Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117951) MadMancs válasza woodworm (#117948) üzenetére


MadMancs
veterán

De Arris igen. Én tévesztettem, de topik alapján az se jobb mint CBN.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117952) MadMancs válasza ElEvEn11 (#117949) üzenetére


MadMancs
veterán

Tegnap mikor ittvolt Hibaelhárító technikus (HGW csere mert meghalt USB port). Beszélgettünk míg várta a zenét (nekik se veszik fel gyorsabban a diszpécserek mint nekünk az ügyfélszolgálat. 😓)
Ő is megerősítette hogy a jelenleg forgalomban lévő HGW-k közül a Hitron a legstabilabb, Fehér és Fekete CB a legolcsóbb alkatrészekből összerakott ipari hulladék, Arrissal is rengeteg baj van, sokat mennek ahhoz is.

Na én mikor üzletit rendeltem meg, pont ezért ragaszkodtam USB Mobil Backup szolgáltatáshoz (Mert amúgy maga a backup szolgáltatás egy kalap kaki, csak 3G re enged fel (bár maga a stick 4G képes), ráadásul NATolt. Szóval max email olvasásra alkalmas ha nincs csatolmány 🫣) mert ezt csak Hitronnal tudják megvalósítani.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117953) cof válasza ElEvEn11 (#117949) üzenetére


cof
veterán

A mostaninak –, ami a legújabb tudtommal és nem voltam otthon, amikor beszerelték, – a wifi képessége a béka segge alatt van...

Itt azért legalább van 5 GHz WiFi-s eszköz, ill. csak az van. Na meg a belső hálózat sincs elszeparálva. Én amikor Digis lettem kicsit meglepődtem, hogy ilyen van mert ott bizony úgy álmodták meg ki tudja miért.

A wifi sebességre szerintem egyik szolgáltató sem vállal garanciát, csak grátisz, ha nagyon kell akkor saját router.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117954) ElEvEn11 válasza cof (#117953) üzenetére


ElEvEn11
senior tag

Nem is arról van szó, hogy garantált Wifi sebesség, hanem hogy legalább ne dobja el véletlenszerűen. Nem láttam még az eszközt a saját szememmel, mert egy éve nem voltam otthon, de ha megyek vetek rá egy pillantást. Meglehet, hogy ostoba, gyári beállításokkal, jelszóval fut, amit egy wannabehacker is simán kihasznál. De a lényeg, hogy legalább stabil lenne. Nem az. A lakás meg nem egy lehetetlen, sokfalas betondzsungel. A router és a másik szoba között egy gázbeton fal van felhúzva és mégsem megy át rendesen a jel. Ráadásul lassabb, instabilabb, mint a korábbi eszköz. Pedig az is 5 GHz-et tudott.

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#117955) cof válasza ElEvEn11 (#117954) üzenetére


cof
veterán

Általában akkor szokta ledobni ha auto csatornára van állítva, és váltásnál az eszköz nem tudja lekezelni rendesen. Meg kell nézni a beállításokat, WiFi analyzerrel ellenőrizni a jelenlegi csatorna terheltséget.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117956) hfrici


hfrici
aktív tag

A Vodafone TV másnál sem megy?

(#117957) pjen válasza hfrici (#117956) üzenetére


pjen
félisten

Nálam megy pc n és telón is.

(#117958) dnelb


dnelb
veterán

hali
nálatok stabil a net? 2 hónapja köttettem be, de néha olyanok vannak hogy fél percre elmegy a net, de nem szakad meg a kapcsolat, csak 999999 ping szitu kb.. Logban ilyenek vannak az eseménykor hogy no ranging response received -t3 timeout, meg cable modem reboot.. Rossz lenne a modem? :F

(#117959) Intruder2k5 válasza dnelb (#117958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#117960) PeL válasza dnelb (#117958) üzenetére


PeL
addikt

Nálam is ez van pár napja, random lag spikeok, TS beakad, PUBG-ben látom hogy 1-2 másodpercekre felugrik a ping és a packet loss mutató. Még 1-2 napig várok, ha nem lesz javulás akkor telefonálok nekik.

