Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66851) Zimi91 válasza ReSeTer (#66849) üzenetére


Zimi91
tag

Közben rájöttem, hogy rosszul mondtam, de már nem lehet módosítani. A semmire nem használható (ethernet csatlakozó), az erős túlzás, ha jól tudom van SAT Tv-n is videotéka, ezen kommunikál.

(#66852) Mardel


Mardel
őstag

Sziasztok!

Lassan lejár a hűségidőm az optinet extrara (50/25).
Számlán látom, hogy Netmania XL-ként van feltüntetve, ha feljebb lépek hűségidő lejárta után netmania XXL-re akkor megkapom a régi optinet maximum feltöltését ami 40 Mbit volt?

Mert most a számla szerinti Netmania XL-em a régi 50/25 sebességgel megy.

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#66853) DJ. Ru$y válasza Mardel (#66852) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Optikán az XXL 120/50 Mb.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66854) Vyndree


Vyndree
őstag


:Y

(#66855) Mardel válasza DJ. Ru$y (#66853) üzenetére


Mardel
őstag

Ha módosítok a jelenlegi XL-ről XXL-re akkor is annyi marad a feltöltés?
Mert a honlapon a kínált legnagyobbhoz 10 Mbitet ír és az optinetes dolgok eltűntek az oldalról.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#66856) Zimi91 válasza Mardel (#66855) üzenetére


Zimi91
tag

Annyi marad. "Egységesítették a csomagok" vannak, de optikán többet adnak, mivel bírja, más technológiákkal ellentétben.

Vyndree: Ez igen, cserélnék veled. :D Optika gondolom?!

[ Szerkesztve ]

(#66857) pucek01


pucek01
csendes tag

Sziasztok ez is milyen már valahol 120 mega másol alig 20 sincs ez nem fer telekomtol vagy mindenüt adják biztositják vagy akkor mindenkinek egy forma sebességet nyujsanak magyarul ahol 20 van másol sem legyen több Én ugy tudom egységesiteni szeretnék mindenüt mindenüt minimum 30 legyen és az felet

[ Szerkesztve ]

(#66858) DJ. Ru$y válasza Mardel (#66855) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Papíron egységesítettek, de optikán nem változtak a profilok 120/50 Mb, de miért kérdezed, ha nem hiszed el a választ?

Nyisd ki a téma összefoglalót és a GYIK-on belül van egy ilyen bekezdés:
"Optikai kapcsolatnál hogy alakul a ténylegesen elérhető maximális sebesség?"

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66859) Vyndree válasza Zimi91 (#66856) üzenetére


Vyndree
őstag

Nem optika, kb 7 éves legolcsóbb koax. :) Valami fals mérés lehetett, mert 7-8ms szokott lenni.

(#66860) Sharkweb válasza Mardel (#66855) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

NetMánia XXL (Optika)

[ Szerkesztve ]

(#66861) Mardel válasza DJ. Ru$y (#66858) üzenetére


Mardel
őstag

Ok elhiszem, csak nem szerettem volna úgy csomagot váltani, hogy nem kérdezek körbe előtte.

[ Szerkesztve ]

Ennél többet nem kell tudni. Csak azt, hogy a víz nedves és kék az ég. Meg hogy a vérapó mindig a helyén van és egyre erősebb.

(#66862) bopeti98


bopeti98
őstag

Pár napja nyilatkoztam a Távszámlán egy igennel ( Díjnetes átregisztrálás ). Akkor azt írta, hogy majd küldeni fognak e-mailt, de még nem kaptam semmit. Oké, tudom hogy áprilisig még van idejük, de valami visszaigazolásnak csak kellett volna jönnie, nem? Vagy nektek sem küldtek semmit?

(#66863) M_AND_Ms válasza bopeti98 (#66862) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem már rég megjött, még január közepén

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#66864) #65388800 válasza Sharkweb (#66860) üzenetére


#65388800
törölt tag

Nekem lenne ilyen netem. :D De még mindig nem vezették be az ígért optikát :(

(#66865) dchard válasza Gézengúz (#66826) üzenetére


dchard
veterán

Röviden: fingom nincs.

Bővebben: azért tippem több is lenne.

Először is szerintem a hálózat passzív részével nem tudnak olyat csinálni, hogy a válaszidő pont a duplájára nőjön, de ne legyen más tünet (sáv vesztés, csomag vesztés stb.). Márpedig azt írod, kizárólag a válaszidő ugrott meg.

