Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92351) Zafi válasza kabelmania27 (#92350) üzenetére


Zafi
tag

Mindent ki cseréltek, a lakásban 1 osztó van már próbáltam nélküle is , de nem lett jobb! Szerelők azt mondták ez egy jó környék szinte új a hálózat és max. 30-40% szokott lenni a terhelés, ha igaz! Valami ötlet, vagy nyugodjak bele!?

(#92352) kabelmania27 válasza Zafi (#92351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg modem/router újraindítás után javul-e a helyzet és van-e gigabites lankapcsolat, nézd meg router nélkül.
Belenyugodni nem kell, gépen indítsd el karbantartó programot ccleaner wiseregistry spyboot.
Csak délután/este lassú vagy délelőtt is?

[ Szerkesztve ]

(#92353) Zafi válasza kabelmania27 (#92352) üzenetére


Zafi
tag

Ezeken már túl vagyok, sajnos semmi!

(#92354) Zafi válasza kabelmania27 (#92352) üzenetére


Zafi
tag

Mértem minden nap szakban, még éjjel is mindig szar! Vidanetest is kértem mérjék ők a saját gépükkel és csak modemmel, de úgy is rossz volt!!

[ Szerkesztve ]

(#92355) DJ. Ru$y válasza Zafi (#92354) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor ez innentől az ő dolguk, hibajegy, oldják meg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92356) Zafi válasza DJ. Ru$y (#92355) üzenetére


Zafi
tag

Igen, de ott van a garantált, ami nálam 20Mbit/s és az meg van!!! És innentől kezdve nem veszik fel hibának!!!!

(#92357) DJ. Ru$y válasza Zafi (#92356) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A szolgáltatónak törekednie kell a maximális sebességre, nem takarózhat minden hibánál a garantált értékkel, főleg, ha se a hálózat, semmi más nem indokolja.

(Egy felkiáltójel is elég lesz a mondataid végére, nem kell "kiabálni, utasítgatni". Köszönjük.)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92358) Zafi válasza DJ. Ru$y (#92357) üzenetére


Zafi
tag

Próbáltam így is elmagyarázni, de nem sokra mentem vele! Most próbálom a facebookon a városban lévő vidaneteseket rá venni, hogy mérjék meg mert az elméletem szerint a szolgáltatónál van a hiba!! Páran már írtak is siralmas a helyzet, gyakorlatilag 50-75%!! sebesség csökkenés van!!!

(#92359) icetheman válasza bigdady (#92336) üzenetére


icetheman
tag

Huawei ontban ezeket látni:

100 as nethez adták.

(#92360) chungee


chungee
addikt

Estét!

Nem tudjátok hogy a 100mbit-es VDSL2 technológiájú netnek a szerződés szerint 10mbit-et kapok felfelé, de helyette 24mbit-et adtak:F Viszont a letöltésem 100mbit helyett 68mbit :( A feltöltéssel akarják kárpótolni:F

[ Szerkesztve ]

(#92361) lemusz válasza chungee (#92360) üzenetére


lemusz
addikt

Egy rézpáron vagy, az meg ennyit tud. Nem kárpótolnak a feltöltéssel, mert 100 megás vdsl esetén az 25mbit. Ha jelezték hogy fog jönni szerelő bekötni a második rézpárt, akkor meg kell várnod. Ha nem mondtak ilyesmit, valszeg így marad.

[ Szerkesztve ]

(#92362) chungee válasza lemusz (#92361) üzenetére


chungee
addikt

Érdemes szólni nekik:F Talán meglesz a down 100mbit :B

(#92363) icetheman válasza chungee (#92362) üzenetére


icetheman
tag

Egy rámenősebb telefonálást megér, hogy kérdezze meg a műszakisokat stb.

(#92364) chungee válasza icetheman (#92363) üzenetére


chungee
addikt

:R

(#92365) bigdady válasza icetheman (#92359) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#92366) DJ. Ru$y válasza chungee (#92362) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ezt valószínűleg így fogják hagyni.

(A feltöltési és letöltési értékek eltérnek xDSL és optika esetén a weboldalon írtaktól, a téma összefoglalóban megtalálod a tényleges értékeket.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92367) btz válasza chungee (#92360) üzenetére


btz
addikt

Nem kárpótlás. Mindenkinek 25-t adnak DSL-en.
Kérj bondingot, hátha kapsz. Azzal meglenne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#92368) kentucky válasza btz (#92367) üzenetére


kentucky
őstag

Nem lehet kérni

(#92369) seger


seger
addikt

Itt volt szó arról hogy koaxon megszűnik a tv csatorna?

(#92370) DJ. Ru$y válasza seger (#92369) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hol máshol lehetett volna róla szó? Még te emeltél szót, hogy mi lesz, mert több, mint 3 TV-n szeretnéd nézni az adást, amit eddig meg tudtál tenni DKTV-vel, most pedig kell hozzá egy másik TV előfizetés majd.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92371) seger válasza DJ. Ru$y (#92370) üzenetére


seger
addikt

Akkor jó helyen vagyok :) csak app-al és nem kkerestem.
Ma voltam T-be. Néztek rám hülyén hogy ilyenről nem tudnak...

