Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) C0d3r válasza Lazika (#78348) üzenetére


C0d3r
addikt

Biztos ami biztos alapon azért bedobhatnád ide az értékeket.

(#78352) ekrisztian válasza Intruder2k5 (#78349) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Nálam is csak, így marad használható a net, nyílván a torrent miatt. Ha az full gázon megy, akkor minden más eszköz a LAN-on várakozik.
De szakadásom nincs mióta VDSL2 lettem 20megán.
6 hónap ping pong után :)
Nem fog menni
De fog
Nem fog
De a PH-n is megmondták fog...
:D
És azóta ok.Stabilan, nincs szakadás.
:R

(#78353) Lazika válasza C0d3r (#78351) üzenetére


Lazika
senior tag

Szia! Ezek az értékek.

(#78354) kabelmania27 válasza Lazika (#78353) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

(#78355) poli27 válasza Lazika (#78353) üzenetére


poli27
veterán

ha nincs iptv akkor kérd át bridge módba és vegyél egy saját routert...

(#78356) Lazika válasza poli27 (#78355) üzenetére


Lazika
senior tag

Ip tvm nincsen. Volt routerem és azzal is ugyanezt csinálta. Azért i sküldtem vissza, mert ez a modem tudja a azt a sebességet, mint a router amit vettem.

(#78357) Intruder2k5 válasza Lazika (#78356) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbálj meg a klienseken beállítani Google DNS-t.

8.8.8.8
8.8.4.4

Persze, ha a HGW DHCP szerverében is be tudod állítani, az még jobb. Illetve ha legközelebb megáll a net, csinálj egy ping tesztet a 8.8.8.8 címre, és egyet a HGW LAN IP címére, hogy esetleg nem-e LAN oldali a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#78358) kisapa válasza Gubek-Einste (#78311) üzenetére


kisapa
senior tag

Ha már megszűnik az interaktív funkció kevesebbet is fogok fizetni? :D

(#78359) btz válasza kisapa (#78358) üzenetére


btz
addikt

Mikor még volt lehetőség rá, akkor sem kértek többet érte, mint a sima sat ért.

ⓑⓣⓩ

(#78360) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!

Tudtok nekem infót adni, hogy a sat tv beszerelésnek milyen költségei vannak?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#78361) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Srácok ha van itt Telekomos akkor segítsetek már! A gondom az, hogy február közepén lejár a hűségem, T-home tripla volt még a csomagom Optikán 30 Mbit-es net IPTV megállítható családi+ HD csomag, meg valami alap telefon, be se volt dugva soha a készülék!
Néztem a Telekom oldalán a sávszélesség kiosztásokat és a vicc kategóriát súrolják az 5 meg 10 Mbit-el amikor most van 15- 19 Mbit. UPLOAD!

Akartam váltani felfelé gigabitesre, mert ott nincs ilyen korlátozás, mondjuk bőven több mint kéne, de nem akkor korlátozgassanak amikor dolgoznom kéne.
Azt viszont nem lehet, mert régi előfizető vagyok, csak úgy ha lemondom törlik mindent (e-mail adatok stb) majd kötök egy új előfizetést, ezzel viszont ugrik a régi IPTV előfizetőnek szóló kedvezményem, az ingyenes felvétel és megállítás opció!!! Tiszta vicc az egész! Főleg az, hogy ez opció és nem alap .... :W

Most akkor mit javasoltok?
- Menjek a digihez és spóroljak 2 év alatt 38.000 Ft-ot és rühelljem, hogy nincs IPTV-m
- Váltsak egy 120-as netre és annak van normális feltöltése?
- Öljek fekete kakakast és imádkozzak, hogy kifogok egy normális arcot a 1412-n S próbáljak kiverni egy vagyonért egy gigabites net-et???

Köszi előre is !

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#78362) Klown válasza szasza_xp (#78361) üzenetére


Klown
aktív tag

Optikán a 120-as csomagnak 50-es a feltöltése, ami már igen tisztes szvsz...

