Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123401) fagyalllo válasza tlac (#123398) üzenetére


fagyalllo
őstag

A 40 másodperc tényleg sok, az csak ritka esetben fordul elő. A megadott összeghatáron belül jó választás lehet egy Seiko 4R szerkezettel szerelt óra, sokunknak van ilyen és általában már gyári állapotukban is meglepően pontosak, mindkét ilyen órám napi 1-2 másodperc eltéréssel jár.

Dátum: így van, nem 31 napos hónapok végén kézzel kell átállítani.

Lavie: vasból nem zavar a keskenyedő, sőt, bőrből viszont az elegánsabb órák kivételével jobban áll az egyenes fazon.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123402) Fleto93


Fleto93
tag

Sziasztok!

Ahogy nézem a topicot egész más kategóriában nézelődök mint amik itt mennek, de hátha tudtok segíteni:
30e Ft körül keresek órát mindennapi sok órás használatra. Amit várok:
- szeretném ha vagy automata, vagy rádióvezérelt lenne (mindkettő dolgot érdekesnek találom)
- ne hulljon szét egyből ha véletlenül magamon felejteném mondjuk autoszerelés közben

Amit találtam ebben az árkategóriában az Seiko 5 és Casio Wave Ceptor.

Mennyire használhatóak ezek az órák? Van-e köztük minőségi különbség (tudom, hogy egész más a működési elvük, nem is erre irányul a kérdésem) ?
Van-e esetleg jobb választás ebben az árkategóriában?

Pl ezt:
http://www.tutuora.hu/seiko/snx115k.html
És ezt:
https://www.prokarorak.hu/casio-wva-109hd-1a
Néztem.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#123403) Szabikaa20 válasza Fleto93 (#123402) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Ezek jó választások ha ennyi rá a keret...esetleg még orienetek között is találsz,netán pár citizen is lehet akadna ennyiért...

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#123404) tlac válasza fagyalllo (#123401) üzenetére


tlac
nagyúr

az az 1-2 másodperc már sokkal barátságosabb
viszont ha kifogok egy gyengébbet, akkor vihetem rögtön óráshoz? nem szívesen adnám oda senkinek, hogy a vadi új órát szétbontsa

Dátum: így van, nem 31 napos hónapok végén kézzel kell átállítani.

akkor ez megkérdőjelezi nekem a hasznosságát
ha 31-et mutat, nem fogom tudni fejből, hogy igaz-e (persze meg lehet tanulni, de akkor már gondolkozni kell, nem elég csak rápillantani)

(#123405) Fleto93 válasza Szabikaa20 (#123403) üzenetére


Fleto93
tag

Köszi!

Orient Classic van ennyiért, az jobb választás lehet?

Pl.
http://www.tutuora.hu/orient/em7p003b.html

[ Szerkesztve ]

(#123406) resool válasza tlac (#123404) üzenetére


resool
aktív tag

Egy alap kvarc szerkezetes óra sem tudja, hogy milyen hónap van, ha csak nem öröknaptáras vagy egyéb erre irányuló tulajdonsággal felszerelt.

(#123407) madarasz92 válasza fagyalllo (#123368) üzenetére


madarasz92
őstag

Hu hallod pont ezeket nézegettem egyik nap már csak azt kell eldöntenem melyiket vegyem.
Egyébként grat mindenkinek a szép új órákhoz föleg az omegàktól borzongol meg (pozitiv értelemben).

[ Szerkesztve ]

(#123408) tlac válasza resool (#123406) üzenetére


tlac
nagyúr

pedig ott nagyon egyszerűen meg lehetne oldani

(#123409) Deskdiver válasza tlac (#123398) üzenetére


Deskdiver
senior tag

Igen, többnyire. Ebben merül ki a "lélek", hogy foglalkozni kell vele és költeni rá mint egy gyerekre. Aztán idővel rájövünk ,hogy minden ép ésszel megengedhető órában ETA 2824-2, 7S26. 4R36, 6R15, 2892, 6497/98 stb. werk van. Csak a külső változik. Minőségben, vízállóságban, presztízsben, értékállóságban, fel és le.(svájciak esetén a szerkezet minőségi osztályozásában is. Drágább = pontosabb, jobb esetben :) ) Aztán hogyha jó "szelet" kapsz mész feljebb "Minőségben, vízállóságban, presztízsben, értékállóságban" amíg bírja a keret meg az ép ész. De hát ezért szép egy hobbi, mert semmi értelme mégis szórakoztató. Tartaléknak azért kell egy kvarc ,hogy legyen mihez állítani a mechanikust ha szünetel a net. :D

