Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#234251) futizoli


futizoli
tag

méghogy titanium

1967

(#234252) nebancsa válasza futizoli (#234251) üzenetére


nebancsa
senior tag

Megrezegett a kezem, már az utalást is elindítottam, de sikeresen ellenálltam. Büszke vagyok magamra :B

(#234253) xcvbxcvb válasza futizoli (#234251) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Érdekes, azt írták hogy nem lesznek ilyenek. :F Bár lehet hogy az acélra értette. 175 ezer Huf lenne.
Valahogy a bronzokat se kapkodják már el 500 dollárért.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#234254) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Luna Dude-ról ma este/ éjjel jön új info elvileg.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#234255) Polarstar válasza xcvbxcvb (#234254) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Na végre! Csak eljutunk 2 év alatt egy projekt végére.
A többi projektet is szeretném már látni

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234256) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok olyan kvarz órát ajánlani ami kinézetben a steinhart ocean one vintage millitary vagy vintage red? Most rendeltem egy vintage red-et, de lehet visszaküldeném ha találnék kvarzot. A CWC kvarzokat néztem pl. de amik tetszettek azok már mind elfogytak. Viszont a búvár órák tetszenek, illetve a vintage kinézet is.

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#234257) jocoka75 válasza dzsi23 (#234234) üzenetére


jocoka75
tag

Szia!

http://www.oratechnika.hu/termek/910/matti-medium.html Én ezt tudom ajánlani vagy ennek van a szűrke változata azzal húzod készre most vettem èn is mindkettőt , sokkal jobb mint a dörzsi szivacs . Ezt is tudom ajánlani polírozott felületre : http://www.oratechnika.hu/termek/481/polirpaszta-feher-luxor.html na ez pazar anyag érdemes kipróbálni . Eddig azt hittem hogy a fogkrém micsoda polírozó anyag ameddig ki nem próbáltam ezt a pasztát ég és föld a különbség . Az óratok fényes polírozott részein gyengéden végig húzom finom puha Vattás fülpucoló pálcikával és az eredmény kiváló.
Èn ezeket tudom ajánlani, persze biztos van más alternatíva is. Van ebben a boltban sok más jó dolog is szét kell nézni .

[ Szerkesztve ]

(#234258) mike1334


mike1334
veterán

Cheapestnatostraps-től rendelt cucc kb mennyi idő alatt ér ide? Illetve borítékban jön a postával?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234259) dzsi23 válasza jocoka75 (#234257) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi, teszek majd vele egy próbát! :R

(#234260) Polarstar válasza mike1334 (#234258) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ha jó helyről adják fel - akár 60nap alatt is megkaphatod!

Mellesleg nem értem, hogy Nato szijjakat miért nem tartanak a boltok. poljothoz kelllett volna, de cuki rózsaszín bőr van, nato még mutatóban sincs sehol.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234261) dzsi23 válasza mike1334 (#234258) üzenetére


dzsi23
addikt

Na akkor egy cinizmusmentes válasz: általában a rendeléstől számítva 1-3 nap a csomag feladása + 6-11 nap a szállítás, német postával küldik, magyar postával érkezik, bubis borítékban. :)

Szerk.: Ja, azt még hozzátenném, hogy vannak náluk elég sz@r szíjak is, amiket az ellenségemnek sem ajnálanék, de azért vannak jók is. A lényeg, hogy kb. mind megtalálható aliexpressen is, valszeg ugyanabban a minőségben, csak hamarabb ideér, cserébe valamivel drágább.

[ Szerkesztve ]

(#234262) mike1334 válasza Polarstar (#234260) üzenetére


mike1334
veterán

És dzsi23

Köszi! Más alternatíva? Ezt néztem ki, ilyen stílusú és színű kellene :) (alin láttam, de jó lenne eu rendelés, hogy még a nyár vége előtt ideérjen...).

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234263) fagyalllo válasza mike1334 (#234262) üzenetére


fagyalllo
őstag

WiZARD készít hasonlót, ha írsz neki, biztos tud kedvezményt adni. Más minőség, de az Alpinist szerintem megérdemli.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234264) dzsi23 válasza mike1334 (#234262) üzenetére


dzsi23
addikt

Inkább ezt. [link] Az "adjustable" szvsz. nagyon buta tervezés eredménye, én meg buta voltam, hogy vettem egyet.

