Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117901) gduck válasza kenand (#117896) üzenetére


gduck
addikt

A hálózat terhelésétől függ. Nálam most éppen 400, de szokott 300 és 500 is lenni. Autópályán se tudsz száguldozni, ha dugó van ;)

Ügyfélszolgálat nem fog mást mondani, ha megvan a - kötelezően definiálandó - minimum, akkor nincs mit tenni. Olyan ez mint az autó: tud 200-al is menni, de nem mindig használod ki.

UI: most meg 500 :)

[ Szerkesztve ]

(#117902) cocka válasza Ledi (#117897) üzenetére


cocka
veterán

A slusszpoén, hogy oda van írva a díjnetes levélbe, hogy az üzleti előfizetők és a 29-es körzet előfizetői továbbra is használhatják a díjnetet a számla megtekintésére. Miért is? Ők miért igen, mi miért nem?

(#117903) Toth_Jani válasza Ledi (#117897) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A UPC számlázása soha nem működött, vagyis most is úgy működik, az én számlám 3.-án készül el, ezt kb: 14.-én megkapom és a fiokomban meg is nézhetem.
De nem érdekel mert októberig fix áron kapom, az összeg stimmel, és majd leveszik az utolsó nap a számlámról csoportossal ha kell nekik.

(#117904) Puro


Puro
aktív tag

Én ezeket mértem az előbb, ez nálam mindennapos estére.

500/22 csomag. Regisztrálok a szélessávhoz és fogok igényelni mérőt, aztán megkezdődik a balhé :D Tényleg fejlesszenek, vagy ne kínáljanak olyat, amit nem tud a hálózatuk. Csak azt nem értem mitől lett ilyen, amikor még a UPC felelt érte tök mindegy volt mikor mértem 510-re kiakadt a mutató.

[ Szerkesztve ]

(#117905) makos0078 válasza kenand (#117896) üzenetére


makos0078
tag

Most váltottam 300-ról 500-as netre. Ahányszor mérem, annyiszor hozza a 450-500-at. Előtte a 300-at is koppra tudta.
Kis falu a Balcsi keleti csücskében. Az utcáról bejövő "gyári" fekete koaxot még én toldottam meg kb. 20 méter "ki tudja milyen" fehér koaxszal, és így is jó. A toldásnál még csatlakozó sincs, összeforrasztottam, szigszalagoztam, árnyékoló harisnyát összefésültem, alufóliával körbetekertem, majd zsugorcső. Igazi gány, de működik. :)

(#117906) makos0078 válasza makos0078 (#117905) üzenetére


makos0078
tag

(#117907) ElEvEn11 válasza Toth_Jani (#117903) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Neked. Nálam minden rendben ment 2004 óta folyamatosan. Amióta a Vodafone lett a tulaj, azóta csak a gondok vannak a számlázással. Merő röhej! Hát én fizetni szeretném azt a kurva szolgáltatást, de ők nem tudják megoldani rendesen. :U

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#117908) Dzsekó válasza makos0078 (#117905) üzenetére


Dzsekó
addikt

"A toldásnál még csatlakozó sincs, összeforrasztottam, szigszalagoztam, árnyékoló harisnyát összefésültem, alufóliával körbetekertem, majd zsugorcső. Igazi gány, de működik."

Gány megoldásnak írod, de ezzel majdnem olyan, mintha el sem lenne vágva a kábel, így a legkisebb a csillapítása szerintem. Még alufóliát is tettél oda, ami még külön plusz árnyékolás. Ha meg nincs feltűnő helyen, akkor kit érdekel.

(#117909) gduck válasza Puro (#117904) üzenetére


gduck
addikt

Sose lehet garantált a maximum!!! ;) Eleve a városból kimenő sávszélesség NEM EGYENLŐ a városban lévő előfizetők száma SZOROZVA 500Mbit/s :U LEHETETLENSÉG! Ilyet egyetlen szolgáltató se tud! Minden azon alapul, hogy az előfizetők mindig csak a sávszélesség töredékét használják ki.:R

[ Szerkesztve ]

(#117910) Gyuri27 válasza kenand (#117900) üzenetére


Gyuri27
félisten

Biztos coaxon? Mert az 500 fölötti ritka mint a fehér holló.

