Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92751) DJ. Ru$y válasza fonix232 (#92743) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DMZ-t tud használni esetleg Így.

IPTV esetén nem fogják bekapcsolni a bridge módot, azt tényleg el kell felejteni, akármit mondhatsz nekik, nem fogod tudni bekapcsoltatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92752) r3dsnake válasza r3dsnake (#92737) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre ötlet? :)

(#92753) Huroq válasza bandi0000 (#92750) üzenetére


Huroq
senior tag

Ne a T nél érvényesítsd, hanem a márkaszerviznél.

[ Szerkesztve ]

(#92754) Adama123


Adama123
tag

Fox csatorna helyére április 30-tól a Film4 csatorna kerül.

(#92755) DBob válasza r3dsnake (#92752) üzenetére


DBob
őstag

Ötlet helyett:
Nem fog menni, természetesen.

(#92756) wmati válasza r3dsnake (#92752) üzenetére


wmati
addikt

Koaxos Sagem?

(#92757) szabogabor10 válasza Adama123 (#92754) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hurrá...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92758) r3dsnake válasza wmati (#92756) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sagemcom F@ST 3686 AC

(#92759) wmati válasza r3dsnake (#92758) üzenetére


wmati
addikt

Menüben ott van usb rész ott megtalálsz mindent, fat32,ntfs meg talán ext4.

(#92760) r3dsnake válasza wmati (#92759) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez megvan, be is kapcsoltam, de semmilyen fájlrendszerre vonatkozó információt nem találtam itt.

(#92761) fonix232 válasza DJ. Ru$y (#92751) üzenetére


fonix232
aktív tag

Ez csak azért szopás, mert érezhetően lassú a Cisco cucc router módban... Négy eszköz után már esik a sávszélesség, nő a válaszidő, a T meg szarikbele, ingyen nem cserélik a modemet.

Nem is értem hogy egy ilyen szutyok szolgáltató hogy a fenébe él meg ma. Ja várjunk, Magyarországon vagyunk...

Mert csak.

(#92762) Pokesz007 válasza btz (#92738) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Annyira nem firtattam a dolgot,mert az első szakember,azt említette,hogy lehet fizetős lesz a segítség :) Lényeg,hogy működik,majdnem 1,5 hónap után normálisan.

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#92763) r3dsnake válasza r3dsnake (#92760) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Gugliztam párat, bár ennek a típusnak nem találtem meg a manualját, de minden sagem modemnél azt írják, hogy támogat fat-ot, ntfs-t, ext-t és Apple HFS-t is. Főleg az utóbbi lenne a fontos, jövőhéten kipróbálom.

(#92764) btz válasza adika4444 (#92749) üzenetére


btz
addikt

Ami nekem van router azon LAN ipv4 a routeren torrent kliens ip címe. Erre van HGW-ben ráirányítva a port forward

ⓑⓣⓩ

(#92765) btz válasza bandi0000 (#92750) üzenetére


btz
addikt

A garit a gyártó szervizébeb kell érvényesíteni.

(#92762) Pokesz007 btz (#92738)
Ok :)

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#92766) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Sziasztok!

Jött egy papír, hogy itt a III. kerületi címen a telekom megszünteti az analóg adást (azt hiszem, hogy már legalább egy éve megszüntette, de mindegy is..). Írja még azt is, hogy ingyen postáz eszközt. Na most, én felhívtam a 1414-et és döntésképtelenségemben kiválasztottam a műszaki segítségnyújtást amin elmondtam, hogy ne is postázzák, mert fölösleges, "lapostévé" van, ami anélkül is tudja fogni a DVB-C-t. Erre jön a válasz (egyenesen az átkapcsolt műszaki kollégától!), hogy az analóg kivezetése már megtörtént, a DVB-C szűnik meg, mert már az is elavult... Na akkor most mi van!? :F Most lesz lemondva a TV, ha a D-link kábelmodemet gagyi HGW-re cserélik, és én még csak TV-t sem nézek.
Kérem, valaki világosítson fel, hogy akkor most mégis mi a fene szűnik meg, mert ilyen ellentmondást én még nem hallottam..

[ Szerkesztve ]

(#92767) seger válasza Wind-Storm (#92766) üzenetére


seger
addikt

Tnél mindenki össze vissza beszél..
Elvileg a dvb-c marad

(#92768) Wind-Storm válasza seger (#92767) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Csodálkozom ezen..? :F :(((
Köszi!

(#92769) Intruder2k5 válasza seger (#92767) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért pontosítanám ezt is. [link]

Illetve itt is lehet olvasni róla. [link]

[ Szerkesztve ]

(#92770) SFerenc87


SFerenc87
újonc

A Telekomnál szokták naplózni, hogy milyen az internet a központ és az előfizető között, például vannak-e szakadások vagy csomagveszteség? Ha igen, akkor kb. milyen hosszú időtartamra visszamenőleg, illetve a szerelők, akiket kiküldenek hibabejelentés során, hozzáférnek-e a naplózáshoz?

