Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) Darkness válasza havri1 (#79800) üzenetére


Darkness
aktív tag

win 10 pro és nincsen Flash telepítve az FF alá.
közben kiderült, hogy a legújabb FF (52.0) a probléma. visszaraktam a 51.0.2 -t és működik.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#79802) hemaka válasza Nethooligan (#79795) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ha csak kisebb van, akkor kotber torlessel lentebb tudjak tenni, par nap, erdemes szemelyesen intezni annak, akinek a neven van.

akela91
Azzal a hulladekkal barmi lehetseges. Igazabol a garantaltat hozza, szoval innen mar csak a jofejsegen mulik. Lejelentheted hibara, mond azt, hogy eddig jott maxon az uj csomag, most meg valamiert mar nem, meg allandoan lefagy a modem, ha szerencsed van, cserelik.

[ Szerkesztve ]

(#79803) akela91 válasza kabelmania27 (#79798) üzenetére


akela91
addikt

Nah, 1 óra kínlódás után megvan a bűnös. A lan kábel.... Csere után jön a max/max

(#79802) hemaka: Hulladék a modem tudom. A wifit ha bekapcsolom rajta, akkor pár óra után elkezd sípolni, de ilyen pont felbasz frekvencián :D Azóta egy wifi router van közte.

[ Szerkesztve ]

(#79804) ALI_G válasza DJ. Ru$y (#79794) üzenetére


ALI_G
veterán

A media box előtt az UTP-t lehet switchelni? Az egyik a TV-be, a másik a box-ba menne.

(#79805) DJ. Ru$y válasza ALI_G (#79804) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IGMP képes switch-csel igen. (Nem a legolcsóbb műanyag asztali switchek) keress rá itt a topikban, az elmúlt két napban szerintem 2x biztos linkeltem. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79806) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#79805) üzenetére

TP-Link TL-SG105 az ajánlott 5 portos, 8 portosból pedig a TP-Link TL-SG108.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79807) DJ. Ru$y válasza Gubek-Einste (#79806) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Így sosem fogják megtanulni, hogy jobb fent működik a kereső. :(

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79808) seger válasza ALI_G (#79791) üzenetére


seger
addikt

Az esetedben lehetne osztani az utp kábelt és mindjárt duplázhatod. Viszont így bukod a giga hálózatot. De ha iptv-re meg a tv-t használod akkor működne 100-on és m8ndenhol van 2db csatlakozásod..

[ Szerkesztve ]

(#79809) Nethooligan válasza hemaka (#79802) üzenetére


Nethooligan
tag

Köszönöm, jól hangzik. Reménykedtem benne, hogy így van

#DJ. Ru$y: Neked is köszönöm. Mindenképpen fel akarom hívni őket előtte, csak néha se kép, se hang ügyintézők vannak, jó kicsit előre tájékozódni.

(#79810) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#79807) üzenetére

Később könnyebb lesz megtalálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79811) gF válasza Gubek-Einste (#79810) üzenetére


gF
senior tag

Miért nem lehet ezt beleírni az összefoglalóba? Tényleg minden héten megkérdezi valaki.. :F

(#79812) DJ. Ru$y válasza gF (#79811) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Aki elolvassa az összefoglalót az a keresőt is tudja használni. De bele fogom írni, csak sajnos nem mindig van idő mindenre, amire az ember szeretné.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79813) Steven


Steven
addikt

Segítség kéne...

Adott a HGW120 as nettel az elmúlt hónapig minden tökéletes álom szerű volt , egy hónapja azonban folyamatos szakadásaim vannak , vagy ha csatlakozva is van a netre a hgw akkor meg megáll mint a szög az internet. Hgwnek amúgy semmi baja belső háló média szerver az továbbra is tökéletesen működött külső háló felé off az egész.

