Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66951) DJ. Ru$y válasza Atomantiii (#66950) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mekkora csomagról váltottál mekkorára?

Igen, splitter ki, DSL-be főérpár be, TEL feliratú csatlakozóba telefonkábel be. Működik, elvileg holnap este 8-tól.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66952) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#66951) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ok, köszi.

A legkisebbről az eggyel nagyobbra (mivel elvileg az a maximum ami elérhető jelen pillanatban, ezért küldtek másik eszközt elméletileg).

[ Szerkesztve ]

(#66953) DJ. Ru$y válasza Atomantiii (#66952) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

S-ről M-re? 10-ről 20-ra?! Azt még kiadhatták ADSL2+-on is, ha olyan közel vagy a központhoz. Ehhez nem feltétlen szükséges a VDSL2.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66954) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#66953) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen, hát nem tudom milyen közel vagyok pontosan, legalább 1 km de lehet több. Na mindegy majd holnap kiderül. Csak akkor nem értem minek erőltették az új eszközt.

(#66955) Dinter


Dinter
addikt

Üdv.

ZTE ZXDSL 931VII hgw-n bekapcsoltam a WPS funkciót, viszont a lámpa nem villog, és így a nyomtatót sem tudom csatlakoztatni. Van valami ötletetek?

(#66956) #16695808 válasza DJ. Ru$y (#66910) üzenetére


#16695808
törölt tag

Elvileg plusz koltseget nem kerhet a szolgáltatás valtassal kapcsolatosan, meg kell őket fenyegetni hogy akkor ott a helyszínen felmondod a szerződést. :) Vagy az ugyfelszolgalaton ha azt mondják hogy nem húzzak be akkor jegyzőkönyvbe mondod, hogy ha a meglévő állapot megőrizve a szolgáltatás valtashoz szükséges koltseget es munkát a szolaltato nem hajlandó elvegezni akkor a jelen jegyzőkönyvbe mondott kerelem egyben a szerződés felmondasa. Álljunk már a sarkunkra kedves honfitársak! senki nem fog helyettünk értünk kiállni!

[ Szerkesztve ]

(#66958) alexander12 válasza dchard (#66938) üzenetére


alexander12
aktív tag

Hát köszi, végigolvastam az egészet. Most már sok mindent felfogtam :) . De ebből még nem tudom hogy az én vonalaim jók, tűrhetőek vagy katasztrofálisak :) Végülis bajom nincs vele. Írtam a segítségvonalra a hd stream ügyében, de még nem kaptam választ.

kíváncsi, OP8T

(#66959) dchard válasza alexander12 (#66958) üzenetére


dchard
veterán

Toljál be képet és megmondjuk jó-e.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66960) MajaG válasza alexander12 (#66958) üzenetére


MajaG
senior tag

Mit szeretnél HD streammel?

(#66961) alexander12 válasza dchard (#66959) üzenetére


alexander12
aktív tag

(#66918) :) :)

Majag- nek (#66707) :) :)

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#66962) #32577792 válasza alexander12 (#66961) üzenetére


#32577792
törölt tag

(#66963) alexander12 válasza #32577792 (#66962) üzenetére


alexander12
aktív tag

Bocsi mobilról vagyok és így nehézkesebb, de majd legközelebb :)
Mégegyszer bocsi a lustaságomért :)

kíváncsi, OP8T

(#66964) BandD


BandD
tag

Sziasztok!

Tapasztalt topik társaktól kérdeznék: IPTV, normál (nem felvevős) T-Home-is beltéri egységen ma reggelre a SIG és REC led folyamatosan villog, TV-t bekapcsolom és egy X jelenik meg a képernyő közepén?

Mi lehet? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Reggel nem volt időm újraindítani (áramforrás ki/be stb.), este munka után.

(#66965) BandD válasza BandD (#66964) üzenetére


BandD
tag

(#66966) Zimi91 válasza Zimi91 (#66943) üzenetére


Zimi91
tag

Szuper, megjött a számla, én is ezt kapom majd: ZXV10 H201L ADSL2/ADSL2Annex B/J HGW :( Nem tudom, hogy egy VDSL-es területen, ahol ráadásul ADSL-lel el se érem a csomag sávszélességét, miért nem lehet VDSL-es HGW-t adni, ha már ígyis-úgyis kérek egy HGW-t... :)

(#66967) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Tegnap bent voltam egy t partnernél, hogy édesapám előfizetéseit összevonjam magentába. Vittem magammal a következő meghatalmazást: [link] és az ügyintéző csaj azt mondta, hogy ezt már nem tudja elfogadni. Mondván sok volt a visszaélés, már csak közjegyző által hitelesített meghatalmazás az elfogadható, tavaly nyár óta.

