Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#221101) @mriya@ válasza afrojack1 (#221100) üzenetére


@mriya@
őstag

Ha üzletben vetted, akkor gyorsan vidd vissza.
Ha magánszemélytől, akkor irány a szerviz. :((
Mondjuk a késés lehet attól, hogy nem húzódott fel teljesen, bár ezekre a Seiko szerkezetekre ez nem jellemző.

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221102) vadászcsiga válasza afrojack1 (#221100) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Honnan van ez az óra?

(#221103) afrojack1 válasza vadászcsiga (#221102) üzenetére


afrojack1
senior tag

Websale.hu Minden papírja megvan, meg még garis

SC: Herczku_Death

(#221104) fagyalllo válasza afrojack1 (#221103) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én azonnal vinném vissza és cserét kérnék, két napos órát ne javítsanak.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221105) dzsi23 válasza afrojack1 (#221100) üzenetére


dzsi23
addikt

Ha már elmozdult a helyéről, utána szinte szabadon mozoghat a gyűrű, szal nem csoda, ha tovább mozdult.
A járástartalék vége fel pontatlanabbul járnak a mechanikus órák; olyankor összejöhet bármennyi, főleg, ha meg is áll, mire megint felveszed... de olyan pontos sosem lesz, mint egy kvarc.

(#221106) Veron


Veron
őstag

Méregettem a Miyota 9039et, ha valakit érdekel.
Forgatón továbbra is +2 s/d értéket produkál, számlappal felfelé és csuklón +15-17 s/d. Nagyjából ezek az értékek állandósulni látszanak.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221107) dzsi23 válasza Veron (#221106) üzenetére


dzsi23
addikt

Soknak érzem, ennyit a Seagull, Vostok és az Orient werkem is nevetve tud(ott). :(

(#221108) @mriya@ válasza Veron (#221106) üzenetére


@mriya@
őstag

Tartsd mindig forgatón! 😈

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221109) nbukta77


nbukta77
addikt

Kis gyujtemenyem.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221110) @mriya@ válasza nbukta77 (#221109) üzenetére


@mriya@
őstag

A középsőhöz egy szép fekete gyíkbőr szíj passzolna.
A bal oldali nekem olyan semmilyen, a nagyhoz jó ez a bőr. :K
Vagy egy ilyen krokodil:

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221111) nbukta77 válasza @mriya@ (#221110) üzenetére


nbukta77
addikt

A bal oldali egy tissot heritage visodate. A kozepsonek a gyari szijja az ilyen amit linkeltel.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221112) Caldera válasza Veron (#221106) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nekem a Mako1 és a Mako3 is hordva 0 s/d eltérést produkál, gyárilag szabályozott mindkettő.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#221113) BloodRay válasza Caldera (#221112) üzenetére


BloodRay
veterán

És forgatón is hozza ezt, illetve bármilyen pozícióban lerakva ugye? :U

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221114) dzsi23 válasza Caldera (#221112) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindegy, BloodRay megelőzött. :))

[ Szerkesztve ]

(#221115) 5-ös kezelő válasza Veron (#221106) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Állíts rajta. Kicsit visszaveszel a sietéséből, és megvan a boldogság. Én is belepiszkáltam a pár napos Vosztokba, nagyjából eltaláltam. Az biztos, h nagyon érzékeny a motorrugó felhúzottságára.

(#221116) @mriya@ válasza nbukta77 (#221111) üzenetére


@mriya@
őstag

Tudom, milyen óra.
De semmilyen érzelmet nem vált ki belőlem.
A másik kettő tetszik, főleg a kézihúzós. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221117) Eugene Roe válasza BloodRay (#221113) üzenetére


Eugene Roe
őstag

Ez a legnyomibb kapálózás, ami létezik, de legalább szórakoztató. Folytasd csak nyugodtan.

Miért fáj neked az, ha valami jó? (Pláne, ha 1/10-ed árért)

Magának vette az órát, az ő szokásaihoz kell megfelelnie. Miért kéne, hogy zavarja, hogy koronára állítva késne, mikor sosincs koronára állítva?

Ennél már csak az a jobb, ha az 5 éves svájci minden szögben össze vissza jár, de 300 ezerért megcsinálják neked háromszor szarabbra, mint szegény 50$-os miyota (legalább mutatót is cserélnek). Szerintem dobja is el, és vágjon rá kettőt kalapáccsal, ha merészelt olcsón jól működni ;]

Savanyú, frusztrált emberek.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#221118) BloodRay válasza Eugene Roe (#221117) üzenetére


BloodRay
veterán

Ha nem érted mire miért mit reagálok, inkább maradj csöndben. Pláne a paraszt stílusoddal...
Egy darab svájci órám nincs, hogy segítsek...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221119) fagyalllo válasza Eugene Roe (#221117) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ki bántott meg ennyire?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221120) Empsepo válasza fagyalllo (#221119) üzenetére


Empsepo
senior tag

Dr. fagyallo rendel.