Tehát a probléma transzport oldalon lehet, bár őszintén szólva nehéz azt elképzelni, hogy mondjuk egy összeköttetés túlterhelésének/ hibájának hatására konstans (!) nőjön a válaszidő, ez egyszerűen nem így működik.

Valamit esetleg elparamétereztek az OLT-ben, amitől az ütemező megőrült és ennek semmi köze az általad látott kábel buherához? Láttunk már ilyet, ha nem is pont GPON-nál...

bix.hu mennyit pingel? Természetesen legalább 1000 darabos statot szeretnék látni nulla helyi forgalom mellett, közvetlen kapcsolaton (HGW-n kívül nincs router, se semmi, nincs wifi, nincs windows update, nincs antivírus és a többi). A legjobb volna egy PC-vel kábelen PPPoE PT módban is kipróbálni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#66866) Gézengúz válasza dchard (#66865) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mint írtam nem csak nekem lett 18, bármelyik ismerősömnél rákérdezek városon belül, mindenkinek pont 18 lett!! User errort ezennel ki is zárnám..A Digi meg mossa kezeit, pingre nem vállalnak garit! Érdekes!

A sebességre se lehet panaszom..

[link]

[link]

Köszi!

(#66867) DJ. Ru$y válasza Gézengúz (#66866) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megköszönném, ha a Digi hálózatát nem a Telekom topikban boncolgatnád, mert ez innentől nem hinném, hogy általános! Köszönöm! :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66868) Melack


Melack
veterán

Otthoni csomag felmondása esetén meg lehet határozni, hogy melyik nappal történjen, vagy majd ők eldöntik?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66869) Gézengúz válasza DJ. Ru$y (#66867) üzenetére


Gézengúz
addikt

Tudod konkrétan dchard válaszára vagyok kíváncsi mert az egyetlen kompetens személynek tartom és Ő nem igazan szokott a Digi topicba jönni, privátot meg nem fogad mint tudod!

(#66870) Teko001 válasza Melack (#66868) üzenetére


Teko001
őstag

8 napon túl igen. Viszont ha a hűség lejártával szeretnéd, akkor hagyj rá egy napot a biztonság kedvéért.

[ Szerkesztve ]

(#66871) #65388800 válasza Gézengúz (#66869) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hát akkor az szívás 😁 ez akkor is telekom topik. De amúgy miért nem írhatsz neki privátot? Azt írta segítséget nem ad. Nem azt hogy még írni sem lehet neki. Kiírod digi topikba és ráírsz hogy nézzen oda be. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#66872) Melack válasza Teko001 (#66870) üzenetére


Melack
veterán

Költözünk, és az új helyen nem tudják ezt biztosítani, így le tudjuk mondani. Csak jó lenne belőni, hogy 28-án már ne legyen ott jel, és akkor semmi gond.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66873) DJ. Ru$y válasza Melack (#66872) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bejelentéstől számított 7 napig azt hiszem fizeted még a szolgáltatást, ha jól rémlik, de az eszközöket meg le kell adnod.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66874) Melack válasza DJ. Ru$y (#66873) üzenetére


Melack
veterán

Azzal nincsen gond, március eleján már adom is fel nekik. Csak addig kell, amíg ott vagyunk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#66875) Teko001 válasza DJ. Ru$y (#66873) üzenetére


Teko001
őstag

Ha jól emlékszem, az ÁSZF szerint úgy van, hogy ha simán lemondja, akkor 8 napon belül kapcsolja ki a szolgáltató. Ha ezen túl szeretné, akkor pedig megjelölhet egy 8 és 30 nap közötti napot. De Melack: az ÁSZF-ben biztosan benne van, ott pontosan le van írva ;)

[ Szerkesztve ]

(#66876) Gubek-Einste válasza Teko001 (#66875) üzenetére

A legegyszerűbb az ha felhívja az ember őket és elmondja, hogy mit szeretne és biztosan meg fogják tudni oldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66877) LA1703


LA1703
tag

Sziasztok.

