Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92901) #78121280 válasza Balazs_ (#92900) üzenetére


#78121280
törölt tag

IPTV-re szoktak üzenetet küldeni, illetve ide teszik fel a karbantartásokat.

(#92902) SZATA


SZATA
senior tag

Ha nem elég a 3686 HGW-n lévő 4 LAN port, hogyan tudom olcsón és egyszerűen bővíteni? Egy vezetékes switch alkalmas erre?

(#92903) SANKADI válasza SZATA (#92902) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Olyat érdemes választani, ami tudja az IGMP Snooping protokolt, hogy akár az IPTV is mehessen róla. (Ha nem tudja a számítógép be fog lassulni.)
Én ezt használom, olcsóbbat nem találtam. : [link]

Tökéletesen teszi a dolgát, kettő is van belőle. (földszint - emelet)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#92904) kovacss72 válasza SANKADI (#92903) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én is ezt használom, még olcsóbban is van SG105

(#92905) HTomee


HTomee
tag

Kitudja küldeni az ügyfélszolgálat is a frissítést a sagemcom F@st 5655-re? Nekem nem jött még a frissítés..

(#92906) Csabesz666 válasza DJ. Ru$y (#92898) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

alhálózat dmz beállítva... ha portot szeretnék nyitni, azt mind a két ruteren meg kell nyitni?, az online port checker mindegyikre zártat ír.

(#92907) Sharkweb válasza HTomee (#92905) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Meg kell őket kérdezni. De szerintem nem egyszerre kapja mindenki, nekem hétfőn hajnali 4 körül frissült.

(#92908) SZATA válasza SANKADI (#92903) üzenetére


SZATA
senior tag

& (#92904) kovacss72
Köszi, ez így jó megoldás lenne. Az IGMP Snooping csak akkor kellene, ha a switchre IPTV STB is lenne kötve, vagy egyébként is, ha a STB-ok közvetlenül a HGW-től mennének?

(#92909) kovacss72 válasza SZATA (#92908) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Csak ha a switchre van kötve.

(#92910) HTomee válasza HoReSz1975 (#92861) üzenetére


HTomee
tag

Engem még nem korlátoztak pedig havi 1,5-2Tb forgalmam van.

[ Szerkesztve ]

(#92911) havri1 válasza HTomee (#92910) üzenetére


havri1
félisten

Még nekem sem, pedig napi 1TB kb az adatforgalom.

havri

(#92912) HTomee válasza havri1 (#92911) üzenetére


HTomee
tag

Olvasom hogy sokaknak lentebb tekerték a potmétert.
Szerintem az adott gerincen lévő forgalmat vagy terheltséget nézik. Ha van egy jópár gigabites és torrent mester akkor előfordulhat?!

(#92913) havri1 válasza HTomee (#92912) üzenetére


havri1
félisten

Bármi lehet, de én az eddigi tapasztalatok és infók alapján én másra tippelek, vagyis nem az adatforgalom miatt.
2 előfizetés van, egyiken se tudom megnézni telekom felületen az adatforgalmat, azt írja nem rendelkezem olyan előfizetéssel, amin mérni lehetne.

[ Szerkesztve ]

havri

(#92914) hun005a válasza HTomee (#92910) üzenetére


hun005a
tag

Itt is rendben van úgy tűnik
[link]

[ Szerkesztve ]

(#92915) icetheman


icetheman
tag

Üdv!

100 -as optikán, az állandó 10+ os ping speedtesten az sok nem? Tudnak szerintetek kezdeni valamit ha bejelentem? Látom sok helyen 1-2-3-4-5 a ping... Nem mintha rosszlenne így is az online játékokban, csak kicsit furcsálom és frusztrál is ,hogy a koaxossal megegyező pingem van..

(#92916) Bozek


Bozek
nagyúr

Milyen HGW-t adnak mostanában? Nálam 30-as nettel egy Speedport W724V van kint jelenleg, de azt mondták, hogy kicserélnék, mert feljebb akarok váltani 50-esre. Miért nem jó hozzá a Speedport? Nem kell bonding, korábban már linkeltem a képet, hogy 120-at is elbírna a vonal.

