Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100751) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

A netemmel és telefonommal előfordul, hogy baj van.
(Net L + 3db Stb + tel)
Telekomos szerelő volt kint mert az egyik stb újraindulgatott. Ezt cserélte is, de azt mondta a TP-LINK routerem is bekavarhat a dolgokba.
Olvastam itt vissza, hogy másnak is akadt gondja, ha TP-Link router volt a Segemcom mögött..

Pl.: ITT

Valakinek tapasztalat?

(#100752) Gézengúz válasza bon (#100750) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem ez a problémája, tud nagyobb lyukat fúrni nyilván, de a másikból nem tudja kihúzni amíg rajta a csatlakozó. És kibővíteni sem tudja mert benne a kábel. Világos?

(#100753) robertosz91


robertosz91
tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám. Most kötötték be nálunk iptv+telefon+net-et. NetL 1000-es díjcsomag. Valamiért a gépem (az adatlapomon lévő)nem éri el soha a max sávszélt letöltés során. A faluban ahol lakom mindenkinek aki bekötette, megy maxon. Rádugtam az ethernetet egy másik gépre, azon viszont hasít. Csak az én gépemen lassabb sokkal. A régi gépen 920mbit/s a letöltés és 100-200 mbit/s feltöltés. Az én gépemen 450 le és fel is. Ezen a gépen intel 218v hálókártya van, a régi egy realtek 1081d. Van valami beállítás ami így elosztja a sávszélt? Még soha nem volt netem otthon, így még csak azt se tudom mit csesztem el.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#100754) DJ. Ru$y válasza robertosz91 (#100753) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Többféle driver kipróbálása a kártyához. Amennyiben a legújabb van fent, úgy egyesével visszafelé lépkedve próbálnám ki őket, hátha driver probléma okozza.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100755) robertosz91 válasza DJ. Ru$y (#100754) üzenetére


robertosz91
tag

Köszi megpróbálom. A régi gépen win7 van az enyémen 10. A win 10 nem kavarhat be esetleg?

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#100756) HTomee


HTomee
tag

Még egy érdekesség.

Ha a Sagemcom ONT PPPOE passthrough módba teszem az első újraindítás után nem kapnak IP-t az STBk.
Az ONT-ben minden kikapcsolva DHCP-is! és PPPOE passthrough BE.
Oké adtam az STBk-nak statikus IP-t és mennek is szépen, de érdekes..elvileg külön VLAN...nem?
Egyébként a telefon hibám miatt kacsoltam ki a DHCP-t hátha az miatt ül le 20-30 óra múlva. olvastam, hogy hátha megoldás lehet a DHCP kikapcsolása is..
Ha az ONT csinálja a PPPOE kacsolódást akkor minden hibátlan. csak hát van normális saját routerem és az a fránya dupla NAT....

[ Szerkesztve ]

(#100757) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Hello...
Van nekem egy sat tv szolgáltatásom, a vevőegység egy EC22xx nevű csoda, amivel több gond is van:

1. LASSÚ.
2. 90%-ban nincs EPG, ha van akkor hiányos, össze-vissza. Általában nincs. (a jel megfelelő)
3. a távirányító 6 napja felzabált 3 garnitúra elemet (ez újdonság).

Kérdés: hibás a cucc? Lehet kérni a cseréjét? Láttam van vmi kaonmedia, abból is több (értékelhető talán kettő). Ezek milyenek? Cserélik erer ha kérem egyáltalán, vagy hogy van ez..?

4. LASSÚ! :D

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#100758) DJ. Ru$y válasza HTomee (#100756) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az ONT oszt nekik IP címet... Ha van IPTV és azt ONT-ra vannak kötve a STB-ok, akkor az ONT-ban nem szabad kikapcsolni a DHCP-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100759) DJ. Ru$y válasza Cyberslider (#100757) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha ezek közül bármire is, cserélik, akkor az az EPG hiba. Távirányítót cserélnek már külön, szóval az nem hivatkozási alap.

