Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26701) djculture válasza Gedeon31 (#26700) üzenetére


djculture
félisten

ja xxl es netmániával:)

[ Szerkesztve ]

(#26702) orkester válasza djculture (#26674) üzenetére


orkester
senior tag

Első körben írtam emailt nekik, ma meg felhívtuk őket és közölte az ügyfeles, hogy kivizsgálás alatt van és szerinte már akár most tárgytalannak tekinthetjük a számlát...legyen így, bár nem tudom, hogy csak lerázni akart, vagy rendszeres az ilyen és tapasztalatból mondta.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#26703) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ez most komoly?

A házasodna a gazdáról jött ajánló rendszerüzenet..

Véleményem szubjektív...

(#26704) #78121280 válasza hackeeeee (#26703) üzenetére


#78121280
törölt tag

WTF :DDD

Gedeon31 :K

[ Szerkesztve ]

(#26705) poli27 válasza kabelmania27 (#26692) üzenetére


poli27
veterán

Sztem kevés a jelszint,be kéne tenned még 1 ilyet : [link] ezzel még tudsz neki kb 20-25db csinálni. :W

(#26706) hackeeeee válasza #78121280 (#26704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hasonló reakcióval néztem, hogy ez micsoda...

Véleményem szubjektív...

(#26707) N2O999


N2O999
tag

Sziasztok!

Szükségszerű lenne már egy újítás a kábelezésnél (háztól a modemig), mivel az új 20 megás adsl néha szakadozik... Nézegettem sftp kábeleket, mindenféleképpen árnyékoltat szeretnék, de előtte körbenéztem a házban, és találtam egy ilyen kábelt. Sajnos nem tudom hogy megfelelő-e, ehhez kérném a segítségeteket!

Köszönöm!

(#26708) poli27 válasza N2O999 (#26707) üzenetére


poli27
veterán

Ez tuti nem utp kábel,legalábbis én csak 7 eret számolok rajta.... nem 8-at !Meg a színe se az,sztem ez riasztó kábel lehet.

[ Szerkesztve ]

(#26709) hackeeeee válasza N2O999 (#26707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez szerintem riasztó kábel, bár nem biztos.

Véleményem szubjektív...

(#26710) wmati válasza hackeeeee (#26709) üzenetére


wmati
addikt

Tuti riasztó kábel csak nem tudom jó e internethez

(#26711) hackeeeee válasza wmati (#26710) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha azt nézzük, ha 100Mb-re akarja bekötni, azon beköthető lehet, mert ugye az csak 4 szálat használ. Ha Gb-re, akkor már kicsit nehéz, mert 1 szál hiányzik. :)

Na de, alapjában véve, ez nem számítógépes hálózatra lett kitalálva, szóval érdemes lenne másikat keresni, vagy ha nincs más, akkor utp kábelt vásárolni.

Véleményem szubjektív...

(#26712) wmati válasza hackeeeee (#26711) üzenetére


wmati
addikt

Ha nagyon perverzek akarunk lenni akkor cat6 utp kábel kéne alkalmazni

(#26713) hackeeeee válasza wmati (#26712) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Cat5E is tökéletes, abból is van hasonló árnyékolással rendelkező is. :)

Véleményem szubjektív...

(#26714) dchard válasza N2O999 (#26707) üzenetére


dchard
veterán

Nem jó, riasztó kábel, se sodrás se semmi.

Ne keverjük ezt össze az FTP és SFTP kábelekkel, amiknek az alapja UTP, csak az kap még egy köpenyt, vagy a köpenyen kívül még az érpárak is árnyékolva vannak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26715) villamos


villamos
őstag

Szubjektív véleményem szerint sima telefonkábel is bőven elég lehet oda. Mondjuk 1x4x0,6 -os TQKM, bár az inkább beltéri, de 30Ft körül van métere...
Persze csak akkor ha jól értelmezem, és a kintről lévő kötődobozból érkező, és lakásba bemenő telefonkábelt kívánja kiváltani.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26716) joecontra válasza dchard (#26643) üzenetére


joecontra
addikt

Jól néz ki. :))

Üdv,
J

(#26717) N2O999 válasza dchard (#26714) üzenetére


N2O999
tag

Nem keverem össze, feltételeztem, hogy nem utp/(s)ftp kábel, pont ezért voltam kíváncsi, hogy helyette használható-e ez ha már itt van, de ezek szerint nem úszom meg a vásárlást.