:D

[ Szerkesztve ]

(#221121) Veron válasza dzsi23 (#221107) üzenetére


Veron
őstag

Az hogy nagyon siet, nem lenne baj. Az a furcsa, hogy ilyen különbséget produkál különböző helyzetekben. Tetszik az óra, de elvesztettem benne a bizalmam.. ami lehet hülyeség egyébként. Holnap még visszaküldhetem, lehet élek ezzel a jogommal.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221122) Quartz51 válasza Veron (#221121) üzenetére


Quartz51
tag

Annak az órának semmi baja, baj az elvárásaiddal van :)

(#221123) nbukta77 válasza @mriya@ (#221116) üzenetére


nbukta77
addikt

Most nekem is az a kedvencem. Nagy a szerelem.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#221124) afrojack1 válasza dzsi23 (#221105) üzenetére


afrojack1
senior tag

Megfigyeltem és random meg megáll a másodperc mutató, kicsit utánna olvastam és nem én vagyok az első akivel ez előfordult.

@mriya@: felhúzással nem lehet baj, egész nap meg se álltam, meg tegnap este része volt egy mulatós táncba is :)

SC: Herczku_Death

(#221125) g0n21 válasza Veron (#221121) üzenetére


g0n21
senior tag

Quartz51 mellé állnék, az elvárásaiddal van baj.
Azt kéne nézni, hogy kézen hogy jár. A kutyát nem érdekli, hogy egy pozícióban hogy jár.
Itt vannak pl az ETA werkek minőségi szintjei:
Van egy olyan, hogy pozicionális eltérés. Ha megnézed, mennyi a megengedett...
Ha ez a probléma egy COSC, vagy annál szigorúbb standardek szerint szabályozott óránál állna fent, és nem ennyiért, hanem 2, vagy 3 nullával többért, akkor -sem - érteném azt, hogy elvesztetted a bizalmad.

Standard
– 2 pozícióban szabályzott
– átlagos napi járáseltérés: +/- 12 másodperc
– maximális pozicionális eltérés: 30 másodperc
– maximális járáseltérés a rugó felhúzottságától függően 0 és 24 óra járás között (eng: isochronism): +/- 20 másodperc
Elaboré
– 3 pozícióban szabályzott
– átlagos napi járáseltérés: +/- 7 másodperc
– maximális pozicionálási eltérés: 20 másodperc
– maximális járáseltérés a rugó felhúzottságától függően 0 és 24 óra járás között (eng: isochronism): +/- 15 másodperc
Top
– 5 pozícióban szabályzott
– átlagos napi járáseltérés: +/- 4 másodperc
– maximális pozicionálási eltérés: 15 másodperc
– maximális járáseltérés a rugó felhúzottságától függően 0 és 24 óra járás között (eng: isochronism): +/- 10 seconds
Chronometre
– COSC szabványnak megfelelő értékek.
– 15 napig tartó teszt 5 különböző pozícióban és három különböző hőmérsékleten
– átlagos napi járáseltérés: -4/+6 másodperc
– maximális pozicionálási eltérés: 10 másodperc

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#221126) Caldera válasza BloodRay (#221113) üzenetére


Caldera
aktív tag

Nem a forgató a probléma hanem az, hogy csuklón +15-17 s/d az eltérés.
Nincs forgatóm, ha meg nem hordom akkor pozicionálással pontos idő +-10s-en lehet tartani.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#221127) fagyalllo válasza Caldera (#221126) üzenetére


fagyalllo
őstag

15-17, tehát 2 másodpercen belül ingadozik az eltérés, azaz stabilan jár, beszabályozható pontosabbra, amit várhatóan hasonlóan stabilan fog hozni, ez itt a lényeg.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#221128) BloodRay válasza Caldera (#221126) üzenetére


BloodRay
veterán

Ezt én értem, az én 9-es miyota-s órám is kézen 0-5s között mozog. Ugyanakkor poziciótól fuggően lerakva nem ezt produkálja, ahogy forgatóban se. De nincs is ezzel baj. Csak azt akartam jelezni, hogy azért ne akarjuk beállítani ezeket COSC szabványt teljesítő verkeknek, mert irreális elvárások lesznek velük szemben...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221129) Veron


Veron
őstag

azért érdekelt a forgató, mert éjszaka ott van. a napi minta: 1/3 idő csuklón, 2/3 idő forgatón.
de simán lehet, hogy nagyok az elvárásaim... kullogva balra el :B

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#221130) Lami66 válasza Veron (#221121) üzenetére


Lami66
őstag

Nekem Miyota 9015-ös órám van. Régebben én is méregettem ( [link] ), és ugyanilyen értékeket hozott A leglassabb és a leggyorsabb pozíciója között kb 15 mp eltérés volt. Ez ennyit tud, egyáltalán nem rossz értékek ezek.

