Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) Dot


Dot
őstag

Valaki tud erre valamit? :S

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27952) dchard válasza Dot (#27951) üzenetére


dchard
veterán

Sokszor nem elég az átirányítás a tűzfalon is engedni kell.

Az is lehet, hogy nem jól állítottad be a forwardot, nem az a belső IP mint amit gondolsz, de lehet hogy a no-ips címed nem frissült.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27953) brumi1024


brumi1024
veterán

Sziasztok!
Most kedden jönnek a t-home-osok mert bevezetik a kábelnetet(eddig csak adsl volt elérhető itt Budakalászon, nemrég lett elérhető a kábelnet). A kérdésem lenne, hogy ez hogy néz ki, mit csinálnak? Gondolom elviszik a modemet(egy wifi-s fehér Pirelliről van szó, őróla), viszont mi lesz helyette? Ez wifi-s volt, de úgy tudom a wifis modem feláras(a netmániánál is az amire váltok, mert nincs iptv-nk), de felárat nem kértek anno érte, szóval hogy is van ez? Illetve kérhető, hogy egy egyszerű alap modemet hozzanak helyette, ami csak annyit tud amennyit kell, de azt biztosan? Mert ezekből a wifi-s vackokból már elegem van(előtte volt egy fekete St780 Thomson, na az volt aztán az ipari hulladék...), úgyis megy rá a tp-link wdr3600.

Köszi a válaszokat!

(#27954) wmati válasza brumi1024 (#27953) üzenetére


wmati
addikt

Azt kapod ami éppen polcon van szóval nagyon nem lehet válógatni, valami Cisco EPC3212, EPC3925 vagy Thomson egyikkel sincs semmi gond mindegyik teszi a dolgát

[ Szerkesztve ]

(#27955) poli27 válasza wmati (#27954) üzenetére


poli27
veterán

Vagy Dlink DCM-301 :)

(#27956) wmati válasza poli27 (#27955) üzenetére


wmati
addikt

Tényleg ilyen is van :B

(#27957) dchard válasza brumi1024 (#27953) üzenetére


dchard
veterán

Ha csak neted van/lesz, se ip telefon se iptv, akkor próbálj meg Dlink DCM-301-et kérni vagy Cisco EPC3212-t. Ezek sima modemek semmi nincs bennük, valszeg ilyen könnyebben van a szerelőnél is. De egyébként lutri.

A többinél is meg lehet oldani, hogy se WIFI se routing ne legyen, de nem valami egyszerű megoldások.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27958) Allien válasza chungee (#27943) üzenetére


Allien
veterán

A helyzet jelenleg az, hogy hagyományos telefon vonalat már nem nagyon adnak. Jellemzően VOIP telefont adják, amihez NEM a hagyományos ADSL modemet használják fel, hanem egy külön eszközt kapsz (HGW, ami egy router is). Nem lesz könnyű ebben az esetben a váltás. Rendeld meg előbb, és amikor felhívnak időpont egyeztetésre, megmondod, hogy majd mondjuk egy hét múlva esedékes (vagy kettő). A BTEL felé jelzed, mikortól szeretnéd felmondani, és ez alapján próbálod majd az időpontot egyeztetni. Ha még él a szerződés, akár 1-2 napot (már a bteles), egy dolog, a szerelőnek mond meg, hogy annak a helyére kösse be. ;) Ha már megszűnt a Bteles szolgáltatás, akkor is jelezheted a szerelőnek, nem fog haragudni érte. :DDD Max nem érdekli. :) Ami a telefon vonalat illeti, nem érdekli a szolgáltatót, hogy használod-e, lesz-e forgalom rajta. Arra mindenképp figyelj, hogy azért amit lehet eleve tiltass le róla, azaz emelt díjasz számok hívása, meg ilyesmi.
Elvileg, ha mégis hagyományos telefont kapnál, akkor a szerelőnek is a MINDENKÉPPEN ki kell mennie, elvileg legalábbis. De szerintem, ma már a voipot erőltetik, rá se fognak talán kérdezni, milyet szeretnél.. :B De lehet tévedek, már hallottam olyanról is, hogy futár vitte ki a HGW-t, és az Ügyfélnek kellett beüzemelni. :K Ezért érdemes hamarabb rendelni. Csúsztatni még lehet az időpontot, de az esetleges kérdéseket, problémákat hamarabb ki lehet szűrni, és van esély arra, hogy ha mégis valamit elszúrnak, még talán időben, de megoldhatják. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27959) Allien válasza brumi1024 (#27953) üzenetére


