Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#122751) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali!
Az mennyire valid, hogy eddig ezres netem volt, emelték 2000-re, csökkent a havidíj és küldtek egy Alcatel MW40V Routert? Tudtommal ez egy LTE wifi, azzal aztán mit kezdek 2000res nettel? Nem ONT-t kellett volna cserélni? :R

[ Szerkesztve ]

(#122752) sziszi-fuszi válasza #04441088 (#122751) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ott valami nagyon félrement. :D Hívd fel az ügyfélszolgálatot.

Mi alá kell írás?

(#122753) ratkaics


ratkaics
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy hozzánk is elérkezett a telekom optikai kábele és elérhető a 2000/1000-es internet is. Be is fogom köttetni, de lenne még egy két technikai jellegű kérdésem, amit megrendelés előtt szeretnék tisztázni. Remélem jó helyre írom. :U

1. Szóval, ha rendelek IP TV-t is, és a házban már el van vezetve a LAN hálózat a TV-hez jelenleg is, akkor a meglévő hálózatot lehet használni, vagy mindenképpen "dedikált" kábel kell az ONT-től a TV-ig (illetve a setopbox-ig)?

2. Az optikai kábelt közvetlenül az ONT-be kell kötni, vagy van valamilyen médiakonverter
előtte? Esetleg erről van valami részletes leírás valahol, hogy milyen részegységekből áll?

3. Ha most beköttetem, akkor jelenleg légkábelen fogják tudni behozni a kábelt. De tervben a villamos betáp bővítése is, akkor viszont azt már földkábelre fogják cserélni. Olyat lehet csinálni, hogy egy már meglévő bekötést úgy módosítani, hogy átfűzzék a kábelt a földben lévő csatornába? Ha igen, akkor nagyságrendileg milyen ára van?

4.Alap esetben NAT-olt hálózatba kerül az ember, gondolom új előfizetés esetén. Van erre lehetőség, hogy publikus IP címet kapjak? Ha igen, annak van költsége?

Köszi előre is mindenki segítségét!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#122754) #04441088 válasza sziszi-fuszi (#122752) üzenetére


#04441088
törölt tag

Komolyan agyhalottak.

[ Szerkesztve ]

(#122755) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én is tegnap belőtem az 1000-es nethez a modemet és rátettem a Xiaomi ax3600-es routert is. Wifin most olyan átlag 450 le/500-at fel mérek vele. Ez jónak számít? :)

(#122756) Kaba válasza #04441088 (#122754) üzenetére


Kaba
veterán

Nem valószínű,ez inkább valami raktári bakinak tűnik.

(#122757) kakuk.tamas válasza ratkaics (#122753) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Hali!

1.) Ha a vezetékek egy helyre futnak be, és lehetőség van az ONT-ra dugni, akkor jók. (Max 3 tv-t tudsz rákötni!)
Minden másra ott a Telekom Wifi Extra [link] , és a MasterCard.

2.) Az optikai kábelt közvetlenül az ONT-ba megy, ami egy Sagemcom F@st 5670-es lesz.

3.) Ezt szerintem majd bekötéskor kérdezd meg, biztos van rá lehetőség.

4.) Passzolom tovább a kérdést.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#122758) sziszi-fuszi válasza ratkaics (#122753) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

1. Lehet a meglévő hálózatot használni. Ha saját switchet is szeretnél (mert a routerben meglévő 5 nem elég) akkor arra ügyelj, hogy a switch tudja az IGMP-t.

2. Az optikai kábelt az ONT-be kötik be, oldható kötéssel. (Csatlakozóval.) Leírás.

3. Nem valószínű, hogy megoldják. Ha te kiépíted előtte, akkor van rá esély. De semmi nem biztos.

4. Közel sem biztos, hogy alapból NATolva leszel, ha mégis, akkor telefonon kéred, hogy vegyenek ki. Nincs külön díja, csak nyomós indokot kell mondani, hogy miért is kéred. (Pl. biztonsági kamerarendszer üzemeltetése.

Mi alá kell írás?

(#122759) st3v3np3t3r válasza ratkaics (#122753) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

1) Ha a TV-nek is kell Lan kábel csatlakozás akkor az ONT és az STB/TV vonalra kell 1-1 IGMP képes switch mert az ONT-n csak 4 port van.

2) Az optikai kábel az ONT-ba kell csatlakoztatni.