Szerk.: A phenomenato természetesen jobb. :K

[ Szerkesztve ]

(#234265) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Skacok ,

Seagull Cal.:2650SZ vagy Seagull Cal.:TY2723 szerkezet jónak számít?

Esetleg létezik egy adatbázis vlhol ,ahol aránylag majdnem az összes óra szerepel részletes szerkezet leírással?
Melyik brand lehet a legolcsóbb még ma is kapható svájci szerkezetű óra ,merre keresgélhetek?

(#234266) mike1334 válasza fagyalllo (#234263) üzenetére


mike1334
veterán

Jól néz ki :) gondolom egyéni szín kérés esélytelen :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234267) mike1334 válasza dzsi23 (#234264) üzenetére


mike1334
veterán

Ezt is néztem, de azt gondoltam a másik megoldás jobb, mint a "bumszlis" :B

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234268) fagyalllo válasza TechN7ne (#234265) üzenetére


fagyalllo
őstag

Hirtelen ez ugrik be, de lehet van olcsóbb: [link]
Többféle óra készült már, mint ahány ember, esélytelen egy ilyen adatbázis. Ez egész jó pl.: [link]

Szerintem nem esélytelen, csak néhány milliót rá kell szánnod! :D

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234269) TechN7ne válasza fagyalllo (#234268) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ne már ,ezzel a gyerekórával most szívod a vérem? :DDD

Fossil - ból kerestem automata svájci szerkezetest de már nem kapni sehol ,azokból volt olcsó még anno...
Cal.:2650SZ vagy Seagull Cal.:TY2723 japán cuccok?

(#234270) fagyalllo válasza TechN7ne (#234269) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ki emlékszik már arra, én csak a svájci származást néztem! :D
Az a kettő kínai szerkezet, nem erőltetném.
Legolcsóbb svájci automata... Ki lehet még fogni automata CK-kat, legutóbb az emag akciózta nagyon durván jó áron, azokban még igazi ETA 2824 van, ha tetszik az elegáns fazon, nagyon jó vétel lehet. Régi Tissot modellek is előfordulnak itt-ott kedvező áron szintén 2824-gyel. Az újakat nem javaslom ebből a márkából, ami olcsó és automata, az biztosan Swiss Matic borzalom.

A svájciság amúgy nem minőségi jellemző, hanem marketing eszköz.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234271) dzsi23 válasza mike1334 (#234267) üzenetére


dzsi23
addikt

Kicsit sem bumszli. :) Még kisebb is a csat, és inkább az "adjustable" bumszli felvéve.

[ Szerkesztve ]

(#234272) mike1334 válasza dzsi23 (#234271) üzenetére


mike1334
veterán

A bumszli alatt a "visszahajtást" értem, vagy minek hívják :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234273) dzsi23 válasza mike1334 (#234272) üzenetére


dzsi23
addikt

Lehet rövidíteni, és akkor nem kell visszahajtani. De hidd el, hogy jobb visszahajtva, mert különben lötyög a bújtatóban, az "adjustable" csatja ráadásul nyomja is kifelé a szíj végét, ami elég idétlen szerintem, és nagyon nem biztonságos. A visszahajtással sokkal stabilabban áll, tuti nem hagyod el az órádat.

(#234274) mike1334 válasza dzsi23 (#234273) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi :)
Berendelek egyet, aztán meglátjuk, hogy mikorra ér ide...
Utána lehet ránézek a fent ajánlott hazai termékre, fekete/szürke színben :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234275) korpicschess válasza korpicschess (#234248) üzenetére


korpicschess
veterán

Na meglett a kiszemelt, nagy örömömre. Élőben sokkal szebb volt, mint amire a képek alapján számítottam.
Orient Millenium, járástartalék kijelzés, gyönyörű számlap, alsó logó és bal oldali dátum, és 4 óránál levő korona, világító mutató és pötty az indexnél...

Azért van pár, nem túl mély karc a tokon és az üvegen is. Az üveg pedig domború, ami klassz feature. Érdemes/lehet ezt javítani, vagy csak cserélhető? Bár azt hiszem, hogy nem zavaró karcok a napi használatban.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#234276) Polarstar válasza Véreshurka (#234256) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ocean X vagy Gigandet?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234277) dzsi23 válasza TechN7ne (#234265) üzenetére


dzsi23
addikt

"Melyik brand lehet a legolcsóbb még ma is kapható svájci szerkezetű óra ,merre keresgélhetek?"

