Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) redingitell válasza villamos (#27299) üzenetére


redingitell
senior tag

Köszi a választ. Azt hittem esetleg van valahol egy másik beállítási lehetőség.
Próbáltam az általad használt verziót, de ott úgy vettem észre, hogy a 16:9-ben sugárzott műsorokat is megnyújtja. Azt hiszem marad a fekete alul-felül.
Még-egyszer köszi a választ.

(#27302) Apa+Fia válasza redingitell (#27301) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

A stb távirányítóján a 9-es gomb alati gomb nyomkodása addig még a kényarány megfelelő lesz. ;)

Apa csak 1 van!

(#27303) redingitell válasza Apa+Fia (#27302) üzenetére


redingitell
senior tag

Igen, az általad javasolt megoldást választottam. A ciskon maradt az 1080i beállítás, és a 9 gomb alatti gombbal pedig a nyújtott.
Ez a "kombó" hozta össze a legjobb képkitöltést. A tv-n természetesen a teljes kitöltés van beállítva.
Köszi a választ.

(#27304) Apa+Fia válasza redingitell (#27303) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Nincs mit szívesen. ;) Sajna, vannak még tv csatornák akik még nem 16:9-ben adnak, de ezek száma csökken.

[ Szerkesztve ]

Apa csak 1 van!

(#27305) Allien válasza Apa+Fia (#27304) üzenetére


Allien
veterán

Ööö, szerintem pont az a gond, hogy a 4:3-s képarányba rakják a 16:9-s jelet. Már, az adott csatorna adja így a T felé. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27306) Apa+Fia válasza Allien (#27305) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Hát nem tom,de nekem eredeti a képarány és mosta Spektrum Home körbe gyász keretes.Ez milyen formátum?

Apa csak 1 van!

(#27307) Serricon válasza Apa+Fia (#27306) üzenetére


Serricon
senior tag

Én úgy állítottam be, hogy a 4:3-on belüli 16:9-es képet, vagyis a körbekeretest a TV-n arányosan nagyítottam hogy faltól falig érjen. Így kb minden csatorna jól látszódik, max néhol lent/fent kilóg ahol sima 4:3 van.

(#27308) Apa+Fia válasza Serricon (#27307) üzenetére


Apa+Fia
aktív tag

Nekem marad így a beállítás, nagyon ritkán nézek ilyen tv csatikat,egyszer csak át vált mindegyik 16:9.

Apa csak 1 van!

(#27309) Allien válasza Apa+Fia (#27306) üzenetére


Allien
veterán

Világvége formátum. ;] De, mittomén. Addig kell szórakozni, amíg SZÁMODRA nem megfelelő a beállítás. Mindig kompromisszum kérdése lesz. Ha az adott csatorna 4:3-s kép arányba adja ki a jelet, de valóságban 16:9-s az adás akkor lesz ilyen keret körbe. Ha a TV-n állítod a kép arányt, és úgy se tetszik, rakd a setup boxon más kép arányra. pontosabban, kettő igazi különbség van, a 4:3, és minden más, mert maga a kép arány a többi beállításnál UGYAN AZ. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27310) #41133696 válasza Apa+Fia (#27306) üzenetére


#41133696
törölt tag

Más is írt ilyesmiről egyébként.

Chopin - Funeral March című műve juthat róla az ember eszébe amikor már órák óta nézi.

[ Szerkesztve ]

(#27311) dchard


dchard
veterán

A SatTV képarány beállításával nekem is problémám van.

Ha 16:9-re és Auto-ra rakom az STB-t (LCD TV), és beállítom a TV-n is hogy auto, akkor az adások többsége stimmel, de van olyan ami úgy jelenik meg 4/3-ban, hogy alul felül még van fekete csík is (pl.: Investigation Disco.). Szerintem itt azért van gáz, mert az ID logó a 4/3-mon kívül van és a TV automatikája ezért nem tudja rendesen detektálni. Tényleg időszerű volna már megoldani ezt, mert az azért nonszensz, hogy sem 16/9-ben sem 4/3-ban nem lehet olyan beállítást találni, ami minden csatornához stimmel.

Ha valakinek van Samu LCD + SatTV-re jó beállítása az ossza meg velem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27312) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Az én esetemben az [itt] látható beállításokkal használom a beltérit,és ami funkciók láthatók csak a felső 3 állítható.
Tehát a 16:9,a letterbox és az aux scart pal nem állítható, ha hdmi aktiválva van!

