Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46051) Intruder2k5 válasza Megane2000 (#46050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi különös, visszaáll minden alapbeállításra.

(#46052) csabi63


csabi63
senior tag

Nekem ebből a FOX-ból van kettő is a 112-es frekvencián. :D
Egyébként pedig elég ocsmány a képe.

(#46053) Megane2000 válasza Intruder2k5 (#46051) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Szuper! Köszi!

(#46054) Studi22 válasza csabi63 (#46052) üzenetére


Studi22
aktív tag

Tök jó lenne egy frísített freki tábla, mivel UPC oldalán nekem nem hozza FOX-ot, de még HBO3 is HBO Comedy-ként van feltüntetve... :F

A világon a legveszélyesebb dolog,mikor a hülyeség szorgalommal párosul.

(#46055) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Segítség kellene rendeltem a upc től egy s7edge telefont Csütörtökön hozzák, meg tudnátok mondani, hogy a upc melyik futár céggel küldik ki a megrendelt termékeket?

Rommer.

(#46056) Intruder2k5 válasza torrente777_ (#46055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem MPL hozta a médiabox-ot tavaly.

(#46057) BUKSIKA75


BUKSIKA75
csendes tag

adódik egy technikai kérdés,a Fox csati ha beirom a távba upc boxon hogy 10 v 69 akkor megy de simán nincs a listában a sorszámmal..ez miért lehet igy?ha kerestetést csinálok megvan majd eltünik ..dél óta ez van 3x4x is...kicsit idegesitő

(#46058) kezo0 válasza BUKSIKA75 (#46057) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem simán jön. Nem lehet, hogy be vannak kapcsolva a kedvencek, ezért csak azokat a csatornákat látod léptetésnél, amelyeket korábban betettél a kedvencek közé? Mert akkor a kék gombbal kapcsold át úgy, hogy minden csatornát mutasson, vagy az EPG-be lépve állítsd be a Foxot is kedvencnek.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46059) BUKSIKA75 válasza kezo0 (#46058) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

nem sajnos nem mert nem is voltak kedvencek..a keresés után egy ideig meg van mindkét helyen majd eltűnik,aztán a 10 v 69 beütve ott van csak épp amugy nincs a listában..de lehet hogy ez a hülye bicske miatt van

(#46060) tomp


tomp
félisten

Van Fox. Ügyes marketing segítségével eladható lenne, hogy 2csatornával bővítettek mert 2 helyen is nézhető. Amúgy nem értem ezt a dolgot.
Lehet tippelni mikor lesz a következő bővítés. Én 5évet tippelek és akkor is csak szigorúan SD.

(#46061) ztsoft válasza BUKSIKA75 (#46057) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam egy kicsit máshogy működik. Az EPG listában szerepel, de nem tudom nézni, mivel azt írja, hogy nincs előfizetésem rá. De ha simán beütöm a 69-es számot, akkor megy. :F Szóval az EPG lista nem jó, nálam a gold csomaghoz teszi a Fox csatornát (nekem bronz csomagom van).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46062) #99546112


#99546112
törölt tag

Bronzban nem elérhető csak Gold-ban, legalábbis nekem azt írja hogy előfizetés szükséges. sak a Foxért nem fizetnék elő az fix...

(#46063) ztsoft válasza #99546112 (#46062) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem kell előfizetés hozzá! Mint írtam, nekem is bronz van, és megy, csak a csatorna számát kell beírni a távirányítóval. :))

A hiba nem az Ön készülékében van! :C

Eddig még nem jöttek rá, hogy hol van a gond, ismét megy a gyári beállítások (ehhez értenek). Az EPG lista szerint nincs előfizetésed rá, a szolgáltatás szerint minden Digitális TV előfizető nézheti. Valahogy nem sikerül össze hangolni a kettőt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#46064) BUKSIKA75 válasza #99546112 (#46062) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

mindkettőben elérhető az upc szerint ...pont az elöbb frissitettem megint ment egy ideig majd ujra kidobta a listából..valami beállitási hiba lehet esetleg..a facen sokaknak van gondja mindenféle hibaüzeneteket ir ki a box a foxnál..

