Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93351) DJ. Ru$y válasza gurabli (#93349) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem lekapcsol magától, utána talán hozzá sem férsz a Sagem felületéhez, bár ebben nem vagyok biztos. Tévedtem, wmati jobban otthon van a kábeles dolgokban, hihetsz neki.

Mi lenne, ha az ASUS-t odatennéd a Sagem mögé, így kötheted rá a már említett NAS-t stb, és utána kötnéd be a powerline-t? Ha kell alulra is külön wifi, akkor meg veszel maximum egy olcsó router-t vagy AP-t.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93352) wmati válasza gurabli (#93349) üzenetére


wmati
addikt

Bridge módban nem kapcsol le a wifi, neked kell kikapcsolni. Nem árt hogy ha még a bridge mód előtt kikapcsolod.

(#93350) btz Valami összeghatár kell hogy legyen, nem fog ész nélkül költeni a T egy efi miatt.

[ Szerkesztve ]

(#93353) N2O999 válasza Lazarski (#93334) üzenetére


N2O999
tag

Kb. 6 éve van itt vdsl. Ezen kívül van invitel ed2 durván 10 mbit/s maximum sebességgel, meg digi által felvásárolt ed3 hálózat ami papíron 80 mbit/s-ot tud.

Tavaly nyáron feldobálták a románok az oszlopokra az optikát, de azóta hozzá se nyúltak. A telekom meg ősszel kezdte, és most fejezték be.

(#93354) fulton válasza Lazarski (#93348) üzenetére


fulton
addikt

Sajnos csak engem érint...a hiba. Nekem van elszakadva az elosztóból lakásunkig futó kábel.
És ahogy beszélgettem emberkével aki Tkomos volt, meg van is (vagy mi), azt mondta esélyes lehet hogy az egészet felszántják nekünk is szomszédnak is. Légkábeles simán megoldható lenne elvileg, ennek a srácnak elküldtem képen a helyet, és azt mondta a villany oszlopon fel tudnák huzni és azon átjuttatni hozzám, de nem szeretik mert sok a macera engedélyeztetés vele...és sokáig tart. utóbbi engem nem zavarna. És olcsóbb is lenne, meg nincs felszántás.

btz - Köszi +1

[ Szerkesztve ]

(#93356) DJ. Ru$y válasza fulton (#93354) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem az előfizető dönti el, hogy milyen bekötést valósítanak meg. Honnan tudod, hogy az engedélyeztetés nekik olcsóbb, mint az, hogy az alvállalkozó 1 nap alatt felbontja és kicseréli a kábelt, majd tereprendez?!

Kár ezen pörögni, ha akarod rendeld meg és oldják meg ők.

(Láttam hasonló esetet, ahol az aszfaltozott járdát bontotta az alvállalkozó hasonló földkábeles bekötés miatt. Felszedték az aszfaltot, a betont, kiásták a földet, bekötötték a kábelt, majd visszatemették, pár nap múlva a suvadás kivárás miatt betonoztak, majd aszfaltoztak, mindezt úgy, hogy a közvilágítás oszlopa pont a ház előtt van. Másik szolgáltató, de a tényen nem változtat.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93357) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Kicsit ég a fejem, de segítséget kérnék.
Van egy vDSL modern amit szeretnék távolról elérni ddns-en keresztül. Ne is állítom a no-ip-n keresztül a ddnst a modemben, frissít is, de csak belső hálóról érem el vele a modemet, mobilnetről pl nem (ip-vel sem).
Nem jövök rá, hogy miért lehet ez. Kell még valamit engedélyezni? Vagy 1412-n esetleg valamit állíttatni?
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93358) DJ. Ru$y válasza kano (#93357) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem modem, hanem HGW. Nem minden eszköz engedi elérni a webes felületét külső IP-ről. Esetleg egy port átirányítást meg lehet próbálni, talán a 80-ast a HGW belsőhálózati IP-jére.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93359) kano válasza DJ. Ru$y (#93358) üzenetére


kano
nagyúr

Minem a rövidítése a HGW?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93360) kano válasza kano (#93359) üzenetére


kano
nagyúr

Őszintén szólva nem is igazán tudom, hogy hogyan kellene beállítanom a port forwardot. Itt van a router megfelelő oldala: [link]
Megköszönném, ha segítene valaki.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93361) mbalint987 válasza kano (#93359) üzenetére


mbalint987
aktív tag

HomeGateWay = otthoni átjáró, magyarul digitális elosztó (eszköz, mely integrálja a modem és SOHO routerek komponenseit)

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#93362) btz válasza kano (#93360) üzenetére


btz
addikt

Hányas szoftver verzió fut rajta?

