Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46251) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46250) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Webshopban 240-es net, gold tévé, nonstop M.
Üzletkötőnél/ügyfélmegtartó ajánlat esetén eltérhet a csomagösszeállítás és a havidíj.

[ Szerkesztve ]

(#46252) AtaWrc válasza szabogabor10 (#46250) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali

92 analóg, 5 hd csatornát

240mb netet Wifree-t

Nonstop M telefon csomagot

Horizon go, meg a többi sallang is benne van, myprime, stb.

(#46253) szabogabor10 válasza AtaWrc (#46252) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. :)
Tehát HD csomag és felvevő opció nélkül adják. Kár érte.
Ezt amúgy 2 éves hűséggel adják csak?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46254) AtaWrc válasza szabogabor10 (#46253) üzenetére


AtaWrc
tag

Igen ezért a pénzért 2 év , ezer forinttal több az 1 év a hűség idő.

A felvevő opció nem érdekelt.

+ 1ezrest ráfizettem a Hd csomagért.

így lett 11490ft-int.

(#46255) szabogabor10 válasza AtaWrc (#46254) üzenetére


szabogabor10
veterán

Aha. Igazából akkor a felvevő opcióval már ugyanannyit fizetnél, mint a Trió XL-ért. Tehát kedvezményt nem adnak, csak gondolnak azokra is, akiknek nem kell a HD vagy a DVR. :)
Sőt, a Trió XL-ben már a Filmbox pak is benne van. Az van neked?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46256) AtaWrc válasza szabogabor10 (#46255) üzenetére


AtaWrc
tag

Valamicske kedvezményt adnak, mert nem tartalmazna ennyi mindent az L-es csomag, ezért tettem " "jelbe a kedvezményes csomag szót.
Engem leginkább a sallangok érdekeltek, mint a horizon go, hbo go, ezek mellé mobil csomag.
A munkám miatt ki tudom használni, ezeket a + dolgokat.

Ha csak mint előfizetést nézem , nem biztos hogy megéri

[ Szerkesztve ]

(#46257) gduck válasza kezo0 (#46248) üzenetére


gduck
addikt

Csak a hangra ;)

(#46258) kezo0 válasza gduck (#46257) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, akkor most már tényleg kipróbálom ezt, eddig mindig halogattam.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46259) blakey válasza kezo0 (#46248) üzenetére


blakey
titán

Csak a tv hangerejét állítja akkor is ha a box-ot irányítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46260) jety91


jety91
őstag

Sziasztok!

3 hete ismerosomnel frissitett a smartcard a tv-n, ujrahangoltak a tv-t ismeroseim, de azota nem elerheto az epg. Beszeltem 1221-en egy helpdeskkel, frissitett kartyat nekem, ujrahangolas utan megprobaltam hogy hatha most betolti, 1x sikerult is behoznia a tvnek, de azota barmit csinalok 1s utan jogosultsaghibaval kidob az epg-bol, mint a helpdesk kartyafrissitese elott.

A TV nincs benn a upc kompatibilitasi listajaban, de eddig minden rendben ment. A kerdesem az lenne, hogy ha bejelentem hibara, kijon a technikus tud ezzel valamit kezdeni vagy valtsanak mediaboxra az ismeroseim?

[ Szerkesztve ]

(#46261) Gubek-Einste válasza jety91 (#46260) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az EPG-nek kártya nélkül is menni kellene, ez inkább tévé hiba lesz.
Ki kellene próbálni, hogy nincsen bent a kártya akkor mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46262) jety91 válasza Gubek-Einste (#46261) üzenetére


jety91
őstag

Kiprobaltam, anelkul megy. Kartyahiba akkor ez?

(#46263) Zitronensaft válasza jety91 (#46262) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Lg tv? Akkor felesleges bejelenteni...

(#46264) Milka 78


Milka 78
nagyúr

A pofám leszakad,hogy 9 óta nincs se net,se teló,se tv,mindet húsvétkor (17.-ker).

(#46265) jety91 válasza Zitronensaft (#46263) üzenetére


jety91
őstag

Az. Mi a baj veluk?

