Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118351) hypno skate


hypno skate
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy még hány hónapig tart mire megoldják, hogy az adott hónap 20-án elkészült számla PDF-ben megtekinthető és letölthető legyen, és 25-én még ne azt írja ki, hogy fáradjak vissza 1-2 nap múlva.

Az UPC se volt egy csúcs, de amit a voda művel az hozzájuk képest gödör a völgyben.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#118352) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni azoktól, akik már szívtak az androidos VTV appal és végül sikerült megoldást találniuk.
Elnézést előre is, ha kicsit hosszú lesz, igyekszem minden körülményt leírni, ami számíthat.
6/128 -as android 8.1 -et futtató Samsung Note 9 -em mellé kb. 2 hónapja vettem egy 8/512 -es változatot, amin (sajnos) már 10 -es droid volt.
Akkor Smart Switch -el átköltöztem és minden felajánlott restore funkció is lefutott.
Minden működött is tökéletesen pár nappal ezelőttig, amikor is elkövettem azt a hibát, hogy feltelepítettem a régi készülékemen használt (XDA -s) témát az újra, amit az egy újraindulásai és masszív bootloop -al hálált meg. :(
Mivel nem sikerült életet lehelni bele, recowery -ből ismét kapott egy FR -t és újból ott voltam, mint 2 hónapja, amikor megvettem.
Így hát azt tettem, mint 2 hónapja is: ismét SmartSwich és megint "átköltöztettem" a régi készüléket.
Furcsa módon viszont most valami mégsem tökéletes:
Az RTL Most és a Netflix bejelentkezés után tökéletesen működik, de a VTV app nem játsza le a műsorokat. 1803 hibát ír ki, és javasolja, hogy próbáljam újra később. (Természetesen később sem megy ...) :(
Ha lekérem benne a rendszer információt, akkor azt írja a DRM státusz résznél, hogy nincs rendben.
Gyorsítótár törlés és app újra telepítést már csináltam, de nem segít.
Az FR előttig jó volt, tökéletesen működött.
(És más DRM használó appok most is gyönyörűen streamelnek.)
Van valakinek valami jó ötlete?
Előre is köszönöm szépen a segítséget!

Üdv.: Laci

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118353) crok válasza glaci (#118352) üzenetére


crok
nagyúr

Lehet eldoba a certeket vagy még nem húzott le Widevine L1-et. Beállítások -> Jelszavak és biztonság -> Feloldás ujjlenyomattal -> Fizetés ujjlenyomattal - Widevine L1 - ilyen menüpontod van? Kéne legyen. Ha igen akkor kérj egy új certet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#118354) glaci válasza crok (#118353) üzenetére


glaci
őstag

Szia!

Köszi, hogy írtál!
Sajnos ilyen menüszerkezet nincsen a mobilomon. A beállításokban egyáltalán nem találok widevine -t.
Viszont a Netflix szerint:
Widevine: L1
Verzió: 15.0.0
Egyébként hogy kellene ilyen új certet kérni?

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118355) glaci válasza crok (#118353) üzenetére


glaci
őstag

Közben találtam olyat, hogy Beállítások - Biometrikus azon. és biztonság - Egyéb biztonsági beállítások - Biztons. tanúsítványok megtek. Itt van olyan, hogy Rendszer és Felhasználó. A felhasználó üres, a rendszerben van sok, amik mellett van kapcsoló, mintha le lehetne tiltani, de az összes aktív és Widevine nincsen közötte. Van egy másik "F.használói tanúsítványok" menüpont de ott csak a FindMyMobile van. Végül van egy Hitelesítő adatok törlése (Összes tanúsítvány törlése), de nem tudom, azt jó ötlet-e piszkálni.

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118356) crok válasza glaci (#118354) üzenetére


crok
nagyúr

Abban a menüben lenne egy darab letöltés címkéjű gomb (kiv. persze ha pl. letiltogattál dolgokat (debloat) és az a része a rendszernek nem működik emiatt). A másik menü amit nézel az teljesen másra való.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#118357) glaci válasza crok (#118356) üzenetére


glaci
őstag

Nálam nincs olyan.
Egyébként nincs letiltva semmi. Egyedül a Telekom Mobil vásárlás app elől vettem ki a pipát, amikor indultam 0 -ról, hogy az nem kell.

