Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92801) DJ. Ru$y válasza chungee (#92799) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kérlek szépen ez ilyen... Nem húztak csőbe, jött egy akció és ez van. Ez olyan, mintha megveszel egy merevlemezt egyik nap 45 ezer forint 1 hét múlva 43 ezer forint. Ott sem fogják visszaadni a 2 ezer forint különbözetet... :U

De megpróbálhatsz velük egyezkedni a 1414-en, esetleg engedik újrakötni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92802) kopa1 válasza Fecogame (#92800) üzenetére


kopa1
aktív tag

Vagy nézz körbe a menüben és lehet megjelent egy passthrough kapcsoló ;)
(bár nekem a frissítés után is bekapcsolva maradt)

Internet connectivity alján:

[ Szerkesztve ]

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#92803) chungee válasza DJ. Ru$y (#92801) üzenetére


chungee
addikt

:( :((

(#92804) Fecogame válasza kopa1 (#92802) üzenetére


Fecogame
veterán

30 perc alatt felvették, majd be is állították nekem a bridge módot. Problem solved :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#92805) Garold válasza seger (#92798) üzenetére


Garold
senior tag

Arra gondolsz, hogy áprilistól nem csak Magyarországról hanem EU országból is nézhető a TVGO (bizonyos megkötésekkel)?
Tényleg felháborító! :DDD

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#92806) glacious válasza chungee (#92799) üzenetére


glacious
addikt

Miért nem mondod fel és kötöd újra? Csak az eddigi kedvezményt kell visszafizetned.

Nálam mobilnál volt, hogy a mobil xl egy ezressel drágább volt, mint a mobil korlátlan, és ugyanazt tudta, simán átírták kötbér nélkül. Lehet te is kifogsz valaki jóindulatút.

[ Szerkesztve ]

(#92807) DJ. Ru$y válasza glacious (#92806) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Rosszul gondolod. Hűségkövetésnek hívják, kifizettetik vele a korábbi hűségéből származó kedvezményt is, legalább butaságokat ne tanácsoljunk, ha fogalmunk sincs róla.

Csomagváltás teljesen más, ha másik csomagra váltasz, ami "nagyobb", azt engedélyezik, kötbér nélkül. 50-es csomagról bármikor válthatsz 100-as vagy nagyobb csomagra, visszafelé pedig már nem ennyire egyszerű a történet. ;)

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92808) seger válasza Garold (#92805) üzenetére


seger
addikt

Rosszul értelmeztem...

(#92809) glacious válasza DJ. Ru$y (#92807) üzenetére


glacious
addikt

Azt írta, hogy most kötötte kevesebb, mint egy hónapja.

Esetemben nem nagyobb/kisebb, ugyanaz a csomag, csak a költési szint csökkent, ami kötbérrel járt volna.

[ Szerkesztve ]

(#92810) DJ. Ru$y válasza glacious (#92809) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hűségkövetés. Ez hivatott kiváltani azt a trükközést, amit te szeretnél vele megcsináltatni. Aztán majd jön és mondja, hogy kifizettették vele a az előző szerződésének is összes hűségkedvezményét, akkor meg majd lapítás lesz.

Fel kell őket hívni és újrakötést megkérdezni, semmiképpen sem felmondani, ha felmondja nyugodt lehetsz, hogy nem egy havi kötbért fognak a nyakába akasztani, de ezt olyan sokszor megbeszéltük már.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92811) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Sziasztok,
Most kötöttek hozzám egy 500-as netet, ip tv-vel, az eddigi 50-est váltotta.
A problémám az, hogy az asztali gép, kábelen hasít is 500 felett, a telóm is 200 felett van wifin keresztül, de a laptopom még mindig csak 50-et tud kb, wifin. Kipróbáltam kábellel, a laptop 100 körül megy, de nem egy mai darab, 10/100-as a hálókártya. Ezért tud csak 50-et? :F

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#92812) kopa1 válasza zoleeno1 (#92811) üzenetére


kopa1
aktív tag

A WiFi chip gyenge a laptopban. Szinte biztos, hogy csak a 2,4 Ghz-et kezeli. Az ethernet meg mai napig sokszor csak 10/100 a középkategóriás gépekben.
Tehát ez van, javítani csak új laptop vásárlásával lehetne, vagy egy usb 3-as ac-s adapterrel

