Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) starflo


starflo
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget:
Az irodánkban van egy UPC modem. Ez szórja az internetet WIFI-n keresztül a gépeknek.
Egy nyomtatónk van (nem WIFI-s), amit mindenki használ. Ezt a nyomtatót sajnos nem lehetett kábellel összekötni a modemmel (annak elhelyezkedése miatt), így vettünk egy TP-Link wr841n típusú routert. Ezt beállítottuk Wireless-Bridge módba és ezt kötöttük hozzá a nyomtatóhoz. Így megkapta a nyomtató is a netet mindenki boldogan tudja használni.
Viszont abban a pillanatban, ha a UPC modem újraindul, a nyomtató megszűnik működni. Csak akkor javul meg, ha reseteljük a TP-Linket és újra beállítjuk a Wireless-Bridge-et.
Ez normális így, vagy lehet valami egyéb beállítást is elvégezni, hogy megszűnjön a problémánk?

Köszönöm a válaszokat előre is!

(#46152) kali válasza Neil Watts (#46149) üzenetére


kali
legenda

a hibalehetőség adott, bár kicsi az esélye, hogy amiatt van.
a hgw felületén azt is tudod ellenőrizni, hogy kapcsolódnak épp hozzá vagy sem, illetve legalább egy teszt idejére kikapcsol(tat)hatod, aztán kiderül.

(#46153) Sleek válasza pace333 (#46125) üzenetére


Sleek
senior tag

Szia akkor ,hogy oldjam meg ? :R

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#46154) Sleek válasza maki1976 (#46134) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm neked is a segítséget meg mindenkinek :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#46155) riki válasza Cry0 (#46143) üzenetére


riki
senior tag

Szia. Én kerülném ezt a csomagot,mert a teló LTE üzemmódban fog menni / 27 mb/ sec / ezáltal hamar elfogy az 50MB-t. A 3450 ft csomag már korlátlan ,s Viberrel, Skype-al hamar behozza az árát. :U

(#46156) tomp válasza riki (#46155) üzenetére


tomp
félisten

Attól mert gyors hálózaton van miért fogyna el hamar? LTE-n 2x több adatot forgalmaz? Ugyan annyira elég LTE-n az adatkeret mint 3G-n. Maximum gyorsabban fér hozzá. De nem kötelező többet forgalmazni.

(#46157) Gubek-Einste válasza starflo (#46151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez inkább hálózati gond, inkább ITT kérjél segítséget.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46158) Uthenger válasza riki (#46155) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Upc-nel nincs lte csak 3g, az is belassitva max 21/5 mbitre

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#46159) kezo0 válasza kezo0 (#46129) üzenetére


kezo0
addikt

Szóval egész pontosan ezt kérdeztem pü.-ben a UPC oldalának adminjától a fb-on:

"Tisztelt Admin,
a tegnap óta érvényes ÁSZF tartalmazza ezeket a kitételeket:
"Bevezetésre kerülnek az alábbi kártérítési díjak: UPC Horizon HD Mediabox kártérítési díja, amely 17 084 Ft, UPC Horizon HD Mediabox-hoz tartozó külső USB-s háttértároló kártérítési díja, amely 22 829 Ft."
Érdeklődni szeretnék, hogy mikor várható az új platformmal ill. box-szal kapcsolatos bejelentés? Nagyon jó lenne már tudni, hogy milyen típusú box(ok) kerül(nek) bevezetésre, mit tudnak majd ezek, és teljes egészében le kívánják-e váltani a Horizon Lite platformmal a jelenlegi tévés eszközöket, mediaboxokat, vagy azok mellett lesz(nek) az új platform és box(ok) elérhető(k), mint választható opció.
Hetek óta folynak a találgatások különböző felhasználói fórumokon ezzel kapcsolatban, és jó lenne már tiszta vizet önteni a pohárba. :)
Válaszát előre is nagyon köszönöm - többek nevében!
Üdvözlettel:
XY"

Ma ezt a választ kaptam:

"Kedves XY!
Az Általános Szerződési Feltételeinkbe valóban bekerültek az alábbi elemek, azonban, hogy ezek mikortól lesznek elérhetőek még nem kaptunk visszajelzést a marketing csoportunktól. A hivatalos megjelenést követően minden fórumunkon közzé fogjuk tenni, hogy elérhetővé vált a termék a kínálatunkban.
Köszönjük addig is a türelmet!"