T-home-nál mindig ilyen lassan megy az ügy intézés?
Már 22 napja meg rendeltem a szolgáltatást, de a vissza igazoló e-mailen kívül semmi mást nem kaptam.
Már kétszer hívtam az ügyél szolgálatot ott azt mondták, hogy az ÁSZF-ben benne van, hogy 30 napjuk van a bekötésre.
Mondjuk tegnap és ma volt két nem fogadott hívásom, bár kétlem, hogy a szerelő rejtett számon hívna.
Rejtett számot soha nem veszek fel.
Arra azért külön kíváncsi leszek, hogy ma vajon hívnak-e.
Múlt hét csütörtökön rendeltem a nem létező internet mellé egy notebookot is tőlük. A megrendelés végén azt írták, hogy munka társunk 3 munkanapon belül keresni, fogja önt.

http://fektigumi.hu/

(#66878) Zimi91 válasza LA1703 (#66877) üzenetére


Zimi91
tag

Ha például most fejlesztettek optikát felétek, akkor simán. Nálunk 20-30 nap között volt, csomó bekötés volt, nem győzték bekötni. :) Nagy valószínűséggel rejtett számról fognak hívni, úgyhogy érdemes felvenni. ;)

(#66879) MaCS_70 válasza Zimi91 (#66878) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy barátom társasházába a XII. kerületben épp most húzzák be az optikai kábelt.
A tapasztalatok szerint milyen műszaki megoldásra számíthat, hogyan fogja elérni a lakásokat a net, illetve milyen HGW-t osztanak hozzá?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66880) Zimi91 válasza MaCS_70 (#66879) üzenetére


Zimi91
tag

Nem akarok hülyeséget írni, mert nálam egyik helyen családi ház volt/van, ott az oszlopról jött kifeszített kábelen a házig, ott meg lett fúrva valamelyik nyílászáró és onnan lett elvezetve belül a falon. A másik helyen ahol laktam (társasház) pedig a villanyórák ahol vannak, ott jött fel és onnan vezették be a lakásba. Viszont, ha jól tudom szokott lenni kötődoboz minden szinten a falon, abból ágazik el hozzád. Ha van lyuk, ahol be tudják húzni a lakásba, akkor ott (nálam pl egy másik szolgáltató átfúrta, így volt), ha nem, akkor az ajtót szokták felül megfúrni és ott át, aztán ahogy írtam a falon elvezetni.

Nekem régi Huawei volt (nem wifi képes még), azt már rég nem adnak, mostanság, ha jól tudom ilyent visznek: HG8245 - ez is Huawei.

[ Szerkesztve ]

(#66881) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Az új csomagokról lehet valamit tudni? :R

(#66882) MaCS_70 válasza Zimi91 (#66880) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!
Tehát magát az optikai kábelt osztják szét és vezetik be a lakásokba?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#66883) btz válasza xigris (#66881) üzenetére


btz
addikt

Igen! Lesznek egyszer, de még addig sokat kell aludni (nagyon sokat) :D

ⓑⓣⓩ

(#66884) Teko001 válasza MaCS_70 (#66882) üzenetére


Teko001
őstag

Igen

(#66885) ZolaMan válasza #16695808 (#66817) üzenetére


ZolaMan
tag

Az létezik, hogy nekünk elvileg szó nélkül mehosszabbították a digitális kábeltv+net+tel csomagunkat?

IPTV-re nincs is igazából mód, mert az épületben az infrastruktúra koaxszal lett kiépítve, baromi nagy meló lenne újra áthúzni utp kábelt helyette.

Mondjuk még nem jeleztek SMS-ben a beéleseítésről, de nagyon reménykedem, hogy még két évig, nem kell átvariálnom a kábelcsatornákat az egész házban.

Ha jó az SNR, akkor koaxon is adnak többet mint 120/10? A feltöltésre gondolok.

HW/SW/Sim/Mod/OC

(#66886) dani0113


dani0113
senior tag

Tegnap kértünk cserét a régi IPTV távirányítónkra mert már eléggé megviselt volt. Ma meg is jött a vadi új kapcsoló ami persze egy vadi új modell is. Na már most a kérdés: Hogy a tökömbe lehet ezt is ráállítani a tv-re? Mert a régit ugye rálehetett programozni a tv-re és lehetett váltani hogy melyiket akarom irányítani, a tv-t vagy a boxot. Itt viszont leírás hiányában nem találtam semmit és olyan gombot se amivel lehetne. Nagyon remélem hogy nem vették ki ezt a funkciót mert rendszeresen használjuk 2 tv-n is.