ⓑⓣⓩ

(#93363) villamos


villamos
őstag

Nos... Pár hónapja sikerült előfizetnem a gigabites előfizetésre. Mivel nincs hozzá megfelelő hw, így nem gyorsabb, mint eddig, de ez most nem érdekes. Van ez a Sagem F@st 5655v2 AC csoda, és hát kattog, teljesen random módon. Olyan mintha lenne benne valami relé, vagy valami hasonló, de nem látom, hogy miért is lenne benne ilyesmi. A lényeg, hogy marhára idegesítő, és tulajdonképpen azt szeretném megkérdezni, hogy másnak is kattog, vagy csak nekem?

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#93364) btz válasza villamos (#93363) üzenetére


btz
addikt

Ne tedd olyan helyre, ahol könnyen lángra kap tőle a lakás ☺️

ⓑⓣⓩ

(#93365) kano válasza btz (#93362) üzenetére


kano
nagyúr

Fogalmam sincs, de már nem is tudom megnézni mert nem vagyok otthon.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93366) DJ. Ru$y válasza kano (#93360) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amit ki kell tölteni:

LAN IP - HGW belsőhálózati IP-je.
WAN port: 80-80
LAN port: 80

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93367) poli27 válasza fulton (#93344) üzenetére


poli27
veterán

azért én nem lennék benne biztos, hogy megcsinálják, hivatkozhatnak túl sok költségre, ráadásul közterületen engedély kell a bontáshoz, amit nem mindig adnak meg...

(#93368) kano válasza DJ. Ru$y (#93366) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! Kipróbálom. De csak kb a hét végén tudom megtenni.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93369) #78121280


#78121280
törölt tag

2018. Április 3.-tól az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Budapest: 10,16,17,18,20,21. kerület.
Dunabogdány, Tahitótfalu, Veresegyház, Piliscsaba, Kisoroszi, Budakalász, Domaszék, Göd,Hódmezővásárhely, Balástya, Esztergom, Apátfalva, Kistelek, Fót, Pusztaszer, Vecsés, Ferencszállás, Szegvár, Nagybánhegyes, Mezőberény, Köröstarcsa, Füzesgyarmat.

Korábbi települések:
Budapest 2,23 kerületek.
Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi,Gyál, Makó,Gyula.

Megrendelés továbbra is személyesen üzletben vagy 1414 telefonszámon!

[ Szerkesztve ]

(#93371) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Switch - IPTV témában szeretnék érdeklődni. 2013-ban vettem - megfelelő ismeretek hiányában - egy TP-LINK TL-SG1005 switch-et, amibe egy IPTV STB és a smart tévé van bedugva. Azóta már tudom, hogy IGMP képes switch-et kellett volna vennem, de számomra úgy tűnik, hogy ezzel is működőképes ez a két eszköz.

Kérdésem az, hogy egy valóban IGMP képes eszköz (pl. a TL-SG105) használata esetén lehetne-e jobb az IPTV adás képminősége (van-e erre hatása), illetve a tévé internet kapacitása növekedhetne-e?

250/20-as netem van, ebből a tévén a speedtest.net szerint 55/21 jön. Ez egy 2012-es évjáratú (netscape) készülék, lehet hogy nem is lenne többre képes. Köszönöm.

42LM660S

(#93372) DJ. Ru$y válasza OldMike (#93371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Többek is írták, hogy működik IGMP nélkül is. Ha a jelenlegi switch-ed gigabites, akkor hiába cseréled ki, a TV korlátozza vagy a kábel(ek). Mondjuk nem tudom egy TV-re mire kell több 50 Mb-es netnél. A TV adás képe pedig nem fog javulni, mivel a sebesség megvan az IPTV-hez, ha nem akadozik, vagy hasonló, akkor nincs szükség cserére.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93373) DJ. Ru$y válasza #72961024 (#93370) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem ezt ide akartad írni, mivel vaj mi kevés köze van a T-hez ugyebár.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93374) lukxy1 válasza villamos (#93363) üzenetére


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Az új Sagemcom milyen elméleti sebességet tud 2,4-en és 5 Gigán? Gyakorlatilag mi a tapasztalat? Wifi mennyire erős?

Köszönöm előre is, ha vki megosztaná a tapasztalatokat.

(#93376) OldMike válasza DJ. Ru$y (#93372) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, köszi, akkor nincs értelme cserélni, legfeljebb ha baja lesz. Egyébként nem a tévéhez van a nagyobb net, csak az is ezt kapja. Szoktam rajta böngészgetni, de nem a net sebessége a gyenge pont.

