Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46651) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

A upc mobilnál mi ez a 1 ft-os tablet ? :Y Huawei T1 7

(#46652) kezo0 válasza jenei1994 (#46651) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, csak egy kicsit kell visszaolvasnod, volt már ma téma: [link]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46653) #99546112


#99546112
törölt tag

De mi az a televíziós alapcsomag? Nekem bronzom van, most akkor mennyivel lenne kevesebb a havidíj?!

(#46654) kezo0


kezo0
addikt

Egy érdekes kutatás. Nem közvetlenül UPC-s téma, de feltehetően a UPC-s előfizetőkre is érvényesek nagyjából a megállapítások:
[A magyarok harmada műsort rögzít]

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46655) Zitronensaft válasza kezo0 (#46646) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én ezeket értem. Épp ezért írtam,hogy az 1 hetes visszanézési lehetőség sokat kompenzálhat az 1 tuner miatt. Az esetek jó részében 1 héten belül van értelme bármit visszanézni ha nem filmekről,hanem eseményekről,sportról,bármi másról beszélünk,.

(#46656) Gubek-Einste válasza #99546112 (#46653) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Digital Bronz és Gold az alapcsomagok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46657) szabogabor10 válasza Zitronensaft (#46655) üzenetére


szabogabor10
veterán

Node nagy valószínűséggel többek között pont a sportcsatik fognak nemet mondani a Replay-re. Mint ahogy Svájcban is.
Pl. az Eurosportnál on demand-re ott az Eurosport Player, amiért külön fizetni kell, na ők tuti tiltani fogják a Replay-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46658) HookR válasza kezo0 (#46641) üzenetére


HookR
addikt

Azért telítődik a cache, mert a merevlemeznek nem csak a letöltendő adatfolyam írásával kell megbirkózni, de az uTorrent közben lefoglalja a fájlnak megfelelő területet is. A kettő együtt már sok, ezt nem bírja írással a HDD-d. Ha megfigyeled, a cache telítődése után leesik nullára a letöltésed, majd egy idő után újraindul, jellemzően akkor, amikor az uTorrent végzett a területfoglalással. Ezután már semmi akadálya, hogy teljes sebességgel jöjjenek a nagy méretű fájlok is.
Nem tudom milyen HDD-d van, de el tudok képzelni olyan esetet, hogy eredendően tényleg nem túl acélos az írási sebessége és így a cache telítődésének ciklusa akár egynél többször is végbemegy, mert még másodikig sem végez a lefoglalással (jellemzően nagy fájlok esetén).
Lényeg, hogy van olyan régebbi verziójú uTorrent, ami nem foglal területet, illetve áttérhetsz más kliens használatára, ha nagyon zavar. Valamint a cache méretének nagyobbra állításával kitolhatod azt az időt valamennyire, mire kifogy belőle.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#46659) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Amúgy egy kérdés: csak UPC-s nettel fog működni a Horizon box?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46660) gduck válasza Zitronensaft (#46655) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem nem ez a lényeg! Az a baj az 1db tunerrel, hogy ha nézek valamit, akkor nem tudok rögzíteni. És ez fordítva is igaz!

(#46661) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#46659) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Biztos hogy csak upc-s nettel megy majd a horizon box.

(#46662) Zitronensaft válasza gduck (#46660) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

És nem tudod megnézni az egy hetes replay keretében,amit fel akarnál venni tévézés közben?

(#46663) szabogabor10 válasza Zitronensaft (#46661) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Na, akkor nálam ki is lőve. :D
Még jó, hogy nem jelentkeztem a tesztre. Marad a Cisco.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46664) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46663) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lesz docsis3.1 kitudnak adni nagyobb feltöltést,így a Trio XL csomag megfelelő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#46665) cigam válasza z67 (#46645) üzenetére


cigam
félisten

Én is meglepődtem az ajánlaton. Gyorsan beraktam a kosárba, hogy így "ala natur" meg tudom-e venni. Mikor továbbléptem, akkor jöt fel ez az infó ablak, hogy nem csak úgy adják, feltételhez kötött.

----

A horizon box-al nem lehet megtrükközni, hogy a "-1hét" alatt bejelölt műsorokra felvételt állítok be, és azokat kimásolja a külső merevlemezre? Praktikus dolog lenne.