(#117961) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Ismerősömnél most lett egy LG OLED TV beüzemelve. A router az még egy régebbi UPC-s Ubee eszköz. A TV egy szobával és egy hall-al odébb van. A telefonon még 3-as a wifi jelerősség, és simán lehet netezni, de a TV-n már csak 1-es a jelerősség és a böngésző kiírja, hogy gyenge a jel. Jelerősítővel nyilván meg tudnám oldani. Viszont az lenne a kérdésem, hogy szerintetek van a Vodafone-nak olyan eszköze, ami erősebb wifi-t tol? Véleményem szerint nem kéne sokkal több kakaó, éppen a határon van a dolog. De nem ismerem, hogy ez az Ubee eszköz (ami van vagy 10 éves) milyen erős wifi-vel rendelkezik. Azt látom, hogy a TV wifi antennája rendkívül gyenge, ami egy 300+ os árú TV-nél elég szégyen. Köszönöm a tippeket!

(#117962) Gubek-Einste válasza Dzsekó (#117961) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább egy külső antennás saját eszköz beüzemelése lenne az ajánlott mint a szolgáltatói eszköz cseréje.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#117963) pjen válasza Dzsekó (#117961) üzenetére


pjen
félisten

Nálam a CB nek meglepően jó WIFI je van. Családiház, de még a kert végében (30m) tudom nézni a voda Tv t telón. A saját eszöz valóban jobb megoldás lehet.

(#117964) kabelmania27 válasza dnelb (#117958) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha megírod a modem jelszint értékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.

(#117965) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Fél percet akarunk visszatekerni egy filmben (kb 50 perc után), erre az első gombnyomásra visszaugrik a legelejére. Előre tekerés persze nem engedélyezett!
Fantasztikus szolgáltatás...

#?*@&!

(#117966) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az új számlában kaptam egy rettenetesen jó ajánlatot:

Az Ön által jelenleg határozatlan idejű szerződéssel igénybevett szolgáltatása, melyre ajánlatunk vonatkozik: Nonstop S díjcsomag.
Az Ön jelenlegi szerződéséhez hasonló szolgáltatási tartalommal és kedvező díjszabással bíró határozatlan időtartamú előfizetői szerződési ajánlatunk az alábbi: Nonstop S díjcsomag: 500 Ft/hó.

De rendesek, mindenki szidja őket pedig olyan kis kedvesek hogy fizessek többet azért ami most 100Ft :C :K

Jut eszembe, kötelező nekem megtartani ezt a vezetékes telefont? Kb soha nem használtuk, nem nagy összeg az a 100Ft igaz, de minek... nincs hűség rajta. Vagy a csomag miatt célszerű megtartani?

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#117967) moonster


moonster
tag

Szevasztok!
Arena4+ regisztráció/kupon/aktiváló kód milyen módon érhető el?
Tegnap óta keresgélem, de nem találom sehol a Vodafone oldalán.
Elméletileg minden TV előfizetés mellé jár.

- Errare humanum est -

(#117968) tutyinéni


tutyinéni
csendes tag

számlafizetéssel kapcsolatban kérdezném.
a csoportos átutalásra átváltás elintézése (otp- ben, my voda. oldalon is ) megtörtént 1 hónapja. várható, hogy az e-havi elszámolás már így történik? vagy az áprilisit fizessem más módon.
a számlamegnyitással kapcsolatban lehetséges, hogy nem jó a :R küldött jelszó? mert nem sikerül megnyitni! köszi az infót.

(#117969) MadMancs válasza moonster (#117967) üzenetére


MadMancs
veterán

Szia.
Emailben küldték ki pár hónapja.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#117970) Toth_Jani válasza tutyinéni (#117968) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ha az OTP-nek kiadtad a megbízást, akkor a My Voda oldalon már azt írja, igy más intézni való dolgod nincs, majd a számlán lévő határidő utolsó napján levonják a pénzt.

(#117971) kabelmania27 válasza PeL (#117960) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#117972) moonster válasza MadMancs (#117969) üzenetére


moonster
tag

Köszi. Akkor várok egy kicsit, majd rákérdek. Pénteken kötöttem új szerződést.

- Errare humanum est -

(#117973) PeL válasza kabelmania27 (#117971) üzenetére


PeL
addikt

Sajna én nem tudom megmondani, de itt vannak:

(#117974) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!!

Nem tudjátok miért nem enged belépni a myvodafone alkalmazásba??
Rendes jelszóval sem,,majd kértem ideigleneset ,de azzal sem.....
Otthoni szolgáltatasról van szó.
Mobilos jó.

Van most valami probléma másnál is??

(#117975) ledgeri válasza ledgeri (#117922) üzenetére


ledgeri
nagyúr

No, a második 1-2 nap már eredményt hozott: az 5-én keltezett számlámba ma már betekintést nyerhettem.

