Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#118151) DamianB válasza cof (#118150) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi 10 percet vártam de akkor csak várnom kell tovább újra hívom .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118152) Pharaoh


Pharaoh
aktív tag

Hi!

A horizon box távirányítót hogyan lehet beállítani hogy a tvt is be tufjam kapcsolni és a hangot vezérelni rajta?

Köszi!

(#118153) pjen válasza #82860288 (#118148) üzenetére


pjen
félisten

Hát, nem tudom szovtveresen, hogy tudják megoldani a modem hiányát, hogy ne kelljen össze fúrkálni a lakást :W

(#118154) cof válasza pjen (#118153) üzenetére


cof
veterán

Most nem a modem témára reagálva, de hol nem fér el a koax-al párhuzamosan a LAN kábel is? Aztán csak 8 mm-rel kell bővíteni a lyukat ha már amúgy is van. Nyilván ha alul lett tervezve a falban a koax gégecső és nem fér el mellette az ciki, de még a szegély felett is szépen el lehet vezetni az egész házban szinte láthatatlanul egy vezetősínben.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118155) pjen válasza cof (#118154) üzenetére


pjen
félisten

Ha eddig elfért a boxban a modem, most mért nem?

(#118156) MiZo1990 válasza cof (#118154) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Szerintem hagyd...

(#118157) cof válasza pjen (#118155) üzenetére


cof
veterán

Mert többe lenne csak a modem modul mint az egész box, és nyilván a költségcsökkentés volt a cél, azért is ilyen trágya mind szoftveresen, mind hardveresen.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118158) pjen válasza cof (#118157) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen egyet értünk. :)

(#118159) #82860288 válasza pjen (#118153) üzenetére


#82860288
törölt tag

:DDD Rossz hsz-re reagáltam.
Arra gondoltam, ahol a lefagyásos vagy a nem vagy rosszul működő doboz problémák vannak. :DDD

(#118160) DamianB


DamianB
őstag

Sikerült elérni őket átállították újra indult a modem de most meg nem nyílik meg a 192.168.0.1 re újra indítottam a modemet újra indítottam a laptopot már nem tudom mit csináljak van ötletetek erre ?

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118161) Apaxp válasza DamianB (#118160) üzenetére


Apaxp
senior tag

Helyette 192.168.100.1

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#118162) DamianB válasza Apaxp (#118161) üzenetére


DamianB
őstag

Köszi rengetegszer átolvastam a leírást elkerülte a figyelmem sikerült belépni de nincs olyan bal oldali menü sor mint amit a leírás mond

Export módban találtam egy olyat hogy https engedélyezése a lan számára azt bekapcsoltam.

Megint nem veszek észre valamit ? :W

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118163) cof válasza DamianB (#118162) üzenetére


cof
veterán

Mi kellene? Csak összekötöd a modem LAN1 portját a routered WAN portjával, amire beállítasz egy DHCP lekérést internetbeállításoknál, és meg is vagy.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118164) DamianB válasza cof (#118163) üzenetére


DamianB
őstag

Miután beléptél a jelszavaddal bal oldalon megkeresed a modem mód feliratot, ezután átkapcsolod a HGW-t modem/bridge módba, elmented.

Ezt kerestem a menüben amit lefényképeztem.

Ok akkor tovább lépek.

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118165) cof válasza DamianB (#118164) üzenetére


cof
veterán

Ezt csinálta meg az ügyfélszolgálat neked. Arris modemben nem tudod állítani csak ők távolról.

Ez egy másik modem lesz, CB.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118166) DamianB válasza cof (#118165) üzenetére


DamianB
őstag

Ja értem köszi .
Elkezdtem laptopon de itt se nagyon megy .
Utoljára kb 5 éve állítottam be routert ( xiaomi ) telefonos appon keresztül .
Full kínai nekem ez az egész . Köszönöm a türelmet és segítséget. :R

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118167) DamianB


DamianB
őstag

Úgy néz ki sikerült eléggé túlbonyolítottam és valószínűleg többet is ki lehetne hozni ebből de marad így később ha lesz időm finomítok rajta .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118168) gduck válasza gregory91 (#118147) üzenetére


gduck
addikt

Én feladtam :K Mindenki úgy értelmez mindent, ahogy szeretné. Nincs is ezzel semmi gond :R Nekem oszt tök mindegy, tőlem szidhatjátok még évekig a rendszert :P Én is jobban szeretem a Tranbantot, mint a Lambót :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118169) pjen válasza gduck (#118168) üzenetére


pjen
félisten

Hát most lett mindenkinek egy trabant a jó kis lambó után.