Gondolkozom még az sftp-n meg villamos által ajánlott kábelen, mivel nem mindegy hogy ~180 vagy 30 ft/m, de árnyékoltat szeretnék, ha már megcsinálom a kábelezést, ill. a qln diagramon látható két tüske miatt. (bár a fölösleges ereket nem fogom tudni földelni, úgyhogy lehet hiába is döntenék sftp/ftp mellett)

(#26718) dchard válasza N2O999 (#26717) üzenetére


dchard
veterán

Amit villamos mondott, az nem jó megoldás, csak akkor használj 1x4-es telefonkábelt, ha tényleg CSAK telefonálni szeretnél. Ha van DSL-ed akkor mindneképen mindimum UTP a javasolt, de inkább SFTP. Nem hiszem hogy annyi kábel kell, hogy 30 évben egyszer megérje ennyit spórolni. Arról nem beszélve, hogy az SFTP-vel meg tudod csinálni, hogy szétszűröd hamar, és egymás mellett viszed a telefont meg a DSL-t, vagy a végén szűrővel vissza lehet tolni bele szabad érpárra a telefont ha másik helysében is kell, vagy lehet rajta 100mega+telefon+DSL is, szóval az érpáranként árnyékolt kábelnek rengeteg előnye van, ennek megfelelő az árképzése. Ha ilyet veszel, minden esetre ne felejtsd el mindkét végét rendesen földelni.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26719) ETOM


ETOM
addikt

Hali. Nah nekem olyan gondom lenne h családi csomagról akartam váltani NetMánia M-re péntek 23 rendtel meg ma meg ezt látom mythomen rendelésemnél Állapot: Lezárt

Alap telora is kötöttem 1 év hüséget mert mindenre lejárt már.
A telefon az jó mivel 1950Ft helyett 1350Ft (ahogy kötöttem 1 év hűség) viszont a netem az ugyanúgy dsl családi maradt 6500Ft.

Úgyhogy ez most érdekes.

Tegnap még ezt mutatta az OrbMT [link]
ma meg: [link]

Mondjuk én nem értek annyira hozzá lehet, hogy semmit nem is állítottak legalábbis én úgy veszem észre no meg a thome oldalon is régit írja... de nem értem miért.
köszi

[ Szerkesztve ]

(#26720) dchard válasza ETOM (#26719) üzenetére


dchard
veterán

A vonalad eddig is csutkázva volt, ezért nincs semmi gyorsulás. Az alacsony US a modem miatt van, ezek a régebbi típusok nem bírják a maximális sebességeket. Be kéne szerezned egy 360R T1E-t (fekete). Azzal valószínűleg meglesz az 1mega felfelé (12xxkbit/s vonali sebesség), lefelé is gyorsabb lesz: SNR margin csökkentéssel akár 2-3megát is ki lehetne még ebből facsarni, de ez csak a 360R t1E-vel és az általam írt szoftverrel megy, a mostanival nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26721) ETOM válasza dchard (#26720) üzenetére


ETOM
addikt

Szia köszi a választ. :R Próbálok a hétre intézni egy ilyen 360R T1E fekete modemet.

"Azzal valószínűleg meglesz az 1mega felfelé (12xxkbit/s vonali sebesség), lefelé is gyorsabb lesz: SNR margin csökkentéssel akár 2-3megát is ki lehetne még ebből facsarni, de ez csak a 360R t1E-vel és az általam írt szoftverrel megy, a mostanival nem."

Ez jó hír azt hittem, hogy elég rossz a vonalam feltöltéskor szokott szakadozni néha.. talán javul a dolog az új modemel.

[ Szerkesztve ]

(#26722) dchard válasza ETOM (#26721) üzenetére


dchard
veterán

Ha meglesz az új modem és frissítettél akkor mindenképpen csinálj vonaldiagnosztikát, mielőtt a margint elkezded csavargatni. Lehetőleg egy napot menjen a modem a diag előtt (és a frissítés után), és NE áramtlaanítsd mielőtt a diagot csinálod. Ez abban is segít, hogy a ház/lakás hálózatát érdemes-e/kell-e csserélni, javítani.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#26723) ETOM válasza dchard (#26722) üzenetére


ETOM
addikt

Oké így teszek mindenképp. Jelentkezem, ha meglesz a modem és megcsináltam a dolgokat. Köszi :R

(#26724) villamos


villamos
őstag

Megérkezett az új hgw. Nem vagyok különösebben elragadtatva tőle, a sebességeim nem változtak.
A routerrel sehogyan nem hajlandó együtt működni... Egy felhasználónév és jelszón kívül mást nem is lehet nagyon állítani.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26725) wmati válasza villamos (#26724) üzenetére


wmati
addikt

Cisco epc3925 ?

