Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92951) Csabesz666


Csabesz666
aktív tag

Adott, a szolgáltatós kábelmodemes wifi ruter FAST3686. ezen a ruteren vannak, az ip-tv boxok illetve, a wifi. Az egyik lan portjára rá van csatlakoztatva, egy asus rt- AC66u ruter wan portja. az asus ruterre, vannak bekábelezve, a számítógépek stb.... Igy tehát 2 2 külömböző hálózat lesz. (192.168.0.- illetve 192.168.1.-). a problémám az, hogy a szolgáltatós rúternek, ami a földszinten van, neki csak a wifijét szeretném használni, de úgy, hogy lássa, a másik hálózatban lévő eszközöket is. Az asus ruteren vpn szerver is fut.

(#92952) DJ. Ru$y válasza SPeti1984 (#92948) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az első kérdésed, és az, hogy Accesspoint-ként akarod használni, egy és ugyanaz.

LAN-LAN összeköttetés esetén elvileg működnie kellene a HGW-k esetén is, ilyen switch/ap üzemmód jön létre.

Így kell bekötni és beállítani, aztán kész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92953) DJ. Ru$y válasza Csabesz666 (#92951) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LAN-LAN kellene összekötni és azonos alhálózatba tenni a router-t és a HGW-t, akkor működne a dolog. Amíg LAN-WAN kötöd be a saját router-ed, addig szerintem nem fognak kilátni a HGW-re csatlakoztatott eszközökre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92954) btz válasza SPeti1984 (#92948) üzenetére


btz
addikt

... és mint már írtam, tájékoztasd az eladót, hogy az nem az ő tulajdona, le fogják rajta verni az árát, ha majd esetleg keresik rajta.

ⓑⓣⓩ

(#92955) SPeti1984 válasza DJ. Ru$y (#92952) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Jól értem hogy az access point mode használatához lan kábellel össze kell hogy legyen kötve a két eszköz? Nekem az lenne jó, ha a másik wifis routert csak a konnektorba kellene bedugni és úgy növelné tovább a hatótávot. Azt hogy lehet?

(#92956) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Esetleg bridge-ként kellene megoldanom? Pl a házban van a telekom wifis eszköze, a padlásra feltennék egy másik routert ami venné a telekomos jelét és ebből az eszközből lan kábelen átvinném a garázsba a netet, ahol rádugnék egy harmadik wifis routert és akkor ott elvileg talán kisebb veszteség nélkül kellene hogy wifi jel legyen?

(#92957) btz válasza SPeti1984 (#92955) üzenetére


btz
addikt

Azzal a sz...rral sehogy. Ne várj már attól ilyeneket.
Vegyél egy normális routert ami támogat ilyen funkciókat, azzal lehet.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#92958) DJ. Ru$y válasza SPeti1984 (#92955) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az AP kábellel van bekötve amit te akarsz az "Range extender". Felejtsd el ezt a HGW-t erre a célra, és vegyél egy normális router-t, AP-t stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92959) SPeti1984 válasza DJ. Ru$y (#92958) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Konkrétan mit ajánlanál?

(#92960) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Nemrég az ADSL internet mellé kértünk IPTV-t is, valamint az itt elérhető leggyorsabb internetcsomagra váltottunk (50 MBit, bondinggal). A régi hagyományos modem le lett cserélve egy ZTE H368N-re.

Feltűnt, hogy az eszköz WiFi-n keresztül nem mindig tudja az 50 MBit-et leadni. Rá van kötve egy másik router is (kábellel), és arra csatlakozva (WiFi-n) 50 MBit-et mérek közvetlenül azután, hogy a ZTE-n csak 10-25 MBit-et mértem. Ezt oda-vissza többször leellenőriztem, és egész biztos, hogy a ZTE WiFi-jével valami nem oké. Illetve ugyanígy a ZTE-hez kábellel csatlakozva megvan az 50 MBit közvetlenül azután, hogy WiFi-n csak fele-harmada sebességet produkált. Szóval teljesen kiszámíthatatlanul viselkedik a cucc, most épp jön raja az 50 MBit.

Mi lehet ennek az oka? Rákerestem itt, a topicban, de nem találtam választ.

Köszönöm a válaszokat előre is! :R

(#92961) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#92959) üzenetére

Pontosan mit is szeretnél?
Mivel ez a téma már nem kapcsolódik szorosan a Telekom-hoz így inkább ITT kellene ezt folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92962) Gubek-Einste válasza tibz03 (#92960) üzenetére

Nem kell sokat várni a szolgáltatók által osztogatott eszközöktől, a legjobb az ha modem/bridge módba teszi az ember (ha lehet) és saját router-t használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92963) DJ. Ru$y válasza SPeti1984 (#92959) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Konkrétan ezt a topic-ot.

