Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118451) gduck válasza pjen (#118445) üzenetére


gduck
addikt

Kár megint belemenni egy hosszú vitába. Egy elavult szolgáltatásról beszélünk, amit földfelszíni sugárzásban simán, egy tolvonással eltöröltek!

Megint teljesen másként látjuk a dolgokat :R

[ Szerkesztve ]

(#118452) erahurka válasza cof (#118449) üzenetére


erahurka
félisten

Nem csak Cinemax csomagja van? Ahhoz nem adnak tudtommal HBO maxot.

(#118453) cof válasza erahurka (#118452) üzenetére


cof
veterán

Szerintem HBO és Cinemax is mert a Cinemax eddig is csak 990 Ft volt önmagában.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118454) pjen válasza gduck (#118451) üzenetére


pjen
félisten

A mindíg TV t elérhetővé tették helyette és még valami ingyenes box akció is volt.
"Meg aztán sokan el vannak tévedve, és azt hiszik, hogy ők maguk, vagy egy tech fórum tagsága a szignifikáns minta az előfizetők körében, pedig nem." Nem csak én látom másként. Ha adnának helyette valamit még megérteném, de csak elvesznek.

[ Szerkesztve ]

(#118455) gduck válasza pjen (#118454) üzenetére


gduck
addikt

Természetes, az ingyenes box teljesen jó lenne! Engem is felháborít, hogy többszörösen ki kell fizetni a VTV box árát! :( Fizetnénk mondjuk az első évet, utána meg 0Ft. Ez lenne a korrekt eljárás!

MindigTV hasonlatot nem értem, mivel a UPC is elérhetővé tette "helyette" a digitális adásokat 2008-ban ;) Csak éppen az analóg adásokat felejtette el megszüntetni :U Bárki bármi mond, 14 év alatt, FOKOZATOSAN, AKCIÓKKAL ki lehetett volna már rég vezetni.

[ Szerkesztve ]

(#118456) pjen válasza gduck (#118455) üzenetére


pjen
félisten

Abszolút nem értem mért zavar Téged, viszont egy csomó ember örömmel használja. Előcizet, van egy box és egy lapos Tv. Van még a konyhában, a gyersk szobában stb 1-1 CRT is. Rengeteg családot ismersk ahol nem nő a fán a pénz és örülnek, hogy crt is van. Én 2 éve hirdettem ingyenesen egy Philips pixel plust, egy óra mulva már nem volt meg.

(#118457) LouiS22 válasza pjen (#118454) üzenetére


LouiS22
veterán

De miért kellene "adniuk"? Ez nem jótékonysági intézmény, meg nincs "szerzett jog". Értem, hogy nagyon bosszant, hogy ami sokáig ingyen volt, bedugtad a tévébe és "jött", az már nincs.

Szolgáltatnak, feltételek mellett. Te, amikor előfizetsz, elfogadod a feltételeket - amikben ott van, hogy bizony nem örök életre szólnak, és előfordulHAT, hogy a technikai része is változik. Ha ezt nem tetszik, akkor el tudtok egymástól köszönni a megfelelő módon és lehet keresni másik szolgáltatót a piacon, akik esetleg neked szimpatikusabb módon szolgáltatnak. És mivel a szolgáltatás jellegéből adódóan üzleti alapú, profitorientált, mindig az lesz a fő szempontja mindegyik szolgáltatónak, hogy a saját költségeit alacsonyan tartsa, a részvényesek érdekeit meg kiszolgálja.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118458) Donki Hóte válasza LouiS22 (#118457) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Értem, hogy nagyon bosszant, hogy ami sokáig ingyen volt, bedugtad a tévébe és "jött", az már nincs.

