Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) DJ. Ru$y válasza havri1 (#79250) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ezzel nekem semmi problémám nem lenne, ha a hozzászólás eleje nem az lenne ami. Mintha innen bárki is kompetens lenne az ügyben, mi megteszünk mindent, mégis probléma, ha legalább az itteni usereknek próbálunk segíteni. Én lezártam, mert nem akarok offtengert generálni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79252) Buckey válasza havri1 (#79245) üzenetére


Buckey
senior tag

(#79245) havri1, a 30-as a Netmánia L, valami havi +1000 Ft-ról beszélt.
Ha jó a kábel, a HGW is jót ír, akkor kábelen 2 számítógép, az egyik elég erős, a másik gyenge, minimális, pár tized eltérések vannak közöttük, a wifin (ez tudom, hogy nem számít, itt is két készülék, telefon, tablet) is a pár tizedes eltéréstől eltekintve szinte egyformák az értékek. A ping természetesen kb. 5-10-el több a wifin, de ezt tudom, hogy így van. Kábelek a HGW-től CAT5E-sek.
Villanyász vagyok, ismerem a kábeleket, tudom, hogy van egy-két anomália, amire van magyarázat, csak nem gondolunk rá. Lehet, hogy itt is olyasmi valami van, hogy a táp.fesz. kicsi, ingadozik az elosztójuknál, esetleg a hozzám érkező kábelköteg közelében valamilyen erőátviteli kábel van, ami zavarja, stb.
Vagy üresen, terhelés nélkül megvan a sebesség, de terhelve visszaesik. Mikor az IPTV boxot kikapcsoltam, kb. 19 mega volt, de akkor is, én 20 mega netre + tv-re szerződtem, nem 20 (19) mega net - tv, ami 16-17 körül van. 15-nél szoktam szólni.

(#79249) Sordoran, nálam a ping is viszonylag magas. És nekem is ugyan azt mondták, hogy a rendszer automatikusan visszaveszi. És éppen ezért nem mentem bele a havi kb. 1000 Ft pluszba, mert nincs rá garancia, hogy 30 mega stabilan fog jönni.

Ui.: Mindenkinek köszönöm a segítséget, de azt hiszem, ennek a problémának a megoldása a kedves T-Home feladata lesz.

[ Szerkesztve ]

(#79253) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Sagemcom HGW eszközt van lehetőségem net felől elérni böngészőből? Próbáltam nyitni neki portot, de nem működik csak belső hálón. Szükséges még valami plusz beállítás?

Köszi!

(#79254) Gubek-Einste válasza Buckey (#79252) üzenetére

xDSL esetén teljesen normális, hogy a tévé a net sebességből vesz le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79255) studiod1 válasza bul07 (#79234) üzenetére


studiod1
tag

Csak a mostanit tudom falun rézen (volt matáv) nincs más: Díjcsomag
NetMánia XL
Díjcsomagváltás
Havi díj
3563 Ft/hó
Egyenlegek
Hűségidő
2019.02.13.
Testreszabás
Díjcsomag
IPTV Családi+HD csomag
Díjcsomagváltás
Havi díj
3360 Ft/hó
Egyenlegek
Hűségidő
2018.04.22. Online történt a váltás, igaz bekapcsolás után 1412, mivel szerintük a "rendszer hibásan rögzített" de javítás után ezek az adatok vannak, s a dokumentumokban is.

[ Szerkesztve ]

(#79256) Okean válasza Gubek-Einste (#79215) üzenetére


Okean
tag

Ez egészen biztos? A netes rendszer a Netmánia csomagokra hűségidő nélkül is kedvezményes árakat dob ki(Netmánia XXL tripla kedvezménnyel 3499 Ft).

[ Szerkesztve ]

(#79257) Soriano válasza Okean (#79256) üzenetére


Soriano
tag

A netes árakra ne hagyatkozz, de egyébként csak a hűségkedvezményt kell visszafizetni, mást nem.

(#79258) Buckey válasza Gubek-Einste (#79254) üzenetére


Buckey
senior tag

Lehet, hogy a T-nek és sok mindenkinek normális, csak nekem nem. Én úgy kötöttem a szerződést, hogy net plusz tv! Senki nem mondta ott akkor, hogy a net sebességéből megy le a tv. És ha még lenne 2 box pluszban? Akkor fizetek 3 tv-t, és egy 20 megás netet, amiből csak kb. 11-et használhatok? Mert ez így a vásárló szándékos megtévesztése.