Így kaptam az alábbi képeket a Samsung ue40 eh6030w- led-lcd 3d tv-re:

[rtl klub reklám] amúgy teljes képernyőn szokott megjelenni az adott műsorai!

[Cool tv]

Beltéri hdmi aktiválása miatt az alábbi lehetőségeim vannak csak a képbeállításra:
Itt csak a képméretet

[link]

azon belül meg az alábbiakat:

[link]

Elég sok minden le van tiltva a hdmi-re állított beltéri miatt!

Ha nagyon változtatok az utóbbi beállításokon akkor aránytalan lesz, és ronda,így hagytam úgy ahogy van!

[ Szerkesztve ]

(#27313) Hubzsi


Hubzsi
tag

Sziasztok!

Lehetséges - e kihagyni T - home Sat nál a beltéri egységet? Itt arra gondolok, hogy elvileg a TV tudja a DVB - S (2) szabványt.

1. Lehetséges - e, hogy egy CA modul segítségével kihagyjam a beltéri egységet.
2. Ha lehetséges, akkor mi a hozománya?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv!
Hubzsi

(#27314) zunicum válasza Hubzsi (#27313) üzenetére


zunicum
tag

Sat tv-nél nem lehetséges kiiktatni a set top boxot, mert a box és a kártya párosítva vannak.

(#27315) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Múlt héten csomagot váltottam a T-nél, DSL Családi csomagról Netmánia M-re. Az a problémám, hogy nagyon ingadozik a sebesség. Van amikor tökéletesen megy, de van amikor nagyon durván belassul. Előbb egy ilyet mértem Speedtest-en. Ez mi? :D Amíg a családi csomagom volt egyszer sem fordult elő ilyen. Amúgy 18 Mb/s-nél többet még nem sikerült kihozni :S.

[ Szerkesztve ]

(#27316) Parson válasza Ronam (#27315) üzenetére


Parson
addikt

Sziasztok,

nem rég óta van új (Full HD-s) TV-nk és ehhez akkor már a T-Home-nál IPTV szolgáltatásra is fizettem elő. Most sikerült is egy megfelelő HDMI kábelt beszereznem, igy az IPTV-s box és a TV között már ez is jónak mondható egy megfelelő minőségű adáshoz. A samsung LED TV-m viszont kimutatja, miszerint a HDMI porton keresztül 720x576 @50Hz felbontásban és frekvenciával jön a jel.

Kérdés:
1. Elméletileg helyes ez az érték és ez lenne valóban a default jel a T-Home-os IPTV-n, vagy van még amit állitanom kéne nekem itthon?
2. HD adás (pl M1, atv, ...) vételére külön jelezni és rendelni kell ezt az opciót a T-Home-nál vagy újfent nekem kell még állitgatnom vmit?

Köszi előre is a válaszokat (ezen a területen kevésbé vagyok tájékozott).

Eh, bocsi, új hsz-t szerettem volna, véletlenül lett 'válasz' opció Ronam hsz-ére.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27317) wmati válasza Parson (#27316) üzenetére


wmati
addikt

Felbontást neked kell beállítani, ha HD csatornákat akarsz nézni neked kell megrendelni egy HD csomagot

(#27318) Parson válasza wmati (#27317) üzenetére


Parson
addikt

Köszi szépen ! :) A beállitások menü alatt valóban sikerült felvennem a maximális értékre a felbontást, igaz ez 1080p helyett csak 1080i, de érezhetően jobb a minőség.

A HD csomag megrendelése nélkül pedig ezek szerint egyetlen adás sem jön ingyenesen HD felbontásban? (Pusztán akár az első tapasztalatokhoz.) Ha pedig jön, az egy vadiúj csatornahelyen jön elvileg a 'simától' függetlenül?

Plusz egy észrevétel:
a HDMI kábelen keresztül tekintett műsornak alacsonyabb a hangerőssége, mint pl a SCART csatlakozós kábelen keresztül tekintett műsornak. Ez is reális?

Köszi újfent előre.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27319) wmati válasza Parson (#27318) üzenetére


wmati
addikt

Nincs ingyenes HD adás esetleg ha van valami kódolatlan nap, hdmi kábellel össze kötve nekem is halkabb de még nem volt kedvem foglalkozni vele
Lehet másik hdmi kábel kéne :F nem tudom

(#27320) #41133696 válasza Parson (#27318) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ingyenesben semmi, de a csomagot megrendelve sem lesz HD az általad említett ATV - legalábbis jelen állapot szerint -, mint ahogyan a DUNA TV sem, mert nem tartalmazza. Amúgy ma hallottam TV reklámban, hogy ezzel szemben a UPC-nél most korlátozott ideig, 13 HD TV adás fogható ingyenesen.