(#118170) gregory91 válasza gduck (#118168) üzenetére


gregory91
senior tag

Azt kellene megérteni hogy azt szidunk ami nem működik rendesen,nem a rendszert.Ha megszüntetnék a problémákat akkor nincs mit szidni.Nálunk speciel a szolgáltatás folyamatos - az elmúlt 3-4 évben egy kezemen megtudom számolni hogy hányszor volt használhatatlan, de ami az újdonsült "dobozkákat" érinti.....

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#118171) hhgygy válasza Pharaoh (#118152) üzenetére


hhgygy
senior tag

In order to control your television's Power, Volume Up / Down and Mute buttons, please follow the steps below:
Press OK and 0 at the same time. The TV Power button will flash white.
Press the TV Power button once. ...
Press Exit to complete.
Repeat above process for Volume Up, Down and Mute.
Test each action works correctly.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118172) Dzsekó válasza hhgygy (#118171) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt a box távirányítón kell nyomkodni?
Tényleg működik?

(#118173) hhgygy


hhgygy
senior tag

Igen, nekem a Samsung TV-t simán viszi.
Egy gond van, hogy párhuzamosan kell be- és kikapcsolni, tehát ha nem jó szögben tartod, akkor előfordul, hogy ellentétesen kapcsolod :DD
(Olyankor ugye el kell takarni az egyik ketyerét, hogy ne lássa a távkapcsolót)

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#118174) DamianB válasza hhgygy (#118171) üzenetére


DamianB
őstag

Én csak CI kártyát kaptam . Nem lenne egyszerűbb így és akkor nem kellene foglalkoznotok még egy eszközzel távirányítóval.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118175) Dzsekó válasza DamianB (#118174) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem mindegyik TV-ben van CI+ foglalat.
Box tud olyan extra funkciókat, mint a visszanézés, műsorújság, szülői zár, stb.

(#118176) RudiLicenc


RudiLicenc
aktív tag

Sziasztok,

Próbáltam keresni de sajnos nem sikerült, pedig csak nem olyan ritka a kérdésem.

Azt szeretném tudni, hogy milyen módon kaphatok új IPv4 címet a Vodafonetól a legegyszerűbben? Kinyomtam éjszakára a modemet, reggel pedig be, és még így is ugyanazt az IP-t kapta vissza. Van erre valami módszer? Vagy ügyfélszolgálatot zaklassam?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#118177) cof válasza RudiLicenc (#118176) üzenetére


cof
veterán

Ügyfélszolgálat sem fog adni új IP címet, de 1 nap áram nélkül nem szokott elég lenni, kell neki 2-5 nap is akár. Modem módban van 3 publikus IP címed ami más lesz mint amikor router módban van a HGW. Azt érdemes kipróbálni hogy átrakod modem módba és vissza router módba, ekkor nekem osztott új IP-t a rendszer de nem tudom mi alapján oszt. Mert egyébként volt olyan időszak is, hogy több mint 1 évig volt ugyanaz az IP címem.

+Még ami tuti volt nálam hogy ha felregisztrálsz egy korábban UPC hálózatba használt modemet (nekem volt egy tartalék amit használtan vettem anno) akkor is új IP-t kapsz, sőt ha az eredetit visszaregisztrálod utána akkor is.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118178) RudiLicenc válasza cof (#118177) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Igen, valamit hallottam már, hogy a két mód esetén más lesz az IP. De, hogy nem lehet leváltani jóformán kérésre sem…

Az IP-m már nekem is ugyanaz minimum fél éve, lehet hogy egy éve is, de most nagyon kellene egy új cím, különben VPN-re kell hagyatkoznom hosszú időkre :D

Editre válasz: sajnos régi modemem nincsen.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#118179) cof válasza RudiLicenc (#118178) üzenetére


cof
veterán

Egyik szolgáltató sem foglalkozik ilyennel kérésre. Ha nincs tartalék akkor a modem, majd vissza router üzemmód is működhet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#118180) RudiLicenc válasza cof (#118179) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Ha nem, akkor DDoS-oltatom magam egy kis pénzért aztán hátha. :D

Üdv!