Megnéztem a régi 8.1 -es készülékemen ugyanezt a menüpontot. Ott sincs letöltés és widevine sem.
Azon viszont megy a VTV app.
(Meg ugye FR -ig ezen is ment. Sőt, az RTL Most és a Netflix most is működik. Nem értem én ezt ...)

Szerk.:
Megy az ujjlenyomatos azonosítás is rajta.
OTP alkalmazást is azzal nyitom.
Meg az NFC -s Simple fizetést is azzal használom.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118358) rgeorge válasza tomp (#118324) üzenetére


rgeorge
addikt

Akkor a Cisco boxon is ezért állt le a felvétel 48 percnél?

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#118359) vigyory71 válasza ztsoft (#118309) üzenetére


vigyory71
tag

Titkosított DNS szerver mint olyan nem igazán létezik. A DNS szerver biztonságos forgalma már más kérdés, de ezt alapvetően két részre kell bontani.
1. a kliensedtől a nála beállított úgynevezett preferred DNS szerver felé menő forgalom
2. a prefferred DNS szerver mint rekurzív DSN szerver és a keresett host névhez tartozó authoritatív DSN bejegyzést birtokló szerver közötti forgalom.
A kettő között lényeges különbség van, és másképp is működik ezeknek a forgalmaknak a titkosságát, megbízhatóságát garantáló védelmek.

Az első esetben a kliens és a rekurzív DNS szerver között úgynevezett Encrypted DNS forgalmat a korszerű infrastruktúrákban a DoT (DNS over TLS) és a DoH (DNS over HTTPS) megoldások adják, ilyet tud pl. Windows kliensként a Firefox. Itt a Firefox a titkosított DNS kérést a saját DNS szerverük felé küldi, egy sima HTTPS (TCP/443) porton keresztül (vagyis megkerüli az operációs rendszerben beállított úgynevezett preferred DNS-t). A DoT-nél a TCP/853-as porton keresztül működik, ezt kevésbé preferálják érthető módon. (elsősorban a nem standart port beállítások miatt)

A 2. pontban felsorolt rekurzív DNS szerver és Authoritatív DSN szerver közötti forgalom a DNSSEC névre hallgató szolgáltatás oldja meg, ez már viszonylag jobban elterjedt. Ma már szinte minden tárhely szolgáltató képes rá, hogy nyújtsa mint szolgáltatást (náluk, és a reistrator-oknál is kell jelezni, ha ilyet kér valaki), de azért nem olyan egyszerű az üzemeltetése, lényegesen több macerával jár (certificatek karbantartása stb.), és ez az oka, hogy még azért mindig óvatosabban bánnak vele, pedig nagyon hasznos. Ja, és ez is a TCP/53-as porton mocorog, nem a hagyományos UDP/53-on.

Azért kezdtem úgy, hogy titkosított DNS szerver nem igazán létezik, mert itt sem a DNS szerver van titkosítva, hanem a szerverek közti forgalom lett biztonságossá téve. De ez a DNSSEC tényleg csak a szerver-szerver kommunikációra vonatkozik, a kliens-szerver kommunikációban a DoH és a DoT az ami megoldásként kiegészíti ezt.

(#118360) HellGreg válasza nicu71 (#118086) üzenetére


HellGreg
őstag

Most már én is egy hónapja várok, és még mindig nincs set top boxom, és nincsenek visszaaktiválva a tévesen letiltott csatornák. 3 munkaidőpont is rögzítve lett, az elsőn nem sikerült beüzemelni a boxot, a másik kettőre nem jött ki senki (még jó, hogy home officeban dolgozunk, különben ez se lenne olyan vicces). Most komolyan, mit csináljak már, hogy történjen valami? Most beküldtem egy online panaszt is, mert nincs kedvem újabb 20 percig zenét hallgatni az "átmeneti" :DDD leterheltség miatt. :W

Ezek is szép kilátások:
"Köszönjük megkeresésedet! Ügyintézőnk előreláthatólag 5 munkanapon belül (de legkésőbb 30 napon belül) felveszi veled a kapcsolatot telefonon vagy e-mailben."