Vagy itteni hír: A UPC-nél HD-ben is nézhető a TV2

Amúgy az oldal: mediabox HD

Csak azokat említem amelyek T-nél most még nincsenek, UPC-nél meg igen HD-ben:

TV2
Super TV2
ATV
EuroSport 2
Sport 1
Spektrum HD
Discovery HD Showcase
ESPN America HD
AXN HD
Sundance Channel HD
Animal Planet HD
Duna TV HD
Duna World HD
FilmBox HD

[ Szerkesztve ]

(#27321) blg válasza #41133696 (#27320) üzenetére


blg
senior tag

a kérdezőnek IPTV-je van

IPTV-n van Spektrum HD és Filmbox HD. Január 9-től lesz AXN HD is, viszont a Filmbox HD kikerül a HD csomagból és bekerül a Filmbox csomagba.
Január 9-től SAT tv-n is lesz Spektrum HD

[ Szerkesztve ]

(#27322) #41133696 válasza blg (#27321) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja akkor kevertem a másik hozzászólóval - Hubzsi-val - akinek SAT T-je van :D Bocsi :)

(#27323) blg válasza Parson (#27316) üzenetére


blg
senior tag

ja, amúgy ha HD adásra vagy kíváncsi, akkor javaslom a DVB-T (MindigTV)-t. 3 HD csatorna ingyen (persze nincs állandóan HD tartalom rajta, vadászni kell rá). Ha mázlid van, akár egy szobaantennával is bejöhet.

(#27324) #41133696 válasza blg (#27323) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja vagy pl ha valaki a fizetős NAT GEO HD-t nézi, amin sok második VH-s dokumentumfilm is megy. Az nagyon HD -s lesz :D

Mindig TV-ben nincsen, csak úgy megemlítettem :D

[ Szerkesztve ]

(#27325) Parson válasza blg (#27321) üzenetére


Parson
addikt

Sziasztok, köszi a válaszokat, kezdek képben lenni. :)

Jelenleg csak a T-Home-os IPTV keretén belül érdekelnek az infók, a többi szolgáltató nem téma nálam.

Szóval a tisztázás végett, akkor a T-home IPTV szolgáltatásban defaultból van legalább egy (esetleg több) HD adás, vagy csak plusz előfizetéssel lehet rendelni HD csomagban, ahogy linkeltétek is jóval korábban?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27326) wmati válasza Parson (#27325) üzenetére


wmati
addikt

IPTV ben alapból jelenleg nincs HD csatorna külön kell megrendelned valamilyen minicsomagot

(#27327) Parson válasza wmati (#27326) üzenetére


Parson
addikt

Köszi, blg picit bekavart, de azért köszi neki is a hsz-t és az infóit.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27328) blg válasza Parson (#27327) üzenetére


blg
senior tag

Amúgy a csomagok tartalmával kapcsolatban javaslom az ÁSZF olvasgatását. Abban minden kérdésedre választ kapsz, és megbízhatóbb, mint egy fórumos ismeretlen. pl. január 9-től érvényes

ja, és hogy még jobban bekavarjak, a HD adásnak technikai feltételei is vannak: ha az IPTV ADSL-en jön, akkor nincs HD adás, nem tudsz rá előfizetni sem.

(#27329) #41133696 válasza blg (#27328) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egészen pontosan:

T-Home szolgáltatási területek

"Az IPTV HD szolgáltatása jelenleg az alábbi helyeken igényelhető: Baja, Budapest (II., IV., XI., XIV., XXII. kerületek bizonyos részein) Budakeszi, Budajenő, Telki, Szentendre, Pécs, Debrecen, Miskolc, Nyíregyháza, Sopron, Székesfehérvár, Szolnok, Szombathely bizonyos részein. A tényleges létesíthetőségéről csak a megrendelést követően, a műszaki felmérés után rendelkezünk pontos információval, ezért a fenti lista tájékoztató jellegű."