3) Ha a védőcső már bent van, akkor célszerű azon beköttetni, utólagos átkötésről talán az ÜFSZ tudna tájékoztatást adni.

4) Nincs natolva, alapból publikus ip-t adnak.(Ezt én akkor kérdeztem meg a szerelőt erről, mikor itt volt nálam átszerelni VDSL-ről optikára)

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#122760) ratkaics válasza st3v3np3t3r (#122759) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi mindenkinek a válaszokat! :R :R
Igazából a routerem (itt lesz az ONT-is) és a TV között 3 switch is van, de gondolom, ha tudják az IGMP-t akkor ez nem probléma. Mondjuk ennek még utána kell járnom..

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#122761) sziszi-fuszi válasza st3v3np3t3r (#122759) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Az 5670-es ONT-ben 5 LAN port van. 4 db gigabites és 1 db 2,5 gigabites, ami lefele kompatibilis így az is használható gigabites portnak.

Mi alá kell írás?

(#122762) user12 válasza ratkaics (#122760) üzenetére


user12
őstag

Mondtad, hogy földkábeles lesz az áram. Ez saját döntésetek vagy rendezési terv/települési arculati/stb előírások ezt teszik lehetővé?

MIk a switch-ek márkája/típusa?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#122763) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem 5670-en még mindig nem megy normálisan a wifi beállítások átállítása, csak villog a töltés logó, és nem történik semmi, vagy rosszabb esetben újra indul az ONT

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#122764) ratkaics válasza user12 (#122762) üzenetére


ratkaics
senior tag

A földkábel saját döntés (nem szeretném "szétvésni" azt a részét a háznak, ahol a tetőtartós betáp van).

Kettő ilyen és egy ilyen switch van bent jelenleg.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#122765) Essejó válasza ratkaics (#122764) üzenetére


Essejó
veterán

Az 1 darabos az nem tudja az IGMP-t, ráadásul csak 100 Mbps-os.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122766) ratkaics válasza Essejó (#122765) üzenetére


ratkaics
senior tag

Hmm, akkor nem ez típusa(pedig kb így néz ki :F ). Mert ami bent van az tuti, hogy 1Gbps-os, teszteltem. Akkor meg kell néznem az adattábláját, de max azt cserélem majd... :R

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#122767) proradeon válasza enginev3.0 (#122763) üzenetére


proradeon
őstag

Valahogy ezzel kapcsolatban nincs a helyzet magaslatán a Telekom. Nekem koax van, Kaon CG3000-rel, és azon képtelenség kikapcsolni a WiFi-t. Egy ideig a toogle gombot se lehetett átállítani, hiába volt "aktív". Most már sikerült elérnem, hogy legalább off állásba lehessen állítani, de az "alkalmaz" gomb lenyomása után visszaáll on-ba.

Visszaolvasva találtam hasonló tapasztalatokat. Lenne még mit javítani a firmware-eken a Telekomnak, de szerintem nem különösebben foglalkoznak vele, mert mi az az 1% vagyunk, akik piszkálnák ezeket a beállításokat, a többi 99% nem nyúl hozzá, így tök mindegy működik-e. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#122768) user12 válasza ratkaics (#122766) üzenetére


user12
őstag

Vagy az is járható út, hogy ahová IGMP képes switch kell, ott kicseréled az egyik fémházasra.
A föld alatti védőcsőben szerintem el lehet vinni az optikát is, de nyilván nem abban amiben az áram is fog menni. Ha van leásva egy nagyobb vagy két cső lesz lefektetve, akkor szerintem úgy ez a része okés lesz. Ott érdemes vigyázni ha az épületen belül süllyesztett védőcsőben is akarod vinni az optikát, nagyobb íveket ajánlott kialakítani.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#122769) Packersbay


Packersbay
tag

Sziasztok!
Erre valakinek ötlete:
[link]

Saját házi akácméz eladó! Dell laptop alkatrészek eladók!

