Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117501) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

Sziasztok, új nekem még ez a tipusú internet - eddig ADSL-em volt, ez pedig kábel. Elég ramaty a net, jó esetben 250, néha 300-at is mérek, de távolról sem gigát. Olyan amatőr kérdésem lenne, hogy ha a Letöltés routerre/modemre érték az valós, tényleg ott van benne a routeren és ha igen, akkor miért ilyen xar a lankábelen mért sebességem? Sebességméréskor wifi ki volt kapcsolva és más eszköz lanon sem csatlakozott a gyári modemhez/routerhez (CGA6444VF)

Túrista vagyok

(#117502) bpmcwap válasza bpmcwap (#117501) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a képet meg elfelejtettem beilleszteni... :( Elnézést

[link]

Túrista vagyok

(#117503) Intruder2k5 válasza bpmcwap (#117501) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Sebességmérésre használd a Speedtest® CLI, vagy valamely Windows-os alkalmazást.

Bővebben: Internet sebességmérés

[ Szerkesztve ]

(#117504) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Otthoni szolgáltatás mellé lehet hűségre mobil telót kihozni?
Nincs mobil előfizetése, nem is szeretnék.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#117505) plagab válasza MiZo1990 (#116263) üzenetére


plagab
csendes tag

nekem sajna igy sem meg. Van esetleg egyeb otleted?

plagab

(#117506) vilmose33 válasza embe (#117504) üzenetére


vilmose33
őstag

Igen lehet.

A jövő most van

(#117507) bpmcwap válasza Intruder2k5 (#117503) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hát sajna azzal se jobb, sőt rosszabb értéket mutat. Ami a jobb oldalon van a képen érték, hogy letöltés a Routerre, az valós adat, vagy az valami kamu, hogy a vodafon a szerverek felé mennyit ad az én accountomnak? Ha az előbbi, akkor esetleg ha a gyári modemet bridge tenném és saját routeremmel csatlakoznék, akkor jobb is lehetne elvileg nem? Ha az utóbbi, akkor pedig a kábeleknél kellene körülnéznem... Most úgy van, hogy be jön egy osztóba a kábel, onnan megy 4 felé, aból jön az egyik a nappaliba és ott a modem - elég xar helyen van az osztó, ezért addig nem akarok nekiesni... Ráadásul a bejövőre direktben nem is tudom rákötni a routermajd onnnan tovább az nagy osztóba mert azon a szerencsételn kábelen van kb 2-3centi és közvetlenül alá van felrakva az osztó... :(

Túrista vagyok

(#117508) kabelmania27 válasza bpmcwap (#117507) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene nézni a modem jelszint értékeket, ha erős a bejövő jel négyes osztó után is lehetnek jó értékek.

(#117509) MiZo1990 válasza plagab (#117505) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ez se saját ötlet volt, de nem tudok mást javasolni.

(#117510) MadMancs válasza embe (#117504) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Már nem. Addig lehetett amíg UPC volt, de akkor is kellett mellé UPC Mobile előfizetés.
Jelenleg ha mobilt szeretnél akkor mobil szolgáltatás kell.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117511) vilmose33 válasza MadMancs (#117510) üzenetére


vilmose33
őstag

Tudtam vásárolni Upc mobile előfizetés nélkül mobiltelefont biztos nem kellett hozzá mobil előfizetés. Most is benne van az otthoni oldalon is a mobiltelefon vásárlási lehetőség,azért írtam,hogy lehet.

[ Szerkesztve ]

A jövő most van

(#117512) embe


embe
nagyúr

Köszi Urak. Akkor majd rákérdezek. Csak az az eddigi tapasztalatom több szolgáltatóval kapcsolatban, hogy sok ügyintéző téves infót mond .. azt is rosszul :DDD .

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#117513) MadMancs válasza vilmose33 (#117511) üzenetére


MadMancs
veterán

Nincs külön otthoni és mobil webshop. Eszköz kategóriánként eltér hogy mobil vagy otthoni szolgáltatásokkal veheted igénybe. Mobilt mobillal. My Voda otthoni fiókból ugyan van készülékek - mobil menüpont, de otthonihoz nem lehet. Ki kell választani egy új mobil tarifacsomagot (vagy bejelentkezni meglévő my Voda mobil fiókkal).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117514) vilmose33 válasza embe (#117512) üzenetére


vilmose33
őstag

Meg néztem , hát elég " gyenge a kinálat" az otthoni fiókban. Viszont a mobilos fiókban meg rengeteg a készlet hiányos még mindig

A jövő most van

(#117515) tomp


tomp
félisten



Megérkezett a vodának az aliról rendelt erősítő! :DDD

(#117516) bpmcwap válasza kabelmania27 (#117508) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Hát szerintem azzal nincs gond...

