Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155051) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Én vagyok idióta, vagy a 72 órás netgarancia mostanában úgy működik, hogy átlagember türelme elfogy a procedúra vége előtt? (de ha nem akar netgaranciát adni, akkor miért küld sms-t..)

[ Szerkesztve ]

(#155052) szaboi6512 válasza Gabbbb (#155051) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ha jól tudom kapsz egy linket (én sms-ben kaptam), amin kérni kell, ha élni kívánsz vele...
Nálam eddig így volt, ha fennakadás volt.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#155053) Doky586 válasza Gabbbb (#155051) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem akkor kell kérni amikor megjön az sms, hanem a kimaradás előtt <1 órával..

(#155054) Frontiner válasza Doky586 (#155053) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Te tudod előre mikor fog kimaradni a neted?

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#155055) lionhearted válasza Frontiner (#155054) üzenetére


lionhearted
őstag

Persze, markológép kezelő. ;]

Tegnap még működött...

(#155056) Frontiner válasza lionhearted (#155055) üzenetére


Frontiner
aktív tag

:C

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#155057) Attis_76


Attis_76
újonc

Sziasztok !
Adott egy technicolor router, szinte minden este wifi problémák vannak.
Szakadozik, ledob, nagyon kicsi a sebessége. A net egyébkén 2000/1000 .
Csatorna állítgatással már próbálkoztam, semmi haszna.
Azon gondolkodtam, lenne értelme egy saját router beszerzésének?
Egyáltalán be lehet kötni a rendszerbe ?
Ha igen, milyen router-t lenne érdemes vásárolni ?
Én valami hasonlóra gondoltam: Asus TUF AX 4200.
Köszönöm, ha segítesz...

(#155058) Doky586 válasza Frontiner (#155054) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Leírták az sms-ben... :B

(#155059) user12 válasza Attis_76 (#155057) üzenetére


user12
őstag

Szia
Természetesen tudsz használni saját routert
A Technicolorban aktiváld a pppoe pt opciót és az Asus (vagy amilyen routert választasz) intézi a kapcsolódást, innentől teljesen te felügyeled a hálózatodat.
A routerral kapcsolatban az Asus router vagy a Milyen routert válasszak topicban biztosan tudnak segíteni az ottani kollégák. (itt szerintem ahány hsz van, annyi féle ajánlást fogsz kapni :) )

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#155060) Cs1csó válasza Attis_76 (#155057) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek a szolgáltatói cuccok általában nem "sima" routerek (ONT-k vagy HGW-k, ha jól tudom így hívják ezeket) de a router funkció átadható egy utána kötött eszköznek, általában úgy működik hogy a szolgáltatói eszközben kikapcsolod a DHCP funkciót így kb. egy "switch" szintjére redukálod le a "router" funkcióját és a tényleges router funkciót az utána kötött eszköz fogja ellátni.

Lehet user12-nek van igaza szolgáltatói eszköznél lehet máshogy megy.
Amit én írtam le az akkor jó ha két sima router van egymás urán.

[ Szerkesztve ]

(#155061) Multibit válasza Attis_76 (#155057) üzenetére


Multibit
veterán

Az Asus TUF AX4200-et AP módban érdemes használnod. Csak 1 db 2.5Gbps portja van! Gondolom, azért vettél 2000-es netet, mert kábelen tudod kihasználni ezt a sebességet. Az Asust el tudod helyezni egy megfelelőbb helyre, ahol jobb a rádiójel terjedése. Amúgy a rossz wifi ellátás nem feltétlenül a Technicolor hibája. Érdemes nyomoznod.

(#155062) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Úgy néz ki, hogy a szolgáltatói router lesz a ludas a rakoncátlankodó wifi terén.
Ugyan is beiktattam utána egy Asus routert AP módban, amin beüzemeltem a 2.4 és 5 Ghz wifit is (T-s eszközön kikapcs), újra csatlakoztattam az eszközöket és jelenleg egy hét után jónak tűnik.
Érdemes esetleg bejelenteni a hibát? Már csak azért is, mert aT-s eszköz usb csatiját használom fájlmegosztásra. Igaz ezt az Asus-ra is be tudom állítani, de még nem néztem meg, hogy AP módban is üzemel-e. Mert ha nem és kicserélik egy olyan eszközre, amin nincs usb, akkor cumi.

