Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93801) wanted5 válasza wanted5 (#93798) üzenetére


wanted5
őstag

Meg egyébként ebbe a szűrő/elosztó cuccba hány vezetéknek kéne bemenni? Kintről ami bejön a házba, abban szétbontva 5 vezeték van, de ezekből csak 2 van használva, a maradék 3 lóg a levegőben.

És ez minden ami így van, hivatalos, telekom szerelő által csinált, jóváhagyott dolog.

(#93802) DJ. Ru$y válasza wanted5 (#93801) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 érpár vagyis 2 ér megy be, bonding esetén 4 (de ez csak VDSL2-n van a Telekomnál).

A telefon vonal digitális (VoIP) alapú, de az internet elérésed nem VDSL2, hanem ADSL2+. Ahol nincs 50-es csomag, ott automatikusan az új rendszerben 30-as csomagot kapsz és nem került át VDSL2-re, hanem, ha ADSL2+-on voltál, akkor azon kapod a maximális elérhet értéket.

Szűrő nem kell mivel a telefon készüléked elvileg a ZTE-re van dugva. Szerintem te a fali kötődobozról beszélsz, amibe bemegy a kintről bejövő kábel és onnan van egy szerelt vagy gyári RJ11-es telefonkábel bedugva a ZTE-be.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93803) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Nektek is szokott szarakodni a gigabites netnél a feltöltés? Amikor be lett kötve akkor szépen hozta a 205-210 Mbps-et, most meg még a 130-at is alig éri el.

(#93804) Elar válasza DJ. Ru$y (#93790) üzenetére


Elar
senior tag

Értem. Köszönöm.
Tudsz ajánlani egy megfelelő switchet 16 porttal? :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#93805) Gubek-Einste válasza Elar (#93804) üzenetére

IDE nézz be ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93806) Sounder


Sounder
csendes tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene, a gépemre nem tudom telepíteni a Telekom TVGO programját, a telepítés befejezésekor hibát dob ki, és nem indul el.

Hiba üzenet:
Runtime Error ( at 67:153):

Cannot open file
C:\\WINDOWS\\system32\\drivers\\etc\\hosts.

Ötlet?

Köszi!

(#93807) dptrsk válasza Sounder (#93806) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

a hivatkozott helyen ott van a hosts file?
ha nincs hozz létre egy üres hosts nevű fájlt, s úgy próbáld meg a telepítést. FONTOS NE hosts.txt, csak hosts
Ha van, akkor esetleg valami program használhatja folyamatosan? pl. reklámblokkoló?

(#93808) Mi5u


Mi5u
tag

VDSL, gyorsító opcióval(50Mbit).

Most még egész jó. Hibabejelentésre (kb. hetente ) megjavul, de pár nap és újra használhatatlan. Minden héten hívom őket, de kezd elgurulni a gyógyszerem.Sajnos aláírtuk a 2 évet. A kérdés, hogy hányadik bejelentés után lehet felmondani az egészet a fr@ncba?

[ Szerkesztve ]

(#93809) DJ. Ru$y válasza Mi5u (#93808) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vonali értékeket mutass esetleg. Nem lehet, hogy elhasználod a 4G nyújtotta adatkeretet és azért lassul vissza ennyire? :U (napi limit van)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93810) Mi5u válasza DJ. Ru$y (#93809) üzenetére


Mi5u
tag

DSL Information
DSL synchronization status:
Up
Connection status:
Showtime
Upstream line rate (kbit/s):
1279
Downstream line rate (kbit/s):
5246
Maximum upstream rate (kbit/s):
2003
Maximum downstream rate (kbit/s):
13701
Upstream noise safety coefficient (dB):
8
Downstream noise safety coefficient (dB):
15.4
Line standard:
VDSL
Upstream line attenuation (dB):
61.6
Downstream line attenuation (dB):
29.3
Upstream output power (dBm):
5.9
Downstream output power (dBm):
14
DSL up time:
0 days 1 hour 20 minutes 9 seconds

Mobile Broadband Information
Signal strength:
Excellent (48)
Service status:
Available service
Network standard:
LTE FDD
Roaming status:
Normal
SIM card status:
Invalid in CS
Uplink traffic:
1 KB
Downlink traffic:
624 B
Uplink rate:
0 B/s
Downlink rate:
0 B/s