[link]

Túrista vagyok

(#117517) embe válasza vilmose33 (#117514) üzenetére


embe
nagyúr

Tavaly sem hoztam ki semmit. Most jár le a hűség.
Telóknál egy spéci flottában vagyok. Hiába van ezer éve több előfizetésem, gyakorlatilag a MM-ban olcsóbban tudok vásárolni. Ezért sok-sok éve ott sincs hűségem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#117518) kabelmania27 válasza tomp (#117515) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#117519) Yodafon


Yodafon
senior tag

A vodafone kuld email emlekeztetot hogy van befizetesre varo szamla?
A dijnetben pont ezt szerettem h szolt h fizetni kene. :W :W

I'm gangsta!

(#117520) AtHoS válasza Yodafon (#117519) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát, mikor "elkészül" küld értesítőt, de nem fog utána egyetlen levelet sem küldeni, tehát fizesd be akkor és nem lesz problémád. Úgyis "késve" érkezik a számla nem érdemes várakoztatni. No meg ugye lehet az utalást is időzíteni, ha már mindenképpen az utolsó utáni pillanatra szeretnéd hagyni a befizetést.

más

Yettelnél voltunk barátomékkal ügyet intézni és feltűnt, hogy többen várakoznak ott számlabefizetés miatt. Ez kicsit újdonság volt számomra, hogy valaki a szabadidejét nem sajnálja bemenni a szolgáltatóhoz és ácsorogni, hogy ott fizesse a számláját, mikor szinte 10 másodperc alatt elintézhető akár egy okosmobilról és ki se kell lépni hozzá a lakásból. Persze nem vagyunk egyformák és nekem fontosabb dolgom is akad a szabadidőmben, mint beutazzak a városba és számlát fizetgessek. Bár lehet postán hosszabb sorok vannak emiatt "nyomulnak" a szolgáltatóhoz :DDD Szerencsére postára is ritkán kell mennem :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#117521) kabelmania27 válasza bpmcwap (#117516) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Ellenőrizd le, hogy az osztónál és a modemnél lévő F csatlakozók nincsenek-e kilazulva.

[ Szerkesztve ]

(#117522) Toth_Jani válasza AtHoS (#117520) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Mondjuk az MVM (villany) szolgáltató az érdekes és egyben példás, ha egyik nap délelőtt mobil alkalmazásban bediktálom az óraállást, akkor másnap délután ott a számla amit az alkalmazásból tényleg 10 másodpercen belül ki lehet fizetni.

(#117523) gduck válasza Toth_Jani (#117522) üzenetére


gduck
addikt

Mondjuk MVM (gáz) simán fizethető volt eddig webes felületről, most meg egy hét alatt vagy 20x próbáltam, másodlagos bankos azonosítás sikeres, majd állandóan "Authentikációs hiba". Szóval egy hete fizethetetlen. Szóval máshol se fenékig tejfel :(

"Hazai (Voda) pálya"
Mobil számlát ebben az évben még nem kaptam, tudnak a hibáról.
Vezetékes webes felületen lineárisan nő havonta a tartozásom összege. Még szerencse, hogy a számlán látszik, hogy nullán vagyok :U

[ Szerkesztve ]

(#117524) Yodafon válasza AtHoS (#117520) üzenetére


Yodafon
senior tag

de en semmit nem kaptam. Se arrol hogy elkeszult se masrol...

I'm gangsta!

(#117525) AtHoS válasza Yodafon (#117524) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az úgy mondjuk elég cumi. Fiókodban sem látod az aktuális számlát? Díjnetes voltál eddig vagy nem változott a számlázásod?

read-only mode on the forum

(#117526) Adams84 válasza Yodafon (#117524) üzenetére


Adams84
tag

Ha sikeresen átálltál Díjnetről MyVodafone-ra, akkor nincs egyéb teendőd, egyszercsak érkezni fog az e-mail értesítő (és a jelszót tartalmazó SMS) a Vodától, hogy elkészült a számla. :)
Úgy vettem észre, hogy eléggé nagy csúszások vannak most a számlázásban.
Pl. nekem minden hónap 7. napja a számlaforduló, a legutóbbi számlám kelte március 9., viszont csak március 21-én (tegnap!) érkezett meg a számla elkészültéről a mail és SMS. :DD Fizetési határidó: március 30.
Szóval türelem ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#117527) Yodafon válasza AtHoS (#117525) üzenetére


Yodafon
senior tag

A fiokban megvan a szamla. Csak email nem jott rola hogy lehet fizetni...
Dijnetes voltam eddig.