(#46065) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Beüzemeltem egy RT-AC68U routert, a beállítás alatt a legfrisebb FW-t is felpakolta magának, ezután kért egy újraindítást, megtettem, végül minden eszközt rendben felismert kivéve a TP-Link Gbites switchem végén lévő eszközöket. Itt a gépek manuális újrainditásakor kaptam címet.

Mértem egy sebességet utána nem sokkal elment az egész hálózatom, magát a routert sem lehetett elérni. Ekkor újraindítottam a routert és azóta stabil volt.

Most igyekeztem volna az Ubuntu főszerveréről letesztelni egy 15.10 iso letöltésével, ám letöltés közben elment a net megint. (full sávon szedtem).

Terheltség:

Ez így nagyon nem normális.
240-es csomagom van, UBEE modemmel - bridge módban.

A router azt írja, amikor elmegy a net, hogy próbáljak meg újra csatlakozni - ekkor a webfelületük sem elérhető. (az uptime közben rendben van, magyarán nem a router hal le), mikor újra van net - kb. 5-10 perc - akkor olyan mintha a modem indulna újra. Az Ubee felületén is ez mutatkozik.

:F

A telefonba van dugva a telefon értelemszerűen.
Az ETH1-ből van átkötve a router WAN-jába a cucc, majd a routerből van leosztva az összes gép+switch.
A koaxba meg értelemszerűen a főkábel.

Mit csinálok rosszul?

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#46066) Syd69


Syd69
aktív tag

Nekem új: FOX a 10-es meg a 69-es csatornán ( oda kell kapcsolni, lapozáskor átugorja)

Alma

(#46067) adika4444 válasza Neil Watts (#46065) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Próbáld Ubee LAN2-be az Asus WAN-ját, csinálj full újraindítást Ubee+routered+switch és eszközök...
Esetleg köss közvetlen a bridged módba tett Ubee-ra egy gépet, és próbálj meg full sávon tépni lefelé. Ha szakad eszközhiba be kell jelenteni, ha nem akkor lehet hogy nálad van a gond, bár a nagy terhelés még akkor is lehet de sanszos hogy ha a Ubee-re kötve stabil akkor inkább router vagy mögötte a hiba ami újriandítja Ubee-t...
Jelszintek milyenek?

üdv, adika4444

(#46068) Levi123 válasza Neil Watts (#46065) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia,
nekem asus n56u b1 van és 120-as net, teljes sávszélen vezetékes letöltés közben az alábbi a router terheltsége.
Jelentsd be a hibát a upc-nél, de fontos, hogy indítsd párszor újra a modemet ki-bekapcsolással azért, hogy a upc szolgáltatói logokban látható legyen, hogy a modem újraindul folyamatosan.
Nekem ugyanez volt a TC7200-as modemnél, állandóan lehalt, eldobta a netet, majd újra bekapcsolt.
Kijött a szerelő, megnézte a upc oldalán a naplóbejegyzéseket és annyit mondott, ok csere - közben mutatta az újraindulásokat, meg hány csatornát látott a modem stb.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#46069) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobbra/balra léptetéssel ott van nálam a Fox.
Budapesten a 626 MHz-n jön be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46070) headhunter


headhunter
addikt

Sziasztok!

Hálózatfejlesztésről hol lehet érdeklődni? (Telefon, email?)

UPC "dolgozó" ír a fórumba?

------------------------------------------------

Lakóhelyemen rebesgetik a UPC kertes házas övezetben is megjelenik, de eddig csak a lakótelepeket fedték le. Jelenlegi szolgáltatómmal nem hosszabbítok, amennyiben 1 éven belül ideérnek. :U

(#46071) kabelmania27 válasza headhunter (#46070) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
upconline@upc.hu címen.