Felhívtam az ügyfél szolgálatot az első körben azt mondta a csaj hogy látja hogy folyamatosan szakadok valamiért ... hívnak majd és ki vizsgálják. Felhívott egy ürge és lényegében azt mondta hogy nálam minden rendben van. De azért próbáljam meg azt ,hogy resetelem a routert és csak lannal és csak egy eszközzel csatlakozom rá mert a t-home semmilyen garanciát nem vállal a wifi (router funkciókra , wifire stb) .

Kételkedésem jogosnak bizonyult továbbra se működik ... szakad vagy meg áll a net.

Annyira jöttem rá , hogy ha nem megy a torrent kliens (bittorent) akkor minden szuper, ha el indítom fél órán belül megáll minden. ( úgy , hogy nincs se fel se letöltésem a kliensbe csak el indítom és vegetál )

Arra gyanakszom hogy a túl sok kapcsolat miatt hal le ... de lövésem nincs ....

Elég fura mert 3 hónapja van ilyen netem 0-24 be megy a gép és soha nem volt ilyen probléma ...aztán egyszer csak elkezdte...úgy , hogy semmin nem változtattam....

Most este még azon fogok próbálkozni haverom mondta, hogy lecsökkentem a kapcsolatok számát a torrent kliensben hátha úgy megy, csak hát fura mert mint írtam eddig minden működött hozzá nyúlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79814) DJ. Ru$y válasza Steven (#79813) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Jól sejted valószínűleg. Limitáld vissza a szálakat 100-100-ra le és fel, és nézd meg úgy mi történik, ha akkor sem jó, akkor 50-50-re, aztán, ha az jó, és neked is megfelel, akkor jöhet a finomhangolás .Valószínűleg annyi töltésed fut, és annyi szál van folyamatosan, ami kiakasztja a Sagemcom-ot.

Az is lehet, hogy megdöglött a Sagem tápja, és amikor csúcsra van járatva és venné fel a teljesítményt, egyszerűen nem tud annyi energiát felvenni, mint amennyi kellene neki. Ez is lehet sajnos, én mindenesetre azt javaslom amit fent írtam visszavenni a kapcsolatszámból drasztikusan.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79815) Steven válasza DJ. Ru$y (#79814) üzenetére


Steven
addikt

Köszi este rá nézek, ha ez a baja és megoldódik akkor király

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79816) kabelmania27 válasza Steven (#79813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#79817) Steven válasza kabelmania27 (#79816) üzenetére


Steven
addikt

Őszintén, nem néztem mivel ,ha nem megy a kliens hiba nélkül megy az internet ... érdekes... főleg ,hogy eddig 3 hónapig nem volt baja 0-24 be, nagyon meg voltam vele elégedve előtte....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79818) kabelmania27 válasza Steven (#79817) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, majd nézd meg, ha rosszak az értékek akadhat a net.

(#79819) Steven válasza kabelmania27 (#79818) üzenetére


Steven
addikt

Nem akad.... konkrétan meg áll... belső háló tök jól megy csak kifele van gáz pingelésre csomagok elvesznek stb... vagy konkrétan szakad nincs is net... de mint írtam fent egyenlőre úgy tűnik hogy csak a torrent kliens alatt áll meg az élet...

Tudom reprodukálni a hibát el indítom 10 perc múlva meg áll az élet....

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79820) kabelmania27 válasza Steven (#79819) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Gyenge a vételi vagy magas adási okozhat ilyen jelenségeket.

(#79821) seger


seger
addikt

Internet sebbesség ingadozás miatt jelentettem hibát. Ügyfélszolg mondta látja is a jelen hogy ingadozik. Másnap (tegnap) hívott a szerelő de dolgoztam nem tudtam felvenni a telefont, kis idő múlva jött egy sms hogy nem tudta a szerelő felvenni a kapcsolatot velem. Ahogy tudtam visszahívtam de nem vette fel! Azóta nem keresett. Azért ez gáz!