[ Szerkesztve ]

(#118361) ztsoft válasza vigyory71 (#118359) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm a részletes ismertetést a témában (igaz, nekem ezzel nem mondtál újat, de másnak jól jöhet).

Én csak a képen látható szövegre reagáltam (ahogy írtam is, tudom, hogy magára a forgalomra vonatkozik a titkosítás).

Ha már szóba került a Firefox, nos, Linux alatt is elérhető az általad vázolt DoH, annyi különbséggel, hogy nem a saját DNS szerverük felé küldi, hanem a listából kiválasztható (vagy egyéni) felé.

Ha valakinek nagyon kell a "titkosított" DNS, akkor van választási lehetősége, egyre többen adják (még ingyen is) a szolgáltatást.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#118362) blakey válasza ztsoft (#118361) üzenetére


blakey
titán

Meg ugye vannak routerek, ahol ez működik is, nálam routeren van beállítva a DoT.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#118363) tomp válasza kezo0 (#118346) üzenetére


tomp
félisten

A poén: ha megadom a 8-as programhelyet akkor közli a TV, hogy ott nincs semmi!
Újrakereséssel is változatlan.
Vodának sikerült ezt is elcsesznie. :DD
Mondjuk nem mintha nagy baj lenne nekem. Csak ugye ezzel nem mennek szembe az NMHH törvénnyel?
Kötbér óta a számlát sem tudom megnézni...

___Más!
Nem csak a hibajavítás csúszása miatt jár kötbér hanem a javítás megtörténtéről való tájékoztatás elmaradása miatt is! 24órán belül kell tájékoztatni az ügyfelet. Mivel engem 2hét elteltével tájékoztattak, hogy 2hete már jó így az 53ezres kötbérhez még fizetnek +11ezret. :))

(#118364) asdf_ válasza tomp (#118363) üzenetére


asdf_
veterán

Mondjuk nem mintha nagy baj lenne nekem. Csak ugye ezzel nem mennek szembe az NMHH törvénnyel?

Szerintem már írtuk sokszor, az alapértelmezett sorrendet írják elő. Az meg a józan paraszti ész szerint módosítható.

(#118365) tomp válasza asdf_ (#118364) üzenetére


tomp
félisten

Igen de itt az alapértelmezett sorrend módosult!
Beírom, hogy 1! Nincs csatorna. 2! Ott sincs semmi. 3! ott sincs! Az első csatorna a 10-es a Duna World-el!
Duna World-ön kívül minden más állami csatorna a lista legvégén van!

(#118366) kezo0 válasza tomp (#118363) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk azt még mindig nem jelezte rajtad kívül senki, hogy – túl az adás megszakadásán – a programhelyek is átrendeződtek-e bárki másnál.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118367) Intruder2k5 válasza tomp (#118365) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem saját eszközön nem felelnek a csatornák sorrendjéért, ugyebár eszközönként változó lehet a keresés módja is, pl. betehet előre analóg csatornákat, teljes automatikus keresés esetén, már ahol vannak. De nem tudom biztosra, csak így gondolom, illetve meglepődnék rajta, ha ez így számonkérhető lenne a szolgáltatón.

[ Szerkesztve ]

(#118368) ztsoft válasza blakey (#118362) üzenetére


ztsoft
őstag

Persze, csak ennyire már nem akartam ennyire belemenni (szerintem a szolgáltatói eszközök egy ideig nem is fogják támogatni).

Ha már saját router, akkor jöhet az OpenWrt is, ami szintén támogat egy pár megoldást rá, [link].

#118363 tomp

:C

Csak nehogy a végén az jöjjön ki, hogy a Vodafone többet fizet Neked vissza kötbér formájában, mint amit eddig fizettél Nekik. ;] :)

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#118369) cof válasza tomp (#118365) üzenetére


cof
veterán

Ott a környéken valami egyedi konfigot sikerült kiengedni gondolom azért is a _root a hálózati névben mert máshol a város van annak a helyén.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118370) tomp válasza kezo0 (#118366) üzenetére


tomp
félisten

Másnál eleve VodafoneHU-Budapest szerepel mint hálózati név. Nálam viszont VodafoneHU_root a kódolatlan csatornáknál és UPCHU_Budapest a kódolt csatornáknál.
VII kerület+UPC kártya párossal ilyen jól sikerült a vasárnapi leállás.
Most elővettem a szekrényből a régi TV-t. Kártya be, kábel bedug, keresés. Ugyan úgy az 562-es helyen van az M4!