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#92813) kabelmania27 válasza zoleeno1 (#92811) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Régi laptopban 20Mhz sávszélességű a wifi nem fog 50Mbitnél többet, kábellel használod akkor kb 94Mbittel menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#92814) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Koszonom a valszokat, sejtettem... Akkor lassan be kell majd ruhazni egy uj laptopra, ez úgyis megette mar a kenyeret:) Kabellel nem szeretnem hasznalni, ha nem muszaj:) Egyebkent egy uj laptop kb mennyit tud majd wifin keresztul? Meg mire kell figyelni a vasarlasnal ezen a teren? (bocs, de a halozati dolgokhoz eleg sotet vagyok:D). A keret nem lesz nagy, max 150k.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#92815) DJ. Ru$y válasza kopa1 (#92812) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy egy USB 3.0-s ethernet adapterrel.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92816) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Jelenleg inviteltől kapom a vdsl netet, 60/7.5, 3490 ft-ért. A héten húztak az oszlopokra telekom optikait, állítólag pár hónap alatt elkészül. Mit gondoltok milyen ajánlatokkal jönnek majd a telekomtól? Csak úgy érdekességképpen gondoltam megkérdezem tőletek mi ilyenkor a bevált módszer, hogy csábítsanak át ügyfeleket. Az invitel szolgáltatása hibátlan és most még lejjebb mentek az árak, 2490ft a 60-as vdsl. Torrentel foglalkozik a telekom? Nem vagyok nagy forgalmazó egyébként.

Köszönöm szépen!

(#92817) icetheman válasza Lauda (#92816) üzenetére


icetheman
tag

Üdv!

Nálunk (kb 3000 es település) helyi koax, és invitel melett is kiépült az optika.
Az átadásától és működés megkezdésétől, árban kb egy szinten voltak a csomagok a koaxal, de ugye sebességek messze felülszárnyalták azt.Valamivel több mint fél év kellett ahhoz ,hogy a invitel irreálisan olcsó csomagait is lenyomva, spec 2 be kerüljön a település, így pl 100/50 megát , alap telefonnal 4544 ért lehet itt kapni.

(#92818) DJ. Ru$y válasza Lauda (#92816) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Invitel esetén talán lesz egy spec kettes árad, 100 mega alatt biztosan nem kötnék optikára, viszont árban nem valószínű, hogy a 100-as csomag az Invitel 60-as nete, de az optika megbízhatóbb lesz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92819) icetheman válasza DJ. Ru$y (#92818) üzenetére


icetheman
tag

Megbízhatóbb, főleg ha még online játszana is rajta ;)....

(#92820) zoleeno1 válasza DJ. Ru$y (#92815) üzenetére


zoleeno1
addikt

Ezekkel az adapterekkel mennyit tud kb? Az ethernettel az a baj, hogy abba is kabelt kell dugni nem? Igy hirtelen rakeresve usb 2.0-as ac stickeket találtam, 150 mb/s-os. Ezek annyit tudnak? Az nekem eleg lenne.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#92821) Lauda válasza icetheman (#92817) üzenetére


Lauda
félisten

icetheman, DJ. Ru$y

:R Nem játszom online és kb 100 méterre vagyok az invitel dslam-tól, így mindig hibátlan a netem és gyors is.

(#92822) kircsike válasza zoleeno1 (#92820) üzenetére


kircsike
tag

USB 2.0 aminek névleges átviteli sebessége 480 Mbit/sec=60 MB/s
Te azzal az USB2.0-es "adapterrel" kb.15MB/sec-et tudsz majd.

[ Szerkesztve ]

(#92823) zoleeno1 válasza kircsike (#92822) üzenetére


zoleeno1
addikt

Koszonom, akkor az kilove. Az usb 3 ugyanebbol mennyit tud?

