Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46951) kabelmania27 válasza jeffo (#46950) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax osztó rendben van, így jó lesz a bekötés.
Földhurok problémát galvanikus leválasztóval lehet megszüntetni, ha a box elé bekötöd elvileg segít.
Cabelcon 4.9 felirat az F csatlakozóhoz tartozik.
Ha a padláson olyan hármassal van elosztva a koax amelynek egyik kimenete -3,5csillapítású akkor a modemes szobát erre kell kötni.
Bridge módban első három gépen lesz net többin nem, újraindítás után megint az első három gépen, amelyik gép nem kap ipt-t elvileg látják egymást, saját routerrel jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#46952) AtaWrc válasza kezo0 (#46938) üzenetére


AtaWrc
tag

Dunaharaszti

(#46953) cigam válasza tomp (#46939) üzenetére


cigam
félisten

Más műsort adnak ott vagy miért gond, hogy a fHD-ket kivették?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46954) kezo0 válasza AtaWrc (#46952) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46955) szabogabor10 válasza cigam (#46953) üzenetére


szabogabor10
veterán

Jobb a minőségük a HD csatiknak Horizon Go-n. Mert az SD csatik minősége elég gyalázatos. Nagyon alacsony sávszéllel tolhatják. Még iPad-en is mosott a kép.
Meg egyébként a Filmbox Extra HD-n önálló műsor megy.

Tomp: hol olvastad azt, hogy fejlesztés miatt vették ki az említett csatikat?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46956) cigam válasza szabogabor10 (#46955) üzenetére


cigam
félisten

Tudom a 4k küszöbén jól hangzik a dolog, de megmondom őszintén arra, hogy elüssem az időt, vagy éppen megnézzem a híradót, az SD is megfelel. Egyrészt nem visz akkora sávszélességet (így is hamar elfogy a havi keret), másrészt nincs olyan készülékem amin meglátnám a fHD előnyeit. Persze ettől még mást zavarhat a dolog, és elhiszem, hogy bosszantó.
De!
Szerintem előbb rázzák gatyába a rendszert. Nem ritkán az SD-t is csak aka-doz-va tudom csak nézni, ha éppen elérhető az adott csatorna. Aztán amikor már hosszútávon is stabilan tudják adni az összes SD-t, majd akkor próbálják bevezetni a HD-t. A mozi csatornákat pl. nem is értem miért erőltetik, mikor ott az HBO go, és a filmbox live.

---

napok óta nem tud bejelentkezni a telefonom a UPC mobil szerverre:"A UPC Phone átmenetileg nem tud a szerverhez kapcsolódni"
Másnál minden oké?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46957) szabogabor10 válasza cigam (#46956) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem se fontos annyira a jó minőség, ritkán használom a Go-t.
Én még nem vettem észre akadozást, de szerintem csak azért, mert ritkán használom. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46958) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok.
A wi-free-t hogy tudom kikapcsolni-, kapcsoltatni?
Csak az ügyfélszolgálat által?
A my upc alatt nincs ilyen menü.

[ Szerkesztve ]

(#46959) Gubek-Einste válasza AtaWrc (#46958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1221-n lehet lemondani de a MyUPC alatt is meg lehet tenni a Szolgáltatásaim/UPC Wi-Free beállítások alatt.
Nekem bekapcsoltnak jelzi holott még az indulás napján kikapcsoltattam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46960) poli27 válasza Zitronensaft (#46914) üzenetére


poli27
veterán

csak jelzem a két tuneres tévé nem tud két kódolt adást kikódolni, ezért küldtem a hatóságokat a samungra mert ezt elfelejtik említeni... egy kódolt meg egy sima megy vele de a ha mindkettő kódolt akkor nem!

(#46961) AtaWrc válasza Gubek-Einste (#46959) üzenetére


AtaWrc
tag

Nekem csak jelszó változtatást enged semmi mást itt: "Szolgáltatásaim/UPC Wi-Free beállítások alatt"

(#46962) szabogabor10 válasza poli27 (#46960) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na ez durva. Akkor gondolom ez mindegyik gyártónál így van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46963) *Ropi* válasza cigam (#46956) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nálunk is ez megy 3, egymástól független előfizetésen ("A UPC Phone átmenetileg nem tud a szerverhez kapcsolódni").