EPG-t megpróbálhatod hibára leadni, sok más lehetőséget nem látok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100760) Cyberslider válasza DJ. Ru$y (#100759) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ok bejelentem aztán meglátjuk. Akkor ezekszerint véletlen, hogy kihez melyik beltéri kerül?

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#100761) Kbali válasza Cyberslider (#100760) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem pl. Huawei beltérim van sat-hoz. EPG: melyik csatornán szoktad kikapcsolni? Az egyesen kell, mert ott jön a jel.

(#100762) #22718208 válasza HTomee (#100756) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az stb-ben sikerült az ip címet megadni? Ha igen,hogy csináltad?

Ha az ont-ben a saját routered dmz-be rakod ,az úgy nem jó?
Mert így a dupla natból nem sok mindent fogsz észrevenni.

@Kbali
Szerinted a box nem tudja ,hogy(áramzabáló) stand-by állapotban hol keresse az epg-t??

Csúnya lenne ,ha egy országnak, adott csatornára kellene kapcsolni a tv nézés végén :-)

[ Szerkesztve ]

(#100763) lszlogal válasza #22718208 (#100762) üzenetére


lszlogal
senior tag

Erre én is kíváncsi lennék

Ha ha natolja a saját routert, akkor az teljesen jó - én egy ideig úgy használtam, a nappaliban a mai napig úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#100764) sambenez válasza lszlogal (#100763) üzenetére


sambenez
addikt

Én úgy adtam meg ip-t az stb-ben, hogy kikapcsoltam a routerben a dhcp-t, és akkor megjelent a menü ahol lehetett választani a manuális ip megadást.

(#100765) #22718208 válasza sambenez (#100764) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az oké. De én pl. nem tudok a sorok között le-fel lépkedni és a rendbent megnyomni az alján.

(#100766) Mauddip válasza Cyberslider (#100757) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Távirányítódon a 9es gomb alatt, ha megnyomod, látszik a képernyő jobb felső sarkában egy # jel?
Ha igen, mondok egy kódot, és az majd segít neked! :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100767) Mauddip válasza robertosz91 (#100755) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Függ a géped teljesítményétől is. Régebbi gépeken sosem fog menni 1Gbittel :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100768) Cyberslider válasza Mauddip (#100766) üzenetére


Cyberslider
őstag

Khmm.. Látszik! :F :B

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#100769) Mauddip válasza HTomee (#100751) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Dinamikusra állítsd a tp linkben a wan beállításokat, valamint kapcsold ki a DHCP-t. Ha ez nem oldja meg, akkor a T-s HGW-ben állítsd be fixre (mondjuk 100-101-102-es) címekre a boxokat.
Remélhetőleg a T-s HGW-be vannak bedugva a boxok, ugye? :D Ha a te routeredbe, akkor dugd vissza a T-sbe :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100770) Mauddip válasza Cyberslider (#100768) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Leírom akkor sorban, pontokra szedve:

1, Tehát benyomod a # gombot majd tovább gépeled, hogy 1397# (#1397#, ha így egyszerűbb)
2, rányomsz a kód megadása mezőre, hogy aktív legyen, majd a távirányírón keresel egy 3 vízszintes csíkos ikont (alul lesz asszem) és megjelenik egy képernyő billentyűzet.
3, a nyilakkal a távirányítón bepötyögöd, hogy 2878 és jobb alsó sarokban levő enter jelre kattintasz (ha kéri akkor a text mező alatt még OK-zd le)
4, Megjelenik a "Recovery" menü, majd jobb alul a Load Defaultsra katt.
5, Újra kód mező, ugyanúgy csinálod mint az előbb, csak a kód most 8888 lesz, ismét enter és várj 5 percet, majd minden jó lesz , szépen lassan visszajön az EPG. (Lassúság megmarad, bár kicsit gyorsabb lesz! :D )

Ui. Felvételek megmaradnak!

