Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118651) LouiS22 válasza flexxx (#118650) üzenetére


LouiS22
veterán

A support meg supportálja a piacon kapható egymillió márka tízmillió modelljét. Ne magadból indulj ki, a userek 99%-a nem ért és nem is akar érteni az eszközeihez.

A cég által adott boxnak meg van egy olyan része, hogy a sok egyéb szirszarból azért csurran-cseppen bevétel nekik és nem feltétlen érdekük, hogy te ne tekerd át a videótékájuk, biszbaszboltjuk (túlzok, de lehetne) kínálatát.

Vélhetően egyszer eljön majd az a kor, amikor tényleg egy login/password/bármiféle azonosítás és lesz egy app, vagy fájl, vagy bármi, amire kattintasz, telepíted a tévédre/boxodra és azon keresztül lineáris tévézel.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118652) flexxx válasza LouiS22 (#118651) üzenetére


flexxx
tag

Nem kell, és nem is lehet mindent supportálni. A gyarló nyugaton (USA) már jó ideje van erre lehetőség. Kap a user egy listát a támogatott modemekből, és ezeket regisztráltathatja a szolgáltatónál, illetve a csomag árából is levonnak, lévén, hogy nem bérel eszközt. TV esetén ugyanez, adnak egy CableCard-ot, bedugod egy HD Homerun-ba, és az egész csatornakiosztást kistreameli hálózatra, meg is van oldva az itt folyamatosan visszatérő kérdés.

Meg lehet oldani, az más kérdés, hogy nem akarják, és maradhat a buhera. Könyvet is lehetne írni erről, de az sem változtatna a helyzeten. Az egyetlen jelzésértékű megmozdulás, az az, ha felmondja az ember a szolgáltatást, már ha persze van lehetősége alternatívákra, vagy nem köti szerződés.

(#118653) NoOne1976 válasza LouiS22 (#118651) üzenetére


NoOne1976
őstag

"Vélhetően egyszer eljön majd az a kor, amikor tényleg egy login/password/bármiféle azonosítás és lesz egy app, vagy fájl, vagy bármi, amire kattintasz, telepíted a tévédre/boxodra és azon keresztül lineáris tévézel."

Csak annyit mondok Direct One. Ott van az Lg storeban a Direct Now. Login/password és mehet a tvzes. Szóval maximálisan megoldható, csak a szolgáltatnak akarnia kell.

(#118654) LouiS22 válasza NoOne1976 (#118653) üzenetére


LouiS22
veterán

Az egy teljesen másik cég. Egyébként igen, tudom, hogy ott van :) Viszont a Vodafone és társainak ez jó ideig nem lesz érdeke még.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118655) pjen válasza LouiS22 (#118654) üzenetére


pjen
félisten

Az üzlet az üzlet előfizető a fasorba se

[ Szerkesztve ]

(#118656) cocka válasza gabor1974 (#118635) üzenetére


cocka
veterán

vagy egy folyamatos bevételt eredményező minimális letolható havidíjért adnád.

Nem is ezt írtam, hanem azt, hogy a 2. vagy 3. settopboxért nem kéne havi díjat szedni, hanem egy idő után az előfizetőé lehetne, mintha hitelre vásárolta volna. Persze más kérdés, hogy gyakorlatilag egyik szolgáltatói boxszal se ér semmit az előfizető.

De legoptimálisabb az lenne, ha mindhárom boxot ingyen adná. Igazából nehezen magyarázható ki, hogy miért kell havi díjat szedni, még üzleti szempontból is, hiszen a havi díjakból már eleve van bevételük meg az extra TV csomagokból.

Az addig korrekt, hogy egy szolgáltatás használatért pénzt kérsz, de az nem, hogy meghatározod, hogy az előfizető milyen eszközöket használjon és kvázi "kötelezővé" teszed a használatukat a szolgáltatás igénybevételéhez, majd pedig az eszközökért külön havi díjat kérsz. Vagy ne legyen kötelező és 3rd party eszközökön is biztosítsák ugyanazt a szolgáltatáspalettát (mint amit a vodaboxon most), mert ugye SZOLGÁLTATÁSRA fizetsz elő, nem eszközre, vagy legyen "kötelező", de akkor ne kérjen érte havi díjat.

