Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234701) Véreshurka válasza dzsi23 (#234697) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Nem tudom más órán hogy van, nálam kétféle napkijelzésből lehet választani, ezért írtam hogy az alap lehetne a japán, a második pedig amilyen az adott piacon kell és el lehet dönteni ki melyiket használja. Persze akkor máris más a helyzet ha csak egyféle napkijelzésre van lehetőség. Pl. én jobban örültem volna ha a római számos kijelzés helyett a japán írásjeleket tették volna rá.

El Psy Kongroo

(#234702) fagyalllo válasza Véreshurka (#234701) üzenetére


fagyalllo
őstag

Angol az alap és piactól függ a második nyelv, japán csak a Japánban forgalmazott órákon van.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234703) dzsi23 válasza Véreshurka (#234701) üzenetére


dzsi23
addikt

Én is kétféle kijelzésről beszéltem, azaz csak a másodikról, mivel az első szinte mindig az angol, az az alap, arról nincs is értelme beszélni, nem is értem, hogy merült fel. Meg igazából a másodikról sincs. A Seiko mindenhova olyat csinál, amilyennel a legnagyobb réteget lefedheti, és Japánon kívül az sehol sem a japán.

(#234704) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Nekem bejön a dupla naptár /day-date/, amennyiben harmonizál a számlap színével.
És csak Vosztoknál zavar a dátum lassú beállítása.
#234681@mriya@ : Esetleg majd egy Helmdallr.

(#234705) dzsi23 válasza 5-ös kezelő (#234704) üzenetére


dzsi23
addikt

"amennyiben harmonizál a számlap színével"

Vagy az indexek színével. Pl. az SKX szerintem jobb fehér dátummal, mert a számlap másik oldalán van egy nagy fehér index, sokkal kiegyensúlyozottabb, mint feketével. :)

:K
:N

(#234706) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Csináltam gagyimakrót:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234707) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Nálam ez a vége. 6 éve kezdtem, és most, hogy behúztam a fekete Hamiltont is, először érzek valami megnyugvásfélét...

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#234708) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nem tudom mi bajotok a Tissot al ,100% minőség ,kifinomultság ,megjelenés.
Hozzá képest érzetre ,tapintásra bármelyik Citizen ,Casio vagy Orient elbújhat ,biztos vagyok benne ,nem ez lesz az első és az utolsó Tissot órám.


(#234709) Nimda válasza zoli03 (#234682) üzenetére


Nimda
addikt

Én kifejezetten igénylem mindkettőt, mert hozzátesz valamit az órához. Nélküle, számomra unalmasabb lenne. Az aktuális dátum igazítás pedig nem okoz plusz nehézséget.

TechN7ne én pont a Tissot -nál érzem ugyanezt. Elbújhat a japánok mellett :D

[ Szerkesztve ]

(#234710) TechN7ne válasza Nimda (#234709) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Japánok mellett fényévnyire landol kb minden porcikája ;]
Ezen nem vesszünk össze ,Japán óráknak amúgy sincs értéke ,max. a Casio nak aprópénzért ,vicc. :D

[ Szerkesztve ]

(#234711) Nimda válasza TechN7ne (#234710) üzenetére


Nimda
addikt

Persze hogy nem veszünk össze, de nem mindenki az értéke miatt vesz órát :)

[ Szerkesztve ]

(#234712) fagyalllo válasza TechN7ne (#234710) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezzel most sok embert elszomorítottál a topikban, hogy fogunk így megszabadulni az értéktelen kacatjainktól?

Jól látom, pontosan az indexre üt a másodpercmutató?

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234713) zola96 válasza TechN7ne (#234710) üzenetére


zola96
senior tag

100ezer Ft értékű órát hasonlítani 10 ezreshez. :)) Nekem teljesen mindegy, de volt már kezeden hasonló kategóriás japán?

(#234714) TechN7ne válasza fagyalllo (#234712) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nehezen ,én is árultam már Japan órát ,nem volt könnyű túl adni rajtuk...
Ezt a 100k s kis “fosst” már most leakarják venni a kezemről 80k ért.