----

Cisco box-on elkezdtem nézni egy sorozatot, a reklámblokk átpörgetésekor megállt a kép, és hiába próbáltam előre hátra tekerni, vagy lejátszásra kapcsolni. Az ikon jelezte, hogy vette a parancsot, de ugyanúgy állt a kép.
Már előtte is fura kerregő hangokat adott a merevlemeze, amit nem szűnt meg. Csak a fizikai kikapcsolás segített. Ekkor vettem észre, hogy igencsak melegszik a box. Gondolom a merevlemeznek sem tesz jót. Milyen hűtési praktikák vannak? Azon már túl vagyok, hogy 1-2 műanyag kupakkal elemelem, hogy alul is jobban járjon a levegő. Esetleg az eddig kihasználatlan USB portjára kössek egy kis ventilátort?
Egy ilyen hiba miatt cserélik a box-ot, vagy meg kell várni míg végleg kipusztul benne valami?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46666) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#46664) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, de szerintem ez még pár évbe beletelik. De ne legyen igazam. :)
Nyugaton se nagyon terjedt még el. Svájcban ebben az évben tervezik bevezetni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46667) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46666) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amíg nincs d3.1 feltöltés közben tévénézéssel, (végigzongorázás+jelszint ellenőrzéssel) box esetén videótár+myprime szolgáltatásokkal (box esetén sem maradhat el a jelszint ellenőrzés ) megoldható a multitasking :)

[ Szerkesztve ]

(#46668) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#46667) üzenetére


szabogabor10
veterán

Végülis igaz. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46669) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#46663) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Olvastad valahol hogy upc-s net szolgáltatásnak is lennie kell a teszteléshez?
Tesznek a box mellé egy modemet és kész...

(#46670) blakey válasza Zitronensaft (#46669) üzenetére


blakey
titán

Szerintem rosszult tette fel a kérdést. :) Nem a saját netjéből vonják le a sávszélességet, gondolom ezt kérdezte volna. De valóban, sokan túlbonyolítják az egészet, pedig egszerű.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46671) H_András


H_András
tag

Reggel nyolc óta nincs szolgaltatas kb. A modem logja a kovetkezoket irja:
critical sync timing synchronization failure -loss of sync
critical received response to broadcastaintenance request, but no unicast maintenance opportunities received - T4 time out.
Azt ertem hogy ez nem okes, mert nincs net :)
Kutyun (Ubee EVW3226) csak az elso led vilagit,masodik villog es ennyi (meg ugye a negyedik ami jelzi a wifit). Restart megvolt, gyarira is visszaraktam a beallitasokat, egyre csokkeno turelemmel varok. Varjak? :D Meddig?

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#46672) szabogabor10 válasza blakey (#46670) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, erre gondoltam. Csak nem tudom, meg tudják-e oldani azt egy hgw-ben, hogy én ne férjek hozzá a nethez. Gondolom azért megoldható.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46673) mlinus válasza H_András (#46671) üzenetére


mlinus
őstag

most nem azért, de mire vársz? hívd fel az ügyfélszolgálatot!

(#46674) zool1 válasza kabelmania27 (#46638) üzenetére


zool1
őstag

Áramtalanítottam a modemet, tápcsatit kihúztam kb 10 percre, utána vissza és "lőn világosság".... :C

(#46675) kali válasza szabogabor10 (#46672) üzenetére


kali
legenda

egyszerűen megoldható.

(#46676) blakey válasza H_András (#46671) üzenetére


blakey
titán

Karbantartás van. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46677) kabelmania27 válasza zool1 (#46674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg milyenek a modem értékek.
H_András: Ha a ds villog akkor nincs jel. Tévé adás van?

[ Szerkesztve ]

(#46678) H_András válasza kabelmania27 (#46677) üzenetére


H_András
tag

Csak net elofizetes van. Teve, telefon nincs. Berlo vagyok, a tulaj kulfoldon... fel eve lakom itt, semmi gond nem volt eddig, illetve egyszer aramszunet utan kellett ujrainditanom. Most ez nem segitett. Azt latom a ledek allapotabol,hogy nem is jon jel a szolgaltatotol. A honlapon nem talaltam erre a keruletre karbantartast, ezert batorkodtam ide irni. Mivel itt meg nem volt gond, nem tudom mennyit szoktak varni a hibabejelentessel :) mondjuk igy hogy tobb ora eltelt, nem vagyok elegedett :D szomszedokbol egy sincs itthon persze, higy megtudjam, masnal van-e szolgaltatas.