(#118181) MadMancs válasza Dzsekó (#118175) üzenetére


MadMancs
veterán

Műsorújság és szülői zár mondjuk MediaCard esetén is van. :DDD

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#118182) Dzsekó válasza MadMancs (#118181) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nekem Vodafone-os ember mondta a szülői zárat. Úgy mondta, hogy adott csatornákon adott műsorok is zárolhatók. Ez digi box-on is működik. Nézem a csatornát, jön egy új film, ami 18 karikás és csak kóddal tudok belépni. Media Card-om nincs, nem tudom, hogy ott ennyire precízen működik-e. Műsorújságot sem tudom, hogy ennyire részletes-e media card-al, hogy több napot átlátsz, órára lebontva nézheted egymás alatt a csatornákat egy képernyőn.
Meg úgy tudom, hogy felvenni is lehet box-al. Régen UPC-nél mintha ment volna ez, de akkor sem próbáltam. Talán még időzített felvétel is volt, ha éppen nem voltál otthon, de rögzíteni kívántad az adott műsort. Valakinek ezek lehetnek szempontok.

[ Szerkesztve ]

(#118183) pjen válasza Dzsekó (#118182) üzenetére


pjen
félisten

Fel lehet venni, megállítani és az EPG is több napra van a boxon.

[ Szerkesztve ]

(#118184) cocka válasza RudiLicenc (#118176) üzenetére


cocka
veterán

Hálókártya csere vagy virtuális gép címének klónozása SAJÁT routerbe. Esetleg egyedi MAC address megadása a routernek, de ezt vélhetően nem fogja engedni.

[ Szerkesztve ]

(#118185) cocka válasza Dzsekó (#118182) üzenetére


cocka
veterán

Ez bukó az olyan csatornáknál, ahol semmi ilyesmi nem engedélyezett. Se felvétel, se visszanézhető adások, se tekergetés, se élő adás megállítás vagy visszatekerés, semmi. Csak nézheted az élő adást.

Ilyenek pl.: Összes külföldi, összes közösségi (FIX, hatoscsati, D1 TV, PAX és társai), összes helyi

A többin, ahol a fentiek elérhetőek, pedig eldöntik, hogy mit vehetsz fel és mit nem.

Ja és RTL csoportnál előretekerni sem lehet sem "felvett", sem visszanézős anyagokban, sem az élő adásnál, akkor ha visszatekerted és kvázi "le vagy maradva". Különben ez azért is gáz, mert így minden megállítással és visszatekeréssel "távolodsz" az élő adástól és nem tudom egyszerre mennyit "pufferel", amíg ki nem lép az élő adásba, miközben még volt hátra másfél óra "behoznivalód". :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118186) pjen válasza cocka (#118185) üzenetére


pjen
félisten

Ez sajnos igaz, de a kártya még ennyit se tud alapból. Sajnos a T is ebbe az irányba indult.

(#118187) kezo0 válasza cocka (#118185) üzenetére


kezo0
addikt

Az összes külföldi, összes közösségi, összes helyi csatornát együttvéve nem nézik annyian, mint a két nagy magyar kereskedelmi csatornát… Szóval eléggé marginális probléma, hogy nem lehet visszatekerni a hatoscsatornát vagy az ORF2-t.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118188) Ledi


Ledi
aktív tag

Sziasztok!

Én még most vettem észre, hogy kódolatlanul elérhető a Filmbox Pro csomag csatornái.

Gondolom húsvéti ajándékként bár erről sehol nem ír a Voda az oldalán.