Mondjuk kb. ezt vártam. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46160) #27070592


#27070592
törölt tag

Sziasztok,

egyszerű lámer jellegű kérdésem lenne:

a héten váltottunk alapcsomagról digital bronze csomagra. A futártól átvettem a mediaboxot, próbáltam telepíteni és behangolni a csatornákat, de nem történt semmi érdemleges, egyetlen digitális csatornát sem találtam. A jelerősség 25% körül ingadozik, a jelminőség viszont 100%. Megpróbáltam a boxot közvetlenül a bejövő kábelre kötni, így kb 50% jelerősség és 100% jelminőség volt, viszont így sem talált semmit. Két tévé és a net megy upc kábelről egyébként. A beígért 120Mbites netből speedtest szerint 40-55Mbit jön.

Szóval kezdjem hívni a 1221et, vagy én voltam valamivel béna?

köszi

(#46161) kabelmania27 válasza #27070592 (#46160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Milyenek a modem értékek?
Vezetékes kapcsolattal nézd meg a netsebességet, ha nem gigabites lan van a gépben nem lesz meg a 120Mbit, előfordul hogy az alaplapi 100-as lankártya 40-50Mbitet bír, ez esetben egy gigabites lan kártya segíteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#46162) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Szomszéd most szerződött Fiber Power 50 csomagra, szereld magad, kapott egy modemet és többek között egy Eszközátvételi Jegyzőkönyvet ügyfélazonosítóval, azonban se felhasználónevet, se email címet, se jelszót nem kapott a modem regisztrálásához.

Ilyenkor mi a teendő? MyUPC alatt próbáltam ilyet beállítani, de nem enged be jó adatokkal. Valamit kihagytunk?

Let the Zone take me if I am.

(#46163) kabelmania27 válasza kutga (#46162) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nem kapott jelszót írjon upconline@upc.hu címre.

(#46164) zichie


zichie
senior tag

Egy ki segítségre lenne szükségem budapesti dvb-c config file készítéshez. A dvb-c frekvenciákat sikerült kinyomoznom, mivel ez a upc hivatalos oldalán elérhető. Azonban itt nem találtam meg az SR és QAM értékeket. Ezek egy részét korábbi hozzászólásokból és egy régebbi lementett NIT táblából sikerült kinyomoznom, de sajnos hiányos a lista:
112 6900 QAM-256
120 6900 QAM-256
128 6900 QAM-256
220 ?
314 6900 QAM-256
322 6900 QAM-256
330 6900 QAM-256
338 6900 QAM-256
346 6900 QAM-64
570 6900 QAM-256
578 6900 QAM-256
586 6900 QAM-256
594 6900 QAM-256
602 6900 QAM-256
610 6900 QAM-256
618 6900 QAM-256
626 6900 QAM-256
666 ?
674 ?
682 ?
690 ?
698 ?

A kérdőjelesek esetében nem sikerült kinyomoznom az SR és QAM értékeket. Ami még kérdéses, hogy a 346 MHz esetében valóban 64 a QAM érték? Vagy ez azóta 256 lett? Digikábelen (ez van itthon) az alacsonyabb frekvenciákon csak 6000 az SR érték. UPC esetében minden 6900, vagy itt is van 6000?
Csütörtök délután megyek egy upc-s rokonomhoz, akinél meg kell vizsgálnom a frekvenciákat, hogy mindenhol rendben van-e a jelminőség és a jelszint. Mivel még nincs tévéje, de éppen azt akar venni, így számítógéppel és dvb-c tunerrel mérek. Sajnos a mérésre csak korlátozottan áll rendelkezésre idő, így kész config állománnyal akarok menni, nem lesz időm NIT táblát elemezni és abból kivadászni ott az értékeket. A kérdőjeles frekvenciákkal kapcsolatban nem maga az SR és QAM érték a kérdés, hanem inkább az, hogy itt is igaz-e minden esetben a 6900-es SR és a 256-os QAM?

