Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) polonic válasza #78121280 (#27600) üzenetére


polonic
félisten

Rendben.

Ez valami új fícsör/bug? :)

Eddig tényleg egyből eltűnt fizetés után.

[ Szerkesztve ]

(#27602) #78121280 válasza polonic (#27601) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem tudom. De ritkán előfordul nálam is. Én is ma fizettem be,rögtön frissült is,múltkor meg fél óra kellet neki. :)

(#27603) villamos válasza Allien (#27597) üzenetére


villamos
őstag

Pont ezért kértem tőlük egy mobil stick -et, ha a vezetékes net valamiért meghal, legalább legyen valami. Lehet hogy butaságnak tűnik csak ezért mobilelőfizetést kötni, de így sem fizetek többet végeredményben a különféle kedvezmények miatt.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#27604) KaiotEch válasza dchard (#27595) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Volt már anno, de akkor valszeg kell újat csinálnom. De most ezt nem értem. Ha beírom a címemet kidobja, hogy van 20mbit, ha rámegyek, hogy arra akarok váltani, akkor meg ezt kapom:

Most akkor legyen az, hogy maradok a 10-esnél, de adják annyival olcsóbban. Mondjuk az is kérdéses, hogy hogy jön ide a 6740 és a 6040Ft...

(#27605) wmati válasza KaiotEch (#27604) üzenetére


wmati
addikt

Weblap tévedhet

(#27606) KaiotEch válasza wmati (#27605) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ha telefonon rendelem, akkor meg nincs plusz még akció, bár rákérdezek nemsokára.

(#27607) #41133696 válasza Allien (#27593) üzenetére


#41133696
törölt tag

"A TV gyártója NEm rak bele kábelt, mert ugye hülyeség. "

Ez a "hülyeség" rész így ebben a formában pontosításra szorul szerintem. Azt gondolom, hogy az ember nem vesz ilyen Tévét ha nem akar HD tartalmakat nézni. Sima RCA-as SD adásra egy kisebb képernyő is megfelel ha már CRT-t nem nagyon lehet kapni. Nálunk fejlettebb országokban talán nem 60 SD / 6 HD a szórási arány, de nem tudom, nem élek külföldön :) Gondolom azért, hogy Japánban másabb a felállás, de idehaza kispórolják oké.

A másik része pedig az a dolognak, hogy én ugye gondoltam rá, hogy esetleg nem jár automatikusan a HDMI kábel, azért kérdeztem rá a másik topicban, de sokan lehetnek akik nem gondolnak rá, aztán pislognak hogy nincs benne , utána lehet kábel után szaladgálni ha a szerelőnél sincs, vagy csak néznek hogy miért SCART-RCA-val van rákötve :D

A Spórolás dolog is érdekes. Egyfelől ja elfogadható, hogy sokszor így van, de akkor a Gigabyte pazarol, hogy középkategóriás VGA-hoz mellékeli? Ez a tévé is középkategória simán megvan. Mindegy nem akadok én ezen fenn, elfogadom, hogy így van szerzek kábelt aztán kész, csak furának tartottam és leírtam.

Az, hogy a Sagem így "zsírozta" le a T-vel az is akceptálható, mert pl 2 évig én sem HD-ben néztem, és szolgálatóti különlesgeség volt az, hogy HD-s STB-t nyomtak boldognak boldogtalannak. Na meg az STB pár tízezer Ft értékű max.

Még nem volt időpont egyeztetés nem is hívtak, majd én mindjárt felhívom őket :D

Szóval nincs köztünk félreértés elfogadom a dolgot amit írtál csak leírtam mi a szitu.

(#27604) KaiotEch: Érdekes működik a weblap. Nálam pl 30 Mbit/s-ot mutatott cím alapján, de megrendelésnél már csak 20-ast engedett, aztán abból is eleinte 11.9 volt meg, aztán kellett Firmware frissítés és mindjárt másabb. Persze arra nincs magyarázat, hogy csomag váltás előtt 15-ös családi, hogy mehetett stabilan 2 Mbit/s-al gyorsabban mint amikor átálltam 20-ra.

(#27608) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok!