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#46964) AtaWrc válasza cigam (#46956) üzenetére


AtaWrc
tag

Szintén nem tudok napok óta bejelentkezni upc phonra :W

[ Szerkesztve ]

(#46965) kezo0 válasza poli27 (#46960) üzenetére


kezo0
addikt

Az én két tuneres Panasonic tévémben 2 db kártyafogadó hely van. Szerintem ez lenne normális minden két tuneres tévénél...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46966) szabogabor10 válasza kezo0 (#46965) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez se sokkal jobb, mivel 2 kártyát kell fizetned, ami a UPC-nél igencsak költséges dolog. Csak a boxoknál tudják megoldani, hogy ugyanaz a kártya egyszerre 2 vagy több (a nyugati Horizon box esetében) adást dekódoljon? Érdekes.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46967) kezo0 válasza szabogabor10 (#46966) üzenetére


kezo0
addikt

Ebben mondjuk igazad van. Engem is meglepett a tévé megvétele után, hogy hiába tettem bele 1 db mediacardot, amikor rögzítettem vele egy műsort a rádugott külső HDD-re, közben nem engedett másik csatornát nézni, mert mindnél azt írta ki, hogy kódolt adás. (Akkor még épp nem voltak kódolatlan digitális csatornák a UPC-nél.) A boxon megszoktam, hogy abban is csak 1 db kártya van, mégis lehet vele akármelyik csatornát nézni, miközben valamelyiket rögzíti.
Ma már annyival jobb a helyzet, hogy amikor kódolt csatornát rögzítek a tévével, akkor közben legalább a kódolatlanokat lehet nézni, ill. ha kódolatlant rögzítek, akkor közben bármelyik másikat lehet nézni. Persze az igazi szabadságot az biztosítaná, ha a tévé mindkét foglalatába tennék kártyát, és talán még rá is szánnám azt a plusz havi 1500 Ft-ot (1 db mozijegy ára), csakhogy az nálam már összesen a negyedik eszköz lenne, ami az előfizetésemhez tartozik, és a UPC csak hármat enged egy előfizetéshez...
Miközben minden módszert bevetnek, hogy maximalizálják a bevételt, itt egy hülye (én), aki önként szeretne nekik még többet fizetni, de nekik nem kell.

De visszakanyarodva az eredeti kérdésfelvetéshez, én sem értem, hogy ha a szolgáltatói box (ami azért messze nem képvisel csúcstechnikát) meg tudja oldani, hogy egy kártyával egyszerre több csatornát is kikódoljon, akkor egy nemrég gyártott, márkás, drága és sokat tudó okostévé miért nem. Gyanítom, hogy nem technikai, hanem jogi okai vannak ennek inkább - de majd valaki kiigazít, aki jártasabb nálam a témában.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46968) vj0c1


vj0c1
aktív tag

Sziasztok!

A következővel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Adott az otthoni 120/10es fiber net, ami egy technicolor router/modem kombón érkezik be hozzánk (a router pontos típusát sajnos nem tudom, jelenleg nem otthon vagyok).
A probléma az, hogy az utóbbi napokban, hetekben, valami oknál fogva wifiről a playen frissítendő alkalmazások nem töltenek be, csak tekereg a töltés jel, és feltölteni sem tudok, pl képet dropboxra (note4). Öcsém s5ösén ugyanez mind probléma nélkül megy. Minden más, böngészés, face, stb működik, csak a play és a feltöltés nem. A router oldalán korábban nem volt állítgatva semmi, ami ezt okozhatta volna, most viszont próbáltam állítgatni ezt-azt (20mhz, 20-40mhz, 2,4->5ghz, csatornák), de semmi változás, sajnos abszolút nem vagyok hozzáértő. Valakinek valami tipp?
Előre is köszi a segítséget!

"Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

(#46969) Gubek-Einste válasza vj0c1 (#46968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi csatornát fix-en 1 és 11 közé kellene állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46970) poli27 válasza kezo0 (#46965) üzenetére


poli27
veterán

jha csak a samu a balkánon hülyének nézi az embereket, ugyanis itt nincs 2 fogadó benne, csak Ausztria Német meg Svájc, ott így forgalmazzák, és az a válaszuk itt nincs rá igény...

[ Szerkesztve ]

(#46971) gduck válasza poli27 (#46970) üzenetére


gduck
addikt

De az nem 2 különböző kártyát jelentene (más szolgáltató) ? Ha van egy több tuneres TV, akkor abba nem elég 1db UPC kártya?

(#46972) 4Grider válasza gduck (#46971) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az a logikus, hogy a UPC nem engedi egy kártyával egyszerre több csatorna kikódolását.

(#46973) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Problémamentes működés esetén jelszint értékeket Internet és kábel TV hálózatokról kötetlenül topikba lehet írni, kiegészítő információként közölhető speedtest pingtest paranccsor és más hasonló mérés, lakáshálózat felépítése, osztó bekötése.
Díjnet rendszerrel kapcsolatban Díjnet topikba lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#46974) Zitronensaft válasza poli27 (#46960) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

"Küldtem a hatóságokat a samsungra..." :D :D
Nincs több kérdésem bíró úr,öné a tanu... :)

(#46975) gduck válasza 4Grider (#46972) üzenetére


gduck
addikt

És a mondatod befejezése: csak a saját set-top boxával.