Illetve a CMTS-ből jól gondolom, hogy egy fele jön a kábel az előfizetők felé és egymás után vannak rákötve a lakásokban az előfizetők?

(#92771) Wind-Storm válasza Intruder2k5 (#92769) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Köszi! :)

(#92772) Janusz001 válasza bandi0000 (#92750) üzenetére


Janusz001
őstag

Xbox -ot be kell regisztrálni a Microsoft oldalán, ha gebasz van, akkor kéred a gariztatást a Microsoftnál és küldi a futárt oda-vissza ingyenesen. Ez a verzió gondolom már nem biztos, hogy fog menni, mert ha használtan vetted, akkor már az ő accountján történt a regisztráció.
Másik lehetőség pedig, hogy felhívod a magyar Microsoft üfsz. -t, bekérik emailbe scannelve a blokkot és szintén jön a futár.
Microsoft elég rugalmas gariztatás terén.

(#92773) seger válasza Intruder2k5 (#92769) üzenetére


seger
addikt

Erre az alap 34 re gondoltam...

(#92774) Ribi válasza btz (#92747) üzenetére


Ribi
nagyúr

Valakinél van egy hitel tartozás.
Ezt nem fogják csak úgy elhagyni. Ezt be akarják majd hajtani az eredeti tulajon.
Esetleg ha ő tudja igazolni, hogy eladta az eszközt akkor lehet megkeresik az új tulajt. De lehet őket az új tulaj nem érdekli és majd csak az eredetin hajtják be.

(#92775) fonix232 válasza Janusz001 (#92772) üzenetére


fonix232
aktív tag

A hasznalt Xboxokat at lehet regisztralni a Microsoft-nal, es a garancia is athelyezesre kerul ilyenkor, ezzel nincs problema.

(#92774) Ribi

A hitelt csak a hitel felvevojen hajthatjak be, attol fuggetlenul, hogy a hitelfedezet (aruhitel eseten az aru maga, ingatlanhitelnel a lakas/haz, gepjarmu-celu hitelnel a kocsi, stb.) kinek a tulajdonaban van.

Ez egyedul egy esetben nem ervenyesitheto, megpedig ha telefont veszel reszletre - mivel az nem hitel, hanem kedvezmenyes dijcsomag, amelynek a dijaban benne van a keszulekdij is. Ezert erdemes telefont vagy fuggetlenul hitelre elhozni, vagy nem reszletre venni, ugyanis az emlitett esetben a szolgaltato varialhat ugy a szerzodesen, hogy neki tetszo pillanatban (pl csuszol egy napot az elofizetes dijanak befizetesevel) visszafordithatatlanul letiltja a telefont.

Ellenben standard hitelszerzodes eseten amennyiben a hitelfedezet mar nem a te tulajdonodban van, ugy te vagy anyagilag felelos erte. Szoval ha hitelre veszel barmit, es eladod, az akinek eladtad, semmi koze nem lesz a hitelhez, akkor sem, ha te azt nem fizeted.

Mert csak.

(#92776) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

Sziasztok!

Másnál is gond van az internet eléréssel? Az oldalak eléggé kis számban töltődnek be, legalábbis itt nálunk Baján 11 óra óta. (Telekom - 1000-es net)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#92777) bodzasfanta


bodzasfanta
csendes tag

A Telekom ADSL-nél jelenleg mi a szabályozás az "extrém használattal" kapcsolatban? Néztem az ÁSZF-et de nem találtam semmit.

Csak azért kérdezem, mert gondolkoztam, hogy átmegyek egy helyi kábeles szolgáltatóhoz (PR) de most kirázott a hideg amikor olvastam az ÁSZF-et. Korlátlan net, de 200 giga után lassítanak.

> a Szolgáltató Internet szolgáltatása osztott erőforrásokra épül. Ezeknek az
erőforrásoknak a túlzott (indokolatlan mértékű) igénybe vétele vagy ezekkel való visszaélés, akár egy előfizető részéről is, minden más felhasználó számára negatív hatást válthat ki. A hálózati erőforrásokkal való visszaélések leronthatják a hálózat teljesítményét. A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az Előfizető adatforgalma adott hónapra nézve a 200 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja (extrém használat).
Az extrém használat meghatározására a Szolgáltatónak a sávszélességgel való gazdálkodása, és ezáltal a szolgáltatás minőségének fenntartása miatt van szüksége. A Szolgáltató a szolgáltatás megfelelő minőségét nem tudja biztosítani, ha hálózatát az előfizetők túlterhelik. Extrém használat valósul meg, ha bármely hónap első és utolsó naptári napja között számított adatforgalom átlaga a 200 Gigabyte adatmennyiséget meghaladja.