Tényleg a saját vezetékes telefonért nem akarnak havi díjat szedni? Vagy akkor a vízművek nem akar a vezetékes víz havi díja mellé még a lakásban és a lépcsőházban fellelhető csapokért is bérleti díjat szedni? Röhej.

20x12x500ft/db

Ja értem és az rendben van, hogy 20 év alatt 120 ezer Ft-ot kifizettetnek, holott az egész box tokkal-vonóval a felét se éri? Meg lehet nézni a kártérítési összegeket. Segítek a csoda Arrisuk is "csak" 108 ezer, a boxok meg.. legrosszabb esetben fele ennyibe se kerülnek.

Még mindig humánusabb megoldás lenne véges sok ideig szedni érte a pénzt, mint bemagyarázni, hogy csak bérled és ezért továbbra is fizetni kell függetlenül attól, hogy hány száz éve vagy (ex-UPC-s) előfizetőjük.

(#118657) cocka válasza gduck (#118637) üzenetére


cocka
veterán

Hát ez az, ha mondjuk legrosszabb esetben 70k lett volna.. (De tudjuk, hogy hardverekből is szarokat vettek, tehát ez is enyhe túlzás, hogy feltételezem, hogy ennyibe kerülne) akkor 28 hónap jön ki, ami durván 2 év 4 hónap, gondolom nemcsak ennyi ideig voltál előfizetőjük. :D

(#118658) cocka válasza Intruder2k5 (#118644) üzenetére


cocka
veterán

Néha az M5-ön meg a Dunán találok érdekes műsort, de ez nagyon ritka. A közmédia minden csak nem szórakoztató. Még csak annyira érdekesnek se mondanám. Egy van jelenleg, ami nem helyi TV, nem promó meg nem közmédia, a Nickelodeon Ukrajna, de természetesen nincs hozzá se felirat, se másik hangsáv. Hangalámondásos cucc, de az ukrán olyan hangos, hogy alig hallani mit beszélnek mögötte angolul.

(#118659) cocka válasza NoOne1976 (#118645) üzenetére


cocka
veterán

Hozzánk most hosszú év lódarazsakkal való hadakozás után most új vendég jött: valami dongó vagy poszméhszerű szőrös izé, volt vagy 4-5 cm és csak hallgatom, hogy mi ez a mély intenzív zümmögés.

[ Szerkesztve ]

(#118660) cocka válasza Faby (#118646) üzenetére


cocka
veterán

hagyományos képcsöves TV-k tulajdonosaira.

Tudtommal azok nem támogatnak natívan 16:9-es képarányt. Emlékszem, mikor bejöttek az első 16:9-es vackok össze voltak nyomva 4:3-ra és rohadt idegesítő volt a két oldalról lapított kép.

Vagy ha mákod van és van a TV hátulján analóg komponens kimenet, akkor még mindig jobban jársz, mint a SCART-tal.

Foggal-körömmel azért tiltakoznak, mert hajajj, akkor hova tűnik a másolásvédelem, mintha olyan hú de bonyolult lenne eltüntetni a HDMI adatfolyamból. :U Még csak konverter se kell hozzá.

De a poén, hogy audio kimenete sincs, tehát még az elején bemutatott képeken ott figyelt az optikai kimenet, a valóságban meg az sincs rajta. Cserébe kapsz egy USB-A portot, aminek a helyére egy analóg meg egy digitális audiokimenet is elfért volna. Az az USB meg lehetne akár C is vagy mikro-B.

(#118661) LouiS22 válasza pjen (#118655) üzenetére


LouiS22
veterán

Amíg nem lesz tömeges lemondás, elvándorlás (értsd: 50-60 százalék feletti előfizető csökkenés), addig nem fognak erőltetni modellváltást úgy, hogy nagyon is megfelelő és profiot termelő a mostani is. És továbbra se magadból indulj ki, meg abból, hogy ebben a fórumban megy a sírás, mert nagyjából a teljes előfizetői bázis 0,0000001 ezrelékét jelentjük (mi vagyunk a kerekítési tétel a táblázatban).

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118662) pjen válasza cocka (#118660) üzenetére


pjen
félisten

Nekem volt egy philips pixel plus 82 centis Tv m, az támogatta.

(#118663) boneyard


boneyard
tag

Frissült az androidos voda tv app. Végre van lebegő ablak meg álló mód is.