Intruder2k5
Csatornakeresési mód: Digitális, UPC konfig! Mind2 TV-n gyárilag van UPC keresési mód azaz csak a kezdő frekit kell megadni és onnan letölti a csatornalistát.

[ Szerkesztve ]

(#118371) Intruder2k5 válasza tomp (#118370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én értelek, de ugye mivel saját eszköz, ezért ki vagy mi garantálja azt, hogy minden előfizető egyformán keres? Semmi! Ezért mondtam, hogy meglepődnék, ha saját eszköz esetén lenne ilyen kötelezettsége a szolgáltatónak. Ez csak arra az esetre vonatkozik, ha az ő eszközeit használja az előfizető.

(#118372) tomp válasza Intruder2k5 (#118371) üzenetére


tomp
félisten

Jelenleg a vodánál sajnos semmi sincs garantálva. A voda boxok is összevissza keresnek. Van aki IP-ről megy van aki DVB-ről.
TV-n a UPC konfiguráció garancia a szolgáltató által kínált sorrendre.
Amúgy a 3rádió csatorna a 3801, 3802 és 3803-as programhelyen van.
Nem tudom ezeknek hol kellene lenniük.

(#118373) kezo0 válasza tomp (#118372) üzenetére


kezo0
addikt

801, 802, 803 a három közszolgálati rádiócsatorna.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118374) tomp válasza kezo0 (#118373) üzenetére


tomp
félisten

Na megvan a bibi!
A közmédia csatornáinál amelyek új helyre mentek ott a hálózati azonosító 1537!
Pedig én 43104-et írtam be! Azon csatornák amelyek változatlan helyen vannak ott 43104-et ír ki!
pl Duna World 43104, M2, M4, Duna, M1 és a 3 rádiónál viszont 1537! :Y

(#118375) kezo0 válasza tomp (#118374) üzenetére


kezo0
addikt

Ööö… Eleve hogy lehet egyazon csatornakiosztáson belül két külön hálózati azonosító hozzárendelve a csatornák egyik és másik részéhez?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118376) glaci válasza crok (#118356) üzenetére


glaci
őstag

Crok:
Köszönöm szépen, hogy próbáltál segíteni
Sajnos még mindig nem sikerült megoldani.

Többiek:
Még mindig keresem a megoldást [erre] a problémára.
Esetleg nincs valakinek valami jó ötlete?

Előre is nagyon szépen köszönök minden segítséget!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118377) cocka válasza MadMancs (#118348) üzenetére


cocka
veterán

Nálam is csak kódolatlan, de a Technisat nem jegyez meg sorszámot. Kb. leszarja, hogy a szolgáltató melyik csatornahelyre sorolná be az adott csatornát.

(#118378) cof válasza glaci (#118376) üzenetére


cof
veterán

Rendes gyári FW-t tettél vissza rá USB kábelen PC-n? A recovery-ből nem úgy tűnik. A DRM info appot is megnézném mit ír, talán nincs HDCP támogatás.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118379) nicu71 válasza HellGreg (#118360) üzenetére


nicu71
addikt

Azt a mindenségit neki! Az online panaszokat nem hiszem hogy nagyon pattognának megválasszolni,de telefonon ütni kell őket.Én nem vagyok veszekedős tipus,de én utánajártam, ki a szerelő,felhívtam,panaszt tettem az ügyfélszolgálaton, hogy a szolgáltatás késik,tévesen lett kiszámlázva ,stb.Nem szabad rájuk hagyni sajnos ,mert totál elcseszett társaság,és amikor azt hiszed hogy sínen vannak a dolgok,még mindig képesek valami újat húzni.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#118380) tomp válasza kezo0 (#118375) üzenetére


tomp
félisten

Azt kérdezzük meg a vodafone szakembereitől...
További furcsaság: RTL Klub HD UPCHU_Budapest 256QAM. HBO2 HD VodafoneHU_Budapest 64QAM
Eddig minden csatorna 256QAM volt.

