Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154651) MrCsiT válasza snyper990 (#154647) üzenetére


MrCsiT
addikt

"A bridge mód meg csak akkor járható út, ha nincs TV-előfizetése." - segíts kérlek egy nagyon részletes magyarázattal, hogy miért? :F :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#154652) Essejó válasza MrCsiT (#154651) üzenetére


Essejó
veterán

Nincs részletes magyarázat, ha van IPTV előfizetésed is, akkor a Telekom nem kapcsol Koax net esetén Bridge módba. Miért? Csak!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154653) snyper990 válasza MrCsiT (#154651) üzenetére


snyper990
őstag

Szerintem azért, mert az adást multicast módon továbbítják egy dedikált VLAN-on, amit a saját routered nem tud létrehozni. Annak a hiányában pedig nincs tévéadás.

(#154654) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Netflix valahogy rávehető, hogy magyar nyelvű legyen az alkalmazás?
Ilyen állítási lehetőség nincs benne.
A tv box magyarra van állítva.

#?*@&!

(#154655) snyper990 válasza zeon.hu (#154654) üzenetére


snyper990
őstag

Így próbáltad már?

(#154656) zeon.hu válasza snyper990 (#154655) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Minden egyéb eszközön magyar az alkalmazás, csak a Telekom boxon angol.

#?*@&!

(#154657) snyper990 válasza zeon.hu (#154656) üzenetére


snyper990
őstag

Próbáld meg törölni az app gyorsítótárát. Ha az sem segít, frissítsd (telepítsd a legfrissebb apk-t).

(#154658) zeon.hu válasza snyper990 (#154657) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Azon vagyok, thx!

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154659) veber0937


veber0937
tag

Hi

Az új 2000pro előfizetéshez miylen routert add a telekom?

(#154660) tuto558 válasza veber0937 (#154659) üzenetére


tuto558
tag

Technicolor FGA2235

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#154661) veber0937 válasza tuto558 (#154660) üzenetére


veber0937
tag

:R :R :R :R

(#154662) lali303 válasza zeon.hu (#154656) üzenetére


lali303
tag

Telekomos boxra nem lehet telepíteni netflixet a playáruházból.Azért nem lehet magyarnyelvű.

(#154663) zeon.hu válasza lali303 (#154662) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Playről nem is.
És már magyar nyelvű... :D

#?*@&!

(#154664) rostiron válasza zeon.hu (#154663) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.
És máshonnan lehet ? (Netflixet)

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#154665) zeon.hu válasza rostiron (#154664) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Itt is többször le lett írva, keress rá.
(Egyébként apkmirror, meg 1-2 kiegészítő alkalmazás kell hozzá, plusz egér, esetleg billentyűzet)

#?*@&!

(#154666) Essejó válasza zeon.hu (#154665) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem a Samsung tv távbirizgán amivel egyébként a tvboxot is vezérlem, ott a Netfliv gombja, akkor minek szenvedni, hogy a boxra felműtsem!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#154667) snyper990 válasza Essejó (#154666) üzenetére


snyper990
őstag

Nem minden tévén van, különösen a régebbiek közül. A mi előző tévénken sem volt, azért is dolgoztam ki, hogyan lehet felműteni a boxra

(#154668) zeon.hu válasza Essejó (#154666) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez egy nem okos Samsung plazma.

#?*@&!

(#154669) gaben22


gaben22
senior tag

Helosztok, PPPoE passtrough-n saját routerrel használom Telekomot, ahol saját routerem authentikál (noha ONT-on DHCP be van kapcsolva és auth azon is engedélyezve van). Net megy viszont a TV csak műsorvisszajátszásra jó jelenleg, bármi, ami élőben megy (hiába lehetne visszajátszani is), arra E:105 hibát vág. Ennek tetejében Telekom TV Go DRM-je nem enged Linuxon meg fostalicska MacOS-en se böngészőből lejátszást, egyedül Windowson tudtam működésre bírni. Mivel TV műsorvisszajátszás működik, így úgy gondolnám technológiai oka nincs, hogy élő adások ne menjenek. Esetleg valaki tud megoldást rá? Amúgy TV box saját routerre van rákötve ethernettel, ha ONT-ra nyomom rá, akkor azt írja nincs hálózat.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#154670) snyper990 válasza gaben22 (#154669) üzenetére


