Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79401) spici válasza #74774528 (#79400) üzenetére


spici
tag

Hát én szerintem csak Deep Fiber után adnak ki nagyobb csomagot koax hálózatra, bár az még azért odébb van.

Vagy ha 44 csatornát tesznek be 5-6 uppal. De ez csak saját gondolkodás alapján.

(#79402) Kbali válasza kaszas19 (#79396) üzenetére


Kbali
nagyúr

Voltak problémák, de általában működik, azokat a csatornákat tudod nézni, amire előfizettél.

(#79403) Kbali válasza havri1 (#79393) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nekem inkább az a bajom, hogy nagy on lassú az epg, ill. hiába van letöltve, egyes csatornáknál nem mutatja a következő adást. Egy felvevős Huawei stb-m van.

(#79404) #74774528 válasza spici (#79401) üzenetére


#74774528
törölt tag

deep fiber??

(#79405) DJ. Ru$y válasza #74774528 (#79398) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy jók az értékek, még nem biztos, hogy csúcsidőben nem koppan le a hálózat telítettség miatt. Ekkora szegmensek amik vannak, kizárt kiadni a nagyobb sebességet, hisz így is sokan hálózati telítettségről számolnak be.

Deep fiber.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79406) dchard válasza #74774528 (#79404) üzenetére


dchard
veterán

Igen, deep fiber. A kábeltv hálózatot HFC-nek hívják ( Hybrid fibre-coaxial ), aminek egy része (az utóbbi időben a nagyobbik része) eddig is optika volt. A deep fiber azt jelenti, hogy az optika végét gyakorlatilag az utcák végéig viszik, így az egy optikai csomóponton (ONU) lévő előfizetők száma csökken, így nagyobb kapacitás jut kevesebb előfizetőre. Tekinthetjük szegmentálásnak is. Más előnyei is vannak: kevesebb erősítő, rövidebb koax szakasz, jobb SNR, kevesebb hibahely. DOCSIS 3.1 bevezetésének ha nem is elengedhetetlen, de fontos eleme.

A csatorna szám emeléséről annyit, hogy 32 DQAM csatorna fölött nem igazán skálázódik jól. Elvileg lehetne 40-50-60 csatorna is, de itt már jobban jár a szolgáltató a 3.1-gyel. Vagy a GPON-nal :)

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79407) kaszas19 válasza Kbali (#79402) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nem teljesen mert kaptunk a tájékoztatót amin fel vannak sorolva a csatornák ha jól emlékszem összesen 106 csatorna amit nézhetünk.
A TV GO alkalmazásban az összes HD + még jó néhány( nem nagy szám) csatorna ki lett szedve hogy azokat nem nézhetjük ezen keresztül.

(#79408) dchard válasza kabelmania27 (#79382) üzenetére


dchard
veterán

Segítek a megfejtésben.

Először is a felső két US csatorna középfrekije sem stimmel, mert 6.4MHz-es raszter mellett nem jön ki a matek. A másik árulkodó jel, hogy a felső két csatornán látható alacsony modulációs rendet nem használ a Telekom, tehát a modem a gyanú szerint partial upstream-ben van (csak nem írja ki). Valami valahol nagyon nem klappol a vissziránnyal, ezért kéne megnéznie, hogy ha a saját hálózatát kiiktatja, megmarad-e a probléma? Ha nem, akkor valamelyik ezeréves TAP/Splitter, esetleg a kábelezés szar. Ha a probléma továbbra is jelen van, akkor bejelentés a vége.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#79409) Kékes525


Kékes525
félisten

Valami miatt nem müködik az IPTV. Internet kapcsolat van, azzal írok. Kezdetben nem indultak el a felvételek, de TV adás volt. Újraindítottam a modemet és a setboxot, de a piros képernyő után a setbox kiírja, hogy nincs hálózati kapcsolat. Itt először a diagnosztikát választottam és rövidesen zöld képernyővel bejelentkezett infókkal, amin látszólag minden OK. Hálózati kapcsolatot (OK) és ip címeket is mutatott. Itt a frissítést választottam, de marad a képernyő, semmi változás. Mi lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79410) goop válasza kaszas19 (#79394) üzenetére


goop
őstag

Élő adás, kissé késleltetve, pár perc eltolódás van.

(#79411) btz válasza havri1 (#79393) üzenetére


btz
addikt

Nem nálam volt a gond, a Travel HD, Eurosport HD, ChiliTV-HBO-ig terjedő csatornák esetén volt műhold kép piros x-el áthúzva, de reggelre megjavult.