(#118381) kezo0 válasza tomp (#118380) üzenetére


kezo0
addikt

Az HBO2 HD és HBO3 HD nálam is 64QAM, több ilyet nem találtam, de nem mentem végig az összes csatornán.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118382) cocka válasza tomp (#118372) üzenetére


cocka
veterán

Nem ilyen egyszerű ez. Fixen kaptuk DVB-C-n, aztán hirtelen IPTV-re váltott. De ez így jobb, tehát nem fogok ezért telefonálni, hogy hát de így meg úgy. Ha visszaállnának DVB-C-re, akkor az nekünk megint csak költség.

a UPC konfiguráció garancia a szolgáltató által kínált sorrendre

Saját settopboxon (Technisat), nincs semmiféle konfiguráció. Frekikeresés van vagy teljes keresés. És hálózati azonosítót sem lehet megadni.

(#118383) cocka válasza tomp (#118380) üzenetére


cocka
veterán

A helyiek is 64 QAM-osak, és 6900 helyett 6000-et kell bitsebességnek (vagy minek) állítani.

És természetesen ezt is csak úgy tudtam meg, hogy itt a fórumon találtam valami ősrégi UPC-s csatornakiosztást, ahol történetesen ez a két adat is szerepelt.

A nagyjánál 256 QAM, 6900 az adat, ezért elég csak a frekit megadniuk, de aki ezzel a kettővel akarja a helyit keresni a megadott frekin, az nem fog találni semmit.

(#118384) cocka válasza glaci (#118376) üzenetére


cocka
veterán

MV1803-ra az a megoldás, hogy a vodkafon széttárja a karját és közli, hogy így jártál.

Rengeteg ember küzd ezzel a hibakóddal, de semmi érdemi válasz a jelentésére vonatkozóan. Esetleg ha képes lennél felvenni a kapcsolatot egy fejlesztővel és megkérdezni tőle, hogy mely esetekben lehet MV1803 hibakódot kapni, na talán az lenne a legpontosabb válasz. És nyilván segíthetne a probléma megoldásában is.

Hasonlóan fantasztikus hibakódot kaptam most PC-n: WT1806, de volt már WT1807 és WT1809 is.

(#118385) cocka


cocka
veterán

Amúgy valami nagy gebasz lehet a hálózattal, mert nekem a zölden villogó LINK felirat a modemen narancssárgán kezdett villogni. Állítólag a kapcsolat instabilitását jelzi.

Akkor ilyenek, hogy a most kódolatlan DocuBox DVB-C-n vibrál.

Kis demó, de csak 720p-ben igazán látványos. Az SD verziókban valahogy kevésbé lehet látni.

[link]

[link]

(#118386) gduck válasza glaci (#118376) üzenetére


gduck
addikt

Nekem root-olt telónál volt ilyen hibaüzenet. Miután "elrejtettem" a root-ot, egyből működött a VTV app.

[ Szerkesztve ]

(#118387) tomp válasza kezo0 (#118375) üzenetére


tomp
félisten

Ha átírom az azonosítót 1537-re akkor a TV közli, hogy érvénytelen. Pedig nem az mivel az állami csatornák a Duna World-ön kívül azzal mennek.
Ki érti ezt... :F

(#118388) vigyory71 válasza ztsoft (#118361) üzenetére


vigyory71
tag

ztsoft igazad van, bocsánat, most megnéztem, a Firefox most már Windows alatt is tud Cloudflare, NextDNS, vagy Custom DNS szervert is támogatni DoH beállítások alapján.

Közben ránéztem az én AX90-es TP-Link routeremre, és érdekes, hogy az viszont nem tud ilyet, legalábbis egyelőre nem találtam benne valamiféle Encrytpted DNS beállításra lehetőséget. blakey kollega említette, hogy nála van ilyen a routerben, kíváncsi lettem rá, hogy TP-Link-ék tettek-e ilyet az AX-90-be, de úgy tűnik nem. Vagy csak én nem találtam meg még benne :DD

(#118389) Zsírkrétamen


Zsírkrétamen
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék saját routert használni, mert a gyári modembe elég kevés beállítási lehetőségem van. Gigás csomag és fekete modemem van.
Átfutottam az összefoglalóban lévő leírást, viszont én nem találom azt a menüpontot, ahol átkapcsolhatom a modemet bridge módba, vagy vak vagyok. Létezhet, hogy ezen a fekete modemen más beállítást kell keresnem? Érdemes amúgy frissíteni a modemet? (pénteken kötötték be, biztos nem a legfrisebb fw van rajta)
A másik, hogy még nem hívtam fel a 1270-et az ipv4 miatt, lehet hogy a modembe a menüpont csak ezután jelenik meg?