(#46165) Clever0 válasza zichie (#46164) üzenetére


Clever0
senior tag

Mindenhol QAM256 van, csak a 346 MHz-nél más.
Ha 220 MHz-en a helyi tv jön, az is egyedi, talán 6000 és QAM64.

(#46166) csabi63 válasza kezo0 (#46159) üzenetére


csabi63
senior tag

Relax. :)

(#46168) kabelmania27 válasza kezo0 (#46101) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha modem/router újraindítás után sem javul akkor tesztelj -3,5ös kimenetben, lehet az alacsonyabb adásival stabilabb lenne a kapcsolat és a tévék számára maradna elég jelerősség, ha megjavul és a tévé sem akad szerencséd van, mivel nem egyformák az us értékek ezért lehet valahol van egy kis zajbetörés, ussnr értékeket nem írja ki a modem ezért ha továbbra is akad jelentsd be.

[ Szerkesztve ]

(#46169) kutga válasza kabelmania27 (#46163) üzenetére


kutga
nagyúr

Pénteken megnézik a helyszínen.

Let the Zone take me if I am.

(#46170) kabelmania27 válasza kutga (#46169) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, majd írd le a fejleményeket.

(#46171) #99546112


#99546112
törölt tag

Az mitől lehet hogy akárhányszor új eszköz csatlakozik a modemhez, megszakad a net és utánna pár percre rá visszajön?! Az 5Ghz-re való átállás miatt lehet ez?!

(#46172) blakey válasza #99546112 (#46171) üzenetére


blakey
titán

Használj Fix IP-ket, mert lehet, hogy azért, mert dinamikus IP esetén előfordulhat, hogy ua. az IP két eszközre van kiosztva és idő míg átáll egy másikra. Nálam ilyen soha nem volt, igaz, FIX IP-ket használok az állandó eszközökön, a többi meg kapja a maradék 230 címet. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46173) #99546112 válasza blakey (#46172) üzenetére


#99546112
törölt tag

De hogyan tudok fix ip címet használni, táblagépen, telefonokon, xboxon? :B
Egyébként lehet olyat hogy NAS-t kötök az ubee modemre?!

(#46174) lakisoft válasza spici (#46089) üzenetére


lakisoft
veterán

Szia,
Belinkelnél nekem egy speedtest mérést? Mennyi szokott lenni a ping?
üdv,
lakisoft

(#46175) blakey válasza #99546112 (#46173) üzenetére


blakey
titán

Beállítod az UBEE-n a DHCP résznél MAC-cím alapján mindegyiknek adsz egy IP-címet. Nincs ilyen HGW-m, nem tudom, hogy a menüben hol bújkál, de megpróbálom megkeresni.
Köthetsz rá NAS-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46176) kezo0 válasza kabelmania27 (#46168) üzenetére