Azért eddig sem ingyen volt az analóg TV náluk, mert ha nem volt előfizetésed, akkor nem nézhetted a kábelen az analóg TV-ket. Ráadásul ez történelmileg alakult így, eleinte csakis analóg TV adások voltak, ahhoz jött később a settopbox, tehát nagyon sokan vagyunk olyanok, akik annak idején biza előfizettek az analóg TV adásokra, mi mondhatjuk, hogy a settopbox van ingyen, mi az analóg csatornákért fizetünk :K

Egyébként pár évre visszatekintve elég sok dolgot elvettek (Wi-Free, UPC-s email címek, analóg TV csatornák), amire persze lehet mondani, hogy ezek ingyen voltak, tehát elvehették őket, de ha egy szolgáltató mindig csak elvesz az előfizetőktől, akkor valóban az van, amit mondasz, menni kell máshová ;]

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118459) MadMancs válasza Donki Hóte (#118458) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam tényleg ingyen volt tegnapig. 😈
Ugyanis nincs TV előfizetésem (még mert azért csak megrendeltem, 3.-án jön a technikus beüzemelni). Mivel üzleti ügyfél vagyok csak ő üzemelheti be, azt mondta 1420, mert csak akkor lép életbe a szerződés ha mindent bekötöttek és alairom hogy még vagyok elégedve mindennel.
350/30 as netről is bővítettem 500/30 ra, ez már módosult, plusz él a 2 telefonvonal is ami a csomag része.
Egyébként 500at is simán hozza Hitron. Kellemes csalódás.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118460) pjen válasza LouiS22 (#118457) üzenetére


pjen
félisten

Engem nem bosszant, mert van DIGI m is. Ez inkább olyan kicsinyesség.Senkinek se lesz jobb, viszont egy csomó embernek rosszabb. Olyan dögöljön meg a szomszéd tehene is efektus. Ami elszomorít sokann még tapsolnak is, de jó, hogy egy csomó emberrel megint sikerült kib@ szni.

[ Szerkesztve ]

(#118461) MadMancs válasza pjen (#118460) üzenetére


MadMancs
veterán

De jobb lesz.
Elméletileg a rengeteg elpazarolt frekvencia/sávszél mehet a net javítására. Több HD, idővel remélhetőleg 4K.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118462) pjen válasza MadMancs (#118461) üzenetére


pjen
félisten

És ha nem? Vagy ha valóban bővítenek, de arányosan emelik az árakat is? Lesz 5 friss HD csati ami a mostaniakat ismétli+ 1000 ft. De jó.

(#118463) LouiS22 válasza pjen (#118460) üzenetére


LouiS22
veterán

A világ fejlődik, a technika fejlődik, ráadásul nagyon régóta nincs analóg csomag, nem lehet rá előfizetni sem. Miért is tartsák fent? Megfelelő alternatívákat kínálnak most is (lehet STB, lehet VTV box, lehet mediacard). Egy teljesen érthető üzleti döntés, hogy felszámolják azt, amiről ők talán jobban tudják, hogy valójában mennyien használják. Mert mi nem tudjuk. Az nem felmérés, hogy te, én, meg a szomszéd pista használja :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118464) Donki Hóte válasza LouiS22 (#118463) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Eddig ketten mondtátok, hogy helyes felszámolni, ketten meg azt mondtuk, hogy kár volt felszámolni.

Tehát az előfizetők 50 %-a használta :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#118465) cof válasza MadMancs (#118459) üzenetére


cof
veterán

Üzleti előfizetéshez TV is van? Hogy? :D

Mondjuk amíg vár az ügyfeled addig leülteted TV-t nézni, vagy nem értem ennek a létjogosultságát. Egyébként jobban megéri üzleti ügyfélnek lenni mint lakosságinak? Az biztos hogy a hibaelhárítás elvileg gyorsabb kell legyen, de más előnyét nem látom.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118466) LouiS22 válasza pjen (#118462) üzenetére