Amd - Radeon - Ryzen

(#117911) tomp válasza Gyuri27 (#117898) üzenetére


tomp
félisten

Nálam az 1000-es net 930-940Mbittel megy. Ha nagyon terhelt a környék akkor 890Mbit.

(#117912) Puro válasza gduck (#117909) üzenetére


Puro
aktív tag

Amikor ide hozta a UPC a koaxot egy kétezer fős faluba a bükk lábához, kezdtem egy 60mbites csomaggal majd 120 aztán 240 és mindet tolta maxon sose volt vele probléma, majd áttértem az 500-ra, de az is 480-510 között volt mindig. Amikor átkerült a vodához rá egy évre feltűnt hogy már nem olyan a net mint régen és nem tudom mi az oka, igazából senki nem tudja, mindenki rávágja, hogy szutyok oszt kész, még a technikus is. A UPC +1 koaxot felrakott a oszlopra a másik mellé, szerintem mind a kettő aktív lehet. Az a tippem bár full nem értek ehhez a részéhez, hogy a lassulás talán amiatt lehet, hogy aki 500 meg 1000 mbites csomagra szerződött, annak garantálni kell a minimumot és aki kisebb csomagon van annak szintén aztán valami QOS szerű priorizálást bevezettek emiatt + nőtt az ügyfélszám, a rendszer meg felborult, beterhelődött. Csak idegesít, hogy másnak az ország túlsó végén egy kis faluban hozza majdnem a maximálisat amire előfizetett és wifin, de az már részletkérdés, nekem meg kábelen jön vdsl szintű sebesség néha ;]

[ Szerkesztve ]

(#117913) gduck válasza Puro (#117912) üzenetére


gduck
addikt

Ebben igazad van, mert valószínűleg már maga a környéked hálózati része leterhelt. Több előfizető, nagyobb sebességek, Connectbox visszanéző is netet használ, stb. Nálam is ez volt amúgy egy ideig, utána volt valami bővítés, mert most már este is megvan minimum a 300, előtte meg beesegetett 100 alá.

[ Szerkesztve ]

(#117914) Gyuri27 válasza tomp (#117911) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az élet napos oldala a tied. Jó a hálózat ott, közel vagy az alközponthoz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#117915) blakey válasza kenand (#117896) üzenetére


blakey
titán

Akkor nekem szerencsém van, hogy stabilan megvan a 480-510Mbps? Nálam is koax van, ráadásul régi hálózat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#117916) Inhouse válasza Dzsekó (#117908) üzenetére


Inhouse
őstag

Nem egészen. A koaxiális kábelnél meghatározott a távolság a középső ér és az árnyékolás között, ennek végig egyenletesnek kell lennie. Magának a középső vezetőnek is végig. Aztán ott van még a 2 ér közötti dielektrikum. Ezekből igazán egy sem tartható egy ilyen toldásnál.
A koax otthoni toldásához még mindig az F-es toldó a legalkalmasabb. Ebből is létezik kisebb veszteségű, de egy alappal is megoldható a feladat, meg 2 rácsavarós F dugóval.

Üdv Inhouse

(#117917) Dzsekó válasza Inhouse (#117916) üzenetére


Dzsekó
addikt

Lehet, hogy igazad van, de ha ügyesen csinálod meg, ügyelve a távolságokra (nyilván olyan vastagságú szigetelőt teszek, hogy minél jobban megőrizzem az eredeti kábel szigetelés vastagságot formailag). Az árnyékolást is úgy fésülöm össze, hogy körben egyforma legyen, minél gyáribb szövésű, plusz alufóliával körbetakarom, akkor azért annyira rossz szerintem nem lehet. A dugókkal az a baj, hogy ott csak beledugod, ott idővel oxidáció jön létre, és ha nem is kontakt hiba, de minőségromlás keletkezik. Főleg kültér esetén. Rengeteg ilyen kültéri csatlakozót vágtam már le, és a bedugott szál már zöld volt, jobb esetben fekete vagy csak sötét sárga. Azért egy forrasztás nálam még mindig a legjobb ilyen szempontból. Egy jelszint mérésre kíváncsi lennék ilyen forrasztott és csatlakozós toldás esetén újonnan kialakított kötésnél, 1 év eltelt idő után és 2 év eltelt idő után. Mennyi a különbség? Mennyire változnak a mért értékek? Változnak-e egyáltalán? stb.
De mint a mellékelt példa mutatja, azért 500Mbit/s kijön rajta, szóval működik. Persze nagyon függ attól, hogy milyen igényesen csinálod meg. És egy ugyanolyan színű zsugorcsővel még lehet kifejezetten szebb is a végeredmény, mint a toldó F csatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