Allien
veterán

Annyival kiegészíteném az előttem szólókat, hogy ha jól tudom, és eddig ugye wifis eszközöd volt, akkor ezt a funkciót továbbra is meg fogják tartani. Azaz, ha nem olyan eszközt kérsz/kapsz (ezt a részt nem tudom, mitől függ), ami tud wifit, automatice kapsz egy tsodálatosh DLINK DIR 600-s routert, ajánékba. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27960) XZoli válasza brumi1024 (#27953) üzenetére


XZoli
aktív tag

Én Dlink DCM-301 modemet használok külön kértem, hogy ilyet hozzanak stabilan hozza a 120/10 nettet, sajnos majd a EPC3925-sel próbálkoznak az ipv tv beetetés miatt :W , e erősnek kell lenni :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#27961) Dot válasza dchard (#27952) üzenetére


Dot
őstag

Hogy engedjem a tűzfalon?
Dns-el nincs gond.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#27962) dchard válasza Dot (#27961) üzenetére


dchard
veterán

Mindig a bejövő portot adjuk meg. Mivel te maradtál a 21-esnél (nem szerencsés), ezért a 21-es portra csinálsz tűzfal szabályt TCP protokolra a WAN felől a LAN irányba. Akár a LAN-os IP címet is beadhatod neki, de úgy is lehet, hogy a 21-es portot TCP-n WAN felől az egész LAN tartományra adod meg (hálózat cím + maszk).

Mivel meg fogod kérdezni, hogy miért nem szerencsés így egyből válaszolok is:

Tipikusan scannelt port szám a 21-es. Érdemesebb azt csinálni, hogy egy magasabb portot mappelsz be.

Például: a te esetedben fut az FTP szerver a belső 192.168.1.254 IP-n 21-es porton. Ehhez te csinálsz átirányítást, ahol mondjuk az 50021-es külső port van átirányítva a belső 21-esre. Így kívülről az 50021-es port alatt lesz elérhető az FTP szerver, jó eséllyel megúszod a portscan-t.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27963) #41133696


#41133696
törölt tag

No remek a Spektrum HD is bekerült a 179. -es program helyre. A Sima SD-s től ellentétben a Viasat és a Netgó HD -től nem tér el a műsora.

59.-es a Filmbox
180.-as jelenleg nincs
181. Viasat Nature /History HD
182. Eurosport HD
183. Natgeo HD
184. m1HD
185. m2HD

(#27964) Hammy válasza dchard (#27927) üzenetére


Hammy
tag

Hozzám legközelebb ilyet találtam, kb. 1,7km-re :) :

(#27965) dchard válasza Hammy (#27964) üzenetére


dchard
veterán

Az egy sima 400-as rendező sajnos. Ebben csak átkötések vannak.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27966) syC


syC
addikt

Üdv.

Más is tapasztal mostanában t-homnál brutál sebességcsökkenést? 3.2MB/sec helyett 60KB/sec -es letöltés és hasonlók?? :F

(#27967) Gedeon31 válasza Hammy (#27964) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem lehet azt mondani vigyáznának rá ;] , aki arra jár ír valamit rá :)

(#27968) dchard válasza syC (#27966) üzenetére


dchard
veterán

Ha ADSL akkor vonaldiagnosztikát kéne csinálni hozzá, hogy többet tudjunk meg.

Ha a lassulás időszakos, és nem adsl hanem kábelnet, az bizony csúcsidei torlódás lehet.

ja és a T-home mérőszerver kalap szart nem ér, helyette a budapesti telekom által üzemeletett Speedtest.net szervert ajánlom. Ez sem pontos, d elegalább nem teljesen flas a kép amit mutat.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27969) polonic


polonic
félisten

dchard!

Ezeket az OLT-ket hol helyezik hel? És hogy lehetne egy ilyen berendezést megnézni? Tudom, furcsa kérdés. De csak megkérdem.

Egyébként Egerben milyen Telekom csoport van? Mert láttam, hogy van egy nagy épületük. Úgy értem, hogy műszakiak, valami területi igazgatósag, vagy mi van ott?