(#46266) AtaWrc válasza jety91 (#46265) üzenetére


AtaWrc
tag

lg lf652 tévé, kártya, pr-telecom, állandóan eldobta a kódolt csatornákat, ha megmozgattam ,vagy kihúztam, és visszadugtam a kártyát ment tovább az adás, mintha mi sem történt.
Ezért kértem boxot, itt az upc-nél

(#46267) jety91 válasza AtaWrc (#46266) üzenetére


jety91
őstag

a poen az hogy kartya nelkul vigan megy minden, igaz ahogy nezem az epg nem frissul (vagy csak 24h elore lehet itt nezni? nalam otthon box van, nem vagyok smartcardnal ezzel tisztaban :D )

(#46268) AtaWrc válasza jety91 (#46267) üzenetére


AtaWrc
tag

Igen megy kártya nélkül, de csak az alapcsatornák amik nem volt lekódolva, de ha már a kódolt részhez ért, ott hervadt le.
Pl. a pr-telecomnál az axn white kódolt volt, néztem mondjuk 2 órát ment rendben, jött egy reklám, kapcsolgattam, mire visszaértem, már azt írta ki hogy: KÓDOLT CSATORNA NEM FOGHATÓ.
Kártya megmozgat, és ment tovább az adás rendesen.

De ez csak 1 példa volt, arra hogy miért írta a kolléga , hogy felejtős a bejelentés

(#46269) jety91 válasza AtaWrc (#46268) üzenetére


jety91
őstag

Koszi, akkor marad a box. Mennyivel faj tobbe a kartyahoz kepest? Vagy ez ugyfelszinten valtozik? Karacsonykor lett kerve digital bronze kartyaval

(#46270) Intruder2k5 válasza jety91 (#46269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az első eszköz bérleti díja benne van a TV előfizetési díjában, második, harmadik eszköz külön díjas. A cserére kell fizetni - azt hiszem ~2600Ft körüli - egyszeri díjat.

[ Szerkesztve ]

(#46271) Zitronensaft válasza jety91 (#46265) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Amióta a UPC-nél médiakártya van,azóta gond az lg tv-ken az epg.
Néhány modell(van olyan modell is hogy semmi probléma) valamiért a hd csomaggal egy kalap alá veszi az epg infot tartalmazó streamet,és aki nem fizet elő hd csomagra annak azt írja az epg-re,hogy nincs jogosultság. Valami az lg szoftverében van,mert semmilyen más tv-vel nincs ilyen gond. Vagy együtt él a dologgal,vagy boxra vált...

(#46272) jety91 válasza Zitronensaft (#46271) üzenetére


jety91
őstag

Rendben, ma is tanultam valamit, köszi az infót :R

(#46273) AtaWrc válasza Zitronensaft (#46271) üzenetére


AtaWrc
tag

Sajnos ez nem csak az upc.nél van, én a pr-telecomtól jöttem át ott is ugyan ez a helyzet.

Állítólag a médiakártya szoftverével vannak lemaradva a szolgáltatók kis hazánkban.

A szerelő/m/, félig meddig haverom mondta ezt.

A tévé szoftverek sokkal előrébb járnak, és ez okozza a gondot.

(#46274) kezo0 válasza jety91 (#46260) üzenetére


kezo0
addikt

Pontosabban blakey-nek a #46259-re, csak mellényúltam...

És tényleg. Sőt, nálam a CEC-en keresztül az erősítő hangerejét szabályozza! :)
Hát köszi. [hajlongós szmájli]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46275) Gubek-Einste válasza Milka 78 (#46264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam minden rendben (XVII. kerület, Uszoda mellett).

#46267 jety91
Mediacard-dal csak 24 órás az EPG.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46276) Zitronensaft válasza AtaWrc (#46273) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

akkor az LG előrébb lehet a többi gyártónál.Mert ismétlem más tv-knél nincsenek ilyen anomáliák..

Csak nem Jászberény? :)

[ Szerkesztve ]

(#46277) Milka 78 válasza Gubek-Einste (#46275) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Anyóséknál (Ferihegyi úti lépcsőzetes panel) reggel 9.30 áram nuku ami visszajött 11.10-kor.18.30-ig semmi sem volt (előtte többször is újraindítottam a modemet),központ tudott róla,de lövésük sem volt,hogy mikor lesznek kész...el vagyok szokva ettől,mert én más szolgáltatónál vagyok (Újlak utca).
Faja kis húsvét volt :((

(#46278) AtaWrc válasza Zitronensaft (#46276) üzenetére


AtaWrc
tag

Tévedsz mert már samunál is volt ilyen gond

(#46279) Zitronensaft válasza AtaWrc (#46278) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Az én praxisomban csak az lg tv-k problémáznak. Leszámítva az ilyen blaupunkt,technika,orion meg egyéb csodákat...