(#122770) user12 válasza Packersbay (#122769) üzenetére


user12
őstag

A router hálózata (192.168.xxx.xxx) azonos a hgw hálózatával (192.168.xxx.xxx)?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#122771) st3v3np3t3r válasza Packersbay (#121787) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

A WAN Dinamikus IP-re van állítva?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#122772) DevKiller válasza proradeon (#122767) üzenetére


DevKiller
senior tag

A Kaon CG3000-ren szoftveresen folyamatosan dolgoznak.
Tisztában vannak vele, hogy még nem jó, szóval türelem.

enginev3.0: múltkor beszéltünk pm-ben, sírj ki egy 5655v2-t, azzal valszeg jó lesz. WIFI-n természetesen ugyanolyan, de kábelen megbízható.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#122773) DevKiller válasza INGJOKE (#122755) üzenetére


DevKiller
senior tag

Az azért bőven nem rossz.
Kábelesen jön az 1000?

Kicsit off: Beszóltál, hogy kész a modem csere? HA nem hívod őket zaklatolni fognak :DDD

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#122774) INGJOKE válasza DevKiller (#122773) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nem próbáltam kábellel, mert egy régi szar laptop van, ami még tudja, de nem használjuk.
Küldtek sms-t hogy látják működik , vagy valami ilyesmi. Majd hívnak, ha akarnak vmit, a hétvégén adjuk le a régit majd valahol. :D

(#122775) Beni2360 válasza DevKiller (#122772) üzenetére


Beni2360
félisten

Ez a fejlesztés hogyan zajlik le nálunk?
Nekem kell őket cseszegetnem?
vagy frissül majd magától?
Mert nálam pl majd 1 perc mire fel áll a rendszer és elérhetőek a beállítások. Idegesítő egy kicsit.
Ha rá klikkelek a DHCP-re akkor kilép és megint várni kell, hogy elérhetőek legyenek a beállítások.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#122776) DevKiller válasza Beni2360 (#122775) üzenetére


DevKiller
senior tag

Újraindításnál a modem keresi a letölthető új szoftvercsomagot.
Ha van új, akkor letölti.
Szóval ha újraindítod, akkor megkapja, vagy ugyebár áramszünetnél is.

[ Szerkesztve ]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#122777) ratkaics válasza user12 (#122768) üzenetére


ratkaics
senior tag

Köszi mindenkinek! :R

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#122778) Beni2360 válasza DevKiller (#122776) üzenetére


Beni2360
félisten

Hát a szoftver verzió nem változott de most egyből lehetett a beállításokat látni és az Eszköz oldalon ha a DHCP-re lépek nem kapcsol szét hanem mutat mindent. :C Ez a WPS beállítás mire van? Nálam nincs engedélyezve ott semelyik wifi kapcsolat sem.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#122779) enginev3.0 válasza DevKiller (#122772) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó ez nekem, csak jeleztem, hátha nyitott fülekre talál

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

(#122780) Essejó válasza Beni2360 (#122775) üzenetére


Essejó
veterán

Ez milyen HGW? Mert a Sagem 3890v3 az mondhatni mint a villám.:D
Jut eszembe, a KAON-on is szét van választva a lan és a wifi? Mert a 3890v3-on igen, nem is lehet az okostelefont párosítani a lanon lévő STB-vel, kivéve ha dmz-ben lévő saját routert használnék.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122781) Essejó válasza DevKiller (#122772) üzenetére


Essejó
veterán

Azon nincs 2,5 GB-os lan port.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122782) Lacko66


Lacko66
tag

Sziasztok.
Két napja kaptam egy Kaon CG3000 eszközt internetcsomag váltás miatt, a régebbi egy Sagemcom volt. A Telekomtól 4 szolgáltatásom van: 1000-es kábelnet (koax), IPTV, mobil előfizetés és vezetékes telefon. Annyi történt, hogy a régebbi eszköz helyére került az új és mindent pontosan gyanúgy csatlakoztattam ahogy a Sagemcomnál volt. Egy PC, 2db set top box és 1 Playstation 4 Pro van rákötve de ezzel probléma van. A konzol belső sebességmérője 6-7mbps/s-et mér ami roppant kevés. A PC-n megvan a 930-960mbps, a 2db set top box is jól működik de a konzollal valami baj van és nem tudom, hogy miért olyan kevés ott a sebesség. Találtam itt olyan hsz-t amiben hasonló problémája van valakinek és modem reset-et javasolnak. Megcsináltam, semmi változás.
Ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném.
Üdv

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#122783) Essejó válasza Lacko66 (#122782) üzenetére


Essejó
veterán

Ellenőrizd a PS kábelét, különös tekintettel az rj45 csatlakozókat. Volt már nem egy eset, hogy a HGW-hez csomagolt gyári kábel hibás volt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122784) DevKiller válasza Essejó (#122781) üzenetére


DevKiller
senior tag

Meg lehet lenni nélküle.
Nekem még HG8245H-van, és direkt nem váltok gigabitre, hogy megdobjanak eme szép eszközökkel. Nem minden arany, mi fénylik.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#122785) Lacko66 válasza Essejó (#122783) üzenetére


Lacko66
tag

Kábelek rendben, egy jó ideje itthon kizárólag saját beszerzésű cat5e kábeleket használok.