Most azt nem értem, hogy ott a doksinál, hogy utolsó frissítés november 25., akkor nyilván ez a "legfrissebb" változat, és ott a kivételek között nekem nem jött át, hogy nem lehetne olyanokat megcsinálni, hogy előfizetések összevonása, vagy egy meglévő mobil átváltása dominósba (jó utóbbi lehet felmondásnak minősül, bár igazából nem érzem annak).

Szóval kérdésem az, hogy szerintetek más t-pontban elfogadják ezt, és tegnap csak kb a csaj volt bizonytalan, hogy mire fogadhatja el, mire nem? (Nem mellesleg 20 perc és zártak, lehet kedve sem volt most már ilyen komplexebb dolgot intézni, azt lekoptatott...)

(#66968) csabsz13


csabsz13
aktív tag

már egyszer morgolódtam itt a telekom Eurosport2 HD történetéről, most még ráadásként látom, hogy elkezdték reklámozni magukat, hogy csak náluk lehet nézni a Bundesliga meccseket.
kösz. a 2.000 Ft-os minicsomagban. ami eddig elérhető volt a családi+HD-ban.
köszönjük telekom :C :W
(majd 20 éve vagyok ügyfél náluk, de ezzel most nagyon felbosszantottak)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#66969) Mr. Teddy válasza csabsz13 (#66968) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Igen ez nagyon bosszantó. Én igaz nem nézem, de a faterom rágja a fülem, hogy miképp lehet előfizetni rá. Hát igen iszonyat drága minicsomag része. Végülis így lehet olcsósítani a tv-t, ha pár réteg, de azért népszerű csatornát kiszerveznek minicsomagba...

(#66970) Atomantiii válasza Zimi91 (#66966) üzenetére


Atomantiii
őstag

Milyen számla? Mármint még ki is fogják számlázni az új eszközt?

[ Szerkesztve ]

(#66971) btz válasza Atomantiii (#66970) üzenetére


btz
addikt

Elvileg nem, hisz az a T tulajdona, nem vetetik meg

ⓑⓣⓩ

(#66972) Atomantiii válasza btz (#66971) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi én is így tudtam.

(#66973) Zimi91 válasza Atomantiii (#66972) üzenetére


Zimi91
tag

Számla mindenről van, de 0 Ft, tehát fizetned nem kell. :) Nekem már ott van az online felületen.

(#66975) alexander12


alexander12
aktív tag

nem tudok képet feltenni :))
bocsánat csak bénázok :N

[ Szerkesztve ]

kíváncsi, OP8T

(#66976) Tonyk


Tonyk
veterán

Most, hogy március 1-el Szegeden eltűnik a kábelről a digitális adás. Azon gondolkodom, veszek valami androidos tv-okosítót (annak ellenére, hogy okos tv-m van, csak ezekről meg szintén márciustól ugrik a TV-GO is. Okosan kitalálták ezt...).
Van aki használ ilyen androidos kütyüt? Azt tudom, hogy a T csak nem rootolt készülékkel engedi használni, ezért olyan típust keresek, amin tuti megy ez a nyüves TV-GO.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#66977) #41133696 válasza Zimi91 (#66966) üzenetére


#41133696
törölt tag

A VDSL2-nek is van egy sugara, ha azon kívül esel, akkor ott már csupán ADSL2+, még távolabb ADSL érvényesíthető csak. Az én városomban (pedig Berettyóújfalu egy kisváros) ahol most 100/8 Mbps-os Invitel Ed3-as netem van, volt elérhető VDSL2 igaz csak a NetMánia M ment, mert 27 Mbps volt az elméleti maximum. Előtte ADSL2+ volt ezen a címen is, csak a szerelő miután kifutott minden ötletből belökte, hogy lehetne VDSl2 is. Aztán váltottam Invitelre, de a Telekom oldaláról semmi nem csorbult, mert bár a másik lakásban csak NetMánia S-t tudott biztosítani, azon belül viszont IPTV-t (a T egy ideje már a SAT TV-t ahol lehet nélkülözi), és VoIP Hoppá csomagot veszünk továbbra is igénybe.