ⓑⓣⓩ

(#79412) havri1 válasza btz (#79411) üzenetére


havri1
félisten

No, hát ezek nekem nincsenek bent a kedvencekbe, így nem is tudom, megvannak e a csomagban.

havri

(#79413) Lazika


Lazika
senior tag

Kijött egy szeretlő ma... amin eléggé meglepődtem... kicserélte az egyik szűrőt, de a netem még mindig olyan szar mint volt.. :W :W :W :W :W

(#79414) Gubek-Einste válasza Kékes525 (#79409) üzenetére

Jelentsd be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79415) kovacss72 válasza Kékes525 (#79409) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én is bejelentettem, már azt hittem meghalt a vinyó a 8 éves boxban. Vörös X 13 hibaüzenetet kaptam. Országos hiba volt, azóta helyreállt.

(#79416) szamoxi


szamoxi
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Thomeos adsl net, ami kb 15 mbit...hozzá kaptam egy zte speedport entry 2i nevezetű csodás routert. A kérdés, hogy ennél a routernél esetleg valakinek tapasztalata, hogy hogyan tudnám a wifi sebességet lekorlátozni? Köszönöm

(#79417) DJ. Ru$y válasza szamoxi (#79416) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sehogyan. Ugyanis ezek a szolgáltatós eszközök nincsenek erre felkészítve. Saját router esetén is a gyári sebesség korlátozó nem mindig működik megfelelően, általában egy 3rd party szoftver a megoldás rá.

Ha ilyet szeretnél, akkor egy routert kell venned és a Speedport mögé kötnöd, ami tudja ezt gyárilag, vagy 3rd party szoftverrel tudja ezt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79418) proradeon


proradeon
őstag

Látom már javították a Telekom oldalán az 1000 mbps-os csomagnál eddig hibásan feltüntetett feltöltési ill. garantált letöltési sebességet.
De valamit nagyon rosszul csinálhatnak, mert fél perc alatt találtam egy másik elírást.

hoppá

És a legjobb, hogy az oldalon nincs lehetőség az ilyen hibák jelentésére. :U

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#79419) btz válasza proradeon (#79418) üzenetére


btz
addikt

Lett nekik szólva és havították.

ⓑⓣⓩ

(#79420) #04441088 válasza DJ. Ru$y (#79389) üzenetére


#04441088
törölt tag

Majd ha otthon leszek és megtalálom a szerződést írok, hogy mi is áll benne.
Más:
Nálunk történt egy névátírás is. Kaptunk új ügyfélazonosítót. A régi jelszóval nem tudok belépni, új pedig nem lett megadva. Ügyfélszogálatot felhívtam, azt mondták, hogy pedig szerződésnél lett beállítva új jelszó. Felhívtam a srácot, aki kint volt nálunk, ő mondta, hogy ez ilyen betanított szöveg ezeknél. Látják a rendszerben, hogy új szerződés, névmódosítás történt, a rendszer generál egy jelszót és csókolom. Csak személyesen bent tudom megkérdezni mi az vagy módosítani. Ez tényleg így van? :R

(#79422) C0d3r válasza #04441088 (#79420) üzenetére


C0d3r
addikt

Tegyél egy próbát ezen az oldalon.

Mi is pont a héten csináltunk egy névátírást, telefonos ügyfélszolgálaton intéztük az egészet, és ott is állították be a kért jelszót.

[ Szerkesztve ]

(#79423) Kékes525 válasza kovacss72 (#79415) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, nálam is rendbe jött. Dühítenek az ilyenek, nagyon haragszok rájuk, hogy miért ellenőrzik szinte másodpercenként a setboxon felvett tartalmakhoz a lejátszási jogosultságomat. Ha a hónap elején, amikor kifizetem a előfizetési díjat jogosult vagyok, akkor a hónap többi részén is, mivel tudomásom szerint a már kifizetett, átutalt díjat senkinek sem fizetik vissza. Tökéletesen elég lenne egyszer ellenőrizni, hisz ezzel sem lehetne visszaélni. Ahhoz, hogy egy vincseszterről lejátsszak egy videót miért kell internet kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79424) dptrsk válasza Kékes525 (#79423) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csak, ha megnézed a havi számlát látod, hogy amit februárban kapsz kézhet, abban a számlában a 01.01-01.31. közötti díjak vannak.
Tehát utólag fizeted ki az igénybevett szolgáltatásokat, nem előre, így nincs mit visszakérni.

(#79425) #04441088 válasza C0d3r (#79422) üzenetére


#04441088
törölt tag

Próbáltam, de nem sikerült megváltoztatni, újra ügyfélszolgálat, menjek be személyesen...
De azért köszönöm. :R

(#79426) havri1


havri1
félisten

Valaki segítene, hogy itt hogy nyitok portot?
Egyszerűen nem jövök rá. Helyi ipre kéne nyitni egy portot.

havri

(#79427) Intruder2k5 válasza havri1 (#79426) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem triggerelt portot akarsz, így javaslom nézd meg mi van a Port Mapping Configuration menü alatt.

