Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92201) Toby1959 válasza Gaborking (#92200) üzenetére


Toby1959
csendes tag

Ne aggódj, nem vagy elveszve. Készül már az a számla. :DD
Komolyra fordítva, én november végétől vagyok Magenta1-ben úgy, hogy fel akartam váltani 20 Mbit-ről 50-re. Csak ezt sehogy nem tudtam megoldani a weblapon, mindenáron rám akart erőszakolni egyebeket is. Ekkor jött a csoda! Csekkbefizetés közben a postán a mellettem levő ablaknál agy Telekomos formaruhában levő ÚR (igen, nagybetűvel) állt. Elmondtam neki a problémámat. Kérdezte, hogy tudok valami azonosítót az előfizetéshez. Hogyne, aztán fejből lenyomtam neki a 9-jegyű MT-t. Köpni-nyelni nem tudott hirtelen, de bepötyögte a szolgálati mobilba és azt mondta, hogy csinál egy ajánlatot, amivel jobban jövünk ki és emailban már küldte is. Ez volt pénteken, kedden házhoz jött, megcsináltuk a szerződésmódosítást, hozott egy Galaxy J3 telót, Dominót átrakta előfizuba, számmegtartással kártyacsere. Mindezt kényelmesen, otthon, kb 1 óra alatt, sorbanállás nélkül! Szombaton már működött is minden otthoni.
Változások: Hoppá>Hoppá Plusz, Netmánia M>Otthoni Internet 50, IPTV Családi>IPTVSzuper Családi HD.
Számla:11558>7528 (jó, ez most még 2 hónapig lesz így), de azért simogató.
Otthoni számla egyébként nálunk elsejétől a hónap utolsó napjáig szól és kb. tizedike körül készül el. A mobilos sokkal gyorsabb, már be is fizettem. :((

(#92202) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ha van otthoni internetre egy tv vásárolva részletre, és kifizetem a hátralévő összes részletet egyben, akkor vehetek új eszközt?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92203) poli27 válasza enginev3.0 (#92202) üzenetére


poli27
veterán

sztem nem amíg nem telik le a hűségidő!

(#92204) taki01 válasza enginev3.0 (#92202) üzenetére


taki01
őstag

Hűség végéig várni kell. Ha kifizetted akkor max csak akkor írják le ha megszűnik a szolgáltatás vagy díjcsomag (lásd interaktív sat tv vagy most a dvb-c) és kényszerből váltanod kell.

[ Szerkesztve ]

(#92205) poli27 válasza enginev3.0 (#92202) üzenetére


poli27
veterán

de amőgy annyi eszköz lehet részletre ahány otthoni szolgáltatásod van!

(#92206) enginev3.0 válasza poli27 (#92205) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mindegyikre van
Viszont a díjcsomag hűségek azóta változtak, fél évvel rövidebbek lettek mivel sebességet növeltem netnél és megújult a telefon és net szerződés is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92207) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Bekötötték az 500-as netet. Van másik Roterem. szeretném Dmz-be rakni. Nem találom az opciót a Sagecom eszközön.

(#92208) wmati válasza Gsx-rr (#92207) üzenetére


wmati
addikt

Haladó/ DMZ host

(#92209) Gsx-rr válasza wmati (#92208) üzenetére


Gsx-rr
veterán

:R

dhcp-nek és az Upnp-nek bekapcsolva kell lennie ha van mögötte másik eszköz?

[ Szerkesztve ]

(#92210) DJ. Ru$y válasza Gsx-rr (#92209) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DHCP-nek akkor kell, ha van IPTV, UPNP-nek pedig egyáltalán nem ajánlott bekapcsolva lennie a saját eszközödben sem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92211) Gsx-rr válasza DJ. Ru$y (#92210) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor kilövöm őket. A másik eszközön legyen bekapcsolva akkor a Dhcp?