(#155063) kutga válasza hegegabi80 (#155062) üzenetére


kutga
nagyúr

Szerintem érdemes lehetőleg minden feladatot a saját routeredre bízni. Ha olyan az előfizetésed, akkor kérheted, hogy tegyék bridge módba, ha nem, akkor meg a saját router mehetne dmz-be, és azon lenne célszerű beállítani mindent.

Nálunk otthon Kaon hgw van, egy ideig próbálkoztam vele, de kb. úgy ment mint nálad, ha egyszerre sok eszköz kapcsolódott rá, elkezdtek kimaradni a szolgáltatások, elérhetetlenné vált az admin felület, stb.

Let the Zone take me if I am.

(#155064) hegegabi80 válasza kutga (#155063) üzenetére


hegegabi80
addikt

A wifi-n kívül egyéb gondom nincs a szolgáltatói eszközzel. Továbbá nem is tudom, lehet e kérni a bridge módot, illetve azért sem jó, mert a T-s eszköz portjaira is szükségem van.
Egyelőre marad így, aztán majd meglátom.

(#155065) Attis_76 válasza hegegabi80 (#155062) üzenetére


Attis_76
újonc

Szia,
megkérdezhetem milyen router volt ?
Csak mert én is ezzel szívok mostanában ...
Köszi.

(#155066) hegegabi80 válasza Attis_76 (#155065) üzenetére


hegegabi80
addikt

Speedport W724V

(#155067) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok!
Telekom 2 gigabites net van itthon és egy tv-csomag - egy set top box van hozzá.
Egy második tv-t vettünk, ehhez kértem egy második set top boxot.
Mivel a második tv messze van a routertől ezért azt wifin próbáltam meg csatlakoztatni.

Annyira szarul sikerült ez, hogy bár a set top box csatlakozik, elindul a tv adás, 2-3 mp után pedig lehal a teljes wifi hálózat. :O a vezetékes része megy, de minden eszköz kapcsolata meghal ami wifin csatlakozik.

Eddig streaming szolgáltatást simán használtam direkt a tv-n kersztül ugyanezen a wifi hálózaton, ez a hulladék eszköz pedig lelövi a hálót.

Tapasztalt valaki ilyet? Mi lett a megoldás? A LAN-t nem tudom odahúzni.

(#155068) patrikcoc válasza szabogabor10 (#155033) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Jelenleg csomó cloudflare-s oldal lossol, használhatatlan...

(#155069) AnonymusX válasza -conrad- (#155067) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Saját routert használsz? Ha igen, akkor a set top boxot a Telekomos eszköz wifijére csatlakoztasd, volt akinek így ment gond nélkül bizonyos ONT/HGW típusoknál.

Egyébként meg az itt leírt lehetőségek vannak [link].
Okoswifi helyett persze lehet saját mesh is, csak bírja a multicastot.

A streaming nem multicast ezért működik gond nélkül. Multicast csomagok könnyen túlterhelik a wifit, különösen ha a WiFi router erre nincs felkészítve.

(#155070) snyper990 válasza -conrad- (#155067) üzenetére


snyper990
őstag

Többek közt ezért sem szokás multicast forgalmat wifi-hálózatra engedni...
Vagy felfejleszted a wifi-hálódat olyan eszközökkel, amik tudnak IGMP snoopingot, vagy még jobb és olcsóbb megoldás, ha kábelt húzol a boxhoz.

(#155071) -conrad- válasza AnonymusX (#155069) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia. A Telekom saját routerét használom mindenhez. A HGW az egy DV8519B-AV-Telekom... a routert nem tudom pontosan.

(#155072) kutga válasza hegegabi80 (#155064) üzenetére


kutga
nagyúr

Iptv előfizetés mellé nem lehet, nálunk sem. A portok valóban jól jönnének.

Let the Zone take me if I am.

(#155073) Essejó válasza kutga (#155072) üzenetére


Essejó
veterán

Kell pár port? Erre való a Switch, csak egy Telekomos "szakember" meg ne lássa.
Anno még Soroksáron szakadozott a net a HGW-n, jött egy ilyen félhülye. Meglátta a 8 portos Cisco-t a HGW mellett, kigyúlt a fény a szemében, hogy meg is van a bűnös azt ki kell kapcsolni meglátom minden jó lesz. A természeti népek tisztelik az idiótákat, de én nem. Szóval át akarta dugni a switchről a kábeleket a HGW-re. Mondom neki számolj már, ha a switch kábelt kihúzod a hgw-ből akkor is arra az 1 helyre kéne 6 kábelt bedugni, hogy oldod meg? Végül úgy ment el, hogy nem csinált semmi érdemlegest, de jött az sms, hogy a probléma megoldva a hibajegy lezárva. Én meg azzal a lendülettel hívtam a 1414et, hogy semmi nem lett megoldva, mert ez a rakás szerencsétlenség 1db 8 portos belső hálózati switch kábeleit át akarta dugni a 4 ports HGW-be megoldásképp. Ahelyett, hogy teszemazt HGW-t cserélt volna, ugyan küldjenek már egy olyant aki ért is hozzá.;]