kezo0
addikt

Jó, de olvastad, amit a #46080-ban írtam? Mert az az eredeti probléma. És az csak egyszer-egyszer jelentkezik, nagy ritkán (mondjuk havonta 2-3-szor), egyes fájlok letöltésénél. Nálam nem megy a torrent éjjel-nappal, nincsenek 10-es, 100-as nagyságrendben seed-ben tartva anyagok, így elég bajos tesztelni... Mert egyébként normál internet-használat mellett, úgy, hogy az AC68U több mint 15 különféle eszközt szolgál ki részben vezetéken, részben 2,4 GHz-en, részben 5 GHz-en (persze azért nem mind egyszerre), nem szokott semmilyen gond lenni. Csak bizonyos fájlok letöltésekor hal meg az Ubee, amikor a letöltési sebesség felmegy a max. sávszélesség közelébe. De még ekkor sem mindig, mert volt olyan, hogy egy 1,5 GB-os fájl letöltése közben is kétszer kellett áramtalanítani, míg végigment a letöltés, máskor viszont minden probléma nélkül lejött egyben egy 40 GB-os anyag.
Nem szívesen állnék neki bútort húzogatni minden egyes letöltés elindítása előtt, csak azért, hogy arra az időre, míg lejön a kívánt anyag, egy kisebb csillapítású ágra kössem át a HGW-t. Tartósan meg biztosan nem szeretném ezen az ágon tartani, hiszen korábban egy csomót szenvedtem – éppen az itteni tanácsok alapján –, amíg kábelek cseréjével, toldások kiiktatásával stb. nagy nehezen sikerült a tévés ágakra nagyobb jelszintet varázsolni, hogy elfogadható legyen a vétel. Szóval az biztos nem járható út, hogy a tévék kisebb jelet kapjanak.
Bármennyire bosszantó is, inkább együtt élek vele, hogy az Ubee-t havonta két-háromszor újra kell indítani, mint hogy megint kábelek ide-oda dugdosásával kezdjek kísérletezni. Ha legalább minden egyes letöltésnél következetesen meghalna az Ubee, akkor egy próbát megérne, hogy a -3,5-es ágra dugva is csinálja-e, de jelenleg ugye az van, hogy a -7,5-esen is csak néha csinálja, így ha alkalmanként átdugnám, akkor sem tudnék ezzel a módszerrel biztosan kideríteni semmit...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46177) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi! Olyat is tudok hogy pl a NAS-en ugye csak 1 ethernet van, tehát összekötni a modemet és a nas-t, a tv-be ethernet és a tv-ből a modembe. Ez így keresztül menne a NAS-hez vagy ez már macerás?

(#46178) blakey válasza #99546112 (#46177) üzenetére


blakey
titán

Minek ezt bonyolítani? A NAS kábelen csatlakozik a routerhez, a tv csatlakozik a routerhez, innentől kezdve látják egymást. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46179) Clever0 válasza blakey (#46175) üzenetére


Clever0
senior tag

Az UBEE nem tud ilyet. Az adott eszközön kell beállítani, hogy nem DHCP-s, hanem fix IP címe legyen, ami az UBEE-n beállított DHCP tartományon kívül lehet. Ilyenkor az átjáró és a DNS kiszolgáló címét is be kell írni.

(#46180) kabelmania27 válasza kezo0 (#46176) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Persze, hogy olvastam...
Anno amikor gondod volt negatív ds érték volt tehát -7,5ös ágat továbbosztva normális jelenség hogy akadt a tévé, de most 7,5ös kimenetben majdnem 10-es a vételi, tehát erősebb jel menne tovább mint korábban.
Nem mindig egy lépésben fog szakad meg a netkapcsolat, sok helyen nem egyforma a négy us, de ha régen stabilan 51-el szinkronizált aztán lecsökkent majd elindul az egyik felfelé az utalhat a korábban leírt zajbetörésre, ettől független lehet hogy más okozza, szvsz hiba kizárásához szükség érdemes lenne majd egyet tesztelni a korábban leírt módon, úgy gondoltam segítségként leírom ezt neked, de ezen nem fogunk összeveszni, ha -7,5be szeretnéd járatni akkor járasd úgy, legközelebb akad jelentsd be.
Amit még javasolni tudok, hogy a boxon kívül minden elé tegyél hpf-et.