(#27970) syC válasza dchard (#27968) üzenetére


syC
addikt

Üdv.

Épp most mértem speedtest-et telekom szerverre. Siralmas: 0.7 Mbit / 0.3 Mbit. Másik laptopommal 10Mbitet mértem, viszont a szomszéd netjével az új laptopom meg tudok tölteni 2.2MB/s-el, szóval nem igazán értem.. Lehetséges, hogy a gépem nem szereti a saját netem? :U

Az lehet gond, hogy a régi laptopban g-s kártya van, az újban meg már n-es? ( A router tudja az n-t,de lehet hogy valamiért nem szereti? )

(#27971) dchard válasza syC (#27970) üzenetére


dchard
veterán

Olyan nincs, hogy nem szereti.

Sebességet csotrogány hardveren wifin keresztül eleve nem mérünk.

Ha más laptopján a saját neteddel jót mérsz, az nem hálózati probléma, hanem valami fogja a laptopot. Pl. vírusírtó, vagy a diszk nagyon lassú benne, de hosszan lehetne ezt sorolni.

Lehet szar a wifi is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27972) dchard válasza polonic (#27969) üzenetére


dchard
veterán

Így néz ki az OLT:

A 2x4 lukas kártyákon végződnek a GPON kapcsolatok, mindne lukban egy-egy üvegszál vége van, amin egyenként tipikusan 32-64 (maximum 128) ügyfél vagy mondjuk inkább úgy: ONT csatlakozik. A középső két kártya az átviteltechnikai hálózati kapcsolatért felel, jellemzően 4db 10gigára képes interfésszel, a redundancia miatt van kettőzve. A bal szélső szélső a TÁP kártya, aminek az aljában a felügyeleti interészek, riasztások stb. mennek. A jobb oldali is lehet például sávon kívüli felügyelet, ezek jellemzően speciális kártyahelyek egyébként.

Ilyenből persze több is lehet egymás fölött egy rack-ben.

És akkor van még mellettük vagy a közelükben ilyesmi:

ez a DWDM node, ami az országos átviteltechnikai hálózatra kapcsolja a GPON OLT-t (meg minden mást is, catv fejállomást, CMTS-t, DSLAM-et, minden IP-s berendezést). Jellemzően 80 csatornára képes berendezések, csatornánként 10,40 vagy 100Gigabit/s-ra képesek, Magyarországon jellemzően 4-10 darab 10gigás interfészt szoktak használni országon belül.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27973) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valamit csináltak errefelé. Ledobta a modemet a háló, most meg elég nyögvenyelós a tempó...

Véleményem szubjektív...

(#27974) #78121280 válasza hackeeeee (#27973) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nálam is döglik megint. Megint bejelentve. :DDD

(#27975) hackeeeee válasza #78121280 (#27974) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehe..

Itt most mondhatni észheztért.

Véleményem szubjektív...

(#27976) polonic válasza dchard (#27972) üzenetére


polonic
félisten

Köszi a részletekre kiterjedő választ!

Mekkora egyébként egy ilyen szerkezet? Honnan lehet megtudni, hogy hol vannak ilyenek?

Te benfentes vagy egyébként?

(#27977) dchard válasza polonic (#27976) üzenetére


dchard
veterán

Egy Eger méretű városban a teljes fedéshez is kényelmesen elég 2-3 helyszín, most ha egyáltalán van optikai szolgáltatás, akkor az egy helyszínről mehet.

Szerintem területi kirendeltség lehet ott. Ennél többet nem fogsz megtudni.

Ezek szabvány rackbe mennek klimatizált helyiségekben vannak, nem utcai kabinetben az tuti.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27978) Gedeon31 válasza #78121280 (#27974) üzenetére


Gedeon31
addikt

Emlékszem Te már tegeződtél az e-mail címen is kezdem érte miért :P :P

Ez nagyon gáz lesz hosszabb távon én már kértem volna egy kisebb csomagot.

(#27979) polonic válasza dchard (#27977) üzenetére


polonic
félisten

Értem, rendben.

Van optikai szolgáltatás egyébként, már 2009-től.