(#92372) shaddy1027


shaddy1027
tag

Alábbi nettel rendelkezem 20/1(Netmánia M néven futott):

Tudok jobbat kérni vagy felejtem el? Telekom oldala 50-es legkisebbet jelzi de tavaly próbáltuk kérni a növelést de csak gyorsító opcióval akarták megoldani, amire mondtam, hogy kösz de nem kérem.

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#92373) tisvol


tisvol
aktív tag

Sziasztok!
A szolgáltatási területünkön a Vidanet a hálózat tulajdonosa. Ezen a hálózaton szolgáltat a Vidanet, a Telekom és most már a Kalásznet is. Hogy van az, hogy a maximum elérehető net nagysága viszont különböző. Telekom 50 Mbit, Vidanet 200 Mbit, Kalásznet 120 Mbit.

Üdv:T.

(#92374) viktorhu válasza shaddy1027 (#92372) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha 50 a legkisebb, lehet, hogy kiépült az optika. Mi a legnagyobb sebesség, amit felajánl?

(#92375) shaddy1027 válasza viktorhu (#92374) üzenetére


shaddy1027
tag

50 a max is, kis település erre felé nem hiszem kifog épülni a következő évszázadig :(

[ Szerkesztve ]

"Azt hittem, ha a megfelelő szabályokat követi az ember, akkor végül győzhet." Harold Finch

(#92376) DJ. Ru$y válasza shaddy1027 (#92375) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pedig a vonali adatok alapján tartalék van a vonalban, illetve, ha bekötnének esetleg egy bonding-ot, akkor azzal is emelhető a sebesség.

1414, aztán kérdezd meg mit ajánlanak, milyen feltételekkel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92377) ERPY


ERPY
őstag

Nekem már órák óta nem mennek a t-home-os mail címek. Csak egyedi nálam, vagy másnak is problémás? Köszönöm

(#92378) viktorhu válasza shaddy1027 (#92375) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig pont a kistelepüléseken épül mostanában gyorsan az optika.

(#92379) Garold válasza ERPY (#92377) üzenetére


Garold
senior tag

Én használok 2 db telekomos mail címet (ha a t-mail-est is számítjuk akkor 3at) egyikkel sincs problémám.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#92380) bigdady


bigdady
nagyúr

Bekötötték a Telekom netet. Sagem modem belépni nem lehet azt mondják így ddns sem használható vele... Igaz ez?
250 helyett 350 a net :) Egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#92381) seger válasza bigdady (#92380) üzenetére


seger
addikt

Ezt nem is értem. Ha modem módban van, akkor nem lehet belépni. De akkor kell plusz egy router. Ha nem brige módban van, akkor be lehet lépni

(#92382) Starchm


Starchm
őstag

Feltételezem, ha az otthoni gépemet megosztom egy dynamic ip-vel és elakarom érni bárhonnan, akkor nem csapkod meg a szolgáltató az szabad, nem számit szervernek igaz?

(#92383) seger válasza Starchm (#92382) üzenetére


seger
addikt

Ezt nem értem! Mi köze a szolgáltatónak? És mi van ha szervert használsz?

(#92384) ERPY válasza Garold (#92379) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm, közben kiderült hogy a szolgáltatónál van a hiba, de csak nálam mert variáltak dolgokat.

(#92385) bigdady válasza seger (#92381) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel lépek be? Admin admin nem jó

(#92386) Zafi válasza kabelmania27 (#92352) üzenetére


Zafi
tag

Itt egy egész napos, Lehet, hogy még is a rendszer túlterhelt!?

(#92387) bigdady


bigdady
nagyúr

Az hogy lehet hogy a routeremben megy a ddns de nem jutok be a Telekom modem egyszerűen nem tudok kapcsolódni. Miért? Mai bekötés

(#92388) seger válasza bigdady (#92387) üzenetére


seger
addikt

Ha bridge modban van, nem tudsz belépni! Ha a routerben megy a ddns az jo. Portok nyitva vannak a routerben?

(#92389) bigdady válasza seger (#92388) üzenetére


bigdady
nagyúr

Na be tudtam lépni be is írtam a ddns adataimat a modembe. De semmi ugyanígy nem jutok be. Mit kell még átállítani?
Pár órája a régi szolgáltatóval bejutottam szóval porton a saját routeremben rendben

(#92390) seger válasza bigdady (#92389) üzenetére


seger
addikt

Na akkor áljunk meg!

Most van egy routered, és egy szolgáltató által adott eszköz ami router is?
Na itt a baj. A te routered ki kellene iktatni és a szolgáltatós eszközben a port átirányítást megcsinálni!
Vagy a te routeredet AP-nak beállítani. De a port irányítást a szolgáltatós eszközben kell állítani

(#92391) bigdady válasza seger (#92390) üzenetére


bigdady
nagyúr

Telekom Sagem modem router egyben a 192.168.1.1-en.
Ezen lóg a saját tplink-em a 192.168.0.1-en, (ami kapott egy dhcp-t a modemtől 192.168.1.64-re) ami kiszolgálná az eszközöket. Utóbbiban be van állítva minden.
Na most akkor mi van? :)
Bridge módba kéne állítani a Telekom modemet valahogy jól értem? Tplink-em használnám.