(#79822) Okean


Okean
tag

Néhány telefon és 8 nap után végre átraktak a VDSL2-es portra. Lefelé megvan az 50 mbit viszont a számomra érdekesebb felöltési irány 12,5 mbit körül mozog. A vonali paraméterekből ítélve végül nem utca végében lévő (~350m) DSLAM-be kötöttek be.

Érdemes bejelenteni az ügyfélszolgálaton? Két kihelyezett DSLAM is van a környékünkon 350 illetve 400 méterre.

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 13377/53949 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 13398/50797 kbps
Noise Margin(Up/Down) 5.9/4.3 dB
Line Attenuation(Up/Down) 27.1/14.9 dB
Output Power(Up/Down) 9.2/14 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 115/227
Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms
INP(Up/Down) 1/1 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/23
FEC Errors(Up/Down) 19/228696

[ Szerkesztve ]

(#79823) dchard válasza Okean (#79822) üzenetére


dchard
veterán

Alacsony a margin DS irányban, és rengeteg a hiba, ezért annak ellenére, hogy feltöltési irányban bőven lenne tartalék (adásteljesítmény közelében nincs a maximumnak), ezért lehet a DSM alacsonyabb profilt állított be. Ez lenne az első SNR lock-os VDSL2 előfizetés amit látunk (ha jól emlékszem).

Első körben nézz szét a házban/lakásban, és az összes fölösleges kötést, toldást, szar kábelt, szűrőt szedd ki. Mást nem tehetsz (hacsak nem szakad), mert mindkét irányban alig marad el a sebességed a maximumtól.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79824) Bozek válasza dchard (#79823) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mindkét irányban alig marad el a sebességed a maximumtól"

Sőt, feltöltésben 3 Mbps-el gyorsabb is, mint az elérhető:
Actual Rate: 53949 kbps
Attainable Rate: 50797 kbps

Ez azért érdekes egy kicsit.

(#79825) dchard válasza Bozek (#79824) üzenetére


dchard
veterán

Nincs benne semmi érdekes: a modem 6-os marginnal felállt, azóta romlott a vonal és így a becsült érték kisebb lett, mint mikor összeállt a DSLAM-mel.

Tekintve hogy a csillapítás milyen csekély DS irányban, itt valami gáznak lennie kell (kötés hiba, szar csatlakozás, beázás stb.), de a legkönnyebb előbb otthon körülnézni, és ha ott biztosan minden oké, csak akkor bejelenteni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79826) Okean válasza dchard (#79823) üzenetére


Okean
tag

Köszönöm az alapos szakmai választ!

Nem tudom mennyire befolyásolja a vonal minőségét, de az utolsó ~30 méteren telefonkábel helyett egy 6 eres riasztókábel lett behúzva. A csatlakozásokat még tavaly nyáron lecseréltem.

(#79827) seger válasza Okean (#79826) üzenetére


seger
addikt

Kábelen sok múlik! Akár a riasztó kábel....

(#79828) Okean válasza seger (#79827) üzenetére


Okean
tag

Kérdés, hogy 0.22 mm-es kábel magasabb ellenállása ilyen rövid szakaszra vetítve okozhatja-e a fenti eltérést. Alig 350 méterre vagyok a kihelyezett DSLAM-től.

Újraszinkronizálás után 5 mbittel csökkent a sebesség.

Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 13357/48879 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 13509/52643 kbps

[ Szerkesztve ]

(#79829) togvau


togvau
senior tag

valahogy rá lehet bírni a telekomot modem cserére? cisco epc3925 van, amivel "csak" az a baj, hogy a firmware eléggé össze-vissza, és a wifi olyan rohadt gyenge, hogy nem visz át egy födémet se, se 4 darab szimpla téglafalat a szobák között.

hitler, sztálin, micro usb

(#79830) Gubek-Einste válasza togvau (#79829) üzenetére

Inkább egy saját külső antennás router-t kössél rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79831) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Nagyon amatőr kérdés. Telekom kábel TV. Mi kell ahhoz, hogy az M4 HD-ben jöjjön? A csomagban benne van. Mindenféleképpen kell a Set-Top box? A tuner: DVB-T / C,

(#79832) Bozek válasza mokus1 (#79831) üzenetére


Bozek
nagyúr

Benne van a csomagban a HD is? Családi+HD csomagod van? Ha tényleg benne van, akkor elvileg csak be kell hangolni. Nem ugyanazon a frekvencián van, mint az SD, külön csatornaként fut.