Csak költői logiaki kérdés, hogy mi értelme van az emailes számlaküldésnek, és miért nem a biztos "elérhető" állapot ami az egészet (értesítő email, sms, ha kell egyáltalán) triggereli?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#117976) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Sziasztok,

Tudja esetleg valaki, vagy nyitott már portot valaki ezen a retkes vodafone routeren, 24 órája ülök itt a gép elött és semmilyen formában nem nyitja meg.

Már ott tartok, inkább nem is mondom, pedig szerintem ennek így menni kéne, vagy én vagyok a hülye? OPENVPN számára próbálkozom NAS-hoz.

Ha valaki tudna mondani valamit azért hálás lennék.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#117977) Kátai


Kátai
senior tag

Egy korábbi hozzászólásom margójára:
"Nem tudom, hogy ki szerkeszti, készíti az utóbbi időben az az EPG felirat tartalmát, de, hogy nem normális az biztos! Pl,director1..2..3..4..a szereplők helyett."

Na ezt még fokozták! Most már szereplők sincsenek feltüntetve, csak egy rövid tartalom. Néha még az se, csak pl.akciófilm.

Nem tudja valaki, hogy hol, ki szerkeszti ezeket?

(#117978) vargalex válasza Matyi222 (#117976) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Biztos publikus IP-t kap az eszközöd (bár Vodafone-nál nem volt eddig jellemző a privát IP)? Gondolom nincs IPv6 módban az eszköz... Esetleg próbáld meg - hátha olyan béna az implementáció, hogy valóban csak port tartományokkal működik - hogy 32650-32650 tartományt adsz meg mind helyi, mind külső tartományként.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#117979) Matyi222 válasza vargalex (#117978) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Szia,

Köszi, megnézem, de már kínomban most újra rakom a gépem is előbb, már mindent kiszűrök.
Aztán próbálkozom tovább. :D Már kínomban csak röhögök ezen...

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#117980) vargalex válasza Matyi222 (#117979) üzenetére


vargalex
félisten

Többek között ezért is használom mindig bridge (modem) módban a szolgáltatói eszközöket...

Alex

(#117981) cof válasza Kátai (#117977) üzenetére


cof
veterán

A vodánál nem szerkeszti senki, ők is úgy veszik. Minden bizonnyal onnan ahonnan a port.hu is, mert ott szoktam látni ilyen malőröket.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117982) Matyi222 válasza vargalex (#117980) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Nekem is van egy klassz Xiaomi routerem, de ez a vacak nem megy bridge módban, legalábbis nem találok benne ilyen "kapcsolót" legszívesebben én is kihagynám.. Vacak voda router kevés eszközt tud kezelni, ezért vettem a xiaomit, mert az 120-at tud, aztán az okosotthon arról megy.
De ha valaki tudja, hogy lehet bridge módba tenni a voda routert, az minden gondom megoldaná.

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#117983) N.otorious válasza vargalex (#117980) üzenetére


N.otorious
senior tag

És az 1G modemüket hogy lehet bridge módba rakni? Mert a felületén nem találok ilyen opciót.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#117984) Matyi222 válasza vargalex (#117980) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Ez jelentheti a vodánál a bridge módot?
Hát átkapcsolom erre, akkor elég lenne portot nyitnom vajon a Xiaomin?

[ Szerkesztve ]

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#117985) cof válasza Matyi222 (#117982) üzenetére


cof
veterán

De ha valaki tudja, hogy lehet bridge módba tenni a voda routert, az minden gondom megoldaná.

Ezt csak az ügyfélszolgálat tudja. Németeknél fura mód már jó 1 éve megoldották ügyfélkapú alól is. De biztos szeretik ha hívogassák őket.

(#117984) Matyi222
Nem szóltam... Látom ez az új fekete CB csak megtévesztett a voda felület, azt hittem az Arris amit az ezreshez adnak. Itt lehet áttenni igen modem módba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117986) dnelb válasza kabelmania27 (#117964) üzenetére


dnelb
veterán

szia, elvileg ezek azok

(#117987) Gyurka6 válasza Matyi222 (#117984) üzenetére


Gyurka6
őstag

A leírás szerint igen, egy próbát megér..Bár csak a wi-fi funkciót említi.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#117988) Matyi222 válasza Gyurka6 (#117987) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Köszi megpróbálom. :R

(#117985CoF)

Köszönöm szépen neked is! :R

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#117989) vargalex válasza N.otorious (#117983) üzenetére


vargalex
félisten

Azt csak az ügyfélszolgálat tudja. Nekem is az van az 500-as netemhez. A beüzemelő technikusnak rögtön jeleztem, hogy bridge módba kérem és rögtön kérte is aktiválásnál az ügyintézőtől.