(#92212) wmati válasza Gsx-rr (#92209) üzenetére


wmati
addikt

Annyi hogy Upnp kikapcsolás után indítsd is újra a Sagemet. Jelenleg az egy beállítás van amihez újra is kell indítani a HGW-t, későiekben ez változni fog

(#92213) OldMike válasza DJ. Ru$y (#92210) üzenetére


OldMike
őstag

A hozzászólásod alapján megnéztem az UPNP beállítást az eszközben, és az alapértelmezetten be van kapcsolva. Nem igazán értem, hogy miért ez az alap, ha nem igazán ajánlott. A hozzám hasonló kevésbé tájékozott (vagy a többi egyáltalán nem tájékozott) felhasználó biztosan nem fogja ezt állítgatni. Egyáltalán mit takar ez a funkció, és miben káros? Amúgy nálam IPTV van és 250-es internet.

42LM660S

(#92214) wmati válasza OldMike (#92213) üzenetére


wmati
addikt

Volt róla szó hogy defaultba legyen kikapcsolva, de túl nagy ügyfél irritációt okozna indok miatt nem :(

(#92215) DJ. Ru$y válasza OldMike (#92213) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UPnP

Maradjunk annyiban, hogy amit te szeretnél kiengedi, azt kézzel nyisd ki (port forwarding), amit pedig nem akarsz, azt ne engedje ki az UPnP.

Nyilván nem kötelező kikapcsolni, de ajánlott.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92217) Gsx-rr válasza wmati (#92212) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kikapcsoltam a Dhcp-t es az Upnp-t.
Ujrainditottam, de igy nincs is net egyaltalan.
Ha a Sagecom kezelofeluletere be akarok lepni akkor atdob az Asus routerem oldalara dob at es ott porog a kapcsolat allapotanak ellenorzese.

Megis kell a dhcp?

(#92218) DJ. Ru$y válasza Gsx-rr (#92217) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amennyiben nem adtál fix IP-t a router-ednek, bár, akkor a DMZ sem mindig fogja eltalálni, hogy merre menjen a forgalom, ha másik IP-t kapna a router-ed.

Így kell beállítani. (Nyilván neked nem Cisco-van, de a beállítás hasonló.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92219) OldMike válasza DJ. Ru$y (#92215) üzenetére


OldMike
őstag

Köszönöm.

42LM660S

(#92220) Gsx-rr válasza DJ. Ru$y (#92218) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Oke ,csak mostmar az Asuson nem tudok bealltani semmit.

Reseteljem adjak fix ip-t es utana kapcsoljam kina dhcp-t?

(#92221) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#92220) üzenetére

Milyen típusú az Asus?
A legtöbb eszközben van dedikált AP mód így az admin felületen az Adminisztráció/Üzemmód menüpont alatt beállítható az AP mód így nem kell semmilyen további beállítás, WAN portba is mehet a szolgáltatói eszközből jövő kábel mert az is LAN port lesz ezzel a beállítással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92222) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#92221) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Ac 56u

Dj Rusy :

Megnéztem amit írtál de Wan portnál nincs ilyen lehetőség max a Lan portnál a Dhcp-alatt,de ott is csak olyan van ,hogy mac cim és ip cim beállítási lehetőség. És csak az Asus-hoz csatlakoztatott eszközöknek tudok fix ip-t adni.

(#92223) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

az meg a másik fele ,hogy megváltoztattam a jelszót a Sagecom-on és nem tudok belépni vele

(#92224) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#92222) üzenetére

Akkor van AP mód, azt használd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92225) Gsx-rr válasza Gubek-Einste (#92224) üzenetére


Gsx-rr
veterán

De előbb álítsam Ap-be és utána kapcsoljam ki a Dhcp-t a Sagecom-on?

(#92226) Gubek-Einste válasza Gsx-rr (#92225) üzenetére

Nem, a Sagemcom-on nem kell kikapcsolni, az Asus legyen csak AP módban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92227) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Most látom ,hogy szoftverből be lehet kapcsolni a bridge módot?
ez működik is ,vagy csak ügyfélszolgálaton keresztül megy?

(#92228) wmati válasza Gsx-rr (#92227) üzenetére


wmati
addikt

Ügyfélszolgálat ha nincs iptv.

(#92229) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Valaki már rájött ,hogy a Sagemcom eszköznél mi gátolja a Transmission-nál a torrent visszatöltést?
Csak ezt az eszközt használom mindent ebbe dugtam ,minden port nyitva mégsem tölt vissza semennyit sem

[ Szerkesztve ]

(#92230) wmati válasza Gsx-rr (#92229) üzenetére


wmati
addikt

Bridge nem játszik?