[ Szerkesztve ]

(#92917) DJ. Ru$y válasza Bozek (#92916) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szerintem csak szimplán öreg.

Entry 2i-t fogsz kapni valószínűleg.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92918) sayCet


sayCet
aktív tag

100-as netre váltottunk, most egy ZTE Entry 2i van, és azt szeretném, hogyha a lakás másik végén is lenne egy router, amin van Analóg telefon port. A Milyen routert vegyek topikban azt az infót kaptam, hogy nem hasznalhatok saját routert. Ez tenylegesen így van? Az ügyintéző mondta, hogy ő is úgy oldotta meg a problémát, bement az Mm-be és vásárolt magának egyet. Illetve, ha valaki esetleg 2 routerrel rendelkezik, ajanlhatna eszközt. Már ha lehet..?

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#92919) Garold válasza icetheman (#92915) üzenetére


Garold
senior tag

Kiröhögnek ha erre akarsz hibát bejelenteni, ne pocsékolj rá időt.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#92920) Gubek-Einste válasza sayCet (#92918) üzenetére

Csak net megosztásra, telefonra csak a szolgáltatói eszköz használható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92921) Helios


Helios
tag

Sziasztok!

Nemrég kaptam csomagváltás kapcsán F@st 5655v2-t az addigi Huawei helyett. Két tv boxom van, amiből az egyik egy TP-Link WDR-3600-on lóg(na) WDS bridgel összekötve. A régi ONT-vel ment is a TV rendesen WDS-en keresztül, de az 5655v2-vel nem hajlandó, fél perc-pár másodperc után megáll a kép az új xx318-as FW-el is. (A régi fw a laptopot is ledobta időnként a wifiről, a mostanit nem tudom.) Gyakorlatilag mindenféle beállítást kipróbáltam, amire ezek az eszközök lehetőséget adnak beleértve a routerek fizikai helyének változtatását is.

Ha az 5655v2 mögé bekötök egy (kölcsön) routert és az szórja a wifit és azzal van WDS-ben a WDR-3600, akkor a nincs probléma a TV-vel (még akkor sem, ha online videót nézek a WDS-re kötött laptopon).

- másnak van ezzel tapasztalata? Érdemes ezt megpróbálni elmagyarázni és leadni hibára vagy rögtön vegyek még egy saját routert?
- az normális ezzel az ONT-vel, hogy a WPA2 jelszóban nem lehet pont?

Köszönöm!

(#92922) Bozek válasza DJ. Ru$y (#92917) üzenetére


Bozek
nagyúr

Öreg? 1 éve hozták ki.

Az Entry 2i-nél is egyszerű a PPPoE Passthrough? Csak mert olvastam, hogy valamelyik eszköznél úgy kell betelefonálni, hogy engedélyezzék, de nem emlékszem, hogy melyiknél.

(#92923) Busman012


Busman012
csendes tag

Üdv!

100mbit/s netet köttetek be holnap. Előzőnetem 10mbit/s Toldi net volt. 1.2mbit/s volt a letöltésem...

A 100Mbit/s netnek:

Garantáltnak a 1Mbit/s írnak. Most ha 100 nem 10mbit/s nek kéne lenni a letöltésemnek??
1mbit/s használhatatlan letöltésre.... Sógorom mondta hogy 10 mbit/s letöltésem nem lesz csak 1..... Ez igaz?? Nem volt telekom netem csak azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#92924) icetheman válasza Busman012 (#92923) üzenetére


icetheman
tag

100 Mbit/s(megabit/s) az 12,5 MB (megabájt/s) -al egyenlő.

Itt kevered a mértékegységeket, kicsit olvass utána..(MiB-ről is lehetne szó akár...)

(#92925) Busman012 válasza icetheman (#92924) üzenetére


Busman012
csendes tag

De a letöltés akkor 10 mb val jönni fog nem?