(#117918) villifog válasza Dzsekó (#117917) üzenetére


villifog
tag

Régen amikor az RK 1-es rézharisnyás kábelt toldani kellett, és akkor még nem is volt F csati, F toldó, abban az időben ez forrasztással történt. Szigetelő szalag méretűre összeforrasztottad a közepet, ezután szigetelő szalaggal feltöltötted a dielektrikum helyét, majd a szövött réz árnyékolást is összeforrasztottad körkörösen. Ezután szig. szalaggal betekerted, és készen volt a toldás. Ugyanez a módszer volt a többi fajta rézkábelnél, csak itt voltak a középhez, és a külső árnyékoláshoz megfelelő idomok. Akkor még minden kábel rézből készült, de csak egyszeres árnyékolással rendelkezett, vagy tömör, vagy sodrott árnyékolással, illetve a meleg-érnél is volt sodrott, és tömör változat is.

"Azért egy forrasztás nálam még mindig a legjobb ilyen szempontból."

Ebben teljesen igazad van. Sokkal-sokkal jobb a forrasztás, csak a mostani felgyorsult világban gyorsabban, költséghatékonyan kell ezeket a feladatokat ellátni. Illetve a mostani kábeleket (meleg-ér külseje rezezett, az árnyékolás meg egyáltalán nem tartalmaz rezet), inkább ezzel a gyors, ipari mennyiségben rendelkezésre álló csatlakozókkal érdemes toldani.
De atól még nagyfrekis szempontból a forrasztás a legjobb. :K

[ Szerkesztve ]

(#117919) AtHoS


AtHoS
nagyúr

A Vodafone TV alkalmazás-hoz elérhető valahol minimum rendszerigény?

Egy lenovo tb3-710l TABon Mediatek MT8321 4x1.3GHz 1GB RAM "csak" állóképeket látni a csatornákból, miközben a csatorna hangja normálisan szól. Gondolom a HDstream-hez kevés lesz a cucc.

DigiOnline viszont probléma nélkül fut HD minőséggel is :F

read-only mode on the forum

(#117920) Dzsekó válasza villifog (#117918) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az biztos, hogy gyorsabb az F csatlakozós szerelés.
Szigetelőszalagot én már mindenhol kerülöm, ahol tudom. Egy idő után eltaknyolódik és gusztustalan ragadós hányás lesz belőle. Ha megoldható zsugorcsővel, akkor inkább azzal csinálom.

(#117921) N.otorious


N.otorious
senior tag

Sziasztok

Ma aktiváltak nálam egy EMTA 3.1 1G modemet. A topikból rájöttem, hogy nem lehet bridge módba rakni. Van a modem után egy rotuerem, amin port forwarding van. Sajnos így nem érem el távolról a kameráimat. Tudnátok segíteni, hogy a voda modemen mit állítsak be, hogy a kamerát távolról elérjem?

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#117922) ledgeri válasza ledgeri (#117891) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az elmúlt 1-2 nap, újabb 1-2 napot szűlt..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#117923) Ledi válasza Ledi (#117897) üzenetére


Ledi
aktív tag

Ma végre le lehetett tölteni a számlát. A szomszédnak a postás már 2 napja meghozta papír alapon. :C

Aki esetleg HBO előfizető fontos lehet az utolsó oldalon az apró betűs rész:

"3. Az ÁSZF, 7. sz. Akciók melléklet A./5.7., A./5.8.1., A./5.14.7., A./6.7., B./2.6. és a Kiemelt Üzleti ÁSZF, 7. sz. Akciók melléklet 3.5.3. pontjaiban
módosításra kerülnek a kábeltévé prémiumcsomagok kedvezményes havidíjai, a digital HBO MaxPak esetén bruttó 2 690 forintról bruttó 3 190
forintra, a digital HBO Pak esetén bruttó 2 190 forintról bruttó 2 490 forintra, a Cinemax Pak esetén pedig bruttó 990 forintról bruttó 1 190
forintra, a prémiumcsomagok listaára változatlan marad.
A módosításban érintett digital HBO Pak, digital HBO MaxPak és Cinemax Pak kábeltévé prémiumcsomag szolgáltatások nem tartoznak az Elektronikus
Hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény [Eht.] hatálya alá, azonban a határozatlan idejű kiegészítő szolgáltatásra vonatkozó Előfizetői Szerződést az
Előfizető azonnali hatállyal bármikor jogosult további jogkövetkezmények nélkül felmondani.
További részletek a 2022. május 23-tól hatályos ÁSZF-ben és Kiemelt Üzleti ÁSZF-ben (www.vodafone.hu/vodafonerol/aszf) találhatóak"

(#117924) cocka


cocka
veterán

Na, gratulálhattok nekik. Ezt is elintézték:

[kép]

(#117925) vilmose33


vilmose33
őstag

Sziasztok
Zugló-Adria sétány megint elesett: se kép-se hang-se net. Ügyintéző a szokásos: elérhetetlen. Viszont telefonszám alapján beazonosítottak, hiba elhárítás folyamatban elvileg holnapra jó lesz, illetve felíratkoztam az sms értesítésre. Tud esetleg valaki többet hogy mit szerelnek, illetve mér szàll el havonta? Remélem valami jó hálózat fejlesztés.

A jövő most van

(#117926) cof válasza cocka (#117924) üzenetére


cof
veterán

Itt volt az ideje, na akkor jöhet is az upload rész bővítése. Hopp, az valószínűleg nem lesz, akkor tényleg kár érte. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117927) moonster


moonster
tag

Sziasztok!
500-as Net Coaxon.
Hogyan tudnám megnézni a hónapban letölttt adatmennyiséget? Ma hosszabítottam és meglepődve hallgattam, hogy 300GB a havi korlát.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyit használunk/használtunk 1-1 hónapban.

- Errare humanum est -

(#117928) Toth_Jani válasza cof (#117926) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Hát igen követeljük hogy az adások is fekete-fehérben, mono hanggal és nyúzott videókazetta minőségben jöjjenek, mert hiszen az Ősember is barlangban élt. :D

(#117929) #82860288 válasza moonster (#117927) üzenetére


#82860288
törölt tag

Advanced Network settingsben van olyan, hogy Data Usage.
Vagy ha a routeredben van ilyen opció, akkor esetleg az.
Nekem csak a YouTube forgalmam ennyi egy hónapban, ez a 300GB sztem már rég nem érvényes vagy sose volt az.

(#117930) rekurzio válasza #82860288 (#117929) üzenetére


rekurzio
kezdő

Olyannyira nem érvényes, hogy már ki is vették az ÁSZF-ből pont 04.01-jétől:
https://multimedia.vodafone.hu/pdf/aszf/20210630Utan/lakossagi/2022/2022-04-05/ASZF_0_torzs_hatalyos_20220405.pdf

Rákeresve "extrém használat" vagy "300 Gigabyte" szavakra sem talál semmit :)

(#117931) villifog válasza Dzsekó (#117920) üzenetére


villifog
tag

Teljesen igazad van, csak a régi szép időkben örültünk ha szigetelő szalagunk is volt.
Most már vannak vízmentes F csatik is, ott meg már kinti toldáskor sem szokták sem zsugorcsővezni, sem vulkanizálós szalaggal, sem szigetelő szalaggal körbetekerni.
Használtunk önvulkanizálós zsugorcsővet is, ami méretre volt szabva, és ha jól emlékszem 2db. volt benne, hamar fel kellett használni, de azt nem vékony kábelra használtuk (RG-6).
Léges hálózaton csak ilyet lehet használni, viszont hőlégfúvóval lehet szépen zsugorcsővezni, akár sima, akár gyantás zsugorcsővet használna az ember. Viszont villanyos hőlégfúvót, nem igazán lehet léges hálózaton használni. Amúgy én is zsugorcső párti vagyok.

(#117932) Adams84 válasza cocka (#117924) üzenetére


Adams84
tag

Már épp ideje volt. :DD :DD Budapest?