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100771) Cyberslider válasza Mauddip (#100770) üzenetére


Cyberslider
őstag

Megjavult, örök hála, köszönöm! :C

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#100772) #22718208 válasza HTomee (#100751) üzenetére


#22718208
törölt tag

Ha az iptv a telekom cuccba van bedugva, akkor nagyon kíváncsi lennék ,hogy ezeknek a szerelőknek a buksijába,mit jelenthet a tp link bekavar mondat.

Mert inkább az ő eszközeik szoftvereiben és a szerelők agyában van valami összekavarodva.

Jó ,hogy meg nem tiltják már lassan ,hogy legyen egy saját alhálód ami kilát a netre!

(#100773) lszlogal válasza #22718208 (#100772) üzenetére


lszlogal
senior tag

Sagemcom eszköznél nekem is volt már rá példa. Rádugtam a TP-LINK-et, volt net, nincs net. És nem küldtem át rajta keresztül az IPTV-t, csak egy AP-nek volt beállítva. Természetesen a premium supporthoz küldtek a hibaelhárítók.

Az biztos hogy csinálnak érdekes dolgokat a Telekomos eszközök (talán azért, mert egy minimális testen mentek át, és úgy nagyjából de működnek).

[ Szerkesztve ]

(#100774) #22718208 válasza lszlogal (#100773) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nyugi... Biztosan készül az új szoftver , ami majd megjavítja.

Igaz letesztelve nem lesz , meg másik 3 bug keletkezik majd, de azért ezt a hibát majd javítják benne.

:-)

(#100775) HTomee válasza #22718208 (#100772) üzenetére


HTomee
tag

ONT-ben kikapcsolok mindent, még a DHCP-t is. PPPOE passtrough pedig bekapcsolom és restart.
A STB-t áramtalanítom, majd visszakapcsolom. Próbálkozik automatikusan csatlakozni, de X lesz az IP-cím fogadásakor és megáll, feljön az ablak, hogy újraindítás, auto csatlakozás vagy kézi.
Itt kézi és mehet is
IP: 192.168.1.5, (1.6), (1.7) Nálam ez a 3db STB
MASK: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.1.1
DNS: 192.168.1.1

Értelemszerűen az ONT az 1.1-es címen van

Természetesen az ONT-be vannak dugva az STB-k

100762
Igen a saját router kapott egy statikus IP címet és kiengedtem az ONT-DMZ-ben.
Ez persze amikor nem PPPOE passtrough módban volt, hanem az ONT csatlakozott.
Nem túl elegáns megoldás, de ez marad valszleg..

[ Szerkesztve ]

(#100776) Mauddip válasza #22718208 (#100772) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ha kicsit belegondolnal, mivel a belső halozatodra radugsz egy másik aktív hálózat eszközt, így olyan lesz, mintha egy kereszteződésben 2 rendőr mutogatná tök másfeléképpen, hogy merre haladj az autoddal, ha egyszerűen szeretném megmagyarazni. Szóval ne agyalj hulysegeken 😁!
Ha osszedugnal két tp linket, ugyanezt ernéd el, ez a DHCP cimzes lényege, viszont ha betelik a címezni szükséges tartomány, elkezd mind a 2 hibázni, mert nem tudja mit csináljon, és teleszemetelik a hálózatot.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100777) DJ. Ru$y válasza Mauddip (#100776) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kicsit félreérted a dolgot... PPPoE Passthrough esetén hivatkoznak arra és lehet is valami benne a példa szerint, hogy a TP-Linkek miatt valami gáz van.

És abban is csak félig van igazad, ha két eszközt összedugsz, akkor összeakadnak, ugyanis ez csak LAN-LAN összekötés esetén lehet probléma. Amint LAN-WAN kötöd össze, onnantól egyik a másiknak alhálózata (ilyenkor lép fel a dupla NAT ugye), és egyik DHCP szervernek sem lesz köze a másikhoz, mivel nem látják egymást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100778) Mauddip válasza DJ. Ru$y (#100777) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ez a valóságban szerinted így is szokott lenni? Ügyfeleknek minden hülyeséget eladnak, azt se tudják mit kell csinálni vele, sok esetben egy utp két végét bedugják 2 lan portba, szóval vannak csodák.... amiket meg úgy használnak, hogy "valami régi routert találtam elrakva" és azt teszi fel, annak még az automata hálózatfelismerése az előbb említett módon biztos tudja majd, hogy miért fagy meg az iptv vagy szakadozik! :) Ti itt a legjobb esetekről beszéltek csak, az hogy az ügyfelek 80%-a azt se tudja mi van,csak megveszi, mert azt mondták a MM-ban, hogy ez biztos jó lesz, az már egy más dolog! :D