(#118664) nicu71


nicu71
addikt

Ma ,úgy ahogy hetekkel ezelőtt belengették,tényleg lekapcsolták az analógot Hódmezővásárhelyen/is/ .Adásh elyett piros fehér feliratos képernyő minden csatornán -hogy ez itt sorry ,nincs itt látnivaló.Akinél már régebb óta offolták az analógot ,ott azóta is tartja magát ez az infós képernyő,vagy egy idő után hangyák háborújává válik?

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#118665) asdf_ válasza cof (#118629) üzenetére


asdf_
veterán

Nincs normális áron mobilnet a mai napig.

??? Ha nem megy az ember okosba flottázni, hanem csak a legruppótlanabb prepaidet nézi (tehát kb. a legfosabb árakkal számolunk), kap 1 GB-ot 1100 Ft-ért. Vagy akinek csak vész esetére kell net, ott a Domino Maraton, 1 GB 1490 Ft, akár 1 év(!) felhasználási idővel. Csak a vicc kedvéért megnéztem a havi netfogyasztásomat, az elmúlt 1 év átlaga havi 2,19 GB, a minimum 1,65, a maxi 3,71 GB (itt nem otthon voltam 2 napot, és megosztottam a netet tabletre). Tudom, most jön a ne a sajátomból vezessem le a másét, de azért kicsit filózzunk rajta, hogy ha havi 2 gigát hozok össze úgy, hogy benne van minimum 30 óra netrádió, minimum ugyanennyi óra Waze, bármikor bármilyen levelet elolvasok telefonon, és megválaszolok telefonon, bármilyen weboldalt meg kell néznem éppen, akkor megnyitom, rendes böngészőben, nem valami adattakarékos módszerrel, akkor mire is nem elég 1 GB? Tehát mikor lehet tényleges szüksége arra, hogy vadásszon valahol egy wi-free-t? És az összegen is, 1000 Ft-ból lassan (nálunk ténylegesen) két kiló kenyeret se kapni, a minimálbér nettója 133e, 1000 Ft ma már nem pénz (igen, tudom, vannak kevésbé szerencsések, de nekik vélhetően nem a mobilnet a legéletbevágóbb problémájuk).

#118634 pjen
Arra nem gondolsz, hogy Te is folyton folyvást ugyanazt mondod, végtelenített szalagként?
Nem, mert én már csak akkor reagálok, amikor besokallok a beakadt lemezen. Plusz hónapokig a topik környékén sem jártam.

Hiába írják akár tizen, hogy nekik fontos volt pl a wi free. Neked nem fontos akkor másnak is felesleges, érdekes hozzá állás. :)
Egyrészt nem voltak tizen, másrészt még mindig nem olvastam egyetlen épkézláb példát, hogy mi volt az az állandó élethelyzet, amikor valaki a mobilnetjébe nem fért bele, és mentőövként a wi-free-t kellett használnia (hangsúly a kelletten van, és nem a csak szerette volna 5 percig az instát pörgetni a buszmegállóban, mert épp nem jött a busz, hanem tényleges, valós, halaszthatatlan szüksége volt internetre és ezt csak és kizárólag wi-freevel tudta megoldani). Vannak dolgok, amik fölött eljár az idő, mert szükségességük olyan minimálisra csökken, hogy emiatt nem éri meg lélegeztetőgépen tartani valamit (itt meg különösen nem, mert gépen tartani, hanem bevezetni egy újat kellett volna). Nyilván lenne pár ember hogy ha megszüntetnék a teletextet, szomorú lenne, meg mondaná, , de hogy hát az jó, meg ő azt használta néha, de amikor nézed a teljes piacot, akkor felnőtt egy generáció, akinek egyenesen fingja sincs arról, hogy mi az a teletext, ott az EPG, ott a telefon, ott a tablet, az is átfordult már, hogy többe kerül a leves mint a hús, nincs is teletext már ezer éve egy rakás csatornán (a CNN-en 15 éve, a BBC-n 10). Pont ugyanígy történt a wi-freewel, bedobták egy excelbe, hogy mennyibe kerül, megnézték mi a kihasználtsága, megnézték mennyi embert érintene kellemetlenül, mekkora lenne a lemorzsolódás, ha megszűnne, majd azt mondták, hogy ez most, 2020-ban már egy teljesen értelmetlen dolog és csak a pénzt viszi és beszántották a francba az egészet a márkaváltás kapcsán.