Mondom ez csak azért érdekel, mert jelenleg Telekom ADSL van és sose tapasztaltam volna, hogy lassítanak. De 200 giga 2018-ban szerintem eléggé vicc.

(#92778) wagi válasza Crvsh3R (#92776) üzenetére


wagi
senior tag

Nálam is rossz szintén Baján.
Lehet most emelik fel 10 gigabitre :D

(#92779) Crvsh3R válasza wagi (#92778) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Most vagyok épp vonalban az ügyfélszolgálattal, egyenlőre nem tudnak az egészről... Érdekes, hogy mintha másodpercre pontosan 11 óra óta lenne a gond. Eddig úgy tűnik számomra, hogy a külföldi oldalakat érinti.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#92780) wagi válasza Crvsh3R (#92779) üzenetére


wagi
senior tag

A magyar oldalak is elég nehezen töltődnek be.
Majd megoldják.

(#92781) btz válasza Ribi (#92774) üzenetére


btz
addikt

Ok, akkor mindjárt szólok a banknak, hogy mindent eladtam neked, menjenek hozzád kéregetni 😂

ⓑⓣⓩ

(#92782) DJ. Ru$y válasza wagi (#92780) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Google DNS-t próbáltátok már? Hátha.

Pingeljetek parancssorból direktben ip-t pl. 8.8.8.8 és nézzétek meg van-e kihagyás, vagy magas ping, ha nincs, akkor DNS probléma lehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92783) wagi válasza DJ. Ru$y (#92782) üzenetére


wagi
senior tag

8.8.8.8 pingelése - 32 bájtnyi adattal:
Válasz 8.8.8.8: bájt=32 idő=6 ms TTL=57
Válasz 8.8.8.8: bájt=32 idő=6 ms TTL=57
Válasz 8.8.8.8: bájt=32 idő=6 ms TTL=57
Válasz 8.8.8.8: bájt=32 idő=6 ms TTL=57

8.8.8.8 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 4, fogadott = 4, elvesze
(0% veszteség),
Oda-vissza út ideje közelítőlegesen, milliszekun
minimum = 6ms, maximum = 6ms, átlag = 6ms

(#92784) DJ. Ru$y válasza bodzasfanta (#92777) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez szerintem bent maradt valamiért 1000 éve. Többen terra fölött forgalmaznak havonta és nincs semmi problémájuk. Egy 100/25-ös VDSL2 nettel már lehet forgalmazni szépen le fel irány együtt bőven megütheti a terrát.

Sosem láttam még ilyen korlátozást.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92785) bodzasfanta válasza DJ. Ru$y (#92784) üzenetére


bodzasfanta
csendes tag

Ehh nem hiszem, hogy csak úgy benne maradt. Most megnéztem és a UPC-nél ugyanez van. Csak ott 300 giga a limit

Most először érzem úgy, hogy elfelejtettem elolvasni az apró betűs részletet és hibát követtem el... Mármint a szerencsémet ismerve rajtam le fogják verni a 200 gigát.

Eszembe jutott pl a Final Fantasy XV ami jövőhéten jön ki PC-re és 150 giga. Letöltöm Steamen és elment a netem 75%-a LOL

[ Szerkesztve ]

(#92786) DJ. Ru$y válasza wagi (#92783) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 8.8.8.8 és a 8.8.4.4 a Google DNS-e írd át az ONT-ban / HGW-ben, ha tudod, vagy a kliensen közvetlen a DNS-t erre, aztán próbáld meg úgy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92787) Crvsh3R válasza DJ. Ru$y (#92782) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

Nálam eddig is Google DNS volt beállítva. Próbáltam törölni is, de a helyzet ugyanez. Mobil neten (szintén Telekom) minden megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#92788) DJ. Ru$y válasza bodzasfanta (#92785) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem meg, de én is elforgalmazok 500-600 GB-ot egy hónapban simán és nem korlátoztak le még egyszer sem.

Akkor lehet, hogy egy kötelező pont az ÁSZF-ben, amit amúgy nem érvényesítenek.

Ha nem hiszed el, akkor sem volt még soha korlátozásom, és itt sem írt róla még senki.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92789) wagi válasza DJ. Ru$y (#92786) üzenetére


wagi
senior tag

A hálózati kapcsolatoknál átírtam,de semmi változás.

ONT-be nem lehet átírni.

[ Szerkesztve ]

(#92790) shaggy


shaggy
aktív tag

sziasztok!

vásároltam egy TP-Link TL-WR1043N routert be szeretném tenni az iptv-s box után.
Mit kell rajta állítanom, hogy jó legyen?