Nemrég költöztem Budapestre, és internetszolgáltatót keresek. Az I. kerületben van az albérletem, és sajnos úgy néz ki, hogy a T-Home-on kívül más nem szolgáltat, vagy legalábbis én nem tudok róla.

Korábban UPC volt, és tetszett, hogy 5000 HUF-ért volt gyors net, még ha letöltési irányban is, kábeltv, és telefon (igaz, utóbbit nem használtam). T-Home-nál kicsit elszomorított, hogy a drága 10Mbps-es internetből, ha van IPTV, akkor még szépen leszívódik a TV által lefoglalt sebesség.

Na, de nem is ez lenne a konkrét problémám. Tudom, hogy ez T-Home-os topic, de esetleg valaki nem tud más szolgáltatót, aki T-Home-os telefonos vezetékes hálózaton szolgáltat internetet, és esetleg van elérhető kábelszolgáltatása a Vár negyedben?

Előre is köszönöm a válaszokat, és elnézést kérek, ha nagyon rossz helyre írtam.

Üdv.:
Zoli

(#27609) #41133696


#41133696
törölt tag

Na megvolt a telefonálás. Nem szerelő hozza ki hanem futár azt mondta. Viszont akkor mi a honlapjukon az ingyenes beüzemelés szöveg?:D Bár ezt tőlük kellett volna megkérdezni, viszont még annyira friss, hogy nincs is feldolgozva, 24-48 óra ennek az ideje. Majd utána rákérdezek erre is.

(#27610) Allien válasza kzoli89 (#27608) üzenetére


Allien
veterán

Ha bérleménybe laksz, akkor keresd a szomszédokat, vagy a közösképviselőt/gondnokot. A várnegyed amúgy is gázos. Oda még SAT TV sem mehet, mert különlegesen védett terület. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27611) Gubek-Einste válasza #41133696 (#27607) üzenetére

Tévéhez/monitorhoz HDMI kábelt adni, monitornál szokott lenni D-Sub/DVI. Azért nem adnak HDMI-t mert az általában a hozzá csatlakoztatott eszközhöz adnak, pl, Blu-Ray/HD mediaplayer/konzol/STB.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#27612) kzoli89 válasza Allien (#27610) üzenetére


kzoli89
tag

Köszi az infót.

Akkor egy évet kibírok, utána úgy is saját kecót kellene keríteni.
Am. az normális, hogy a szolgáltatás megrendelésétől 2 héten belül semmi telefon, hogy időpontot egyeztessenek?

(#27613) #41133696 válasza #41133696 (#27609) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosítom is.

Tehát imént postom egy hölgy ügyintézővel történt beszélgetésemet tükrözte.

Nem hagyott a dolog nyugodni, így megint felhívtam őket, ezúttal egy úr vette fel. Mindjárt pörgősebben haladt a dolog.

1. Rögtön berögzítette az igényemet, igaz elsőnek majdnem SAMSUNG-ot - úgy látszik azt viszik jobban - de mondtam neki, hogy SONY-ról van szó, szóval ez is megoldva.
2. Elmondta, hogy nem futár fogja kiszállítani, hanem a SAMSUNG márkaszerviz, és ők fogják beüzemelni is.
3. HDMI-re megnézte, hogy "sajnos" mindkét beltéri HD képes, egyébként egyik boxot cserélték volna és akkor tudott volna kábelt is küldeni.
4. Volt aki itt írta, hogy a HD csomagban nincs benne a Viasat History & Nature. Cáfolták, tehát benne van!
5. Mindegy milyen kedvezményem van 1300 Ft havidíja van a HD csomagnak
6. Ráérek miután hívtak a Samsungtól megrendelni a HD csomagot - ezt már magamtól is kitaláltam :D

(#27614) Gedeon31 válasza #41133696 (#27613) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Sony tv-t a Samsung márkaszerviz helyezi üzembe :U