(#92926) Gyurka6 válasza Busman012 (#92925) üzenetére


Gyurka6
őstag

milivel igen.

Gyurka

(#92927) DJ. Ru$y válasza Bozek (#92922) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ugyanúgy jelölőnégyzetes bekapcsolása van.

Az új Sagemcom ONT-nál volt ilyen optikán, de az utolsó frissítéssel ezt (is) javították.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92928) DJ. Ru$y válasza sayCet (#92918) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bemész a MM-ba és veszel egy vezeték nélküli telefont, amihez 2 kézibeszélő van az egyiket a töltő állomással leteszed a ház másik felébe, a HGW-re pedig rádugod a bázist a másik készülékkel.

Router-rel a netet meg lehet oldani, de a telefont nem.

Másik opció, hogy veszel egy 6P4C Y telefon elosztót, amit beledugsz a HGW-be, és kábellel rá dugsz 2 telefont, aztán viszed addig a telefont amíg a kábel elér.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92929) DJ. Ru$y válasza Bozek (#92922) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem a te konkrét eszközöd, hanem a Telekomnál 3-4 éve fut legalább. Inkább cserélik Entry 2i-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92930) DJ. Ru$y válasza Busman012 (#92925) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem, nem annyival fog jönni. Vagy 12.5 MB/s-mal fog jönni vagy 100 Mb/s-mal, kicsit olvass utána a mértékegységeknek. Nem kedvtelésből használunk kis és nagy betűket, ahogy a mondatokban/szavakban úgy a mértékegységekben is fontos szerepük van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92931) btz válasza Busman012 (#92923) üzenetére


btz
addikt

Ajánlok neked egy oldalt

ⓑⓣⓩ

(#92932) Lauda válasza HoReSz1975 (#92861) üzenetére


Lauda
félisten

Na az ilyenek miatt sem fogok átmenni a telekomhoz. Az invitel nem csinál ilyeneket. :W

[ Szerkesztve ]

(#92933) DJ. Ru$y válasza Lauda (#92932) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Olyan jó, hogy biztosra vesszük, hogy ez nem hiba, hanem direkt állították be így... A szerelőnek sem kell ám elhinni mindent. :U

De azt már gondolom észre sem vetted pl. te sem, hogy milyen gigabites méréseket tettek be mások. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92934) Lauda válasza DJ. Ru$y (#92933) üzenetére


Lauda
félisten

Volt egy hibátlan gigabites netje és most van ez. Mindegy ki mit mond, akkor is le van korlátozva neki. Szimpla szemétkedés.

(#92935) Bozek válasza DJ. Ru$y (#92927) üzenetére


Bozek
nagyúr

Köszi, akkor nem erőlködök, hogy maradjon a másik.:) Persze régen nem voltak ennyire cserélgetős kedvükben, 1000 évig használtam a szürke-kék D-Link modemet, amit még a korábbi szolgáltató adott. Aztán meg egy 321B-t, amit én vettem, amikor az tönkrement.

(#92936) DJ. Ru$y válasza Lauda (#92934) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, ha hiba van, amit nem hárítottak még el?

Mindegy, jó lesz az az Invitel. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92937) DJ. Ru$y válasza Bozek (#92935) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha használsz saját router-t, akkor ne erősködj. Annyival rosszabb az Entry 2i, hogy nincsenek gigabites portja... Szóval router-nek semmiképpen nem használnám belsőhálóra, de PPPoE Passthrough-val simán jó "modemnek".

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92938) Lauda válasza DJ. Ru$y (#92936) üzenetére


Lauda
félisten

A felhasználónál nem volt semmi probléma, akkor minek piszkálnak bele?

Én nem vitázom ezen veled, te csak hidd azt, hogy hiba miatt vették vissza, én meg továbbra is azt gondolom, hogy szimplán piszkoskodnak. Téma lezárva.

