Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93851) DJ. Ru$y válasza Gsx-rr (#93849) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg május 3 lett volna, valószínűleg közbejött valami és nem sikerült a leállás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93852) DJ. Ru$y válasza Franky2Ster (#93850) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sehol. A T saját FW-jeit nem adja ki, ők frissítik központilag.

T mentes FW-t azt hiszem, ha fel is tudsz henkölni, akkor nem biztos, hogy működni fognak a dolgok.

Azt nem tudom, hogy egy másik Entry 2i-vel rendelkező ember a sajátját le tudja-e menteni az ő eszközén lévő FW-t és te feltenni.

Szerintem nálad is az utolsó FW van fent, automatán kellene frissítenie.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93853) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Valakinek van már itt 2000Mb/s-es netje? Mik a tapasztalatok?
Link aggregation nem megy?

(#93854) hun005a


hun005a
tag

Elnézést nem ide akartam :)

[ Szerkesztve ]

(#93855) DJ. Ru$y válasza hun005a (#93854) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez még mindig az otthoni szolgáltatós topic.

Mobil topic itt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93856) korfa


korfa
aktív tag

Sziasztok,

HG8245H modemem van mely mögé egy mikrotik routert kötöttem, tudja valaki hogy tudnám az beállítani hogy ipv6ot is kapjak?

Köszi

(#93857) DJ. Ru$y válasza korfa (#93856) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első körben azt kellene megnézni, hogy az ONT kap-e egyáltalán IPv6 címet, nem tudom, hogy optikán, hogy áll az IPv6 kérdése.

Mivel a PPPoE-t a Mikro-val építed fel gondolom, így azt kellene beállítani, hogy tudja kezelni az IPv6-ot, így, ha az ONT kap IPv6 címet, akkor javaslom a Mikro-s topic-ban utánakérdezni a beállításnak, ha nem kap az ONT IPv6-ot, akkor a Mikro és utána sem lesz IPv6.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93858) korfa válasza DJ. Ru$y (#93857) üzenetére


korfa
aktív tag

az ontben hol kellene látnom? A wan fülön csak ipv4 van. De állítani nem is tudom.

(#93859) DJ. Ru$y válasza korfa (#93858) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Utánanéztem egy kicsit, csak éppen dolgom volt, mikor válaszoltam, a weboldal szerint pont az az eszköz támogatja GPON esetén az IPv6-ot.

Gondolom én a Mikrotik is támogatja, egy ilyen leírás van ugyan ez ASUS router és DIGI hálózatra való, anno ezt linkelték Telekom beállításra is, szóval ilyesmit kellene neked is megcsinálni a Mikro-n.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93860) arghoska


arghoska
tag

Sziasztok! Azt ki dönti el, hogy egy településen belül hol fejleszti a hálózatot? Itt nálunk Keszthelyen elérhető már az 1000 mbites csomag is ehhez képest nekem évek óta meg kell elégednem a 20-assal. Kinél kellene érdeklődni az ügyben, hogy lesz-e változás a közeljövőben? A helyi T-nél csak néznek, hogy sajnos nem tudják lesz- e fejlesztés :(((
Nem kicsit bosszantó, hogy egyeseknél látom itt a letöltési adatokat, hogy most 2000-es netem van és csak 1500 megával jön le, sokaknak köztük nekem is meg kell elégedni ilyen ótvar 10-20-assal. Szóval kinél érdeklődjek ha nem a telekomtól? :F

(#93861) DJ. Ru$y válasza arghoska (#93860) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Senkitől nem kell érdeklődnöd, mert vagy azt mondják amit a helyi T-nél, hogy nem tudnak fejlesztésről, vagy pedig semmit.

Optikai fejlesztést publikusan itt tudsz nézni (mivel nem írtál települést), megvalósult xDSL fejlesztést pedig itt.

Nem adnak ki ilyen ütemterveket, a jelenlegi fejlesztések EU-s pénzből történnek, pályázatok útján, nem mindenhol a Telekom nyerte el a fejlesztést. Ahol pedig egy másik szolgáltató tud legalább 30 Mb-tel szolgáltatni (vagy a Telekom) ott nem is minden esetben történik fejlesztés, mert a 30 Mb-es minimum volt a kötelezettségük.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93862) rosszcsont88 válasza Franky2Ster (#93853) üzenetére


rosszcsont88
tag

csak 1000mb/s tudja , sima OLT+ ONT FTTH

(#93863) arghoska válasza DJ. Ru$y (#93861) üzenetére


arghoska
tag

Írtam települést, valószínűleg átsiklottál felette...Rákattintottam a linkre és az arcomba villan egy felirat: "Keszthelyre
hoztuk a szupergyors otthoni internetet és a televíziózás új korszakát"
Mi ez ha nem ferdítés? Nálam 6 éve ez a 20-as a maximum...

(#93864) kircsike


kircsike
tag

Írd be hogy Vonyarcvashegy.
Oda is elhozták.
Beírtam a pontos címet és kiírta hogy nincs elérhető szolgáltatás.
Ez van.

