Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79551) #04441088


#04441088
törölt tag

Egy gyors kérdés:
A modemet/routert, cat 6 kábelt és ami kell az optikai szolgáltatáshoz azt ingyen kellene adnia és telepítenie a telekomnak, ugye? Szomszédnál azt mondta a srác, hogy kb. 35 ezer Ft lesz a művelet...

(#79552) glacious válasza #04441088 (#79551) üzenetére


glacious
addikt

Valószínűleg félreértések voltak. 1Ft-ért adnak az 1000-es nethez routert. A kábelezést onnantól pedig már neki kell megoldania.

[ Szerkesztve ]

(#79553) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#79551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A gigabithez ingyen adnak egy D-Link routert! Annál kisebb csomagokhoz, ha plusz eszközt akarsz, akkor az fizetős buli. Párszor már leírtam, hogy alapból kapsz egy ONT-ot, ami szór wifit és tudsz rá 4 vezetékes eszközt kötni és a LAN-on a 120/50-es optikát nevetve kiszolgálja. Wifin meg tud amennyit tud.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79554) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#79549) üzenetére


#78121280
törölt tag

Örülök hogy sikerült elintézni. ;) :C

(#79555) bbmt válasza C0d3r (#79535) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

Most szerelték be nekem is a gyorsító opciót.
A sebességem maradt ugyan annyi mint csak dsl-el.
Megnéznéd, hogy a mobile broadband information-nál mi a sim card status nálad?

A kanál a gyengék villája

(#79556) C0d3r válasza bbmt (#79555) üzenetére


C0d3r
addikt

Szia!

SIM card status: Invalid in CS

Nem értek a lovakhoz, bármi is legyen ez, működik. Mondjuk megszenvedett vele a szerelő, volt náluk valami központi hiba, de addig nem ment el, amíg nem sikerült beaktiválni a cuccost.
Próbáltál több/hosszabb mérést is? Van amikor egyből bekapcsol a 4G, de van mikor el kell telnie pár másodpercnek. Első nekifutásra a speedtest.net-től meg se moccant.

[ Szerkesztve ]

(#79557) bbmt válasza C0d3r (#79556) üzenetére


bbmt
senior tag

Nálam is ez van, azt hittem valami hiba.
Mindent próbáltam, most a steam-ről töltök kemény 900 KB/s sebességgel.
Jelerősségem 45 és 50 között változik ( strong). Kihúztam a dsl-t ugyan annyi maradt a sebesség.
Telefonnal 40-45 Mbit sebesség van 4g-n.

A kanál a gyengék villája

(#79558) C0d3r válasza bbmt (#79557) üzenetére


C0d3r
addikt

Érdekes. :F
Gondolom áramtalanítás volt, esetleg tolj rá egy factory reset-et, ha be tudod ismét állítani.
Érdemlegesebb ötletem nincs, nem olvastam hasonló tapasztalatokról se, ha nagyon nem megy akkor marad az ügyfélszolgálat. Egy biztos, gyorsabbnak kell lennie.
Itt 42-44 a jelerősség, 3-ból 2 LED világít a HGW-n.

[ Szerkesztve ]

(#79559) bbmt válasza C0d3r (#79558) üzenetére


bbmt
senior tag

Próbálgattam dolgokat.
Ha kiveszem a saját routert utána ( TP Link 1043nd ) és közvetlenül rakok rá laptopot akkor 45 Mbit a sebesség.
Amint visszarakom a routert, akkor csak 6-7 Mbit.
A router dynamic ip-n van. Mi a fenét kell állítani és hol? :)
Valaki?

A kanál a gyengék villája

(#79560) DJ. Ru$y válasza bbmt (#79559) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mondjuk tedd AP módba a TP-Linket, hátha megoldja. Így, R1 a Telekomos eszköz, R2 a TP-Link.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79561) Sharkweb válasza EasyLife (#79517) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Szuper Családi HD + NetMánia 1000 + Hoppá Plusz + Felvétel opció = 11244 Ft Magenta 1. Konkurencia 2 szolgáltató Speciális 1-es kedvezménnyel.