Sajna én ezt nem látom logikusnak :)

(#46976) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Wi-Free probléma esetén el kell fogadni az új tanusítványt részletek ITT "04.15. UPC Wi-Free biztonsági tanúsítvány megújulása" rész alatt.
Következő hétvégén kódolatlan lesz a Filmbox, részletek a fenti linken.

[ Szerkesztve ]

(#46977) poli27 válasza 4Grider (#46972) üzenetére


poli27
veterán

ezt nem tudják megakadályozni, lásd kártyamegosztás, a tévé ennyire segg buta az a baj.... pl az epg nél se lehet kiválasztani ha műholdról symulcripttel(megosztás hogy ne kelljen megint feladni) van pl a norvégoktól egy csatorna, akkor a Magyar epg-t jelenítse meg, ezt egy vásárolható műholdas box megoldja, mint ahogy 1 kártyával ha két tuneres a box megy is...

(#46978) blakey


blakey
titán

Egy kis segítség, tanács kéne. Elhúztam a szekrényt, hogy a mögötte lévő legágazót lecseréljem egy splitterre, amikor észrevettem, hogy az egyik csatlakozó nincs rászorítva a kábelre (6 éve ilyen :) ), gondoltam nem lesz gond, de végül rászántam magam és kicseréltem egy ilyenre de ez is kompressziós ahogy én látom, pedig önkompressziósnak vettem. Sajnos nincs szerszámom így most jelenleg így van a kábelen. a kérdésem a következő, jó-e így, sokkal erősebben tartja mint korábban, pl. a csatlakozóval együtt a kábel is "forogna" vagy mindenképp rá kéne szorítani, vagy van ilyen csatlakozóm is, esetleg ez tegyem fel? Kompressziós szerszám vételén is gondolkodom, melyik lenne az amelyik a legtöbb csatlakozótípussal elbír? Ez pl jó lenne? Mindegy melyik megoldás lenne, csak azt szeretném, hogy jó legyen a végeredmény.
A másik kérdésem, hogy nincs valakinek felesleges 3-as csillapítója? Megrendelni nem érné meg, mert többe kerül a posta, offline boltban még nem találtam, 6-os a legkisebb.
:R

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46979) pjen válasza blakey (#46978) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél sima Somogyis F csatit,ha normálisan szereled nincs azzal semmi baj.

(#46980) blakey válasza pjen (#46979) üzenetére


blakey
titán

Nem veszek, ezek vannak itthon. :) Somogyisnál sokkal jobbak, mostani állapotában is sokkal erősebben fogja a kábelt mint egy "csavaros" F csati. A kérdés az, hogy a 3 lehetőség közül melyik legyen, 4-ik nem játszik. :D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46981) pjen válasza blakey (#46980) üzenetére


pjen
félisten

O.K. :W

(#46982) poli27 válasza blakey (#46980) üzenetére


poli27
veterán

kihívod a upct és ingyen felkrimpelik neked... csak jelzem a csavaros f csatival ha normálisan fel van rakva és a kábelre való, nincs semmi baj...

(#46983) blakey


blakey
titán

Ezek a csatik itthon vannak, szóval nem arra kértem választ, hogy milyen alternatívák vannak még hanem, hogy a 3 lehetőség közül melyik legyen, de mindegy, rendelek egy kompressziós szerszámot. A UPC a saját kábeleivel foglalkozik, ezek nem azok. A kompressziós csatlakozók sokkal elegánsabbak és jobbak, mint bármelyik csavaros csati.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46984) kabelmania27 válasza blakey (#46983) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legjobb a kompressziós de a krimpelt is jó, csavarossal sincs gond ha a csatlakozó megszorul a kábelen.

[ Szerkesztve ]

(#46985) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Uraim, azt lehet tudni, hogy az előfizetés melle kapott mobilnetnel mikor van hofordulo? Vagyis mikor nullazzak a havi adatmennyiséget?

Live-Die-Respawn

(#46986) 4Grider válasza oriic (#46985) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért, van a mobilnetnek külön havi fordulónapja?

(#46987) kabelmania27 válasza oriic (#46985) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem a hónap végén ahogy vezetékesnél is.

[ Szerkesztve ]

(#46988) oriic válasza 4Grider (#46986) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gondolom igen. Havi 1 gigat kapok ingyen, utána lassítanak. Jo lenne tudni mikor van nullázását, mert úgy spórolnek akkor.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#46989) 4Grider válasza oriic (#46988) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem nem lesz külön fordulónapja.