Nálunk is ugyanaz a HGW van mint Nálad lesz. Eddig kétszer aktiváltam be telekomos VoIP vonalat, egyszer a Speedport W724 (itt emlékszem, hogy nekem kellett hívnom őket, hogy aktiválják a VoIP-ot), egyszer pedig a ZTE ZXV10 H201L HGW-n, ezt a szerelő hozta ki, mert az IPTV-t is Ő kötötte be, fúrt meg mindent csinált. Azt hiszem, pár óra múlva élt a szám.

Jelen üzenetem egyben válasz a privátüzenetre is :)

(#66978) DJ. Ru$y válasza #41133696 (#66977) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Zimi-éknél most helyeztek le, nem egy DSLAM-et a városban, szóval nincs távolság probléma.

A ZTE-t a szerelő jelentette be valószínűleg a központ felé, majd Zimi-nek is be kell diktálni a S/N-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66979) Atomantiii válasza DJ. Ru$y (#66978) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ez a DSLAM álló szekrény lenne általában földre telepítve vagy oszlopon is lehet?

[ Szerkesztve ]

(#66980) btz válasza Atomantiii (#66979) üzenetére


btz
addikt

Ehhez hasonló általában

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#66981) #41133696 válasza DJ. Ru$y (#66978) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor szerencsés. T-nél még mindig van az a fétis, hogy VDSL2-nél ha az L csomag többszörösét bírná a vonal, akkor sem adják ki?

(#66982) btz válasza #41133696 (#66981) üzenetére


btz
addikt

Az XL-t (50/15) már kiadják dslen is, a távolságtól függően, bondinggal vagy anélkül.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#66983) #41133696 válasza btz (#66982) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor legalább fejlődnek végre.

(#66984) btz válasza #41133696 (#66983) üzenetére


btz
addikt

Fejlődés van, sok helyre viszik el az optikát is.
Mostmár szorítunk hogy egy bondingos 120/50-et kiadjanak (egyszer) dslen, hmm de jó lenne.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#66985) Zimi91 válasza #41133696 (#66977) üzenetére


Zimi91
tag

Köszi a választ! DJ. Ru$y leírta a lényeget. Váltanék én szívesen,nagyobb csomagra, ha nem 30 napból 3-4et vagyok otthon. Így nem éri meg, de ha már 20as csomag, és a technológia engedi, akkor nem értem, hogy miért nincs opció rá, hogy olyan eszközt kapjak. Ha 20/20 jönne nem szólok semmit, de 20/16 jön, ami tudom, hogy kishazánkban egyes területeken maga az álom, mert még a 10 se jön rendesen, de itt adott a lehetőség, csak nem adják meg. :) Telefonra amúgy rákérdeztem közben (privátban írt 80-as számon), azt mondták, hogy ameddig nem kötöm össze a dolgokat tudom használni ugyanúgy a telefont, ahogy most van, működni fog. (nagyon remélem végre egy olyan emberrel beszéltem, aki ért is hozzá, nem csak felolvasta a papírról)

(#66986) #41133696 válasza btz (#66984) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mondjuk elég sokáig tartott nekik felfogni, hogy nagyvárosokban, illetve azok frekventált helyein, ahol elérhető más szolgáltatóknál az 500-as meg az 1000-es Net is, ott a 120-at is kenhetik a hajukra, persze sokan mondták, hogy vidéken lakik a többség, és a T ott nagyon erős, de egyrészt már ott is nyakukon van a konkurencia sok helyen (az én városomban szinte agyonnyomja őket, mert sebességben az (Invitel, és a UPC is veri), mert lakótelepen 500-as UPC elérhető a lépcsőházunkban, ahol a T még mindig csak NetMánia S-et tud adni, és igazából három oka van, hogy nem maradtak a szüleim a UPC-nél, az egyik, hogy én megússzam a kötbért, a másik a kedvezményes készülékvásárlás, és a TV GO, a harmadik pedig a Hoppá eleve ott van sok-sok éve.