(#27615) Allien válasza #41133696 (#27607) üzenetére


Allien
veterán

Majdnem lógikusan gondolkodol. Csak ugye még sem. ;) Beszéld meg a TV gyártókkal, mért nem raknak bele kábelt. El fogják mondani, hogy minek? Hiszen más-más az igény. Van, akinek van pl HD-s műsor forrása, van, akinek NINCSEN! Ugyanis, NEM azért vesznek az emberek full HD-s TV-t, mert van is mit rá kötni, hanem azért, mert vagy nem kapni mást, vagy nem annyival olcsóbb. Pl a HD readys TV-k ára nem fele annyi, mint a full HD-s. Amikor én vettem a TV-m, akkor a sima 100E volt, a full 110E. Akkor minek vettem volna a simát? Régen se raktak a CRT TV-k mellé max használati utasítást. Teljesen jogosan ezt a Vevőre hárítják. Főleg, mert van/volt olyan TV, amivel hiába kötöd össze pl az STB-t HDMI kábellel, az finnyás dög, és csak aranyozott drága HDMI-vel hajlandó üzemelni. :K A VGA amúgyis más piac. Illetve, BIZTOS van olyan gyártó, és/vagy típus, amely mellé grátisz raknak minden földi jót. Csak, olyannal kevés ember találkozik, mert a többség csak a kommersz márkákat ismeri. SONY, LG, SAMSUNG, a legismertebbek. De, EU-ban is gyártanak TV-t, csak azt NEM tudod megfizetni, valszeg. ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27616) #41133696


#41133696
törölt tag

Most legalább lesz a routermben lévő WiFI-nek is feladata. Úgy tervezem, hogy ezen keresztül kapja majd a netet, nem kábelezek :D

(#27617) Allien válasza kzoli89 (#27612) üzenetére


Allien
veterán

1 hónapjuk van rá. De, inkább kérdezz rá, lehet, valami gond van esetleg. De az is lehet, hogy egyszerű emberi oka van. A Vár-ba NEM lehet csak úgy behajtani. Márpedig valszeg csak kevés szerelőnek van oda engedélye. ha az(ok) épp szabin vannak, akkor megáll az élet, de legalábbis, lelassul. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27618) Khelben válasza Khelben (#27447) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ma volt kinn a szerelő, az utcán lévő szürke dobozban volt elrozsdásodva a vezeték, az okozta a netünk halálát.

(#27619) #41133696 válasza Allien (#27615) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja erről a jelenségről már hallottam, rákérdeztem a Sony TV-s topicban, a válaszokból az jött le, hogy a nem aranyozott HDMI is megfelelő.

Egyébként majdnem rendeltem egy aranyozottat a PCX-ből - mondván, úgyis megrendelés alatt van az Aver3D Capture kártya, és akkor befér a csomagba, de pont jött a mail, hogy elindították a csomagot. Meg egyébként is 5 k körül lett volna, Edigitalban meg van ennyiért is: Equip HDMI apa - HDMI apa aranyozott kábel (1.4 HDMI, 3D-s), 2m.

(#27620) poli27 válasza #41133696 (#27619) üzenetére


poli27
veterán

Az hogy aranyozott az egy parasztvakítás :D Mivel digitális a jelátvitel,tök mind1 milyen,minőségbeli különbséget nem tud okozni!Még az rca meg a scart időszakában volt értelme itt már nincs....... Ez kb pont ugyan az mint az aranyozott dugós optikai kábel hehe :D

[ Szerkesztve ]

(#27621) SlayR válasza Allien (#27576) üzenetére


SlayR
senior tag

Én nem aztmondtam, hogy várom csupán annyit mondtam, hogy nekem az ügyfélszolgálatos hölgy elmondta, hogy kbra mikor várható amúgy meg sokszor ez függő ahogy minden más témában, hogy kivel beszél az ember nem tudom miért kell ezen annyit lovagolni? :D

(#27622) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy a T-Home által a felhasználók részére küldött "Pirelli-s" routert lehet-e esetleg más célra használni, ill elérhető-e esetleg hozzá Admin felhasználói felület ?

Konkrétan:
A ZTE T-home-os példányánál találkoztam ezzel az Admin felhasználó-jelszó kombóval, és Dinamikus IP módban szeretném használni, persze nem T-s netszolgáltató netjét kellene megosztani.
Itt helyben már kb 20db ilyet is tudok, ami alól már kilőtték a netet, és hánykolódik csak mindenkinél a polcon.

(#27623) dchard válasza poli27 (#27620) üzenetére


dchard
veterán

Ebben csak részben értünk egyet, legfőképp a magyarázat nem stimmel.