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#78363) szasza_xp válasza Klown (#78362) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Igen, az piszkosul az, de érted, hogy kicsit parázok amikor 1-2 Mbit-et írnak ki .... :(

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#78364) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Halk IPTV-re lesz kiadva vajon javítás? Nagyon idegesít, gondolkodom a 14 napon belüli felmondáson.. Még van 3 napom.. Amúgy jó lenne, mert elégedett vagyok, de ha nem javitjak, valoszinuleg Digi sat lesz belole...

[ Szerkesztve ]

(#78365) villamos válasza szasza_xp (#78361) üzenetére


villamos
őstag

Egységesítették a kínálatot, de csak papíron. Optika mellé továbbra is rendes feltöltési sebesség jár, a profilok valójában nem változtak, meg fog maradni a jelenlegi upload-od.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#78366) szasza_xp válasza villamos (#78365) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Köszi, akkor köttetek egy 50-es vagy egy 120-as-t az még megy elvileg régi előfizetőként is .... :)

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#78367) Sharkweb válasza szasza_xp (#78361) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Válts föl 2-3 hónapon belül mindenkit átmigrálnak az új rendszerbe (vagy feltöltik a gigabites profilt a régi rendszerbe) és akkor elérhető lesz a gigabites net is.

(#78368) Klown válasza Hoorus (#78364) üzenetére


Klown
aktív tag

Ha nincs speciális kedvezményed, akkor a Digivel jobban járhatsz. Tudtommal érkezik javítás a hangerő problémára az új szoftban.

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#78369) DJ. Ru$y válasza szasza_xp (#78361) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Téma összefoglalót lehet nem ártana elolvasni, mielőtt kérdezel. Pont ott van a válasz a kérdésedre az optikai csomagok kapcsán.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78370) petij


petij
tag

Sziasztok!
Szüleimnél jelenleg iptv családi tv díjcsomag van, január 31-én jár le a hűségidő. Kisebbre szeretnének váltani -az alap díjcsomagra (az iptv-t nem is használják, mióta van dvb-c).
Meg kell várni február 1-jét egy új szerződés kötésével vagy most is át lehet váltani kisebb díjcsomagra az online ügyfélszolgálaton bünti nélkül?
Valamint még az lenne a kérdésem, hogy most már csak iptv csomagot lehet kötni?

[ Szerkesztve ]

(#78371) havri1 válasza petij (#78370) üzenetére


havri1
félisten

Tv és netnel lehet bármikor lefelé is módosítani. A hűség indul újra. Nincs semmi kötbér.

havri

(#78372) DJ. Ru$y válasza havri1 (#78371) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azt tegyük hozzá, hogy ÁSZF szerint lefelé váltásnál van kötbér. És ezt a hekktikus online rendszer miatt nem próbálnám ki, hogy felszámolja-e vagy sem.

Amúgy is mivel 30 napon belül van a váltáshoz, így válthat már maximum hűség után váltják majd a csomagját lejjebb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78373) DJ. Ru$y válasza petij (#78370) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A weboldalas megrendelést nem ajánlom. Ha teheted inkább hívd fel őket és egy ügyfélszolgálati munkatárssal többre mész, a már említett nem éppen kiszámítható weboldal működés miatt.

Nem kell megvárnod, de tényleg a telefonos hosszabbítást javaslom. IPTV és SAT csomag köthető jelenleg. DKTV-t már csak ajándékba adják koaxos területeken IPTV mellé illetve az hosszabbíthatja, akinek DKTV meglévő előfizetése van, szóval neked az IPTV hosszabbítás marad és az ajándék DKTV amíg adják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78374) havri1 válasza DJ. Ru$y (#78372) üzenetére


havri1
félisten

Tegnap - előtt - váltottam tv csomagot, simán ment, direkt rákérdeztem. Azt mondta a hölgy a 1412-n, hogy tv és netnél nincs kötbér, csak nem szabad megszüntetni, mert akkor a kedvezményeket kikötbérezik.
Egyedül bizonyos telefoncsomagoknál nem lehet negatívba váltani.
De igaz, én 1412-n intéztem, pont ezek miatt, hogy elhangozzon, hogy nincs semmilyen költsége. Weben amúgy én soha semmit se tudtam elintézni, jelenleg is össze van az egész omolva..Nem beszélve arról, hogy csoportos beszedés miatt nekem folyamatos számlatartozás van feltüntetve, mert határidőn vonják le, és 2-5 nap a feldolgozás. Ameddig ez így van, nálam pl semmit nem enged váltani, számlatartozás miatt.

