogyasztottam el majd egy helyen engedélyezték a modem downgradet

Ha a cikk valótlan lenne akkor nem perelnék (azóta már jóval többen) az ISP-ket valamint precedens is lett azóta ugyanis az ISP átháritotta a "gyártóra a felelöséget ellenben a biróság kimondta,hogy a user az ISP-vel van szerzödésben és semmi köze ,hogy milyen kütyük vannak a dobozban amit az ISP ad
Az egyik probléma (a sok közül) az udp csomagokkal volt ,hogy nem birt vele a szerencsétlenje és pár percre lenullázódott az internet,én nem játszom hanem munkára használom az internetet
Nem adok tippet de pár "hasznos" progi született 1.0 szintü pistikéknek (értsd áldozat ip cime beir majd egy ok gomb megnyomása) amivel visszarepithetted a usert a 90 es évek betárcsázos élményébe,kis udp csomagokat ráengedted az áldozatra és nála lehalt a "csodabox" vele együtt a net

Személyszerint örülök hogy több ezer orát letoltál azzal a nemtom mivel és elégedett vagy a szolgáltatással,maradjon is igy

(#85486) zolee001 válasza kenwood (#85484) üzenetére


zolee001
őstag

https://logout.hu/bejegyzes/watercolour/upc_connect_box_compal_ch7465lg_problemai.html

(#85487) o_tom


o_tom
aktív tag

Üdv mindenkinek

Vodafone TV box és LG TV (WebUI4) duó van valakinél rajtam kívűl?

Nagyon hiányolom, hogy nem bírtam még összepárosítani a TV távirányítót a Voda Boxal.

Az előző KAON boxot tökéletesen vezérlte az LG Tv-m, de az benne is volt a TV menüjének listájában, pár kattintás és már ment is. Találtam egy Vodafone TV nevű eszközt a TV-m menüjében, de nem vezérli...
Igazabilt a postommal arra akarok kijukadni, hogy tudja e valaki, hogy ki a VodaBox gyártója? Megpróbálnám a gyártó nevét kiböngészni a TV-ben, hátha úgy már menne.
Google dobott nekem találatot valami Sagemcom-re ( Új Zéland Vodafone) de azzal sem ment.

ÚÚÚAAAAÁÁÁHHHRRRRGGGGHHÚÚÚÚÚŰŰŰŰŰ /Chewbacca/

(#85488) tomp válasza o_tom (#85487) üzenetére


tomp
félisten

A box pontos típusa Sagemcom DCI362 UHD.
Szerintem azért nem megy mivel a box bár fogadja a HDMI-CEC vezérlést de nem dolgozza fel. Így a TV hiába küldi HDMI-n a távirányítást, a box nem csinál semmit.

[ Szerkesztve ]

(#85489) speederiii


speederiii
tag

felhívtam őket:
- vtv box csak 500as nethez mehet
- 500as nethez connect box kell
- ekkor vissza kell adnom a ciscos modemet ill. a régi stb-met
- ha utána az online versenyzésem elszaródik a cb miatt, akkor már nem kaphatom vissza sem a ciscos modemet, sem a régi stb-t.

Mivel ilyen "rugalmasak", ezért marad a cisco modem és 3 tuneres stb...

(#85490) adika4444 válasza Gubu0101 (#85482) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Telekom optikáról ha nincs vele különösebb gondod akkor erős visszalépés lesz internet terén a Voda kábel...

De amúgy is saját kábellel dolgoznak, tehát hiába van a T optika behúzva, a Voda újat fog húzni, arra rá egy koax-ra konverter, mögé meg a híres-hírhedt CB és az esetleges TV box-ok akár a Horizon, akár Voda box LAN-on...

üdv, adika4444

(#85491) cof válasza speederiii (#85489) üzenetére


cof
veterán

Ezt hivd fel, itt adni fognak kisebb csomag mellé is VTV box-ot, nem csak 500-as net mellé, de gondolom listaáron, ha nagyon kell.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#85492) kenwood válasza zolee001 (#85485) üzenetére


kenwood
veterán

Ertem,akkor nekem valami hackelt cb-t adtak,ezert jatszom 3 eve gond nelkul a league of legendsel,es ezert jon minden,mindig 55-60 megabyte/sec sebesseggel,ahol van eleg seeder.
Amit nem ertek,hogy miert csak en irom ezt ?
Nem akarom elhinni, hogy senki mas nem kapott ilyen hackelt cb-t,es hasznalja mindenre gond nelkul :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#85493) MadMancs válasza speederiii (#85489) üzenetére


MadMancs
veterán

Ha online módosítasz élhetsz a 14 napos elálással ami eseten vissza kell állítani a szerződéskötés előtti állapotot cisco és philipsel együtt. Jelenleg 1 eszközöd van? Mert csak az elsődlegest cseréled le vtv re. Ha az pl egy MediaCard vagy horizon akkor marad philips is. Ha meg saját beüzemeléssel kéred akkor minden eszköz nálad lesz. Kb 1 hetes teszt után meg tudod állapítani jó e CB vagy sem. Ha nem, elállsz a szerződéstől, cisco-t visszaaktiválod, philipset meg újra aktjváltatod. VTV és CB meg mehet vissza nekik. Rugalmasak vagy sem, online és telefonos megrendelésnél el a 14 napos elállás.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85494) zolee001 válasza kenwood (#85492) üzenetére


zolee001
őstag

Gondolom azért van itt a forumban (egy hsz-el feljebb is hirhedtnek titulált) megjegyzés és sok sok panaszkodó ügyfél
De örülünk,hogy neked jo

( adj egy ip cimet és megvarázsolom neked a játékodat meg a torrentedet :-) )
l

(#85495) speederiii válasza cof (#85491) üzenetére


speederiii
tag

Felhívtam:
- második eszköznek nem tudják adni, csak elsőként, lecserélve a stb-t, visszacserélni meg nem tudom stb-re...
- a 120as netet még 150esre sem tudják átállítani, mert ahhoz is connect boxra kellene váltani...

(#85496) Gubu0101 válasza adika4444 (#85490) üzenetére


Gubu0101
veterán

Az nem jó,kicsit bezavar,hogy mért van 2 fajta elosztójuk optika meg koaxos.Ebből gondolván laikusként ha van optika akkor arra kötnek.Semmit nem kellene építgetniük csak bedugni a kábeleket és mehet :U

Elértem az ügyfélszolgálatot és ők csak koaxal dolgoznak,így felejtős :((( Nem akarok évente újra kábeleztetni mindent :(

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#85497) MadMancs válasza speederiii (#85495) üzenetére


MadMancs
veterán

Az mindegy ők mit mondanak. Jogszabály az jogszabály. Elállás esetén vissza kell állítani a szerződés előtti állapotot.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#85498) tomp válasza speederiii (#85495) üzenetére


tomp
félisten

Mi az, hogy nem tudják visszacserélni ha neked mégsem kell a Voda box?
Amikor én hűséget hosszabbítottam és kértem a Cisco DVR box cserét Vodára mondta a hölgy a telefonban, hogy ha nem tetszik akkor 14napon belül visszakérhetem a régi boxot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.