UGye olyan, hogy digitális jel, vagy digitális csatorna nem létezik, minden esetben analóg jelet próbálunk úgy átalakítani, hogy az a digitális rendszer logikai felépítésének próbáljon megfelelni. Például egy analóg jel bizonyos feszültségszintjeihez társítunk információkat: a hordozó attól még analóg marad.

Namost ha a csatorna az előírt paraméterektől jobban torzítja a hordozóként funkcionáló analóg alapjelet, annak nem feltétlenül az lesz az eredménye, hogy nincs kép, vagy ha van akkor minden stimmel. Előfordulhat, hogy képkocka dobások keletkeznek, néha meg-meg reccsen, akad a hang, bizonyos makroblokkok sérülnek. Ez nyilván nem egy 2méteres kábelnél fog bekövetkezni, de gondolj a következőre: mondjuk kell 15 méter HDMI kábel. Itt már jó minőségű vezetéknél is határ eset, hogy pusztán a hosszból fakadó csillapítás miatt nem lógunk ki a specifikációkból. Namost erre még rájön a valamivel gyengébb kontakt a két csatlakozó végnél, és már jöhetnek is a problémák. Szóval ez a történet nem fekete vagy fehér. Szaktopikokban is sokat lehet ilyen esetekről olvasni.

"Ez kb pont ugyan az mint az aranyozott dugós optikai kábel"

Nem jó példa, mivel optikai kábelnél a csatlakozó (inkább foglalat) anyaga semmilyen szempontból nem befolyásolja a kommunikációs csatorna minőségét. A jó példa az aranyozott digitális koax csatlakozó SPDIF csatornánál, vagy a már említett HDMI. Mindkét esetben - ha csak minimálisan is - de függ a kommunikációs csatorna minősége a csatlakozókon alkalmazott anyagoktól, bevonatoktól (meg még millió más dolgotól is persze).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27624) #41133696 válasza #41133696 (#27613) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hajnalban megrendeltem a SAT TV HD csomagot, mert megjött a levél, hogy úton van felém az Aver3D CaptureHD kártya.

Természetesen, megint új ügyintézővel beszéltem, aki azt mondta, hogy jár a 10% kedvezmény a HD csomag árára.

Így tehát 1170 Ft a csomag ára. :K

(#27625) wmati válasza #41133696 (#27624) üzenetére


wmati
addikt

Mit akarsz csinálni ezzel a tuner kártyával ?

[ Szerkesztve ]

(#27626) #41133696 válasza wmati (#27625) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel lesz összekötve HDMI-n keresztül a SAGEM DS86 STB. Tehát a HDMI videójelet kell fognia, és kiküldeni a PHILIPS 200WP7ES monitorra DVI-on keresztül.

Szerk: később tervben van, hogy a főgépemre már magamnak is egy LCD/Monitor Tévét vegyek. A kártya akkor sem lesz felesleges, megy az aktuális kisebbik gépbe max :)

Jelenleg is a szobámban két LCD-n van az STB jele csak ugye az STB hátulján lévő két SCART-al.

[ Szerkesztve ]

(#27627) wmati válasza #41133696 (#27626) üzenetére


wmati
addikt

Szép :R

(#27628) #41133696 válasza wmati (#27627) üzenetére


#41133696
törölt tag

:)

Na, hogy feldolgozták a TV rendelést első jele:

Tegnaptól hosszabbodott meg 2 évvel, egyébként így nézett ki előtte:

A SAT TV HD csomag megrendelésénél telefonon kellett leadni, mert a webes felület benyögte, hogy nincs tévé szolgáltatásom, amihez megrendelhetném :D

(#27629) #41133696 válasza #41133696 (#27628) üzenetére


#41133696
törölt tag

No a HD csomag be is lett állítva, már vagy 10 órája legalább - lehet több is van. A My T-Home-ban viszont nem látom az "Előfizetések és kedvezmények" táblázatban. Nektek sincs ott?

(#27630) #78121280 válasza #41133696 (#27629) üzenetére


#78121280
törölt tag

TV résznél a beállítások,módosításra katt ott felsorolja az összes mini csomagot,ott kellene lennie a HD csomagnak is.