Viszont kb a lépcsőházban csak nekünk van komplett T-s szolgáltatásunk. Ráadásul 15-öt bírna a vonal, és még azt is lekorlátozza 10-re, ami persze az IPTV miatt nincs is meg. A kertvárost a UPC fedi lefele éppen, az Invitel már megtette. Szóval kb az lesz nemsokára a helyzet, hogy az efiknél marad esetleg a Hoppá, de az Internetet kiszervezik Invitel, vagy UPC alá. Lakótelepen, és kertvárosban egyaránt.

(#66987) DJ. Ru$y válasza Zimi91 (#66985) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Digitális telefont ők aktiválják bentről elvileg és rendelik hozzá a számodat az eszközhöz, ezért kell a 80-ast hívni, 80-ason hozzáértőbbek, mint a sima ÜFSZ-on, én azt tapasztaltam.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66988) Zimi91 válasza DJ. Ru$y (#66987) üzenetére


Zimi91
tag

Ah értem, köszi! :)

(#66989) Atomantiii válasza Zimi91 (#66988) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most készülök a modemcserére, remélhetőleg menni fog utána is a net.

(#66990) Atomantiii válasza btz (#66980) üzenetére


Atomantiii
őstag

Értem, köszi. Ilyen sajnos messzebb van tőlem, vagy 2 - 2,5 km-re nagyjából akkor biztos azért küldtek ilyen modemet.

(#66991) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Kis kábelrendezés és már megy is a cucc.

(#66992) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Ehhez a ZTE modemhez csakis DHCP-vel lehet kapcsolódni? Mert nekem nem akarja ha saját kezűleg adom meg az eszköznek az IP címet, pedig jó a gateway is.

Illetve miért nem tudok wifi-n keresztül netezni? A wifi engedélyezve van, jelszóval ellátva. Látja a kapcsolatot a laptop, csatlakozik is de egyszerűen nem megy a net pedig DHCP-vel kapott IP címet is az eszköz. Nem értem mi baja.

A bandwith 40 MHz-re, a channel pedig auto-ra van állítva. Mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#66993) csabeee89


csabeee89
csendes tag

Sziasztok

Változott a lakcimünk és kiszoltak a T-ől hogy le kell fényképeznem a lakcím kártyát és el kell küldeni email ben nekik. nem tudjátok véletlenül az email cimet ahová küldeni kell?

(#66994) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Közben minden okés, én bénáztam.

(#66995) Intruder2k5 válasza csabeee89 (#66993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A téma összefoglalóban van egy email cím.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#66996) Teko001 válasza Intruder2k5 (#66995) üzenetére


Teko001
őstag

Viszont gyorsabb, ha az online űrlapon küldi be.

(#66997) Intruder2k5 válasza Teko001 (#66996) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, és nem is volt a kérdésben. :)

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#66998) Teko001 válasza Intruder2k5 (#66997) üzenetére


Teko001
őstag

Nem is kérdés volt ;) Csak egy plusz információ

[ Szerkesztve ]

(#66999) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!

Modemcsere alkalmából kaptam egy Sagemcom F@ast st3686 modemet. Nagyon pöpecül müködik egyelőre, szépen dolgozik. Láttam, hogy van rajta USB is. Gondoltam beledugok egy pendriveot.
Bementem a beállításokba, és engedélyeztem az USB elérést, még FTP-n keresztül is. Azt írta, hogy elérem a \\Telekom-USB címen a workgroupból. (workgroup név: WORKGROUP). A laptopom is ebben van persze.
Nem érem el sehogy. Se a megadott hálózati néven, se az FTP címen, sehogy. De a router beállítása között is, ahol fel kéne sorolnia az eszközöket, ott sem listázza a pendriveot. (egy fat32-re formázott 8 gigás, pár avi-val, mp3-al).

Mit csinálok rosszul? Szeretném ha ez amolyan NASként müködne, és pl a TV is lejátszana róla filmeket (a tv lan-on van a routerre kötve).

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#67000) Teko001 válasza Andie (#66999) üzenetére


Teko001
őstag

Mivel a funkció működik, így valamelyik beállítást nem jól csináltad meg. Csinálj screenshotot az USB menüpont összes oldaláról, és akkor megtudjuk mondani, hogy mi nincs jól beállítva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.