[ Szerkesztve ]

(#79833) mokus1 válasza Bozek (#79832) üzenetére


mokus1
addikt

Benne van igen.
Akkor megkeresem. Tehát a Set-top box csak a filmnézéshez, megállításhoz kell? :R

(#79834) Steven


Steven
addikt

Nah este ki próbáltam torrent klienst 100 al , fél óra múlva szét halt a net be linkelem a kapcsolódási állapotot nekem nem mond semmit kérlek nézzetek rá ti....[link]

Amúgy csak a modem restart segített ... annyira szét hal...

most megnézem 50 el hát kíváncsi vagyok meddig bírja...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79835) Intruder2k5 válasza Steven (#79834) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem gondolom, hogy vonali probléma okozná ezt. Kábelen vagy WiFi-n torrentezel? Van másik router is a Telekom-os HGW-re kötve, vagy erre kapcsolódnak a kliensek? A maximális kapcsolatszám be van korlátozva a kliensben? Ha igen, mennyire?

(#79836) Steven válasza Intruder2k5 (#79835) üzenetére


Steven
addikt

írtam 100 ra állítottam a torrent klienst most 50 el próbálkozom mint maximális kapcsolatok száma...

eddig 3 hónapig 200 on volt probléma nélkül ... tök fura hogy csak úgy random beszarik..:D

HGW van csak arra csatlakozik

Kábelen:
xbox-one
pc
wifin
2db telefon
1db tablet
1db laptop

DE ki próbáltam úgy hogy csak a pc volt rá kötve reset után és minden kikapcsolva...úa úgy szét hal fél óra után ha elindítom a torrent kilenst...
Maga a hgw elérhető és gyorsan reagál a menüjeben .. szvl nincs kifagyva meg semmi...

KB fél óra szokott lenni mikor szét hal ... szvl késöbb írok megint hogy 50 szálra mit lép... :R

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79837) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Analóg telefon miatt nem tudják hozzánk bekötni a 30Mbit/5Mbit netet, ezért elgondolkoztunk az optikán.

A telkünkön 2 ház van. Az utcafrontra néző házba simán mehetne az optika, azonban a másikba rézkábelen keresztül menne tovább. Mi az a legnagyobb optika kábelen elérhető csomag, amit még a réz elbír? 50Mbit/5Mbit?

SAT TV-nk van, így az lényegtelen, valamint vezetékes telefon is csak az utrcafront felöli házban van.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#79838) viktorhu válasza Aaron14 (#79837) üzenetére


viktorhu
veterán

És ha a router egyik lan portjából átvinnétek a madzagot a masik házba?

(#79839) #22718208 válasza viktorhu (#79838) üzenetére


#22718208
törölt tag

Az is réz. Szerintem ő is erre gondolt.

(#79840) DJ. Ru$y válasza Aaron14 (#79837) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Cat6 UTP kábellel (még akár Cat5e-vel) is simán átvihető gigabit is. Függ a kábel hossztól, de nem hinném, hogy telken belül több száz méterről beszélnénk. Azt nem értem, hogy miért számít, hogy mennyit tudsz átvinni a másik házba. Az elsőbe jön mondjuk a 120-as csomag, de az áthúzott UTP mondjuk csak Cat5, akkor a másikba átmegy ~80-90 Mb, akkor inkább kötnél 50-est, hogy az 50-es csomag teljes egészében tudja a sávszélt a másik házban? Ennek nem sok értelmét látom.