(#118390) glaci


glaci
őstag

Sziasztok!

Köszönöm, hogy próbáltok segíteni!

CoF #118378:
Rendes gyári Android recovery -ben (ami a bekapcsoláskor a fel gomb nyomva tartása mellett indul el) kapott egy wipe data / factory reset -et. Ezzel alap állapotba került, mint 2 hónappal ezelőtt, amikor megvettem.
Mindjárt készítek képernyő képe(ke)t. (Már néztem, én nem láttam rajta semmi hibát.)

cocka #118384:
Ha most próbálnám meg először beüzemelni, talán még nem is zavarna. Viszont így, hogy 2 hónapig nem volt semmi baja, az FR után meg nem működik, így most nagyon idegesít. Főleg, hogy a Netflix és az RTL Most meg tökéletes.

gduck #118386:
Az a baj, hogy én nem vagyok root -olva. (A knox meg a banki app miatt nem is lehetnék.) Viszont ha, ez segít és így is kivitelezhető, akkor én szívesen megpróbálom elrejteni. Mit csinálnak hozzá?

Még egyszer köszönöm mindenkinek aki próbál segíteni!
Mindjárt készotek képeket és megpróbálom feltölteni.
(Megpróbálom, mert még soha nem csináltam itt ilyet.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118391) kezo0 válasza Zsírkrétamen (#118389) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, kell az IPv4 a bridge módhoz, de azt az Arris HGW-t, amit a gigás csomaghoz adnak, csak az ügyfélszolgálat tudja bridge-be kapcsolni.
Szóval mindenképpen 1270!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118392) crok válasza glaci (#118390) üzenetére


crok
nagyúr

"Az a baj, hogy én nem vagyok root -olva. (A knox meg a banki app miatt nem is lehetnék.)" -- ha ez mind így van és nem piszkáltál semmit (bootloader zárt, gyári a ROM) akkor 100% hogy nincs root-olva (mondjuk Magisk-el) és nincs mit elrejteni.

Megj: Az Android TV-vel kiadott kínai dobozkák gyári ROM-jai meg 99.999% azért buknak, mert a Google Play Store szerint egyik se tanusított készülék (nincs licenszelve hogy gyárilag lehet rajta GApps alkalmazáscsomag és a rendszer sincs megpatjolva hogy úgy tűnjön hogy pl. egy Pixel (vagy akármilyen de tanusítvánnyal rendelkező) telefonnak nézze), SafetyNet-en se mennek át nyilván (legtöbbször még basicintegrity-n se) így még ha ugyan su ("root") nincs is rajta (de általában van..) akkor sem "megbízható" a Google szemszögéből -> így ezen alkalmazások általában nem is futnak, egy részük még csak nem is telepíthető Play-ből (root-ot, nyitott bootloader-t, SafetyNet-et, etc. ellenőrző app-ek mint pl. Revolut, Netflix, Telekom, VodafoneTV, etc..). Az a baj az ilyen dobozokkal, hogy a kernelükben nincs ramdisk így Magisk-et operálni rá nem egyszerű mutatvány, a recovery-jük kernelében sincs ramdisk hogy azt lehessen használni.. ez ilyen, olcsó húsnak ugye..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#118393) glaci válasza glaci (#118390) üzenetére


glaci
őstag

Sziasztok ismét!

Elkezdtem képernyő képeket készíteni (DRM Info, Netflix, RTL Most és VTV), de már csak 2 -t töltök fel. A VTV appról. Ugyanis már napok óta szívat. Azt sem tudom már, hogy hányszor raktam újra az utóbbi néhány napban. (Most épp nem egyébként, utoljára tegnap tettem ilyet.) Viszont, most egyszer csak hirtelen magától megjavult.