LouiS22
veterán

De miért várod el, hogy ingyen kapj meg mindent? Az az 5 új csatorna pénzt kér (és kap) a Vodafonetól minden előfizető után. Meg a többi 100 is. Tényleg nem értem, hogy miért tekintesz úgy a tévé-előfizetésre, hogy az csak úgy van és jár. Abszolút nem kötelező sem előfizetni, pláne nézni az "ismétléseket". Van rajtad kívül még olyan 4 millió tévét néző ember az országban, aki meg fizet érte és boldog attól is, hogy ismétlést néz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118467) LouiS22 válasza Donki Hóte (#118464) üzenetére


LouiS22
veterán

Mert ez a csoport egy releváns, minden szegmenst lefedő minta :)

Idézem reggelről a moderátort: "Meg aztán sokan el vannak tévedve, és azt hiszik, hogy ők maguk, vagy egy tech fórum tagsága a szignifikáns minta az előfizetők körében, pedig nem."

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118468) pjen válasza LouiS22 (#118463) üzenetére


pjen
félisten

Donki Hote kollégának teljesen igaza van. Mióta Voda csak elvett. Miből gondolja bárki is, hogy kapunk is valamit?

(#118469) LouiS22 válasza pjen (#118468) üzenetére


LouiS22
veterán

Azt áruld el akkor, hogy ha tényleg ennyire rossz ez az egész... Akkor miért vagy még az előfizetőjük? Őszintén kérdezem, tényleg érdekel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118470) cof válasza LouiS22 (#118469) üzenetére


cof
veterán

Sokan csak a Nonstop L csomag miatt vannak még itt.

Nekem is csak az ID Xtra meg a Discovery Science hiányzik, de túlélem. Ráadásul még meg is szabják hogy min nézhetném. Akkor még elő is fizetnék csak TV-re ha nem tennék.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118471) MadMancs válasza cof (#118465) üzenetére


MadMancs
veterán

Alapesetben igen. Pl egy kávézóban, vagy műkörmösnél, esetleg egy szolárium.

Esetemben. Egyéni vállalkozó vagyok. Itthon vagyok, ügyfél (itthon) nincs, webshop van.
És azért vagyok üzleti, mert lakosságit nem lehet költségként elszámolni.
Persze megtehetném azt is hogy net üzleti (az "munkaeszköz"), telefon szintén mert az is, TV meg mint magánszemély. De az úgy nem túl gazdaságos havonta.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118472) LouiS22 válasza cof (#118470) üzenetére


LouiS22
veterán

Az IDX megszűnt, nem? :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118473) cocka válasza LouiS22 (#118457) üzenetére


cocka
veterán

Van csak nem ad semmit. Most a bedugod és jön ennyiből áll:

Analóg: helyi TV(-k)

Digitális:

M1, M2, M4, M5, Duna, Duna World, promószarok, 3 rádiócsatorna TV csatornaként futtatva kép nélkül (LOL), helyi TV(-k) ja meg most extraként ukrán Nickelodeon (természetesen a háttérben van angol hang, de angol hangsávra nem lehet váltani és persze felirat sincs). Slussz.

[ Szerkesztve ]

(#118474) pjen válasza LouiS22 (#118469) üzenetére


pjen
félisten

Attól, hogy használom, még nem kell tapsolnom is hozzá. Egyébként 2 dologért vagyok itt, már csellós időkben is itt voltam tehat egesz nó a havi díj. A második, asszonynak fontos a visszanézés. De azért a free WIFI, a mindent felvevő box a mail cím, az analóg had hiányozzon már. Tudod ez UPC s ként mind megvolt.

(#118475) cocka válasza LouiS22 (#118463) üzenetére


cocka
veterán

Az egy dolog, de mihelyst előfizetsz egy digitálisra, kapod vele az analógot is. Nincs olyan, hogy mivel te digitálisra fizettél elő, nálad letiltjuk az analógot.