"Felhívjuk figyelmét, hogy műszaki okok miatt a szolgáltatás meghatározott internet-szolgáltatók, illetve a Magyar Telekom meghatározott DSL csomagjaitól eltérő DSL csomagok mellé nem rendelhető, illetve az előfizetés fennállta alatt ezen DSL csomagok igénybevétele nem lehetséges. "

Forrás: T-Home szolgáltatási területek

[ Szerkesztve ]

(#27330) dchard válasza #41133696 (#27329) üzenetére


dchard
veterán

Egyszerű a magyarázat: egyetlen HD streamnek 8-10mega kell, ez azt jelenti, hogy egy 20megás DSL-ből marad kb. 6-8mega a legjobb esetben is, hacsak nem VDSL van mögötte. És akkor még csak egy tv egy stream volt az egyenletben.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27331) blg válasza #41133696 (#27329) üzenetére


blg
senior tag

ez a lista sajnos elavult, az én kerületem pl. nincs itt felsorolva, mégis van HD-m már több, mint 2 éve...

(#27332) Parson válasza blg (#27328) üzenetére


Parson
addikt

Be ne tojjak, frankón el van bujtatva a lényeg akkor ezeknél a szolgáltatásoknál... eléggé nem szép dolog ez.

Szóval ezek szerint akkor a jelenlegi T-Home-nál IPTV szolgáltatás és IPTV szolgáltatás között is van különbség? (Mármint egyiknél lehet előfizetni HD csomagra, másiknál nem.) Klafa...

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27333) Parson válasza Parson (#27332) üzenetére


Parson
addikt

No utánaérdeklődtem hivatalosan is, és kivitelezhető nálunk a HD csomag adásvétele, csak meg kell rendelnem. Köszi mégegyszer az infókat.

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27334) Nus


Nus
tag

Sziasztok!

Hogyan tudnám a képen látható stb-t használni egy monitoron amin dsub és dvi van? Ha össze kötöm hdmi-dvi kábel használatával bekapcsolja a monitor, de mindig out of range. Jelenleg más kábelem meg nincs. A hangot az analog rca kimeneten tervezném kivinni utána, ha sikerült a képet megoldani. Megoldható ez így?

The sky was pink...

(#27335) blg válasza Nus (#27334) üzenetére


blg
senior tag

kösd rá egy tévére, vedd kisebbre a felbontást, és utána kösd rá a monitorra.
a HDCP-t tudja a monitor?

(#27336) Ronam


Ronam
addikt

1-2 napja írtam ide a topicba, de nem válaszolt senki. Csomagot váltottam a T-nél (DSL Családiról Netmánia M-re). A problémám az, hogy ingadozik a sebesség, egyik órában megy tökéletesen, aztán nagyon belassul. Speedtest-en van amikor sikerül elérni a maximumot, de van hogy csak 1-2 Mbs mér. Mi lehet ennek az oka???

(#27337) Nus válasza blg (#27335) üzenetére


Nus
tag

Köszi megpróbálom, HDCP-t nem tudja a monitor.

The sky was pink...

(#27338) dchard válasza Ronam (#27336) üzenetére


dchard
veterán

A sebesség DSL-en nem ingadozik, főleg annyira nem, mint ahogy írod.

Hibás modem lenne az első tippem, utána kábelezési hiba a lakás/ház hálózatában a második.

Első körben vegyél normális modemet (nem írtad le mid van), ami a fekete 360R T1E. Ha meg ilyened van akkor rakd fel rá az általam írt szoftver és csinálj vonaldiagnosztikát így:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

Ha kész a diagnosztika, töltsd fel és linkeld be hogy megnézhessük.

Ez egyébként 20 hozzászólásonként, lassan naponta elhangzik, ezért nem válaszolt senki.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27339) Ronam válasza dchard (#27338) üzenetére


Ronam
addikt

ZTE ZxDSL 931 Series Routerem van. Nem hinném, hogy a routerrel lenne a probléma, mert múlt héten amíg a másik csomagot használtam, semmi probléma nem volt a sebességgel. Most meg mint írtam, van hogy megy rendesen, de van amikor nagyon belassul.

(#27340) villamos válasza Nus (#27334) üzenetére


villamos
őstag

Kipróbáltam egy sima tft monitorral, hdmi-dvi átalakítóval nem működik. A kép megjelenik, tudok lépkedni a menüben, sőt amikor állítom a felbontást, egy - egy pillanatra a műsor is bevillan, viszont a box kiírja, hogy az ön tévéje nem képes a hdmi használatára -vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27341) hackeeeee válasza Nus (#27334) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tudomásom szerint sehogy.

Véleményem szubjektív...

(#27342) dchard válasza Ronam (#27339) üzenetére


dchard
veterán

Attól, hogy csomagot váltottak, nem történik ilyesmi amit leírtál. Kell lennie valamilyen műszaki oknak a háttérben. A 931-et a csomagváltáskor kaptad vagy már előtte is megvolt?