Szerk. Közben látom Gubek megelőzött már. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92964) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Tegnap este másnál is volt internetprobléma ADSL-en? Konkrétan a DSL kapcsolat sem jött már létre a modem és a szolgáltató között (led villog 10 mp-et, de nem vált folyamatosra, aztán újra és újra keresi). Időnként pár percre megjött, aztán megint el. Pár napja is volt már egészen rövid időszakokon gond, de tegnap összesítve órákra is. Az otthoni infrastruktúra okés, évek óta változatlan és hibamentesen működő.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#92965) Bozek válasza efi99 (#92964) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen modem? Milyen sebesség?

(#92966) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Kellemes délutánt a ma nem dolgozó uraknak es kitartást a dolgozóknak.
Érdeklődnék hogy a Facebookon láttam reklámban új net csomagokat szegedre a telekomtol.
Rakattintok a linkre és nincs semmi új, csak az eddig is ismert csomagok, nálam a jelenlegi 250 mbit érhető el. Esetleg tudtok valamit hogy van e tervben újabb, nagyobb csomagok szegeden a koax hálózaton.
Elore is köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92967) DJ. Ru$y válasza Lacielvtárs (#92966) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem az "új" csomagokat reklámozzák. Az 500 Mb-es oldalon nincs fent Szeged, bár ez mit sem jelent.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92968) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#92967) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm a válaszod :R
Akkor nekik még az az új ami nekem megvan.
Makó, az mar közelebb van, mint anno mikor megjelent az 500 mbit csomag, mert indulaskor még 'csak' Pest egy kerülete volt, ha jól emlékszem.
No majd látjuk jut e szegednek 'valami' :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92969) tibz03 válasza Gubek-Einste (#92962) üzenetére


tibz03
őstag

Tehát akkor ez normális jelenség, hogy a jónak tartott ZTE H368N nem képes fix 50 MBit-et tolni WiFi-n? :F Azért ezt nehezemre esik elhinni.

[ Szerkesztve ]

(#92970) Gubek-Einste válasza tibz03 (#92969) üzenetére

A wifi-t sok minden befolyásolja, bővebben itt kellene folytatni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92971) DJ. Ru$y válasza tibz03 (#92969) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Modemnek jó, maradjunk annyiban. A többire meg ott a saját router. (Na meg a MasterCard. :DDD )

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92972) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#92971) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Így van es a MasterCard-al meg lehet venni saját routert, ami üzembiztosabbb mint a szolgáltatói eszköz Wi-Fije :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92973) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Sziasztok. Speedport Entry 2i routeremnél érdemes fw-t cserélni? Jelenleg V1.0.0_HU_T3P2-es rendszerrel megy.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92974) tibz03 válasza DJ. Ru$y (#92971) üzenetére


tibz03
őstag

Értem, köszi! Azt hittem, hogy van valami beállítás, hogy hogyan ossza szét a sávszélességet az eszköz, de akkor ezek szerint ez ilyen. :Y Mondjuk az furcsa, hogy senki sem panaszkodott még itt a topicban erre.

(#92975) adika4444 válasza Tothgera30 (#92973) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem, a szolgáltató küld rá automatikusan frissítést, de kézzel ne babráld...

üdv, adika4444

(#92976) Tothgera30 válasza adika4444 (#92975) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oksi. Amúgy ezek az értékeke rendben vannak? Most volt egy kábel csere (hosszadalmas panaszáradat árán), mert 9-10-11mbps-től gyorsabb letöltést nem produkált.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#92977) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Tegnap bekötötték hozzánk is a 250-es opika alapú netünket (fél év várakozás után) egy Sagem F@st 5655v2 AC hgw-vel. A problémám az volna, hogy nem vagy csak sokadszori próbálkozásra tudok openvpn/webdavs kapcsolatot létesíteni egy Digis hálózaton lévő Syno NASsal. Még nem mondtuk le a com.unique-os előfizetésünket, így azzal is le tudtam tesztelni, onnan teljesen jól működik a vpn/webdavs kapcsolat továbbra is.

Van valamilyen ötletetek, hogy esetleg mit kellene állítani a Sagem eszközön, hogy a Telekomos intetet keresztül is menjen VPN/webdavs?

(#92978) abel.makrai


abel.makrai
csendes tag

Sziasztok!