(#27980) #78121280 válasza Gedeon31 (#27978) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem kérek kisebb csomagot.
Hja sokat levelezek az MT kapcsolattal. Nem csak e-mailben telefon is tegezés van. :P ;]

(#27981) Gedeon31 válasza #78121280 (#27980) üzenetére


Gedeon31
addikt

Amíg nem volt normális netem inkább béreltem egy olcsó ,de jó szervert neked is ez kellene és nem kellene szarakodni ezzel a csomagoddal.

(#27982) poli27 válasza dchard (#27957) üzenetére


poli27
veterán

Cisco EPC3212 már nincs a t-nél, legalább is már nem ad ki ilyen modemet.3 fajta ed3 modem van dlink dcm-301,epc3925, és thomson tcm471.

(#27972) dchard amit linkeltél olt, olyat itthon nem nagyon lehet látni, ekkora kiépítésben :DD Legalább is több Digi központban voltam , és mindenhol csak 5-6 kártya volt benne kb :)

[ Szerkesztve ]

(#27983) #78121280 válasza Gedeon31 (#27981) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hogy jön ide a szerver bérlés??

(#27984) wmati válasza #78121280 (#27983) üzenetére


wmati
addikt

Mindegy bérelj egyet, az a biztos :K

[ Szerkesztve ]

(#27985) Huroq válasza #78121280 (#27974) üzenetére


Huroq
senior tag

Nekem már reggel 7 óra óra nincs netem :) Eddig csak ultra f_s volt, most már semmi sincs :D
Mondom a kollégának, hogy már 15x legalább újraindítottam, resetáltam, de még mindig nem jelentkezik fel a hálózatra. Erre az volt a válasza.... azért próbáljam meg még egyszer újraindítani :D Hát mondom inkább szólj a szakiknak, mert erre nekem nincs időm. Már kezd a hócipőm tele lenni...

(#27986) Gedeon31 válasza #78121280 (#27983) üzenetére


Gedeon31
addikt

Vajon miért kell a nagy sebesség otthoni netre nem azért itt fórumozol :P

(#27987) #78121280 válasza Gedeon31 (#27986) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát nem arra amire te gondolsz. :U

(#27988) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nagyon nincs toppon a távszámla.

2. dátummal készült el a számla, mail-t sem kaptam róla, plusz letölteni sem tudom a számlát...

Véleményem szubjektív...

(#27989) Gedeon31 válasza hackeeeee (#27988) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezzel kínlódtam szintén valamelyik nap azt másnap már jó volt :)

Roli27 :D

(#27990) hackeeeee válasza Gedeon31 (#27989) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát oké, csak ez a számla már 5 napja kész van, plusz mail-t sem kaptam róla, hogy számla érkezett.

Véleményem szubjektív...

(#27991) Gedeon31 válasza hackeeeee (#27990) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem dec.28.-án volt kész a számla azt pár napja tudtam csak letölteni.

(#27992) hackeeeee válasza Gedeon31 (#27991) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Eddig Nálam soha sem volt ilyen, aznap, ahogy megkaptam a mail-t, hogy elkészült a számla, már le tudtam tölteni a pdf-et.

Véleményem szubjektív...

(#27993) Gedeon31 válasza hackeeeee (#27992) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szintén :)

(#27994) kabelmania27 válasza dchard (#27972) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akadémiai hálózat is dwdm technológiával működik 40gigabites sebességgel.
Ha jól gondolom hasonló dwdm nod-ot használnak más szolgáltatók is.
Szerinted hány év múlva fog elterjedni a lakossági optika?

(#27995) dchard válasza kabelmania27 (#27994) üzenetére


dchard
veterán

Ma már minden jelentős hazai szolgáltató országos hálózata DWDM-en működik (Mtelekom, T-Mobile, Vodafone, Telenor, GTS, Invitel, UPC).

A különbség legflejebb a használt berendezésekben és az összefogott csatornaszámban van. A telekomnak például sok a régi optikája, míg akik nemrég fejlesztettek, azok olcsóbb és ami fontosabb: újabb technológiát tudhatnak a magukénak. Jellemzően 10Gbit/s / hullámhossz csatornákat használnak, ebből is jellemzően 4-10 darabot, így irányonként tipikusan 40-100Gbit/s sávszélesség érhető el. Viszonylag kevés 40Gbit/s / hullámhossz megvalósítás van elsősroban a nem túl előnyös kódolása miatt. A többség 10gigáról 100gigára akar/fog váltani.