(#27631) #41133696 válasza #78121280 (#27630) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi, megtaláltam :R

(#27632) Gedeon31 válasza #41133696 (#27631) üzenetére


Gedeon31
addikt

Itt a kép alatt azt írtad 1170 FT a csomag ára, most mégis 1300 ír neked.

(#27633) #78121280 válasza Gedeon31 (#27632) üzenetére


#78121280
törölt tag

My T-Home nem mutatja a platina vagy arany kedvezményt.

(#27634) Gedeon31 válasza #78121280 (#27633) üzenetére


Gedeon31
addikt

Az meg hogy lehet nem azt mutatja amit kell érte fizetni?

(#27635) kali válasza Gedeon31 (#27634) üzenetére


kali
legenda

előfordul, hogy nem a valósan fizetendő összeget mutatja...

(#27636) Gedeon31 válasza kali (#27635) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ekkora cégnél ne forduljon elő ilyen.

(#27637) #78121280 válasza Gedeon31 (#27634) üzenetére


#78121280
törölt tag

Nem azt mutatja. Amikor volt HBO Max Pakom arra se mutatta a platina kedvezményt,persze a számlán látszódott a kedvezmény. :)

(#27638) kali válasza Gedeon31 (#27636) üzenetére


kali
legenda

itt nem a méret lenne a lényeg, de az csak ront a helyzeten, ha egy szolgáltató a nagysága miatt enged(het) meg magának hibákat...

(#27639) #41133696 válasza Gedeon31 (#27632) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem írja ott át, ami azért érdekes, mert például a fő oldal ezen részében a főszolgáltatásoknál igen. Számlázni már minden bizonnyal úgy fognak, hogy 1170 Ft lesz :)

Egyébként szereztem minőségi másik HDMI kábelt is, és a Tuner is megérkezett :)

(#27614) Gedeon31: Amúgy lehet valami keresztszerződés köztük. Panelnek a Sony a Samsung által kifejlesztett S-PVA-t használja például.

(#27640) #41133696


#41133696
törölt tag

Az egyik T-Home-os STB-n már aktiválnám a HDMI kimenetet, két lehetőség van:

YCbCr vagy RGB?

Apró csavar a sztoriban, hogy itt nem arról van szó hogy egy TV támogatja e az YCbCr-t, egy STB - ez nyilván támogatja , egy AVer3D Capture HD és egy PHILIPS 200WP7ES-ből van összerakva.

(#27641) Gedeon31 válasza #78121280 (#27637) üzenetére


Gedeon31
addikt

Akkor ezt az egész My T-homeot el lehetne már felejteni ,mert igazából a kutyának se kell úgyse lehet vele mit kezdeni , már az öröm ,ha belehet lépni oda.

kali lehetne kicsit a részletekre is figyelni ,ha kicsi, ha nagy.

Ezt se tudták kijavítani a T-home oldalán. Duplanet kedvezményeket.

[ Szerkesztve ]

(#27642) greyslay válasza dchard (#27562) üzenetére


greyslay
aktív tag

Akkor ahogy ígértem megcsináltam a diagnosztikát. Sajnos a te általad kreált programmal nem bírtam, mert valamiért a fekete 360R nem fogadta el a jelszót..
Így a szürke 360R el, a sm50b vel készítettem el a képet.

Ez egyenlőre 30 perc azt nem tudtam hogy meddig kell "diagnosztizálni".
Előre is köszi a segítséget.

"embertelen ember munka"

(#27643) dchard válasza greyslay (#27642) üzenetére


dchard
veterán

Mit nem fogadott el?

A firmware frissítéshez semmilyen jelszó nem kell, gondolom ez sikerült.

Miután az új firmware fent van a felhasználói név root a jelszó pedig 0000 (négy darab nulla). A webes felületre is, meg telnetre is, meg a DMT_ben is ez a felhasználói név/jelszó páros).

Ez a kép is több a semminél de egészítsd ki mindenképpen.

Erről a következő mondható el:

2megás csomagnak megfelelően van beállítva.

A kis sebeségű csomag miatt nehéz jósolni (ha kinyernéd a feketéből az adatokat sokkal pontosabb lesz), de az látszik, hogy lefelé minden különösebb probléma nélkül meg lehet a 15-16mega (SNR marginal hangolással akár ennél több is), felfelé pedig biztosan meg lesz az 1mega. Tartalék jelenleg bőven van a vonalon.