[ Szerkesztve ]

(#92392) seger válasza bigdady (#92391) üzenetére


seger
addikt

Ez esetben a port nyitást a sagemcomban a saját routered ipjére kellene irányítani. És a Te routeredben pedig a gépekre...
De inkább úgy csináld, hogy a sagemcomba megcsinálod a port irányítást a gépekre, a Te routeredet meg ap-ba rakod. Vagyis a sagemcom-ból a Te routered 1.2.3.4 portjába bárhova. De NE a wan-ba.

[ Szerkesztve ]

(#92393) bigdady válasza seger (#92392) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az első verziót értem a második kicsit magas de nincs is a routeremben szabad lan hely

(#92394) bigdady válasza bigdady (#92393) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mit kéne hova beírni pontosan? Porthoz ugyanazt external és internalnak is amin bejonnék? Mik a hostok?

(#92395) seger válasza bigdady (#92394) üzenetére


seger
addikt

Szóval. A Te routered eddig működött...
Azt hagyd úgy.
A segemben a portot, a te routered ip cimére kell irányítani.
Pl. 80as portot akarod, akkor a sagemben a helyi iphez írod a te routered ipcimét. Helyi kezdőport 80 a helyi befejező port 80.
Külső kezdőport 80,
protokol tcp,
Leírás bármi,
Engedélyezve be.
És ennyi.
De még mindig azt mondom, hogy ne így csináld!

[ Szerkesztve ]

(#92396) DJ. Ru$y válasza bigdady (#92393) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eddig azon pörögtél, hogy te a Telekomos eszközt akarod használni mindenre nem pedig a saját router-edet, erre most kiderül, hogy mégis a saját router-edet akarod használni.

Első körben csináltál egy szép dupla NAT-ot. Jön a kérés a PC felől -> TP-Link (0-ás alhálózat) -> ONT (1-es alhálózat) -> Külvilág

Kezdjük ott, hogy mit szeretnél? Ha a saját router-edet továbbra is router-ként és nem wifi AP / switch üzemmódban akarod használni és nem akarsz dupla NAT-ot, akkor 1414 és kapcsoltasd be a PPPoE Passthrough-t. (seger! Optika és xDSL esetén nincs "bridge mód".) Ebben az esetben a PPPoE adatokat a saját router-edben kell megadni, az ONT - router, LAN-WAN porton csatlakozik, a TP-ben nyitsz portot, ő felel a DDNS-ért stb.

Második eset, ONT marad router, a TP pedig sima AP/switch, ebben az esetben a DDNS és a PPPoE adatok az ONT-ban maradnak, portot ott kell nyitni stb. Itt nem kell a PPPoE Passthrough, csak bekötöd és beállítod ÍGY. (R1 az ONT, R2 a TP)

Ami most van: dupla NAT esetén mind a két eszközben portot kell nyitni, a TP-n közvetlen a kliensre mutatót, az ONT-on pedig a TP-re mutatót dupla munka, felesleges bohóckodás.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92397) bigdady


bigdady
nagyúr

Én csak a ddns-re akartam használni mindig is a Telekom modemroutert, ezért kérdeztem miket lehet majd beállítani. Wifire stbre nem akarom mert a sajatom leveri sokkal erősebb.

Na de most sikerült a portomat forwardolni a sagembem a tplinkemre és most élérem a telekom ddns-en keresztül a kamerám.
De akkor azt mondjátok ne így csináljam?

[ Szerkesztve ]

(#92398) DJ. Ru$y válasza bigdady (#92397) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Még egyszer mondom, így minden portot, amit esetleg kinyitsz vagy nyitva van a TP-ben, azt az ONT-ban is ki kell nyitni, ahogy most kinyitottad a 80-as portot, ha neked ez így jó, és nem baj, hogy ennyit kell vele szenvedni, akkor hagyhatod, de nem a legszebb megoldás az biztos.

Ha van egy jól beállított, ismert router-ed, akkor én az ONT-on bekapcsoltattam volna a 1414-en a PPPoE Passthrough-t, a TP-ben pedig a WAN kapcsolatot PPPoE-re kell állítani megadni a PPPoE user-t és pw-t és kész is vagy.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92399) bigdady válasza DJ. Ru$y (#92398) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kapizsgalom kösz.
Mi az az ont? Sagem?
1414 az ügyfélszolgálat? Automata vagy ember? A passthrough mit jelent? távolról bridgesiti az ügyintéző a modemet? Én meg csak adjam meg utána a sajatombam a pppoe adatokat és kész is? Mert így tényleg egyszerűnek tűnik :) (így viszont csak a tplinkben szereplő ddns-eket használhatom gondolom mivel le lesz tiltva kb :( de hát valamit valamiért )

[ Szerkesztve ]

(#92400) bigdady


bigdady
nagyúr

Létezik hogy a sagem beállítások port fw ddns stb miatt a sebességet leesik 100/100-ra? Előtte 350/100 volt de most ezáltal a max. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.