Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118551) kabelmania27 válasza Vynx (#118546) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Áramtalanítsd a modemet és nézd meg, hogy visszajönnek-e a hiányzó csatornák.
Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#118552) kabelmania27 válasza Kami11 (#118548) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem áramtalanítás után írd meg, hogy milyenek a modem jelszint értékek.

[ Szerkesztve ]

(#118553) Vynx válasza kabelmania27 (#118551) üzenetére


Vynx
tag

Már meg volt, de semmi változás.

(#118554) kabelmania27 válasza Vynx (#118553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod az értékeket megtudjuk írni, hogy elfogadhatók-e az értékek.

(#118555) gduck válasza pjen (#118542) üzenetére


gduck
addikt

Optika jó lenne, de nálunk még a hálózat fejlesztést se csinálják az 1000-es nethez. Na mondjuk abban igazad van, hogy speciel nekem se hiányzik a gyorsabb net ;)

(#118556) pjen válasza gduck (#118555) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem értem mi bajod az analóggal?

(#118557) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Most váltottam 3-4 hete csomagot, megjött a számla pár napja, ami pont ilyen fele régi fele új, ezért ránéznék, mielőtt befizetem. Kb. 3-5 nap alatt 7-8x nyomtam meg, hogy le akarom tölteni a PDF-et, és mindig azt írja, hogy 1-2 nap múlva. 9. vagy 11. a határidő rá. Kíváncsi vagyok, hogy egyáltalán meg tudom-e addig nézni, és, ha igen, akkor mikor.
Már rég befizettem volna. Ha akkor rá tudok nézni, amikor először észrevettem, hogy megjelent befizetendőként, akkor ott helyben és akkor be is fizettem volna. Nem értem, hogy ez miért jó nekik? Több oldallátogatás? Hátha kifuttat az e-pack határidőből és akkor + egy ezres nekik? Vagy mi a k. a. ért nincs ott azonnal a PDF?

(#118558) Vynx válasza kabelmania27 (#118554) üzenetére


Vynx
tag

Letöltés1: [kép] Letöltés2: [kép]
Feltöltés1: [kép] Feltöltés2: [kép]

(#118559) kabelmania27 válasza Vynx (#118558) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak.
Nézd meg, hogy az osztónál és a modemnél lévő F csatlakozók nem lazultak-e ki.

(#118560) Kami11 válasza kabelmania27 (#118552) üzenetére


Kami11
őstag

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#118561) cocka válasza [CS]Blade2 (#118557) üzenetére


cocka
veterán

Ezt még szeretnénk tudni egy páran.

(#118562) kezo0


kezo0
addikt

Új EPG-felületet kapott a jó öreg Cisco HD DVR box.
Megszűnt az átlátszósága: ha aktiválod a Guide gombbal, onnan kezdve nem látható a háttérben az éppen addig nézett tv-csatorna, sőt, a csatorna hangja is elhallgat. Ez már tényleg csak százötven-valahány órát görgethető előre, ahogy korábban ígérték, tehát vasárnap este nem lehet megnézni, mi lesz a műsor jövő vasárnap nap közben… A „felbontása” nem állítható, vagyis nem tudod szabályozni már, hogy egy képernyőnyi felületen mennyi (hány percnyi) műsor látszódjon. A jobbra/balra nyilakkal szigorúan félórás időközökkel lehet előre-hátra léptetni benne (tehát ha 6 órát akarsz előre lépni, akkor 12-szer kell a jobbra nyilat megnyomni, függetlenül attól, hogy milyen hosszúságú műsorokon lépdelsz át közben). Hirtelen ezek tüntek fel, amíg anyámnál pár felvételt programoztam be a jövő hétre.

Szóval komoly munkát fektettek bele, hogy szarabb legyen, mint eddig. És sikerült! :(((

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118563) cocka válasza kezo0 (#118562) üzenetére


cocka
veterán

Észrevettem. Kalap szar lett az egész. A bal alsó sarokból azt a részletes menüt is eltüntették.

(#118564) elodman


elodman
aktív tag

Üdv.

Régebbi (Ubee) modem lecserélhető a Voda-nál, lehetőleg jól konfigurálhatóra?

Szeretném a Wifi-t korlátozni, alig használom.

Thanx és üdv.

(#118565) pjen válasza elodman (#118564) üzenetére


pjen
félisten

Modemet a szolgáltató ad.

(#118566) elodman válasza pjen (#118565) üzenetére


elodman
aktív tag

igen ezt kérdeztem.

Szóval lecserélik a régebben adott modemet ezek szerint.
Vajon melyik modemük jól konfigurálható, melyiket érdemes kérni tőlük?

(#118567) pjen válasza elodman (#118566) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem, nincs olyan, hogy kérni. Ők adják az előfizudhoz valót.