Most annyit csináltam, hogy
Hozzáférés - NAT - DMZ Host: ide beírtam a konzol IP-címét - Alkalmaz
és 600/24 körüli sebességet mér. Nem tudom, hogy ez így hosszútávon vagy végleges megoldásnak jó-e de egyelőre működik.
Sajnos még azt sem tudom, hogy fog-e változni a PS ip-címe mert akkor át kell majd írnom.
A legjobb lenne fix ip-címet adni neki de ezt a Kaon-t egyelőre még nem ismerem.

Diablo 3 Battletag: Misilaci#1165 | PSN ID: OBH_MihalyLaci |

(#122786) vacs válasza DevKiller (#122784) üzenetére


vacs
veterán

A HG8245H is elég a gigabithez, nem biztos, hogy cserélnék!
Nekem is ilyen volt gigás nethez, amíg meg nem zavarodott! :K

(^)(>.<)(^)

(#122787) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Kicsit zavarodott vagyok :)

Van itthon egy Kaon CG3000-es eszközöm.

Ugye ennek a készüléknek nem a wifi az erőssége. Kábelen keresztül gigás csomagom van tehát jön kb 900 sebbeség.

Ehhez vettem egy Tplink AX50-es routert, ami még talán többet is tudna mint 1000 ha olyan nettem lenne.

Rákötöttem egy cat6-os kábelel a Kaonra, de nem hajlandó a router akárhogy igyekszek bár lehet én csinálok valamit rosszul kb 200-300-nál nagyobb sebbeséget produkálni a wifin.

Próbáltam már utána olvasni meg minden, de sehogy nem tudom gyorsítani pedig minimum a duplájának kéne lennie a sebbeségnek. Nincs sok új eszközöm de van például új konzolom azokban pedig már ha jól tudom gigás wifi kártya van de ott is marad ez a 200-300-as sebbeség.

Tehát most valamit a szolgáltatóval kéne egyezkednem? Hogy rakják át a Kaont Bridge módba vagy nem tudom nem értek hozzá pontosan.

Kaon CG3000-hez csatlakozik ugye egy telefon, IPTV szolgáltatás, meg az egészet használnám 2 laptophoz, 2 tv-hez meg 2 telefonhoz.

A segítséget nagyon megköszönném :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#122788) sziszi-fuszi válasza undercover (#122787) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Melyik sávon mérsz és mivel? AX-es a kliensed is? Kábelen megvan a sebesség?

Mi alá kell írás?

(#122789) undercover válasza sziszi-fuszi (#122788) üzenetére


undercover
senior tag

5ghz próbáltam 80 meg 160-on de nincs nagy különbség.

Egy Iphone SE 2020 telefonon most volt 550 a sebbeség de PS5-ön csak ilyen 200-300.

Bár nem tudom 550 is jó-e mert kábelen jön 900 és nincsenek falok vagy ilyesmi egy szobáról van szó.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#122790) qnadam válasza undercover (#122789) üzenetére


qnadam
veterán

egy jó ac is át tud taposni 500 fölötti sebességet, de ezek nagyon helyfüggő dolgok.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#122791) sziszi-fuszi válasza undercover (#122789) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Speedtesttel mérsz? Vagy milyen alkalmazással nézed? Hány és milyen Wi-Fi van a közeledben? Nem lehet, hogy bezavar valami?

Mi alá kell írás?

(#122792) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

Üdv!

Elolvastam az első hsz-t.

Pár napja telepítettek egy Sagemcom 5670-es készüléket.
Internetelérés / wifi működik (igaz, hogy 2GB csomagnál Speedtest szerint 700 Mb/s a maximálisan elérhető letöltési sebesség...)