[ Szerkesztve ]

(#46181) blakey válasza Clever0 (#46179) üzenetére


blakey
titán

Akkor manuálisan az eszközöknél kell megadni.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46182) kezo0 válasza kabelmania27 (#46180) üzenetére


kezo0
addikt

OK, csak azt próbálom magyarázni, hogy ez a "teszt" nem megbízható. Tegyük fel, átdugom az Ubee-t a -3,5-es ágra, és így szakadás nélkül végigmegy egy letöltés. Csakhogy simán lehet, hogy éppen akkor, annak a fájlnak a letöltése szakadás nélkül végigment volna akkor is, ha hagyom a -7,5-es ágon (ahogy most is végigmegy sokszor). Mit tudtam meg a tesztből? Semmit.
A HPF-et kipróbálom, de nincs ilyenem itthon, és nem is értek hozzá. Szerinted hol tudok venni Bp. XIII. ker. közelében, és milyen konkrét típust ajánlasz?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46183) kabelmania27 válasza kezo0 (#46182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, előbb-utóbb kiderül hogy pillanatnyi probléma volt vagy más.
ez vagy ez.

[ Szerkesztve ]

(#46184) kezo0 válasza kabelmania27 (#46183) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi a segítséget (privátot is)!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46185) kabelmania27 válasza kezo0 (#46184) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
speedtest.net mérés budapesti szerveren mit mutat?

(#46186) kezo0 válasza kabelmania27 (#46185) üzenetére


kezo0
addikt

Na, helyben vagyunk, pfff...
Telekom szerveren 7 ms ping mellett 160/20-at mutatott, gondoltam, megnézem másik szerverrel is, mert kevés az a 160.
Váltottam Telenor szerverre, 9 ms pinget mutatott, a letöltési teszt szépen felszaladt 240-ig, aztán fokozatosan esni kezdett, és pár mp-en belül lehalt az Ubee, megszakadt teljesen a net.
Most van az, hogy hívni fogom a 1221-et.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46187) kabelmania27 válasza kezo0 (#46186) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Egy speedtest méréstől nem szakadhat a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#46188) kezo0 válasza kabelmania27 (#46187) üzenetére


kezo0
addikt

Bejelentem.
Eddig leginkább az tartott vissza, hogy mégsem akartam úgy bejelenteni, hogy "a hiba akkor jelentkezett, amikor max. sávszélességgel töltöttem le egy Full HD 3D ISO állományt"... Tudom, tudom, mondhatnám azt is, hogy Linux disztribúciót töltök. :P
De ha egy speedtest-től is meghal, akkor nem is kell hazudgálnom. ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46189) kabelmania27 válasza kezo0 (#46188) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, azzal kellett volna kezdenem, hogy nézz egy speedtest mérést.

(#46190) #99546112 válasza Clever0 (#46179) üzenetére


#99546112
törölt tag

Köszi srácok, ez nekem kínai lehet hagyom inkább 😅

(#46191) satazz


satazz
csendes tag

Üdv!

Olyan problémám lenne, hogy a mai nap folyamán a modem elkezdte 2 percenként eldobálni a jelet. Emellett még azok a 2 percek se stabilok. Nem indul újra, csak szimplán azt írja, hogy nincs ip cím kiosztva egy darabig. Tudnátok segíteni esetlegesen miért csinálja ezt? (Egy speedtestet nemtudok végig futtatni mert szép lassan elhal a net teszt közben -> [kép eltávolítva]

Modem típusa: Ubee EVW3226

Előre is köszönöm a segítséget :R

[ Módosította: Mate ]

Steam: /id/sataZ | Battletag: seriakillaz#2723

(#46192) kabelmania27 válasza satazz (#46191) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem újraindítás után is ezt csinálja?
Nézd meg a modem jelszint értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#46193) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Szép estét!
Szituáció: technicolor router. Rá dugtam egy második utp kábelt (1 már volt rajta) Akkor működött. A második utp is kapta a netet kb 5 percig. Onnantól lanon nincs semmi. Wifin lassú (messenger, whatsapp megjön. Más be se tölt.) index.hu-t gépről pingeltem, az 15 ms. Routerbe belepve mindent normálisnak jelez. "Kapcsolati állapot : működik "

Szóval hol a hiba?

halahala

(#46194) kabelmania27 válasza xenom0rph (#46193) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Szintén nézd meg, hogy újraindítás után javul-e+milyenek a modem értékek.