250MB Net van iptv mellé ha ez számít és ezzel a routerrel szeretném hogy legyen vezetéken net és iptv is.
Én mondjuk csak simán összedugtam és engedélyeztem az igmpt.
Segamcom f@st 5655v2 ac raktak be nekem.

Net az jön rendesen de a tv kb. fél perc után megáll.
Majd ha átkapcsolok egy másik adora az is kb fél percig megy.

Mit kell csinálnom, hogy szépen működjön minden?

(#92791) viktorhu válasza bodzasfanta (#92785) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy biztonsági kikötés a hálózat védelmére, hogy legyen jogalap intézkedni, de szükségtelenül nem alkalmazzák. PR-hez azért akkor mennék csak, ha muszáj lenne.

(#92792) DJ. Ru$y válasza shaggy (#92790) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IPTV STB elé kell tenni, a Sagem ONT mögé. Mit szeretnél? Szeretnéd router-ként használni a TP-Linket, vagy csak a wifi miatt kell?

Ha router-ként akarod használni, akkor telefon a T-nek, hogy a Sagemben kapcsolják be a PPPoE Passthrough-t, utána a Sagem LAN1 portját kösd össze a TP-Link WAN portjára, és PPPoE kapcsolatot állíts be, ehhez szükséges a PPPoE felhasználónév és jelszó. Ezek után IGMP bekapcsol és elvileg mennie kellene szépen.

Ha wifi miatt kell csak, akkor így kellene beállítani.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92793) shaggy válasza DJ. Ru$y (#92792) üzenetére


shaggy
aktív tag

Elsősorban wifi miatt vettem.
Ott van box előtt és a t-s segamcom után lan1 megy a tplink wanba onnan egy kábel a boxba másik a gépbe a nettel nincs gond de a tv akadozik de akkor ezek szerint be kelle állítani amit mondtál hogy jó legyen a tnek.

(#92794) DJ. Ru$y válasza shaggy (#92793) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha bekapcsolsz minden IGMP-s funkciót, akkor úgy is kellene működnie, ahogy most bekötötted, de így dupla NAT-ba kerül minden eszköz ami a TP-re csatlakozik. Én megpróbálnám úgy beállítani, ahogy írtam, akár a második módszert is kipróbálhatod először, ahhoz nem kell telefonálgatni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92795) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Sziasztok!

Most mi van a Telekomnál? Mármint a szokásos fejetlenség mellett?

Gondolkoztam a csomagváltáson, ha már van gigabites optika, s felnéztem a telekom oldalára, a mostani 5800 Ft-os Csomag helyett(120Mbit net családi HD csomag valami alap telefon) 2 év hűséggel valami 10.680 Ft jött ki a 100 Mbit-es net, meg családi HD meg telefon) nagyobb meg még drágább. Ha leveszem a 25% kedvezményt akkor is 7500 Ft! Erre mondná azt Besenyő Pista bá , hogy NOrmális??!!! :W
Ezek után már meg sem mertem nézni a gigabites net-et A diginél egy hasonló csomag, csak nem IPTV-vel 5-6k körül van...

Szóval akkor most mi is van a Telekomnál ????

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#92796) DJ. Ru$y válasza szasza_xp (#92795) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az, hogy nem működik a weboldal megfelelően. Telefon fel, 1414, aztán kérdezd meg, hogy a te címedre/MT azonosítódra (ha van) mondjanak egy ajánlatot 1-2 évre.

Amúgy az van, hogy eltörölték a 2 éves hűséget, hiába kötsz két évre, nem lesz olcsóbb tőle a csomag, csak az első 3 hónapban. Készüléket tudsz kedvezményre vásárolni.

(Felesleges kiemeléseket ne erőltesd, semmi szükség rá.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92797) bodzasfanta válasza viktorhu (#92791) üzenetére


bodzasfanta
csendes tag

Nincs más. És még mindig jobb mint a 14/1 Té ADSL...

(#92798) seger


seger
addikt

Módosult a tvgo. Most küldték emailba. Ezek bármit módosíthatnak ahogyan szeretnék....

(#92799) chungee


chungee
addikt

Estét!

Ez most hogy van:F Február 9-én lett új netem. Akkor kötöttem meg a szerződést 100megabit VDSL2 netre havi 4.800ft-ért, első 3 hónap -25% kedvezménnyel. Most ugyan ezért 3.664ft-ot kérnek, első 3 hónap -25% kedvezménnyel. Ugyan úgy 1 év hűséggel. Ilyenkor lehet tenni valamit:F Mert úgy érzem hogy csőbe húztak 13,5rugóval :(

[ Szerkesztve ]

(#92800) Fecogame


Fecogame
veterán

Sagemcom frissítés érkezett ( modem ki, és bekapcsolás kell hozzá, majd kb. 10 percig frissít ), ami ezután a már beállított bridge módot elfelejtette, így most hívhatom megint az ügyfélszolgálatot :D

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.