#118639 Donki Hóte
Nézd, mi el tudjuk fogadni, hogy neked nem kell az adott szolgáltatás, te vagy az, aki nem tudja elfogadni, hogy másnak hasznos volt.

Nem azt nem tudom elfogadni, hogy másnak hasznos volt, hanem azok számosságát vitatom, akiknek erre tényleg szükségük volt. És még egyszer mondom, szükségük. Nem jól jött, nem ha már van, akkor használom, hanem kellett. Ott, akkor, azonnal. Hiába volt hasznos pár embernek, a mostani időkben ők már elképesztően kevesen vannak azokhoz képest, akiknek nem. Ez a cucc elavult, a szükségessége és hasznossága a mobilnet árának csökkenésével, az EU roaminggal, a postpaid/prepaid közti olló folyamatos nyílásával, a lassan nincs olyan postpaid csomag, amiben nincs bennefoglalt net létével lényegében (egy maroknyi user kivételével) mindenki számára megszűnt. És ezen kettőnek az arányán vitatkozhatunk maximum, én azon az oldalon vagyok, aki orbitális különbséget gondol a két oldal közé és így totálisan megértem, hogy egy fűszálat nem raktak keresztbe akár, hogy tovább mehessen, akár hogy alternatívája legyen a We-freenek.

(#118666) asdf_ válasza cocka (#118656) üzenetére


asdf_
veterán

Nem is ezt írtam, hanem azt, hogy a 2. vagy 3. settopboxért nem kéne havi díjat szedni, hanem egy idő után az előfizetőé lehetne, mintha hitelre vásárolta volna. Persze más kérdés, hogy gyakorlatilag egyik szolgáltatói boxszal se ér semmit az előfizető.

Ezzel az a baj, hogy elfelejted, melyik országban vagyunk. Ott, ahol házilag csináltak HBO dekódert, ahol a panelben átlógatták a kábelt az egyik lakásból a másikba, és csak az egyikük fizetett elő tv-re, vagy ahol faluban az utca végén lakó, mindig az utolsó fillérig időben fizeti a szabályosan vételezett áramot, hogy ne lehessen lekapcsolni a ezetéket és így az előtte levők kampózhassanak.
Ha ingyen lenne a 2. meg 3. doboz, Akkor hirtelen mindenkinek 3 dobozra lenne szüksége és megoldaná okosban valakivel felezve a saját havidíját. Persze meg lehetne oldani, hogy mehessen akár 5 doboz is egy lakásban, ingyen, de ha azért is picsogás van, hogy koax ÉS utp is kell az új dobozba, képzeld el akkor mi lenne, ha azt mondanák, hogy oké, lehet 5 dobozod, ingyen, de csak úgy, hogy daisy chain-ezed őket, mindegyik doboz össze van kötve egy másikkal, látniuk kell egymást és x méteren felül nem működik.

(#118667) cocka válasza nicu71 (#118664) üzenetére


cocka
veterán

[link]

Ez azt hiszem április 6. utántól van. De hogy konkrétan már szemcsés-e, azt nem tudom.

(#118668) NoOne1976 válasza asdf_ (#118666) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem teljesen értelek. Ha ingyen lenne a 2. és 3. doboz, megosztaná az előfizetését mással. Miért? 500 Ft-os berleti díj ebben hogy akadályozza meg?

(#118669) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
NMHH mérőbox szerint a koax internet L a következő értékeket produkálja még csak két napja logol, de a helyzet bő másfél éve ilyen. Vélemény? :D Látszik, hogy túlterhelt a hálózat estére. Van egy táblázatuk , amely szerint az 500mbites csomag garantáltja lefelé 15Mbit, aztán van még egy oszlop ahol már 75Mbit ua. csomag, ügyfélszolgálat pedig 100Mbitet emleget.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#118670) asdf_ válasza NoOne1976 (#118668) üzenetére


asdf_
veterán

Hopp, mekkora hülyeséget írtam, tényleg.