(#46072) Gubek-Einste válasza headhunter (#46070) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Írjál nekik ez ügyben vagy kérdez rá a helyi önkormányzatnál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46073) blakey válasza Neil Watts (#46065) üzenetére


blakey
titán

Valóban nem túl jó, AC56U terheltsége le/feltöltés közben, 240/20-as net mellett:

Úgy frissítetted a routert ahogy ajánlott, mert nem feltétlenül az a jó amit felajánl, lehet, hogy előtte fel kellett volna rakni egy korábbit amit aztán resetelni kell és csak utána jöhet a kiövetkező, AC56U-nál így kellett. Sőt, az Asus olodalán akár frissebb firmware is lehet.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46074) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#46065) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mindig teszi fel automatikusan a legfrissebbet, érdemes lenne megnézni a weboldalon, hogy van-e frissebb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46075) Neil Watts válasza adika4444 (#46067) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Rendben, végigpróbálom holnap.
A terhelési grafikont full sávon való letöltés közben készítettem.

Jelszintek:

US:

DS:

(#46068) Levi123:

:R

(#46073) blakey:

Mertem remélni, hogy egy ilyen értékű eszköznél bízhatom magam a gyári varázslóra. :/

Most frissebb FW-t aligha fogok találni:

"Hi, our website is temporarily closed for service enhancements.
We'll be back shortly.Thank you for your patience!"

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#46076) Gubek-Einste válasza Neil Watts (#46075) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak a jelszintek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46077) blakey


blakey
titán

A Fox nem azért megy 2 helyen, hogy azok is lássák mint újdonságot, akiknek nincs Gold csomagjuk? Persze ideiglenesen. Szerintem a 69-es lesz a "végleges" helye.

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46078) bogabi válasza Neil Watts (#46075) üzenetére


bogabi
senior tag

Meg lehet próbálni, hogy a routeren FW update után nyomsz egy factory resetet, majd ujra bekonfigolod. Ne a lementett régi konfigot töltsd vissza, hanem a router felületen állíts vissza mindent.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#46079) kezo0 válasza blakey (#46077) üzenetére


kezo0
addikt

De, a 10-es helyen nyilván promóciós célból érhető el egy darabig, aztán majd marad csak a 69-esen.

Azért az érdekelne, hogy a UPC vajon mi szerint kategorizálja az egyes csatornákat (AMC - film, Fox - egyéb)...

További kérdésem: Horizon boxról semmi hír?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46080) kezo0 válasza Neil Watts (#46065) üzenetére


kezo0
addikt

Pont ugyanilyen az én konfigom is. 240-es net, Ubee bridge módban + Asus RT-AC68U, ugyanúgy kábelezve, mint nálad, plusz még egy switch is lóg az Asuson, mint nálad.
Egy Win 10-es gépen szoktam utorrenttel letölteni nagyobb (több GB-os) fájlokat, ez a gép vezetékkel csatlakozik az Asus routerhez. Pár hete kezdődött az, hogy egy-egy ilyen nagyobb fájl letöltése nem sokkal a letöltés elindítása után, amint a sebesség eléri a maximumot, egyszer csak megszakad, mert lehal a net. Katt a jobb alsó sarokban a sárga felkiáltójelen, a Win10 azt mondja, hogy "hiányzik legalább 1 hálózati protokoll", de kijavítania nem sikerül. Eközben az Ubee-n ugyanúgy világít minden LED, mintha minden rendben lenne, de valójában az van, hogy már nem ad netet a routernek, és semmi más nem segít, csak az Ubee áramtalanítása. Utána újra van net, folytatható a letöltés, de megint lehal minden, amint a letöltési sebesség felmegy a maximumra (ez olyan 25 MB/s környéke nálam). Ilyenkor megint Ubee restart, és érdekes módon, ezt követően, tehát jellemzően kétszeri újraindítás után már végig szokott menni az adott fájl letöltése, pedig ilyenkor a nagyobb része még általában hátravan.
Szóval összefoglalva az van, hogy a max. sávszélességű letöltés bizonyos nem definiálható esetekben hazavágja a netet az Ubee-n, majd a HGW újraindítása után minden rendbejön, de a letöltés folytatásakor pár perc után rendszerint megint elmegy a net, és csak az Ubee második restartja után lesz jó végleg és stabilan a kapcsolat...
Legalábbis én ezt raktam össze magamnak, persze lehet, hogy valahol hibás a logikám.