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#46679) kabelmania27 válasza H_András (#46678) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, akkor elvileg nincs elosztva a koax.
Nézd meg van-e Fam/Attenuator feliratú csillapító a modemnél vagy toldásnál, ha visszajön a net akkor a 192.168.100.1 címen látod az értékeket.

(#46680) Worldmaster


Worldmaster
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Rendeltem a UPC-től egy mobiltelefon készüléket. A MY UPC felületen a megrendelés állapotánál azt írja, hogy lezárt ügy, a kiszállítás dátumánál pedig futáros egyeztetés alapján.

Akkor ez azt jelenti, hogy már a futárcégnél van? Elnézést, ha mesüge kérdést tettem fel, csak már tűkön ülök. :DDD

(#46681) Frankies


Frankies
csendes tag

Sziasztok,

van esetleg megoldás a "sajnos a videot jelenleg nem tudjuk lejátszani... (nekem most éppen 6667 es kódot ír)"..
olvastam, hogy a sávszélesség és a ping az lehet az egyik ok.. tegnap az eszközön (Android 5.1.1) 60ms-as pinget mértem, amíg a laptopon 21ms-t... a 60 elég magas, a 21 sem fényes..
Ötletek esetleg, hogy mit nézzek meg?

Köszönöm!
Frankies :(

(#46682) gduck válasza Zitronensaft (#46662) üzenetére


gduck
addikt

Ha ez minden csatornára működni fog (a prémium csatikat is beleértve) akkor lehet nem lesz probléma ;)

(#46683) szabogabor10 válasza gduck (#46682) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem valószínű. Max akkor, ha fizet egy rakat pénzt minden egyes műsorszolgáltatónak a UPC, de ezt kizártnak tartom.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46684) gduck válasza szabogabor10 (#46683) üzenetére


gduck
addikt

Akkor viszont az 1db tuner számomra felejtős. Értem én hogy olcsó, de eddig a UPC a "prémium" szolgáltatásaival tűnt ki a többi kábelTV szolgáltató közül.

Most meg haladunk a fapados szolgáltatások felé?

(#46685) p_adam


p_adam
addikt

Sziasztok,
sajnos továbbra sem sikerült megoldanom az ismerősöm UPC mobilnetes problémáját, a Vodafone-os USB stick ugyanis nem jó hozzá (hiába azt a hálózatot használja). Tud esetleg valaki ajánlani egy USB stick-et, ami jó és független?
Előre is köszi!

(#46686) kezo0 válasza HookR (#46658) üzenetére


kezo0
addikt

Tudom, hogy működik a dolog, és hidd el, minden itt (és máshol) leírt módszert kipróbáltam már, de egyik sem segít. Most így fejből nem tudom a HDD típusát, de 3 TB-os, szóval annyira nem ősrégi fajta, hogy csak ennyit tudjon.
Lehet, egyszer majd kipróbálok egy másik kliensprogramot (utorrent-ből a régebbi verzió is ezt csinálta), de ahogy írtam, igazából már megbékéltem vele, hogy ez ilyen, és nincs is túl nagy jelentősége, hogy 6 vagy 36 perc alatt jön le egy 40 GB-os állomány. Közben úgyis mást csinálok, és nem annyira sürgős a dolog. Csak nyilván azért bosszantó.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46687) cocka


cocka
veterán

Hi!

Az miért van, hogy ha felhívok a UPC vezetékes hálózatából egy 40-es számot, közli, hogy nem létezik, nem kapcsolható stb.. Mobiltelefonról hívva pedig kicsöng és bejön az ügyfélszolgautomata?

(#46688) kali válasza cocka (#46687) üzenetére


kali
legenda

szia,

lehet, hogy ennek van köze hozzá; link

(#46689) cocka válasza kali (#46688) üzenetére


cocka
veterán

Na hála jó istennek. Így is egy kibaszás volt, mert eredetileg ugye ez azt a célt szolgálta volna még a Matávos korszakban, hogy helyi tarifával bonyolíthass gyakorlatilag távolsági hívásokat. De minthogy a UPC meg gondolom még pár szolgáltató lehetővé tette, hogy adott idő után vagy nonstop ingyen hívhasd az összes belföldi (mittomén mi a rendes neve, szal. ami nem 20, 30, 31, 70, 40, 50, 21, 80 és társai) távhívó körzetszámú számot, a kék számért meg igen csak fizetni kell, ami így egyben azt is jelenti, hogy a drágalátos ügyfélszolgák felhívása sokkal drágább, mint nem 40-es számot hívva.