[ Szerkesztve ]

(#221131) @mriya@ válasza Lami66 (#221130) üzenetére


@mriya@
őstag

Én amikor mértem az óraimat, egy rádiókontrolloshoz hasonlítottam, és jegyzeteltem. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221132) Lami66 válasza @mriya@ (#221131) üzenetére


Lami66
őstag

A WatchCheck alkalmazás ugyanezt tudja: a telefon órájához hasonlít és jegyzetel.

(#221133) @mriya@ válasza Lami66 (#221132) üzenetére


@mriya@
őstag

Én úgy tapasztaltam, hogy a telefon ideje, és egy rádiókontrollos között néha eltérés tapasztalható. :K
Amúgy már nincs mit méricskélnem.
A Citizent havonta egyszer megnézem, oszt annyi. :C

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221134) Lami66 válasza @mriya@ (#221133) üzenetére


Lami66
őstag

A telefon órájának eltérése egy mechanikus óra mérésénél elhanyagolható szerintem, mert csak tizedmásodpercekről van szó.
Egyébként én sem méricskélem, csak akkor, ha észreveszem, hogy valami szokatlant művel. Utoljára márciusban mértem meg, akkor napi +15 mp.volt, és azt tartja folyamatosan.

(#221135) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ti mennyit stresszelitek magatokat ezekkel a mérésekkel.

Időnként ránézel alaposabban, ha elment 1-2 percet valamerre beállítod, arra való a korona, aztán annyi.

Én legalábbis így csinálom pár éve és jól elvagyok vele.

(#221136) dzsi23 válasza @mriya@ (#221133) üzenetére


dzsi23
addikt

A WatchCheck nem a telefon idejét nézi, hanem internetről és GPS-ről veszi a pontos időt, így elég pontos. :)

(#221135) Empsepo:
Én nem stresszelek rajta, simán csak érdekel, ezért mérek rá néha (ebben a hónapban pl. még egyszer sem). Leginkább az új órákat szoktam tesztelni pár napig, utána csak hetente-havonta, amikor épp kedvem tartja. :)

Egyéb:
Eddig szerettem volna egy 9-es Miyotával szerelt órát, de a leírtak alapján nem lettem meggyőzve. Ha észrevehető előrelépést szeretnék egy Seagullhoz/Vostokhoz képest, komolyan minimum egy top ETA-t kellene beszereznem? :D
Most akkor mitől olyan jó a 9-es Miyota, hogy mindenki dicséri?

(#221137) BloodRay válasza dzsi23 (#221136) üzenetére


BloodRay
veterán

Többen is írtuk, hogy hordva simán tud hozni 0-5s közötti eltérést, pláne ha kalibrálva van. Azért ez nem rossz. Plusz folyamatosabb a másodpercmutatójának a mozgása a nagyobb féllengésszám miatt mint egy alapabb werknek.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#221138) @mriya@ válasza Empsepo (#221135) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem külön élmény volt, hogy mennyire sikerül beszabályoznom az órámat, és hogy az miként viselkedik.
Máskülönben csak egy időmérő lett volna. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221139) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Miyota 9015 az alany. Hordva, letéve 4-8mp sietés. Miután elmászott előre egy percet beállítottam hogy 1percet késsen. 3-4 nap alatt 42 másodperc hátrányban volt. Este kézzel felhúztam, majd másnap ugyan abban az időpontban megnézve visszament -64mp re. Nem értem. Dobozban volt végig.

(#221140) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!
Van egy GW-3000M-4AER karórám és olyat csinál,hogy 1-1 órákat időnként ugrik. Most 9kor pl nála már 10 óra volt, ha visszaállítom 9 órára, pár napon/héten belül gondol egyet és akkor pedig visszaáll és pl 9kor pl 8 órát fog mutatni, akkor pedig előre kellene állítanom egy órát. De mint eddig kiderült az is csak ideiglenes megoldás, mert később újra ugrik. Mi lehet a probléma?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#221141) dzsi23 válasza RootRulez (#221140) üzenetére


dzsi23
addikt

Rádiós órát szerintem nem kellene manuálisan állítgatni (feltéve, hogy nincs kikapcsolva a szinkronizálás), mert csak bekavarod vele. Ha nem a pontos időre szinkronizál, akkor valami el van állítva (időzóna, dst, mutatók alappozíciója, stb.).