(#26726) hackeeeee válasza wmati (#26725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Neki FTTH van, tudtommal. :)

Véleményem szubjektív...

(#26727) wmati válasza hackeeeee (#26726) üzenetére


wmati
addikt

majd kiderül mi van neki :K

(#26728) villamos válasza wmati (#26725) üzenetére


villamos
őstag

Huawei HG8245 típusú hgw. A szerelő állítása szerint routerként nem tud működni, ugyanúgy mint korábban, csak van rajta egy wifi is, ami 12Mbit -et tud, mondjuk ez bőven elég, én úgysem használom.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26729) hackeeeee válasza villamos (#26728) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor gondolom 54Mb-s G-s wifi van benne, amin max ~2MB/s-t lehet kicsikarni, és ez azért kevesebb mert valami zavaró tényező van a környéken.

Véleményem szubjektív...

(#26730) villamos


villamos
őstag

Nos...
Összeraktam az asztali masinériát, és ha nem is mindig, de három mérésből kétszer 110 fölött van a sebesség jóval. Viszont ugyanezt ezen a fránya notebook -on nem tapasztalom, tehát vagy a notebook lan portja nem bírja az iramot, vagy valamit molyolni kellene a hálózati beállításokkal...
Elég bosszantó, mert zsír új gép...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26731) hackeeeee válasza villamos (#26730) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nem Gigabitesek a lanportok, akkor ne is várd. :)

Ha Gigabites, akkor lehet, hogy csak illesztőprogram kéne.

Véleményem szubjektív...

(#26732) villamos válasza hackeeeee (#26731) üzenetére


villamos
őstag

Utánanéztem, és ezen a notebookon tényleg csak egy 100Mbit -es LAN port van, de ettől függetlenül mégsem 60Mbit -nek kellene lennie rajta nem? :U

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26733) Szokenesz válasza villamos (#26732) üzenetére


Szokenesz
senior tag

P3as gépemben, PCI-os 100Mbites LAN port van és helyi hálón 90-92Mbittel mozognak az adatok, egy T-Homeos Pirellis vackon keresztül, szóval a 60 kicsit kevés, szerintem :D

(#26734) kali


kali
legenda

csütörtökön lejárt - volna - az 1 év hűségem a kedvezményes csomagra, ezért szerdán nekiugrottam a telefonnak, hogy mit tudnak ajánlani, ha további 1 év hűséget írok alá - erősen kihangsúlyoztam az 1 azaz egy évet, tanulva a korábbi eset(em)ből, amikor 1 év helyett 2 év "rögzült" a szolgáltató rendszerében...
zene, közben sűrűn figyelmeztet egy éteri hang, hogy a várakozási idő több lesz "megszokottnál", de én nem adtam fel, és 22 perc után sikerrel is jártam, jelentkezett az illetékes, illetve mégsem, mert miután közöltem, hogy speciális csomag, már kapcsolt is tovább, a tényleges illetékeshez!
bájos női hang - ami sokkal üdítőbb volt számomra, mint a korábbi férfié -, elmondtam neki a hívásom okát, és nagyon korrekt ügyintézővel "szembesültem", pillanatok alatt intézkedett, bár a netes csomag módosulására 24 - 48 órát mondott (csomagon belül is emelkedett ugye a 25/5 -> 30/5), de szerintem 20 perc sem telt el, már jött az sms, hogy a kért módosítást elvégezték! hgw restart, és már az emelt sebesség fogadott - kicsivel több is -, amellett a hgw firmware is frissült! :C

30/5

Szokenesz; a port mögötti hardveres kiépítés függvénye is, van olyan eszköz, még felét sem tudja!