(És azért írtam ezt ide, mert Ubee-gondnak tűnik, nem a kábelezés vagy a routerem hibájának.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46081) Gubek-Einste válasza kezo0 (#46080) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyenek a jelszintek nálad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46082) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Bocsánat a crosspostért, remélem nem baj:

A router logjában ez van közben:

[link]

Mikor lehal a net akkor a routerből ennyi jön be (mondjuk azt sem vágom miért magyarul, ha angolra álltottam a kezelőfelületet):

A modem pedig totálisan elérhetetlen ilyenkor:

Tehát ez innen eléggé modem gondnak tűnik, pláne úgy hogy a routeren az uptime csak nő szépen. :)

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#46083) kabelmania27 válasza Neil Watts (#46082) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg router nélkül van-e kapcsolat.

(#46084) Neil Watts válasza kabelmania27 (#46083) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ma az lesz, végigtesztelem amiket ajánlottatok mindkét topkban :)

Üdv. core2

(#46085) vargalex válasza Neil Watts (#46082) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Érdemes lenne megnézni közben az Ubee led-jei hogyan villognak.
Ha esetleg mégis a router bontja a wan kapcsolatot, az az uptime-on nem valószínű, hogy látszana, mivel nem feltétlenül jár újraindítással.
Ha esetleg budapesti vagy, akkor tudok kölcsön adni egy Cisco EPC3208-at tesztelésre.

Alex

(#46086) fant0mi


fant0mi
addikt

Ez a FOX elerheto kodolatlan csatornan? (Analog bronz elofizetesem van es a kodolatlan digitalis csatornakat nezem, tehat nincs box, sem mediacard.)

(#46087) Primary92


Primary92
senior tag

Úgy néz ki, hogy egy hónapon belül költözök, és az új helyen nevetséges szintet hozó Invitel van, illetve UPC. Ez utóbbitól van egy régi TV és telefon előfizetés (családtagé), ha minden igaz nincs rajta már hűségidő. Most viszont kellene internet előfizetés is, de nagyon régen volt már, szóval a modemen van rj-45 kijárat.
Jelentene hátrányt bárhol az, ha nem év vagyok az előfizető? Online el lehet intézni mindent?

Van valami ötletetek, ami alapján lehet okosítani az árakon? Dolgoztam egy másik szolgáltatónál, ott lehetett ügyesen.

Mi a teendő, ha át szeretném venni az előfizetést? Van bármi költsége? Telefonszám maradhat?

[ Szerkesztve ]

(#46088) kabelmania27 válasza Primary92 (#46087) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC oldalon rendelsz triot, és a mostani netet megszünteted vagy átviszed, upconline@upc.hu címre írd le az ügyfélszámokat, vagy 1221-en/irodában tudod intézni.

[ Szerkesztve ]

(#46089) spici


spici
tag

Üdv ismét!
Az miért van, hogy a 240 megabit sosincs meg? Speedtest több gépen mérve maximum 200megabitet mér, de inkább 170-200 között.
Már több mint egy hete megvan a szolgáltatás és nem nem nem és nem éri el :DDD :DDD

Volt ez már mérve SSD-s gépen erős procival, volt mindenen már.