(#92939) Gyurka6 válasza Lauda (#92938) üzenetére


Gyurka6
őstag

Illik megvárni a választ, "lezárás" előtt....szerintem.

Gyurka

(#92940) viktorhu válasza Lauda (#92938) üzenetére


viktorhu
veterán

Igazad van, valószínűleg van valamilyen algoritmus, ami kidob naponta x felhasználót, hogy aznap kiket szívassanak meg. Nyilván a Back Office-on van egy külön csoport, amelyik ezzel foglalkozik, másképpen nem jutna erőforrás a több millió ügyféllel való megfelelő mértékű kiszúrásra.

(#92941) Sharkweb válasza Helios (#92921) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

PPPoe Passtrough-t bekapcsoltad és úgy is próbáltad?

(#92942) Bozek válasza DJ. Ru$y (#92937) üzenetére


Bozek
nagyúr

Maradt a W724V, csak félreértés volt a dolog. A rendszerben ADSL2+ szerepelt és bondingot akartak kiépíteni, de 50-es nethez arra nincs szükség nálam.

(#92943) Helios válasza Sharkweb (#92941) üzenetére


Helios
tag

Nem igazán látom, hogy hogyan segítene, ha PPPoe Passtrough.

Ahhoz is két saját router kellene (viszont csak egy van): egy a számítógép közelében (ez végezné a PPPoe authentikációt, de ott jön be a házba az FC is, tehát az ONT is ott van), egy pedig a TV box mellett (egy emelettel és ~10 méterrel arrébb). Köztük lenne a WDS.

(Ha lenne két IGMP képes routerem, akkor nem is problémáznék, hiszen az jól működik - ezt teszteltem egy kölcsöneszközzel. Persze a végeredmény valszleg így is az lesz, hogy be kell szereznem még egy routert, mert informatikusként az is zavar, hogy nem lehet szabvány WPA-PSK jelszót beállítani (nem lehet pont a jelszóban).)

[ Szerkesztve ]

(#92944) SANKADI válasza SZATA (#92908) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Csak ha switchre kötve mint ahogy megválaszolták, de... ha ennél olcsóbbat veszel, lehet hogy a portjai nem gigabitesek lesznek. Mert ugye ez még gigabites is. :-)

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#92945) szemcsi65


szemcsi65
csendes tag

samsung ue65mu6102 T-s tv -röl Mi a véleményetek,?

(#92946) DJ. Ru$y válasza szemcsi65 (#92945) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy a T-től veszed meg még nem lesz T-s a TV, fáradj át ide.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92947) szemcsi65 válasza DJ. Ru$y (#92946) üzenetére


szemcsi65
csendes tag

Köszi,Deazt hittem,hogy

(#92948) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Szerintetek ha a szolgáltatótól van egy Sagemcom Fast 3686 wifis modem digitális elosztó routerem és mondjuk neten tudok venni egy ugyan ilyet, akkor megoldható, hogy a telekom által adotthoz hozzácsatlakoztatom lan kábellel az ethernet porton keresztül a másik ilyen eszközt és ez már mint wifi router adja a 2.4 ill 5gh-zes wifi jelet? Vagy mindenképpen ezekre az eszközökre koax data kábelt kell bedugni hogy legyen net rajt?

Szerintetek ez megoldható? Illetve a másik kérdésem, access pointként használható lenne ez az eszköz?

(#92949) Bozek válasza SPeti1984 (#92948) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tudsz te ennél sokkal jobb routert is venni, ami szórja neked a WiFi-t. Csak rákötöd UTP kábellel és beállítod AP módba, aztán nagyjából ennyi. Azoknak legalább van külső antennájuk is.

(#92950) SPeti1984 válasza Bozek (#92949) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Van egy Dlink DIR-842 is de azzal valamiért nem érem el azt a sávszélességet mint ezzel. Ezért gondoltam, hogy olcsón tudnék venni még egy ilyet és akkor házon belül megoldódna a dolog, garázsba pedig mehetne a d-link és mindenhol lenne 5ghz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.