(#118568) MadMancs válasza elodman (#118566) üzenetére


MadMancs
veterán

Lecserélik de választási lehetőség nincs 500mbit/s és alatta fekete CBN kapsz, 1gbps csomaghoz szürke Arrist, üzletihez pedig Hitront. Egyik se konfigurálható jobban mint az UBEE. Ezek igazából kábelmodemek, valamennyi router funkcióval. Ha te akarsz mindent testre szabni akkor UBEE mehet modem módba és egy saját routerrel kezelhetsz mindent (a router tudásának mértékéig).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118569) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Van egy Xiaomi Redmi Note 10 Pro telóm, meg 2 darab kihajthatós buta teló, 1 Samsung, 1 Bea-fon.
Az mitől van, hogy amikor a Xiaomival hívom valamelyik kihajthatóst "a hívott szám nem elérhető" szöveget mondja, 2. Hívásra foglaltat jelez, harmadjára tudom csak elérni.
Azért jutott eszembe a Vodafone, mert az egyik buta telóba már Sim kártya is cserélve lett, ugyanaz a hiba :R
Egyébként ha a butateló valamelyikéről hívnak akkor sem tudnak elérni.
Mind a három telefon kártyás, nem előfizetéses.

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#118570) kabelmania27 válasza Kami11 (#118560) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak. Nézd meg, hogy a modemnél és az osztóknál nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
A korábbi hsz-ban leírt osztókkal van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#118571) elodman válasza MadMancs (#118568) üzenetére


elodman
aktív tag

MadMancs, Danke sehr!!!!

(#118572) Vynx válasza kabelmania27 (#118559) üzenetére


Vynx
tag

Tegnap este még hosszabb ideig próbálgattam router üzemmódban a Connect Boxot és úgy néz ki így jól működik. Valamiért modem módban ezzel az új firmware-rel a TP-Link Archer AX20 AX1800 routerem dobálja a kapcsolatot. A TP-Linkben kikapcsoltam a tűzfalat, az internet kapcsolatot Autoról->1000Mbps Full Duplex-re állítottam de ezek sem segítettek. A MAC cím klónozást még nem próbáltam ki. Az a baj, hogy így a DDNS-t nem tudom használni. A Connect Box felületén azt is észrevettem, hogy router módban is IPv4 címet kap a box, az IPv6 DS-Lite-ot letiltották ezek szerint:

[ Szerkesztve ]

(#118573) Kami11 válasza kabelmania27 (#118570) üzenetére


Kami11
őstag

Hogy te miket meg nem találsz a fórumban?! :DD :C
Igen, azóta is így van szerelve minden, bár a tv már azóta nem üzemel, mehetne a koax egyből a modembe is, kérdés, hogy javulna e a dolog, mert a jelszinttel nincs baj, bár így megszüntetnék egy felesleges osztást.
A csatlakozókat megnéztem, minden ok, nincs kilazulva, bár szerintem nem ez lehet(ett) a gond, mert most nincs hiba.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#118574) Raidon


Raidon
őstag

Sziasztok! Valaki van még úgy rajtam kívül, hogy rendelt online szolgáltatást készülékkel ami nem úgy sikerült ahogyan rendelte? Mert kb tavalyi év szeptember vége óta nem sikerült törölniük egy rendelést. Készüléket sem tudok igényelni addig amíg nem törlik. A havi díjamban viszont fizetem a készülék törlesztő részletét... Semmi információt nem tudok telefonban vagy nem érek el senki, vagy pedig annyit mondanak dolgoznak rajta... 8 hónapja...
Fogyasztó védelem megvolt megbüntették őket összesen majdnem 600.000 FT-al.
Eredménye nincs nem válaszoltak sem a fogyasztó védelemnek sem pedig nekem az online megkeresésre.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

"A háború első szabálya (...): soha ne teljesítsd az ellenség vágyát!" George R. R. Martin

(#118575) kabelmania27 válasza Kami11 (#118573) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üres kimenet problémát okozhat ezért szüntesd meg az osztást, vagy az osztóba menő kábelt kösd a modemre vagy az osztó helyére tegyél F toldót.

(#118576) kabelmania27 válasza Vynx (#118572) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmód csak kikapcsolt ipv6-al érhető el.
Esetleg próbáld meg a routert gyári állapotra visszaállítani hátha stabilabb lesz.
ITT vagy ITT vagy ITT kérdezd meg, hátha javasolnak speciális beállítást. Úgy sem javul a helyzet ha mindkét eszközt kikapcsolod utána bekapcsolod a modemet aztán a routert?