[ Szerkesztve ]

(#234715) Polarstar válasza TechN7ne (#234708) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Olyan érdekes volt az a Tissot, hogy el kellett nyomnom egy unott ásítást vakarózás előtt.
Jöhetne egy tea most... És egy érdekes lüme.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234716) Nimda válasza TechN7ne (#234714) üzenetére


Nimda
addikt

Örülj, amíg pénzt kínálnak érte, én a helyedben odaadnám és vennék egy órát ;]

(#234717) pulutodurumo válasza TechN7ne (#234708) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van most velem egy Citizen hetven valahányból, kábé tízezerbe' volt szervizzel. Meg egy húszezres kínai. Mindkettő számlapja veri ezt. Az indexek kidolgozása valahol egy alsópolcos Casio Edifice-szel van pariban.
De én nagyon örülök, hogy neked így is tetszik.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#234718) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Közben meg a világban....

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#234719) fagyalllo válasza csabulaxi (#234718) üzenetére


fagyalllo
őstag

Bőrszíjas búvár, nálam eleve ütik egymást és hát a dizájn... Maradtak volna inkább a Rolexek másolásánál, ez nagyon olcsó forma.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234720) Nimda válasza pulutodurumo (#234717) üzenetére


Nimda
addikt

Az Edifice között hasonlót nemigen találsz, de a standard classic között igen. És még indexre is üt, 10 ezerért :D

[ Szerkesztve ]

(#234721) Kbali válasza TechN7ne (#234708) üzenetére


Kbali
nagyúr

Pontosan ezt csináltad másik topikokban is: szétcseszted a beszélgetéseket, folyamatosan kérdeztél, kaptál tanácsokat, majd megvetted azt, amit eredetileg is szerettél volna, csak túráztattál mindenkit, most meg egekig próbálod magasztalni magad, hogy mennyire jól választottál.... :W

(#234722) dzsi23 válasza Kbali (#234721) üzenetére


dzsi23
addikt

Hangfal topik? :DDD

(#234723) @mriya@ válasza csabulaxi (#234718) üzenetére


@mriya@
őstag

Előrelátóan limitált kiadás.
Így biztosan elkel mind. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#234724) bbuffy válasza TechN7ne (#234710) üzenetére


bbuffy
senior tag

Amîg a csodás G10 nem tud csak két mp mutató közé erkezni addig biztos jobb. Volt ezekből pár anno, de soha többet. Egy alja Japan többet ér. Ebben a kategóriában meg vegképp. Még szerencse hogy olcsón cserélik a belsejét ha tönkremegy, egy-két ev mulva. :C

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#234725) BloodRay válasza TechN7ne (#234708) üzenetére


BloodRay
veterán

Olyan jó látni, hogy fingod nincs az órákról, de önbizalmad, véleményed és kinyilatkoztatásaid mindig vannak... :DDD

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#234726) TechN7ne válasza Kbali (#234721) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Annyit írtam ,hogy nem értem miért kell szidni a Tissot ot mikor rendesen össze van rakva ,nem zörög ,csattog ,minden eleme rendesen illeszkedik és meg van húzva ,150-200k s Citizen meg Casio Edifice órák csörömpölnek meg szétesnek a karon.

Index fokusz meg annyira gyerekes ,ez nem automata óra hanem kvarc ,egyik kvarc óra sem fog hajszálpontosan a másodpercre ugrani ,vlhol mindig lesz egy holdjáték ,közönséges hülyeség.

Rájöttem ,az óra ízlés kérdése ,egy cipőboltban is hiába jön oda az eladó ,hogy -segíthetek?
Nem fog tudni ,mert én tudom nekem melyik tetszik és azon belül meg tapintásra és anyaghasználatra meg érzem a különbséget.
Japan órákat meg hagyjuk ,minden divat meg kínai szarban azok vannak ,drágább órában nem fogok venni Japan t ,oda meghagyom az értéket.