Összességében jó a vonalad, rendelhető a 20/1-es csomag (a modemet persze cseréld ki a feketére).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27644) greyslay válasza dchard (#27643) üzenetére


greyslay
aktív tag

Annál a pontnál akadok el, amikor ellenőrizni szeretném a támogatottságot és a telnetes felületre akarok belépni. Oda nem enged fel.

Egyébként nem értem hogy a telekomos illetve bteles szerelők akkor miért mondták azt hogy a probléma az a nettel hogy a hálózat nem bírja az 5 megát, és emiatt szakadozik, ha te 15 öt is látsz. (Egyébként hozzá teszem hogy amikor kijött a szerelő ő is az mondta h a vonal pedig jó, 15 megát is bírna) De ennek ellenére folyamatosan szakadozott.

Viszont most is észre veszem hogy vannak apró szakadások, bár ez már routerrel van csatlakoztatva:

direkt link - hlsw

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#27645) barnam_


barnam_
nagyúr

Üdv,
Nemrég hosszabbítottunk előfizetést, eddig 15 Mbit adsl volt, most 20 Mbit (Netmánia M).
Kérdés, milyen modem kellene hozzá, hogy ezt tudja is? Most egy Linksys WAG54GS-el használom, ez modem plusz router is egyben. A router kezelőfelületén a letöltési sebességnél 16475 Kbps-t ír.
Tényleg, a T-Home nem ad modemet, ha már két év hűséget vállalok?

(#27646) dchard válasza greyslay (#27644) üzenetére


dchard
veterán

Azért mert ahhoz a modem eredeti felhasználói neve, jelszava kell. Több féle kombináció is van:

root/admin
root/Admin
root/Bridge

esetleg ezek közül valamelyik:

admin/admin
admin/Admin
admin/Bridge

A szakadások más miatt vannak az biztos, szó nincs ilyen baromságról, hogy nem bírja a vonal. Újabb "szerelőkibúvó".

Egyébként ha továbbra sem sikerül belépned ennek ellenére megpróbálhatod a frissítést: ezt a verziót töltsd le: Board ID 96338L-2M-8M.

Ha megvan akkor a webes felületen a 4 grafikon és az Info gomb kimenete kell, illetve ha szakadásos problémáid vannak, akkor a leírás szerint SNR monitorázást kéne csinálnod amikor a leginkább veszélyeztetett a vonalad.

Egyébként jó eséllyel a régi 360R szürke modemed miatt szakad a net.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27647) dchard válasza barnam_ (#27645) üzenetére


dchard
veterán

Nálad nem sok értelme van új modemet venni, SNR margin csökkentéssel lehetne max 1-2megát nyerni, de ennyi pluszért én nem vennék modemet. Ha mégis vennél valamit, akkor 360R T1E fekete bármely t-Pontban beszerezhető.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#27648) barnam_ válasza dchard (#27647) üzenetére


barnam_
nagyúr

Azért kellene új modem/router, mert ez gyakran, általában naponta megszakad. Olyankor ki kell kapcsolnom, majd csak pár perc múlva lehet újra bekapcsolni. Vagy melegszik, vagy csak nem bírja a sebességet, mert amíg 5 Mbit net volt, nem csinált ilyet.

(#27649) Allien válasza dchard (#27646) üzenetére


Allien
veterán

Sőt! Ha már van a fekete, akkor a szürkét el KELL felejteni. Azok felett eljárt az idő. Szerintem direkte úgy vannak gyártva, hogy pár év után TUTIRA tönkre menjenek. Jellemzően a 230V-os rész miatt, és úgy, hogy közvetlenül nem venni észre. Azaz, a ledek MINDIG azt mutatják, hogy minden szép, és jó. Közbe meg jellemzően nincsen adat forgalom például. :(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#27650) dchard válasza barnam_ (#27648) üzenetére


dchard
veterán

Akkor fekete 360R a megoldás az általam írt firmware-rel:

http://logout.hu/cikk/uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/bevezeto.html

Ha meglesz az új modem azért készíts majd diagot és rakd be ide, lehet más probléma is van ott.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.