Status Information
Connection duration: 0 days 1 hour 23 minutes 51 seconds
DSL synchronization status: Up
DSL Internet status: Connected
Mobile Internet status: Connected
Bonding: Down

Nem hiszem, hogy elfogyna a keret mert volt, hogy napokig így ment. Aztán hibabejelentésre megjavult. Ez már a sokadik alkalom február óta. Most is nyitott hibajegy van rá, a válasz mint mindig az lesz, hogy eldobta az eszközt a mobiltorony. Én megértem, de nehogy már hetente telefonáljak emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#93811) DJ. Ru$y válasza Mi5u (#93810) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vissza van véve a kábeles rész eléggé 10 Mb/s lehetne a letöltésed kábelen, ha nem lenne ennyire visszahúzva. Én azt tudom javasolni, hogy ne új hibajegyet nyittass, hanem az utolsó nyittasd legközelebb újra, ilyenkor a hibajavítási idő szépen összeadódik, és, ha elkezd majd neked kötbért termelni, akkor észbe szoktak kapni, hogy talán nem csak tünetileg kellene kezelni a dolgot.

Sajnos tapasztalatom nincs a gyorsítóval így többet nem tudok mondani. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93812) Mi5u válasza DJ. Ru$y (#93811) üzenetére


Mi5u
tag

Köszi :R

(#93813) Elar válasza DJ. Ru$y (#93790) üzenetére


Elar
senior tag

Köszi megint.
Utolsó kérdésem, hogy a HGW/ONT van wifi opció?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#93814) DJ. Ru$y válasza Elar (#93813) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Van, de egy kezdő/belépő szintű router wifijének felel meg maximum, ha nagy a ház, akkor vagy kell még AP mellé, vagy router és AP is. (Nekem le van tiltva minden amit csak le lehet tiltani a HGW-ben, és saját router-t használok.)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93815) wanted5


wanted5
őstag

No, jelenleg ez a helyzet:

Mindent megtettem, amit tudtam, átnéztem mindent. Szűrő nincs, csak a kötődoboz. A kérdésem már csak annyi lenne, hogy lehet-e még ezen javítani? Mert ugye max rate-nek 2847/11204 kbps-t ír. Ha lehetne javítani rajta, azt hogyan? Vagy azért van ennyi mert már messze vagyok a központtól?

(#93816) Elar válasza DJ. Ru$y (#93814) üzenetére


Elar
senior tag

A tervezett HGW helyétől (garázs fala) 20m-re van a ház másik fele.
A terv, hogy használnám a Tcom router wifijét a ház elején, a másik végébe meg egy minőségi AP-t (esetleg másik routert) tennék.
Attól félek, hogy ha csak az AP-t tenném be az már kevés lenne (értelemszerűen) a másik végébe :)

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#93817) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Kaptam egy sagemcom 5655v2 HGW-t ami tudja a 2,4 és az 5ghz-t is. Rácsatlakozik az 5ghz-s hálózatra müködik rendesen viszont ha egyik szobából a másikban átmegyek akkor teljesen megszűnik a kapcsolat. Channel Selection: AUTO értékre van állítva. Mi lehet a probléma?

Köszönöm Szépen előre is!

(#93818) gyuri81


gyuri81
veterán

Aki Telekom Fon szolgáltatást használ, hogy tud, úgy csatlakozni, hogy ne kelljen minden egyes alkalommal beírni a felhasználó név jelszó párost?

(#93819) Gubek-Einste válasza atleticofan (#93817) üzenetére

Ugyan az az SSID mindkét sávon?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#93820) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok! Környén mikor lesz teljesen kész a optika? Faluban van de itt a vasút után semmi! Vagy is a Béke lakótelepen! Valaki illetékes tud valami infót, mikor szándékoznak csinálni? Azt mondták március aztán még semmi!!!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#93821) DJ. Ru$y válasza zolokas (#93820) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Leginkább semmit "illetékes" nem jár erre, és, ha járna is ilyen információkat nem biztos, hogy elmondhat(na).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93822) ajapi


ajapi
tag

Két címemen is lejárt a hűségidőm kábeltv-re és netre. Időközben megjelent a DIGI kábel is.
Az Összefoglalótok szerint Telekom telefonos ügyfélszolgatásától kértem jobb ajánlatot annál, mint ami a honlapjukon szerepel, - de kedvesen lepattintottak.
Kérdésem, hogy friss tapasztalatok szerint én voltam-e béna, ill. mi a módja annak, hogy kedvezőbb ajánlatot kapjak.
Köszi

(#93823) Mi5u válasza ajapi (#93822) üzenetére


Mi5u
tag

Válts szolgáltatót. ;)
Mondhatod nekik, hogy van más alternatíva de a DIGI árai alá nem fognak(tudnak) menni.