Nem tudom továbbra sem, hogy mi lehetett, de nagyon hajlok arra, hogy a hiba nem is az én készülékemben lehetett, hanem valahol a Vodánál. (Erre utal, hogy minden más DRM -es app jól üzemelt. Most meg ez is meggyógyult, pedig most épp nem is csináltam vele semmit. Gondolom a Voda szempontjából épp rosszkor csináltam az FR -t ...)

Eddig ilyen volt:

Most pedig ilyen lett:

No de félre ne értsetek. Nem panaszkodok, örülök!
(De azért mégis csak érthetetlen ez az egész ...)

Még egyszer köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Szerk.:
crok #118392:

Semmi nem volt piszkálva. Megöregedtem, az ilyesmiről már leszoktam.
De látod: egyszer csak varázsütésre rendbe jött.
Van egyébként egy régebbi droidos TV boxom. RTL most megy rajta, Netflix is megeszi. (Widevine L3 és SD, de megy.) Ellenben a VTV app szerint rootolva van. (Root checker szerint meg nem ...) Próbáltam még régebben rejteni a semmit, de minden kiröhögött, hogy nincs mit. (Meg SU hiányában ugye jog sem volt hozzá.) Azt inkább elengedtem. (De az az első pillanattól nem ment.)

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118394) crok válasza freddirty (#118323) üzenetére


crok
nagyúr

@#118323 freddirty: tegnap még egyszer csinálta.. akkor annyit tettem, hogy a Voda MyVodafone oldalán az Otthoni vezetékes fiók alatt Ügyintézés -> Szolgáltatások -> TV -> Extrák -> Vodafone TV applikáció -> Eszközök törlése -> Itt kijelöltem amit nem akarok többé látni :D (PC böngészők.. telefonok..) majd a készülékeken egyszerűen újra beléptem, gép restart nem volt se telefon restart csak a telefonon app adattörlés / újra install + QR-el visszaregisztráció.. és most mind működik, megint.. mondjuk ki tudja meddig :D :D :D

@#118393 glaci:
Én is hajlok arra, hogy valamit elkettyintettek a szolgáltatói oldalon és nem a mi készülékeinkben volt hiba. A fenti leírás segített egy haveromnak is a telefonos app-el is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#118395) glaci válasza crok (#118394) üzenetére


glaci
őstag

Ezt én is megcsináltam legalább 3 alkalommal.
Először nem volt hatása, de legutoljára most hajnalban, így lehetséges, hogy ez is bele játszik.
Ma eddig már nem próbálgattam indítani az appot. Gondoltam én már mindent megpróbáltam ami eszembe jutott (többször is), inkább megvárom milyen jó ötleteket kapok.

Ugye megszívatott rendesen, mert az FR miatt magamnál kerestem a hibát. Feltételezem, hogy ha nem lettem volna rá kényszerülve és így nem kellett volna újra raknom a telefont, akkor nem is tapasztaltam volna semmilyen szolgálatás kiesést.

Peches voltam az időzítéssel ... :(
Viszont örülök, hogy végre megjavította a Vodafone!

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#118396) kabelmania27 válasza glaci (#118352) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben a modem oldalán nem találod modem (bridge) módot érdemes kikapcsoltatni ügyfélszolgálattal az ipv6-ot mert úgy stabilabb az oldalak betöltése.

[ Szerkesztve ]

(#118397) HellGreg válasza nicu71 (#118379) üzenetére


HellGreg
őstag

39 perce hallgatom a szájbav.rt zenét :W

(#118398) stilo18


stilo18
addikt

Arról esetleg kapnak infót az ügyfelek ha az adott területen történik hálózatfejlesztés, vagy csak 1-2 havonta nézzek rá, hogy esetleg nem tudok e nagyobb csomagot kötni?

Köszönöm a válaszokat :R

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#118399) pjen válasza stilo18 (#118398) üzenetére


pjen
félisten

Változó, engem például értesítettek, hogy elérhető a gigás net, még kedvezménytis kapok, ha átnyergelek. Na, mondom nosza, legyen giga. Szerelő jött, mért közölte az 500 is határeset.

(#118400) Sanya válasza crok (#118392) üzenetére


Sanya
nagyúr

How to pass SafetyNet on Android after rooting or installing a custom ROM (xda-developers.com)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.