Több mint 10 éve vagyunk Telekom előfizetők, és az lenne a kérdésem, hogy reális egy megszűnt internet csomagért ennyit fizetni? Az aktuális számlánk itt található
A hoppá plusz díjcsomaggal teljesen meg vagyunk elégedve, mint látjátok, ki is használjuk, és nem sok érte, de majdnem 5 ezer Ft egy azthiszem 30mb/ sec-es internetért, az kicsit sok szerintem. Hűségidő köt sajnos, de mit lehetne tenni, hogy ne ennyit fizessünk érte? valakinek tapasztalat ötlet? Még a végéből lejön 20% ugye a dupla kedvezmény, ez a képen nemlátszik.
Azért fordulok hozzátok, mert egy ügyintéző gondolom, hogy elhajtana, mivel nekik nem az az érdekük, hogy kevesebbet fizessek.
Előre is köszönök minden hasznos infót. Üdv.: Ábel :R

(#92979) DJ. Ru$y válasza abel.makrai (#92978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudsz újrakötni hűséget csak a netre, ha a telefont érintetlenül akarod hagyni. Mondjuk újrakötsz 50-es netre 1 évet, első 3 hónapban kedvezményes havidíj. Ezt tudod kötni esetleg.

Felfelé elvileg bármikor válthatsz.

(A 30-as csomag pedig nem megszűnt, csak átneveződött és összefogták a korábbi kisebb csomagokkal is, START néven.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92980) rosszcsont88 válasza abel.makrai (#92978) üzenetére


rosszcsont88
tag

alaptelefon+50megás internet kell újra kötni

[ Szerkesztve ]

(#92981) DJ. Ru$y válasza rosszcsont88 (#92980) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért beszélsz butaságot?

Ezt írta a kolléga:
"A hoppá plusz díjcsomaggal teljesen meg vagyunk elégedve, mint látjátok, ki is használjuk,"
Akkor miért is kellene alaptelefont kötni? Értelmezzünk és gondolkodjunk már mielőtt butaságot írunk. :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92982) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Kicsivel több mint egy éve kötötték be a vdsl nálam. Bonding-gal lett megoldva hogy legalább 30/5 net legyen.
Nagyon örültem, mert mind a letöltés, mind a feltöltés egy kicsivel még több is volt.
Viszont most a feltöltésem már nem olyan jó. Mitől lehet ? Érdemes bejelenteni ? Nagyon nehezen jött annak idején össze.

Akkor és most.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#92983) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Mennyi most a gigabites csomagnak a max feltöltési sebessége profil szerint? Tudom, összefoglaló szerint 200, de az nem friss, oda még nem került be a 2 gigabites csomag se. Weboldalon is 200 Mbit/s van, de ki tudja. Telekomos szerelők szerint 300-350 körül van a max.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92984) flexxx


flexxx
tag

Sziasztok,

Hallottam, hogy megszűnik a Digitális Kábel TV a Telekomnál. Nem vita szítás szándékával, sokkal inkább értetlenkedve teszem fel a kérdést hogy: A Telekom miért erőlteti ezt a hulladék, silány minőségű IPTV-t a felhasználóira?

Egész addig logikusnak tartottam az "egy kábelen mehet minden" érvet, amíg a DIGI be nem bizonyította nálam, hogy nem kötelező koax kábelt használni a DKTV lakásig való továbbításához. Behúztak egyetlen optikai kábelt, rákötöttek egy ONT-t, amin egy koax kimenet is található, így simán arra rákötve a TV-t (vagy esetemben a tuner-t) teljesen fullos minőségben kaphatom a DVB-C adásokat.

A Telekomnál ez miért nincs/nem lehet így? Vannak technikai eltérések a DIGI oldalán? Ha egy hozzáértő el tudná nekem magyarázni, az szuper lenne. :)

Válaszotokat előre is köszi!

(#92985) DBob válasza flexxx (#92984) üzenetére


DBob
őstag

"Nem vita szítás szándékával" != "hulladék, silány minőségű IPTV"

(#92986) szabogabor10 válasza flexxx (#92984) üzenetére


szabogabor10
veterán

A Telekom all IP alapra megy. Amivel nincs egyébként semmi baj, a baj most ott van, hogy DSL-re van szabva az egész IPTV infrastruktúra. Ebben a jövőben talán változás lesz.
Ha hoznák a 4-6 Mbit/s-t SD csatiknál, és a 10-14-et HD csatiknál, nagy minőségi ugrás lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92987) flexxx válasza DBob (#92985) üzenetére


flexxx
tag

Saját tapasztalatokra alapozva mondtam, volt szerencsém kipróbálni mindhárom típusú hálózaton kipróbálni az IPTV-t, ADSL-en instabil, és rossz minőségű volt, Koaxon nagyon akadozott, Optikán pedig nagyjából rendben volt, viszont a kötelező set top box, és a 3 kiépítési hely/előfizu akkor is kikészített. Ha azóta javult a helyzet, akkor sorry.