Miért akarsz mindenáron alsópolcos órát? Ennyire fontos az a swiss made felirat?

(#234278) dzsi23 válasza TechN7ne (#234269) üzenetére


dzsi23
addikt

Amúgy a svájci automata Fossil, bőven 200 ezer felett volt, ami svájcban még mindig a belépő kategória, de közel sem a legolcsóbb.

(#234279) @mriya@ válasza TechN7ne (#234265) üzenetére


@mriya@
őstag

Steinhart, ha minőséget akarsz. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#234280) hallador válasza nebancsa (#234250) üzenetére


hallador
addikt

Azért ez a Seiko elég menő.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#234281) Véreshurka válasza Polarstar (#234276) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Köszi!

Nem rosszak, de nem az igaziak. Az Ocean X-ben nem tetszik, hogy GMT-sek a kvartz-ok, illetve a lünetta színek sem tetszenek annyira, ennyire nem szeretem a szinte teljesen fémszínű órákat és a pepsi színt sem. A Gigandet-ek között is csak egyet találtam, de az sem az igazi: [link] . 44mm ami szerintem marha nagy lenne nekem (ugyan 19-es csukléóm van).

Még amiket találtam az pl. a Yema Superman Heritage, de itt pl. a lünetta működtetése nem tetszik, mert amúgy a mostani órámon (Seiko skx007) használni szoktam a számlálót, itt bonyolultnak találnám az állandó korona kitekerést és betekerést, iletve nem zafír, pedig tetszene az óra. A másik amit néztem még az az MWC órája: [link] , de itt a fórumban sincsenek túl jó véleménnyel a márkáról, illetve olvastam, hogy pl a lünettáról simán leesik a foszforeszkáló pötty akár.

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#234282) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Régi telefon mentésében találtam, de szép is volt...

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234283) Polarstar válasza Véreshurka (#234281) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Yema pedig piszok jó!
Amit néztél, a katonai, az nem egy jól sikerült darab.
Ha francia vonal bejön akkor a Lip-et futnék egy kört még.
Kifejezetten búvárosból pedig a Beuchat javasolt.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234284) minas


minas
aktív tag

Vettem egy Seiko Sport 5 órát a Suits sorozatból. A milanese szíj csatját nem érzem túl biztonságosnak, tartok tőle, ha véletlenül beakad valahová, megfeszül, vagy más más okból kipattan, azonnal lezuhan az óra a csuklóról. Tudtok erre valami megoldást? pl. más csat, amit erre a szíjra rá tenni, de megnyugtatóbb zárást biztosít?

(#234285) Empsepo válasza TechN7ne (#234265) üzenetére


Empsepo
senior tag

Atlantic

(#234286) TechN7ne válasza Empsepo (#234285) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Valóban jól néznek ki ,[EZ pl. kimondottan tetszik ,de a bőrszíjasok is stílusosak ,eddig nem is ismertem ezt a márkát ,köszönöm a tippet.

(#234287) Taylor79


Taylor79
tag

Voltatok már úgy, hogy szembementetek az elveitekkel? :)
Még csabulaxi linkelte régebben ezt az órát:
Már akkor tetszett, de ez az életmentős, hatásvadász maszlag, amit mellé adagolnak... Pont az ellentéte annak, ahogyan gondolkodom.
Most viszont Európában is forgalmazzák, viszonylag korrekt árazással: [link] Az a helyzet, hogy a nevetséges marketing ellenére mégis gondolkodom a megvásárlásán. Azt hiszem öregszem. :D

[ Szerkesztve ]

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#234288) @mriya@ válasza Taylor79 (#234287) üzenetére


@mriya@
őstag

Amikor kiszúrtam Londonban a jelenlegi karórámat, csak messziről, úgy egészében láttam.
Mikor közelebbről megnéztem, akkor vettem észre rajta a feliratot.
Nem pont emiatt, de később már kimondottan kerestem a kirakatokban.
Végül megkaptam ajándékba, azóta elválaszthatatlanok vagyunk. (sok-sok évvel ezelőtt volt már egy nagyon hasonló márkatársa, de botor fejjel eladtam)
Sajnos semmivel sem lettem erősebb általa sem fizikálisan, sem mentálisan. :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#234289) Fall-N