(#118577) Vynx válasza kabelmania27 (#118576) üzenetére


Vynx
tag

Megnézem majd a gyári állapotot, de szerintem úgy sem lesz jó, nem volt beállítva semmi olyan dolog amiért ezt kellene csinálnia. Nem javul úgy sem a helyzet, ha kikapcsolom, majd bekapcsolom mindkettőt, nem lett állítva már vagy 1 éve egyik eszköz sem, minden jó volt, azóta csinálja ezt amióta frissült a CB szoftvere.

[ Szerkesztve ]

(#118578) kabelmania27 válasza Vynx (#118577) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A korábbi hsz-ban leírt osztó van még bekötve?

(#118579) Vynx válasza kabelmania27 (#118578) üzenetére


Vynx
tag

Igen az a kék.

(#118580) kabelmania27 válasza Vynx (#118579) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gondolom az osztó bekötése sem változott. Akkor is szakad a kapcsolat ha a routert kiiktatva vezetéken csatlakozik a gép a modemre?

(#118581) Vynx válasza kabelmania27 (#118580) üzenetére


Vynx
tag

Így van semmi sem változott. Most router üzemmódban használom a CB-t, a TP-Link nincs használva, így jó, nincs szakadás. Igazából csak akkor szakadt a net, ha ment a torrent, lehet azt nem bírja valamiért a TP-Link a kapcsolatokat korlátoztam, de úgy sem lett jó, de hát azelőtt akkor miért nem volt ezzel gondom? Lehet nekem is 15 letöltési és 4 feltöltési csatornám volt, mint Kami11-nek és felemelték 19-re és 6-re és ettől már fekszik a TP-Link?

[ Szerkesztve ]

(#118582) kabelmania27 válasza Vynx (#118581) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A kimenő titkosítást állítsd eröltetve-re és korlátozd a feltöltési sebességet, ha úgy nem javul akkor a letöltésit.
Több csatornával stabilabbnak kellene lennie a kapcsolatnak. Ritkán előfordul, hogy az adott routerrel kevésbé stabil a modem, ha jól emlékszem ezt a tipust többen használják itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#118583) 3newborn válasza Jadro (#118532) üzenetére


3newborn
csendes tag

Ha ASUS routered van akkor megér egy NVRAM törlést is sokat szokott segíteni.

(#118584) Kami11 válasza kabelmania27 (#118575) üzenetére


Kami11
őstag

Szerintem megszüntetem az osztást, az a legtisztább megoldás, tv. úgysem lesz már rákötve.
Köszönöm a segítséget. :R

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#118585) makoss válasza makoss (#118569) üzenetére


makoss
addikt

erre valaki?

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#118586) Jadro válasza 3newborn (#118583) üzenetére


Jadro
veterán

Még nincs meg sz Asus router, de már úton van. Ez az NVRAM törlés dolog számomra nem ismert, de mindjárt megguglizom. Köszönöm a tippet!

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#118587) Intruder2k5 válasza Jadro (#118586) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

NVRAM törlés = reset

(#118588) Gubek-Einste válasza makoss (#118569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a kábeles szolgáltatások topikja, a mobilos itt van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#118589) cigam


cigam
félisten

Normális ez a rengeteg per/post rss error?

Csak most tűnt fel, hogy milyen lassú a NET :

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#118590) kabelmania27 válasza cigam (#118589) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Másnál is előfordul hasonló arány, szerencsére a javítható sokkal több mint a javíthatatlan, ettől még lehetne jobb a letöltési sebesség.
Milyenek a feltöltési értékek?
Modem újraindítás után sem javul a letöltés?

[ Szerkesztve ]

(#118591) gduck válasza pjen (#118556) üzenetére


gduck
addikt

Pedig világosan leírtam már többször is: FELESLEGESEN FOGLALJA A FREKVENCIÁKAT, ERGO GÁTOLJA A FEJLESZTÉSEKET! A korszerűbb, gyorsabb hálózat, új szolgáltatások előnyei nem csak a net sebességében jelentkeznek! ;)

(#118592) pjen válasza gduck (#118591) üzenetére


pjen
félisten

Ezt értem és nem is vitatom. Itt inkább az a kérdés, hogy akarja e ezt a rendszert fejleszteni a Voda, vagy neki megfelel és minimális befektetéssel maximális hasznot akar. Ha igazán fejleszteni akarna akkor fokozatosan optikára váltana.

(#118593) NoOne1976 válasza pjen (#118592) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy az irány látható. Mindent megszüntettek, ami számukra pénzbe került (infrastruktúrát igényelt) és a felhasználó ingyen kapta (pl. wi-free, e-mail). Ez a költségcsökkentés a profitmaximalizálás egyik megoldása. (Ha bevételi oldalt nem tudod javítani, akkor faragj a költségeken.)
Mióta átvették a Upct, mit kaptunk, miben fejlődtek? Még a számlázást se voltak képesek integrálni, arról nem is beszélve, hogy egy távközlési cégnek gondot jelent 2022-ben egy mobil app és azon keresztüli bankkártyás befizetés? Vagy ott van a beharangozott sd/hd párhuzamosság megszüntetése. Ja igen, azoknál a csatornáknál, amik eleve benne voltak a csomagban. Hogy azután újabb párhuzamosságot generáljanak újabb hd adókkal, mert az új csomagért plusz penzt lehet kérni.