snyper990
őstag

ONT-hez kábellel csatlakoztatva a set top boxot mennie kell az adásnak. Az ONT eléri az internetet? Ha nem, győződj meg róla, hogy helyesen vannak megadva benne a PPPoE csatlakozási adatok. Elvileg mehet párhuzamosan 2 PPPoE session, létrehozhat egyet-egyet az ONT és a saját router is.
A visszajátszás azért megy, mert az OTT szolgáltatás. Az élő műsort multicast módon továbbítják egy külön VLAN-on (ha jól tudom), amit a HGW épít fel, és így a boxot közvetlenül a HGW-hez csatlakoztatva, vagy - lehetőleg IGMP snooping-képes - switchet közbeiktatva megy az adás.

(#154671) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Azoknak, akik szeretik a sportokat 4K-ban: Eurosport 4K-n Australian Open. Legalábbis UK-ben biztos, de gondolom a magyar verzión is.
Sok 4K HDR event sajnos nincs magyar tv-ben, bár nem is kerül egy előfizetés annyiba, mint a nyugati nagy szolgáltatóknál.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#154672) gaben22 válasza snyper990 (#154670) üzenetére


gaben22
senior tag

Köszi a segítséget, az volt, amit mondtál. Múltkor felhívtam Telekomot publikus IP cím miatt, mondták látják, hogy van saját routerem is és hogy mindenképp így akarom-e használni. A PPPoE felhasználónév át lett írva ONT-on, biztos nem én voltam, mert én XXX-et tettem volna meglévő elé, nem átírtam volna teljesen :). Visszaírtam, mostmár minden jó, TV megy ONT-ról WiFi-n is, élő adás is és visszajátszás is, net meg passtrough-n saját routerrel. Köszi még egyszer.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#154673) snyper990 válasza gaben22 (#154672) üzenetére


snyper990
őstag

Nincs mit :)

(#154674) Cs1csó válasza snyper990 (#154673) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ha jól tudom a Telekom, ha kérik ad publikus IP címet (ingyen) de csak IPv6-osat?

(#154675) snyper990 válasza Cs1csó (#154674) üzenetére


snyper990
őstag

CGNAT-olt IPv6 nem létezik, IPv4-est kapsz, ha kérsz

(#154676) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok
Amikor rá megyek magenta1 díj csomag módosításra ez fogad

(#154677) boborján2 válasza szalai112 (#154676) üzenetére


boborján2
aktív tag

Csak a szokásos...

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#154678) madgie


madgie
titán

Sziasztok!

Friss Telekomos vagyok, illetve már egy hónapja megy a szolgáltatás, de a Technicolor FGA2235 logja folyamatosan tele van hibával. Háromszor jelentettem, az első két alkalommal csak mismásoltak, mert karácsony környéke volt és még a "megrendelés" fázisnál volt beragadva az ügy, nem az "előfizetésnél". Mikor nagy' nehezen az újévvel átállt az utóbbira, megint felkerestem Vandát, ő kapcsolt a chaten egy hús-vér ügyintézőt, aztán kijött személyesen egy szaki is, de a mérések alapján minden rendben. Az ONT-t ki akarta cserélni, de valami gebasz volt az ő oldalukról, így a két Sagemcom ONT-t nem tudta a hálózatra feljelentkeztetni. Jelenleg ott tartunk, hogy megnézi, mi volt az ő oldalukról a gond, én meg december eleje óta vakarom a fejem, hogy a "Gigaerős Optika Net 1000 Pro" előfizetésben tulajdonképp mi is a Pro :DDD

A gyakorlatban egyébként nem jelentkeznek nagy bajok, a sebesség rendben van, de valahogy a kisebb weboldalak néha be-beakadnak, lassan töltenek be. Nevetséges, de a régi koaxos internettel jóval pattogósabb volt minden.