(#118476) cof válasza LouiS22 (#118472) üzenetére


cof
veterán

Nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118477) kezo0 válasza pjen (#118450) üzenetére


kezo0
addikt

HBO 1,2,3 Cinemax 1,2 + a lineáris” – Amiket felsorolsz, azok a lineáris csatornák. Ezeken felül az HBO Max streaming-szolgáltatás elérhetősége tartozik a csomagba.
Nekem is MaxPak van, nekem is 1990 Ft-ért. Azaz csak volt, eddig. A tegnap érkezett számlalevélen ugyanis arról tájékoztattak, hogy felemelik havi 2490 Ft-ra a csomag árát. Gondolom, nálad is ez lesz…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118478) cocka válasza LouiS22 (#118466) üzenetére


cocka
veterán

Milyen ingyen? A havi díjnak csak a TV adást kéne tartalmaznia, az eszközökre nem szabadna havi díjat számolni. Hármat biztosítani kéne havidíj-mentesen, ha meg nagyon meg akarják szedni magukat, kérjenek egyszeri díjat a 2. és 3. eszközért, amit vagy egy összegben vagy a havi díjban adott idő alatt ki lehet fizetni.

(#118479) cof válasza cocka (#118473) üzenetére


cof
veterán

Kár hogy ennyire leépítették a kódolatlan digitális kínálatot is. Akik miatt meg kirobbant a balhé mai napig ugyanúgy működnek. Jobban jár az ember ha bedug egy antennát a TV-be, ha szerencséje van és jó helyen van, akkor MindigTV-n ott az RTL meg TV2 is pluszban, és az tényleg ingyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118480) cocka


cocka
veterán

Akkor ennyi erővel a modemekre is számolhatnának havi díjat, ami megintcsak baromság.

Két probléma van ezzel:

1. Nem lehet sem saját modemmel, sem saját settopboxszal hozzáférni a szolgáltatásaikhoz. (settopbox esetén gondolok itt az IPTV-s megoldásokra, visszanézés, tekerés és hasonlók)

2. Tehát az előfizető rá van kényszerülve, hogy az ő eszközeiket használja. Éppen ezért az eszközöket ingyen és havidíj-mentesen kéne biztosítaniuk.

Akkor lenne jogos sarcolni a saját eszközeikért, ha lenne más alternatíva (saját eszköz), amivel az általad előfizetett szolgáltatáspalettához maradéktalanul hozzáférsz.

(#118481) pjen válasza kezo0 (#118477) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Hd plusz előfizum van, ott nem változik.9480 ft ra szerzödtem 1 évre.

(#118482) cocka válasza cof (#118479) üzenetére


cocka
veterán

Biztos én vagyok nagyon naív, de ha egy lakásba anno bekötöttek egy plusz vételi helyet meglévő előfizetés jogán, ahol eredetileg egy analóg TV kártyának volt hely, most viszont már nincs meg helyette saját settopboxot használok, akkor a kedves vodkafon miért kódoltan adja a jelet?

Nyilván nem engednék be vadidegeneket a lakásomba, meg szomszédokat, hogy lehet jönni tévézni. Röhej.

Magyarul a jogosult előfizetők elől is lekódolja a jelet vagy fizessek médiakárdra havi 500-at, amit állítólag kéthetente aktiváltatni kell az ügyfélszolgálattal, ha nincs túl gyakran használva. Ez is röhej.

(#118483) LouiS22 válasza pjen (#118481) üzenetére


LouiS22
veterán

Jó hülyén sikerült megfogalmazni a számlalevelet, mert nem egyértelmű, hogy kinek emelnek.

AZ ÁSZF 7. melléklet 45. oldala segít eligazodni.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118484) tomp válasza kezo0 (#118477) üzenetére


tomp
félisten

Nekem 1400Ft az HBO Pak. A levél szerint 2190-ről 2490-re módosul. Na akkor most nekem mennyi is lesz? :D

(#118485) LouiS22 válasza tomp (#118484) üzenetére


LouiS22
veterán

[link]

45. oldal.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118486) tomp válasza LouiS22 (#118485) üzenetére


tomp
félisten

Igen ott is az szerepel, hogy eddig 2190Ft a havidíjam de nem. Azaz innentől kezdve ez sem jó nekem. Nyilván nem lesz 2490 az ami eddig speciálisan 1400 volt.