(#118671) cof válasza asdf_ (#118665) üzenetére


cof
veterán

Mert az ilyen gagyi korlátos netekkel egyből visszarepülsz a 90-es évekbe ahogy mondod is. Semmi másra nem jó mint levelezésre, hírek olvasására meg esetleg chatelésre. De könyörgöm 2022 van amikor a leggagyibb applikáció is már 50 MB, streaming szolgáltatásokról már nem is beszélek, ez mind kilőve, WiFree-n meg nem kellett az adatforgalommal foglalkozni, bármit csinálhattál a mobilodon mint otthon is teljesen ingyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118672) gduck válasza nicu71 (#118664) üzenetére


gduck
addikt

Hát remélhetőleg az analóg frekiket nem állókép sugárzására fogják használni :DDD

(#118673) gduck válasza asdf_ (#118666) üzenetére


gduck
addikt

"Akkor hirtelen mindenkinek 3 dobozra lenne szüksége és megoldaná okosban valakivel felezve a saját havidíját."

Hát izé..., nem gondolom, hogy aki ilyet szeretne csinálni, azt pont az eszköz bérleti díja tartaná vissza ettől a megoldástól :U

(#118674) cof válasza Puro (#118669) üzenetére


cof
veterán

Hogy van képük ilyen fos táblázatot kiadni nem tudom... Itt egy normális: [link]

Amúgy meg; "Kínált sávszélesség: amely naptári naponként legalább az idő 90%-ában meghatározott mértékben az Előfizető rendelkezésére áll"

NMHH rendelet: [link]

De a 300 GB-os adaforgalom korlát már hivatalosan is megszünt végre legalább.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118675) cocka válasza asdf_ (#118665) üzenetére


cocka
veterán

és nem a csak szerette volna 5 percig az instát pörgetni a buszmegállóban

A buszmegállókat összefüggésbe hozni a wi-free-vel. Na az érdekes. Eleve csomó helyen nem is volt wi-free, pláne nem buszmegállóban.

tényleges, valós, halaszthatatlan szüksége volt internetre

Bírom amikor más mindig jobban tudja, hogy neked mi az életbevágó meg a halaszthatatlan és megfejti, hogy az indokaid nem azok.

nincs is teletext már ezer éve egy rakás csatornán (a CNN-en 15 éve, a BBC-n 10)

Mondok jobbat. A német csatornák nagyján, RTL, PRO7, Sat1, ZDF és társain, még most is kódolatlanul jön DVB-C-n a teletext exUPC-éknél. :DDD Szóval a kódolt csatornák egy bizonyos részén a teletextek kódolatlanul jönnek.

tényleg szükségük volt. És még egyszer mondom, szükségük.

És ki dönti el, hogy kinek mire van ténylegesen szüksége? Ezt írtam feljebb, hogy mindig jön valami okostojás, aki megaszongya, hogy márpedig az adott adathasználatra nem volt az illetőnek ténylegesen szüksége.

Ott, akkor, azonnal

A wi-free minden volt éppen, csak azonnali nem. A hellyel is gondok voltak, mint írtam csomó helyen nem is volt elérhető, tehát még nyomozzad is, hogy hol van ahhoz képest, ahol éppen vagy. És ha sehol, akkor így jártál. Vagy ha kijössz a vételkörzetéből, akkor is. A bármikorral is vitatkoznék, csomószor úgy viselkedett, mintha nem is létezne vagy felcsatlakoztál egyhez és ledobott.

a szükségessége és hasznossága a mobilnet árának csökkenésével, az EU roaminggal, a postpaid/prepaid közti olló folyamatos nyílásával, a lassan nincs olyan postpaid csomag, amiben nincs bennefoglalt net létével lényegében (egy maroknyi user kivételével) mindenki számára megszűnt.

Ez a vodafone reklámszövege, kb. ugyanezt az indoklást írták le a "Miért szűnik meg a szolgáltatás?" kérdésre válaszként.

(#118676) asdf_ válasza cocka (#118675) üzenetére


asdf_
veterán

Bírom amikor más mindig jobban tudja, hogy neked mi az életbevágó meg a halaszthatatlan és megfejti, hogy az indokaid nem azok.

Én meg azt bírom, amikor valaki vitakultúrája kimerül abban, hogy a másik hülyeséget mond és kész és bármi érv nélkül lebegteti a saját nagy semmijét. Mert azt még mindig nem sikerült mondania senkinek, hogy akinek van havi 1 GB mobilnetje, annak mi a bánatos úristen szüksége lenne wi-freere, amit akkor, amikor szüksége lenne rá, vagy elér, vagy nem.