(#117933) pjen válasza Adams84 (#117932) üzenetére


pjen
félisten

Ha lesz valami fejlesztés akkor igen, de ha nem akkor csak niszúrás azokkal akik pl konyha tv nek használták. Nem mindenkinek elég a 3 beltéri.

(#117934) cocka válasza Adams84 (#117932) üzenetére


cocka
veterán

Nem.

(#117935) AtHoS válasza cocka (#117924) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én március 30-án kaptam tőlük "szerelmeslevelet" ezzel kapcsolatban (TV Comfort csomag)

"Ezúton tájékoztatunk a TV előfizetésedben foglalt csatornákkal kapcsolatos változásokról.

2022. április 6-tól megszüntetjük az analóg műsorterjesztési szolgáltatásunkat Miskolc, Alsóvadász, Aszaló, Felsőzsolca, Onga, Pereces, Szikszó, Gesztely, Hernádkak településeken, ezután kizárólag a digitális műsorelosztási szolgáltatásunk lesz elérhető.

Mit jelent ez számodra?

Mivel digitális vezetékes TV szolgáltatásod van, így számodra ez nem jelent szerződésmódosulást. A változás csupán akkor érinthet Téged, ha van olyan TV készülék a háztartásodban, amelyhez nincs médiaeszköz (mediabox vagy mediacard) csatlakoztatva és amin analóg műsorjelek vannak behangolva. Ezeknek a csatornáknak a helyén egy képüzenetet találsz majd a TV műsorok helyett. 2022. április 6-át követően szükséged lesz minden TV készülékedhez egy mediaeszközt csatlakoztatni annak érdekében, hogy a TV csomagodban megszokott TV műsorokat továbbra is élvezhesd. Médiaeszközt háromféleképpen rendelhetsz:
Belépve a honlapunkon MyVodafone profilba, lehetőséged van webshopon keresztül megrendelni második médiaeszközt. Keresd a Vásárlás/Készülékek/Médiaeszközök menüpontot a megrendeléshez. Kényelmesen választhatsz magadnak tetszőleges médiaeszközt, időpontot, kérheted a beüzemelést technikusi segítséggel is.
A 1270-es Vodafone Otthoni ügyfélszolgálatot hívva telefonon is van lehetőséged új médiaeszközt igényelni.

Vagy ellátogathatsz ügyfélkapcsolati pontjainkra és választhatod a személyes ügyintézést.
Köszönjük eddigi bizalmadat, és további kellemes szórakozást kívánunk."

read-only mode on the forum

(#117936) Adams84 válasza pjen (#117933) üzenetére


Adams84
tag

Előbb-utóbb biztosan lesz valamifajta fejlesztés, de első körben el kellene jutni arra a pontra, hogy minden településen megszüntessék az analóg adást (fizikailag is!). :DD
(pl. Budapesten már 2021.08.31-el meg kellett volna szűnnie, de valamilyen okból kifolyólag még mindig nem kapcsolták le…) :U :)

[ Szerkesztve ]

(#117937) rekurzio válasza pjen (#117933) üzenetére


rekurzio
kezdő

Én azért ennek örülök, hogy nem kötik be random nénik a régi szovjet tvjüket a hálózatba (mert nem lesz értelme), ezáltal zavart küldve hozzám. Volt már, hogy ilyen miatt nem ment rendesen az internetem igaz az konkurens szolgáltató volt és még 2012 előtt. Van ennek pozitív oldala is. Nálam Füreden már tavaly lelőtték, talán ez már a DOCSIS 3.1 előszele, nagyon örülnék neki :DD

(#117938) MadMancs válasza rekurzio (#117937) üzenetére


MadMancs
veterán

ED 3.1 és analóg csomag nem zárja ki egymást. :DDD Mi településünkön elérhető gigabites net, viszont Analóg adás is elérhető.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117939) kezo0 válasza Adams84 (#117936) üzenetére


kezo0
addikt

Hogy eljusson az M1 műsora mindenkihez... És eljutott.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#117940) N.otorious


N.otorious
senior tag

Nyíregyházán is megszűnt az analóg jel., pont a választások után...mondjuk hirtelen a covid is előjött :D

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#117941) FrozenThrone válasza kezo0 (#117939) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Nee, sírok :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#117942) pjen válasza rekurzio (#117937) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom veszel nekik Tv t.