Ha akarnák, meg tudnák oldani. Mikor IPT box elindul, netsebesség felmegy. Nem hiszem, hogy ez olyan bonyolult lenne.
Mondjuk ha 120 vagy 1000-es netem lenne, nem érdekelne az 2-4 mega. Főleg annyiért, amennyit fizetni kell érte.

Bár, ebben az országban sok minden fordítva működik, miért lenne ez itt is másként?

[ Szerkesztve ]

(#79259) DJ. Ru$y válasza Buckey (#79258) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Persze, ha bekapcsolod az STB-ot, akkor a központban automatikusan rakjon át egy másik profilra, amin van 3-4 Mb plusz, aztán, ha kikapcsolod, akkor vissza a 20 Mb-es profilra. Ezek előre beállított profilok, amiket csomagváltáskor vagy szerződés kötéskor beállítanak és ennyi.

Az, hogy az ügyfélszolgálatos vagy akinél kötöttél, nem tudott erről, vagy szimplán nem tájékoztatott, az az ő sara így van, de ez így működik, akár elfogadod akár nem. DSL-en elvesz, ha akarod, ha nem. Optikán és koaxon pedig nem vesz el a sávszélből.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79260) Looserke


Looserke
őstag

Sziasztok!

Magenta1-ben csak hoppá plusz telefont lehet kérni? Nekem elég lenne a sima 300Ft-os alap telefon is. Most is az van, azt sem használom...

(#79261) Buckey válasza DJ. Ru$y (#79259) üzenetére


Buckey
senior tag

Nem azt mondtam, hogy rakjon át egy másik csomagba, csak emelje meg a sebességet. Vagy alapból legyen akkora, hogy a tvvel együtt legyen meg a sávszélesség.
Tudom, bonyolult, meg lehetetlen megoldani, de a pénzt beszedni azt nem bonyolult.

A másik, hogy kb. 1 évig semmi gond nem volt, jó volt minden, még a ping is 30 körül volt.

Mindegy, ha fel tudom bontani a szerződést, akkor megye, ha meg nem, év végéig kibírom valahogy.
Csak azért vicces, hogy 2017-ben megyeszékhelyen, a központban, ilyen a szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#79262) spici válasza Looserke (#79260) üzenetére


spici
tag

Üdv, igen!
A Magenta 1 csomagnak a korlátlansága lenne a lényege bizonyos kereteken belül.

(#79263) Buckey


Buckey
senior tag

Inkább nem mondok semmit. Szépet erre nem tudok, csúnyát ide meg nem illik!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#79264) C0d3r válasza Buckey (#79263) üzenetére


C0d3r
addikt

Mindezt azért, mert elvesz az IPTV 4 mbitet a DSL-ből? Én is, meg még igencsak sokan hőböröghetnénk, mert épphogy megvan a 10 Mbit (meg akad akinél ennél jóval kevesebb), több esélytelen, csak az Uniós pályázatoknak hála, hogy látni a fényt az alagút végén. De fölösleges, tudomásul kell venni, hogy a T egy profitorientált vállalat, nem pedig szeretetszolgálat. Így vagy úgy, de mindenhol elérhető lesz a minimum 30 Mbit, ezt az 1-2 évet mindenki kibírja.

[ Szerkesztve ]

(#79265) btz válasza Buckey (#79261) üzenetére


btz
addikt

Válts SAT-ra, ha ennyite zavar

ⓑⓣⓩ

(#79266) Kerek válasza havri1 (#79250) üzenetére


Kerek
csendes tag

Ez a rossz honlap visszafelé is elsülhet.
Le akartam mondani az iptv felvételi opciót, mert nem vált be. Honlap szerint valami 8500-ért jön ki a szerelő és dobozt cserél. Inkább lemondtam az egész tévé előfizetést mentem egy házzal odébb.
Nem is tudom hányszor hivtak fel hogy miért mondtam le? Mindig elmondtam az okot, és minden esetben az volt a válasz hogy nem úgy van az. Sok esetben ki sem jön a szerelő, egyszerűen kikapcsolják a funkciót. Ha pedig kijön akkor sem számolnak fel dijat. Ami a honlapon van régi dolog.
Én meg mondtam hogy igy jártak, javitsák a honlapot.