A wi-free minden volt éppen, csak azonnali nem. A hellyel is gondok voltak, mint írtam csomó helyen nem is volt elérhető, tehát még nyomozzad is, hogy hol van ahhoz képest, ahol éppen vagy. És ha sehol, akkor így jártál. Vagy ha kijössz a vételkörzetéből, akkor is. A bármikorral is vitatkoznék, csomószor úgy viselkedett, mintha nem is létezne vagy felcsatlakoztál egyhez és ledobott.

Ha ez ennyire kibebajó dolog volt, akkor miért is megy a sírás utána? :U

[ Szerkesztve ]

(#118677) asdf_ válasza cof (#118671) üzenetére


asdf_
veterán

De könyörgöm 2022 van amikor a leggagyibb applikáció is már 50 MB,

Igen, és? Tudom, megint nem magamból kell extrapolálnom a teljes lakosságot, de 10+ éves okostelefonos karrierem során egyetlen helyzetet tudok felidézni, amikor nekem egy appot, ott, rögtön és azonnal le "kellett" töltenem mobilnetről, amikor előttem volt egy demó fotónyomtató benne a fotópapír és ingyenbe ki lehetett próbálni, hogy milyet nyomdáz, én meg ki akartam próbálni. Más csak úgy megy az utcán és hopp, egyszercsak eszébe jut, hogy nekem kell egy app a telefonomra, amit azonnal le kell töltenem? Nem gondolnám.

streaming szolgáltatásokról már nem is beszélek, ez mind kilőve, WiFree-n meg nem kellett az adatforgalommal foglalkozni, bármit csinálhattál a mobilodon mint otthon is teljesen ingyen.
De hol akarsz wi-freen streamelni? Bemész egy panelház kapualjába és ott nekiállsz netflixezni vagy mi? Mert húzni ugye nem húzhatod magad után.

(#118678) cof válasza asdf_ (#118677) üzenetére


cof
veterán

Szerintem tök elbeszélünk egymás mellett...

Engem a drága korlátlan mobilnet zavar és ezt ki tudta váltani a WiFree már ahol volt ugye, mert csak nagyvárosban volt elég nagy a lefedettség. Tehát nem kellett azzal foglalkoznom hogy mit csinálok a neten akár a buszmegállóban ha volt WiFree lefedettség. És ugyanúgy használhattad a mobilt mint otthon. Rokonnak adtam is hozzáférést, pár hónapig WiFreen netezett mert a szomszédban volt UPC előfizetés. Megszüntetni sok értelme nem volt mert nem kellettek hozzá külön eszköszök a szolgáltató részéről csak az elérhető frekvenciákból csíptek le egy darabot ennek a szolgáltatásnak.

Ha lenne normálos áron 3-4000 Ft /hó korlátlan mobilnet már akkor sem érdekelt volna a WiFree amikor még ment.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118679) kekedi


kekedi
senior tag

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata az új Vodafone Home Pro csomagokról?
Elvileg lehet kapni wifipótló netet is már (5gb megújuló mobilnet simkartyaval), az otthoni szolgáltatás mellé.
(valamint havi 72 óra korlátlan netet is)

Van valami buktató a simkártya ügyben? Nem találtam sok infót róla. Tudnám használni (nem otthoni célra).

[ Szerkesztve ]

(#118680) cris78


cris78
őstag

A lemondás menüt hol találom ha telefonon hívom őket? Előfizetés módosítás lenne?
Hétfőn egy dupla áras ajánlattal keresett meg a hiéna kisasszony :DD

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#118681) LouiS22 válasza kekedi (#118679) üzenetére


LouiS22
veterán

Tegnap jelentették be, szóval nagy gyakorlati tapasztalat nem lehet... Minden más infónak az ÁSZFben benne kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118682) cris78 válasza cris78 (#118680) üzenetére


cris78
őstag

Sikerült megtalálni :))

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#118683) cof válasza kekedi (#118679) üzenetére


cof
veterán

Pont itt is téma a napokban a WiFree kontra mobilnet, milyen véletlen időzítés a Voda részéről. ;]

Amúgy nem tudom mit akarnak ezzel a havi 5 GB-os adatforgalommal, mert ma csak olvasgattam és máris van 100 MB adatforgalmam, de biztos olyanoknak készül ez a csomag akiknek elég a 300 MB keret, mint ahogy itt is kiderült, meg lehet élni havi 300 MB adatkeretből is. :C

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118684) kekedi válasza cof (#118683) üzenetére


kekedi
senior tag

Öcsémnek akarnám, a koliba amúgy. (vagy a vonatozás idejére). Isten igazából csak csomagot kéne váltanom és kérni ezt a csoda netet. 🙂

Amúgy aki sűrűn találkozik wifivel annak elég. Nekem is elég lenne, mivel havi 2gb ot se használok el. (a 3gb ból amit kapok). Igaz wifi van 10-15Gb havonta. Bár tudom az se sok, de telefonon én nem filmezek, nem tévézek.