Van valami tippetek esetleg egy log print screen alapján, mi lehet a gebasz? Most több minden csüng a rendszeren, de teljesen lecsupaszítva, gyári reset után is ugyanezt csinálja.

(#154679) kammler


kammler
senior tag

Kapcsold ki próbaképp az IPV6-ot. Ott prefixekre panaszkodik.

(#154680) kammler válasza madgie (#154678) üzenetére


kammler
senior tag

De amúgy megnyugodhatsz, szerintem mindenkié vastagon tele van hiba logokkal. Nem az lesz a te bajod, ha van egyáltan bajod azzal a nettel.

(#154681) snyper990 válasza madgie (#154678) üzenetére


snyper990
őstag

A 2233-as Technicolor is ezt csinálja. Nyugodtan figyelmen kívül hagyhatod, nem okoz problémát, ahogy az IPv6 sem. Felesleges lenne kikapcsolni.
Az oldalbetöltések lassúsága/akadása DNS-problémára is utalhat. Próbálj meg valamelyik kliensen manuálisan megadni egy másik DNS-kiszolgálót (pl. Clouflare-ét vagy a Google-ét), és nézd meg, azzal javul-e a helyzet. Ha igen, azt hiszem az IPv4-es DNS-kiszolgálót át lehet állítani az ONT-n, viszont az IPv6-ost nem. De kézzel minden kliensen át lehet állítani

(#154682) madgie válasza kammler (#154680) üzenetére


madgie
titán

Mondom, ilyen Prohardver meg hasonló oldalakat időnként nagyon lassan tölt be. Akkor ez ilyen és fogadjam el, hogy a feleennyibe kerülő helyi "olcsónet" jobban működött? :(

IPv6-ot nem tudom, hogy lehet lekapcsolni, az Internet Access-nél mutatja, de nincs ott semmilyen opció erre... vagy ez ügyfélszolgálatos-telefonhívásos meló?

snyper990: átírtam a DNS-t, köszi, majd meglátjuk. Legfeljebb kicserélik a kütyüt és azzal is pont ilyen lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#154683) Ear001 válasza madgie (#154682) üzenetére


Ear001
addikt

Kérj egy ilyet.
Ezzel elég jól tudod követni, hogy maga az ONT a rossz, avagy a hálózat, vagy ezen kívüli az ok.

(#154684) Bogyi007


Bogyi007
veterán

Diginél van még vezetékes telefonom hűség nélkül és Telekomnál alap vezetékes csomag is - szerintetek a Digis számot átlehetne hordozni a Telekomosra és ezután/ezmellett törölni is azt az előfizetést?

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#154685) snyper990 válasza madgie (#154682) üzenetére


snyper990
őstag

Pro csomaghoz csak ilyen ONT-t adnak. De ha van is valahol hiba, valószínűleg nem az ONT-ben van. Ezek elég jó eszközök.
Egyébként minden kliens eszközön észrevehető ez az oldalbetöltési jelenség? Olyanon is, ami kábellel csatlakozik a helyi hálózathoz?

(#154686) Csibe78


Csibe78
tag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne hogy ha digi optikáról átmennèk Telekom optikára akkor az optikát át kell e húzni a panel lakásban?( gipszkartonba van elvezetve, van benne több törés kicsit necces), toldani nem lehet az ajtó előtt az optikát?
Esetleg van e valakinek hasonló ügyben tapasztalata?

(#154687) madgie válasza snyper990 (#154685) üzenetére


madgie
titán

Tényleg, macOS cuccoknál veszem csak észre, a telefonokon nem vettem észre akadást eddig. Akkor lehet kliensoldalon van valami gáz...