(#79267) Buckey válasza C0d3r (#79264) üzenetére


Buckey
senior tag

Igen, itt a baj a gondolkodásban. Ha valamiért fizetsz, de nem azt kapod, akkor elfogadjuk, hogy ez így jó és tűrünk.
Csakhogy már nem az középkorban vagyunk, hogy elhigyjük, hogy jön a Megváltó és minden happy lesz.
Azt is tudom, hogy a pénzre hajtanak, csak éppen az bosszant, hogy akkor minek kell hülyének nézni azt, akitől a pénzt beszedik.
Tisztességesebb lett volna, ha azt mondják, 15 mega (a biztos)+tv, és ha kell ennyi pénzért, akkor hülye vagy, vigyed, tudtad mennyibe kerül, esetleg annyivel olcsóbban adni, amennyivel lassabb. Akkor jóval kevesebb lenne a reklamáció.

Egy utcával arrébb kolléga ennyi pénzért meg pár százasért 120 megát kap tizen pár pinggel! Tudom, más technológia, de állítólag egy cég.

Na mindegy, akkor ezek szerint senki sem szóljon semmit, ha kevessebbet kap valamiből, csak fizesse a többet.
Épp ezért tart itt az ország, mert nem állunk a sarkunkra, hanem eltűrjük, hogy hülyének nézzenek.

Mindegy, majd akkor imádkozom, hogy legyen jobb! :R

(#79268) prisz válasza Buckey (#79263) üzenetére


prisz
aktív tag

Azért nem ennyire "rózsaszín" a helyzet...
[link]

(#79269) Dilikutya válasza DJ. Ru$y (#79243) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te is tudod, hogy ez nem nem így megy. Ha csak tájékoztató jellegű lenne, akkor sem fogadnám el, tekintettel arra, hogy lakcím és MT azonosítóra is mond árat, ami eltér a listástól, de ez alapján konkrétan szerződést is lehet kötni. Az ügyfél azt hiszi, ennyi, aztán kiderül, hogy annyi. Azért ez így nem annyi, hogy olyan amilyen.

Ugyanaz a szerelő jött ki tegnap, estére működött minden. Frissen fejlesztett hálózatnál azért ez gáz, még ha csak egy napba is telt megoldani. Nem kellett volna kirugdosni a fele társaságot a munkavégzők közül. Biztosan tudom, hogy pl. Szolnokon is jól szétverték a műszakiakat, 30 éve ott dolgozó, a technológiát és terepet jól ismerő szakembereket küldtek el. Gondolom, olcsóbb kétszer kimennie az alvállalkozó macskajancsijának.

A gyenge jelről nem tudok nyilatkozni, első optikai netem (meg a szerelőnek is :) ), nem is igazán foglalkoztam még a technika lelkivilágával.

A kapott Huawei modem/router elsőre jónak tűnik, bár még csak a WLAN beállításokat néztem, majd kiderül, mit tud, kell-e mellé saját eszköz, vagy jó lesz ez.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79270) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Valaki megtudná mondani, hogy ezres optikai nethez milyen router/modem-et ad a Telekom? :R

(#79271) havri1 válasza #04441088 (#79270) üzenetére


havri1
félisten

+ az ajándék routert, amit még nem láttam.

És egyúttal megnéztem az optikai kábelt is, valóban itt egy eres. Pedig a gerincen amit néztem a nagy tekercsekbe, komolyan mintha sok sok eres lett volna, mindenféle színekben..

[ Szerkesztve ]

havri

(#79272) DJ. Ru$y válasza #04441088 (#79270) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Router/modemet nem ad.