(#118685) cof válasza kekedi (#118684) üzenetére


cof
veterán

Na igen, de ezt pont azért is adják ha netán szolgáltatáskimaradás van. Mert ha mindent mobilneten kell megoldani akkor egy nagy nulla ez az 5 GB forgalom.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118686) bbubo válasza z67 (#118607) üzenetére


bbubo
csendes tag

milyen praktikák vannak az alkunál?
Felhívom, hogy felmondom a picsába, vagy más úton lehet elérni a kedvezményeket?
(nálam az 500-as net, TV Premium, Mediacard + teló = 5490)

(#118687) LouiS22 válasza cof (#118685) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha szolgáltatáskimaradás van, akkor max 72 óráig korlátlan adatforgalom (tehát letöltheted vele az internetet is) és ezen felül van havi 5 gb adatkeret (ami azért baráti, ha nem ezen töltöd le az internetet, akkor bőven el lehet vele lenni). Az meg azért viszonylag ritka, hogy 72 óráig nincs kábeles net.

Egészen pontosan így:

A Vodafone Magyarország az Internet Pro díjcsomagjával ezekre a helyzetekre kíván megoldást nyújtani azzal, hogy a vezetékes elérés mellé mintegy mentőövként egy mobilnetes hozzáférést is biztosít (akár eszközzel együtt), mely havonta egyszer, legfeljebb 72 órás időtartamra korlátlan adatelérést biztosít, egyébként pedig ezen felül havi 5 GB-os adatkerettel rendelkezik.

A szolgáltató szerint "szélsőséges esetben" előfordulhat, hogy havonta egynél több alkalommal is szükséges lehet a vezetékes net kiváltására. A cég erre is kínál megoldást: ebben az esetben az ügyfélszolgálaton keresztül tudják újra aktiválni a 72 órás korlátlanság opciót - az újbóli aktiválás ilyenkor nem jár extra költséggel. (via HWSW)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118688) cris78 válasza bbubo (#118686) üzenetére


cris78
őstag

Én kérdeztem hogy mi a menete, ha felmondanám a szolgáltatást. Mondtam csak érdeklődők, mert itt a konkurencia is.
Tv hd plus, internet L, plusz filmbox pro: 5990.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#118689) norbertoth


norbertoth
senior tag

Nekem egyik napról a másikra, eltűnt az rtl klub és a tv2. Másnál is van ilyen, vagy valami módosítás történhetett a háttérben? Leginkább édesanyám nézi. Újrahangoltam a tv-t de akkor sem történt változás, sőt a 32-es hely egyáltalán nincs. Minden megvan csak ez a 2 csatorna tűnt el :DD

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#118690) kekedi válasza norbertoth (#118689) üzenetére


kekedi
senior tag

Én jelenleg is nézem az RTL klubot. Nem tudom mi lehet6a hiba hogy csak az a kettő nem működik.

(#118691) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Se tv adás, se net.
A héten már nem először...

#?*@&!

(#118692) ztsoft válasza zeon.hu (#118691) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam is random elmegy a net, már netes rádiót sem lehet hallgatni, hol kihagy időnként, hol teljesen megáll.

Régen (UPC idejében) a mérések 90 %-ában hozta a maximális letöltési sebességet (120 Mb/s, kicsivel többet is), most ez 10 %-ra eset vissza, 30 %-ában még a garantált sincs meg. Összességében elmondhatom, kalap sz@r a net.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#118693) Nordik válasza ztsoft (#118692) üzenetére


Nordik
őstag

Nálam is problémás egész nap. De már hetek óta egyre rosszabb. Van, hogy megjavul néha. :U