(#46280) adika4444 válasza Zitronensaft (#46279) üzenetére


adika4444
addikt

Ez a blaupunkt valami vicc? Röhögtem rajta ahogy hangzik, de igazándiból nem fektetném a bizalmam ilyen csodába.

üdv, adika4444

(#46281) vargalex válasza Zitronensaft (#46271) üzenetére


vargalex
félisten

Nem az LG-t akarom védeni, de szerintem a TV-nek fogalma nincs róla, hogy milyen stream-ra van és milyenre nincs előfizetése az usernek.

Alex

(#46282) mateus


mateus
senior tag

A upc letilthatja a mobilját ha valaki olyantól vettem aki nem fizeti a törlesztőrészletet pl. 1 év múlva?
Vagy milyen megoldás létezhet erre, átiratás stb.?

(#46283) Zitronensaft válasza vargalex (#46281) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Pedig biztos tud valamit,mert ha kiteszek egy új médiakártyát ,amin ugye még minden megy,akkor hirtelen megjavul és megy az epg. Ahogy elmegy róla a hd csomag,rögtön elmegy az epg is..

(#46284) Zitronensaft válasza adika4444 (#46280) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Régen jól hangzott,mondjuk nem a tv volt a specialitásuk. Persze ezt is megvette a kínai(a márkát),úgyhogy pont olyan mint a többi..

(#46285) AtaWrc válasza Zitronensaft (#46284) üzenetére


AtaWrc
tag

Akkor menj fel a samsung topikba, jó pár problémás esetet találsz ott is

(#46286) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Negyed órája nem tölt be minden weboldal, csak néhány, pl facebook, google. Ezt is mobilnettel írom mert a ph! sem akar betolteni. Tobb gepen is probaltam tobb bongeszovel.

(#46287) adika4444 válasza Nxn908xxx (#46286) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Használj
Google public DNS-t

üdv, adika4444

(#46288) vg válasza adika4444 (#46287) üzenetére


vg
addikt

Szerintem csak másodlagosként érdemes használni a google dns-t,de akkor már inkább írja be a digi elődleges dns címét másodlagosnak.

(#46289) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok! UPC-s mobilinternethez keresek egy ezzel jól működő USB stick modemet, melyiket ajánljátok?

Előre is köszönöm!

(#46290) Gubek-Einste válasza p_adam (#46289) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Amit adnak hozzá miért nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46291) blakey


blakey
titán

Ma új "elosztást" hajtottam végbe, eredetileg egy 3-as splitter volt, egy ment két másik tv felé ahol szintén van egy osztás, -6dB TAP, ez kb 9 méterre van a fő osztástól, onnan az egyik tv a TAP ágra kötve 2 méterre, a másik 8 méterre van az osztástól, a fó osztásnál a 2 másik kimenet ment a modemhez és a tv-hez, modem 40 cm-re van egy -6 dB-es csillapítóval, tv meg 8 méterre van az osztástól. Amiért próbálkoztam: a 690 MHz-es frekvencián az adók nagyon gyengék voltak, 2X bejelentettem, de nem nagyon történt semmi, nálam a kábelek jók, értékek jók.
Eredeti:

utána (modemnél egyik esetben sincs csillapító) kipróbáltam egy -8dB-es TAP-pel és egy -3,5 dB-es 2-es Splitterrel (bejövő - TAP+Splitter -TV és Modem, a TAP sima ága meg a 2 tv felé) , ez lett:

Gyakorlatilag semmi változás.
Kipróbáltam két db -3,5 dB-es 2-es Splitterrel:

Itt azért jelentős a változás, de egyelőre egyik sem lett jó tv szempontjából, sőt ez az utolsó már sokkal rosszabb lett.
Végül a bejövő jelre csatlakotattam egy -3,5 dB-es 2-es Splittert és az egyik kimenetére egy -6dB-es TAP-et, TAP ágon a modem a másikon a tv, egyelőre ez tűnik a jobb megoldásnak:

A tv egy picit jobb lett a 690 MHz-en, de nem jelentősen, net, stb mintha így stabilabb lenne. Egyelőre marad.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46292) kabelmania27 válasza blakey (#46291) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek minimálisan változtak, 14körüli ds lenne osztó nélkül, modem előtt is lehet splitter 8-as ds értékkel sem lenne gond, ha állítanak az erősítőn lehet cserélni kell).
-3.5kimenetes hármas+egy kettes splitterrel mind a négy eszköz egyforma jelerősséget kapna.
3x árnyékolású koax lehet segítene.