Egy ONT-ot ad Huawei HG8245H típusút és kapsz mellé elvileg 1 Ft-ért egy D-link DIR-842 AC képes routert.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79273) #04441088 válasza havri1 (#79271) üzenetére


#04441088
törölt tag

Köszi szépen a gyors választ. :R
Gyors kérdés még, ha nem probléma:
Mennyire erős a wifi rajta? Van egy Xiaomi Mi Router 3-am, azzal elégedett vagyok.
Ha ez a Huawei HG8245H gyenge lesz, akkor mehet rákötve a Mi Router 3? :R

(#79274) Dilikutya válasza havri1 (#79271) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igen, ez az, nekem pont tegnapelőtt hozták, tegnap már üzemelt. Hogy pontosan mit tud, jó eszköz-e, még nem volt időm kipróbálni. Csak este volt egy mérésre időm speedtest-en, kb. 700/200 volt. Gondolom, az 1000/300 nem nagyon lesz meg soha.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79275) havri1 válasza #04441088 (#79273) üzenetére


havri1
félisten

Közvetlenül mellette van a laptop, amivel használják faterék, így ezt nem tudom, viszont megvan a 118/50 wifin.
(ezres csomag még itt nincs megrendelve).
Amit adnak a nagy csomag mellé router, elvileg erősebb, gyakorlati tapasztalatom nincs, én nekem saját routerem van, amit használok. Lehet mögé tenni bármilyen routert persze.

(#79274) Dilikutya: Neked is 1000/300-at mondtak kötéskor? Nekem is, még a szórólapon is annyi van nyomtatva. Itt azt mondták elírás.

[ Szerkesztve ]

havri

(#79276) gF válasza #04441088 (#79273) üzenetére


gF
senior tag

Xiaomi Mi Router 3-at kb eldobhatod.. Hiába van AC-s router, de csak 10/100 LAN portok vannak rajta. :(

(#79277) Dilikutya válasza havri1 (#79275) üzenetére


Dilikutya
félisten

1000/300 a maximum nyilván, egyébként 1000 mbites csomagként árulják. Mindegy, alig volt drágább a 120 megásnál.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79278) #04441088 válasza gF (#79276) üzenetére


#04441088
törölt tag

Tisztában vagyok vele, de az asztali gépemre közvetlen ethernetettel fog menni a net a telekomos routerből, TV-re szintén. Öcsém gépére, telefonokra meg elég lesz az a százas is. :R

(#79279) havri1 válasza Dilikutya (#79277) üzenetére


havri1
félisten

Hivatalosan csak 1000/200 a maximum, azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

havri

(#79280) Dilikutya válasza havri1 (#79279) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából mindegy. :) De 300 rémlik szórólapról, meg mintha még a T-Pontban is annyi lett volna.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79281) proradeon válasza Dilikutya (#79280) üzenetére


proradeon
őstag

Az internetcsomagok áttekintő oldalán is 300 mbps van feltüntetve feltöltési sebességnek (garantált letöltési sebességnek pedig 200 mbps). De ha már megnyitod az XXL csomag részleteit, ott csak 200 mbps feltöltési sebesség van kiírva (garantált letöltési sebességként pedig 300 mbps).

Az ügyfél meg döntse el, hogy melyik az igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#79282) havri1 válasza proradeon (#79281) üzenetére


havri1
félisten

Igazából a szerződésben van leírva a tuti.
Azt kellene megnézni valakinek.
weboldalon a dokumentumok között, már ha működik :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#79283) Dilikutya válasza havri1 (#79282) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tegyük fel valaki a neten köti azokkal a számokkal, amik ott vannak, az joggal hiszi, hogy a szerződésben is azok lesznek. :)

Amúgy engem az dühít az oldalukban legjobban, hogy a bejelentkezés és egyéb használható dolgok még be sem töltődtek, de már millió flash reklám ott van, hogy mimindent adnának el nekem. Utálom, hogy mindenhol csak ők vannak, hiába húztak oda gigabitet, ahova költöztem.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#79284) btz válasza havri1 (#79275) üzenetére


btz
addikt

Elírták. Fel van cserélve a letöltés garantált értéke a feltöltés névleges értékével.