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#92824) woodworm válasza zoleeno1 (#92823) üzenetére


woodworm
veterán

Az n150-es stick esetén nem az usb a gyenge láncszem, hanem maga a wifi. Amire 150 Mbit van írva, az nem is ac-s. Egy ac1200-as usb3-as stick már elég jó sebességet tud produkálni, 2,4 GHz-en 100Mbit, 5GHz-en 300-400Mbit elérhető vele.

(#92825) zoleeno1 válasza woodworm (#92824) üzenetére


zoleeno1
addikt

köszi :R

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#92826) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Hali!
Megnéznétek ezt az oldalt? Nálam már napok óta nem jön be. Gyanítom csak a t-nél van így.
[link]

(#92827) viktorhu válasza v!ct0y (#92826) üzenetére


viktorhu
veterán

T-nél Chrome-ban megnyílik az oldal, de a login alatti sor "Loading" marad.
UPC-vel:
A webhely nem érhető el
A(z) iracingsetupsync.nickthissen.nl szerver IP-címe nem található.
DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

(#92828) adika4444 válasza v!ct0y (#92826) üzenetére


adika4444
addikt

Digi nettel se jó, szóval szerintem nem Telekom hiba:)

üdv, adika4444

(#92829) Gyurka6 válasza v!ct0y (#92826) üzenetére


Gyurka6
őstag

Valami ilyesmi digi -vel egyik menüpont, látszólag működik.

What is iRacing Setup Sync?

iRacing Setup Sync is a Windows application that attempts to automate most of the tedious work around finding, storing and managing your setups. It operates on a large database of setups, which is synced to most of the popular Setup Shops on the iRacing forums and therefore always contains the latest setups, even those shared on the forums. It allows you to browse setups by car, track or team and automates downloading the setups into the correct folder, and it can even automatically download setups for the car / track you are driving right now!

Gyurka

(#92830) ERPY


ERPY
őstag

Csomagmódosítás (50mbit-ről 100mbit-re) mennyi idő szokott lenni? Már több mint egy hete megrendeltem, de azóta sincs semmi változás. Valahol 72 órát hallottam. Tudtok erről valamit?

[ Szerkesztve ]

(#92831) v!ct0y válasza adika4444 (#92828) üzenetére


v!ct0y
veterán

Mobilnettel megy mondjuk az is T-s. Tegnap néztem egy laptopról másmilyen nettel és ott jó volt.

(#92832) Gyurka6 válasza v!ct0y (#92831) üzenetére


Gyurka6
őstag

Bocsi, hogy megnéztem, többet nem fordul elő...

Gyurka

(#92833) e90lci válasza ERPY (#92830) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Kábelneten (koax) 3 perc volt.

(#92834) seger válasza ERPY (#92830) üzenetére


seger
addikt

Modem ujraindítás?

(#92835) DJ. Ru$y válasza ERPY (#92830) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha xDSL és szükséges még egy érpár bekötése plusz eszközcsere, akkor először létesíteni kellene egy alvállalkozónak, aztán meg is kapod.

Milyen technológia? Milyen eszköz van nálad most? Ha xDSL, akkor vonali adatokat másold be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92836) shaggy


shaggy
aktív tag

Nem bírok belépni a segamcom menüjébe beírom az ip-t és csak tölt tölt de nem történik semmi.
Nagy nehezem bejön a felület ahol kéri a jelszót és a felhasználónevet beírom és nem lép be operationTimeout kiírja és ennyi.

Nekem a segacom belemegy egy tplinkes routerbe onnan jön a gépbe.

Mit lehet ezzel kezdeni vagy miért van ez?

(#92837) seger válasza shaggy (#92836) üzenetére


seger
addikt

Van ip tv? Nem lehet hogy bridge módban van a sagem?

(#92838) DJ. Ru$y válasza shaggy (#92836) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

És, ha közvetlenül a Sagemcom-ra csatlakozol, akkor is ezt csinálja?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92839) shaggy válasza seger (#92837) üzenetére


shaggy
aktív tag

De van iptv.
Ha közvetlen rádugom akkor bírok kapcsolódni.
Most jut eszembe PPPoE Passthrough mód aktiválva lett így ha a segamcomra dugom nincs netem csak a tplinken keresztül.