Fall-N
veterán

#234287 Taylor79: Jól nézne ki, egyedül a béna "testépítő teknős" logo ami irtó csúnya. Nem is tudom, hogy ment át a vezetőségen?! Senki sem mondta, hogy szép-szép, de rajzolj újat? :F

[ Szerkesztve ]

(#234290) kabalapasika


kabalapasika
tag

Sziasztok!Vettem egy Pagani PD-1688as órát fémszíjjal,kék számlappal!Leszeretném cserélni más tipusú szíjra...Milyen tipusú passzol még hozzá?Az se lenne baj ha rátudnám tenni:)

(#234291) Polarstar


Polarstar
nagyúr

A huszonegyedik helyen, a Tutu őrs Vezéri boltjában lett meg a tuti!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#234292) mike1334 válasza Polarstar (#234291) üzenetére


mike1334
veterán

Az óra vagy a szíj?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234293) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Igazatok van ,nem szeretnék több olcsóbb órát venni ,van már 2db Edifice m és most ez a Fossil...
Rááldoznék max. 180-200k környékén és a következő márka ami tetszett mindig is a Tissot.
Ennyiért csak kvarc órát kapnék ,viszont tömör fémszíjjal ,zafír üveggel ,és egy alap svájci szerkezettel.
EZT néztem ki ,szerintetek rossz vétel lenne?

[ Szerkesztve ]

(#234294) mike1334 válasza TechN7ne (#234293) üzenetére


mike1334
veterán

Ennyiért (esetleg kicsit többért) már kaphatsz roamert, ha ennyire svájcit szeretnél, nézz rá azokra sztem.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#234295) rbalint88 válasza TechN7ne (#234293) üzenetére


rbalint88
addikt

Hat, tissotbol ez az egyetlen, amiert penzt adnek: [link]
sajnos nagyon lerontottak a tissot es a certina minoseget, egy-ket “hero” modellen kivul a tobbi gyalazat :( a prc200 mar keprol is gagyi, unalmas, meg hamisitjak is, igy kihagynam. A szerkezete meg a csodas eta g10, ami javithatatlan, csak cserelheto, ha barmi baja lenne. Ennel a szerkezetnel kb a 30ezres edifice is komolyabbat kap…

Esetleg hasznalt longines conquest vagy hydroconquest kvarc krono meglehet a keretedbol.

(#234296) fagyalllo válasza TechN7ne (#234293) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem rossz. A szerkezet nem alap, hanem gagyi, a stopper másodpercmutatója olyan lazán kalimpál a G10-es szerkezeteken, mint egy 10$-os alis szaron.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234297) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Fúú, nagyon régen nem kívántam meg ennyire órát, mint az új S23635J1 kvarc Tunát!

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234298) TechN7ne válasza mike1334 (#234294) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Pff ,ennyire fos lett a Tissot ,nagyon sajnálom :F
Roamer nél EZ tetszene ,de csak 50m ig vízálló ,ennyiért ez egy picit zavar.

Longines ek is nagyon tetszenek ,de amilyen stílust szeretnék kb. 450-500k induló ár...

Am mennyire lehet befektetés egy jó fajta óra mondjuk 500k alatt ,ami tartja az árát aránylag és ha bármi lenne nem buknék rajta sokat ,vagy ez csak a milliós tételes termékeknél aktuálisabb inkább?

Szerk.
Használtan sem nagyon szeretnék drágább órát venni ,hogy meglegyenek a papírjai ha esetleg eladom ,nem tudom ez is mekkora bukással vagy esetleg előnnyel jár ha majd pár év múlva úgy döntenék ,hogy eladom.

[ Szerkesztve ]

(#234299) fagyalllo válasza TechN7ne (#234298) üzenetére


fagyalllo
őstag

Boltba bemegyek és megveszem óra szinte mindig azonnali bukás, minél drágább, annál nagyobb. Olyanért adj pénzt, amit meg akarsz tartani és csak annyit szánj rá, amennyi sehonnan nem hiányzik.
Egy párszázezres órát nem fogsz lepattintani a gyűrűddel és adsz zálogba, mint Carlie Babbitt a Rolex Day-Date-et.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#234300) dzsi23 válasza Polarstar (#234291) üzenetére


dzsi23
addikt

Éppen elrepült ott egy légy, vagy mire fókuszált a kamera? :D Amúgy az óra f@xa! ;)

Egyéb:
Mivel más órát nem hordok mostanában, jöjjön a napi miniteki. :)) Sry.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.