42LM660S

(#93377) btz válasza kano (#93368) üzenetére


btz
addikt

Ha nem V1.0.0_HU_T1P12 akkor ne is próbálkozz, mert az e feletti FW-ből, főleg amin már a Telekom FON is fut, kivették a WAN HTTP remoteaccess funkciót. Régi FW-ben ott van az erre szolgáló panel. Új FW-ben el van rejtve.

Ui: Talán az egyel a T1P12 feletti FW-ben benne van még a lehetőség, de nem hiszem hogy az még rajta van bárkinek is. Mindenkinek a FON-os van már nagyjából. Kivéve nekem, mert nálam egy bizonyos "hiba" miatt nem frissíthető, ezért nálam szerencsére maradt a T1P12

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#93378) kano válasza btz (#93377) üzenetére


kano
nagyúr

De jó! És akkor ezzel mit lehet kezdeni? Elveheti a Telekom a távoli elérés lehetőségét az előfizetőtől? :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93379) wmati válasza kano (#93378) üzenetére


wmati
addikt

Mért ne? Azt tesz bele amot akar.

(#93380) btz válasza kano (#93378) üzenetére


btz
addikt

Van egy ilyen HWG a közelemben, amin a legújabb FW van. Még körbenézek, hogy lehehet e kezdeni valamit a távoli elérés érdekében.
Próbáltam a fent említett 80-as port forwardingját a HGW LAN címére, de nem vezetett eredményre.
VPN-el biztos elérhető lenne a LAN címén távolról, de ahhoz egy helyi hálón lógó VPN szervert kéne beüzemelned. Vagy egy SSH port továbbítót.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#93381) kano válasza btz (#93380) üzenetére


kano
nagyúr

És vajon használhatok sajátot? Ugye nem tiltja semmi a saját eszköz használatát sem itt sem optikánál? Kezd telelenni a t*köm a szolgáltatókkal, hogy mindegyik valami korlátozott sz@rt sóz rá az ügyfélre.. :W
Lehetséges, hogy ugyan ez a hiba egy ONT-nél is ( Huawei 8245h)?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93382) btz válasza kano (#93381) üzenetére


btz
addikt

DSL-en és optikán is ott a pppoe pass-through tehát használható saját eszköz internet átjárónak.

ⓑⓣⓩ

(#93383) kano válasza btz (#93382) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm! A Telekom eszköz tehát nem iktatható ki csak lehetőség van arra, hogy az eszköz minden nélkül átengedje a jelet? Az volna az elképzelésem, hogy veszek egy ONT-t és azt rakom a Telekomos helyébe. Vagy az nem leszedhető mondjuk optika esetében?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93384) DJ. Ru$y válasza kano (#93383) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ne vegyél ONT-ot, főleg, ha van VoIP és vagy IPTV is. A szolgáltató eszköze PPPoE Passthrough esetén "modemként" működik. Nem kell vele foglalkoznod, egyszer beállítod a PPPoE Passthrough-t utána mindent a saját router-eddel intézhetsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93385) kano válasza DJ. Ru$y (#93384) üzenetére


kano
nagyúr

Ahogy olvastam itt a topicban ezt a 1412-n tudom kérni?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93386) DJ. Ru$y válasza kano (#93385) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

VDSL2 esetén sosem kellett kérni, benne van a HGW felületén, optika esetén a Huawei LAN1-en simán átadja a PPPoE bejelentkezést nem is kell kapcsolni sem, csak a Sagemcom ONT esetén kellett telefonálni, mert kimaradt a szoftverből, de az utolsó frissítéssel bekerült a kapcsoló.

Ha az Entry 2i-ről van szó, akkor Internet, WAN, DSL connection alatt találod a Passthrough-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93387) kano válasza DJ. Ru$y (#93386) üzenetére


kano
nagyúr

Köszönöm szépen! Feleségeméknél van a ZTE és nálunk otthon van a Huawei ONT. Szóval a Huawei esetében csak rádugom rádugom az Asus routeremet a LAN1-re és ott beállítom a PPPoE kapcsolatot a saját routeremben és ennyi? Vagy már a PPPoE-t sem kell beállítani a sajátban?
Köszönöm! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93388) DJ. Ru$y válasza kano (#93387) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Be kell állítani a PPPoE-t a sajátban, plusz az ONT-ban elrontani a PPPoE felhasználó nevet vagy jelszót, hogy ne tudjon csatlakozni, különben a router-t nem engedi felcsatlakozni.