(#93865) zoleeno1 válasza kircsike (#93864) üzenetére


zoleeno1
addikt

Azert egy telefont meger, mert pl. amikor en kottettem, az en cimemre is azt irta a weblapjukon, hogy nincs iptv szolgaltatas, a net meg max 250, kozben volt iptv meg 500-as net is...

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#93866) DJ. Ru$y válasza arghoska (#93863) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt írtad, hogy Keszthelyen elérhető a gigabites csomag, azt nem írtad, hogy te is keszthelyi vagy és ott vagy te 20 Mb/s-es csomaggal

Hívd fel őket, és kérdezz rá, hogy mi a valós, ha Keszthelyen van gigabit. Ha működik az optikai hálózat, és nálatok is van, akkor az ügyintéző elmondja mik a lehetőségek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93867) btz válasza arghoska (#93863) üzenetére


btz
addikt

Kinézel az ablakon. Ha látsz optikai kábelt akkor van gigabit, ha nem akkor csak réz van és marad a 10-20 megabit.
Persze ez nem vonatkozik arra az esetre, ha földkábel van.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#93868) arghoska válasza btz (#93867) üzenetére


arghoska
tag

Én nekem azok csak drótok :D ennyire értek hozzá...


Ez alapján jól veszem ki, hogy elérhető lenne a 30/5-ös net?

(#93869) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Sziasztok. Segítsetek. Tapasztalatok már olyat hogy egy szolgáltatási terület kikerül a listából? Költözés előtt állunk és az is szempont volt hogy hol van Telekom. Hónapokkal ezelőtt ellenőriztem a címet és azóta is többször biztosan láttam, hogy volt T az adott címen. Tegnap óta viszont azt írja ki, hogy az adott címen nincs semmilyen elérhető szolgáltatás...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#93870) zoleeno1 válasza l.skywalker (#93869) üzenetére


zoleeno1
addikt

[link]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#93871) l.skywalker válasza zoleeno1 (#93870) üzenetére


l.skywalker
félisten

Megpróbálom. Habár chaten azt írta egy ügyintéző (bot?) hogy nincs a címen szolgáltatás

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#93872) DJ. Ru$y válasza arghoska (#93868) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen elérhető lenne, sőt bonding-gal, ha van szabad érpár és port a központban, akkor az 50 Mb is elérhető lenne talán. Aminek 15 Mb/s a feltöltés és a tartalék alapján még ez is meglehet simán. Felhívtad a 1414-et, megkérdezted mit mondanak?

Nem az ügyfélszolgálat nem egyenlő a T-s üzlettel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93873) arghoska válasza DJ. Ru$y (#93872) üzenetére


arghoska
tag

Nincs sajnos szabad érpár. Igen, felhívtam a 1414-et ott mondta a srác, hogy a 20/1- es az elérhető maximum. A honlapon a címemre is a 30-ast dobja fel. Akkor most mi van? Melyik vajon a tuti?

(#93874) Gubek-Einste válasza arghoska (#93873) üzenetére

Már csak Start néven van a legkisebb csomag amely max 30/5 Mbps-t jelent de az elérhető sebesség csökkenhet a helyi adottságok függvényében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93875) DJ. Ru$y válasza arghoska (#93873) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A 20/1 már nem létezik, a HGW adatai szerint a 30-as csomag menne, ha a START csomagra újrakötsz elvileg 30 Mb/s-et kellene már kapnod, szóval a csávó nem tudom miről beszélt, mivel az a csomag megszűnt és a Gubek által említett csomag van ahelyett is, aminek a 30 Mb/s a maximuma.

A helyi adottságok pedig a HGW alapján a 30 Mb/s-es csomagot kiadják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93876) rosszcsont88 válasza arghoska (#93873) üzenetére


rosszcsont88
tag

rendeld meg 50-es csomagot és majd meglátod. szerintem új kábelt húznak be és hozzá csoda ZTE modemet

(#93877) DJ. Ru$y válasza rosszcsont88 (#93876) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Idéznék az általad megválaszolt hozzászólásból: "Nincs sajnos szabad érpár."

Akkor, hogyan is húznak be még egy érpárt? Hogyan rendelje meg az 50-es csomagot, ha a központi rendszer nem tudja neki kiadni az 50-es csomagot? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93878) Livius válasza Gubek-Einste (#93874) üzenetére


Livius
őstag

Nem arról volt eddig szó, hogy az ÁSZF sutyiban konkrétan átnevezi az egész START 30-as csomagot, START 20-ra minden xDSL területen? (persze pofájuk már nincs kiírni a weboldalukra, ezt is külön csomagként, mer 2018-ban ez már ciki)

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#93879) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Ha a meglévő otthoni szolgáltatást (TV,internet,telefon), meg a 2 meglévő mobil előfizetést Magenta1 csomagba vonom ( természetesen 1 néven van minden ), akkor újraindul a hűségidő?