(#154688) snyper990 válasza madgie (#154687) üzenetére


snyper990
őstag

De csak wifin, vagy kábelen is? Wifi-csatornák mennyire terheltek? Sok a szomszédos hálózat?
Egyébként érdemes kikapcsolni a band steeringet a wifi-beállításokban, ha még nem lenne, és az 5 GHz-es hálózatnak másik SSID-t adni

(#154689) Samus


Samus
addikt

Valami történt. Az SDMC box megtáltosodott. A guide 1 másodperc, majdnem a Tatung box sebességét hozza. Ilyen még nem volt, mióta megvan. Hogy meddig marad, nem tudom, de tud ez pörögni is. Kicsit árnyalja a dolgot, hogy most olyat csinál amit eddig nem, csatornaváltáskor (ami azonnali) a kép fél másodpercre belassul (hang oké). Jó, ne legyünk telhetetlenek.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#154690) yogibear válasza Samus (#154689) üzenetére


yogibear
addikt

Az új kliens lesz az: 2.1.029...
Nálam minden azonnali, előre/hátra léptetés, vissza az előzőleg nézettre, illetve epg-ből csatornaválasztás.
Egyedül akkor karikázik, ha vmelyik applikációból lépek vissza tv-re...
A kép sem lassul be váltáskor...
Egy apróság van, hogy időnként előjön az, hogy bekapcsoláskor a hangerő kijelzés illetve az epg-ben mozgás belassul, ilyenkor kell neki egy restart...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#154691) Samus válasza yogibear (#154690) üzenetére


Samus
addikt

Azaz. Most néztem. Egyelőre három boxból egyre jött meg. Hogy frissülnek ezek egyébként? Bekapcsolva, kikapcsolva, induláskor?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#154692) Cs1csó válasza Csibe78 (#154686) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia már mások is kérdeztek hasonlót, hogy szolgáltató váltásnál mi történik ilyenkor. Egy kérdés, most akkor valami (kábel) egy helyen bejön a házba és onnan megy mindenhova ahova kell?
HA új kábel kell az új szolgáltatónak akkor nem egyszerű a RÉGI végére rákötni az ÚJAT és egyszerűen végighúzni és "voila" hipp és hopp már be is van húzva az új kábel?

A "törést" nem teljesen értem de lehet ez zavar be?

(#154693) madgie válasza snyper990 (#154688) üzenetére


madgie
titán

Kábelen is.

Wifin nincs itt semmi, kertvárosi környezet, gondosan ügyelek, hogy a szomszéd 2.4-es hálózata se szóljon bele a történetbe, 5 GHz meg aztán tényleg sehol nincs. Band steeringet már csak azért sem bántanám, mert ugyan a probléma első pár hetében nem kötöttem az ONT-re semmi "felesleget", de most már egy mesh hálózat is rá van aggatva, amit három darab Huawei AX3-as router alkot, hogy a ház eldugottabb sarkaiban lévő wifis kütyükhöz is eljusson az internet (bojler, inverter, persze 2.4 GHz-n megy mind), na meg a kertbe, szalonnasütőhöz is legyen használható sávszélesség nyáron. Szóval így is két hálózat van, nem bonyolítanám meg a család kevésbé kocka tagjainak az életét néggyel.

Eszméletlen amúgy, hogy egy alap Kádárkockában is két B30-as téglafal hogy megfogja a jelet :(

(#154694) ziyan


ziyan
tag

A 2000/1000-es optikai csomagban miért jelentősen alacsonyabb az átlagos és minimum feltöltési sebesség, mint az 1000/1000-esben? :F gondolkozok a nagyobbra váltáson, de így eléggé elbizonytalanodtam, számomra nagyon fontos feltöltési sebesség is, sokat dolgozom nagy fájlokkal...