[kép]
[kép] - árakat is össze vissza hozza, mert nem ennyi, és oldal szerint mégis 8és ügyfsz szerint is).

[ Szerkesztve ]

havri

(#78375) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!

Gondoltam ma megnézem a poli27 fórumtársunk által említett szoftververziót.
Beledugtam a Huawei HG8245H LAN3-ba közvetlenül a PC-met és lecsekkolom.
Tudnotok kell hogy az Asus routerem a LAN1-ben van és az ONT csak modem funkciókat lát el (kitöröltem a felhasználó nevet és "Apply-ztam"), illetve VOIP telefon van IPTV nincsen.
Na szóval a lényeg hogy van internetem így is.
Teljesen más az IP címem, magyarul kettő van. :)
Most akkor ez hogy lehetséges, mert úgy emlékszem ezt már itt kiveséztük, hogy nem lehet ilyen optikán.
De mégis van.
A 2_TR069_INTERNET_R_VID_32-nél a user name visszatöltődött szoftverfrissítés alatt gondolom, de a Wifi kikapcsolva maradt ahogy volt.
Van valami információtok erről?
Töröljem ki megint a user-t az a biztos?

(#78376) DJ. Ru$y válasza havri1 (#78374) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre csak annyit mondok, hogy nekem a felfelé váltásra is kötbért akart számolni a rendszer, mikor 30-ról 50-re váltottam, nyilván tudom, hogy ez sablon valószínűleg minden váltásnál, de ez az egyszerű előfizetőt szerintem eltántorítja a weboldal használatától, ezért javasolt inkább az amit te is tettél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78377) DJ. Ru$y válasza kircsike (#78375) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel visszatöltötte az adatokat, így lehet ott is kapcsolat, az viszont érdekes, hogy így nem bontotta a mögöttes kapcsolatot, holott elvileg optikán 1 publikus IP van a DSL-lel szemben. Én mindenképpen kitörölném a felhasználónevet, vagy hibásan írnám be, ha problémád lenne és újraindítod az ONT-ot úgyis lehúzza a beállításokat automatikusan.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78378) havri1 válasza DJ. Ru$y (#78376) üzenetére


havri1
félisten

Igen igen, én nagyon nem bízom a weboldalakban. Ebből tanulva, inkább megkérdezem személyesen, telefonon, és neten is. Amelyik a legjobb, azt kötöm meg :)
Pl konkrét esetnél maradva:
Apáméknál átadták az optikát. Neten a 120-as netre (ha jól emlékszem) 3640HUF írt, telefonon 3290HUF-ért kötöttem meg. Teljesen más kedvezményeket tudott beállítani az ügyfélszolgálat, mint amit neten rendeltem volna.
Neten az Netmania 1000 - 4340HUf, és mégis 3950HUF 1412-n.

[kép]

[ Szerkesztve ]

havri

(#78379) kircsike válasza DJ. Ru$y (#78377) üzenetére


kircsike
tag

Szia!

1 órát bírt a dolog utána "User name or password authentication failed".
Töröltem a felhasználó nevem első karakterét ahogy javasoltad.
Az a biztos.

(#78380) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Valaki el tudja magyarázni mi a pi...k ezeknek web oldal ?? Egyszerűen használhatatlan az egész ! :W

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#78381) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

Ha jól látom itt tudom módosítani a WAN-PPPOE beállításokat. Pontosabban a jelszót. Ha alkalmazom a módosítást, az azonnal érvényesül, vagy van átfutási ideje? Igazából azért kellene mert nem tudjuk a jelszót, és saját routert akarunk használni.

:R

(#78382) kircsike válasza tomi5244 (#78381) üzenetére


kircsike
tag

Igen jól látod.
A jelszó azonnal módosul az általad megadottakra, de az élő kapcsolatod nem fog megszakadni.
Újracsatlakozáskor már az új jelszó szükséges.