(#123410) g0n21 válasza busman (#123399) üzenetére


g0n21
senior tag

Ne! Mondjuk nekem valószínüleg tetszeni fog, nagyon nagy fan vagyok, megvan az összes, és még a Dr. No-t is imádom a maga technológiai 0-jávál :)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#123411) ronin s8 válasza tlac (#123390) üzenetére


ronin s8
senior tag

Most csak egy kérdésre a válasz: Az ugyanolyan tudású, minőségű japán, az ugyanannyiba is kerül, mint a svájci. A különbség, amit az árakat böngészve láthatsz, az az, hogy a svájciak nem mennek le kutyába, és nem árulnak nagyon olcsó órákat. Náluk hiányzik a belépő szint. ;)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#123412) myk74 válasza fagyalllo (#123385) üzenetére


myk74
senior tag

Egyenlőre marad, de egy bőr mindenképpen lesz majd, köszi a tippet. :)

Lavie!
Lemérem majd, még a dobozban nézegetem :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#123413) Skimaster válasza tlac (#123404) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ha neked probléma,hogy egy napot állíts,akkor te még nem értél meg az automata órára,szerintem vegyél egy kárcot.....az órázás nem úgy van,hogy gondolok egyet úúúú én most órafan leszek....ez jön valahonnan,és azt érzed,hogy imádod,hogy valami önálló életet él a csuklódon,ezt vagy érzed,vagy nem.Ha te ilyeneket nem érzel,akkor indulásnak vegyél egy kárcot,aztán,ha még mindig érdekel olvass,nézegess,okosodj éveket és ha benned van az amiről fentebb írtam,akkor lesz egy jó automatád,és akkor majd megérted,amit most írtam....

(#123414) @mriya@ válasza fagyalllo (#123388) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem egy jó nagy digites, rádiós, zafíros, vízállós, napelemes, fémházas kellene! :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#123415) vadászcsiga válasza tlac (#123404) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hát hány éves vagy hogy gondolkodnod kell melyik honap hányás?

(#123416) vadászcsiga válasza Deskdiver (#123409) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezt tökéletesen osszefoglaltad. Önállóan is megállja a helyét :R

Skimaster
Milyen nyelven van az alairasod? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#123417) fagyalllo válasza @mriya@ (#123414) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kérjük vissza az SBPG001-et, az se baj, ha kicsit még reszelnek rajta, kaphatna zafírt és egy jobb csatot.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123418) nbukta77 válasza resool (#123327) üzenetére


nbukta77
addikt

Hi. Nato honnan jott?

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#123419) csabulaxi válasza fagyalllo (#123368) üzenetére


csabulaxi
senior tag

egy pillanatra elgyengült a lában, nekiálltam agyalni, netet túrni és hát arra jutottam nem sokkal lennék előrébb

kb ennyi a történet, csak nekem a régebbi monsterem van.
érdemes? :F :F :F

[link]
[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123420) fagyalllo válasza csabulaxi (#123419) üzenetére


fagyalllo
őstag

Micsoda kérdés, hát persze hogy érdemes új órát venni! :) :) :)
Másrészt meg mekkora baromság állandóan új órát venni! :) :) :)

Semmivel se tud többet, de az a kicsi hasonlóság a nagy testvérhez marha jól áll neki.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123421) Skimaster válasza vadászcsiga (#123416) üzenetére


Skimaster
senior tag

Igazi PC nyelvezet. :)

(#123422) Gabor970 válasza Fleto93 (#123402) üzenetére


Gabor970
addikt

Fiamnak egy alábbit vettem nemrég itt Zalaegerszegen. Nem aranyozott, hanem a teljes óra acél, amúgy dettó ez. 35e-ért. Mondjuk az a szerencse része, épp úgy volt szabályozva, hogy négy hét alatt szedett össze 20sec mínuszt. Azóta is ilyen pontos.

[link]

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#123423) Fleto93 válasza Gabor970 (#123422) üzenetére


Fleto93
tag

Köszi!

Ezekben a Seiko 5-ökben nem azonos a szerkezet?

Itt most 27-ért van egy csomó [link]

(#123424) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Elnézést a láma kérdésért, a béka zárat hogy tudom állítani ? Nem merem feszegetni .

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#123425) csabulaxi válasza fagyalllo (#123420) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ááá, ikább még gyűjtögetek egy MM-re :)

[link]

Miből van a lünetta betétje, mert én inkább preferálom a sima fém lünettát.

no nem az ilyet :Y :Y :W

[link]

nekem a tutunál az volt gondom, hogy kicsi az orient 300 számlapja :F
[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123426) Fleto93


Fleto93
tag

Illetve mennyire strapabíróak ezek az órák? Tényleg nagyon sokat hordok órát, illetve azért előfordul, hogy mondjuk szerelgetés közben magamon felejtem (ezt eddig egyébként az 5000 Ft-os Q&Q tolerálja a legjobban, utálom de egy év alatt nemigen sikerült kárt tennem benne... :D).