Aztán olyan jött aki rádumált a gyrsabb net tpbb tévé csatorna ls még olcsóbb is re. A 3686 Sagemet 3890v3-ra cserélte, és miután látta a ház előtt a Digit, bekapcsolta a Spec1 kedvezményt is. Igy tlnyleg kevesebb lett a számla.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#155074) snyper990 válasza -conrad- (#155071) üzenetére


snyper990
őstag

A DV8519B-AV az set top box, az általad routerként emlegetett eszköz a HGW

(#155075) Matrox1995 válasza patrikcoc (#155068) üzenetére


Matrox1995
csendes tag

Nem semmi, hogy az USA-ba megy a forgalom.
Viszont érdekes, hogy pl. az 1.1.1.1 jó.

(#155076) -conrad- válasza snyper990 (#155074) üzenetére


-conrad-
addikt

Bocs, nem vagyok nagyon képzett a dologban. :)
Hogyan tudom megoldani ha LAN nem opció? Ha teszek mellé egy routert (van egy gigabites router itthon) az megoldás?
Arra gondolok, hogy Telekom router - saját router wifin kapcsolódik, aztán LAN-on kapcsolódik a Smartbox a saját routerhez. Ebben az esetben a teljes wifi forgalom marad a Telekomos routeren.

Vagy itt a gyenge pont az a Telekomos router, vegyek inkább egy izmosabb saját routert, kössem rá kábellel a Telekomosra - amin kikapcsolom a wifit - és az már bírni fogja a teljes wifi hálózatot itthon? (2-3 telefon, 2 kamera és pár okoskonnektor)

[ Szerkesztve ]

(#155077) patrikcoc válasza Matrox1995 (#155075) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Discord is rendben megy, olyan, mintha a free csomagos userek oldalait valamiért USA-ba routolnák... 4KB-os fájlt is nehezen tudtam csak letölteni...

[ Szerkesztve ]

(#155078) kutga válasza Essejó (#155073) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó. :) Igaz, ha port kell, nekem is van otthon régi router amit már csak erre használok. A Kaonra most csak az iptv box és a fő routert kötöttem.

Let the Zone take me if I am.

(#155079) -conrad- válasza snyper990 (#155074) üzenetére


-conrad-
addikt

Ismerőnek mesh-es rendszere van a Telekomtól, azzal gond nélkül megy a tv wifin keresztül. Egy asus gigabites router viszont nem bírja (telekomos routerbe lanon van bekötve az asus és az adja wifin a jelet a tv-nek, de akad és fagy)
Vannak bevált eszközök amire érdemes beruházni?
Köszi!! :R

(#155080) carr


carr
őstag

Skacok a téma összefoglalót ki szerkeszti? Nem közeledés de vírus se híre se hamva nincs má nem?

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#155081) boborján2 válasza -conrad- (#155079) üzenetére


boborján2
tag

Igmp -t be kell kapcsolni.

Egyébként egy tplink 1043ndv2 is tudja wifin hajtani a boxot. (Egy darabot biztosan , pedig az a router nem mai darab)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155082) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok,

mivel kiépítette a Telekom, így elérhető lett nálunk az optikai hálózat. Kaptam is levelet ezzel kapcsolatban, hogy váltsak díjcsomagot. A gyakorlati menete érdekelne engem a váltásnak.
A szerelő kijön és a régi kábel helyett behoz egy optikai szálat, majd modemcsere és minden oké? A baj ezzel az, hogy az épület szigetelése során a vállalkozó sajnos elburkolta a falon lévő régi telefonos "dobozt", illetve a kábel is a falon egy darabon a szigetelés alatt fut. Az új kábel annak a régi vezetéknek a nyomvonalán sajnos nem tud bejönni. Gondolom fúr új helyet az optikának a falon keresztül? :F
Itthon már előkészültem új gigabites eszközökkel, így tulajdonképpen a lakásban bent maradna minden a régi formában.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#155083) Atomantiii válasza Andris837 (#155082) üzenetére


Atomantiii
őstag

Őt gyakorlatilag a régi nemigen érdekli (de lehet helyfüggő - nálunk otthagyják - legfeljebb ha tudja akkor felhasználja a régi kikötési pontokat - esetleg akkor visszabontja).