(#78383) #22718208 válasza viperabácsi (#78380) üzenetére


#22718208
törölt tag

Évek óta vicc kategória az oldaluk.

(#78384) Gergőkee válasza goop (#75298) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Nekem is gigabites csomag lett Huawei eszközzel, router kezel minden, ont-ont-ba csak a 2 iptv box van bekötve, illetve a router. Hogy lehet fix ip-t beállítani az stb-ken? (Cisco cis2001 mindkettő).

Kikapcsolnám én is a Huawei gpon-on a dhcp-t, de nem találok ilyen beállítást a beltériken, a router által adott ip-kkel pedig nem mennek...

[ Szerkesztve ]

(#78385) senki66 válasza havri1 (#78378) üzenetére


senki66
senior tag

Aztán nehogy úgy járjatok, mint én. Évközben váltottam 50 Megás Netmánia XL-re - felfelé-, a weboldalon lévő árra rákérdeztem telefonon, azt megerősítette az üfsz. ezután kértem a csomagot. Erre a legutóbbi számlában felszámoltak 8x500 meg még valami apró, összesen ~4400 Ft-ot kedvezmény korrekció címén. Telefonáltam üfsz-nek, aki közölte, hogy a számla helyes, reklamációt nem tud felvenni, mert "túlkedveznényben" részesültem. A vicc, hogy az állítólagos "túlkedvezmény" az e havi számlámban is érvényesítve van, sőt a weboldal most még kedvezőbb árat ajánl, mint a jelenlegi. Elvileg kérhetném új hűséggel azt az árat is, csak ki tudja mikor találják ki utólag, hogy egy összegben fizessem ki a korábbi kedvezményt. Írtam panaszlevelet, de hát annak az elbírálási ideje 30 nap. Az üfsz. azt mondta nem én vagyok az egyetlen, aki hasonló panasszal élt mostanában, de gondolom ki van adva nekik, hogy nem lehet rá hivatalos panaszügyet indítani. Járt valaki mostanában így? Az ilyen fa**ságok miatt tudok agyhúgykövet kapni, mert amúgy a szolgáltatásokkal általában elégedett vagyok.

(#78386) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#78381) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Többször írtam már róla, igen. Pont az ilyen esetekre készítettem a leírást hozzá, változtasd meg. ONT-ban töröld ki a "user"-t, majd a saját routeredet mögé kötve, már az új adatokkal tudsz majd feljelentkezni a hálózatra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78387) havri1 válasza senki66 (#78385) üzenetére


havri1
félisten

Üdv a klubban! Most volt nekem is pont ugyanez. Reklamáltam, kivizsgálták, és jóváírták. Hozzáteszem, mai napig nem kaptam meg a kivizsgálást levélben.
Megírtam ide is amúgy részletesen, ha rám keresel, megtalálod.

[ Szerkesztve ]

havri

(#78388) DJ. Ru$y válasza Gergőkee (#78384) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell kikapcsolnod a DHCP-t, elég, ha a már említett PPPoE adatoknál a usert kitörlöd, vagy az utolsó betűjét kitörlöd. Már nem fog feljelentkezni a hálózatra, hanem LAN1-en, ha mögé kötöd a routered, akkor az fog csatlakozni a megfelelő adatok segítségével.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78389) Gergőkee válasza DJ. Ru$y (#78386) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Érdekes, nekem üres volt az ont felhasználói név része (reset után is az marad), szerelő is kérdezte, amikor látta a routert, hogy az kapcsolódik-e pppoe-n át. Mondtam, hogy igen. Erre az volt a válasz, hogy akkor nincs teendő, mert a Huaweiben úgyis üres a felh. név mező...

(#78390) DJ. Ru$y válasza Gergőkee (#78389) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor nincs teendőd. Bár elvileg az ONT minden újraindítás után lehúzza az adatokat. Ez esetben főleg teljesen felesleges kikapcsolnod a DHCP-t az ONT-ban, ha már működő rendszerről beszélünk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78391) Gergőkee válasza DJ. Ru$y (#78388) üzenetére


Gergőkee
aktív tag

Csatlakozással nincs gond, mint előző hozzászólásból láthatod, az rendesen megy.