(#79428) havri1 válasza Intruder2k5 (#79427) üzenetére


havri1
félisten

Ott se sokkal jobb számomra a helyzet.

havri

(#79429) Intruder2k5 válasza havri1 (#79428) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez lesz az ami neked kell, bár még kissé hiányosnak látom, sehol a port helye, amit forwardolni akarsz. Ha felveszel egy új rekordot, mi történik? A mapping name lehet tetszőleges, mondjuk most legyen próba, az internal host melletti select opciónál pedig válassz egy ki egy eszközt a lan-ról. Az external source ip address maradjon üresen, és nyomj alul az add gombra. Ezután mi jelenik meg?

Mondjuk ennek kicsit másképpen kellene kinéznie:
Port Forward the Huawei HG8245H

[ Szerkesztve ]

(#79430) Bozek válasza havri1 (#79428) üzenetére


Bozek
nagyúr

Először be kell írnod a Mapping Name-et és az Internal Host-ot, majd rányomni az Add-ra. Utána már be tudod állítani a port számát is.

Videó

(#79431) btz válasza Bozek (#79430) üzenetére


btz
addikt

Jól elbonyolították ezt a felületet.

ⓑⓣⓩ

(#79432) C0d3r


C0d3r
addikt

Megáldottak egy NAT-olással, írtam a megadott címre egy mailt... Általában mennyi idő alatt dolgozzák fel?

(#79433) DJ. Ru$y válasza C0d3r (#79432) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem anno talán még aznap visszaadták a publikus IP-t, amikor kértem. Kora délután kérhettem és szerintem délután visszaállították, kaptam róla e-mailt is + újraindult a HGW azt hiszem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79434) havri1 válasza Intruder2k5 (#79429) üzenetére


havri1
félisten

+(#79430) Bozek
:R
Bár nem sikerült. Akármit csinálok, nem érem el a webui-t. Wines tűzfalban is nyitottam, semmi :(

[ Szerkesztve ]

havri

(#79435) Kékes525 válasza dptrsk (#79424) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem a pénz visszakéréssel van a bajom, hanem az internet nélküli hozzáférés hiányával. A felvett anyag az helyileg, a setboxom vincseszterén van, azaz technikailag semmi szükség nincs az internet kapcsolatra. Az esetleges pénz visszakérés csak egy rossz érv volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79436) dptrsk válasza Kékes525 (#79435) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Akkor úgy írom azért kell ellenőrizni, hogy van-e jogosultságod, mert hó közepén is le tudod mondani, így nem biztos, hogy jogosult vagy adott napon a felvételre.

(#79437) Kékes525 válasza dptrsk (#79436) üzenetére


Kékes525
félisten

Értem, de még így sem teljesen OK. Ha hó közben lemondom, akkor azonnal lekapcsolják a szolgáltatást és kifizettetik velem a hátralékot, azt amit az adott hónapban a lemondásig még használtam, azaz addig mindenre jogosultnak kellene lennem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79438) dptrsk válasza Kékes525 (#79437) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Addig jogosult is vagy, de ezt online kell ellenőrizni, hogy az userID-d tartalmazza-e a szolgáltatást.
Vagy hogy gondolod?
febr. 1 ellenőrzi, s akkor hó végén mi alapján tudja, hogy hó közepén nem mondtad le?

(#79439) havri1 válasza havri1 (#79434) üzenetére


havri1
félisten

Megoldva, user error.
2 gépen is ugyanaz volt az utorrent portja, és persze, hogy összeakadt minden mindennel... :W

havri

(#79440) Kékes525 válasza dptrsk (#79438) üzenetére


Kékes525
félisten

:( Tudja, mert ha hó közepén lemondtam, akkor lekapcsolják a szolgáltatásokat és ezért nem tudom használni a hó végén. Bármikor mondom is le, akkor lekapcsolják az internetet és így lehetetlen visszaélni vele. Viszont amíg nem mondtam le jogosult vagyok használni.
Másrészt ha nincs internet, akkor valamilyen visszatérítést kellene adni, a megvásárolt, de a hibájukból nem teljesített szolgáltatásokért (telefon, TV, internet).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79441) viktorhu válasza Kékes525 (#79437) üzenetére


viktorhu
veterán

Mondjuk ez elvi kérdés, mert a cucc úgyis állandóan online van, így valószínűleg egyszerűbbnek látták online ellenőrizni a jogosultságot. Gondolom, hogy olyasmiket ellenőriz, hogy tényleg azzal az előfizető id-val lett-e letöltve, nem másé-e a felvétel, otthon használod-e stb, meg gondolom az időadatokat is online ellenőrzi (pl. kölcsönzött film ideje nem járt-e le stb). Valószínűleg túl akarták biztosítani magukat szerzői jogi szempontból, miközben a felhasználást ez úgysem zavarja.