De amit nem tudok mire vélni az az, hogy a készülékbe kábelen csatlakozott egyetlen készülék sem látja a másikat, mintha a local router funkció tiltva lenne

(Előzőleg egy UPC-s Connectboxot használtunk, ott azonnal látta az összes eszköz a másikat)

A router beállításainál találtam egy Static Route fület, de fogalmam sincs, hogy mit kellene a routing táblához adni, hogy egymást lássák belső hálózatról a készülékek (megosztott drive-ok).

Eléggé hervasztó, hogy egyik gépről nem lehet másolni fájlokat ezzel a konfigurációval, vagy nem adnak semmi támogatást, hogy mit hogyan kellene beállítani :(

Szóval, most eléggé szétvet az ideg. Remélem nem kell plusz költségen még egy routert vásárolnom

(#122793) Essejó válasza undercover (#122787) üzenetére


Essejó
veterán

Miután IPTV-d van a Bridge módot elfelejtheted.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122794) bopeti98


bopeti98
őstag

Sziasztok!

Be szoktam segíteni a család szolgáltatós ügyintézéseibe. Kb 2 hónapja lett újrakötve édesanyám Telekom előfizetése (csak 1 évre, készülék nélkül, hosszabbítás előtt nem volt hűsége már egy ideje), és most kitalálta, hogy szeretné a mobilját átvinni valami flotta szerűségbe, amivel nincs is baj, csak mivel így felbomlik a Magenta1 kedvezmény, a tv-t netet is szeretné Flipre váltani (elérhető nála). A kérdésem, hogy ilyen esetben ha felmondjuk a netet, tv-t csak az első hónapban kapott pár 1000 Ft-os havidíjkedvezményt kell visszafizetni mint kötbér, vagy számíthatunk egyéb összegekre is?

(#122795) Essejó válasza bokrosolajos (#122792) üzenetére


Essejó
veterán

Már hogyne adnának, a fizetős segélyszolgálatuk némi kp-ért beállít neked dolgokat. Egyébként meg mi közük lenne a belső hálozatodhoz. Mindenki megoldja magának, és nem a szolgáltatót hibáztatja, olyanért amihez annak nincs köze.
Az meg hogy az UPC-s CB-be csak bedugtad a gépeket és máris mind látta a másik megosztását, mindenféle konfigurálás nélkül. Na ne, ez viccnek is gyenge.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122796) Kaba válasza bopeti98 (#122794) üzenetére


Kaba
veterán

Az első havi kedvezmény plusz a telepítési díj 5100 Ft lesz a kötbér amennyiben új bekötés volt,ha nem új bekötés volt akkor csak az első havi díjkedvezmény lesz a fizetendő kötbér.

[ Szerkesztve ]

(#122797) bokrosolajos válasza Essejó (#122795) üzenetére


bokrosolajos
őstag

Jó sokat segítettél. Igazán kedves tőled

"máris mind látta a másik megosztását, mindenféle konfigurálás nélkül. Na ne, ez viccnek is gyenge"
Ezt miből következtetted, te? Értelmes ember érti, hogy a mappa megosztás / hálózati meghajtók csatolása (usernév pwd) után, csak a hozzád hasonló, lekezelő stílusú nárcisztikus , fontoskodó emberek lötnek bele, akiknek egyedül a saját problémájuk fontos.

El tudom képzelni, milyen lehet, amikor szavaiddal élve be szoktál segíteni "a család szolgáltatós ügyintézéseibe" :C

[ Szerkesztve ]

(#122798) Essejó válasza Essejó (#122795) üzenetére


Essejó
veterán

Akkor konkretizáljuk, az 5670-ed 2,5-ös portját használod egy 2,5-öt tudó switchen keresztül? Amiből a lankábelek a gépeid 2,5-ös lanportjába mennek, vagy csak az 1 Gigás alaplapi lanportot használod? Ha az első variációt akkor tényleg kevés, ha a másodikat és csak egy 1 db 1 Gigás lanport van a gépben, akkor reális a sebességed.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#122799) undercover válasza sziszi-fuszi (#122791) üzenetére


undercover
senior tag

Nem kéne, hogy bezavarjon semmi. Milyen alkalmazással lehet jól mérni? Mert jah speedtestel szoktam.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#122800) Essejó válasza undercover (#122799) üzenetére


Essejó
veterán

A speedtestnek van letölthető asztali verziója, pontosabb mint a böngészős.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.