De egyébként ha biztos vagy benne, hogy nem modem/HGW hiba jelentsd be hibára.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27343) dchard válasza Nus (#27334) üzenetére


dchard
veterán

Az STB digitális kimenetét kizárólag HDCP képes monitorra lehet kitolni.

A SCART-ot viszont át lehet alakítani D-subbá emlékeim szerint, keress utána.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27344) hackeeeee válasza dchard (#27343) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Át lehet, csak az pedig eszköz függő, hogy működik-e, vagy sem. Sajnos elég véletlenszerű, hogy melyiken működik, és melyiken nem.

Véleményem szubjektív...

(#27345) Ronam válasza dchard (#27342) üzenetére


Ronam
addikt

A router már megvolt csomagváltás előtt is. Megpróbálom a hibabejelentőt, aztán majd meglátom mi lesz :). Köszi a segítséget!

(#27346) #41133696 válasza dchard (#27330) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, én mondjuk máshol 15Mbit/s-ot olvastam, hogy annyi illik neki, de ha 8-10 akkor is bőven sok egy DSL-nek ha még netezni is akarnak iés vagy megy mellette még egy Stream, mert pl két szobában nézik és/vagy más adót.

(#27347) Nus válasza dchard (#27343) üzenetére


Nus
tag

Köszi az infot akkor veszek egy scart to dsub kábel és kipróbálom.

The sky was pink...

(#27348) Allien válasza Parson (#27332) üzenetére


Allien
veterán

Mivel IPTV-t több platformon is lehet szolgáltatni, vannak különbségek. Lehet réz alapu (hagyonmányos telefon vezeték), KOAX típusú, és üvegszálas. Illetve, még létezik egyébb is, had ne soroljam fel az összeset. ;]
Ott lehet HD adás, ahol MEGFELELŐ a sávszélesség. Ez a hagyományos DSL alapu szolgáltatásoknál szinte kizárt (kivéve VDSL, meg stb). Az, hogy Neked mit mondanak, meg egy dolog. Nekem is mondtak már 2 évvel ezelőtt is 80 megás netet, amikor max 12 mega ment a vezetékeken. Ergo, majd ha BE is üzemelik, akkor kezdhetsz hinni is benne. :P

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27349) #41133696


#41133696
törölt tag

Most kellene megnéznem mennyivel szinkronizált fel...

:DDD

Egyébként ez a próbahónap SAT TV HD csomagnál hogy van? Megrendeled, 1 hónap múlva lemondod, de egy havi díjat ki kell fizetni nem?

[ Szerkesztve ]

(#27350) dchard válasza #41133696 (#27346) üzenetére


dchard
veterán

Nem kell neki 15mega, ez nem BD :)

H.264-gyel 8-10mega szokott lenni a bitrátája a fullHD adásoknak műholdon, IPTV-n, DVB-Cn és DVB-T-n is. Az a baj, hogy a broadcast enkóderek nagyon eszik a bitrátát a CRF miatt és alig javul a minőség. Sokkal célravezetőbb lenne, legalább a filmeknél, ha offline egy clusteren lekódolnák 2 menetben, és a már kész streamet csak tolni kéne kifelé. Eze gy jó kombi lenne, mert élő adásoknál nem annyira érdekes ez, a filmeket meg amúgy sem kell on the fly kódolni, így azonos bitráta mellett sokkal jobb lenne a minőség.

Habár ezt a 8-10megát át lehet tolni egy közepesen jó minőségű ADSL2+ kapcsolaton is, az nyilvánvaló, hogy az összes szolgáltatás normális működéséhez (pl: legalább 1 HD stream + normális sebességű net) nem képzelhető el csak VDSL2, koax és optikai hálózatokon, illetve műholdon ha felveszik a TP-re.

Ha már itt tartunk egyébként ezért zseniális ötlet az interaktív SatTV: a nagy sávszélességet igénylő műsorfolyam megy mindenkinek broadcast technikával holdról, és ha valaki VoD vagy más egyéb dolgot akar az meg megy neten. Így nem tereheljük szét a hálózatokat mint az IPTV DSL-en vagy koaxon, nem sugározzuk rossz esetben az összes adást IP-n, csak a VoD letltések, felvett adások visszanézése megy ilyen módon ez nagyságrenddel kisebb terhelés az IP hálózatnak. Ráadásul így bárkinek lehet HD adása akár sima DSL mellett is, és megkapja az IPTV-s kényelmet is.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.