Bezzeg a Viasat csatornák ki(nem) vezetéséről már hónapok óta jött ki közlemény. :(((

(#118189) DamianB válasza Ledi (#118188) üzenetére


DamianB
őstag

Nekem aznap mikor mikor bekapcsolták volt MTV most már nincs :F

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#118190) kezo0 válasza Ledi (#118188) üzenetére


kezo0
addikt

Csatornák lehetséges kivezetése olyan lépés, amelyre vonatkozóan törvény írja elő, hogy meghatározott idővel korábban tájékoztatni kell az előfizetőket. Az előfizetők számára pozitív változásokra vonatkozóan nincs ilyen törvényi kötelezettség.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118191) LouiS22 válasza kezo0 (#118190) üzenetére


LouiS22
veterán

A koronavírus miatt kialakult helyzetben az SPI/FilmBox is igyekszik segíteni, hogy kényelmesebbé tegye az emberek számára az otthon töltött időt. A vállalat hat hazai szolgáltatóval egyezett meg a kódolatlan időszakról. A Vodafone TV-n és UPC előfizetők részére március 16-tól, míg a UPC Direct, az Antenna Hungária (MinDig TV Extra), a Tarr Kft., a PR-Telecom és a Vidanet esetében a technikai átállástól függően az ezt követő napokban lesznek elérhetők azon FilmBox csatornák, amelyek az alapcsomagokban nem hozzáférhetők. A Vodafone TV-n és UPC előfizetők számára április 30-ig, a másik öt szolgáltatónál pedig április 14-ig élvezhetők a kiemelt tartalmak, így minden érintett előfizető közel egy hónapon át válogathat kedvenc filmjeiből.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#118192) cocka válasza Ledi (#118188) üzenetére


cocka
veterán

Akárhányszor nekiállok új csatornákat kerestetni a saját settopboxommal, mindig talál újakat. :D Szóval azon már meg sem lepődök, hogy hetente minimum 1-1 új csatorna befigyel.

(#118193) Pharaoh válasza LouiS22 (#118191) üzenetére


Pharaoh
aktív tag

És aki fizet a filmbox pro csomagért azok visszakapják az árát, vagy ők így jártak?

(#118194) cocka válasza Pharaoh (#118193) üzenetére


cocka
veterán

4 nap árát? Biztos rengeteg pénz. :D

(#118195) kezo0 válasza LouiS22 (#118191) üzenetére


kezo0
addikt

Köszönöm a tájékoztatást, de én ugye csak válaszoltam Ledi kollégának, aki hiányolta az erről szóló tájékoztatást, megindokolva, hogy arra vonatkozóan nincs kötelezettsége a szolgáltatónak.
Szóval ő hiányolta a tájékoztatást, nem én. :)

De ha már, akkor: vajon kiket értenek „UPC előfizetők” alatt? Vannak még olyanok Magyarországon?

Pharaoh: Szerintem így jártunk – mondom ezt a Filmbox Pro csomag előfizetőjeként. Amikor az HBO volt kódolatlan mindenkinek, akkor sem adták vissza a pénzt azoknak, akik előfizetnek rá…

cocka: Márc. 16-tól ápr. 30-ig az nálam inkább másfél hónap. Vagy valamit benézek?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118196) MiZo1990 válasza LouiS22 (#118191) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Az idézett szöveg egy 2020. március 19., csütörtöki hírből van.
(forrás)

(#118197) kezo0 válasza MiZo1990 (#118196) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, akkor értem már a UPC említését. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118198) cocka válasza kezo0 (#118195) üzenetére


cocka
veterán

Utólag jutott eszembe, hogy előbb olvastam az április 30-at, valamiért mégis az futott át az agyamon, hogy négy napnál több ideig biztos nem biztosítják ezt a lehetőséget.

Kiindulva abból, hogyha mondjuk több vételi helyed van és van tévé előfizetésed, akkor a kódolt adások vételéhez kvázi elvárják, hogy legyen egy második boxod vagy kártyád pénzért.

Szerintem az lenne korrekt, ha egy háztartásban ugyanannyi pénzért biztosítanák, hogy legfeljebb három vételi helyen nézhesd az összes előfizetett csatornát, mint ahogy ezt most garantálják 1 helyre.

(#118199) kezo0


kezo0
addikt

Igazából ez a mostani akció:

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118200) LouiS22 válasza MiZo1990 (#118196) üzenetére


LouiS22
veterán

Hopsz, ezt benéztem :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.