[ Szerkesztve ]

(#93824) viktorhu válasza ajapi (#93822) üzenetére


viktorhu
veterán

Nézd meg, hogy van-e flip a címeden.

(#93825) #32577792


#32577792
törölt tag

Valamiért eléggé laggol az M+
Nálatok?

(#93826) ajapi válasza viktorhu (#93824) üzenetére


ajapi
tag

Az mi, és hol találom?
köszi

(#93827) viktorhu válasza ajapi (#93826) üzenetére


viktorhu
veterán

Google első találat. Egyébként telekom olcsósítva azokon a helyeken, ahol van digi is.

(#93828) virkir válasza ajapi (#93822) üzenetére


virkir
veterán

Tedd össze két kezed és legközelebb akkor hívd az ügyfélszolgálatot amikor arra vagy kíváncsi hol add le a szarjaikat.
Kevesebb mint féláron jobb szolgáltatást fogsz kapni.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#93829) Mi5u válasza viktorhu (#93824) üzenetére


Mi5u
tag

Mi folyamatosan szívunk a T hybrid megoldásával mint amilyen a Flip is. :((( Ja és 1/1Mbit a garantált sávszél. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93830) poli27 válasza Mi5u (#93829) üzenetére


poli27
veterán

sztem te nem a flipről beszélsz...

(#93831) Mi5u válasza poli27 (#93830) üzenetére


Mi5u
tag

"Milyen gyors az internet?
Minden ügyfelünk részére 100/10 Mbit/s gyorsaságú internetet biztosítunk, sőt amennyiben lakóhelyeden elérhető, lehetőséged van internet gyorsító opciót igényelni. A garantált sávszélesség pedig 1/1 Mbit/s."

Vègúlis nem konkrétan az... előnye mondjuk, hogy nincs hűsègidő...szóval bármikor le lehet lépni.

[ Szerkesztve ]

(#93832) viktorhu válasza Mi5u (#93831) üzenetére


viktorhu
veterán

Nemcsak az az előnye, hanem az is, hogy 4626-ért stabil 250-es netem van. Választhatnám a digi max 100-as netét 50 forinttal olcsóbban, de elég sok gondom volt náluk külföldi oldalakkal, azért is váltottam, amikor jött a flip.

(#93833) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na, akkor itt fejezzük be a FLIP vonalat, ha kérhetem, van saját topic-ja, aki folytatni szeretné az fáradjon ide.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93834) chungee


chungee
addikt

Napot!

Van otthoni internet előfizetésem és vonalas telefonom a Ténél. Küldtek levélben Telekom Fon hozzáférést. Beütöttem ahol elérhető volt Fon de nem fogadta el. Hibás felhaszn vagy jelszó :(

[ Szerkesztve ]

(#93835) DJ. Ru$y válasza chungee (#93834) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Felhívod őket, elpanaszolod, és generálnak egy újat.

Milyen HGW-d van tőlük? Volt mostanában csere esetleg másik típusra?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93836) chungee válasza DJ. Ru$y (#93835) üzenetére


chungee
addikt

Sorry, HGW:F :B

(#93837) orangutan4 válasza orangutan4 (#93026) üzenetére


orangutan4
tag

Sziasztok, a korábbi leírások alapján reseteltem a speedport HGW-t, és aktiváltam rajta a PPPoE- funkciót. Az asus routerben pedig a WAN-t szintén PPPoE be raktam, és megadtam a telekomos felhasználónevet, jelszót. Minden szépen, gyorsan futott.

Fél-1 nappal később valamiért viszont a speedport "meghülyül" és elmegy az internet. Bár a speedporton az "online, dsl, telefon" ledek is világítottak. Egy újraindítással minden helyreáll, de nyílván ez nem megoldás, h nem stabil, és újraindítgatni kell.

Mi okozhatja ezt, mit ronthattam el?