Az pedig, hogy azt írod sima réz kábel, tudod mennyiféle kábel van ami belül réz? Kicsit több infó nem ártana még mindig az infrastruktúráról. Ha több routert, switchet használsz milyen portokkal rendelkeznek, milyen kábel az a bizonyos telken belüli kábel stb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79841) blg válasza mokus1 (#79833) üzenetére


blg
senior tag

először is döntsd el, hogy digitális kábeltévé előfizetésed van, vagy IPTV előfizetésed van? ha IPTV, akkor mindeképpen kell box az M4HD-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#79842) mokus1 válasza blg (#79841) üzenetére


mokus1
addikt

Sima kábel.

(#79843) mokus1 válasza mokus1 (#79842) üzenetére


mokus1
addikt

Basszus valóban IPTV van. A telekom oldalán az áll, hogy maximum 2 eszköz lehet. Tehát én 3-at már nem tudok bérelni? Ekkor mi a megoldás? Vagy 1-et kapok és 2öt lehet bérelni, de akkor mi lenne ha 4 TV-m lenne?

(#79844) havri1


havri1
félisten

Nekem a most elkészült számlámat ismét elrontották. Kiszámlázták a Sat Alap előfizetésem, holott január 27 óta szüneteltetve van. :W

[ Szerkesztve ]

havri

(#79845) Steven


Steven
addikt

Tegnap kicsit bealudtam ... addig jutottam ,hogy 50 szálon működik csak döcögősen a net...Ellentétben a 100 al ahol meg áll mint a szög. 50 szállnál nem kell újra indítanom a hgw-t egyszerűen kikapcsolom a torrent klienst és megjavul . 50 nél is van néha pocket loss, néha nem tölt be egy web oldal, de legalább működik...

Nah most már csak azt kérdezném meg hogy ez normális e ?

Mert eddig az egész családom el volt 3 hónapig én online játszottam ,torrenteztem , kisfiam youtubozott , gépemről ment a média szerver belső hálón 30gb-s mkv hiba mentessen .... most meg kb torrent kliens mellett használhatatlan a net...

Erre vajon milyen megoldás lehetséges?

korlátozzam le 25 re a szálakat? :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79846) havri1 válasza Steven (#79845) üzenetére


havri1
félisten

Egy képet tudnál adni annak a kliensnek a beállításairól?
Teszt miatt tedd már fel az utorrent 2.2.1 -et, és 200/50/4 szállal indulj. (~10 éve ezzel nekem minden platformon tökéletesen működik).
Simán el tudom képzelni, hogy a kliens bugos.

[kép]

[ Szerkesztve ]

havri

(#79847) DJ. Ru$y válasza mokus1 (#79843) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

3 eszközöd lehet. 1-et ingyen kapsz, minden további pedig 870 Ft/hó/db, ha több TV-d van, akkor vagy csak 3 TV-n nézel, vagy a negyedik TV-n ugyanazt nézed mint egy másik TV-n (digitális és analóg kimentet egyszerre megküld a STB, így 2 TV-n tudod ugyanazt nézni) vagy kötsz egy második TV előfizetést, aminek fizeted a havidíját és kapsz rá még egy STB-ot (ez szerintem erősen nem éri meg).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79848) Steven válasza havri1 (#79846) üzenetére


Steven
addikt

[kép]

Így csak akad a kapcsolat de nem hal szét ... szvl nem kell resetelni... csak ki kapcsolni a klienst :R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#79849) dptrsk válasza Steven (#79848) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Esetleg qbittorrentet próbáld ki.

(#79850) togvau válasza Gubek-Einste (#79830) üzenetére


togvau
senior tag

akkor inkább kérnék egy töredék fogyasztású, kevésbé radiátor csak modem modemet :)

hitler, sztálin, micro usb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.