[ Szerkesztve ]

(#79562) Flowtation válasza C0d3r (#79556) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Nem kérdezted véletlenül, hogy ha nem rendeltetésszerű a használat, akkor mit csinálnak? Konkrétan arra gondolok, hogy pl. torrent megy ezerrel, azt meddig lehet? Én is gondolkodom ezen a gyorsítón, ha a vdsl átállás nem jönne össze.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#79563) Kékes525


Kékes525
félisten

Tegnap este-ma reggelig volt valami a Telekomnál? Semmit ne vett fel a setboxom. Ma 9-től már veszi a felveendőket. Az érdekesség az, hogy az adásban nem tapasztaltam kimaradást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79564) dptrsk válasza Kékes525 (#79563) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Pomáz környékén lakó ismerős tegnap du. kapott SMSt, hogy fennakadások lehetnek a TV szolgáltatásban, s türelmet kérnek a javítás folyamatban van.
Bp. III. kerületben nem volt fennakadás, felvett mindent éjjel is a box.

[ Szerkesztve ]

(#79565) Kékes525 válasza dptrsk (#79564) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, az elfelejtettem írni, hogy Szegedi vagyok. Mint írtam a TV-t azt néztem, csak felvétel nem volt. Egyáltalán lehetséges ez? A felvétel az független a TV nézéstől? A Setboxom valószínűleg jó, mert most reggel 9-től már rendesen veszi az adást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79566) blg válasza Kékes525 (#79565) üzenetére


blg
senior tag

Mit jelent az hogy nem vette fel? Nem is látszik a felvett műsorok listájában? Vagy látszik, el tudod indítani, de fekete a képernyő? Ha ez utóbbi, akkor próbálj meg egy újraindítást. Nekem volt, hogy javította az ilyet.

(#79567) Kékes525 válasza blg (#79566) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem is látszik a felvett műsorok listájában, mintha be sem állítottam volna, pedig sorozatfelvétel volt. A felveendők között láttam még tegnap és látom a sorozat többi részét is ugyanitt.
Nekem is volt már olyan, hogy csak újraindítás után tudtam lejátszani, de a mostani nem olyan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79568) fradi81


fradi81
veterán

epc3925-el hogy lehet weboldalt blokkolni? Blocked Domain List-hez beírtam egyet de semmi hatása.

moto g72, Ninebot d28e

(#79569) Gubek-Einste válasza fradi81 (#79568) üzenetére

Szolgáltatói eszközökkel ilyesmit nem lehet megcsinálni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79570) Top cat válasza fradi81 (#79568) üzenetére


Top cat
őstag

(#79571) fradi81


fradi81
veterán

Úgy csináltam, de ha nem lehet akkor ez van.

moto g72, Ninebot d28e

(#79572) Top cat válasza fradi81 (#79571) üzenetére


Top cat
őstag

Enable Parental Control-t is bepipáltad?

Ha így sem megy akkor írd be a HOST fájl-ba.

(#79573) C0d3r válasza Flowtation (#79562) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem kérdeztem, viszont ugyanabba a problémába futottam mint korábban a Telekom fórumán a kolléga. Röviden, a DSL ág nem működik, kizárólag az LTE tunnel megy, azaz minden forgalom LTE-n bonyolódik. Na már most, nekem se időm se türelmem azt a procedúrát végigjárni mint neki (többszöri betelefonálás, szerelő kijön, mindenki értetlenkedik és egyszer csak valaki képes megoldani), így egyelőre marad ahogy van.
Már túlléptem az 5 GB-os forgalmat, ami korábban a limit volt. Ha elkezdenek acsarkodni velem, hogy ezt mégis hogy gondolom, arról első kézből fogok tudni tájékoztatni. :K

(#79574) C0d3r válasza C0d3r (#79573) üzenetére


C0d3r
addikt

Közben életre kelt a DSL (este óta nem működött), azért van még mit csiszolniuk a rendszeren... Szerencsére mindez észrevétlenül történt, ha kiesik az egyik tunnel, egyből vált a másikra.