ERRŐL LENNE SZÓ

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB

(#66887) Intruder2k5 válasza dani0113 (#66886) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ami az összefoglalóban van?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#66888) dani0113 válasza dani0113 (#66886) üzenetére


dani0113
senior tag

Na ez sikerült,de most már azt nem tudom hogy kell váltani a box és a tv között... :F :DD

iPhone 13 Pro 128GB

(#66889) Teko001 válasza dani0113 (#66888) üzenetére


Teko001
őstag

Ott van a leírás alján. Ha lenyomod az OK gombot, és közbe mást, akkor a TV-t vezérled (kivéve a bekapcsoló gomb, az külön van). Különben a boxot.

[ Szerkesztve ]

(#66890) OldMike válasza ZolaMan (#66885) üzenetére


OldMike
őstag

A hűség lejárta után - ha nem kötöttél újabb hűséget - határozatlan idejűre vált a szerződés, nyilván bizonyos kedvezmények elvesztésével. A digitális kábeltévét újként már jó ideje nem értékesítik, de amíg meg nem szűnteik, addig a régiek tovább élnek.

Az IPTV a lakásokig nagyjából bármilyen kábelen (koaxon, optikán és rézen is) megy, pont UTP-n azonban nem. Csak a lakáson belüli digitális útválasztóból (mondjuk HGW) a tévéig megy az UTP-n.

42LM660S

(#66891) #16695808 válasza ZolaMan (#66885) üzenetére


#16695808
törölt tag

Koaxon miert ne menne az iptv? Simán megy rajta. szerintem ha az említett teruleten laksz akkor április 30-ig iptv-re tesznek át, ugyanazokat nézheted majd, csak iptv boxal, pluszkoltseg nélkül. Szoval csak kicserelik a boxodat iptv-sre

[ Szerkesztve ]

(#66893) DJ. Ru$y válasza #16695808 (#66891) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kicsit félreértetted.... A TV-kig van neki koax behúzva/becsövezve a kábelTV miatt, oda kellene neki UTP-t húzni mindenhova az IPTV miatt. Legalább olvasd el mire reagálsz.

ZolaMan
Feltöltés az annyi amennyi, egyelőre nem változnak a csomagok.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66894) dani0113 válasza Teko001 (#66889) üzenetére


dani0113
senior tag

Köszönöm szépen a segítséged! :R

iPhone 13 Pro 128GB

(#66895) OldMike válasza DJ. Ru$y (#66893) üzenetére


OldMike
őstag

Azért esetleg valamilyen osztás csak van nála, nem igazán valószínű hogy a gerincről vagy lépcsőházi dobozból annyi koax megy, ahány tévéje van. Az osztásnál meg lehet a HGW, onnan meg a koax helyére az UTP. De ő tudja legjobban.

42LM660S

(#66896) DJ. Ru$y válasza OldMike (#66895) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egy szóval, nem mondtam, hogy, hogy van bekötve nála, ő sem, de ezt írta:

"IPTV-re nincs is igazából mód, mert az épületben az infrastruktúra koaxszal lett kiépítve, baromi nagy meló lenne újra áthúzni utp kábelt helyette."

Nekem a baromi nagy meló azt jelenti, hogy nem 2 perc kicserélni és gondolom nem 2 méter kábelről van szó.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66897) Teko001 válasza DJ. Ru$y (#66896) üzenetére


Teko001
őstag

Viszont lehet adatot továbbítani rajta, így minimális befektetéssel IPTV kompatibilitássá lehet tenni.

(#66898) DJ. Ru$y válasza Teko001 (#66897) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tudom mire gondolsz, de azért ha van 3 box, kábelenként 2 átalakító az 6 db, nem tudom mennyiért mérik darabját, de lehet olcsóbb a kábel és az idő. Aztán, ha abból betojik 1 legalább legyen otthon 1 tartalék.
Valaki viszont azt írta róla, hogy nem a legjobb megoldás az az átalakító.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66899) Gubek-Einste válasza DJ. Ru$y (#66898) üzenetére

IPTV alternatív vezetékezési lehetőségek

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66900) Aethelstone


Aethelstone
addikt

Üdv.

IPTV távirnya problémát szerintetek érdemes bejelenteni vagy vigyem be valahova? Másfél hónapos a cucc. Köszi.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.