(#46690) ilias


ilias
tag

Nos, hosszabbítottunk új paraméterekkel:
Gold TV,
HD csomag,
HD-s felvevő box,
HD-s kártya,
240-es net,
S teló,
10.600.-/hó.

(#46691) zool1 válasza kabelmania27 (#46677) üzenetére


zool1
őstag

Model: Cisco EPC3208
Vendor: Cisco
Hardware Revision: 1.0
Bootloader Revision: 2.3.1_R3
Current Software Revision: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc
Firmware Name: e3200-ESIP-16-v302r125562-130611c_upc.bin
Firmware Build Time: Jun 11 11:11:07 2013
Cable Modem Status: Operational

Cable Modem State
DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.2 dBmV 40.8 dB
Channel 2: 1.3 dBmV 39.9 dB
Channel 3: 1.8 dBmV 39.7 dB
Channel 4: 2.9 dBmV 40.7 dB
Channel 5: 3.1 dBmV 40.8 dB
Channel 6: 3.7 dBmV 40.8 dB
Channel 7: 3.8 dBmV 40.8 dB
Channel 8: 0.7 dBmV 39.9 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 44.8 dBmV
Channel 2: 44.7 dBmV
Channel 3: 44.7 dBmV
Channel 4: 45.7 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#46692) Gubek-Einste válasza ilias (#46690) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma engem is megkerestek egy ehhez hasonló ajánlattal, csak abban M telefon volt és második box díját nem tartalmazta, az is nagyság rendileg ennyi volt de még gondolkodom rajta.

#46691 zool1
Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46693) cocka válasza ilias (#46690) üzenetére


cocka
veterán

És mekkora a médiabox tárhelye és ehhez képest milyen formátumban rögzít? Azt jó volna tudni, hogy x perc hány megát foglal. Pl.

(#46694) kabelmania27 válasza zool1 (#46691) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Van bekötve osztó vagy Fam/Attenuator feliratú csillapító?
ilias: Jó kis csomag.

[ Szerkesztve ]

(#46695) Gubek-Einste válasza cocka (#46693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valamilyen kódolt formában fog megtörténni a rögzítés így nem lehet kinyerhető a HDD-ről a felvett műsor.
A rögzíthető mennyiség függ a felvett anyagtól mivel nem egyenlőek a különböző csatornák által sugárzott adás mérete (felirat/hangsáv, SD/HD felbontás).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46696) cocka válasza Gubek-Einste (#46695) üzenetére


cocka
veterán

Az tök mindegy, hogy nem lehet kinyerni. Azt eddig is tudtam. De mondjuk olyan hú de sok minőség nincsen. Gondolom 3-4 féle felbontás van meg képarány stb.. azt kész. Most függetlenül attól, hogy lehet-e kinyerni a videot vagy sem, szerintem aki DVR-os médiaboxot kér az mégiscsak tudni szeretné, hogy ha teszem azt mindig ugyanarról a csatornáról vesz fel, akkor ha mittomén 1 órás a műsor, akkor legfeljebb hány mega az adott video. Hogy derüljön már ki, hogy hány felvétel után fogy el a tárhely.

(#46697) ilias válasza Gubek-Einste (#46692) üzenetére


ilias
tag

Elmondtam, hogy egy L csomag szimpi lenne, de M teló nélkül, mert az nem fontos a számunkra.
Előtte
Gold tv,
HD csomag,
HD kártya,
SD kártya,
Európa csomag,
120-as net,
S teló
volt 11.400.- -os havidíjjal.

(#46698) csabi63 válasza cocka (#46696) üzenetére


csabi63
senior tag

SD csatornáról 1 óra felvétel kb. 2GB helyet foglal. HD csatornáról 6-8 GB, változó. Spektrum HD nagyjából 6GB egy óra. Amelyiknél több hangsáv is van, ott több. Ha meglesz a HDD mérete, könnyen ki lehet számolni. De gondolom úgyis kiírja mennyi hely van még, nem értem mi ezzel a problémád.

(#46699) ilias válasza cocka (#46693) üzenetére


ilias
tag

Az teljesen ki van zárva, mert nem tudom. :D
Ha 30-40 órányi műsor ráfér, az nekem bőven jó.

(#46700) adika4444 válasza Gubek-Einste (#46692) üzenetére


adika4444
addikt

Neked nem is kell az, most is 240/20-ad van;]
Bár lehet ha fenntebb mennél akkor kapnál 500/22-t:DD;]

üdv, adika4444

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.