(#123427) Gabor970 válasza Fleto93 (#123426) üzenetére


Gabor970
addikt

Akkor szerintem zafíros kellene, de az nem áll meg 30e-be. Mármint a szerelgetéshez. A nagyon sokattal én is így vagyok, mert éjjel sem veszem le. Szóval 7/24-ben rajtam van.

Szerintem ezekbe az olcsókban mind ugyanaz a szerkezet van. Van egy 18 éves seiko 5-öm, az is az alap szerkezettel, de még ketyeg. Melepne, ha valaki már tisztította volna, de nem tudhatom, két éve vettem vaterán.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#123428) csabulaxi válasza csabulaxi (#123425) üzenetére


csabulaxi
senior tag

javítom magamat, az előbbi hozzászólás 2. képén, nem egy barkácsolt fém házi lünetta van, mint hittem elsőre, hanem jobban megnézve egy gumi lünetta védő van az órára csatolva.
már a napokban a victorinoxnál előjött és hát ugye-ugye meg van az a piaci rés aki ezt igényli.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123429) csabulaxi válasza Fleto93 (#123402) üzenetére


csabulaxi
senior tag

a te órád egy casio g-shock lesz.
műanyagból
azzal autó szerelés közben sem zársz rövidre semmit, én már heggesztettem karórával kraz önindítónál véletlenül. :DDD

rádiós 20 baros órák

[link]

ezek kis itteni segítséggel 30 környékére kijönnek (külföldről sem jönnének olcsóbban)
képek a linkek

[link]

[link]

ez meg drágább egy picit :Y
de k@rvára megtetszett!!! :R :R

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123430) vadászcsiga válasza csabulaxi (#123425) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Csak elmélet de ha összegyűlne annyi pénz amennyibe egy MM kerülne tényleg megvennéd?

(#123431) Fleto93 válasza csabulaxi (#123429) üzenetére


Fleto93
tag

Szia!

Igen, néztem ezeket is, de sajnos a nagyrészük olyan ronda, hogy az valami félelmetes, bár van 1-2 amivel meg tudnék barátkozni... :D Amúgy a link nem visz sehova amit küldtél.

Szerk:
Illetve a képes linkek működnek, de ezek azért egy 10-essel drágábbak ill. mindenképp analógot szeretnék (a digit betét nem gond, de a mutatókhoz ragaszkodok).

[ Szerkesztve ]

(#123432) #91556096


#91556096
törölt tag

Lehet, hogy buta kérdésnek fog hangzani, de nem tudja valaki hányat reteszel egy ETA 2824-2 egy perc alatt?

(#123433) szbalogh válasza #91556096 (#123432) üzenetére


szbalogh
őstag

300 ja várj nem biztos :B

Jah, 480 :K

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#123434) Ereshkigal válasza Skimaster (#123413) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A kvarccal sem lesz előrébb, mert többnyire azokon is állítani kell a dátumot.
(Akinek ez macera, az ne hordjon órát vagy vegyen dátum nélkülit.)

(#123435) tlac válasza Ereshkigal (#123434) üzenetére


tlac
nagyúr

elvileg kapni fogok egy ilyet a cégtől ahol dolgozok, ezen azt hiszem nem kell :)

(#123436) csabulaxi válasza vadászcsiga (#123430) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ha életviteli dolgokról akarsz beszélgetni, akkor van annyi megtakarításom, hogy vegyek akár egy olyan órát is, de most per pillanat (pár év) a gyerekem egyetemi tanulmányaira költök (NAGYON) sajna innen vidékről Bp, egy itteni minibálbér havonta és most nem keresek annyit, hogy félre is tudjak tenni, és 4 év múlva kezd a másik is, így órákról csak elméleti szinten tudok értekezni, még ha ez neked gond is , hogy csak csacsogok és fotókat teszek be, míg te félévente villantasz egyre feljebb.
én hűséges típus vagyok, szeretem a bejáratott dolgokat, bosszant, ha 20 év után már nincs ott az a bolt, nem kapható a kedvenc farmerom és rosszul esne, ha a feleségem helyet 30 év után új nőt kellene keresnem, még ha a net tele is van velük.
a mosterem is meg van már 4 éve, tökre meg vagyok vele elégedve, soha nem nézek rá úgy, hogy csak egy pótlék, mert nem svájci.
nem fogom megunni, legfeljebb lezúzni és akkor is csak max százezres kategóriban fogok gondolkodni.
lehet, hogy rádióvezérelt lesz a következő, nem idegenkedem tőe és nem zavar, ha nem lesz tucatnyi óra a dobozban, külön dressz órával
nekem a kinézet a forma sokkal fontosabb, mint a sznob pedigré egy minőségi nívón belül, mert azért a fossiloknál is van szép óra
engem az autómataság sem csigáz a mennyekbe, azért ilyenem van, mert ez sokkal nehezen, mint a kvarc és szeretem érezni a csuklómon a súlyt.
ugye nem gond, hogy itt vagyok és "órázok" úgy, hogy nem cserélgetek havonta órát?