[ Szerkesztve ]

(#234727) BloodRay válasza TechN7ne (#234726) üzenetére


BloodRay
veterán

Újfent köszönjük mester! :))
Gondolom jó sok akár csak 100.000 feletti japán órát láttál képen, hogy ekkora szakértő vagy. :U
Prohardver meg hálás lehet neked, mert elkezdtem gondolkozni a prémium tagságon, hogy ne kelljen látnom egyes fogyatékos hozzászólásokat(kinek nem inge...)...

[ Szerkesztve ]

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#234728) bbuffy válasza TechN7ne (#234726) üzenetére


bbuffy
senior tag

Előre is bocs, de :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD
Taníccs még minket.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#234729) TechN7ne válasza BloodRay (#234727) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem gond ,próbálok kedves lenni ,de nyugodtan bántsatok.
Az a lényeg: hajrá Seiko! 💪🏽✌🏾

(#234730) Kbali válasza TechN7ne (#234726) üzenetére


Kbali
nagyúr

Több napon keresztül megkaptad a válaszokat, hogy miért ne Tissot és miért inkább más.
Senki nem szólja le a Casio-kat, Tissot-nak is vannak (vagy inkább voltak jó próbálkozásai).
Nekem is volt Edifice, egyáltalán nem csörgött-zörgött a szíj, pedig az sem volt tömör, csak jobban hajtogatott.
Azt még megkérdezném, hogy a "holdjáték" az milyen funkciója az órának?
A topiklakók próbáltak neked segíteni, hogy 1-2 éven (esetleg hónapon) belül ne érezd úgy, hogy kidobtál egy csomó pénzt egy nem megfelelő minőségű, csak annak tűnő órára, de neked áll feljebb... tényleg csak gratulálni tudok a trollságodhoz.
Egyébként szerintem te már az első kérdés előtt megvetted ezt az órát, csak idejöttél önigazolni, majd 10-20 kérdés után igazi óraszakértőként nyilatkozol.

(#234731) Kbali válasza dzsi23 (#234722) üzenetére


Kbali
nagyúr

Nem, de hasonló szakmai ajánló....

(#234732) dzsi23 válasza Lev Abalkin (#234707) üzenetére


dzsi23
addikt

Áh, az a Tisell nagyon szép... 40 milliben atombiztos helye lenne nálam. Meg annak a Bulovának is 40-43 milliben. :K

(#234733) dzsi23 válasza Kbali (#234731) üzenetére


dzsi23
addikt

Pedig ott is alkot a művész úr. :)

[ Szerkesztve ]

(#234734) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Én értelek, csak még a holdjátékot magyarázd el...

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#234735) Sungoo válasza Lev Abalkin (#234734) üzenetére


Sungoo
addikt

Próbáld a “válasz” opciót, menni fog. :K

(#234736) dzsi23 válasza csabulaxi (#234718) üzenetére


dzsi23
addikt

Csak a feketét láttam az emailben, töröltem is egyből, viszont a kék egész tetszetős, jó kis nyaralós/strandolós óra lenne. :K

(#234737) Empsepo


Empsepo
senior tag

Őszintén órákról: [link]

Chr. Ward és egy Shorokhoff.
Egyik szebb, mint a másik.

(#234738) busman válasza fagyalllo (#234712) üzenetére


busman
addikt


Ez oda üt mindig.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#234739) Empsepo válasza busman (#234738) üzenetére


Empsepo
senior tag

De jó kép!

:R

A Tissot-s gyereket meg engedjétek már el.
Könyörgöm.

[ Szerkesztve ]

(#234740) Fall-N válasza TechN7ne (#234714) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem haragudj meg, de semmi extra nincs abban a Tissotban. Ha letakarnánk a logót vajon hányan tudnák milyen márka? :U Ha már elérhető árú svájci akkor Hamilton vagy Roamer, azokban több a "bugi".

Az értéktartás is hülyeség, amit írtál, mert a Seiko jól tartja az árát (sajnos) és a régi Monster is drágult például, nem lett olcsóbb. A Tissot meg használtan ugyanúgy nem érték. Ott is dobálják őket féláron.