(#46990) oriic válasza 4Grider (#46989) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Akkor hogy számoljak havi adatmennyiséget?:)

Live-Die-Respawn

(#46991) Gubek-Einste válasza oriic (#46990) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hívd fel őket ez ügyben.
Nézd meg a számlán, hogy mettől meddig van a számlázás és az lesz a fordulónap.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46992) kabelmania27 válasza oriic (#46990) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Fogadd meg Gubek-Einste tanácsát, vagy felhívod őket vagy írj upconline@upc.hu címre, hamar szoktak válaszolni.

(#46993) Döglött Róka


Döglött Róka
veterán

Sziasztok, abban a hülye helyzetben vagyok hogy költöznék de ahova megyek (4 utcával arrébb) nincs UPC. Van egy elég jó csomagom és még van rajta egy év. Természetesen ha felmondom fizethetek 350000-et.

Van e bármi esély, hogy mivel ők nem tudnak szolgáltatni, tehát nem az én hibám akkor felmondják a szerződést vagy keressek valakit akit esetleg érdekelne?

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#46994) 4Grider válasza Döglött Róka (#46993) üzenetére


4Grider
nagyúr

Arra nagyobb esély van, hogy találsz valakit, akinek át tudod adni a csomagot.
Egyébként mik a csomagod paraméterei? Hátha engem is érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#46995) blakey válasza Döglött Róka (#46993) üzenetére


blakey
titán

Amikor hűséged vállalsz akkor vállalod, hogy nem mondod fel, tehát ott maradsz, szóval a "te hibád", az is, hogy elköltözöl :), de ne vedd rossz néven. Ilyenkor talán érdemes szüneteltetni, valami alapdíj van vagy továbbra is fizeted aztán ha lejár akkor lemondod. Nem tudom, hogy ilyenkor milyen lehetőségek vannak, az biztos, hogy a lemondás pénzbe kerül.
Esetleg átveszi az aki odaköltözik a helyetekre. Átíratás nem tudom mennyibe kerül

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46996) pjen válasza Döglött Róka (#46993) üzenetére


pjen
félisten

Keress valakit,mert nem az Ő hibájuk,hogy elköltözöl.Olyan drága csomag nincs is.Ha nem találsz senkit lehet jobban jársz ha fizeted egy évig.

(#46997) kali válasza Döglött Róka (#46993) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor jársz a legjobban, ha találsz valakit, aki viszi tovább az előfizetést a hűség lejártáig.
az csak az egyik oldal, hogy ahová költözöl, ott nem szolgáltat adott szolgáltató, de arról meg a szolgáltató nem tehet, hogy olyan helyre költözöl, vagy egyáltalán költözöl az aláírt hűség intervalluma alatt.
leírás; link
amennyiben nem találsz senkit, úgy - ahogy előttem is írták - még akkor is jobban járhatsz - már ha kellően sokáig vetted igénybe a kedvezményes árakat -, ha fizeted tovább, hiába nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#46998) Döglött Róka válasza 4Grider (#46994) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Trio XL :
Digital Gold + 26 HD csatorna + mediacard
240/20 mbit net
nonstop m telefon
wifree pass

10986 forint, jelenleg ez a pakk kb 16000, még jó hogy vinném magammal :(

@Blakey: Dehogy veszem magamra ezt a szerződést már kétszer költöztettem az elmúlt 9 évben, most pechem van:)

@Kali: Ezt a leírást hagyjuk, magunk közt szólva a UPC nem egy rugalmas szolgáltató.

@pjen: A nem létező listaáruk alapján kalkulálnak és igen, egy év után ennyit várnak el tőlem. Az meg nem az én hibám hogy a környéken mindenhol vannak de egy társasházban meg nem...

[ Szerkesztve ]

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#46999) pjen válasza Döglött Róka (#46998) üzenetére


pjen
félisten

Az nem hiba,hogy nincsenek ott ahová költözöl az egy állapot.Oda nem is Tudtál volna szerződést kötni,viszont ahová kötöttél ott szolgáltatnak is.Azért írtam ha nincs más megoldás fizesd az előfizetést,még mindig olcsóbb.Nem volt kötelező hűséget vállalni főleg 2 évet.

(#47000) Döglött Róka válasza pjen (#46999) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Ezeket en is tudom, a jelen helyzet azert vicces, mert egyik fel sem hibazott. Teljes mertekben nonszensznek tartom hogy 350 rongyot kernek a felmondasert, ha 50-et kernenek, zokszo nelkul kifizetnem.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.