Gondolom azt vissza kellene állítanom hogy megint legyen netem segacomon keresztül.

(#92840) DJ. Ru$y válasza shaggy (#92839) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Igen, jól gondolod.

A TP-nek meg gondolom van valami átengedési funkciója, ami enged csatlakozni mögüle is a "modemhez", csak nem feltétlen működik jól.

Ugyanis PPPoE Passthrough esetén nem feltétlen látszik ki a router mögül az ONT/HGW felé.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92841) shaggy válasza DJ. Ru$y (#92840) üzenetére


shaggy
aktív tag

És ha visszaállítom akkor ugye lesz netem a segamcomon keresztül nah már most ide beiktatom a routert akkor megint dupla natolás lesz az mennyire elfogadható?

csak mert két gép van ami vezetéken kapja a netet és elég messze van egymástól szóval plusz kábel kihuzása nem jó.

Mert akkor ezen a tplinkes routeren menne az egyik iptv-s box is és mellé a gép a netnek.

Azért kérdeztem mennyire elfogadható ez így és nem fog akadozni a TV?

(#92842) Gubek-Einste válasza zoleeno1 (#92814) üzenetére

Egyebkent egy uj laptop kb mennyit tud majd wifin keresztul?
Attól függ milyen wifi adapter van benne.

Meg mire kell figyelni a vasarlasnal ezen a teren? (bocs, de a halozati dolgokhoz eleg sotet vagyok:D). A keret nem lesz nagy, max 150k.
Nézz be a Milyen notebookot vegyek? topikba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#92843) ates2


ates2
senior tag

Hali!

Lehetséges,hogy T-es leszek és a kérdésem az lenne,hogy akkor is betudnak húzni mindent ha semmi vezetékesem nincs tölük ? TV+Net lenne csak,BP V.ker. Elvileg szolgáltatnak a címem alatt max 100megás netet meg IPTV-t :R

[ Szerkesztve ]

(#92844) DJ. Ru$y válasza ates2 (#92843) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze kiépítenek egy teljesen úgy kábelt a házba/lakásba. Megoldják, ha van szabad érpár, mert a max 100 Mb/s az VDSL2.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92845) DJ. Ru$y válasza shaggy (#92841) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáld ki, te mondtad, hogy akkor szakadozott az IPTV, ezért lett a Passthrough bekapcsoltatva nem?

A dupla NAT-ból annyit érzékelsz, hogy körülményesebb portot nyitni, esetleg DDNS beállítása körülményesebb lehet.

Portot nyitni a router mögötti gépre kell egyszer a router-en a gépre, aztán az ONT-on/HGW-n kinyitni a router-re.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#92846) ERPY válasza DJ. Ru$y (#92835) üzenetére


ERPY
őstag

Minden adott, de sajnos telefonálás után azt a választ kaptam, hogy nem elérhető a 100-as net. A weboldalon pedig ki tudtam választani. Sajna ez van, bár azért szólhattak volna hogy ne várjam.

(#92847) shaggy válasza DJ. Ru$y (#92845) üzenetére


shaggy
aktív tag

Igen akadozott de majd kiprobalom mert nekem amikor betelefonaltam azt mondtak az iptvhez semmi koze szoval most nem ertem.

(#92848) shaggy


shaggy
aktív tag

Illettve meg egy kerxes hogy tudom visszaallitsni erdeti allapotara a segamcomot hogy arrol is jojjon a net? Csak beirom a jelszot es a felhasznalonevet amit kaptsm a t-tol?

(#92849) v!ct0y válasza Gyurka6 (#92832) üzenetére


v!ct0y
veterán

Nem értem hogy most mi a gondod.

(#92850) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Statikus (manuálisan kiosztott) ip címmel újra és újra ugyanabba a problémába ütközök: szinte csak google és egyéb google-ös szolgáltatások érhetőek el amikor statikus az IP-m.

Beállítottam a T-home ipv4 és ipv6 DNS kiszolgálóit is de hiába a probléma megmarad.
Routerem típusa: Speedport Entry 2i

A statikus ip portforwarding miatt kellene. Van ötletetek hogy mit lehetne még megpróbálni? Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.