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100779) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#100777) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ha a második routerben kikapcsolja a DHCP servert, akkor elvileg rádughatja a LAN portjára, normális eszköz esetében nem kellene problémának lennie (egyszer nekem volt Sagemcom eszköznél, ezt korábban írtam. Huawei ONT-nél és ZTE Speedport Entry2i-nél pedig nem).

PPPoE Passthrough:

Egyszer bekapcsoltam a ZTE Speedport eszközön, abba bele az IPTV-t. Rádugtam egy másik routert, abba beállítottam a PPPoE kapcsolódást. Az internet tökéletesen működött, de a TV néhány funkciója (pl. videotéka, moziklub, archív tv) nem. De adás volt. Érdekes.

Viszont ismerősöm Huawei ONT-ében láttam, hogy az IPTV egy külön belső hálóra kapcsolódik fel.

Szóval fogalmam sincs hogy hogy működik. Külön internetkapcsolat is kell neki, vagy csak DSL-nél van ez, amit leírtam a PPPoE-vel kapcsolatban?

(#100780) DJ. Ru$y válasza Mauddip (#100778) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, mi itt arról beszélünk amit a fórumozók írnak. És lehetsz te akármilyen technikus/szerelő, ha itt több esetben az volt a tapasztalat, hogy PPPoE Passthrough esetén baj volt a TP-Link routerrel, akkor valami nem kerek. Nem az 1 bit sugarú usert kell idekeverned, mert ők általában nem kérdeznek, hanem a szolgáltatónál hibát jelentenek. Aki viszont összerak egy PPPoE Passthroughval egy saját hálót és ide jön kérdezni és leírja mi van, ő már általában nem 1 bit sugarú user.

Szóval óvatosan azzal, hogy, hogyan általánosítasz az előzmények ismerete nélkül. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100781) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#100779) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Most komolyan? Nekem nem kell megmagyarázni, ebben dolgozom. Tisztában vagyok vele, hogy kell összerakni egy hálózatot. Én azt a konkrét esetet írtam le, amikor problémája volt a usernek a hálózattal adott esetben PPPoE Passthrough és TP-Link router esetén.

Erről és a linkelt esetről van szó.

Én ZTE bondingos eszközt és előtte a Speedportot is csak PPPoE Passthroughval használtam, érdekes sosem voltak hálózat összeakadási problémáim.

Az IPTV-t bátran át lehet engedni a saját belsőhálózatodra, amennyiben a köztes eszközeid (router, switch, AP), IGMP képesek ezzel megakadályozzák azt, hogy a wifit és a többi eszközt elárassza (és folyamatosan eldobáltassa velük) az IPTV forgalma.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100782) Lenry válasza DJ. Ru$y (#100653) üzenetére


Lenry
félisten

Én írtam nekik emailt, a bondingot külön megemlítve, de sajnos csak egy sablon válasz érkezett ma reggelre.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#100783) HTomee válasza DJ. Ru$y (#100781) üzenetére


HTomee
tag

Még kipróbálom, hogyha a TP-Linken is bekapcsolom az IGMP-t változik-e valami. Igaz az ONT-be vannak dugva az STB-k, de hátha valahogy visszadumál..?! Már tényleg nem tudom.

(#100784) Mauddip válasza HTomee (#100783) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Újabb routerekben már benne van az IP tv stream mód(nem tudom a pontos nevét) , azt kapcsold be még, hatha segít rajta.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100785) atiska007


atiska007
senior tag

Sziasztok!