(#79575) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#79573) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi, hogy megosztod a tapasztalataid! Nagyon kevés tapasztalat volt erről az opcióról eddig.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79576) Flowtation


Flowtation
őstag

Nos nekem is van újságom.
Röviden a helyzetről: netmánia m díjcsomagom van, mellette sat tv alap. Most lett meghosszabbítva mindkettő, dupla kedvezménnyel 6217 Ft, szerelő által mondott ár. A szerelő ismerős, abban maradtunk, hogy beírja a vdsl-re történő átállást, de én jelentsem be hibára, mivel amúgy is a 20ból 14 Mb jön. Ezt ma megtettem, az ügyinétző hölgy megpróbálta, hogy engedi-e a rendszer az 50-es csomagot és naná, hogy engedte, szóval elindult a dolog, természetesen tudom, hogy ettől még nem biztos, hogy meg is valósulhat, függ a fizikai lehetőségektől, ezt mondta a szerelő is, de ez a menete, ezek szerint. Az új ár így 7332 Ft lett. Ha mégsem jönne össze akkor én is belevágok a gyorsító opcióba, aztán beszámolok róla.

Most pedig mehetek takarítani a garázsba, mert ott vannak a T-s holmik. :DDD

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#79577) icetheman válasza DJ. Ru$y (#79549) üzenetére


icetheman
tag

Jól jártál!:)

Lenne pár kérdésem :
A mi falunkba is most épül az optika, minden oszlopon már van doboz, kb 80% -ba minden utcába eljuttatták már az optikai kábelt.

Új bekötésnél van e esélyem spec1 illetve spec2 árat kikuncsorogni/kierőszakolni belőlük , úgy ,hogy a zöld szolgáltató vdsl2-n 60Mbit/s , helyi D3-a szolgáltató 80Mbit/s et tud adni?

Csak internet és telefon jöhet szóba , mert DVB-C-n jön szépen minden HD adó 4 TV-n.

Esetleg valami csel ,hogy biztos kapjak kedvezményt?(Hajmeresztő a listaár 8500 ér, a gigásra. Ezt telefonon egyeztettem még tavaly ,hogy mik a lehetőségek).

Szép napot!
:))

(#79578) DJ. Ru$y válasza icetheman (#79577) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha olcsóbb a helyi szolgáltató és a zöldek, akkor lehet esély Spec2-re, ha drágább, akkor erre hivatkozva nem biztos, hogy megadják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79579) icetheman válasza DJ. Ru$y (#79578) üzenetére


icetheman
tag

Zöldnél,60 Mbit 4190 akciósan.(csak net)
Helyi meg ,80Mbit 8000 forint körül.

[ Szerkesztve ]

(#79580) Okean válasza DJ. Ru$y (#79550) üzenetére


Okean
tag

Egyelőre még mindig nem él az új profil. Lehet, hogy mégis érdemes lenne felhívni őket.

Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 639/7614 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 947/20472 kbps
Noise Margin(Up/Down) 28.7/21.8 dB
Line Attenuation(Up/Down) 11/31.5 dB
Output Power(Up/Down) 13.1/18.3 dBm

(#79581) DJ. Ru$y válasza Okean (#79580) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az, hogy a futárszolgálat és a szerelő mikor rak át VDSL2 profilra az nem áll percre pontosan arányba. Gyakorlatilag akár 1 hét is eltelhet mire átpakolnak, és ezek a szerelők csinálják a javításokat is mellette, szóval, ha kiadták nekik fentről, akkor idő kérdése és meg kell, hogy legyen, de ha telefonálgatni akarsz, akkor miért nem hívtad őket tegnap azonnal?

Bezzeg, ha előbb benyomták volna a VDSL2-es profilt, mint, hogy megkapod az új eszközt, és a régi eszközöd nem tudta volna kezelni, ezért nem lett volna internet, akkor pedig az lenne a baj.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79582) viktorhu válasza DJ. Ru$y (#79581) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig simán megcsinálják, hogy nem küldenek semmi sms-t, csak lekapcsolják az analóg telefont, finom célzásként, hogy ideje lenne az új routert bedugni. Persze a voip attól még nem működik, de legalább össze-vissza kapcsolgat az ügyfélszolgálat, hogy akkor most ki is tudná azt neked bekapcsolni.