[ Szerkesztve ]

(#46293) p_adam válasza Gubek-Einste (#46290) üzenetére


p_adam
addikt

Ez az, hogy ismerősömnek nem adtak (visszaküldtem a UPC-hez és úgy sem adtak)
Most meg azt mondták neki, hogy valami plusz havidíjhoz kötött, de most már kíváncsi lennék konkrétan mit választott az ismerősöm, ugyanis neki próbálok segíteni.

(#46294) Gubek-Einste válasza p_adam (#46293) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kártyafüggetlen kellene alapvetően.
Mivel a Vodefone hálózatát használja a UPC így ott lenne érdemes érdeklődni esetleg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46295) blakey válasza kabelmania27 (#46292) üzenetére


blakey
titán

Nyilván ua. kapná, de a távoli eszközöknek több kell míg a közelieknek kevesebb. Most némileg kiegyenlített. Pont annyit változott, hogy a tv-n már nem esnek szét az adók. Majd meglátjuk.
Ha a 3-as splitteren nincs felirat akkor az mekkora?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46296) kabelmania27 válasza blakey (#46295) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a hármason nincs felirat akkor egyforma (kb 6dB) csillapításúak a kimenetek, azért javult a vétel mert a problémás ágon most 3dB-vel erősebb a jel.
Ezért írtam a 3x koaxot, mert a csillapítása kisebb mint a mostani kábeleknek ami pont a magas frekiknél számít.
Előbb kimaradt, hogy az egyforma csillapítású hármas helyett mehetne egy 3,5kimenetes, erre a kimenetre mehetnének a távolabbi tévék, a két 7.5-re a modem csillapító nélkül (kb 7lenne a ds) és a tévé, így egy osztással kevesebb lenne.
Ha bejelentheted a problémát technikus beköti a 3,5-ös hármast és cseréli a kábeleket.

[ Szerkesztve ]

(#46297) p_adam válasza Gubek-Einste (#46294) üzenetére


p_adam
addikt

Értem, köszi!

(#46298) cigam


cigam
félisten

Van vkinek egy kész táblázata amibe beírom a havi összesítő tételeit, pl.
Hálózaton bel.-csúcs SZJ 642011* 10perc
Hálózaton bel.-kedv SZJ 642011* 45perc
Helyi - csúcs SZJ 642011* 202perc
Helyi - kedvezményes SZJ 642011* 32perc
Belf. távols. -csúcs SZJ 642012* 36perc
Belf. távols. -kedv. SZJ 642012* 4perc
Telenor - csúcs SZJ 642012* 13perc
T-mobile - csúcs SZJ 642012* 25perc
Kék szám - csúcs SZJ 642012* 6perc
Tudakozó plusz SZJ 642028* 3db
Belföldi tudakozó SZJ 642028* 2perc

És kidobja, hogy melyik csomagban ez mennyibe kerül?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46299) blakey válasza kabelmania27 (#46296) üzenetére


blakey
titán

4X-es kábelek vannak, a bejövő az nem az, de csak a médiakártyánál van hiba, vagyis volt, és csakis a 690 MHz-en, jelerősség 100 %, jel minősége is 100 % kivéve a 690-en.

Még mindig nem tudom, hogy hányas a felirat nélküli splitter, 3x -3,5? Azzal nem volt jó. Most semmit nem jelentek be, nincs kedvem hozzá és a fali kábeleket nem fogja cserélni semmilyen technikus. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46300) AtaWrc válasza blakey (#46291) üzenetére


AtaWrc
tag

Szia

Ezt a tesztet hogy lehet megcsinálni?
Modemen keresztül?

Köszi a segítséget

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.