I'm gangsta!

(#117528) AtHoS válasza Yodafon (#117527) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor azért van nálad is "kis" csúszás, mert most közvetlenebb lett a kapcsolattartás az ügyféllel :DD

Fiókban írja a befizetési határidőt, arra a dátumra állíts be egy időzített utalást, aztán le vannak tojva :B

read-only mode on the forum

(#117529) MadMancs válasza Adams84 (#117526) üzenetére


MadMancs
veterán

Lakosságinál nem érkezik sms jelszó + email csatolmány. Csak sima sms és email hogy elkészült számla, ha épp olyan kedvük van. De általában nincs. 4 éve fizetem édesanyámét, my Voda fiókból tölthető le számla. Emlékeztető emailt viszont mindig küldenek fizetési határidő lejárta előtt pár nappal.

Üzleti csomagnál viszont valóban érkezik emailben + sms ben a zip kicsomagolásához szükséges jelszó. Ebben az esetben viszont nem érhető el pdf my Voda fiókban. (Business OfficeNet 350 van nekem innen tudom).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117530) Adams84 válasza MadMancs (#117529) üzenetére


Adams84
tag

Lakosságinak is jön e-mail csatolmány és SMS jelszó, ha úgy van beállítva a számlázási mód.
Ahogy “kezo0”fórumtárs is megosztotta velünk nemrég: többfajta néven és több verzióban fut a Vodánál a vezetékes szolgáltatások elektronikus számlázása. [link]
:D :D
Én pl. így kapom: [kép]
Ezek szerint van, amikor számla csatolmányt + SMS-ben jelszót is kap az előfizető, és van, amikor csak egy sima értesítő SMS-t és e-mailt küldenek. :)
Biztos van benne valamilyen logika, de ezt csak a Vodafone tudná megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#117531) #82860288 válasza Adams84 (#117530) üzenetére


#82860288
törölt tag

Nálam ez ebben a hónapban kimaradt. Se email, se sms nem jött arról, hogy van számlám.

(#117532) Adams84 válasza #82860288 (#117531) üzenetére


Adams84
tag

Elképzelhető, hogy még csak ezután fog jönni az értesítés.
Nekem pl. már március 9-én elkészült a számlám a letölthető PDF alapján, de a számlaértesítő (+jelszó) csak tegnap jött meg mail-ben és SMS-ben … Ez pedig jelentős csúszásokra utalna Voda részéről…

[ Szerkesztve ]

(#117533) 8


8
senior tag

Mikor adatforgalmazás van, akkor ilyen mákos a kép, random csíkok jelennek meg, minél nagyobb az adatforgalom, annál jobban. Ha nincs adatforgalom, akkor jó a kép.

CH7465VF wifi modem van.
TV előfizetés nincs, csak internet, de ennek ellenére van 22 analóg csatorna azokon jelentkezik ez a hiba.

A falból kijövő kábelen van egy kettes elosztó, egyik vége a modembe megy, másik a tévébe (voda szerelő általi bekötés).

Lehet ezen valahogy segíteni?
Zajszűrő vagy ilyesmi megoldaná? Ha igen, milyen és hova tegyem, melyik kábelre, melyik csatlakozáshoz?

köszi :R

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#117534) kabelmania27 válasza 8 (#117533) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Osztó tv kimenetére tegyél hpf szűrőt.
Következő hsz-ba írd meg a modem jelszint értékeket.

(#117535) SFU válasza SFU (#117460) üzenetére


SFU
tag

Sziasztok!