Viszont a router kezeli a dhcp-t, Huaweiben csak azért maradt bekapcsolva, hogy a két stb-nek adjon. De jobb lenne, ha a két stb-n tudnék fix ip-ket beállítani, akkor az ont dhcp része kilőhető lenne...

Hogy miért? Egy áramszünet után, ha az ont előbb éled, akkor ne osztogasson ip-ket más eszközöknek... (A routerben egy csomó eszköznek fenntartott ip-je van).

Tehát a fő kérdés: lehet-e a cisco beltériken fix ip-t beállítani? Beltérik menüjében erre utaló rész nincs.

[ Szerkesztve ]

(#78392) petij válasza DJ. Ru$y (#78373) üzenetére


petij
tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! El is intéztem a telefonos ügyfélszolgálaton a váltást.

(#78393) DJ. Ru$y válasza Gergőkee (#78391) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Gyanítom rejtett menüben lehet csak ilyesmit tuningolni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#78394) senki66 válasza havri1 (#78387) üzenetére


senki66
senior tag

Elolvastam az ügyedet. Kérdésem a "nyitottam egy case-t" ez azt jelenti az üfsz. felvett egy hivatalos reklamációt vagy csak írtál nekik. Mert nekem az üfsz. mint írtam azt mondta erre nem tud felvenni reklamációt. Ezek után a honlap "Írd meg nekünk!" linkjét használva írtam egy reklamációt.

(#78395) havri1 válasza senki66 (#78394) üzenetére


havri1
félisten

Rossz beidegződés (eBay topic).
Gyakorlatilag rákérdeztem, hogy mi az az 500 Ft, mutassa meg, hol volt indokolt, mert a számláim ft-ra megegyeztek minden hónapban. Mivel nem tudta megmondani, így vett fel rá reklamációt, amiben kivizsgálták. Végül felolvasták, mert kézbe nem kaptam meg. Rendszerhiba miatt, rosszul számlázáztak.

Hozzáteszem, ha 500ft-al drágább lenne a havidíj, az sem zavarna, mert még így is nevetségesen olcsó. Csak nem értettem, mire ez a pár hónap differencia.

[ Szerkesztve ]

havri

(#78396) senki66 válasza havri1 (#78395) üzenetére


senki66
senior tag

Akkor neked azért kicsit pozitívabban indult, mert nálam nem is vett fel reklamációt. Persze, ha 500 Ft -al drágább lenne, akkor is előfizetném, de az azért csak bosszantó, hogy fél-egy év után visszamenőleg megemeljék a díjat. Még ha igazuk lenne, akkor sem korrekt rám terhelni, mert max az üfsz. hibázott én jóhiszeműen jártam el.
Ha jól emlékszem, Te is szentendrei vagy és mostanában kötötték be az optikát. Meg szabad kérdeznem merre? Püspökmajor meg Szentlászlói út környékén láttam munkálatokat, én a Vasvárin lakom, dobtak is már be szórólapokat is az optikáról, de valahogy csak nem akar ideérni. (vicces, hogy az online felület fel is ajánlja a címemre a Gigabites netet is, de valójában mégsem lehet.

(#78397) havri1 válasza senki66 (#78396) üzenetére


havri1
félisten

Izbégen már jönnek bekötni 31-én, Püspökmajori ltp-en még nincs átadva.

havri

(#78398) szalai112


szalai112
senior tag

MVM Net Zrt nyert csomó helyre pályázat útján fejlesztést.
Új szolgáltató?

(#78399) szalai112 válasza szalai112 (#78398) üzenetére


szalai112
senior tag

fejleszt :(((

(#78400) btz válasza szalai112 (#78398) üzenetére


btz
addikt

Mi a Magyar Villamos Művek? Ősrégi cég. Már 5 évtizede távközlési szolgáltatóként is jelen van, 2012-től az MVM Net Zrt-be tették az MVM csoport távközléssel foglalkozó részét, de mi köze ennek a Telekomhoz?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.