[ Szerkesztve ]

(#93880) DJ. Ru$y válasza bopeti98 (#93879) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha minden igaz újra kellene, mivel a Magenta összefogja az összeset, a Magenta ára miatt új szerződést kötsz, ergo igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93881) l.skywalker válasza l.skywalker (#93871) üzenetére


l.skywalker
félisten

Felhívtam őket. Azt mondták hogy előfordulhat hogy a környéken már nem tudnak új szolgáltatást bevezetni mert már nem bírja el az a rész. Előbb fejleszteniük kell. Így marad az Invitel :(

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#93882) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
A Telekom 1000 Mbit/s optikai hálózat mellé milyen modemet ad?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#93883) atleticofan válasza Gubek-Einste (#93819) üzenetére


atleticofan
tag

Elnézést a késői válaszért. Nem nem ugyan az a két SSID. Különbözőek. Ha közvetlen a router közelében van az eszköz gond nélkül rácsatlakozik de ha másik szobában megyek akkor rajta marad a 5ghz-s wifin de mögötte nem érzékel már hálózatot.

Esetleg ötlet valakinek?:)

(#93884) poli27 válasza Dolphine (#93882) üzenetére


poli27
veterán

Semmilyent, nincs modem :D ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#93885) Dolphine válasza poli27 (#93884) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem, jogos. :DDD
Akkor milyen eszközt adnak, ami biztosítja a netet a házban? ;)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#93886) Gubek-Einste válasza Dolphine (#93885) üzenetére

Sagemcom F@st 5655v2 ONT-t adnak gigabites nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93887) Gubek-Einste válasza atleticofan (#93883) üzenetére

Milyen kliens eszközzel történik ez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93888) Dolphine válasza Gubek-Einste (#93886) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#93889) atleticofan


atleticofan
tag

3 fajta kliens eszközzel próbáltam idáig. Az 1 egy Iphone 7 volt a másik egy androidos telefon a harmadik pedig egy HP laptop. Mind a 3 támogatja az 5ghz wifit.

(#93890) fenyvesekkoz


fenyvesekkoz
csendes tag

Sziasztok!
Új albiba költöztem és a főbérlő több lakás között osztja a Telekom netet és IPTV-t. Ez a gyakorlatban egy CAT5-ös kábelt jelent a nappalimban. Rádugtam egy TPLink AC1200-as routert ami remek wifit és kábeles netet csinált minden eszközömnek. Az a problémám, hogy az IPTV-t nem tudom átvinni. A net megy a tévén, de hiába keresek rajta digitális adókat semmi nem jön be.
A routeren enabled-re van kapcsolva az IGMP proxy, de úgy látszik ez kevés. Ami fura nekem, hogy a router user guide szerint a Network alatt kéne lennie még egy IPTV tabnak is, de nekem olyan nincs. :(
Próbáltam úgy is, hogy a routeren kikapcsoltam a DHCP-t és a bejövő UTP-t a WAN portból egy sima LAN-ra dugtam. A net így is remek (a router átlátszó lett, a HGW-ről kapok IP-ket), de IPTV így sem lett. Ráadásul így nem is tudom elérni a routert, mert ne mtudom, hogy a Telekomos eszköz mit oszt ki neki. :F
Minden tanácsot szivesen veszek, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#93891) szabogabor10 válasza fenyvesekkoz (#93890) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az IPTV kizárólag a Telekom által adott beltérivel elérhető.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93892) Elar


Elar
senior tag

sziasztok
CSaládi házba miként "jön" be a Tcom kábele? Hol rögzítik? Tetőn? Falon?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#93893) Starchm válasza Elar (#93892) üzenetére


Starchm
őstag

Helyzetfüggő tudtommal, nálunk pl tetőn cserép között jött be az optika.
2 utcával odébb a redőny mellett húzták be, 2 hét múlva román kamionos úr el is vitte a kábelt. :D

(#93894) Elar válasza Starchm (#93893) üzenetére


Elar
senior tag

:D

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#93895) fenyvesekkoz válasza szabogabor10 (#93891) üzenetére


fenyvesekkoz
csendes tag

Hát végül is beltéri van. Abból nem egy sima UTP kábel kell, hogy menjen a TV-be?

(#93896) szabogabor10 válasza fenyvesekkoz (#93895) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem. UTP csak a beltéribe mehet, a beltériből pedig HDMI a tv-be.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93897) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Amúgy a Telekom “elfelejtette” rátenni az eredeti hangsávot a Cool/RTL II/Film+-ra.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#93898) DJ. Ru$y válasza fenyvesekkoz (#93895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dehogy is, és a beltéribe, milyen módon megy be a "forrás jel"? UTP-n megy be az IP alapú forgalom a HGW/ONT/saját router hármasból és abból megy ki HDMI-n vagy SCART-on a videó jel TV-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93899) dreko


dreko
aktív tag

májustól a telekom is adja az 1000-es netet 100-as árban?

(#93900) Mi5u válasza DJ. Ru$y (#93811) üzenetére


Mi5u
tag

Fejlemény.
04.29 óta van nyitott hibajegyünk, tehát arra már ketyeg a kötbér. Az műszakiaknak fogalmuk sincs miért nem megy az LTE bonding, állítólag országos probléma. Annyit elértünk, hogy a hűségidőt elengedik, vagyis bármikor leléphetünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.