Értékek, jelszintek jók (8csati 6dbvm 40snr, 4csati 44snr)
1 osztó van előtte ami -7,5Dbvm, de kabelmania állítása szerint ha lesz pl +10dbvm letöltésnél akkor sem fog a sávszélesség megemelkedni :/

Ötlet?
Panaszkodni nem fogok érte UPC-nél, de hogy konkrétan 200 felett még nem láttam kicsit érdekes (napszaktól függetlenül) :DDD

(#46090) Primary92 válasza kabelmania27 (#46088) üzenetére


Primary92
senior tag

Most nincs net, csak pár évvel ezelőtt volt. Ilyen ügyfélmegtartós móka itt nincs?

(#46091) Intruder2k5 válasza spici (#46089) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Csak a UPC által hozott HGW van a bekötve, vagy van saját routered is?

(#46092) spici válasza Intruder2k5 (#46091) üzenetére


spici
tag

Van router rákötve de az a router ideiglenes, csak a wifit szórja 2,4ghz-en, azon vannak a wifis eszközök, semmi más.

Mindenki a HWGre van kötve (Mármint Wifi 5ghzre van állítva (Technicolor) illetve kábelen csatlakozik 1PC 1 laptop)

[ Szerkesztve ]

(#46093) bigr


bigr
újonc

Sziasztok!

A napokban jár le a hűségem. Szerintetek mit lehet tőlük kisajtolni újabb 2 év aláírásával (nincs velük bajom).

Jelenlegi csomagom: (7690 HUF-ért)

Gold TV + Világcsomag + Európa csomag + HD DVR box, 30-as net, alap telefon.

Amit változtatnék a net 120-asra vagy 240-esre.

Üdv
bigr

(#46094) Intruder2k5 válasza spici (#46092) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát a WiFi eleve felejtős, ott senki sem garantál semmit, tehát mérni csak kábelen szabad. Letöltéssel is próbálkoztál, akár több szálon is? Torrent? Ott sincs meg a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#46095) spici válasza Intruder2k5 (#46094) üzenetére


spici
tag

WiFi tudom felejtős, azaz azzal alátámasztani a mérést nem szabad.

Na de ha nyomok egy speedtestet akkor ugyebár 240 körül kellene lennie, de amikor 170-200 között van akkor a ping felmegy 500 fölé, azaz nincs benne már tartalék, upload (20megabit) megvan.

Szóval szerintem ha maradna 40-60 megabit akkor nem pingelne ki a net 500 fölé.

Torrent se ment még el 28,8 per sec letöltésig, max 22-23 megabyte másodpercenként

[ Szerkesztve ]

(#46096) Intruder2k5 válasza spici (#46095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor lehet valóban terhelt a környék ahol laksz... Próbáltad már késő éjjel, esetleg hajnalban is mérni?

[ Szerkesztve ]

(#46097) kabelmania27 válasza Primary92 (#46090) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg lehet próbálni, 1221 lemondás gomb után azt mondod hogy telefonra ott a mobil, tévére a mindigtv, netre szintén mobil, lehet ajánlanak valamit.
bigr: Üdv! Fent leírtakat próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#46098) spici válasza Intruder2k5 (#46096) üzenetére


spici
tag

Napszaktol független, már hajnalban is mértem, ugyanúgy 170-200.
De így az 500 as csomag hogy megy? 240 nek ahhoz hogy tudja is azt elég a 8 ds?

(#46099) Intruder2k5 válasza spici (#46098) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elég.

444.96 (400) Mbit/s / 122.88 (108) Mbit/s az elméleti maximum.

De volt már itt a topikban is, aki rendelt 500-as csomagot, és mielőtt megkapta a hozzá való HGW-t, megpróbálta 8/4 csatornás CISCO-val is, ~380Mbps átment azon is.

[ Szerkesztve ]

(#46100) kabelmania27 válasza spici (#46098) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg terhelt a környék, szegmentálással és az analóg tv adások csökkentése után jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.