Ha nem akkor fúr új lyukat, csinál új kikötési pontot az optikai kábelnek.

(#155084) Andris837 válasza Atomantiii (#155083) üzenetére


Andris837
senior tag

Szuper, köszönöm! :R

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#155085) birozoli7800 válasza Andris837 (#155082) üzenetére


birozoli7800
senior tag

Szia!

A régit levágja és otthagyja. Az új optikai szálat beviszi megkapod a modemet és ennyi.

(#155086) Andris837 válasza birozoli7800 (#155085) üzenetére


Andris837
senior tag

Köszi, szuper! :R

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#155087) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! DIGI-től szeretnék számhordozni a Telekomhoz. WestEndben azt mondták, hogy már 2 hónapja nincs Dominos SIM kártyájuk. Mondjuk nem tudom akkor, hogy cserélnek meglévő ügyfélnek. Üzletek készletét az ügyfélszolgálat sem látja, ezért egyesével be kell menni. Erre nincs valami megoldás?

(#155088) boborján2 válasza pinnacle (#155087) üzenetére


boborján2
tag

Üzletek készletét az ügyfélszolgálat sem látja, ezért egyesével be kell menni.

Vicc !

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155089) pinnacle válasza boborján2 (#155088) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nem ügyfélbarát megoldás. Számhordozni sem lehet online, Dominora.
Domino Extrat rendeltem, azt persze holnap átvehetem. Másik topikban írták, hogy 1-200Ft csak a haszon rajta, ezért régi probléma, hogy nincs ilyen SIM. Mondjuk nem tudom, akkor, hogy cserélnek, ha valakinek elromlik vagy ellopják. Egyébként tényleg külön SIM van előfizetősnek, kártyásnak?

[ Szerkesztve ]

(#155090) yogibear válasza pinnacle (#155087) üzenetére


yogibear
addikt

De van... felhívod egyesével a boltokat, hogy melyiknél van és oda mész be...
Tavaly nyáron pl Allée-ban sem volt egy ideig, de az Etelében meg igen...

Egyébként tényleg külön SIM van előfizetősnek, kártyásnak?

Igen... ha váltasz prepaidről előfizetésre, vagy fordítva, akkor is új kártyát kapsz...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#155091) Rick4


Rick4
félisten

Áprilisan lejár a hűség két mobil, egy optikai net és egy ip telefon előfizetésre, nyilván hosszabbítás lesz, de gondoltam ránézek a készülékekre, ha már aláírok, akkor vennék vlaamit kedvezményes áron... Mindenem van, így max olyasmit cserélnék, ami öregebb egy évnél, és legfeljebb azt eladom, itt meg megjön az új és szépen fizetgetem a részleteket.
Hát, nem sok jót találtam, pl egy durva példa: [SAMSUNG QE85Q60CAUXXH] 22X27252ft= 599534Ft
Ehhez képest ugyanez a MM-ban: [SAMSUNG QE85Q60CAUXXH] 578799ft

Azon ne rugózzunk, hogy a telekomos az részletre van, mert kamatmentes részletre írják, és mert 2 éve is vettem így 65"-os tévét, az 160K lett a végére, és 200 volt a boltban, szóval ott visszajött valami értelmes összeg az egészen, hiszen az aláírásnak és a hűségnek is ez a célja..
Soha egy számlával se voltunk elmaradva, úgyhogy gondolom nem csak nekem mutat ilyen összegeket...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#155092) skroy válasza Rick4 (#155091) üzenetére


skroy
senior tag

Ha nincs szükséged sürgősen valami új eszközre, nem muszáj aláírnod, ketyeg tovább az előfizetés a megszokott áron, hűség nélkül. Ha esetleg lesz valami jó készülék akció ami érdekel, ráérsz akkor újból hűséget kötni.