Más. Kinek mi a tapasztalata az utóbbi időben az alkudozással kapcsolatban? Mennyire működik még a korábbi upcs gyakorlat?

[ Szerkesztve ]

(#118594) asdf_ válasza NoOne1976 (#118593) üzenetére


asdf_
veterán

A wi-free az UPC-s cucc, nem használhatták tovább (meg 2020-21-ben, amikor kb. minden csomaghoz értelmes mennyiségű net jár, meg amikor ingyen eu roaming van, az gyakorlatilag értelmét is vesztette, eljárt felette az idő, szükségtelenné vált, egy marginális réteg miatt meg fölösleges volt utódot is keresni -ha van egyáltalán-). A *@upcmail.hu emailek detto, a upc a upc-é, nem lehet továbbvinni. Ott a kivezetéssel volt nagy gond, mert eleve úgy kellett volna csinálni, hogy minimum 1 év kivezetéssel (ahol kifele már új domainnel megy ki a levél segítendő az átszokást), amire még fél év türelmi idő jön autoforwarddal, az új ügyfeleknek meg már eleve nem adni emailcímet, ez a seggükből előhúzták, hogy 3 hónap múlva lekapcs, ez viccnek jó, de értelmes ember ilyet nem csinál (bár értelmes ember a szolgáltatói emailcímet sem használja soha semmire, csak bekonfigurálja, hogy befele jöjjön, ha számlatartozás vagy karbantartás van, akkor tudjon róla).

(#118595) woodworm válasza pjen (#118592) üzenetére


woodworm
veterán

Kicsit unalmas már a lassan egy hete tartó picsogás. Én értem, hogy fájdalmas lehet néhány előfizetőnek az analóg csatornák megszüntetése, de saját bevallásod szerint nem vagy érintett, mert van párhuzamos digi előfizetésed.

A hiányzó fejlesztések hiányáról pedig annyit, ha már várod a sült galambot és nem vagy hajlandó tájékozódni, hogy a jelen szálat indító egyik értesítés az 1-es terület néhány települését érinti. Minő véletlen, ugyanehhez a fejállomáshoz tartozó budapesti kerületekben pedig hálózatátépítési munkálatok folynak a hónap folyamán.

(#118596) cigam válasza kabelmania27 (#118590) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Az újraindítás segített.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#118597) kabelmania27 válasza cigam (#118596) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Ellenőrizd le, hogy az osztóknál és a modemnél nem lazultak-e ki az F csatlakozók. Milyenek a feltöltési értékek?

[ Szerkesztve ]

(#118598) cof


cof
veterán

Nem tudom volt-e már. DOCSIS 4.0 demo teszt az USA-ban. [link]

Az amerikai internetszolgáltató éles körülmények között tartott bemutatót 10G-s (azaz 10 gigabit/szekundum sebességre törekvő) hálózati technológiáiról, aminek során 8 Gbps-nél nagyobb letöltési, és 5 Gbps-nél gyorsabb feltöltési sebességet sikerült elérniük...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118599) pjen válasza woodworm (#118595) üzenetére


pjen
félisten

Nem én kezdem, csak leírtam a véleményem, mint ahogy Te is. Ja ha nem tetszik simán odébb görgethetsz.Intruder2k5 Fórumtársnak se teszik igazán, például.

(#118600) asdf_ válasza pjen (#118599) üzenetére


asdf_
veterán

Nem én kezdem, csak leírtam a véleményem, mint ahogy Te is. Ja ha nem tetszik simán odébb görgethetsz.Intruder2k5 Fórumtársnak se teszik igazán, például.

Igen, de hosszú hónapok óta toljátok már. Több hónapig nem olvastam ezt a topikot, most megint visszatértem, és még mindig itt tartunk, hogy azt kell olvasnom, hogy pjen az analóg után sír, a fos epg miatt sír, a stb szükségessége után sír, meg mittudomén (random előkapott szarok, nem biztos, hogy midndegyik te voltál), engedd már el, mert eszméletlen unalmas folyamatosan és visszatérően ezt olvasni. Ha milliószor leírod, akkor sem marad meg az analóg, akkor sem tartják lélegeztetőgépen a 10+ éves stb-ket, akkor is kelleni fog az UTP és akkor is egy halom fos lesz az stb, és akkor is korlátozni fofgják, hogy mit lehet felvenni meg visszanézni, meg a szokásos. Mocskosul unalmas már.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.