(#118694) MadMancs válasza ztsoft (#118692) üzenetére


MadMancs
veterán

De ebben az a poén hogy jó eséllyel nem a hálózat a hibás hanem a HGW.
Fekete CBN 150/10. Hol ment hol nem, mint a mesében. Sebesség 0 és 150mbos között mozgott, de a nullához többször volt közel. Na le is mondtam a fenébe, rá pár napra aztán úgy alakult voda kell mégis. Megrendeltem Office Net 350/30 at, most pedig Business Office Net 500 de ugyebár már Hitronnal.
Stabil mint a szeg. Bármikor rámérek hozza a maxot.
Semmi nem változott csak ugyanazon a kábelvégen HGW csere.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118695) woodworm válasza MadMancs (#118694) üzenetére


woodworm
veterán

Most, hogy a fehér is megkapta a vodás fw-t, szinte használhatatlan lett az eszköz, pedig eddig nem volt vele problémám.

(#118696) ztsoft válasza MadMancs (#118694) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezt értem, meg el is fogadom, de, a 150 Mb/s-es csomaghoz csak ezt a HGW adják, így esélyem sincs cserére (amúgy ez előtt TC volt nálam, de az sem volt sokkal jobb). Meg modem módban is ugyan ilyen.

Ami jobban szemlélteti a net milyenségét, az, az Amlogic S912-es box CoreElec-kel. Itt az Inputstream kiegészítő csak ~8 mp pufferrel rendelkezik, a FHD-s Youtube videó még nézhető, de a 4K-s (~ 10 - 15 Mb/s) már szinte nézhetetlen. Ha egy 150 Mb/s-es net nem tudja folyamatosan biztosítani azt a 10 - 15 Mb/s-et, akkor az már pocsék. Hiába állítom meg pillanatra, hogy utol érje magát, ugyan úgy pár másodperc után megáll a videó.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#118697) Vynx válasza woodworm (#118695) üzenetére


Vynx
tag

Nálam is dettó ez van, eddig nekem sem volt problémám. Még megpróbálom cseréltetni a HGW-t, ha nem lesz jó úgy se akkor szolgáltatót váltok.

[ Szerkesztve ]

(#118698) kezo0 válasza woodworm (#118695) üzenetére


kezo0
addikt

Most már kifejezetten rettegek, hogy az enyémre mikor érkezik meg az új fw… Mert nálam még mindig a régi, UPC-s felület van rajta.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118699) cocka válasza ztsoft (#118696) üzenetére


cocka
veterán

az Amlogic S912-es box CoreElec-kel

Na ezt a szériát pont nem kéne ide keverni, mert egy raklap kaka. 8 magos, de a magok teljesítménye a béka segge alatt van még CoreELEC-kel is, ráadásul csak a legacy 9.2.7-8 stb.. verziók mennek rajta, tehát pl. legújabb Widevine CDM-et se tudsz letölteni hozzá.

Nem tudom melyik van neked, de enyémben hiába volt e mellé 3 giga ram, CoreELEC-en is szaggatott a lejátszás és egy fórumtárs fejtette meg nekem, hogy nem is a kadenciahelyesség-mizéria a probléma, hanem rohadt gyenge a procija a folyamatos lejátszáshoz. Gyors mozgásoknál iszonyat szemrontó módon remeg a kép. Aztán vettem egy S922X-es Beelink GT-King Pro-t és jéé csak 6 magos, de olyan smoothless-ek a mozgások, hogy csak lestem. Android is villám az S912-es szutyokhoz képest.

Szóval értem én, hogy szar a net, de nem egy hordó fos lejátszóval kéne tesztelned atomgyenge procival. Hiába van 5 GHz meg gigabites LAN port a cuccon, szart nem ér, ha köhög a lejátszás, pláne, ha folyamatosan netről szedné.

És próbáltál már az S912-ődön mondjuk USB-ről vagy helyi hálózatról lejátszani egy 4K-s videofájlt? Kétlem, hogy simán ment. Nálam annyit produkált, hogy elindult a lejátszás és akkor ki van pipálva, hogy tudja, de szaggat, mint állat, főleg nagyobb bitráták mellett. Na mindegy, el is tettem porosodni az S912-t, mert csak felidegesít a lassúságával, illetve a darabos lejátszásával, ami mindent is felülír. Hiába tud akármit is, ha közben tönkrevágja a szemedet.

(#118700) cocka válasza MadMancs (#118694) üzenetére


cocka
veterán

Ez így van. Nekem Cisco van, és semmi baja a netnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.