(#117943) Intruder2k5 válasza MadMancs (#117938) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de ugye csak letöltési irányban van ED3.1, visszafelé meg szerintem nem is lesz. Erről már többször volt szó, a Telekomnak is beletört a bicskája. Pár helyen elérhető náluk koaxon az 1000/200, de a brutális létesítési költségek miatt felhagytak a folytatással.

(#117944) cocka válasza N.otorious (#117940) üzenetére


cocka
veterán

Má megin? Nem kib@... uncsi még? :C

(#117945) tomp


tomp
félisten

"Kedves Ügyfelünk!

Tájékoztatjuk, hogy az ön szolgáltatását is érintő hiba 2022.03.22. napján 08:37 órakor elhárításra került.

A hibabejelentését lezártuk, az okozott kellemetlenségekért elnézését kérjük."


A kötbérről nagyban hallgatnak. Vajon lesz vagy majd jön a számla, hogy fizessek? :F

(#117946) MadMancs válasza Intruder2k5 (#117943) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez jogos igen. Felfelé nincs, és valószínűleg nem is lesz 3.1 .
Lefelé viszont nem feltétel az analóg hiánya ennyi volt a mondandóm hiánya.

Arról esetleg nincs tudomásod (vagy másnak), hogy nem terveznek üzletihez is 3.1 es HGW-t? Valami eszméletlen jó ketyere ez a Hitron, de ugye csak 3.0 így nincs üzleti 1gbps, legalábbis ha backupot vagy fix IP szeretne az ember.
Business net 1000 van, de ugyanazt a hulladék Compalt adják hozzá mint lakosságihoz. Kenjék a hajukra.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117947) Intruder2k5 válasza MadMancs (#117946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos nincs, de egyébként tudtommal a Hitron is ugyanarra Puma 6 chipsetre épül, aminek a problémáiról már sokat olvastunk itt, szóval inkább valami BroadCom alapú HGW kéne ezek helyett.

(#117948) woodworm válasza MadMancs (#117946) üzenetére


woodworm
veterán

A gigáshoz nem arris jár?

(#117949) ElEvEn11 válasza MadMancs (#117946) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Na azért olvasgatom itt a hozzászólásokat és az utolsó 400-ból valahol csak el-elcseppen az infó, hogy ezek a Vodafone által adott routerek/HGW-k egy rakás kaka. Végre! :B Bezzeg amikor direkt kérdeztem rá (háromszor is), akkor senki nem válaszolta meg a kérdést. Félnek a kábeles kollégák megmondani az igazat róla, vagy mi? Még amikor otthon éltem és utoljára jött ki a kábeles kolléga, akkor is rákérdeztem egyenesen, hogy ez most milyen minőség szerinte, erre szemleszegve, falat bámulva hümmögte "hogyhátjóazért". A mostaninak –, ami a legújabb tudtommal és nem voltam otthon, amikor beszerelték, – a wifi képessége a béka segge alatt van, pedig nem egy óriási lakásról beszélünk. Az meg röhej, hogy olyan is előfordul, hogy egyszerűen eldobja a wifi-t és néha fél óra kell, vagy kibekapcs, hogy újra életre térjen.
Van valami szabályozás a kollégáknak, hogy nem szidhatják mondhatják meg, hogy milyen a cuccos, amit beszerelnek??? :F

[ Szerkesztve ]

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#117950) MadMancs válasza Intruder2k5 (#117947) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen én is úgy tudom. Puma 6. Jelentkezik is hogy időnként pár mp "hatászünet" . Ezt leszámítva atomstabil, és a wifi is szuper benne. Lefedi az egész lakást. Ezt nem tudom Mobilnet Backup miatt modem módba kérni.

Viszont saját tapasztalat.

Ugyanazon a kábelen lakossági Fekete CBN: le: 48-50dBmV fel: -6 - -7 dBmV
Hitron: le: 39-44dBmV fel +6 - +10dBmV
CBN 350/30 as konfiggal atomstabilan bármikor hoz 360/32
CBN 500/22 es konfiggal 0-500/0-22mbps sebességre

Két modem közti első mérés 15 perc eltérés volt. CBN le, Hitron fel. Nincs TV, koax nyilegyenesen megy HGW be.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.