(#118487) kezo0 válasza pjen (#118481) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem is HD Plus van, de ennek semmi köze az HBO MaxPak-hoz. Az HBO MaxPak egy kiegészítő extra csomag, aminek külön ára van, és nincs rá hűség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118488) LouiS22 válasza tomp (#118486) üzenetére


LouiS22
veterán

Véletlenül nem szerződésedben lévő, "kedvezmény mértéke" sort nézed 1400 forintnak?

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118489) kezo0 válasza tomp (#118484) üzenetére


kezo0
addikt

Neked is egyedi kedvezményed volt, mint nekem, úgyhogy majd a következő számládon elolvashatod, hogy neked konkrétan mennyire emelik. De úgy kb. +500 Ft-ra számíthatsz...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118490) tomp válasza LouiS22 (#118488) üzenetére


tomp
félisten

Nem!
Számla:

:D

kezo0
Bár igazából mindegy. Úgyis a 64ezres kötbérből megy a számla.

[ Szerkesztve ]

(#118491) cof válasza cocka (#118482) üzenetére


cof
veterán

Ja, adhatnának erre +1 vételi helyet ahol lehetséges. Úgy mint az ezres netnél, kimennek, mérnek, frankó a bejövő jel akkor mehet a kártya vagy BOX.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118492) LouiS22 válasza kezo0 (#118487) üzenetére


LouiS22
veterán

Egyébként valami tényleg stimmel a számlalevélben szereplő árral és azzal, ami az ÁSZF mellékletében van - legalábbis esetemben biztosan nem.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118493) kezo0 válasza pjen (#118481) üzenetére


kezo0
addikt

Na jó, akkor mutatom, nekem konkrétan mit írnak.
Tehát 1990-et fizettem eddig a MaxPakért, ami a következő hónaptól már 2490 lesz.

LouiS22: Az ÁSZF-ben értelemszerűen nem szerepelnek azok a kedvezményes, egyedi árak, amelyeket valaki az ügyintézővel folytatott alkudozás, lemondással fenyegetőzés stb. során alkudott ki magának korábban, egy nagyobb csomag részeként. Nekem is ilyen volt, meg gondolom itt még sok más előfizetőnek. Szóval erre nem ad iránymutatást az ÁSZF.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118494) LouiS22 válasza kezo0 (#118493) üzenetére


LouiS22
veterán

Töröltem a kommentem, mert rossz ÁSZF-et néztem, a május 23-tól hatályosban valóban a 3190 szerepel a kedvezményes havidíjként is estemben. A lényeg az, amit te is írsz: +500 forint. :R

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118495) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Vodafonenál a set top boxokba közvetlen megy a koax?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#118496) pjen válasza Bdanyy (#118495) üzenetére


pjen
félisten

igen+UTP is.

(#118497) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

A CB új Vodás szoftverében ki lehet kapcsolni valahogy az előlapi értesítő ledeket vagy karácsonyfa marad örökre??
(Jó tudom takarjam le.)

(#118498) ztsoft válasza Toth_Jani (#118497) üzenetére


ztsoft
őstag

Nincs benne ilyen lehetőség (legalább is én nem láttam).

De már ezt is sikerült elb@szniuk (kép).

Ahogy látható, mind a 2,4 GHz, mind az 5 GHz engedélyezve van.

De itt már az 5 GHz-hez kapcsolódó beállításokban csak az SSID név módosítható, a többi le van tiltva. :F Még a gyári fw-ben ez jól működött.

Nem is a Vodafone lenne, ha nem lenne benne valami elb@szva.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#118499) tthom válasza Toth_Jani (#118497) üzenetére


tthom
senior tag

Mikor lett amúgy ez az új Voda szoft? Nálam két napja katasztrófa a net és nem jövök rá, hogy miért..

(#118500) ztsoft válasza tthom (#118499) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam talán 3 hete jelent meg egy áramszünet utáni elindulásnál.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.