(#92988) DJ. Ru$y válasza szabogabor10 (#92983) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a rész kifejezetten friss. 200 Mb/s a feltöltés.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92989) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Szeged, IP-tévé.
A szüleim panaszkodtak, hogy az utóbbi hetekben gyakran elmegy a kép, de mivel szinte mindig ugyanazt az 1 csatornát nézik, nem tudjuk eldönteni, hogy a tévé vacakol vagy adáshiba. A kérdéses csatorna a National Geographic Wild HD verziója. Egyre gyakrabban a hang is megszakad egy pillanatra olyankor, amikor a kép elmegy. Más is tapasztalt hasonlót?

(#92990) kabelmania27 válasza C. s. (#92989) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Meg kellene nézni a modem jelszint értékeket + van-e mmwo vagy másfajta osztó koax kábelen a modem előtt..

[ Szerkesztve ]

(#92991) Amarth válasza C. s. (#92989) üzenetére


Amarth
aktív tag

Szintén Szeged,nem.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#92992) Klown válasza C. s. (#92989) üzenetére


Klown
aktív tag

IPTV-n nincs NatGeo Wild HD... :(

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#92993) C. s. válasza kabelmania27 (#92990) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi a választ, de csak azt értem belőle, hogy "Meg kellene nézni". :B
A koaxon nincs semmi osztás, legalább is a lakáson belül biztosan. Valahonnan a padlásról jön le a kábel. Mit és hol kellene megnézni? (Nem értek hozzá, bocsi!)

Amarth:

Köszi, ez nem túl biztató.

Klown:

Szerintük sincs. :D Csak én gondoltam. a TV HD-s, az IPTV-box is ennek megfelelően van beállítva, de ez a csatorna SD, valóban.

(#92994) kabelmania27 válasza C. s. (#92993) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modemnél nem lazult-e ki a koax kábel F csatlakozója, illetve a hgw és az iptv box között is jól csatlakozik-e a kábel.
Modem oldalán meg kellene nézni az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#92995) C. s. válasza kabelmania27 (#92994) üzenetére


C. s.
addikt

Minden kábel stabilan áll a csatlakozójában, a modem elején az USB, Link, Setup nem világít, de a wifi ki van kapcsolva. Vagy más értékekre gondoltál? Ez egy Cisco EPC3925 modem, mást nem látok rajta a LED-eken kívül.

Az előbb azt mondták, hogy 15-30 percenként csinálja, de tegnap, amikor egy másik csatornát néztek egy darabig, egyszer sem fordult elő, pedig az időbe belefért volna.

[ Szerkesztve ]

(#92996) kabelmania27 válasza C. s. (#92995) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azokra az értékekre gondoltam amelyeket a modem oldalán tudsz megnézni ha összekötöd egy géppel és belépsz.

(#92997) C. s. válasza kabelmania27 (#92996) üzenetére


C. s.
addikt

Ja, hogy az az oldala! Vérprofi vagyok, na! :D Erre gondoltál vagy még mindig nem fogtam szagot? :B

Cable Modem State

DOCSIS Downstream Scanning: Completed
DOCSIS Ranging: Completed
DOCSIS DHCP: Completed
DOCSIS TFTP: Completed
DOCSIS Data Reg Complete: Completed
DOCSIS Privacy: Enabled


Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.8 dBmV 41.4 dB
Channel 2: 6.6 dBmV 40.8 dB
Channel 3: 7.0 dBmV 41.9 dB
Channel 4: 7.2 dBmV 41.9 dB
Channel 5: 4.4 dBmV 40.4 dB
Channel 6: 4.1 dBmV 40.0 dB
Channel 7: 3.1 dBmV 39.4 dB
Channel 8: 4.3 dBmV 39.8 dB


Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 47.7 dBmV
Channel 2: 46.5 dBmV
Channel 3: 45.5 dBmV
Channel 4: 48.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#92998) kabelmania27 válasza C. s. (#92997) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ezek jó értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#92999) C. s. válasza kabelmania27 (#92998) üzenetére


C. s.
addikt

Köszi szépen!
De akkor mi a csuda lehet, mert más csatornán nem jelentkezik? Amarthnál jó. Ha a tévé volna hibás, mindenhol ki-kihagyna. Nagyon furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#93000) kabelmania27 válasza C. s. (#92999) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Vannak megmagyarázhatatlan jelenségek.
Áramtalanítsd mindkét eszközt aztán indítsd újra a modemet aztán később az iptv boxot hátha javul.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.