2000/1000:
2000 Mbit/s maximális letöltési sebesség
Átlagosan elérhető: 1100 Mbit/s*
Minimális: 300 Mbit/s
1000 Mbit/s maximális feltöltési sebesség
Átlagosan elérhető: 550 Mbit/s*
Minimális: 50 Mbit/s

1000/1000:
1000 Mbit/s maximális letöltési sebesség
Átlagosan elérhető: 800 Mbit/s*
Minimális: 300 Mbit/s
1000 Mbit/s maximális feltöltési sebesség
Átlagosan elérhető: 800 Mbit/s*
Minimális: 50 Mbit/s

(#154695) patrikcoc válasza Samus (#154691) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Manuálisan is tudod. Beállítások-Alkalmazások-Apps Updater Agent-Megnyitás után elkezdi frissíteni a 2 appot.
Csatornaváltás utáni képlassulást én is tapasztalom, de sajnos random is előjön ez a laggosodás…

(#154696) Csibe78 válasza Cs1csó (#154692) üzenetére


Csibe78
tag

Most diginel vagyok, optikai kábelen jön be net és át szeretnék menni a T home-hoz ugyanúgy van optikai szolgáltatása a panelban de mivel a lakás gipszkartonozva van és gège csőben megy az optika álmennyezetben 3 mèteren keresztül a falig ott fal áttörés 12mm fúrat vastagság 90° törés balra gipszkarton mennyezet fölött ujjab fal áttörés újabb 90° törés, lefelè a 12mm falattoresben és a bordás gègecsőben megtud úgy akadni..... Mivel mind a 2 szolgáltató optikai gpon- nal dolgozik sztem a legegyszerűbb kint a folyosón elvágni az optikát és a t-homos toldja az ő kijövő optikai vezetèkèvel ennél egyszerűbb megoldás nincs kivéve ha digi és T home egy helyisègèből jön ki akkor csak át kéne szerelni egyik dobozból a másikba, legfeljebb kifizettem a diginel az optikai kábel árát.😆... szóval bilibe lóg a kezem...amúgy viccet félretéve kb 2 éves digi optikai vezeték szerintem ilyet használ a T home is ( de ez csak tipp)
Csak az érdekelne hogy valami hasonló szituációba került e már valaki és az hogy zajlott le! Optikárol egyik szolgáltatótol a másikhoz szintén optikára.

[ Szerkesztve ]

(#154697) snyper990 válasza madgie (#154693) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor próbáld ki másik DNS-kiszolgálóval, hátha. Most nincs jobb/több ötletem.
Végül is ha nem zavar be egyik kliensnél sem a band steering, akkor maradhat bekapcsolva. Csak nem minden klienssel hajlandó normálisan működni, van, hogy gondot okoz. (Esetleg ha a későbbiekben egy új klienssel wifi-gondok lennének, akkor jusson eszedbe, hogy lehet a band steering is az oka.)
Hosszabb távon én lehet, hogy kiváltanám az ONT wifijét egy újabb, a meglévő mesh hálózattal kompatibilis access pointtal, és akkor az egész házban menni fog a fast roaming. Bónuszként akkor is legfeljebb 2 hálózat lesz, ha azon kikapcsolod a band steeringet.
„egy alap Kádárkockában is két B30-as téglafal hogy megfogja a jelet”
Hát igen, a fizika az fizika :)

[ Szerkesztve ]

(#154698) kali válasza ziyan (#154694) üzenetére


kali
legenda

Ezek csak jogszabályi muszájból kiírt számok, illetve csak az átlagos alacsonyabb, de váltáskor nem érdemes ezt nézned.
Jellemzően hozzák a maximumot, egyedül azt nézd, neked melyikre van szükséged, amelyik jobban megéri, kihasználod...stb.

(#154699) Shkiz0 válasza ziyan (#154694) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igaz területenként eltérő lehet, de itt felénk szinte mindig megvan a maximum.
Szóval szerintem kár aggódni.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#154700) Marci112233 válasza ziyan (#154694) üzenetére


Marci112233
őstag

Nem kötekedés, de kell egyáltalán a 2000/1000-es net? Nekem 1000/1000 van és úgy hogy megy 3 IPTV boxon TV HD adás, negyediknek TVGO-n szintén HD adás, amellett simán megy a letöltés is 100-110MB/s-el úgy hogy hálózaton egyből NAS-ra megy. Feltöltésben nem tudok nyilatkozni nagyon, de amit eddig én feltoltam az is pillanatok alatt felment.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.