Kérdés, hogy van-e valakinek hasonló tapasztalata:
22. kerületben pár éve parcellázott területre szépen lassan felépültek a házak. Mi most költöznénk, de a Tkom azt közölte, hogy már nincs szabad kapacitás a területen. Más szolgáltató nincs, és elmondásuk alapján 2019 második félévében van csak tervezett fejlesztés/bővítés.
Mivel az optika ott van (bár nem tudnak rákötni minket), ezért SZIP-re sem vagyunk jogosultak.

A kérdésem az lenne, hogy mit tudok ilyen esetben tenni? Tényleg kussolva kell üljek a seggemen 1 évet, míg valami történik?

ui: egyetlen áthidaló lehetőséget találtam a T-nél, mégpedig korlátlan mobilnet 10K-ért (+2k alap előfizetési díj), de ez szerintem nem fog tudni kiszolgálni egy családi házat :(

Mittudomain!

(#100786) Mauddip válasza atiska007 (#100785) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Valakinél úgy kéne rakerdezned Telekom műszaki szakértőtol, ha látsz olyat arra(nem telekomos boltban, mert ott ilyenekről nem tudnak semmit), hogy van - e lehetőség splitter bovitesre át utcában. Ha van, akkor ez olyan 4-8 hét alatt megvan és ráadásul bírnak kötni. Ezt optikara írtam. Ha csak réz hálózat van a területen, akkor nincs rá lehetőség, kihalasos alapon van a bekötés.

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100787) robertosz91 válasza Mauddip (#100767) üzenetére


robertosz91
tag

Pont az a bajom hogy a régi 8 evés gépemen minden flottul megy, a 3 evés gépemen meg nem. A gép adatlapomon látható.

Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

(#100788) Mauddip válasza robertosz91 (#100787) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Kérj kölcsön egy PCI - os halokartyat, vagy ha nem tudsz honnan, esetleg vegyél egyet, 1000ft körül március kapni, aztán hatha az alaplapi porttal lesz a baj. Esetleg más portba dugd az eszközön, ahol mondjuk a másik gépeden jól mért.

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100789) madagaszkar


madagaszkar
tag

Üdv!

A bonding kiépítésem úgy tűnik csúszik vagy lehet nem is fog megvalósulni. Múlt hét csütörtökön voltak kint a szerelők, a fali csatlakozóban bekötötték a lakásba menő plusz két vezetéket, majd elmentek a központhoz kiadni a plusz vonalat. Visszaérkezéskor közölték, hogy valami probléma van a másik érpárral és nem tudják kiadni egyenlőre. Bejelentették a dolgot kábel hibára és közölték, hogy majd jönnek a kábelesek és valahogyan megoldják a dolgot, ők majd ezt követően fognak visszajönni. Sőt, hogy bonyolódjon az ügy, állítólag a most használatos érpár is egy másik előfizető vonalára van rákötve, az ő szavaikkal élve "meglékeltek" egy vonalat.
A telekre beköltözéskor nem volt bekötve telefonkábel. A kábel az utca szemközti oldalán fut, emlékeim szerint ott ástak bekötéskor egy gödröt és a lakásom előtt, így hozták át a kábelt az út alatt. Elképzelhető, hogy közel húsz éve egy másik előfizetővel közösen használom ugyan azt a vonalat? Ha így van gondolom jogos ha kérek egy saját előfizetői vonalat. A szerelő szerint a szabad portokkal nincs gond az új MSAN központban és a bonding is kiadható lenne. Amennyiben megoldható, a kábeles kollégák mennyi idő alatt oldják meg a dolgot? A szerelők szerint 4 napjuk van rá, amiből már 3 eltelt. Ebben mi az igazság szerintetek? Nem tudom mi várható ezek után, a szerelő kollégák szerint a jelenlegi ADSL2+-os sebességnél nem lesz gyorsabb a VDSL2-es sebességem sem, holott kb. 700 méterre lakom a központtól. Egy másik szerelő aki előtte volt kint pedig azt mondta, hogy egy vonalon is elérhető lenne a kb. 50 Mb-es sebesség, bonding esetén pedig kb. 80 Mb is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#100790) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Az lenne a kérdésem felétek,hogy mivel 1000 netet választottam jelenleg ezt fogják ma bekötni!Ha TV-t is szeretnék a későbbiekben 3 beltéri egységgel akkor az befolyásolja a netet?Plusz a Modemes egység wifis is,és ha igen akkor mennyit bír majd teljesíteni?Plusz ha pár nap múlva esetleg a tvt is be akarom akkor másik modem kell majd hozzá?Persze nyílván hozzák majd csak érdekelt volna.