(#92231) DJ. Ru$y válasza Gsx-rr (#92229) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha az UPNP-t kikapcsoltad, akkor a TM portját ki kellene nyitni a Sagemcom-ban a nagyvilág felé.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92232) blg


blg
senior tag

[link]

Eurosport 3-4-5 az IPTV-n. sajnos csak SD-ben :-(

(#92233) szabogabor10 válasza blg (#92232) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gondolom nagyon fájt volna nekik, ha HD-ben rakják be...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#92234) Gsx-rr válasza DJ. Ru$y (#92231) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kinyitottam mindkét eszközön.

Bridge egyelőre nem játszik,mert bekapcsoltattam,de összeomlott a router állandóan újraindult. 2x is próbálták bekapcsolni. Csere lesz.

(#92235) Locutus


Locutus
veterán

Vettem 2db 1 méteres cat.7 kábelt. Szóval modem router, és router gép között ezek vannak már.
Viszont a sebesség nem javult, továbbra is 850/180 a max amit elér...
Nemtom milyen módon lehetne ebből még felfelé menni...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#92236) skbalint


skbalint
tag

Sziasztok!

Az ip milyen időközönként változik?

(#92237) Gubek-Einste válasza skbalint (#92236) üzenetére

Melyik hálózat (xDSL/koax/optika) esetén?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92238) skbalint válasza Gubek-Einste (#92237) üzenetére


skbalint
tag

optika

(#92239) Gubek-Einste válasza skbalint (#92238) üzenetére

Minden csatlakozás alkalmával új IP címet kapsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92240) DJ. Ru$y válasza skbalint (#92238) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Automatikusan, ha nem bontod a kapcsolatot kézzel, akkor van aki naponta kap, van aki hetente, ha van benne valamilyen rendszer kérdés milyen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92241) skbalint válasza Gubek-Einste (#92239) üzenetére


skbalint
tag

Köszi, ez akkor ha jól értem azt jelenti, hogy ha egy gép folyamatosan csatlakozik akkor nem ad új ipt?

(#92240) DJ. Ru$y
Köszi, szóval akkor legalább hetente, de lehet, hogy naponta is.

[ Szerkesztve ]

(#92242) DJ. Ru$y válasza skbalint (#92241) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Magától is ad néha IP-t igen, akkor is ha folyamatos a kapcsolat. DDNS, ha külső elérést szeretnél, már, ha ezért kérdezed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92243) Gubek-Einste válasza skbalint (#92241) üzenetére

Folyamatos kapcsolat esetén nem lesz új.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92244) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#92243) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Dehogynem, mint a huzat, simán kioszt egy új IP-t neki. PPPoE-nél ez már csak így működik T-nél.

0-24 van kapcsolat, van, hogy több gép is megy éjjel nappal mégis kapom van, hogy naponta az új IP-t. :K

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92245) donat_sz válasza DJ. Ru$y (#92244) üzenetére


donat_sz
senior tag

Sziasztok, éppen költözés előtt állunk és az otthoni internet 1000-t rendeltem meg a T-től.
Tudtok esetleg segíteni, milyen modemet adnak mostanság a T-nél?

(#92246) Gubek-Einste válasza donat_sz (#92245) üzenetére

SagemCom F@st 5655V2 jár a gigabites net mellé.
Nem modem, hanem ONT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92247) kisapa válasza blg (#92232) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezek szerint a SAT tv családi nem számít bele mert nekem nincs. :F

(#92248) El Gringo válasza kisapa (#92247) üzenetére


El Gringo
senior tag

indítsd újra a boxot, talán frissül utána.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#92249) Locutus


Locutus
veterán

Az normális, hogy egy héttel az új otthoni csomag aktiválása, és működése óta sem frissítették a webes felületen a rendszerben az előfizetett csomagjaimat? Még mindig a régi van ott, a régi árakkal...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#92250) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Kint volt a szerelo,mert a par napja kapott Sagemcom eszkoz nem akarta a bridge modot,mindig ujraindult.
Kicsereltek de ahogy atkapcsoltak bridge-be, nem volt net a sajat eszkozomon. Ezt a szerelo is letesztelte. Igy ugrott a Bridge mod.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.