Tegnap kint volt a szerelő, megmérte a hálózatot és modemet cserélt, mondván, hogy úgy 1-1,5 év múlva újra jön, eddig bírják ezek, aztán kuka. (hát elég biztató, az előző UPC-s modemet agyon kellett verni szívlapáttal, mielőtt elvitték :)))
Minden ok, volt TV és NET is.
Hazaértem, mondom visszateszem a modemet a helyére, de ehhez a NET kábelt, ami a routerembe megy, ki kellett húznom: eredmény: nincs NET, van TV. :D telefon az ügyfélszolinak: olyannyira lehalt a NET ettől, hogy a csomagot is elfelejtette, újra fel kellett venni távolról a modemre, félóra után: van NET, nincs TV. :DDDD
Újra telefon - este 21 óra - nem akarom részletezni, végül van TV, van NET, majd 23 óra után: elmegy a NET!!! 3 percre csak szerencsére. Reggel bekapcsolom a TV-t: adjak meg IP címet az induláshoz......... :DDDDDDDDDDDDD
Szerintem egy hetet adok Nekik, hogy összeszedjék magukat, aztán nem érdekel, hogy van még hűségidő, meg 22 éve ez a NET és TV (volt UPC) van a lakásban, rendelek egy Trékomot optikán, a mobil előfizetéssekkel együtt, 2/3 áron, ezt meg felgyújtom.

Bocs a hosszú monológért, de hogy ennyire nem szolgáltatnak ezek semmit jó pénzért, az már kiütötte a közfalat Nálam. :(((

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#117536) kabelmania27 válasza SFU (#117535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem és box áramtalanítás után nem javul a helyzet?
Ha a tévében van mpeg4 dvb-c tuner és CI+ modulfogadó kérhetsz a box helyett kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#117537) MadMancs válasza Adams84 (#117530) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez jó, mikor így akartam kérni (még a sima lakosságinál) 2 ügyintéző is azt mondta nem lehet :DD Na mindegy, ezek szerint képlékeny dolog. :R

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117538) kezo0 válasza SFU (#117535) üzenetére


kezo0
addikt

Csak egy apróság, mert szakmai topik: a net angol szó, jelentése háló, hálózat. Nem rövidítés, nem mozaikszó, tehát nem kell csupa nagybetűvel írni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#117539) SFU válasza kezo0 (#117538) üzenetére


SFU
tag

Teljes mértékben igazad van, legközelebb figyelek rá. Bár itt szerintem helytállóbb a nyet, ami meg orosz, és jobban illik a helyzethez/re. :D

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#117540) ates2


ates2
senior tag

Elvileg HD plus tv csomagom van, de látom hiányzik pár HD csatorna,jött mail,hogy bekapcsolták a szolgáltatást,gondolom erre gondoltak,mert a net 1000-es és az is maradt.

Hívhatom őket fel ? :W

box frissitése meg áramatalanitás nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#117541) cocka válasza ates2 (#117540) üzenetére


cocka
veterán

Már megint jött frissítés?

(#117542) cof válasza ates2 (#117540) üzenetére


cof
veterán

Ha abszolút nem találod akkor ott más gond is van. Akkor is be kell jönnie az összes csatornának ha nincs rá előfizetésed, csak kiírja hogy kódolt.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117543) ates2 válasza cof (#117542) üzenetére


ates2
senior tag

Azt írja nem előfizetett...

(#117544) ates2 válasza cocka (#117541) üzenetére


ates2
senior tag

Nem úgy,hanem én kerestettem vele,nem vodafone boxom van,hanem még régebbi.

(#117545) kezo0 válasza ates2 (#117540) üzenetére


kezo0
addikt

Tegnap egy csomó embernek jött mail, hogy „bekapcsolták náluk a szolgáltatást”, de a legtöbbjüknek fogalma sincs, hogy miről van szó, mert nem rendeltek semmi újat ill. nem kezdeményezték a meglévő szolgáltatásaik változtatását.
Valami tévesen kiküldött kör-email lehetett ez.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#117546) #82860288 válasza kezo0 (#117545) üzenetére


#82860288
törölt tag

Volt már ilyen régebben is, nem is egyszer.

(#117547) Adams84 válasza ates2 (#117544) üzenetére


Adams84
tag

Eddig bejöttek ezek a csatornák? (A számlákból kiderül, hogy pontosan milyen csomagod van…)

[ Szerkesztve ]

(#117548) ates2 válasza Adams84 (#117547) üzenetére


ates2
senior tag

TV HD PLUS van.

Na megoldottam,szóval amik "nem előfizetett" ként vannak a listába azok a régi SD-k.
Gondolom,hogy azok egyáltalán ne jöjjenek be csak a HD-k és így oldották meg :)

Csak mikor felhozom,hogy "minden csatorna" ott ezek is ott vannak és bekavartak :W

[ Szerkesztve ]

(#117549) cof válasza ates2 (#117548) üzenetére


cof
veterán

Mondjuk elég szomorú, hogy még 2022-ben is külön fizetni kell a HD csatornákért...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117550) ates2 válasza cof (#117549) üzenetére


ates2
senior tag

hát ez van....rossz országban élünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.