(#100791) DJ. Ru$y válasza madagaszkar (#100789) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a helyzet, hogy a kábeles probléma nem ennyire egyszerű, ha nincs elég szabad érpár, akkor hiába van a központban elég szabad port az MSAN-en, nem tudod elérni, ha nincs a főkábelen hely.

2 HGW egy vonalon nem tud működni legjobb tudomásom szerint, szóval a lékelés maximum az lehet, hogy valakihez ment egy bemenő kábel 4 szállal amiből kettő volt használva, és ők a maradék kettőre rátettek. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100792) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#100781) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ne érts félre, nem kioktatni akarlak. Nekem is egy saját eszközre van kötve az STB, de nem használok PPPoE Passthrough-t. Arról az esetről beszéltem, mikor kipróbáltam ezt.

Akkor leírom még egyszer, hogy mit próbáltam ki: PPPoE Passthrough be, saját eszköz konfigurál

A saját eszközön van internet, de az IPTV azon nem működik. Ugyanígy a Speedportra kötötöttem az STB-t, van adás, csak néhány funkció nem elérhető (pl. videotéka). Ennyit írtam az előbb.

Nekem nem működött megfelelően, és kíváncsi vagyok rá, hogy miért. Ennyit akartam mondani.

(#100793) DJ. Ru$y válasza kkp900 (#100790) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

ONT-ot fogsz kapni, mert optikáról van szó. Az ONT-on 4 LAN port van, erre kötik későbbiekben az IPTV-t. Nem cserélnek és nem kapsz másik eszközt, ha IPTV kell, 3 db STB-ot visznek amit bekötnek UTP-vel, ennyi.

Optikán az IPTV nem befolyásolja a sebességet. A wifi pedig sok mindentől függ, ezt majd te leméred, hogy mennyit tud nálad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100794) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#100792) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Saját eszközödön kellene keresni IGMP funkciót és bekapcsolni. Amennyiben van az eszköznek saját topicja ott kérhetsz segítséget ezzel kapcsolatban. Ez akkor kell, ha a sajátodra kötöd az IPTV-t.

Az, hogy PPPoE Passthrough esetén nincsenek a "netet" igénylő funkciók, annak lehet az az oka, hogy szükséges lenne neki az internet, de ez jó kérdés...

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100795) lszlogal válasza DJ. Ru$y (#100794) üzenetére


lszlogal
senior tag

Be van kapcsolva, és működik is tökéletesen. De elvileg az IPTV egy Telekomos belső hálózatra kapcsolódik nem? Nem igazán értem hogy ez hogy működik.