[ Szerkesztve ]

(#26735) villamos válasza Szokenesz (#26733) üzenetére


villamos
őstag

Szerintem is kevés, de mi a fenétől lesz ennyire lassú? újratelepítettem a hálókártya drivert, de ez nem segített.
Az ezeréves Asus -szal ment 80 megával a 80 mega... nem értem...

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26736) hackeeeee válasza villamos (#26732) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, elvileg nem... Gyakorlati max az olyan 12-13MB/s 100Mb-s porton keresztül. Annak menni kellene.

Érdemes lehet drivert frissíteni.

Véleményem szubjektív...

(#26737) Adama123


Adama123
tag

Mióta pénteken felkerült a Cisco EPC3925 HGW-re az új firmware, azóta nálam nincs iptv tévéadás egyik boxon sem. Felvételeket vissza tudom nézni, működik rendesen az internet és telefon is, de a tévéadásoknál fekete képernyő fogad, amire pedig pedig nem vagyok előfizetve, ott a szokásos képenyő fogad. Bejelentettem hibára, azt mondták ez műszaki hiba és jön majd ki szerelő.
Én arra tippelek, hogy az új firmware felkerülése során csesződött el valami, de ránézésre az is normálisan működik. Míg a szerelőre várok, valaki hozzáértőt kérdeznék, hogy került-e valami új feature a HGW-re, ami esetleg okozhatja ezt, vagy tudok-e esetleg valami beállítás változtatással próbálkozni?

(#26738) joecontra válasza kali (#26734) üzenetére


joecontra
addikt

Grat az emeléshez. :K

Üdv,
J

(#26739) kali válasza Adama123 (#26737) üzenetére


kali
legenda

security -> firewall -> spi firewall protection: low?

joecontra; köszi! :) igaz, nem vagyok valami nagy letöltő, a 25 megabit/sec is bőven elég volt!

[ Szerkesztve ]

(#26740) Adama123 válasza kali (#26739) üzenetére


Adama123
tag

Erre van állítva.

(#26741) #78121280 válasza Adama123 (#26737) üzenetére


#78121280
törölt tag

Csinálj egy factory resetet a hgw-n,esetleg a boxokon is.

(#26742) villamos válasza hackeeeee (#26736) üzenetére


villamos
őstag

Találtam ugyan egy frissebb drivert, fel is tettem. Újraindítás után ugyan felment a sebesség 90Mbit környékére, majd újabb mérések során visszament 60-70 közé... :(

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#26743) ETOM válasza dchard (#26720) üzenetére


ETOM
addikt

Most egyébként megszakadt a net és magasabb uploadot mérek. Előbb majdnem megvolt az 1Mb/s lefelé meg 13 felett mér kicsivel.

(#26744) Gedeon31 válasza wmati (#26727) üzenetére


Gedeon31
addikt

Itt vagyunk egy jó páran akik nem tegnap kezdtek el ide járni és nagyjából tudjuk már ,hogy a másik fórum társnak milyen csomagja van elhiheted.

(#26734) kali egész jó eredmény nálad stabilan megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#26745) wmati válasza Gedeon31 (#26744) üzenetére


wmati
addikt

Nyilván így van :U

(#26746) kali válasza Gedeon31 (#26744) üzenetére


kali
legenda

igen, a 25 is mindig 26 volt, nem tudtam úgy terhelni az iptv által, hogy kicsit is csökkenjen, pedig 3 stream van (2 sd + 1 hd), így volt olyan, hogy 1 lejátszás + 2 felvétel ment! :)

(#26747) Adama123 válasza #78121280 (#26741) üzenetére


Adama123
tag

Köszi! Ez segített! HGW-n csináltam factory resetet és most már megy minden. Igaz, most konfigurálhatok mindent újra a modemben, de legalább működik.

(#26748) Gedeon31 válasza kali (#26746) üzenetére


Gedeon31
addikt

A My T-home mit ír sikerült 1 évre beállítaniuk a hűségedet? :)

(#26749) #78121280 válasza Adama123 (#26747) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nincs mit. Szoftver frissítés után mindig ajánlott egy reset. Nekem ezt mondták. :D
(#26734) kali Én meg a kábel telefon-t pénteken,de nyilván hibára futott mert semmi nyoma. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26750) kali válasza Gedeon31 (#26748) üzenetére


kali
legenda

igen, az iptv és a telefon már módosult is, a net még a régi csomagos, de már ott is törölték a régi hűséget!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.