(#79442) Kékes525 válasza viktorhu (#79441) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mondjuk ez elvi kérdés, mert a cucc úgyis állandóan online van" "miközben a felhasználást ez úgysem zavarja.":( Nem, mert sokszor vannak internet kiesések. Én csak a saját felvételeimet szeretném lejátszani. Az ellenőrzéseket megtudja tenni maga az eszköz is helyileg. Például lementi az adott helyi hálózat sajátságait és az alapján ellenőrizheti, hogy megfelelő helyi hálózaton van e.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79443) dptrsk válasza Kékes525 (#79440) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

CSAK a felvétel opciót is lemondhatod, s akkor TV, net, telefon marad, csak felvenni/visszanézni nem tudsz.
Ezt hogy ellenőrzi, ha nem akkor amikor valamilyen kérést küldesz?

A tartalom a Box HDDn marad, azonban jogosultság hiányában nem férsz hozzá a HDD tartalmához, mert lemondtad a felvétel opciót

Nem törvényszerű, hogy mindent mondasz le egyszerre, lehet, hogy csak a felvétel opció nem kell, mert pl. elköltöztél és ott ahol az új lakás van olyan gyenge a hálózat, hogy 2 SD streamet kapsz, amit a 2 boxod elvisz, nincs értelme a felvétel opciónak.

Más: van kötbér, ha a bejelentésedtől 72 órán túl sincs szolgáltatás.

(#79444) Kékes525 válasza dptrsk (#79443) üzenetére


Kékes525
félisten

Ha csak a felvételi opciót mondom le, akkor kicserélik a setboxomat vincseszter nélkülire.
Előfizető által kért set top box csere Gondolom ez visszafelé is megvalósítható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#79445) OldMike


OldMike
őstag

Sziasztok!

Eléggé rendszeresen meg szoktam nézni a modem értékeket, a mai US meglehetősen furcsa, mert két napja még 46-47 volt.

Ugyanakkor a netem sebességével semmi gond nincs (Netmánia XXL, koax).

Kellene valakinek tenni valamit az US miatt? Úgy tudom hogy ezek már a felső határértékek.

42LM660S

(#79446) dptrsk válasza Kékes525 (#79444) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem feltétlenül cserélik le.
Itt a fórumon is olvashatsz példát, hogy csak ki lett kapcsolva a felvétel opció, de nem lett kicserélve a box.
Illetve olyan példa is van, hogy ki lett cserélve.

Tehát nem alapozhat a Telekom arra, hogy te visszaviszed..., illetve nem is kell visszavinni.
Neked nem kell kifizetned a 7000 forint körüli kiszállást a box cserére és nem kell semmit tenned, csak lemondtad és kész.

(#79447) salapp


salapp
addikt

Holnap kötik be nálunk a 120-as optikai netet. Kell valamire különösen figyelnem ahhoz, hogy ekkora sebesség mellett már ne legyen gond (az eszközök mind bőven alkalmasak rá hardveresen) azzal, hogy egyszerre három eszközön tudjunk full hd youtube és egyéb streameket nézni, audiofil rádiót hallgatni, mellette meg mondjuk 20-30-cal valamit letölteni?
Kell ehhez odafigyelni a router konfigurálásánál?
Nyilván az egyes eszközökön beállítok mondjuk 20-20 megabites sávszél korlátot.
De pl. nem szeretnék olyat, hogy a router rosszul oszt el és - bár futná a sávszélből - egy wifis eszköznek nem jut sima böngészésre. (ADSL-nél volt ilyen gond és gyakran újra kellett mester hozzáféréssel a telekomos szerelőnek konfigurálnia a routert, ha jól rémlik, ezt csinálta)
Szóval lehet, hogy hülye kérdés, de gondoltam, még mielőtt itt a szerelő, megkérdezem.
Sorry, ha nagy gyökérség.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#79448) spici válasza OldMike (#79445) üzenetére


spici
tag

A modem értékei csak tájékoztató jellegűek, ez akár lehet egy fals érték is.

(#79449) OldMike válasza spici (#79448) üzenetére


OldMike
őstag

Köszi, remélem valóban csak erről van szó.

42LM660S

(#79450) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Hello. A netmánia xxl 120as csomag csak optikán érhető el?
Jelenleg vdslen az 50es csomagom van. Annál is magasabb a feltöltési sebesség mint amit telekom.hu-n írnak.

Érdekelne, hogy a 120asnál mennyi a tényleges feltöltési sebesség?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.