(#100796) Mauddip válasza madagaszkar (#100789) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Ahogy Rusy is mondta, az tök8, h mennyi msan port van, abból van elég, de pl volt olyan a 90es években, hogy egy utcára összesen 10 érpár ment, jelenleg is ismerek ilyen helyeket a munkám során, és oda bármilyen hihetetlen is, nem éri meg újabb kábelt lerakni a földbe, mert ez több milliós beruházás a befektetésről nem is beszélve, hogy engedélyek, tervek stb. Tehát kihalásos alapon történik, ha van szabad érpár bekötik, ha nincs, nem tudsz mit csinálni. Ezen kívül ugye a bonding az már 2 érpár, tehát a 10ből csak te foglalnál pl máris 2-t... remélem érted. A meglékelés meg azt jelenti, h a kábel útvonalán valakinek kellett előtted, akkor értelemszerűen nem a végéről fogják visszahúzni mondjuk 500 métert az előfizetőhöz, hanem ott előtte leásnak, "meglékelik" és kiforgatják azt az érpárat... ha ezt valaki nem vitte fel annó a rendszerben, akkor úgy látszik, mintha neked még maradt volna szabad, de ez fizikailag nincs így. Hibázott a nyomvonal rendező. :)
(És igen, egy érpáron 1 ember tudja használni. Ha másik eszköz próbál feljelentkezni, az látszik a rendszerekben, egyből tiltja a portot.)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100797) Mauddip válasza kkp900 (#100790) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Boxonként 3-5-6 mega a letöltés kb, tehát add össze, ha 3 lesz. Ez optikán teljesen lényegtelen, rezes hálózaton a tartalékból szokott gazdálkodni. Ha pl a vonali maximum olyan 50 mega, neked van 20-as csomagod, akkor még a maradandó 30 a tartalék, amin vígan mennek a boxok. Viszont ha 10 megád van, és 3 boxot kérsz, akkor az már felejtős. :)
Ahogy az előttem hozzászólok mondták, 3 lan port kell neki, házon belül utp. Vagy van vezeték nélküli megoldás, amit neked kell megvenni, boxonként 10-12 körül van wifis(Dlink dap1600), amihez nem kell utp-t bedugni és "áramhálózatos" (Zisa powerline), amihez az ONT mellé be kell dugni az egyik végéhez utp-n keresztül a hálózatot.

Ui. Ha meg tudod oldani, akkor mt azonosítóddal plusz 3 helyen nézheted a tv go-t. Tehát ha egy boxot is rendelsz, akkor az jár hozzá ugyanúgy. (pc-n , tableten, laptopon nézheted).

[ Szerkesztve ]

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100798) DJ. Ru$y válasza Mauddip (#100797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

xDSL-en sajnos nem úgy megy, ahogy mondod... (Gondolom a réz xDSL-re és nem koaxra vonatkozik) Nem nyúl a tartalékhoz, ezt sokan kimérték már. Ahogy bekapcsolod a STB-ot, onnantól a hasznos sebességből vagyis az általad előfizetett csomag sebességéből vesz el, és nem tudod mérni azt amit kikapcsolt IPTV mellett.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#100799) Mauddip válasza DJ. Ru$y (#100798) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Már bocs, de minden nap ezzel foglalkozom! :)
A lényeg, h ahogy leírtam, a legkedvezőbb esetben a vonal maximumától és a te előfizetett sebességedtől függ. Ha van elég tartalék neki, akkor a pl. 20 megádon felül megy az iptv. Viszont hogyha ezt egy 90es években épített réz hálózaton történik, és ezt pl éjszaka méred, akkor van az az eset, amit te mondasz, hogy mindenki egyszerre használja a szomszédokban is a hálózatot, így akarva-akaratlanul is bezajosodik, máris lecsökken a margin érték, és így az automata (vonaloptimalizáló adatbázis) csökkent a vonali sebességen, hogy az ügyfél ne vegye észre, h szakadozik a tv-je. Sok olyannal találkoztam már, h egész nap semmi baj, de mikor hazaérnek a munkából, vagy este néznék, akkor kezd el szakadozni, meg újraszinkronizálgatni a hgw, mert már "nem bírja". :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#100800) DJ. Ru$y válasza Mauddip (#100799) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi örülnénk a legjobban, ha igazad lenne, de a tapasztalatok nem az itteni tapasztalatok pedig nem ezt mutatják. Nem vitatkozom, de itt többször volt régebben is az a téma, hogy 50 Mb/s-es csomagja volt valakinek, a maximális elérhető 70 felett és mégis az 50 Mb/s hasznos sebesség csökkent neki, ha ment az IPTV.

Elhiheted ezeket nem jókedvemben írom, de ez a tapasztalat. Sajnos. És ezt egy időben más belsős is "igazolta", hogy valóban így van.

Nekem aztán mondjuk mindegy, pont annyi TV-t nézek, mint amennyit vezetékesen telefonálok. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.