Ismerősöm is hónapokig árulta a Tissot óráját harmad (!) áron, mire eladta. Igaz ő ajándékba kapta (diplomaosztó), így nem bukott rajta. ;]

Azt meg halkan megsúgom, hogy a Tissot jópár alkatrésze kínai származású...

busman: Szép darab!

[ Szerkesztve ]

(#234741) lenox


lenox
veterán

Tissot Gentleman az milyen?

(#234742) TechN7ne válasza Fall-N (#234740) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hidd el ,én ,ismerőseim ,haverjaim ,családtagjaim ,de még a Keleti pályaudvari huligán arabok is hamarabb vesznek meg egy Tissot órát jó árban ,mint bármilyen Citizent ,Casiot ,Seikot és a többi átlagos Japán kotyvaszt.
Értem én ,hogy jó órákat gyártanak a Japánok ,sőt még sok esetben tudnak jobbat is egy átlagos svájcinál ,de ezt a kutyát nem érdekli mert a nevet ,márkát és a hozzájuk tartozó történelmi hátteret fizetik meg az emberek ,ráadást egy órakereskedő nem Seiko meg Citizen órát keresgél még a használt piacon sem ,hanem a nevesebb svájci termékeket.

Lehet engem dobálni ,válaszolni sem szerettem volna a rengeteg dobálózásra ,de amatőr óra felhasználóként is észrevenni ,túlzásba viszitek ezt a Japánozást ,komoly ember rájuk sem néz.
Ha tetszik ,ha fáj ,ha nem...
Ennyi

(#234743) fattyu válasza TechN7ne (#234742) üzenetére


fattyu
veterán

milyen az a komoly ember?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#234744) FLx válasza fattyu (#234743) üzenetére


FLx
addikt

Aki meg kinaban gyartott alsonemut is csak szvissszmejd felirattal vesz, hat nem tudtad? :P Szegeny Grand Seiko mernokok most hogy sirhatnak, hogy sose lesznek komoly emberek. :D

(#234745) TechN7ne válasza fattyu (#234743) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Órakereskedők ,ismerek egy párat...
Továbbiakban nem válaszolok semmilyen okoskodó és cseszegető piszkálásra ,beszélgesetek magatokkal...

Szép estét ,
:R

(#234746) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Na végre!

Térjünk vissza az órás témákhoz. A franxia Yema akciózik...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234747) fattyu válasza TechN7ne (#234745) üzenetére


fattyu
veterán

Órakereskedők ,ismerek egy párat...

édesjézusgyerele

a Seikot mi árulja; zöldséges te szerencsétlen??

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#234748) hoffman_


hoffman_
nagyúr

na, hát én meg a héten csak bementem a butikba.
most mondanám, hogy kár volt, de nem lenne igaz, beváltotta a hozzá fűzött reményeim az SPB143, azt hiszem ez eldőlt fejben. a játszós EQS500 volt rajtam, feszengett mellette :D

zárás előtt estem be, nem akartam már túrázni és más is próbált, úgyhogy csak vitrinből néztem ki a SD GS-eket, élőben most először. hát mit ne mondjak, lekapott a lábamról, a Spring Drive nálam az időkijelzés csúcsa, tényleg úgy folyik, mint az idő maga :K

ui.: a későbbi keresőknek. amit én tapiztam SPB143, a lünetta teljesen rendben volt, illesztés precíz, a járása kellemes. a tok és a szíj illesztése valóban nem tökéletes, ott van az a 0.2mm, ez kellemetlen, de élőben nekem nem volt zavaró, közel sem olyan vészes, mint vártam. az egyetlen, ami ennyiért zavar és ahogy olvasom erősen QC függő, az a lünetta 12 órát jelölő rakott index, az hajlamosak nem szépen illeszteni. a dátumablak ellenben és illesztés ellenben hibátlan.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#234749) busman


busman
addikt

Srácok? Elment?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#234750) Empsepo válasza hoffman_ (#234748) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azt hogy kell érteni hogy QC függő a lünetta?
Vagy mi?
:F

Jó a duma, de szerintem egyáltalán nem feszeng a Casio!
Sőt, már- már büszkén feszít.

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.