Az optika ebben a gazdasági környezetben és politikai környezetben ami ma van, csak nagyon lassan fog terjedni. A szabályozás kérdése sincs megoldva, a szabályozó gyenge és bizonytalan, mindenféle extra adókat vetnek ki stb.

Semmi okot nem látok a bizakodásra azt leszámítva, hogy az optikai berendezések ára folyamatosan csökken, de ezzel nem sokra megyünk, ha magát az üvegszálat senki nem viszi el az előfizetőig.

Ebben a helyzetben valószínűleg a DOCSIS és VDSL2 hálózatok továbbfejlesztése az amire elvi esély van.

Megjegyzem: a nagyszabású kútbaesett optikai fejlesztések helyett lehet alapból ezt az irányt kellett volna megcélozni, és akkor ha 100 meg 150mega nem is, de legalább egy kellemes 50/10 meg normális IPTV lenne sokkal több helyen mint most, olcsóbból is kijött volna, meg közelebb is került volna az üveg vége az előfizetőhöz.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27996) smiti válasza Gedeon31 (#27991) üzenetére


smiti
addikt

Sziasztok!

Úgy látom, hogy ez a dec.28-a másnál is egy vízválasztó dátum. Nekem ezen nap óta nem sikerült nekik átállítaniuk az internetemet 15-ről 20Mbitre. :W

(#27997) kabelmania27 válasza dchard (#27995) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Koax hálózaton a fejlesztés gondolom az ed3/d3 rendszert jelenti, vdsl2-nél pedig 50megabit elérését.
Ha jól látom vdsl 2nek akkor van értelme ha közel van az előfizetőhöz az optika.

[ Szerkesztve ]

(#27998) borfoci válasza hackeeeee (#27990) üzenetére


borfoci
csendes tag

Mail nekem sem jött és letölteni sem tudtam. Még szerencse, hogy a T annyira lelkes, hogy már dec 20 előtt fent volt a my t-home-on :) :C

(#27999) dchard válasza kabelmania27 (#27997) üzenetére


dchard
veterán

Jézusom micsoda baromságok már megint a magyar wikis szócikkben...

A sima VDSL eleve nem si tud 100megát még elméletileg sem, a hozzá megadott távolságok meg szintén vastagon fölé vannak becsülve... Lényegtelen, mert úgy is VDSL2-ről beszélünk. Persze az a táblázat is szar: 100megabit éles hálózaton még 100%-os vectoring mellett sem jön ki 500 méteren, nade nem baj...

A VDSL2-nek az az értelme, hogy elég mindössze egyetlen üvegszálat az előfizetők közelébe vinni és csak ki kell rakni a minidsalm-et, és máris hasít a net meg az iptv. Arról nem beszélve, hogy ha nem egy szálat húznak ki, hanem mondjuk 6-10-et, azt később felhasználhatják a GPON kiépítéshez is. Olcsó, gyors a kiépítés, és képes áthidalni azt az 5-8 évet amire az optikának szüksége van (mind technikai mind anyagi értelemben).

DOCSIS ugyanez: kihelyezett modulátorokkal (Edge-QAM) egyetlen üvegszálat elég mondjuk egy nagyobb társasházba húzni, és máris van brutál kapacitás + IPTV és ez is olcsó, szintén felhasználható a behúzott üveg a későbbi GPON-hoz.

Egyik esetben sem ússzák meg az optika közelebb vitelét de egyrészt ez felhasználható a távolabbi jövőben, másrészt töredék beruházásból kijön. Korábban számolgattam itt egy ilyen minidslam egy portra vetített költségét ami egy 96 portos kiépítésnél kb. 1-200 dollár. Elég gyorsan megtérül még a mai árak mellett is.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#28000) #41133696 válasza hackeeeee (#27988) üzenetére


#41133696
törölt tag

Viszont, köszönöm, hogy eszembe juttattad, mert már vagy 2 éve merült fel először, hogy regisztrálunk rá, de most meg is léptük. Igaz akkor még sárga csekken fizettünk, és lett volna valami egyszeri kedvezmény is, most meg ezt nem láttam :) Na meg most egyébként is átutalással intézzük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.