Az asus naplójában az alábbiak szerepelnek a megszakadásról, nem tudom, h fontos-e:
May 3 04:13:50 pppd[265]: Serial link appears to be disconnected.
May 3 04:13:51 wan: finish adding multi routes
May 3 04:13:51 WAN Connection: Fail to connect with some issues.
May 3 04:13:51 nat: apply redirect rules
May 3 04:13:56 pppd[265]: Connection terminated.
May 3 04:13:56 pppd[265]: Modem hangup
May 3 04:14:41 pppd[265]: Timeout waiting for PADO packets
May 3 04:15:56 pppd[265]: Timeout waiting for PADO packets....

köszi, bármi infót! :)

(#93838) DJ. Ru$y válasza chungee (#93836) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ami a DSL kábel végén lóg (hibásan modemnek szokták nevezni), erre van kötve a PC-d vagy a saját router-ed.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93840) DJ. Ru$y válasza chungee (#93839) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem otthon tudod használni, hanem az otthoni HGW-d (vagyis, hogy FON kompatibilis szoftver van-e rajta) a feltétele annak, hogy működik-e a jelszó.

Entry 2i-k elvileg megkapták a FON képes szoftvert, szóval működnie kellene, hívd fel őket.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93841) chungee válasza DJ. Ru$y (#93840) üzenetére


chungee
addikt

Ooooh basszus en meg bementem a varosba es ott probaltam racsatizni a fon-ra a levelben kapott adatokkal, mert "azt hittem" :(

A HGW-ben milyen címszó alatt kell megtalálnom a FON-t:F

[ Szerkesztve ]

(#93842) orangutan4 válasza chungee (#93841) üzenetére


orangutan4
tag

nem nem. A FON jelszóval bárhol a városban a FON hálózatra rá tudsz csatlakozni. De csak akkor, ha a te HGW-d is FON képes, szal ha te otthonról szórod a FON hálózatot, akkor cserébe más emberek FON hálózatára bárhol rá tudsz csatlakozni.
Gondolom azért kaptál jelszót, mert a te HGW-d fon képes, szal működnie kell bárhol elvben. Töltsed le a TelekomFon appot, és azzal csatlakozz, ne a wifinél. Még az lehet, hogy gyenge volt a jel, és azért nem tudtál belépni.

(#93843) DJ. Ru$y válasza chungee (#93841) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem érted.

Működnie kell bárhol Magyarországon.

Ahhoz, hogy te kapj jelszót és az működjön, ahhoz olyan HGW-nek kell nálad lennie ami ugyanúgy létrehozza a saját FON hálózatát, ha az otthoni FON hálózatodat látod és működik rajta, akkor mindenhol máshol is működnie kell.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93844) chungee


chungee
addikt

Köszönöm szépen. Elméletben már értem. De gyakorlatban a HGW-n hol kell beállítani:F

(#93845) DJ. Ru$y válasza chungee (#93844) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te sehogy. Az ügyfélszolgálat tudja ki-be kapcsolni, párszor leírtam, hogy hívd fel őket és érdeklődj...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#93846) chungee válasza DJ. Ru$y (#93845) üzenetére


chungee
addikt

:B :R Felhívtam őket, álítólag beállították a jelszavamat. Majd kipróbálom ha városba leszek

[ Szerkesztve ]

(#93848) Klown válasza kabdzsi (#93803) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

De, egy kb. 2-3 hónapja. Szerintem a Speedtest rossz! A letöltés rögvest felmegy ~950 mbps-ig. A letöltés elindul többszáz megabittel, majd szépen olyan 30-40 megabitig leesik, s onnan megy fel kb. eddig, mint ami nálad is van a képeken, mert addigra véget ér a mérés. Nem hinném, hogy a vonal lett annyival rosszabb... Régen fix 945/205-öt hozott. Gyanús, hogy a Speedtest-el csináltak valamit! (Market-es UWP-s és a sima telepítős verzióval is ugyanez a jelenség nálam. Érdekes, hogy az iPad-es Speedtest alkalmazás simán kihajtja az upload-ot is. Ott megvan a 205 mbps felfelé stabilan.)

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#93849) Gsx-rr


Gsx-rr
veterán

Meddig kell ,hogy lelojjek a Digitalis adasokat? Mintha valaki Majus 3.at irt volna.
Nalam megy a Csaladi+Hbo meg

(#93850) Franky2Ster


Franky2Ster
senior tag

Speedport Entry 2i
Hol találom ehhez a legfrissebb frimwaret?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.