Az MM meg nagyon tetszik mint forma, igen bosszant , hogy csak! hardlex, de nincs a mostani hardlex-el sem semmi bajom még
élőben kellene látnom, összehasonlítani egy 300m orienttel, mert a neten rá voltam pistulva, de élőben nem jött a birtoklási vágy

mint ennél a netes képnél
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123437) fagyalllo válasza csabulaxi (#123436) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem nem a zsebedben akart turkálni, hanem a szerinte túlárazott órára irányult a kérdés.

Utánajártam a lünettának, van valami betét, de külön nem cserélhető, több rétegben festett, a felső réteg lakkszerű, nagyon fényes.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123438) #45302528 válasza csabulaxi (#123436) üzenetére


#45302528
törölt tag

Amióta kicseréltem a Sumo gyári mutatóit az MM mutatóira, tiszta MarineMaster érzés, amikor az órára nézek. :)

Nekem is tetszik az MM formája, de hasonlóan a Shogunhoz, én is túlárazottnak tartom őket.

(#123439) fagyalllo válasza #45302528 (#123438) üzenetére


fagyalllo
őstag

Már csak egy Pepsi betét hiányzik az órádról :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123440) vadászcsiga válasza csabulaxi (#123436) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Pontosan arra irányult a kérdésem amit Fagyalllo irt. Semmi közöm a pénzügyeidhez és baromira nem is érdekel.
Azt teszel fel ide amit akarsz ez egy nyilvános fórum.

Túlreagáltad de akkor hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

(#123441) evo87 válasza csabulaxi (#123436) üzenetére


evo87
őstag

Tetszik a hozzáállásod. Csak ennyit tennék hozzá.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#123442) alphaville válasza #91556096 (#123432) üzenetére


alphaville
aktív tag

Nekem a reteszelès gyökeresen mást jelent, ám ha erre gondoltál; a másodperc-mutató nyolcat lèp másodpercenkènt. A többi józan matematika. :)

(#123443) Takuun válasza csabulaxi (#123436) üzenetére


Takuun
aktív tag

Engem csak az érdekelne, mert nem találtam sehol infót, hogy ennek az órának a lünettáján található + és -1-10-ig számozás mire szolgál?

(#123444) #45302528 válasza fagyalllo (#123439) üzenetére


#45302528
törölt tag

Vagy egy fekete betét a kék számlaphoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#123445) fagyalllo válasza #45302528 (#123444) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az is finom.
Talán még arany mutatókkal se lenne rossz.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123446) csabulaxi válasza vadászcsiga (#123440) üzenetére


csabulaxi
senior tag

túlreagáltam :B
már megint, lassan ennem kéne egy snickerst

szóval az kérdés, hogy nem inogna e meg a kezem a pénztárcámbam és tényleg kicserngetném a 600-700 ezer forintot egy harlexes, nem kerámia lünettás japán búvárért, mikor az orient star 300 fele ennyi és az tudja e hiányosságokat és a képen látszik nagyobb képernyős is.
jó kérdés.
svájci meg úgy sincs ennyiért ilyen masszív óra

takumm:
nem tudom

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#123447) fagyalllo válasza csabulaxi (#123446) üzenetére


fagyalllo
őstag

Hasonló dilemma volt nálam az SBBN0xx, kvarc és hardlexes búvár ~400-ért? De fejben már eldőlt, jövőre meg realizáljuk :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#123448) Ereshkigal válasza tlac (#123435) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Rosszul hiszed. :B

(#123449) resool válasza fagyalllo (#123447) üzenetére


resool
aktív tag

Az laza. 46 os méret sem gond?

(#123450) fagyalllo válasza resool (#123449) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nem gond, befé... izé, szóval... :D
Átmérő nem kicsi, de ahhoz képest rövid, nem lóg le oldalt: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.