Természetesen abból, hogy mindegyik led folyamatosan zölden világít, csak a voipé nem, mindegyik lépésben arra következtettek, hogy biztos nem a line 1-be dugtam be a telefont. Aztán egy nap után hajlandóak voltak kapcsolni valakit, aki sértődötten (ehhez neki semmi köze, miért őhozzá kapcsoltak, egyébként is erről kapni kellett volna egy sms-t) elárulta a telefon aktiválásához hívandó számot, onnantól már azonnal ment a dolog.

(#79583) Okean válasza DJ. Ru$y (#79581) üzenetére


Okean
tag

Mindenki számára egyszerűbb és átláthatóbb lenne az ügymenet, ha az általad leírtakról maga a szolgáltató tájékoztatná az ügyfeleket.

[ Szerkesztve ]

(#79584) Gubek-Einste válasza Flowtation (#79576) üzenetére

Miért nem kértél egy Alap telefont is akkor a többi is olcsóbb lenne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79585) DJ. Ru$y válasza viktorhu (#79582) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az a 80-as szám a csomagban amit a futár visz szerepel. Ezt a számot kell felhívni ezt is leírtam tegnap, mert a VoIP addig nem megy, amíg össze nem rendelik az előfizetésedet az eszközzel (szériaszám alapján).

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79586) bbmt válasza DJ. Ru$y (#79560) üzenetére


bbmt
senior tag

Kipróbáltam ugyan olyan volt.
Aztán kivettem a routert, most csak egy switch van utána és ugyan az a helyzet.
Volt reset is, miután beírtam a belépőm és jelszavam,jó lett egy rövid ideig aztán megint ugyan az.
Most vettem észre, hogy a Bonding Tunel résznél minden down-on van.

A kanál a gyengék villája

(#79587) togvau


togvau
senior tag

Cisco EPC3925-ön ezek az ipv6 beállításnál micsodák?
Valid Lifetime, Enabled Rapid Commit, Enabled Unicast

hitler, sztálin, micro usb

(#79588) OldMike válasza kabelmania27 (#79490) üzenetére


OldMike
őstag

Úgy látszik érdemes volt türelmesnek lennem, most már 46,5 és 48,7 a két US érték, az én közreműködésem nélkül.

42LM660S

(#79589) EasyLife


EasyLife
aktív tag

Sikerült meghosszabbítanom!!!!! és igen megkaptam 11.899 Ft ért az 1000-es netet és a szuper családi hd-t hoppá telefonnal a másik ügyintéző 13.294 Ft os olcsóbban nincs ajánlata helyett. :C :C :C

Egy kicsit kevesebb smile-t ha kérhetem, a fórum nem kifestő!

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#79590) C0d3r válasza bbmt (#79586) üzenetére


C0d3r
addikt

Wifi-s sebességhez észrevétel, hasznos lehet azoknak, akik saját router nélkül használják:
Én is tapasztaltam ezeket az 5-6 Mbit-eket, tegnap este - amikor nem működött az DSL - kényelmesen átvitte pár méterre a HGW-től a 30-40 Mbit-et. Most, hogy megy a bonding (DSL+LTE aktív), ismét 4-5-6 Mbit a max.
Bár szinte már kívülről fújom a teljes admin felületet, de egy beállítás felett csak elsiklott a szemem.
A WLAN Settings -> Advanced Settings almenüben alapértelmezésben a "Enable WMM (QoS):" után pipa van, tehát engedélyezett a QoS. Kivéve a pipát szuperül működik, 30-40 Mbit többszöri méréssel megvan. Ha csak az egyik tunnel működik akkor jó, de a kettőt együtt úgy tűnik valamiért nem képes jól kezelni wifi-n.
Tehát ajánlott ez a funkció kikapcsolása!
Nem egyértelmű, hogy te miként próbáltad a méréseket (úgy értem kábelen vagy wifin), de egy próbát megér. Bár a wifi beállításai között van, lehet mégis hatással van ilyen szinten a működésre. Nem lepne meg, azért közel sem tökéletes az eszköz...