ⓑⓣⓩ

(#79285) btz válasza proradeon (#79281) üzenetére


btz
addikt

Az is hibás. Régen így nézett ki

ⓑⓣⓩ

(#79286) the_one


the_one
tag

Újra lehet kötni ugyan azt az internet csomagot a hűségidő lejárta előtt? Pár napja megváltozott a telekom fiókban a csomagváltási lehetőség. Most picit olcsóbb az 50-es csomag, mint amikor erre váltottam. Felfele nem tudok váltani, mert itt ez a max elérhető...
Bezzeg a németeknél:

[ Szerkesztve ]

(#79287) havri1 válasza the_one (#79286) üzenetére


havri1
félisten

Telefonon újra persze.
Hűségidő újraindul, és az aktuális árral.

havri

(#79288) DJ. Ru$y válasza the_one (#79286) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ajánlom dchard hozzászólásait vectoring témában, aztán majd rájössz miért nincs itthon és lehet előbb lesz optika VDSL2 helyett, mint vectoring.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79289) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Múlt héten beüzemelték az 1000-es internetet.
Meg is volt a sebesség, de pár napja csak kb 85/95-öt tud (az 1000/200 helyett).
Hibabejelentés előtt kipróbálnám, hogy közvetlenül a modemről adom a netet a gépnek utp-n (Cat 5e), de nem tudom hogyan kössem be a Huawei HG8245H-t.
Tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#79290) btz válasza the_one (#79286) üzenetére


btz
addikt

Némelyik Magyar DSL vonalból is kijönne ennyi, csak itt nem adnak ki 50/15-nél nagyobb csomagot.

ⓑⓣⓩ

(#79291) DJ. Ru$y válasza vacs (#79289) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

LAN1 -> Gép ethernet. Ezen nem sok mindent lehet elrontani. Ha nincsenek benne a PPPoE adatok, akkor használati alapján beállítani ennyi.

Más bekötésre nem tudom mire gondolhatsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79292) dchard válasza DJ. Ru$y (#79288) üzenetére


dchard
veterán

A legnagyobb baj a vectoringgal, hogy csak akkor működik jól, ha egy pászmában/törzskábelben minden modem VDSL2 és vectoring képes. Ha csak pár modem marad, ami nem, ott elég látványosan romlik a vectoring hatásfoka.

Olvasgatva a korábbi optimista becslésemet most azt mondom, hogy valóban sokat ki lehet hozni a rézből, erre van is kész technológia, de simán lehet, hogy mire bevezetnék, már elavul, vagy javul annyit az optika megtérülése, hogy nem éri meg bevezetni. A hibát ott követték el, hogy a VDSL2 bevezetésekor nem lőttek a vectoringra rögtön. Ha most új DSLAM kártyákat kellene venni a bevezetéséhez ami elég esélyes, az már eléggé bukó lesz, nem beszélve a több tízezer új modemről.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79293) vacs válasza DJ. Ru$y (#79291) üzenetére


vacs
veterán

A PPPoE adatokat nem adtam meg, ezért nem működött.
Köszönöm a segítséget!

(^)(>.<)(^)

(#79294) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Vállalati kedvezményes (mobil) csomagom van, amin a honlap szerint nincsen hűségidő. Ez azt jelenti, hogy bármikor felmondhatom mindenféle kötelezettség és fizetés nélkül a jelenlegi előfizetést / számot?

[ Szerkesztve ]

(#79295) DJ. Ru$y válasza #54715584 (#79294) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Telekom mobil topik. De gyanítom igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79296) #54715584 válasza DJ. Ru$y (#79295) üzenetére


#54715584
törölt tag

Bocsánat, csak arra emlékeztem, hogy telekomra kell keresni és már nyomtam is az első találatra olvasás nélkül. :R

(#79297) mbalint987 válasza Buckey (#79258) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igazad van, nekem azért van otthon SAT TV, mert egyrészt jobb a minősége, másrészt megbízhatóbb, harmadrészt pedig xDSL alatt a "hasznos" sávszélességből foglalja le az erőforrásait. És igen, szerintem meg lehetne oldani azt is, hogy a sávszélességen felül menjen az IPTV xDSL alatt is, a kérdés az, hogy ez miért nem sikerült eddig.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#79298) Gubek-Einste válasza mbalint987 (#79297) üzenetére

Talán az is az okok között szerepel, hogy távolság miatt nem lehet nagyobb sebességet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79299) mbalint987 válasza Gubek-Einste (#79298) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igen, de ez nem lehet mindenütt magyarázat, van ahol még lenne "potenciál" a vonalban, még sincs kihasználva.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#79300) Bozek válasza mbalint987 (#79299) üzenetére


Bozek
nagyúr

Máshogy sincs kihasználva. Nálam a vonal tudna nagyjából 120 Mbit-et, de ugye VDSL2-n csak 50 a max., amire elő lehet fizetni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.