(#221142) RootRulez válasza dzsi23 (#221141) üzenetére


RootRulez
félisten

Közbe elővettem (letöltöttem) a használati útmutatót, és kiderült, hogy a téli nyári idő miatt kavargott, nem volt teljesen jó a beállítás. :N

De most már remélhetőleg nem lesz gond.

═════════════════════════════════════════

(#221143) melzack


melzack
friss újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni óraválasztással kapcsolatban. Az egyik egy Orient Mako 3 Kamasu (F6922 werk), a másik a Seiko 5 Sports kollekció darabja (4r36 werk).
Hétköznapi használatra lenne, a strandon korlátozottan használnám (nem ugrálnék benne a csúszdán,nem vízisportolnék benne, stb.), igazából desk diverként lenne használva, ebből a szempontból szerintem a 10 bar vízállóság is megfelelne. Gyakran, de nem állandóan használnám, ezért koronáról szeretném majd húzni. Tudomásom szerint az Orient ezen modellje menetes koronával rendelkezik, a Seiko pedig nem.
A koronát tekintve melyik a biztonságosabb, strapabíróbb szerkezet? Olvastam, hogy a menetes koronát könnyebb elrontani, valamint az Orientnek éppen a koronája a gyenge pontja.

(#221144) dzsi23 válasza melzack (#221143) üzenetére


dzsi23
addikt

Vízállóság szempontjából biztonságosabb a menetes korona, felhúzás és beállítás szempontjából pedig kényelmesebb a "sima", mert nem kell mindig tökölni a koronazárral.

"menetes koronát könnyebb elrontani"
Könnyebb elrontani, mert ott van mit elrontani (a menetet), de szerintem elég stabil a Mako 3 mechanikája.

"az Orientnek éppen a koronája a gyenge pontja"
Na ezt nem tudom, mire érted, mit olvashattál, de nekem annyi bajom volt a koronájával, hogy kicsi, ezért nem túl kellemes tekergetni (konkrétan kellemetlennek is mondhatnám), de amúgy rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#221145) Szulita28 válasza g0n21 (#221125) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ment PM.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#221146) @mriya@ válasza Bubaaa (#221139) üzenetére


@mriya@
őstag

Az automaták már csak ilyenek. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221147) Caboose


Caboose
tag

Üdv!

Új vagyok a mechanikus órák világában. Van egy Longines Conquest (L3.777.4) órám. Ha jól emlékszem L888 movement van benne (Apropó van valami magyar szakszó a movementre? Mechanika?)
Nagyon ritkán hordom, talán 1-2 hetente. Amúgy óraforgatóban van. A kérdés, hogy mi az ideális tárolási módszer? Jó, ha állandóan a forgatóban van? (Ha minden igaz félóránként forgat 30 mp-et váltott irányban) Vagy nyugodtan hagyhatom leállni? Esetleg valami más módszer?
Köszönöm a segítséget.

(#221148) dzsi23 válasza Caboose (#221147) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerkezet a bevált szó.
Ha csak 1-2 hetente veszed fel, és nem zavar, hogy olyankor be kell állítani az időt és a dátumot (ja, és felhúzni sem árt), akkor szerintem felesleges forgatón tartani.

[ Szerkesztve ]

(#221149) @mriya@ válasza Caboose (#221147) üzenetére


@mriya@
őstag

eta 2892-es szerkezet.
fölösleges forgatón tartani.
nyugodtan leállhat, és pihenhet, mikor nem hordod.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#221150) Caboose válasza dzsi23 (#221148) üzenetére


Caboose
tag

Köszönöm a választ!
Nem zavar, sőt szerintem ez hozzátartozik a mechanikus "feelinghez". Inkább az érdekel, hogy melyik a kíméletesebb az órával. Az 1-2 hét inkább átlagos érték, azért előfordul, hogy akár egy hónapig nem használom az órát.
Egyébként azért kérdezem, mert egyesek azzal riogatnak, hogy "beszárad" a kenőanyag meg tudom is én mi történik, ha sokáig áll a szerkezet. Ami azért furcsa nekem egy légmentesen zárt rendszer esetében, főleg szintetikus kenőanyag esetén. Persze évek alatt biztos szétbomlik annyira a kenőanyag, hogy előfordulhat ilyen, de pont ezért kell öt évente szervizelni nemde?
De lehet, hogy csak túlgondolom a dolgot. :U

@mriya@: Neked is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.