Bonding és a tunnelek összeomlása más tészta, ott valami nagyobb gubanc lehet(ett). Fennáll még a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#79591) C0d3r válasza C0d3r (#79590) üzenetére


C0d3r
addikt

Annak ellenére hogy szolgáltatói eszköz, összességében pozitívak a tapasztalataim, nem hibátlan de mégis jó. Nem érzem annak szükségét, hogy beállítsam a saját routeremet. Előző HGW-vel (Speedport W724V (ha még jól emlékszek a névre!?)) közel sem volt ilyen jó a wifi-s sebesség (már amennyit tesztelhettem 10 Mbit mellett), és úgy alapból az egész működése is döcögősebb volt, ha több kapcsolatot kellett kezelnie.

(#79575) DJ. Ru$y: Szívesen, érdekes és izgalmas technológia ez számomra is. :K

[ Szerkesztve ]

(#79592) C0d3r válasza C0d3r (#79591) üzenetére


C0d3r
addikt

És hogy az eszközről (ha még korábban nem volt említve, egy Huawei HA35-11) is álljon itt pár kép:


Egy TP-Link TL-WR741ND szappantartó társaságában. Magasságra és szélességre is talán nagyobb mint a Speedport, na de vastagságra...! Hatalmas jószág, ~25x16x5 cm! :Y
LED-ekkel el van látva gazdagon, "Mode" jó esetben kék, rossz esetben piros színnel dobja fel a sok "zöldséget".


Szokásos csatlakozók, és felfedve a DSL-esek "Szent Grál-ja", a SIM kártya.

[ Szerkesztve ]

(#79593) C0d3r válasza C0d3r (#79592) üzenetére


C0d3r
addikt

+1 úri huncutság, megtámogatható 2 antennával!

(#79594) salapp


salapp
addikt

Ezt tudja a kedden bekötött 120-as net, Törökbálinton.

Ezzel együtt vicces, hogy a Horizon Go olykor "instabil hálózat"-ra hivatkozva töltöget, néha meg is szakad a lejátszás. A YT-videók is finoman, de akadozva kerülnek lejátszásra..

Nem vagyok maradéktalanul boldog fentiek miatt, de hát ez van.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#79595) dptrsk válasza salapp (#79594) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem lehet, hogy az akadozás oka a számítógép gyenge/leterhelt erőforrásaiban keresendő?

(#79596) salapp válasza dptrsk (#79595) üzenetére


salapp
addikt

A Dune Max-on (célhardver) ill. a Beelink GT1-en (ez utóbbinál is shutapp-al ki van lőve mindig minden egyéb alkalmazás) keresztül nézzük a streameket. Mindkettő lan-ról eszi az adatokat. De egyébként a MotoG3 is ugyanezt csinálja a Horizon Go-val.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#79597) djdna


djdna
csendes újonc

Sziasztok!

Érdeklődnék hogy közületek ért e valaki a zte speedport entry 2i-hez. Működik rendesen 30Mbps nettel viszon a wlan sebesség valamiért nem megy 6 Mbps fölé. Lehet ezen valahogy módosítani?

(#79598) salapp


salapp
addikt

Állítgattam a megjelenítésen és - lekopogom - talán sikerült megoldani a röcögést is.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#79599) DJ. Ru$y válasza djdna (#79597) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az eszköz nem ugyanaz, de olvasd el a kolléga írását hasonló ügyben, és próbáld meg, hátha van hasonló opció és sikerrel jársz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79600) Grecky


Grecky
senior tag

November óta van telekom előfizum, Sagemcom F@st 3686AC HGW-vel. Az utóbbi időben a következő hibát tapasztalom: telefonról, tabletről a facebook, vagy messenger app (több verziót is kipróbáltam) megnyitása után nem lehet látni ki aktív, majd eltelik 1-2 perc és megjelenik, hogy aktív vagy épp 3 perce volt elérhető. Addig viszont ha írok üzenetet, el sem küldi.
Böngészés, speedtest eközben hibátlanul üzemel.
Ping ok, jelerősségek rendben vannak (legalábbis szerintem).
Mobilneten és a céges wifin hibátlanul működik a dolog.
A hiba rapszodikus, van hogy 15-20 perc után jön elő. Hallottatok már ilyenről? Esetleg valami beállítással orvosolható lehetne a dolog?
Nem szívesen hívogatnék szerelőt emiatt, mert vszeg nem tudna vele mit csinálni.
Köszi a válaszokat!

Hardveraprós hirdetéseim-> https://goo.gl/AmFu78

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.