(#46195) ztsoft


ztsoft
őstag

Szeretném megkérni az illetékeseket, hogy valamilyen módon tudassák a felhasználókkal, ha képernyő képet készítenek, akkor legyenek kedvesek a külső (publikus) IP címüket tegyék olvashatatlanná! Sem a fórum, sem a képfeltöltő oldal nem teszi ezt meg, így egy erre vadászó egyén, robot simán meg szerzi, és lehet csodálkozni, hogy a rend őrei kopogtatnak az ajtón, hogy erről a gépről feltörték a TEK rendszerét! :D

Külső (publikus) IP címet nem osztunk meg az interneten! Ha csak nem akarunk támadások alanyai lenni! Igaz, kedves (#46191) satazz! :W

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46196) 4Grider válasza ztsoft (#46195) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kicsit olvass utána, mert nem ezekért nem osztjuk meg a publikus ip-nket.
A legfőbb ok, hogy személyes adatnak minősül, hiszen az adott időpillanatban hozzád tartozik, így azonosíthatóvá válsz (persze ha a szolgáltatód is akarja).
Ha csak egy publikus ip cím áll rendelkezésedre, megpróbálhatod törni, de ugyanolyan esélyed van véletlenszerű ip cím tartományokkal próbálkozni.

(#46197) ztsoft válasza 4Grider (#46196) üzenetére


ztsoft
őstag

Igaz, ezt a részét nem ismertem.
De, miért könnyítjük meg ilyen emberek dolgát, ugyan is, így már sejtheti, hogy egy személyhez tartozik az IP cím, nem kell véletlen szerű címekkel próbálkozni. Az a baj, hogy a környezetemben (tágabb értelemben véve, a lakhelyemen) lévő emberek nagy többsége nem használ semmilyen védelmet (akár Wi-Fi, akár kábeles, igaz a NAT valamilyen védelmet ad), sajnos ez saját tapasztalat.
Egy kedves ismerősöm meg is lepődött, mikor a saját router-én meg változtattam a jelszót, úgy, hogy a közelében sem voltam. :) Maradjunk a UPC-nél, még milyen jó, hogy elég erős jelszóval (remélem, egyedi is) küldi ki a HGW-ket, de a saját router-ek nagy többsége alap beállítások mellett üzemel (ugye, kedves ismerős), azért is gondoltam, hogy kellene egy ilyen ismertető, és minden olyan fórumnál, aminek a hálózathoz valamilyen köze van, jól látható helyre kitenni. Tudom, már több ezerszer le lett írva, de úgy látszik ez kevés.
Az is igaz, hogy nem lakom egy forgalmas településen, de már nálam is próbálkoztak Kínából, Oroszországból (IP cím alapján), egyelőre sikertelenül. :)

Ha már rám céloztál, több támadási módszerről hallottam, de azt nem tudom, hogy hogyan kell, nem is érdekel, a védekezés része már annál jobban. ;)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46198) #99546112


#99546112
törölt tag

Na azt magyarázza el nekem valaki hogy egyik szobában van Film+2, nálam meg nincs, elófizetés szükséges hozzá! :C
Bronz csomagunknvan és nem Gold, mert a Film +2 csak a goldban van. Egyik sima HD box a másik dvr hd box.

(#46199) kabelmania27 válasza #99546112 (#46198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak megmagyarázhatatlan jelenségek. :)
Lehet promóció miatt nyitva maradt.

(#46200) Neil Watts válasza kezo0 (#46186) üzenetére


Neil Watts
veterán

Erre nekem azt közölték, hogy hát ők mindent rendben találtak a modemig. :D
A legelső alkalommal nekem is pontosan Speedtesttől halt le a háló.

A Win 10-ed meg nem lehet hátráltató tényező, benne van a gyártó hivatalos support listájában, de egy routernál ahol szabvány csomagok vándorolnak nem számít az OS. Legalábbis régen rossz ha igen. :U

Full sávos letöltés mellett tudnál küldeni egy képet a router terheléséről?

Köszi!

Üdv. core2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.