Alex

(#117990) N.otorious válasza vargalex (#117989) üzenetére


N.otorious
senior tag

Köszi

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#117991) cocka válasza zeon.hu (#117965) üzenetére


cocka
veterán

Arra ott vannak a számgombok alatti konkrétan a 0 melletti nyilak. Az is tekerés, de konkrétan nem áll neki tekergetni, csak azonnal ugrik 20 másodpercet vissza.

(#117992) cocka válasza Kátai (#117977) üzenetére


cocka
veterán

Ez most vodabox, app vagy web?

Esetleg régebbi box?

(#117993) N.otorious válasza vargalex (#117989) üzenetére


N.otorious
senior tag

Meg is csinálták, csak 10 percig csörgött a teló :D, most már elérem távolról az eszközeimet.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#117994) Dzsekó válasza Gubek-Einste (#117962) üzenetére


Dzsekó
addikt

De az ingyen van. :)
Illetve egy nagyon pici számítógép asztalon van a szolgáltatói, mellette még egy már nem nagyon fér el. 220-ba dugható jelerősítővel lesz megoldva, ha Vodafone nem tud értelmes eszközt adni. Ezen az Ubee-n nem megy együtt a 2,4GHz és az 5GHz. No comment.

pjen:
CB-n a Compal CH7465VF (CBN) routert érted?

[ Szerkesztve ]

(#117995) asdf_ válasza Adams84 (#117936) üzenetére


asdf_
veterán

(pl. Budapesten már 2021.08.31-el meg kellett volna szűnnie, de valamilyen okból kifolyólag még mindig nem kapcsolták le…)

Ahogy nagyon sok elektronikus dolgot nem lehet kapni jelenleg a vlágban vagy elegendő mennyiségben, vagy megfelelő időn belül és az eddigi áron (amit nálunk még fejel az árfolyam), erős tippem, hogy a set top box sem kivétel. Ha valahol megállítják az analógot, de nem tudnak a kiesőknek STB-t adni, abból ügyfélvesztés lenne. Üzletileg most eredményesebb bekapcsolva hagyni.

[ Szerkesztve ]

(#117996) cof válasza asdf_ (#117995) üzenetére


cof
veterán

Analógos csomag már ezer éve nincsen. Tehát ez nem lehet ok, hogy ügyfelet veszítenek.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117997) asdf_ válasza cof (#117996) üzenetére


asdf_
veterán

Az lehet, de egy tonnányi ügyfél lehet/van, akinél második, harmadik, negyedik tv-n STB nélkül a csökkent csatornaszámú analógot használja (garázs, konyha, hálóban valami elalvás előtt). Ha ezeknek csak a negyede kér kényszerűen STB-t, már az is egy igen észrevehető szám (és della). Vagy egy része átmegy digire, az meg ügyfélvesztés. Kényelmesben van az ember, amíg nem kell lépni, nem néz utána a lehetőségeknek, de amikor rá van kényszerítve, akkor igen.

[ Szerkesztve ]

(#117998) cof válasza asdf_ (#117997) üzenetére


cof
veterán

Amikor lekapcsolták a földi analógot, az is elég sok embert érintett. Mégis zökkenőmentes volt az átállás. Ez nem hinném hogy ok lenne, inkább a sz.rnak bele dolgot tudom elképzelni. Nekik ez egyébként is megérné ha még több boxot rá tudnának sózni az ügyfélre +500-1000 Ft-ért /hó.

Azt meg nem is értem akinél van elérhető digi az mit keres még a vodafone-nál. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#117999) kezo0 válasza asdf_ (#117995) üzenetére


kezo0
addikt

Jó, de akkor miért küldtek előtte többször is értesítést a lekapcsolás időpontjáról? Akkor még nem tudták, hogy ügyfelet fognak vele veszíteni, csak kb. aznap jöttek rá, amikor le kellett volna kapcsolniuk a saját maguk által kitalált időzítés szerint?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#118000) kezo0 válasza Kátai (#117977) üzenetére


kezo0
addikt

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.