(#155093) Rick4 válasza skroy (#155092) üzenetére


Rick4
félisten

Tudom, hogy megy ez, hogy nem kell aláírnom, már 14 éve is telekom kábelnettel toltuk, én még azt is végigszenvedtem, mikor sok éve 2 évig tartott, mire erre az új felületre átkerült minden adatunk, és be lehetett lépni... Minden eszköz 1-2 éven belüli, ezért is lehetett volna talán a tévé, mert a régi, ami ugyanúgy 85-ös, novemberben volt egy éves, még ér pénzt, vennék jobbat, de basszus a MM-ba bemegyek, és olcsóbban a kezembe nyomják.. Szóval szerintem ezeket az ajánlatokat is visszavágták már...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#155094) skroy válasza Rick4 (#155093) üzenetére


skroy
senior tag

Bizony, pár éve még egész jó akciók voltak. Tavaszi akciók, cyber november stb. Mostanában az akciós árak is magasabbak, mint bárhol. Csak annyi előnye van, hogy egyszerűen lehet részletre vásárolni.

(#155095) pinnacle válasza yogibear (#155090) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Van olyan lista, ahol az összes üzlet telefonszáma szerepel? Üzletkeresőben, sok helyen nincs feltüntetve, Allee, Etele-nél sincs, amit hívtam, Corvin, Pólus, Campona A hívott szám nem elérhető...

[ Szerkesztve ]

(#155096) boborján2 válasza yogibear (#155090) üzenetére


boborján2
tag

Nem hiszem el hogy a 20 db sim folyamatos készleten tartása akkora nagy meló/kiadás lenne egy vállalkozásnak vagy magának a telekomnak.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#155097) kali válasza boborján2 (#155096) üzenetére


kali
legenda

[evil_way]Ha a zöldségesnek nincs haszna egy terméken, vagy aránytalanul kicsi ahhoz képest, amennyit azzal foglalkozni kell, nem rendel inkább abból, vagy csak muszájból néha, nagyon minimális mennyiségben...[/evil_way]
Fogyasztói, illetve felhasználói oldalról ez nem jó persze, nem is lenne szabad, hogy megtegye az üzlet, de ilyen ez, ha minden ki van adva maszekba és az anyagi érdekeltség a lényeg, vagy legalábbis nyom annyit a latban, hogy bizonyos panaszmennyiséget lenyeljenek.

[ Szerkesztve ]

(#155098) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok,

upgrade-eltem, kaptam "nonstop wifi" szolgáltatást, ami némi próbálgatás után működni látszik, de sajnos az FTTH leállása esetén a stick egy hagyományos LTE kapcsolatot hoz létre a Telekomos eszközön, tehát csak a saját LAN-ján tud az eszközöknek netet adni, a saját Mikrotik routeremnek, amely saját PPPoE sessiont épít fel, ez nem túl nagy vigasz, mivel ő nem tud csatlakozni. A sticket nem tudom a saját routerembe dugni, mert - feltételezem - a firmware korlátozva van, hogy csak a telekomos eszközben működjön.

Kis gondolkodás után csak az jutott eszembe, hogy a saját routeremen valahogyan megoldom, hogy történjen egy "failover DHCP-re", ha lefekszik a PPPoE, bár fogalmam sincs, hogy ez mekkora hülyeség és működőképes lehet-e.

Valaki próbált már ilyet vagy van más ötlete?

Köszönöm.

(#155099) -conrad- válasza boborján2 (#155081) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia.
Van egy ilyen routerem itthon: ASUS RT-AC1200G+
IMGP snoopingot 2,4ghz és 5ghz hálózaton is bekapcsoltam.
Csak a Smartbox ment rajta a teljes teszt alatt, de 5-6 mp után befagyott a kép, átkapcsolva másik adóra is csak 5-6mp-t bírt.
Átkapcsoltam AP módba a routert, úgy sokkal jobban bírta, percekig megy az adás de utána összeomlik a wifi, újraindul, újra megy a műsor pár percig és megint resetel.
Egyetlen más eszköz sem volt a rendszerben.

Lehet, hogy ez a router a szűk keresztmetszet? Öreg, elavult?
Tényleg kellene egy bika router, ami tudja a kb. 12 eszközt kezelni (telefon, kamera, okoskonnektorok) és mellette elbírja a Smartboxot is.

(#155100) patrikcoc válasza Matrox1995 (#155075) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Másfél napja már nonstop fennáll a hiba. Elképesztő… Persze más szolgáltatónál továbbra is a budapesti központra megy USA helyett… Hibajegyet instant zárják, mert állításuk szerint nem náluk van a hiba. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.