Ez (is) benne van a téma összefoglaló GYIK részében.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93389) kano válasza DJ. Ru$y (#93388) üzenetére


kano
nagyúr

Bocsi, és köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#93390) kovaccss


kovaccss
tag

Cisco EPC1225-ös és ISB2201 cuccokkal, családi HD csomaggal mennyire van értelme full HD-s LCD TV-t vennem, és scart helyett HDMI-vel csatlakozni rá? Most csak SD csatornákat nézek scarttal egy max. 1280 x 1024 75 Hz-et tudó TV+monitoron. Valamiért van kép ha HD csatornára váltok.
Milyen felbontással és bitrátával jön a Telekom HD adás simán 1 TV-vel használva?

(#93391) kovaccss


kovaccss
tag

Elírtam, EPC3925.

(#93392) DJ. Ru$y válasza kovaccss (#93390) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

9 Mb körül. [link]

Lesz is kép, ha HD csatornára váltasz, mivel ugyanúgy él a csatorna, csak nyilván Scarton nem HD-ba fog kimenni a kép a STB-ból.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93393) kovaccss válasza DJ. Ru$y (#93392) üzenetére


kovaccss
tag

A rendszerinfó menüben nincs input lehetőség, nem lehet semmit beírni. Hogyan írjam be az AVDIAGS szöveget? Az üzim többi részére valaki? A net szerint Gb/s-ok kellenek a full HD adatátvitelhez. Hogyan lehet elég a 9 Mb/s a HD adás átvitelére? Még tömörítve se jön át ezen a HD adás.

[ Szerkesztve ]

(#93394) Intruder2k5 válasza kovaccss (#93393) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem vakon, ez valami rejtett szervizmenü lehet, nyilván ezért is nincs beviteli mező.

(#93395) viktorhu válasza kovaccss (#93393) üzenetére


viktorhu
veterán

A netflixnek 25 kell a 4k-hoz:

Below are the internet download speed recommendations per stream for playing TV shows and movies through Netflix.

0.5 Megabits per second - Required broadband connection speed

1.5 Megabits per second - Recommended broadband connection speed

3.0 Megabits per second - Recommended for SD quality

5.0 Megabits per second - Recommended for HD quality

25 Megabits per second - Recommended for Ultra HD quality

[ Szerkesztve ]

(#93396) kovaccss válasza Intruder2k5 (#93394) üzenetére


kovaccss
tag

Akkor se lehet beírni, mert ha simán egyszer megnyomom a számgombokat, nem csinál semmit. Ha úgy kéne beírni, mint a mobilon az SMS-t, akkor hogyan látom hogy a gomb nyomvatartásával mikor tartok a 2., vagy 3. betűnél? A "V" már a 3. betű a gombon. Így lehetetlen hibátlanul beírni 7 betűt.

(#93397) kovaccss válasza viktorhu (#93395) üzenetére


kovaccss
tag

Nem értem hogyan jöttek ki ezek a sebességek, amikor a HDMI kábelnél [link] 1080p 30 Hz-re is 1,58 Gb/s kell.
Milyen HDMI kábel kell a Telekom HD csatornákhoz? Elég az 1.3-as? Ez az előző link szerint max. 10 Gb/s-ot jelent. Ez [link] ilyen kábel?

(#93398) DJ. Ru$y válasza kovaccss (#93393) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tudom, hogy azon a STB-on vagy ezen az új szoftveren ez működik. A sebesség miatt linkeltem be, hogy lásd a kolléga megnézte és leírta. Nem a DIAG miatt.

Milyen gigabitről beszélsz? Hogy férne rá egy blueray lemezre egy film, ha az gigabit lenne? Javaslom elolvasni ezt.

Akármilyen HDMI kábel jó lesz hozzá.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93399) kovaccss válasza DJ. Ru$y (#93398) üzenetére


kovaccss
tag

Itt [link] néztem a Refresh Frequency Limits at Various Resolutions részben lévő táblázatot. 720 Mb/s-nál kezdődik.

(#93400) DJ. Ru$y válasza kovaccss (#93399) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a kábelekre vonatkozik (esetleg HDMI szabványra), mi köze van az IPTV-hez? Csak józan ésszel gondolj bele... 720 Mb/s, akkor csak ott lehetne IPTV, ahol gigabites optikai net?

Ne keverd a szezont a fazonnal, amit linkeltem ott is 15 Mb/s-et írnak a HDTV-re, ha megnézed. Bitráta a kulcsszó, ami minden videós tartalomnak van és egy BD filmnek a maximuma is 54 Mb/s, ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.